Tek Tıkla Yüklemeler – Hangi Hosting Sağlayıcı 2020 yılında en iyisidir?

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


Tek Tıkla Yüklemeler Bu özelliklere sahip barındırma bulun

 • Fantastico
 • Softaculous

Tek Tıkla Kurulum ve Barındırma

Tek Tıkla Yükleme nedir?

Tek Tıkla Yüklemeler Nelerdir?

Tek tıklamayla kurulum tam olarak göründüğü gibi değil. Bazen bir şeyin tamamen yüklenmesini sağlamak iki tıklama kadar sürebilir. Popüler uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesini sağlayan web barındırma sağlayıcıları yeni bir web sitesi kurma işinizi çok daha kolay hale getirin.

Kurulumdan Sonra İşim Tamam mı?

Bir web uygulamasının yüklenmesine ve düzgün yapılandırılmış bir sunucuda kullanım için? Aslında biraz.

Bu artık çoğumuzun düşündüğü bir şey değil. Ev bilgisayarlarımızda kullandığımız ticari yazılımların çoğu önceden yüklenmiş olarak gelir. Diğer zamanlarda, bir App Store’dan otomatik olarak yüklenir veya işlem boyunca size rehberlik edecek bir tür yerleşik kurulum sihirbazı vardır..

Ama o her zaman böyle değildi.

Tek Tıkla Kurulum Kolay

Kurulum Zor

Herhangi bir tek yazılım uygulaması genellikle bir dizi başka yazılım uygulamasına dayanır. Ev veya ofis bilgisayarınızı düşünün: Word gibi ortak bir program kullanıyorsanız, program başka bir programa güveniyor yazıcıyı çalıştırmak için. Ayrıca, yazı tiplerini yönetmek için başka bir program ve birkaç düzine başka şey yapmak için birkaç düzine program.

Veya bilgisayarın belirli bir dosya türünü tıklattığınızda istediğiniz programı açması gerektiğini bildiklerini hiç düşündünüz mü??

Herşey Otomatik Değil

Bu tür şeyler belirtilmeli ve tanımlanmalıdır. Sadece otomatik olarak gerçekleşmez.

Ayrıca belirli bir dil desteğini de unutmayın. Bir program bir dilin bir sürümünde yazılmışsa ve bilgisayar bu dilin farklı bir sürümünü kullanıyor, sorunlar olabilir. Yeni yazılım yüklemek ne kadar karmaşık olabilir? İşte bir uzmanın bu konuda söyledikleri:

Bir şeyler yüklemekten korktum ve bir doktora sahibim. bilgisayar biliminde.

– Paul Graham, İş Kurucuları

Neyse ki, çoğumuz bununla düzenli olarak uğraşmak zorunda değiliz. En azından tüketici ürünlerimiz için durum böyle: masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları.

Web’e Kurulum Daha da Zor

Ancak, web geliştirme bizi genellikle kurulum sorunlarının “kötü eski günlerine” geri getirebilir. Bu özellikle web hosting teknolojilerinin çeşitliliği ve web geliştirme hızlı hızı nedeniyle doğrudur.

Hiçbir geliştirici, temel bir şey yapmak için gereken bin bireysel teknoloji parçasını inşa etmek istemez. diğer teknolojilere güveniyorlar, diğer programlar, işleri halletmek için.

Tek Tıkla Kurulumlar - Geleneksel Kurulum Örneği

Örnek Kurulum

WordPress veya Drupal’a benzeyen varsayımsal bir içerik yönetim sistemi düşünelim. Bunu yükleme ve çalıştırma ve çalıştırma ile ilgili ne olabilir??

bir ortak kurulum şöyle görünecektir 5 adımda:

 1. sistem gereksinimleri
 2. Kod Desteğini Sağlayın
 3. Doğru İzin Kurulumu
 4. Veritabanı Oluşturma
 5. Gerekli Üçüncü Taraf Kurulumları

sistem gereksinimleri

Bu dikkate aldığınız ilk şey olmalı, zaman kaybetmemek. Kurulum yine de çalışmaz, ancak temel sistem gereksinimleriniz olmadığını biliyorsanız herhangi bir hazırlık yapmak mantıklı olmaz..

