WordPress Hosting: WordPress Blogunuz İçin En İyi Ev Hangi Marka?

Contents

WordPress Hosting’i karşılaştırın

WordPress, bir web sitesi oluşturmanın dünyanın en popüler yoludur. En iyi WordPress ana makineleri sitenizi hızlı hale getirir ve saldırılara karşı korur.

Çoğu barındırma paketi WordPress çalıştırabilir, ancak WordPress için optimize edilmiş barındırma kolay veya otomatik kurulum sunar. Otomatik yazılım güncellemeleri ve site yedeklemeleri gibi özellikleri arayın. Bazı ana bilgisayarlar yönetilen WordPress barındırma konusunda uzmanlaşmıştır. En iyi ana bilgisayarlar uzman WordPress teknik desteği sağlar.

Bu makalenin ilerisindeki her ana bilgisayarın ayrıntılı bir dökümü var, ancak bir anlık görüntü istiyorsanız, WordPress barındırma için en iyi 5 ana bilgisayar şunlardır:

 1. SiteGround
  – WordPress tarafından resmi olarak tavsiye edildi ve kullanıcılarımız tarafından en iyi seçim
 2. BlueHost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Barındırma
 5. WP Motoru

WordPress için En İyi Ana Bilgisayarları Nasıl Seçtik??

Yüzlerce ana bilgisayar üzerinde çalıştık ve optimize edilmiş WordPress barındırma hizmeti sunanları listeledik.

Otomatik WordPress kurulumu ve yazılım güncellemelerini sağlayan planları ve WordPress’e özgü desteği analiz ettik.

Ayrıca her bir ana bilgisayarın tema ve eklenti tekliflerini de not ettik.

Ardından, gerçek müşteri incelemelerinden oluşan büyük veritabanımıza danıştık.

WordPress Barındırma

WordPress Hosting Hakkında Neler Öğreneceksiniz

WordPress bugün dünyanın en popüler içerik yönetim sistemidir (CMS). Ve iyi bir sebeple. Çok fazla iş yapmadan hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Bu makale WordPress’in neler sunduğunu açıklayın, bunun için doğru barındırma nasıl seçilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kullanmaya nasıl başlanır.

CMS’lerin kralı hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte, not almaktan çekinmeyin. Bir WordPress kullanıcısı olmanın en önemli yanlarını ve dezavantajlarını ve yol boyunca faydalı karşılaştırmaları kapsamlı bir şekilde tartışacağım.

İçindekiler

Bu arada, eğer sayfanın herhangi bir bölümüne atlamak istemek, bunu içindekiler tablosunu kullanarak yapabilirsiniz.

 • WordPress Nedir?
 • WordPress Hayatınızı Nasıl Kolaylaştırıyor
 • WordPress Hosting Kurulumu Nasıl Kolaylaştırır
 • Kurulumun Ötesinde: Bir WordPress Ana Bilgisayarının Başka Başlaması Gerekenler?
 • WordPress ile Eklenti Kısıtlamaları
 • Yönetilen WordPress Barındırma ve Destek Kalitesi
 • En Önemli WordPress Barındırma Özellikleri
 • WordPress için Optimize Edilmiş Hosting Nedir??
 • WordPress’in Artıları ve Eksileri Nelerdir?
 • En İyi Üç WordPress Ana Bilgisayarı
 • Son düşünceler

WordPress Hosting Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress, web siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Çoğu kullanıcı bloglar, iş siteleri, galeriler veya portföyler oluşturur, ancak son derece uyarlanabilir ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

kullanma ücretsiz temalar ve eklentiler, kullanıcılar sitelerini özelleştirebilir ve işlevlerini genişletebilir.

İçerik yönetim sistemine (CMS) sahip bir web sitesi oluşturmak, çok yönlülüğe ve sadeliğe değer veren küçük işletme sahipleri için giderek daha popüler bir seçenektir.

Ve biri en güçlü ve tanınmış Bugün piyasadaki CMS uygulamaları WordPress.

WordPress’in Kısa Tarihi ve Yükselişi

Bir blog başlatmak istiyorsanız veya bir işletme web sitesi oluşturmanız gerekiyorsa, WordPress başlamak için en iyi yerlerden biridir.

Yazılım 15 yıldır gelişme ve aslında öncü bir blog platformu olan b2 / cafelog’un üzerine inşa edildi.

B2 / cafelog güvensizleştiğinde, Matt Mullenweg ve Mike Little onu çatallamaya ve üstüne WordPress yapmaya karar verdiler. Bir blog platformundan çok daha fazlası haline geldi.

WordPress’in Web Kuralı

WordPress popülaritesini artırdı; şu anda web’de etkin olan web sitelerinin dörtte birinden fazlasına güç veriyor.

WordPress barındırma ararken, seçim için şımarık olacaksınız. Ancak bu, satın alma kararını daha da kafa karıştırıcı yapabilir.

Web sunucularının büyük çoğunluğu WordPress’i desteklemektedir. Ancak bu, hepsinin eşit olduğu anlamına gelmez. Bazı ev sahipleri sizi her şeyi kendin kur ve yapılandır; diğerleri esasen tüm süreci yönetecek ve bir şeyler ters giderse devreye girecek.

Bakmak için tüm bu farklı değişkenlerle, WordPress barındırma nasıl karşılaştırılır? WordPress’in yaptığı temel bilgilerle başlayalım.

Neden WordPress’i Seçmelisiniz??

WordPress şablon tabanlıdır. Sadece beğendiğiniz bir tema seçersiniz, özelleştirirsiniz ve hepsi bu kadar. Ve bir çok çeşitli eklentiler, eklentiler, temalar ve widget’lar özelleştirme sağlamak için, hayal edebileceğiniz hemen her tür site oluşturmak için WordPress’i kullanabilirsiniz..

Bu çok yönlü yazılım milyonlarca kişi tarafından dünya çapında e-ticaret siteleri, sosyal topluluklar, bloglar ve kurumsal web siteleri oluşturmak için kullanılıyor.

WordPress gibi küçük işletmeler çünkü basit ve çok yönlü. Çok şey yapabilir, ancak başlamak için çok fazla teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez – özellikle WordPress için platformunu optimize eden bir web barındırma sağlayıcısı seçerseniz.

WordPress Hayatınızı Nasıl Kolaylaştırıyor

WordPress bir site oluşturucu değildir (birçok kişi bu şekilde kullanmasına rağmen).

Teknik olarak sofistike değilseniz, WordPress’i manuel olarak yüklemenin, WordPress’in düzgün bir şekilde yüklenmesi ile bitmeyen saatlerce hayal kırıklığına neden olabileceğini unutmayın..

ben en azından tek tıklamayla yükleme kullanmanızı öneririz, WordPress geliştiricileri kurulumu kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapsalar da.

WordPress Kurulumu Ne Kadar Sürer?

MethodAаниTime’ı Yükle (Dakika)
Önceden Kurulunadir0
Tek Tıkla KurYaygın2
ManuelEvrensel10

Korkunç bir şey olmadığı varsayılırsa, bir siteyi bir saatten daha kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Sayfanın ilerisindeki farklı kurulum türlerini ele alacağız.

