PHP Hosting: Siteniz için hangisi doğru?

PHP Barındırma Karşılaştır

PHP, WordPress, Joomla veya Drupal ile oluşturulan CMS web siteleri için çok önemlidir. Ancak PHP’nin en son (ve en güvenli) sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.


PHP neredeyse tüm web sunucuları tarafından desteklenir. İdeal PHP ortamı, tam LAMP yığını (Linux, Apache, MySQL ve PHP) ile donatılmış hızlı bir sunucudur. Sunucu PHP’nin en güncel sürümünü çalıştırmalı, PHP.ini dosyasında değişikliklere izin vermeli ve PHP uzantılarını içermelidir.

Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde, bu ana bilgisayarların her birinde daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak genel bir bakış olarak, PHP için en iyi 5 ana bilgisayar:

 1. SiteGround
  – En son PHP sürümünü sağlamak için hızlı sunucular ve olağanüstü müşteri desteği
 2. Bluehost
  – 50 GB SSD, Ücretsiz SSL sertifikası ve Cloudflare CDN
 3. A2 Hosting
  – Sınırsız kaynak ve her zaman para iade garantisi
 4. InMotion Barındırma
  – Sınırsız e-posta, kaynak ve sağlam güvenlik paketi
 5. WP Motoru
  – 7/24 WordPress uzmanı teknik desteği

PHP İçin En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

1.500’den fazla barındırma planını inceledik ve bir PHP sitesi çalıştırmak için tüm teknik gereksinimleri karşılayanları seçtik. Daha sonra hızlı sunucular, LAMP yığını ve PHP uzantıları sunan ana bilgisayarları kısa listeye aldık.

Sonunda gerçek kullanıcılara sorduk. 1 milyondan fazla orijinal müşteri incelemesinden oluşan devasa veritabanımızı kullanarak, PHP için ilk 10 ana bilgisayarı belirledik.

PHP nedir?

Statik bir HTML siteniz yoksa, komut dosyaları kullanmanız gerekecek ve web sitenizin içeriğini sunmak için uygulamalar.

PHP, PHP Köprü Metni İşlemcisi anlamına gelir ve dinamik web sitelerinin oluşturulmasını kolaylaştırın. Öncelikle Linux web barındırma planlarında bulunur.

PHP'nin resmi ana sayfası. WhoIsHostingThis üzerinden ekran görüntüsü.PHP’nin resmi ana sayfası.

PHP Hosting İhtiyacınız Var mı??

Aşağıdaki durumlarda PHP’yi destekleyen bir web barındırma sağlayıcısı istiyorsunuz:

 • Blogunuz veya işletme web siteniz bir içerik yönetim sistemine (CMS) dayanır, WordPress gibi, veya
 • Eğer gerekiyorsa sitenizin kodunu ve müşteri bilgilerini koruyun sağlam bir savunma hattının arkasında.

PHP’nin açık kaynak kodu ve çok yönlülüğü onu çoğu sağlayıcı için popüler bir web barındırma hizmeti haline getirir.

Altyazı: PHP kodlamasına bir örnek. Resim Pixabay'ın izniyle CC0 altında lisanslanmıştırPHP kodlama örneği. Resim Pixabay’ın izniyle CC0 altında lisanslanmıştır.

PHP’yi Nereye Yüklerim?

PHP kurulumu ve yapılandırma genellikle barındırıcınız tarafından sağlanan web sitesi kontrol paneli uygulamasında bulunabilir (cPanel gibi).

Çoğu web barındırıcısı, kontrol panelinizden PHP yüklemek için talimatlar sunar. WhoIsHostingThis üzerinden ekran görüntüsüÇoğu web sunucusu, kontrol panelinizden PHP yüklemek için talimatlar sunar.

PHP Barındırma Ücreti Daha mı Yüksek?

PHP herhangi bir ek maliyet eklememelidir web barındırma ücretlerinize ekleyin, ancak bir plan seçerken ana makinenizle bu (veya başka bir uygulama) için desteği onaylamak her zaman iyi bir fikirdir.