Kod Desteğini Sağlayın

Kod muhtemelen PHP ile yazılmıştır, bu yüzden dilin sunucuda desteklendiğinden emin olun. Ve sadece PHP’nin herhangi bir sürümü değil. CMS’nin gerektirdiği şeye sahip olmalısınız.

Doğru İzin Kurulumu

Kod dosyalarını sunucuya yükledikten sonra erişilebilir olmaları gerekir. Bu önemsiz değil. Sunucular her dosya için izin düzeyleri belirler, kimin okuyabileceğini, kimin çalıştırabileceğini ve kimin yazabileceğini bildirme.

Modern CMS sistemlerinin genellikle kendi dosyalarına yazabilmesi gerekir (yapılandırma ayrıntılarını kaydetmek için), ancak potansiyel olarak kötü niyetli kişilerin dosyalara yazmasına izin veremezsiniz.

Veritabanı Oluşturma

Bir veritabanı oluşturulmalıdır, yani her şeyden önce doğru veritabanı yönetim yazılımının mevcut olması gerekir. Sonra veritabanı oluşturulmalı ve etkileşim kimlik bilgileri kopyalandı ayarladığımız CMS koduna.

Son olarak, tablolar, sütunlar ve diğer veritabanı yapılarının oluşturulması yoluyla CMS’nin veri modeli veritabanında oluşturulmalıdır..

Gerekli Üçüncü Taraf Kurulumları

CMS’nin dayandığı çeşitli kütüphanelerin ve üçüncü taraf uygulamaların yüklenmesi gerekir. Örneğin, bir sayfa düzenleme resim kırpıcısı GD Graphics kitaplığına güvenebilir. Video oynatımı için akış yazılımı gerekebilir.

Tek bir basit uygulamayı çalıştırmak ve çalıştırmak için bir web sunucusunda olması gereken şeylerin sayısı çıldırtıcı olabilir. Paul Graham’ın yazılım yüklemekten nefret etmesi şaşırtıcı değil.

Kurtarmaya Tek Tıkla Kurulum

Kurtarmaya Tek Tıkla Kurulum

Tek tıklamayla kurulum aslında bu Kurulum Sihirbazları gibi evinizde görüyorsunuz. Birisi, bir uygulamanın düzgün bir şekilde yüklenmesi için gereken tüm şeyleri anlamaya zaman ayırdı ve sonra bu şeylerin yerinde olduğundan emin olan başka bir uygulama geliştirdi.

Nasıl Çalışırlar?

Yükleyici, aksi takdirde manuel olarak yapmanız gereken çeşitli şeyler yapar. Bunlar yükleyiciniz tarafından otomatik hale getirilen sıkıcı görevler:

 • Üçüncü taraf uygulamaları getirme ve yükleme
 • Bağımlılıkların karşılanmasını sağlama
 • Veritabanı kurulumu
 • Sunucu ayarlarını yapılandırma
 • Dosya izinlerini ayarlama

Yukarıdaki görevler tek tıklamayla yükleyici tarafından halledildiğinde, arkanıza yaslanabilir ve 5 dakikalık bekleyişin tadını çıkarabiliriz. kurulumlar verimli bir şekilde halledilir.

Aralarından Seçim Yapmak İçin Tek Tıkla Yükleyiciler

Bir zamanlar, çok fazla yoktu. Ancak şimdi, ihtiyaçlarımız için tek tıklamayla bir yükleyici seçmek istediğinizde seçim için şımarık. Şu anda en popüler seçeneklerden ikisi Softaculous ve Installatron.

kullanılabilir tek tıklamayla yükleyici listesi ikisinden daha büyük, ancak öncelikle bu sayfadaki en iyi köpekleri ele alacağız. Bazı standart alternatifler de dahil olmak üzere önerebileceğimiz en çok şey şunlardır:

 • Softaculous
 • Installatron
 • Fantastico
 • Plesk Güç Paketi
 • SimpleScripts

Softaculous

Muhtemelen en popüler tek tıklamayla yükleyici yayınlandığı anda. Softaculous, 300’den fazla uygulamayı destekleyen, ticari kullanım için oluşturulmuş, kullanımı kolay bir komut dosyası kütüphanesidir. Bu çoklu kontrol panelleri ile kullanılabilir, cPanel, Plesk, ISPmanager, DirectAdmin ve Interworx dahil.