Bir Gecede İş Değil

Bununla birlikte, görünüm ve his yerinde olmak çok daha uzun sürebilir. Güvenliği korumak için yazılımın düzenli olarak güncellenmesi gerekir (bu nedenle saldırıya uğramazsınız). Ve bazı barındırma sağlayıcıları size sadece temel bilgilerle destek verecektir.

Bir acemi iseniz, yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti için ödeme yapmazsanız, ayaklarınızın üzerinde öğrenmeniz gerekir..

O zaman bile, hala biraz arka plan bilgisine sahip olmanız gerekir. Ana bilgisayardan ana bilgisayara müşteri desteği çok değişebilir ve WP Engine gibi yönetilen WordPress şirketleri küçük siteler için çok pahalı olabilir.

Büyük Özellikler Çantası

WordPress SEO AracıYoast SEO popüler bir SEO eklentisidir.

WordPress SEO dostu URL’ler, RSS yayınları, gönderi kategorileri, yapışkan sayfalar ve medya sunar ve arayüz teknik olmayan kullanıcılar için uygundur.

WordPress, minimum trafiğe sahip kişisel bir blog için idealdir, ancak aynı zamanda ölçeklendirilebilir günde on binlerce ziyaretçiyi ağırlamak – ana makinenizin sunucusunun sağlanması bu miktarda trafiği destekleyebilir. WordPress’in bu kadar başarılı olduğunu kanıtlayan temel nedenlerden biri budur.

WordPress eklenti deposu, işlevselliğini artırmak için sitenize eklenebilecek ek cıvatalar içerir.

Eklentiler aslında sitenize yeni özellikler eklemek için açılıp kapatılabilen küçük kod parçalarıdır.

Hemen hemen her WordPress sitesinde, sunucularında birkaç eklenti yüklüdür; bazıları düzinelerce kullanıyor.

WordPress Hosting’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayrıca, WordPress web sitelerinizin görünme şekli için bir şablon sistemine sahiptir. Bu şablonlara “temalar” denir.

WordPress, düzenler, renk düzenleri ve içerik sunumu için binlerce seçenek sunan ücretsiz temalar kitaplığına sahiptir.

Temalar, sonsuz tweaking ve özelleştirme için tasarlanmıştır. Sadece temel kodlama bilgisi ile, tam olarak yapmanız gerekenleri yapmak için bir tema benimseyebilirsiniz.

Aranacak WordPress barındırma özellikleri:

 1. Web sitenizle büyüyebilme
 2. Kolayca geri yüklenebilen günlük yedeklemeler
 3. WordPress’e Özel Destek
 4. Otomatik güncellemeler (çekirdek, temalar ve eklentiler)
 5. Güncellemelerden önce otomatik yedekleme
 6. Hazırlama sunucusu
 7. Sunucu önbellekleme
 8. İçerik dağıtım ağı (CDN)
 9. Temel işlevselliği genişletmek için premium eklentiler
 10. Sitenizin benzersiz görünmesini sağlamak için premium temalar
 11. Kullanımı kolay yönetim arayüzü.

Evet, bu bir ağız dolusu, ama panik yapmayın. Bu özelliklerin çoğu, farkında olmadan veya manuel olarak aramak zorunda kalmadan kullanılabilir.

WordPress Kurulumu

WordPress Hosting Kurulumu Nasıl Kolaylaştırır

WordPress karmaşık bir yazılım parçasıdır, bu yüzden çok şey yapabilir: blogları çalıştırmaktan forumlara, e-ticaret mağazalarına.

Sonuç olarak, WordPress’i yüklemek önemsiz bir mesele değildir. Ancak ev sahibi ne kadar iyi olursa, kurulumunuzu o kadar kolay hale getireceklerdir.

Bu doğru ev sahibi almak kritik nedenlerinden biridir. Ana bilgisayarlar doğru altyapıya, güvenliğe ve genel bilgi birikimine ihtiyaç duyar.

Hemen hemen her ana bilgisayar WordPress’i çalıştırabilir, ancak hepsi iyi yapamaz. Ve hepsi senin için bunu kolaylaştırmıyor.

Kolay Kurulum ve Daha Fazla Kontrol

Genel anlamda, bazı ana bilgisayarlar bakım ve diğer zaman alan görevlerin çoğuna dikkat ederek sitenizi yönetmeyi kolaylaştırır.

Diğer ana makineler, ek özellikler ve eklentiler sağlayarak sitenize daha fazla güç sağlar. Ve elbette, ortadaki farklı yerlere düşen ev sahipleri var.

Ne tür bir WordPress kullanıcısı olduğunuzu belirlemek istiyorsunuz. İsteyen tür müsün yönetimi kolaylaştırarak odaklanabilirsiniz içerik oluşturma hakkında?

Yoksa çok fazla özelliğe sahip bir siteyi büyük ölçüde kontrol etmek için fazladan iş yapmayı düşünmeyen türden bir kullanıcı mısınız?.

Şimdi WordPress yönetiminin en temel yönüne bakalım: kurulum. WordPress’i yüklemenin üç yaygın yolu.

WordPress’i Manuel Yükleme

WordPress, Linux hosting sunan herhangi bir web barındırma sağlayıcısına kurulabilir.

Sadece ihtiyacın var zip dosyasını tut en son sürüm için sıkıştırılmış dosyayı açın ve içeriği FTP üzerinden sunucunuza yükleyin.

WordPress kurulum işleminde size yol gösterir ve ardından alan adınızı yeni sitenize yönlendirin.

Yükleme işlemi zor değildir, ancak bir MySQL veritabanının ne olduğunu ve bir veritabanını nasıl kuracağınızı biliyorsanız yardımcı olur.

Web barındırma işleminin nasıl çalıştığını kesin olarak biliyorsanız, ne yapmanız gerektiğini anlamak için ana makinenizin yardım dosyalarında gezinebilmeniz gerekir..

Alan adı tamamen barındırma konusunda yeniyseniz kurulum yapmak özellikle zor olabilir.

Manuel Kurulumların Gerçek Zamanlı

WordPress geliştiricileri, “beş dakikalık kurulum” sunduğunu iddia ediyor. Dürüst olmak gerekirse, beceri seviyesi ne kadar süreceğini belirleyecek sen. Ama sizi on dakikadan fazla sürmesi pek mümkün değil.

Bununla birlikte, süreci tamamen bozmak ve hatta WordPress’i yüklemek bile mümkün değildir – özellikle acemi iseniz.

Bu nedenle, oldukça gelişmiş kullanıcılar bile normalde tek tıklamayla kurulumlar gibi daha kolay yöntemlerden birini seçer.

Ancak eğer bunu hissediyorsanız, WordPress sokmayı işlemden alan bir kurulum betiği sağlar.

Ve muhtemelen sizi çalıştırmaya başlayacak – beş dakika içinde.

Kolay Yol: Tek Tıkla Kur

Tüm bunlar teknik ve zor görünüyorsa endişelenmeyin!