Örneğin, Siteground'ın tüm planları en ucuz olanlar da dahil olmak üzere PHP ile birlikte gelir. WhoIsHostingThis üzerinden ekran görüntüsüÖrneğin, Siteground’ın tüm planları en ucuz olanlar da dahil olmak üzere PHP ile birlikte gelir.

PHP Web’i Nasıl Değiştirdi?

Web’in ilk günlerinde içerik ham HTML kullanılarak metin editörlerinde oluşturuldu. Bazen bir sayfa oluşturucu, işleri canlandırmak için bir bitmap görüntüsü atar.

PHP’nin gelişiyle, web siteleri daha dinamik hale geldi, daha duyarlı ve oluşturması daha hızlı.

PHP’nin Farklı Sürümleri

PHP başlangıçta 1995 yılında piyasaya sürüldü ve sonraki en önemli sürüm tartışmalı olarak sürüm 5’ti., PHP’nin ortak bir özellik olması beş yıl sürdü web barındırma hesaplarında.

 • PHP 4: 2000 yılında piyasaya sürülen PHP 4, sınırlı nesne yönelimli işlevselliğe sahip güçlü bir programlama diliydi. PHP 4’ü bulabilmenize rağmen, artık resmi olarak desteklenmiyor ve herhangi bir genel kodlama için sürüm 7’ye geçmelisiniz.
 • PHP 5: 2004 yılında piyasaya sürülen PHP 5, nesne yönelimli programlama ve daha iyi güvenlik konularına daha sofistike bir yaklaşım getirmiştir. 2019 itibariyle artık desteklenmiyor.
 • PHP 6: PHP 5’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, PHP’yi tamamen Unicode’u destekleme çabaları başladı. Bu çaba başarısız oldu ve PHP 6 hiç yayınlanmadı.
 • PHP 7: Bu, PHP’nin 2015’in ilk sürümünde yayınlanan geçerli sürümüdür. PHP’nin 7.4 sürümünde.
 • PHP 8: PHP’nin bir sonraki sürümü 2020 veya 2021’de bekleniyor ve tam zamanında derleme ve diğer birçok yeni özelliği içerecek.

Neden PHP Kullanmalı??

PHP, HTML sayfalarını veritabanlarındaki ve multimedya uygulamalarındaki dinamik içeriğe bağlar, etkileşimli içerik oluşturmayı kolaylaştırır.

Var birçok sebep sitenizi geliştirmek için PHP kullanmak için:

 1. Yeni başlayanlar tarafından tercih ediliyor çünkü HTML belgelerine dahil edilebilir. PHP yorumlayıcısı yalnızca sınırlayıcılar içindeki öğeleri okuyacaktır. Diğer her şey normal HTML olarak işlenir. Bu onu yapar küçük dinamik kod parçaları eklemek kolay mevcut bir siteye.
 2. Bu bir hafif her türlü barındırma hesabında çalıştırılabilen seçenek.
 3. Bir PHP web barındırma bulmak nispeten kolaydır; PHP ücretsiz, çoğu ev sahibi bunu barındırma planlarına dahil etti.
 4. Yapmanıza izin verir veritabanından içerik çekme, yani bir sayfalık şablon farklı içerikle doldurulabilir.
 5. PHP ziyaretçi tarafından okunamıyor, güvenli uygulamalar için idealdir, yetkilendirme ve ödeme işleme gibi.
 6. Yüklü değilse, kendiniz kurabilirsiniz kontrol panelinden.
 7. WordPress’i çalıştırmak için PHP’ye ihtiyacınız olacak ve benzer birçok uygulama.

PHP, tüm WordPress’i çalıştıran kodlama dilidir ve PHP olmadan sunucunuz web günlüğünüzü oluşturan sayfaları yorumlayamaz. WordPress Kodeksi SSS.

PHP Hosting Planlarında Neler Arar

Çoğu barındırma paketi PHP desteği ile gelir ekstra ücret ödemedenücretsiz web barındırma planları dahil veya sınırsız kaynak tahsisi ve ücretsiz alan adı sunan ucuz paylaşılan planlar.

Bu planlar büyük olasılıkla bir aralığı PHP komut dosyaları kurabileceğin web sitenizi geliştirin. Birçok ev sahibi de teknik destek sağlamak bu tür komut dosyaları için, daha az kullanılan bir dil kullanmaya karar verirseniz durum böyle değildir.