Neredeyse tüm kullanımlar için uygulamalarla birlikte yaygın olarak desteklendiği için, bir süredir en sık kullanılan otomatik yükleyici oldu.

Installatron

2004 yılında piyasaya sürülen Installatron, çok platformlu uygulama yükleyici, Linux, BSD ve Windows ile uyumludur. Windows’ta cPanel Enkompass ve Parallels Plesk için daha fazla destek eklendi. Softaculous’a benzer şekilde, Installatron da toplam 100’den fazla uygulamayı kapsayan bir çevrimiçi komut dosyası kitaplığı ve otomatik yükleyicisidir..

İlk günlerden beri bu hizmete bağımlı olan birçok kullanıcı hala kullanıyor.

Hosting Sağlayıcıları Üzerinden Diğer Seçenekler

Bazı barındırma sağlayıcıları, seçtiğiniz uygulamaları ve yazılımları daha hızlı kurmanın benzersiz ısmarlama yollarını sunar. Bluehost ve iPage mükemmel bir örnektir. Bu ikisinin bir kullanıcılar için ayrı bir pazar yeri, belirli paketlerle tek tıklamayla kurulumlara izin verir. Marketplace’in sizi aldatmasına izin vermeyin, aslında hizmetinizde hala çevrimiçi bir komut dosyası kitaplığıdır.

Ayrıca Hostgator, rahatlığı göz önünde bulunduran başka bir sağlayıcıdır. Sık kullandığınız programlara ihtiyaç duyduğunuzda zaman kaybınızı ve stresinizi ortadan kaldırmanızı mümkün kılan kullanışlı bir hızlı yükleyici sunarlar..

Tek Tıkla Web Hosting Kur

Tek Tıkla Web Hosting Kur

Birçok web barındırıcısı, özellikle geliştirici olmayanlara hitap edenler, bir tür tek tıklamayla yükleme desteği sağlar. Bu genellikle üçüncü taraf bir yükleme sihirbazı tarafından sağlanır Softaculous veya Fantastico gibi.

Bu şirketler, kendi yükleme komut dosyalarının her zaman en son sürümlerle güncel olmasını sağlamak için destekledikleri uygulamalardaki değişiklikleri izler.

Softaculous’ı Destekleyen Barındırma Şirketleri

Esnek yapısı nedeniyle Softaculous’ı destekleyen düzinelerce şirket olduğunu söylemek doğru olur. Benim bu tür ana bilgisayarlar için en iyi öneriler aşağıda ana hatları verilmiştir.

 • SiteGround
 • A2 Hosting
 • InMotion Barındırma

Her üç marka da hem profesyoneller hem de yavaşça kullanıcılar tarafından hosting sektöründe aranıyor. Etkileyici ile kesintisiz çalışma garantisi ve sunucu konumları, onlar iyi bir bahis. Ayrıntılı ve ayrıntılı bilgi için bireysel incelemelere göz atın.

Installatron’u Destekleyen Barındırma Şirketleri

Softaculous kadar popüler olmasa da, Installatron’da hızlılığı için destekleyen bir avuç firma. Onlar:

 • GoDaddy
 • Aspirasyon Barındırma
 • Kara gece

GoDaddy’nin yanı sıra, bu markaların mutlaka popüler olması veya ikincisi olarak bilinmesi gerekmez. Bunu söyledikten sonra, kendi nedenleriyle eşit derecede harika seçenekler, süper rekabetçi avantajlar yeni ve mevcut kullanıcılar için.

web hosting kuponu

Tek tıklamayla uygulama barındırma konusunda çok şey arıyorum?
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1 numara – yüzlerce tek tıklamayla uygulama yüklemesi sunuyor. Şu anda planlarında% 67’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Tek Tıklamayla Sık Sorulan Sorular Yükleniyor

 • Tek Tıklamayla Kurulum nedir ve neden ilgilenmeliyim?