Birçok ev sahibi müşterilerinin kurulumun teknik tarafı ile mücadele ettiğini biliyor.

Bu yüzden WordPress’i “tek tıklamayla kurulum” olarak sunuyorlar. Adından da anlaşılacağı gibi, bu paketler size WordPress’i bir komut dosyası kitaplığından yükleme bir form doldurarak (blogunuzun kullanıcı adını, şifresini ve diğer ayrıntılarını ayarlamak için), ardından “Gönder” i tıklayın.

Yeni başlayanlar için, tek tıklama yöntemi manuel yöntemden çok daha kolaydır.

İndirilecek bir şey yok, yüklenecek bir şey yok ve endişelenecek kullanıcı adı veya şifre yok.

Betik Kütüphaneleri ve Daha Fazlası

Bu size hitap ediyorsa, Fantastico, Softaculous veya MOJO Marketplace gibi tek tıklamayla kurulum paketleri sunan bir ana bilgisayar arayın.

Ucuz paylaşılan barındırma sağlayıcılarının çoğunluğu ücretsiz bir tür komut dosyası kütüphanesi sağlayacaktır.

Gelişmiş kullanıcılar tek tıklatma seçeneğini kullanmamayı tercih edebilir, çünkü sahne arkası seçeneklerinden bazıları kontrolünüz dışında olacaktır.

En Kolay Yol: Önceden Yüklenmiş WordPress

Hala kurulum konusunda endişeli misiniz? Tamamen zahmetsiz bir deneyim istiyorsanız, bir hosting şirketi arayın sizin için WordPress’i yükleyecek kaydolduğunda.

Bir destek bileti açmanız gerekebilir, ancak ilk oturum açtığınızda ana bilgisayarın otomatik olarak WordPress kurulum işlemine başladığını görebilirsiniz..

Bluehost bu özelliği sağlar. Yeni paylaşılan barındırma müşterileri doğrudan bir WordPress yükleyicisine yerleştirilir.

WordPress’e benzeyen bir süreçte size adım adım yürür.

Bu işlem, yükleme işlemini büyük ölçüde basitleştirir. Ve eğer problemlerle karşılaşırsan, çevrimiçi sohbet yoluyla yardım alabilirsiniz veya telefonla.

WordPress Hosting Güncellemeleri

Kurulumun Ötesinde: WordPress Güncellemeleri ve Bunları Nasıl Ele Alırsınız?

WordPress’in, kullandığınız ana bilgisayardan bağımsız olarak hemen hemen aynı şekilde çalıştığını belirledik.

Ve Linux çalışmasını sağlayarak hemen hemen tüm barındırma hesaplarına yükleyebilirsiniz (bazı işletim sistemleri bunu desteklese de – bazı tavizler olsa da).

Ancak WordPress’in yüklenmesi ve yönetilmesi konusunda bazı önemli farklılıklar vardır ve kullanılabilirlik ve sürekli bakım söz konusu olduğunda bu önemlidir..

Kurulumun yanı sıra, başka nelere ihtiyacınız var??

WordPress Güncellemelerini Kolaylaştırma

WordPress web siteniz çalışır duruma geldiğinde, siteye göz kulak olmanız ve birlikte gelen tüm kod güncellemelerini uygulamanız gerekir..

Güncel olmayan yazılımlar, bilgisayar korsanları ve dolandırıcıların mıknatısıdır. Yani siz (ve ziyaretçileriniz) tehditlerden korunacaksanız, bakımı önceliklendirmek ve düzenli olarak güncellemek önemlidir.

WordPress’in temel kodu, geliştiricilerinden resmi bir sürümde düzenli olarak güncellenir. Yeni sürümleri hazır olur olmaz her zaman yüklemelisiniz.

Sitenizin kurulum şekline bağlı olarak, bir e-posta bildirimi, WordPress kontrol panelinizde bir bildirim veya her ikisini birden alabilirsiniz.

Yeni sürümler ayrıca WordPress.org ana sayfasında duyuruldu.

Bir Güncelleme Bir diğerini kırabilir

Temel kodu güncellemek kolaydır, ancak WordPress kurulumunuzun bir kısmını kırabileceğinden risksiz değildir. Ama daha büyük risk güncelleme değil.

SiteGround en iyi alternatifi sunar: bir güncelleme uygulamadan önce sitenizin yedeğini alır, böylece bir şeyler ters giderse her zaman geri alabilirsiniz.

(SiteGround cPanel cihazınızda kullanabilmeniz için WP Otomatik Güncelleme’nin açık olması gerekir.)

Barındırıcınız sizin için otomatik olarak yapmazsa, WordPress’i güncellemeden önce sitenizi manuel olarak yedeklemelisiniz.

WordPress Ana Bilgisayarları Eklentileri ve Temaları da Güncelleyin?

Temel güncellemelere ek olarak, eklentileriniz ve temalarınız için de güncellemeler var.

Bazen bunlar yapılır çünkü içerik oluşturucu yeni özellikler ekler, eski hataları düzeltir, performansı artırır vb..

Ancak eklentilerin ve temaların genellikle bir WordPress çekirdek güncellemesinden sonra güncellendiğini göreceksiniz. genellikle tutarlı olması için küçük değişiklikler gerektirir yeni çekirdek koduyla.

Otomatik WordPress Güncellemeleri

Tüm yönetici görevleri gibi, güncellemelerin ertelenmesi veya unutulması eğilimi vardır. Hayatınızı kolaylaştırmak için, SiteGround kodu sizin için otomatik olarak güncelleyebilir.

Bu küçük ama güçlü özellik, bir WordPress güncellemesi sitenizi bozarsa size çok zaman kazandırabilir ve WordPress’i güncellerken size tam bir huzur verir; kendini yönetmek için onu yalnız bırakabilirsin.

SiteGround WP Otomatik Güncelleme Sunuyor

Paylaşılan birçok barındırma sağlayıcısı, kullanıcı tarafından erişilebilen yedekler sağlamaz. Ancak bu özellik SiteGround’daki tüm barındırma planlarına dahil edilmiştir.

WP Otomatik Güncelleme’yi (ilişkili yedekleme hizmetiyle birlikte) etkinleştirmek için SiteGround hesabınıza giriş yapın, cPanel’inize gidin ve WP Otomatik Güncelleme simgesini tıklayın:

SiteGround WordPress Otomatik Güncelleme Ekranı

SiteGround’da sahip olduğunuz her site için otomatik güncellemeler ayarlamanız gerekir, ancak yalnızca birkaç saniye sürer.

Not: SiteGround ayrıca eklentilerinizi güncelleme seçeneğini de sunar. Eklenti güncellemeleri ekstra bir iştir ve ne kadar çok sahip olursanız, o kadar çok iş yapmanız gerekir. Bu sizin için mevcutsa kullanmaya değer bir özelliktir..

SiteGround’unuz yoksa Seçenekler

Ana makineniz otomatik güncellemeler sunmuyorsa, tüm temel kodunuzu ve eklentilerinizi sizin için güncelleyecek yönetilen bir WordPress ana bilgisayarına geçmeyi düşünebilirsiniz.

Alternatif olarak, Jetpack gibi, buna yardımcı olabilecek eklentiler vardır – ancak tüm özelliklerini kullanmak için aylık bir ücret ödemeniz gerekebilir..

web hosting kuponu

Harika WordPress’i indirimli olarak mı arıyorsunuz??
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1 numara – mükemmel WordPress desteği ve hız ve güvenlik için optimize edilmiş planlar sunar. Şu anda bu popüler planlarda% 67’ye varan oranda tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

WordPress ile Eklenti Kısıtlamaları

Bazı ana bilgisayarlar kullanabileceğiniz eklentileri kısıtlayabilir. Örneğin, WP Engine, sunucularında izin vermeyen eklentilerin bir listesine sahiptir.

Bunlar genellikle sunucudaki kaynakları barındıran eklentilerdir. Diğer zamanlarda, bu tür eklentiler spam göndermek için saldırıya uğrayabilir.

Kesinlikle Yasaklanmış Bir Eklentiniz Varsa Ne Yapmalısınız?

Ancak umutsuzca bir eklenti çalıştırmanız gerekiyorsa ve orada başka bir alternatif yoksa, bu kısıtlamalar web sitenizin gelişimini engelleyebilir.

Bu senin seçimin. WordPress için daha dikkatli ana bilgisayarlardan bazılarını kullanmak için sitenizin çalışma şeklinden biraz taviz vermeniz gerekebilir..

Sitenizi herhangi bir sınırlama olmadan çalıştırmayı veya kodla tamir etmeyi tercih ediyorsanız, eklentileri kısıtlayan ana makineler uygun olmayabilir senin için.

WordPress’e Özel Destek ve Yönetim

WordPress’e özgü teknik desteğe sahip olmak son derece yararlıdır. WordPress harika, ancak bunun nedeni büyük ve karmaşık bir yazılım uygulaması olması.

Open Hub’a göre, çekirdeğin yarım milyondan fazla kod satırı var. Bu nedenle, bir yüklemeyi bozmak zor değildir – tam olarak çalışan bir siteyi veritabanı hatası dışında hiçbir şey göstermeyen bir siteye dönüştürmek.

Ne yaptığınızı bilseniz bile, zaman zaman sorunla karşılaşmanız muhtemeldir.

Bu nedenle, işi size yardımcı olmak olan WordPress uzmanlarına sahip olmak gerçekten yararlı.

WordPress Hosting Nedir?

Yönetilen WordPress Barındırma ve Destek Kalitesi

Yönetilen WordPress hosting düzenli paylaşılan hosting bir adım yukarı. Bu hizmet sayesinde, WordPress kurulumu otomatik olarak güncellenecek, yedeklendi ve izlendi.

WordPress sitenizin bakımı ve sorun gidermesi ile ilgili bir şey yapmak istemiyorsanız, bu idealdir..

Ayrıca, birden fazla siteye sahip veya müşterileri sunmaları gerektiğinde web sitelerine yönelmekten daha iyi şeyleri olan herhangi bir iş kullanıcısı olan herkes için büyük bir zaman tasarrufu olacaktır..

Tam WordPress Barındırma Seçenekleri Var Mı?

Yalnızca yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunan WP Engine, Page.ly ve Kinsta gibi ana bilgisayarları biliyorsunuzdur..

Diğer ana bilgisayarlar hibrit çözümler sunar. Örneğin, SiteGround tüm paylaşılan barındırma planlarıyla yönetim sağlarken, InMotion Hosting yönetilen WordPress’i düzenli paylaşılan planlarına ayrı hizmet.

Sunucunuz sizin için WordPress’i yönetiyorsa daha iyi WordPress desteği alacaksınız.

Bunun nedeni, yönetimin perde arkasındaki teknik bakımın çoğunu içermesidir, bu nedenle toplantı sahipleri sorularınızı yanıtlamak için daha yetenekli WordPress destek personeline sahip olma eğilimindedir.

Destek Kanalları ve Çalışma Saatleri

WordPress teknik sorunları ile müşteri desteği söz konusu olduğunda, hatırlanması gereken iki önemli nokta vardır.

İlk nokta, ana bilgisayarlar farklı açılış sürelerine ve farklı destek kanallarına sahiptir.

Seçtiğiniz ana bilgisayarın sağladığı iletişim yöntemlerine bakın. Muhtemelen bilet veya telefon aracılığıyla sizi destekleyecektir, ancak bu hizmetler ne zaman kullanılabilir?

Toplantı sahibi yalnızca çalışma saatleri içinde destek sağlıyorsa ve farklı bir saat dilimindeyseniz, bu yardımcı olmayabilir.

Canlı sohbet desteğini kullanmayı tercih ederseniz, hem satış hem de müşteri desteği için kullanılabilir olduğundan emin olun.

Bazı ev sahipleri bunu yalnızca satış soruları için sunacaktır.

Destek İçinde Neler Kapsar??

İkinci nokta, müşteri desteği bazen sadece barındırma hesabınızın “somunlarını ve cıvatalarını” kapsar.

Dolayısıyla, DNS’inizi ayarlama konusunda yardım alabilirsiniz, ancak WordPress sitenizde bir şeyle uğraşırsanız, kendi başınıza olacaksınız..

Maalesef, pek çok ana bilgisayarın WordPress konusunda deneyimli destek personeli yok.

WordPress ile beklediğiniz teknoloji desteğinin derinliğini sunduklarından emin olmak için hala para iade garantisi sürenizdeyken ana makinenizin desteğini test etmek iyi bir fikirdir.

WordPress’e Özel Destek Ekleme

Bluehost gibi bazı sağlayıcılarla karma bir çözüm var. Paylaşımlı barındırma maliyetinin üstünde ek bir ücret karşılığında WordPress desteğini cıvatalayabilirsiniz.

Bazen, bu destek ücretleri barındırma planının maliyetini gösterir, bu nedenle ince baskıyı dikkatlice kontrol edin.

En Önemli WordPress Barındırma Özellikleri

WordPress’in web siteniz için ne kadar önemli olduğuna bakılmaksızın, WordPress’ten hala çok daha fazlası var.

Bu nedenle, bir ana bilgisayarda WordPress özelliklerinin yanı sıra aramanız gereken birkaç şey var.

Aşağıdaki listeyi aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağız:

 • Bant genişliği & Disk alanı
 • E-posta desteği
 • Alan adı
 • VPS
 • Yedekler
 • PHP
 • MySQL

Kritik Barındırma Öğeleri: Bant Genişliği ve Disk Alanı

Web barındırma şirketleri, kullanabileceğiniz bant genişliği ve disk alanı miktarına göre barındırma paketlerinin reklamını yapar.

Bant genişliği site ziyaretçilerinize gönderebileceğiniz bilgi miktarıdır.

Bant genişliği yerine, bazı toplantı sahipleri sitenizde olabilecek ziyaretçi sayısını sınırlar.

Muhasebe ne olursa olsun, hemen hemen aynı şey.