  Birçok web sunucusu, bir düğmeyi tıklatarak önceden oluşturulmuş bir web uygulaması yükleme seçeneği sunar. Tüm yazılım, veritabanı ve yapılandırma dosyaları otomatik olarak oluşturulacak ve anında oluşturulan bir web sitesi sağlanacaktır..

  Tek tıkla kurulumlar, uygulamayı parça parça kurma zahmetinden kurtarır.

 • Tek tıklamayla yükleme ile ne tür uygulamalar oluşturabilirim?

  Kullanabileceğiniz seçenekler sunucudan sunucuya değişiklik gösterir.

  Genellikle, çoğu web barındırma hizmeti sağlayıcısı, birkaç İçerik Yönetim Sistemi (CMS), forum yazılımı, e-Ticaret uygulamaları, sınıflandırılmış reklam uygulamaları, istemci yönetim yazılımı, web postası veya Wiki’yi içeren birkaç farklı seçeneğe sahip olacaktır..

 • Tek platformlu yüklemeleri hangi platformlar destekliyor??

  Genellikle hangi teknoloji “yığını” nın kullanıldığı anlamına gelen bir “platform” a referansla.

  Tek tıklamayla kurulumlar için en yaygın platform PHP ve MySQL kullanan sitelerdir.

  Herhangi bir .NET ana bilgisayarında çeşitli ASP.NET uygulama şablonları bulunur ve diğer sağlayıcılar NodeJS, Python veya JAVA sunar.

  Yine de, en yaygın kullanılan tek tıklamalı siteler PHP tabanlıdır, WordPress, Drupal, Joomla gibi CMS platformları en popüler uygulamalar arasındadır..

 • Bir blog için hangi CMS’yi yüklemeyi seçmeliyim?

  Tek bir cevap yok. Bir CMS’nin seçilmesi, sitenizin iletişim kurması gerekenler veya hangi ek özelliklere gereksinim duyacağınız konusunda ne olacağının önceden planlanmasını gerektirir..

  PHP’de en yüksek kullanıcı tabanına sahip iki platform WordPress ve Joomla’dır..

  WordPress en çok kullanıcıya ve en fazla Eklenti / uzantıya sahipken, Joomla güvenlik ve kullanıcı yönetimine odaklanıyor.

  PHP dışındaki platformlarda başka harika seçenekler de vardır, bu yüzden bir platform seçmeden önce dikkate alın. Bazen performans işlevsellikten daha önemlidir.

 • Tek Tıkla Kurulum nasıl çalışır??

  Kullanıcı tarafından tek tıklamayla kurulum başlatılır. Bir düğmeye tıklarsanız webhost’unuza RESTful bir mesaj gönderir.

  Buna karşılık, web barındırıcınızın sahip olduğunuz klasör yapısını ve veritabanını kullanma, yeni alt klasörler, veritabanları, tablolar vb. Oluşturmak için derin izinlere sahip bir komut dosyası vardır..

  Her uygulama, veritabanına (genellikle MySQL) hangi tabloları yapılacağını söyleyen ve gerekli başlangıç ​​verileriyle dolduran önceden oluşturulmuş bir yükleme komut dosyasına sahiptir..

  Gerekli PHP dosyaları belirtilen dizine bırakılır ve etki alanı / alt etki alanı otomatik olarak oraya yönlendirilir. Voila, yeni bir siten var!

 • Bir şey yüklemek için gerekli disk alanına sahip olup olmadığımı nasıl bileceğim?

  Ana makinenize bağlı olarak, birçok modern ana bilgisayar, bir uygulama yüklemeden önce kullanmanız için ayrılmış çok yüksek miktarda depolama alanına sahiptir..

  Bununla birlikte, çoğu uygulama gerçek disk alanı açısından oldukça hafiftir. Sizi kenara itebilecek bilgilerin büyük kısmı doldurulmuş olabilecek içeriktir.