Bu endişe verici olabilir, çünkü küçük siteler bile çok sayıda spam ziyaretçisi yorum göndermeye çalışıyor.

Bununla başa çıkmak için çoğu ana bilgisayar, kullanıcıların JavaScript çalıştırıp çalıştırmadığını görmek için çeşitli yollarla spam göndericileri eler.

WordPress, içeriği bir MySQL veritabanında depolar ve medya eklerini (fotoğraflar gibi) dosya olarak depolar.

Yani miktarı disk alanı sunucunuzun sağladığı önemli bir konudur. Ancak, ana bilgisayar paketleri karşılaştırılırken resmin yalnızca bir bölümü.

Disk Alanı Neden Bu Kadar Önemli ve Hangi Tuzaklar Var??

Genel olarak, görüntü yoğunluğu yüksek olan veya yazılım indirme ve benzeri özellikler sunan bir site çalıştırmıyorsanız disk alanı bir sorun oluşturmaz.

Bu tür şeyler yapacaksanız önceden ev sahibinizle konuşmalısınız. Birçoğunun bu tür siteler için özel planları var.

“Sınırsız” bant genişliği ve disk alanı sunan planlara dikkat edin. Ana makine paketinizin “sınırsız” kaynak olduğu bildiriliyorsa, bu, bundan bir dosya paylaşım sitesi barındırabileceğiniz anlamına gelmez.

Tüm toplantı sahipleri kabul edilebilir bir kullanım politikasına (AUP) uymanızı bekler, bu da temel olarak kullanımınızın ortalama bir müşteriyle karşılaştırılabilir olması gerektiği anlamına gelir.

Bu nedenle, özel bir web sitesi yayınlayacaksanız, kaydolmadan önce sunucunuzla bu konuda konuşmalısınız..

Diğer WordPress Barındırma Özellikleri

WordPress barındırma planlarını karşılaştırırken, benzerini benzer ile karşılaştırdığınızdan emin olun..

WordPress’in yanı sıra, e-posta hesapları ve FTP erişimi gibi bazı “geleneksel” barındırma özelliklerine ihtiyacınız olabilir.

Tüm WordPress ana bilgisayarları tüm seçenekleri sunmaz veya istediğiniz kadar belirli seçeneklerden.

E-posta desteği

DNS kayıtlarına katılmıyorsanız ayrı bir e-posta barındırıcısı düzenlemek acı verici olabilir. Ayrı bir e-postaya ve web barındırma özelliğine sahip olmak, her ay iki fatura ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

Dolayısıyla, aynı alanda e-postaya ve WordPress’e ihtiyacınız varsa, her ikisini de tek bir planda birleştiren bir barındırma hesabı satın alın.

Bu şekilde, tüm alan adı kayıtlarınızı barındırıcınızın talimatlarına göre ayarlayın.

Alan adı

Başlangıçta web barındırma sağlayıcınıza kaydolduğunuzda ücretsiz bir alan adı da isteyebilirsiniz.

Ücretsiz alanlar vanilya paylaşılan barındırma planlarında yaygındır, ancak WordPress barındırma planları bazen bunları içermez ve kendiniz bir alan adı kaydetmenizi gerektirebilir.

İsterseniz aramak için başka bir özellik birkaç dolar tasarruf et başlangıçta.

Sanal Özel Sunucu (VPS)

Bir VPS, sunucunuz ve özel kaynaklar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Muhtemelen, sanal bir özel sunucu kişisel bir blog için aşırıya kaçmış.

Orta ölçekli bir işletme için, akıllıca bir seçim olabilir, çünkü sizi aynı sunucuları kullanan sahtekar müşterilerden tamamen yalıtacaktır..

Unutmayın: teknik destek genellikle yalnızca yönetilen bir VPS planı seçerseniz dahil edilir. Muhtemelen yönetilen bir VPS planı seçmek istersiniz.

Yedekler

Son olarak, ana makinenizin aldığı yedekleme türlerine dikkat edin.

Bazı ana makineler, barındırma dosyalarınızı değil, veritabanınızın günlük yedeklerini alır. Bazıları ödeme yapmadığınız sürece hiç yedek almaz.

Ücretsiz yedeklemelerin sizin için erişilebilir olmadığını ve yalnızca ana bilgisayarın dahili kullanımı için olduğunu görebilirsiniz; büyük geri yükleme ücretleri de olabilir.

WordPress ile, yedeklemeler çok önemlidir, sitenizi bozan bir kod parçasıyla uğraşmanız durumunda.

Ayrı bir yedekleme eklentisi satın alabilirsiniz, ancak ana makine planınıza yedekler eklemek güzel.

Yedeklemeler söz konusu olduğunda tüm ana bilgisayarlar farklıdır, bu nedenle bir tür korumanız olduğunu iki kez kontrol etmek önemlidir..

PHP

PHP, WordPress ve diğer şeyler için önemlidir. Çok sayıda uygulama PHP gerektirir.

WordPress’in kendisi PHP 5.2.4 gerektirir, ancak PHP 7 önerilir.

MySQL

PHP’ye benzer şekilde, birçok uygulama için MySQL gereklidir. Ayrıca normalde sürüm 5 gerektiren WordPress için de kullanılır.

Unutulmaması Gereken WordPress Barındırma Seçenekleri

Tüm siteniz WordPress’i temel alsa bile, ihtiyaç duyabileceğiniz başka barındırma öğeleri de vardır.

Diğer aranacak barındırma özellikleri, dikkate değer olanları şunlardır:

özellikNeden?
Bant genişliğiKullanıcı tabanınızı desteklemek için yeterli.
Disk alanıTüm verilerinizi ve içeriğinizi saklamak için yeterli.
E-postaBazı toplantı sahipleri çok sınırlı e-posta desteği sağlar.
Sanal Özel SunucularÖzel kaynaklar ve daha az endişe.
YedeklerWordPress olmayan verilerinizi kaydedin
MySQL VeritabanlarıWordPress de dahil olmak üzere birçok uygulamaya ihtiyaç var.
Veri Merkezi SeçimiSunucunuzun müşterilerinize yakın olmasını seçin.
Üst Raf Kontrol PaneliSitenizi kolayca yönetin.
Tek Tıkla KurWordPress dahil diğer uygulamaları kolayca yükleyin.
Hesap Kabuğu ErişimiGelişmiş site yönetimi için.
PHP 7Çoğu uygulama tarafından kullanılan dilin en yeni sürümü.
MySQL 5Birçok web uygulaması için varsayılan veritabanı.

Optimize Edilmiş WordPress Barındırma

WordPress için Optimize Edilmiş Hosting Nedir??

Şimdiye kadar, WordPress’i paylaşılan ve VPS planlarıyla barındırmayı tartıştık. Ancak temel barındırma dışında başka seçenekler de var.

Optimize Edilmiş WordPress Sunucuları

HostGator’un bulut barındırma gibi bulut barındırma planları, yüksek hız ve iyi çalışma süresi isteyen herhangi bir işletmeye hitap edecek.

Ancak bundan bir aşama daha ileri gidebilir ve tüm platformunu WordPress için optimize eden bir ana bilgisayar seçebilirsiniz.

SiteGround, optimize edilmiş WordPress’te liderdir.

SuperCacher WordPress’i Hızlandıracak

SiteGround kendi SuperCacher hizmetini sunar (Drupal dahil diğer platformlarla da kullanılabilir).

SuperCacher: en ucuz hariç tüm planlarda mevcut paylaşılan barındırma planı.

SuperCacher’ı WordPress ile Kullanma

WordPress Önbellek EklentileriÖnbellek eklentileri etkileyici bir seçim ile WordPress’te popüler.

SuperCacher’ı WordPress ile kullanmak için, Web sitenize SiteGround’un SG Optimizer eklentisini yüklemeniz gerekir.

eklentisi PHP 7 uyumluluğunu kontrol edecek, uyumluysa hesabınızı yeni sürüme geçirin ve ardından önbellek hizmetini açma seçeneğini sunun.

SiteGround’un Özel Güvenlik Özelliği

Ayrıca, SiteGround’un kendi şık AI bot koruma algoritması vardır. WordPress’teki kötü amaçlı giriş denemelerini izler, şüpheli URL’leri işaretler, ve bu istekleri bir Captcha sayfasına yönlendirir.

Bu hizmet, SiteGround paylaşılan barındırma ve bulut VPS dahil tüm barındırma hesaplarında varsayılan olarak etkindir.

Veri Merkezi Konumu Müşterilere Bağlantı Hızını Nasıl Etkiler

İdeal olarak, WordPress web sitenizin müşterilerinize yakın bir sunucuda barındırılmasını istersiniz.

Doğru Konumu Seçme

Eğer Avrupa’daysanız, ABD’nin batı kıyısında veri merkezlerine sahip bir ev sahibi seçmek yerine Londra veya Amsterdam’da bir veri merkezi arayabilirsiniz. Bu, tepki süresinde belirgin bir fark yaratabilir.

Bazı ev sahiplerinde çoklu veri merkezleri, ve yapacaklar seçmene izin ver kaydolduğunuzda sitenizde hangisinin barındırıldığı.

GoDaddy gibi diğerleri size başlangıçta bir veri merkezi atayacak ve ziyaretçilerinizin deneyimlediği tepki süresinden memnun değilseniz bir kez ücretsiz hareket etmenize izin verecektir.

İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

Bir CDN, herhangi bir web sitesinde hız optimizasyonu söz konusu olduğunda kullanışlı bir araçtır, bu nedenle ücretsiz CloudFlare CDN entegrasyonu sunan bir barındırma planı arayın.

SiteGround dahil birçok ana bilgisayar, artık CloudFlare’ı kontrol paneline entegre edin.

Barındırıcınız yapmıyorsa, CloudFlare’yi ad sunucularını kullanarak ayrı bir hizmet olarak ayarlayabilirsiniz..

WordPress Hosting'in Artıları ve Eksileri

WordPress’in Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi, WordPress’in de artıları ve eksileri vardır. Burada ana olanlar düşünmelisin.

Artıları:

Harika WordPress kullanmak için nedenler web sitenizi çalıştırmak için:

 • Bedava
 • Mükemmel kullanıcı deneyimi; kurulumu ve yönetimi kolay
 • Son derece ölçeklenebilir, böylece web siteniz performans sorunları olmadan büyüyebilir
 • Basit bir GUI ve WYSIWYG düzenleyicisine dayanan sezgisel arayüz
 • Sitenizi barındırmak için bir dizi seçenek: temel paylaşılandan yönetilen WordPress barındırma.

Eksileri:

Nedenleri WordPress kullanmak istemeyebilir:

 • Ücretsiz temalar aşırı kullanılabilir, bu nedenle genel görünmekten kaçınmak için temalar için ödeme yapmak gerekebilir
 • Küçük kodlama fişleri felakete neden olabilir ve WordPress desteği tüm planlarla sağlanmaz
 • Web uygulamaları veya etkileşimli web siteleri geliştirmek gibi daha gelişmiş kullanım durumları için ideal değildir.

En İyi WordPress Barındırma

En İyi Üç WordPress Ana Bilgisayarı

Gördüğünüz gibi, WordPress barındırma alanında çok fazla rekabet var. Bu yüzden size en çok hangi ev sahiplerini sevdiğimi söylemem makul görünüyor.

İşte ilk üç WordPress ana bilgisayarım.

evsahibiAylık FiyatKullanıcı oyu
SiteGround3,95 TL – 11,95 TL4.8 / 5.0
Bluehost19,99 ABD doları – 49,99 ABD doları3.6 / 5.0
WP Motoru30,00 ABD doları – 290,00 ABD doları4.2 / 5.0

Aramanızı başlatmak için iyi bir yerdir. Ama hiçbiri size hitap etmiyorsa, çok daha fazla seçenek olduğunu unutmayın.

SiteGround

Site Alanı ile WordPress BarındırmaSiteGround ile WordPress Barındırma.

İlk olarak, veri merkezi konumunuzu seçmek istiyorsanız ve teknik yardıma ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, SiteGround
açık kazanan.

SiteGround, ihtiyaçlarınız ne olursa olsun en iyi web hosting şirketlerinden biridir.

Ayrıca, önbelleğe alma eklentisi gibi önemli WordPress geliştirmeleri de sunar. yükleme sürelerini artırın ve site performansını artırın.

Önbellekleme özelliği, en ucuz olanlar hariç tüm paylaşılan barındırma planlarında kullanılabilir.

Bluehost

Bluehost ile WordPress BarındırmaBluehost ile WordPress Barındırma.

İkincisi, Bluehost
bir Optimize WordPress barındırma planı sağlar. Sınırsız bant genişliği sunmasa da, yüksek trafiğe sahip web sitelerini barındıracak büyük bir ziyaretçi ödeneği sağlar.

Bunun yanında, ücretsiz bir alan var, cPanel, ücretsiz SSL ve MOJO Marketplace ile basit bir kurulum işlemi.

WP Motoru

WP Engine ile WordPress BarındırmaWP Engine ile WordPress Barındırma.

Üçüncüsü, WP Engine üstün premium WordPress barındırma deneyimi sunar.

Ancak kolaylık bir bedeli vardır; sıradan kullanıcılar planlarının bütçelerinin dışında olduğunu görebilirler. Ve eklentileri kısıtlıyor (iyi nedenlerle).

Herkes için değil, Eğer karşılayabiliyorsanız, en az zahmetli seçeneklerden biridir web hosting konusunda bilginiz yoksa.

Son düşünceler

Web sitenizin boyutunu, kendi teknik beceri seviyenizi ve web sitenizin almasını beklediğiniz trafik miktarını düşünün.

Yönetilen WordPress barındırma’yı seçerseniz, gerekirse ayrı bir e-posta ana bilgisayarının maliyetindeki ince baskıya ve faktöre bakın.

Hızlı Başlayın!

İlk kaydolduğunuzda, hemen ev sahibi şirketinizle çalışmaya başlamak ve para iade garantisi süresi içinde sitenizi kurmak çok önemlidir..