  Dolayısıyla, bir Wiki veya Blog oluşturursanız, boyut sınırlarınızı kontrol etmeden bir ton video dosyasını dökmeyin. Ayrıca, yükleme sırasında, boyut bir sorunsa, yükleme muhtemelen çalışmaz ve uyarı alırsınız.

 • Tek tıklamayla yükleme ile ne tür uygulamalar oluşturamazım?

  Tüm ana bilgisayarlar adına konuşmamak, ancak en yaygın yükleme türlerine dayanarak, neyin yüklenip neyin yüklenemeyeceğine ilişkin bazı sınırlamalar vardır.

  PHP en yaygın platform olduğundan, diğer yazılım yığınları genellikle kullanılamaz.

  Mobil web siteleri bir CMS veya diğer uygulamalardan kurulabilse de, kullanıma hazır özel mobil uygulamalar yoktur. Birisinin telefonunda yerel olarak çalışacak uygulamalar da yoktur, bu nedenle mobil web sitesinin ötesinde bir şey beklemeyin.

  Son olarak, bir uygulama, video paylaşım sitesi gibi güvenilir bir yüksek bant genişliği gerektirir; pahalı ve genellikle tescilli olan güçlü bir içerik dağıtım ağı (CDN) gerektirdiğinden, genellikle tek bir tıklama ile kullanılamaz..

 • Kullanıcı girişleri için Google veya Facebook ile entegre olan bir site istiyorum. Bunu Tek Tıkla Kurulumdan yapabilir miyim?

  Tek tıklamayla yüklemeler sırasında bunu sizin için otomatik olarak ayarlayacak bilinen herhangi bir uygulama yoktur.

  Ancak, popüler bir CMS, e-Ticaret veya Sosyal platform yüklerseniz, “OAuth” eklentilerinin bulunması çok kolay olabilir.

  Öte yandan, OAuth eklentileri bile bazı manuel kurulumlar gerektirir. Google veya Facebook giriş bilgilerini kullanan uygulamalar için, bu sitelerde bir geliştirici hesabı oluşturmanız ve sitenizde kullanılacak API Anahtarları oluşturmanız gerekir..

  İyi haber şu ki, bunu kurmak için sıfırdan başlamak zorunda olmayan birçok yol var.

 • Tek tıklamayla kurulum sırasında web sitemin görünümünü ve izlenimini seçebilir miyim?

  Yine, bu tamamen sunucunuzun kim olduğuna ve yüklemeyi seçtiğiniz uygulamayı bağlıdır.

  Bazı hizmetlerin yükleyebileceğiniz, uygulama oluşturulmadan önce temayı seçmenize ve birincil içeriği özelleştirmenize izin veren tescilli uygulamaları vardır.

  Ayrıca, popüler CMS platformlarıyla, bazı toplantı sahipleri Temalarına entegre görünümler sunacaktır & Yükleme sırasında eklentiler pazarı ve bazıları yükleme tamamlanmadan önce temayı seçmenize bile izin verecek.

 • Tek tıklamayla yükleme kullanmalı mıyım yoksa tek başıma bir site mi kurmalıyım?

  Bu, hızlı bir şekilde bir şey uydurmaya çalıştığınıza veya web sitelerinin nasıl çalıştığını öğrenmekle daha fazla ilgilenip ilgilenmediğinize bağlıdır..

  Tek tıklamayla yükleme çok etkilidir ve çok sayıda temel insan hatasını önler, ancak bu hataları yapmak genellikle verilerin koda nasıl bağlandığını ve site ziyaretçilerinin görmesi için görüntülenen HTML’yi nasıl oluşturduğunu gösterir..

  Ayrıca, kendi başınıza bir site oluşturmak daha derin özelleştirmelere izin verir. Dahası, iyi bir geliştirici olursanız, istediğinizi yaratabilirsiniz.

  Tek tıklamayla kurulumlar mükemmel bir hizmettir ve web’e başlamak için harika bir yoldur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map