Bu şekilde, sunucunuzun desteğini test edin, Tepki Süresi, ve özellikleri, ve beklentilerinizi karşılamıyorsa her zaman tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

WordPress Hosting Benim İçin Değilse?

Belki bu makaleyi okuduktan sonra, WordPress barındırma istemediğinize veya buna ihtiyacınız olmadığına ikna oldunuz.

Belki de WordPress’i kullanmak istemediğinize bile karar verdiniz. Pek çok başka seçenek daha var.

WordPress Hosting’in yanı sıra birincil seçenekler:

 1. Wix benzeri Web Sitesi Kurucuları
 2. Joomla veya Drupal gibi bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi)
 3. Tumblr gibi mikroblog platformu
 4. Medium veya WordPress.com gibi çevrimiçi yayıncılık platformları
 5. Shopify gibi e-ticaret sitesi oluşturucuları.

Ama tekrar edeyim: WordPress aktif internet sitelerinin dörtte birini kullanıyor. Bunun için iyi bir sebep var. WordPress gerçekten iyi.

Ve WordPress hosting gittikçe daha popüler hale geliyor çünkü WordPress’i kullanmayı daha da kolaylaştırıyor.

WordPress hostingli WordPress, tüm arkadaşlarıma ve müşterilerime tavsiye ettiğim şey.

web hosting kuponu

Ciddi WordPress barındırma arıyorsunuz?
Liquid Web, yüksek performanslı barındırma ve üstün müşteri desteği sağlar. Şu anda bu özel indirim bağlantısını kullanarak kalite planlarında büyük tasarruf sağlayabilirsiniz
.

Blog’daki diğer özellikler

 • Hayalet

WordPress Sık Sorulan Sorular

 • Neden bu kadar çok insan WordPress’i seçiyor??

  WordPress, bloglama, multimedya sunumu, e-ticaret ve sosyal paylaşım dahil olmak üzere modern iş ve kişisel web siteleri için gereken neredeyse tüm işlevleri işleyebilir.

  Ücretsizdir, kurulumu kolaydır ve içerik oluşturmak çok kolaydır. Aynı zamanda nispeten güvenlidir ve büyük bir ücretsiz eklenti ve tema kütüphanesine sahiptir.

 • WP, Joomla ve Drupal arasındaki fark nedir?

  Joomla muhtemelen WordPress’e en yakın rakiptir, ancak kendi uygulamalarınızı kodlamak istiyorsanız Drupal muhtemelen daha iyidir. WordPress en yaygın kullanılanıdır ve bu nedenle en büyük kullanıcı topluluğuna sahiptir, bu da yardım almanın daha kolay olabileceği anlamına gelir.

  Bu uygulamalardan birini zaten biliyorsanız ve siteniz için işe yarayacağından eminseniz, sitenizi daha hızlı bir şekilde çalıştırabilmeniz için sitenize bağlı kalmanız daha iyidir..

 • Alan adımı WordPress’e nasıl bağlarım?

  Alan adınızı, alan adınızı web barındırma hesabınıza yönlendirmek için kullanmanız gereken ad sunucularını isteyin.

  Alan adı kayıt sitenizdeki ad sunucularını değiştirin ve değişikliklerin çoğaltılması için 24-48 saat bekleyin.

  WordPress içinde yeni alan adınızı belirtmeniz gerekir. Ayarlara git -> WordPress kontrol panelinizde Genel’i tıklayın ve URL’yi dikkatli bir şekilde yazın. Değişikliği kaydetmeden önce yazım hatası olup olmadığını kontrol edin.

 • En iyi blog oluşturma platformları nelerdir?

  WordPress, web’in en popüler blog oluşturma platformudur. Diğer üst platformlar arasında Blogger, Medium, Squarespace, Joomla ve Drupal bulunur.

 • Kaç web sitesi WordPress kullanıyor?

  Tahminler değişiklik gösterse de, dünyadaki web sitelerinin yaklaşık% 20’sinin WordPress’e dağıtıldığı tahmin edilmektedir..

 • WordPress’i Kullanmamanız Gereken Durumlar Var mı?

  WordPress çok esnek olmasına rağmen, yapamayacağı bazı şeyler var. WordPress’in bir web uygulaması oluşturmak için çok sınırlı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda, Drupal gibi bir şey kullanmak daha iyi olabilir.

  Tersine, ihtiyaçlarınız çok basitse, WordPress’ten daha basit bir şey işi yapabilir – örneğin, bir site oluşturucu.

  WordPress eklentilerinin özel yazılımlarla eşleşemediği bazı kullanım durumları da vardır.

  Örneğin, bir wiki oluşturmayı planlıyorsanız, WordPress bunu yapabilir, ancak büyük uyarlamalar gerektirir. MediaWiki gibi bir uygulamanın kullanılması muhtemelen kurulumu ve yönetimi daha kolay olacaktır.

  Aynı şey bir forum için de geçerlidir; WordPress forumlar oluşturabilir, ancak orada tartışmasız daha iyi çözümler var.

 • WordPress ücretsiz mi?

  Evet. WordPress yazılımı WordPress.org’dan indirilebilir ve hemen hemen her web barındırma hesabına yüklenebilir. Sadece hosting için ödeme yapmanız gerekiyor.

 • WordPress için ne tür bir hosting paketine ihtiyacım var?

  WordPress, PHP 5.2.4 veya üstünü ve MySQL 5.0.15 veya üstünü çalıştıran bir web sunucusu gerektirir. Çoğu ev sahibi uyumlu barındırma paketlerinde belirgin bir şekilde WordPress reklamı yapar.

  Pratik olarak tüm Linux hosting paketleri ve Windows sunucularındaki birçok paket uygundur.

  WordPress’in kendisi kaynak yoğun değildir ve çoğu paylaşılan barındırma ortamı bunu destekler. Siteniz kaynak yoğunsa veya özellikle büyükse, barındırıcınız sizden büyüdükçe sitenizi bir VPS’ye taşımanızı isteyebilir.

 • Ek barındırma önerileri var mı?

  Çoğu zaman, temel gereksinim hızlı bir sunucu ve iyi bir destek. Hız veya destek yoksa, web sitenizi oluşturmak ve pazarlamak zor olabilir.

  WordPress, web sunucuları için Apache veya Nginx kullanmanızı önerir, ancak bu kesinlikle gerekli değildir.

  Ayrıca, hoş URL’lerden yararlanmak için Apache mod_rewrite modülüne ihtiyacınız olacak. Ek güvenlik için, suPHP aracı (veya benzer bir şey) iyi bir fikirdir.

 • WordPress Kurulumu Kolay mı??

  Evet. Popüler web barındırma şirketlerinin çoğu, bir komut dosyası kitaplığı aracılığıyla WordPress’in tek tıkla yüklenmesini sağlar. Böyle bir kurulum sihirbazı olmadan bile, WP’yi yüklemek çok kolaydır ve 5 dakikadan az sürer.

 • WordPress Premium nedir?

  WordPress Premium, barındırılan WordPress web sitelerini sunan WordPress.com’da bir fiyatlandırma katmanıdır.

  Ancak, WordPress Premium kullanmak yerine, kendi web barındırma hesabınızı satın almanın ve kendi WordPress kopyanızı kurmanın daha ucuz olduğunu görebilirsiniz..

  Ayrıca yönetilen bir WordPress barındırma planını seçebilir ve tüm güncellemelerin halledilmesini sağlayabilirsiniz..

 • Tek tıklamayla yükleyici kullanmak veya WordPress’i manuel olarak yüklemek daha iyi mi??

  Tek tıklamayla yükleyici kullandığınızda, komut dosyası bazı varsayılan ayarlar hakkında varsayımlar yapar. Buddypress’i çalıştıracak siteler veya geliştiricinin sunucudaki veritabanı ayarları üzerinde kesin kontrol istediği siteler gibi bunun önerilmediği bazı durumlar vardır..

  WordPress’te normal bir blog, web sitesi veya mağaza çalıştırmayı planlıyorsanız, tek tıklamayla yükleme araçlarından birini kullanmak herhangi bir sorun oluşturmamalıdır.

 • Bir blogu nasıl başlatırsınız?

  Bir blog başlatmak için bir web barındırma şirketine ihtiyacınız var (SiteGround gibi)
  ) ve bazı blog yazılımları (WordPress gibi). Hosting hesabınıza kaydolduğunuzda birçok web hosting şirketi sizin için blog yazılımını kuracaktır.

  Makalemize bakın: Blog Nasıl Başlatılır: Basit 6 Adım Kılavuzumuz.

 • Barındırılan WordPress ve kendi kendine barındırılan WordPress arasındaki fark nedir?

  WordPress.com ve WordPress.org arasındaki farkı öğrenmek önemlidir.

  WordPress.com, barındırılan WordPress sunar, bu da blogunuzun başka biri tarafından yönetileceği anlamına gelir. Bu çok küçük web siteleri için uygun ve ucuz olsa da, kısıtlayıcı olabilir ve herhangi bir eklenti veya tema yüklemekte özgür olmayacaksınız.

  Kendi kendine barındırılan WordPress, kendi barındırma hesabınıza yüklediğiniz, ana makineniz tarafından sağlanan yükleyiciyi kullanarak veya WordPress.org’dan indirdiğiniz WordPress anlamına gelir. Bu seçenekle, tüm WordPress ayarları üzerinde tam kontrole sahip olursunuz, bu nedenle işletme web siteleri için daha uygundur.

 • Kendini barındırmanın avantajları nelerdir??

  WordPress’i kendiniz barındırdığınızda, sizin için en önemli barındırma özelliklerini seçme özgürlüğüne sahipsiniz..

  Örneğin, daha hızlı yükleme süreleri için SSD depolamayı seçebilir veya ekibiniz için yeterli e-posta posta kutusu alabilirsiniz. Ayrıca, küçük bir seçimle sınırlı olmak yerine ihtiyacınız olan temaları ve eklentileri yüklemekte özgürsünüz.

 • WordPress Hosting Nedir?

  Yönetilen WordPress, yalnızca WordPress web siteleri için ayarlanmış özel bir hosting türüdür. Bu paketlerle, paylaşılan bir barındırma planındakilere benzer kaynaklar elde edersiniz, ancak başka bir yazılım yükleyemezsiniz. FTP genellikle sağlanmış olsa da, sınırlı olabilir.

  Yönetilen WordPress sunan ana makineler, WordPress için uyarlanmış sunucu ortamları oluşturmuştur. Ayrıca WordPress çekirdeğinin otomatik olarak yükseltilmesini ve / veya veritabanı yedeklemeleri gibi rutin WordPress görevlerinin otomasyonunu sunabilirler. Özel güvenlik özellikleri de olabilir ve genellikle destek ekibi yalnızca WordPress’e adanmıştır.

  Yönetilen WordPress kolaylık sağlarken, bazı dezavantajları vardır. Bazı planlar hiçbir e-posta hizmeti ile birlikte gelmez. Ayrıca, yönetilen bir WordPress paketinden uzaklaşmak zor olabilir. Örneğin, dosyaları el ile değiştirmeniz veya kaldırmanız ve sitenizi sizin için taşınmasını değil yedeklemelerden geri yüklemeniz gerekebilir.

  Paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma planlarını karşılaştırarak, kısıtlamaların nerede olduğunu görebilmeniz gerekir.

 • WordPress kullanmak için nasıl kod yazacağımı bilmek zorunda mıyım?

  Hayır. WP yüklemek, eklentiler eklemek, temaları değiştirmek, sitenin görünümünü özelleştirmek veya içerik oluşturmak için kod yazmanıza gerek yoktur. Sitenizin görünümünü manuel olarak değiştirmek istiyorsanız bazı temel kodlama bilgilerine ihtiyaç vardır, ancak WordPress’in eklentileri ve temaları, kullanıcıların çoğunun bunu yapmasına gerek kalmamasını sağlar.

 • WordPress güvenli mi?

  WordPress güvenli olabilir, ancak aynı zamanda bilgisayar korsanları için de bir hedeftir, çünkü çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Ana yönetici hesabınızdaki kullanıcı adını değiştirmek ve içerik oluşturmak ve yönetmek için ayrı bir WordPress hesabı oluşturmak iyi bir fikirdir, böylece yönetici kullanıcı adı hiçbir zaman açığa çıkmaz.

  Kaba kuvvet giriş denemelerini, kötü amaçlı yazılımları ve dosya değişikliklerini algılayan bir güvenlik eklentisi yüklemek iyi bir fikirdir. Birçok güvenlik eklentisi WordPress eklenti deposundan ücretsiz olarak edinilebilir.

 • Bir WordPress sitesini eski barındırıcımdan yenisine nasıl taşırım?

  WP içeriğini taşımak çok basittir ve bu konuda yardımcı olacak bir İçe / Dışa Aktarma aracı vardır. Ancak, bu araç WordPress yüklemesinin tamamını geçirmez. Ayrıca, barındırma ayarlarınızı veya e-posta posta kutularınızı da taşımaz.

  Teknik değilseniz, web sitenizi sizin için taşıyacak bir ana bilgisayar bulun. Şartları kontrol edin ve sitenizin ücretsiz olarak taşınabilmesini sağlamak için satış ekibiyle iletişime geçin.

  Aynı kontrol panelinden (örneğin, cPanel’den cPanel’e) taşınıyorsanız, taşıma işlemi çok basit bir işlemdir ve yeni yüklemeniz eskisinin tam bir kopyası olacaktır.

  Standart olmayan bir kontrol paneline sahip bir siteden taşınıyorsanız, işler daha zor olabilir. Bazı ev sahipleri sizi hala ücretsiz olarak taşıyacaktır, ancak çoğunluk taşımamaktadır. Benzer şekilde, yönetilen bir WordPress ana bilgisayarından taşınıyorsanız, verilerinizi yeni ana makinenize aktarmak için manuel olarak bir veritabanı yedeklemesi içe aktarmanız gerekebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me