Bu nedenle, bir web sitesinde harika bir PHP barındırma seçeneği bulacağınızdan emin olabilirsiniz. alabileceğiniz fiyat.

PHP'de WordPress temel yapılandırma kodlaması. WhoIsHostingThis üzerinden ekran görüntüsüPHP’de WordPress temel yapılandırma kodlaması. WhoIsHostingThis üzerinden ekran görüntüsü.

web hosting kuponu

Pazarlık fiyatlarla kaliteli PHP barındırma arıyorsunuz?
A2 Hosting, hız ve performans testlerimizde normalde # 1 veya yakınında puan alır. Şu anda, geliştirici dostu planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Sadece bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

PHP Nasıl Öğrenilir

PHP öğrenmek basittir; var bir sürü küçük öğretici başlamanıza yardımcı olacak, örneğin:

 • Learn-PHP.org
 • PHP.net

Video: 15 Dakikada PHP Öğrenin

PHP Barındırma Uyarıları

Birçok web barındırıcısı PHP’yi desteklese de, hangi sürümleri desteklediklerini kontrol et bir web hosting paketi satın almadan önce.

WordPress İstemi PHP Güncellemelerini Önerir

Web barındırmada PHP desteğinin önemli bir sürücüsü olan WordPress, güvenli bir ortam sağlamak için PHP’nin en son sürümüne yükselten bir seçenek seçmenizi önerir..

Neden Bazı Hosting Şirketleri PHP Güncellemelerini Geciktiriyor?

ancak, bazı ana bilgisayarlar hemen yükseltmeye razı olur Yeni bir sürümün “buggy” olmayacağından emin olmadıklarından yeni bir sürüm (veya kısa bir süre sonra). Bu nedenle, ayrıca şunları yapmak isteyeceksiniz: konağın yükseltme politikası.

PRO İPUCU: Sitenizin güvenliğini korumak için PHP’yi en son sürüme güncel tuttuğunuzdan emin olun.

PRO İPUCU: Sitenizin güvenliğini korumak için PHP’yi en son sürüme güncel tuttuğunuzdan emin olun.

PHP ve Linux için Windows

PHP (önceki değeri) aslen Linux için yazılmıştır ancak çoğu işletim sistemi ve platformuna yüklenebilir. Mümkün PHP sürüm 7.2 ve üzerini çalıştırın Windows web sunucuları barındırma sağlayıcınız aracılığıyla sunulan.

Neden PHP için Linux Hosting’i Seçmelisiniz??

Ancak, bazı ikincil nedenler olabilir değil PHP web barındırma ve PHP komut dosyalarını çalıştırma söz konusu olduğunda Windows’u seçin:

 • Tarihsel olarak, Linux ve PHP birbiriyle yakından bağlantılıdır. bulgu Windows sunucularında çalışan komut dosyaları için destek zor olabilir.
 • Orada web hosting şirketi için daha fazla iş dahil, bu yüzden onu desteklemek için çok istekli olmayabilirler.
 • Windows barındırma genellikle daha pahalı, bu nedenle, belirli bir nedeniniz olmadığı sürece seçmemek daha iyidir.

Linux, web’deki sitelerin çoğuna güç sağlar. Başka bir amaç için ihtiyacınız yoksa bir Windows sunucusu seçmeyin, Linux ve PHP harika bir kombinasyon.

PHP Geliştirme Barındırma

Kendi yazılımınızı geliştirmek gibi bağımsız bir PHP destekli CMS çalıştırmaktan daha fazlasını yapmak istiyorsanız – bağımsız veya mevcut uygulamalara uzantılar – PHP barındırmada aramanız gereken birkaç şey daha var.

Geliştiriciler için en önemli barındırma özellikleri FTP ve SSH’ye erişimdir. FTP, kodunuzu sunucuya kolayca yüklemenizi sağlar. Tüm ana makineler bunu bir dereceye kadar sunar, ancak bir kontrol paneli arayüzü ile sınırlı olmak istemezsiniz. Ve başkalarıyla çalışıyorsanız, ek kontrole ihtiyacınız olabilir.

SSH, sunucunuzda oturum açmanıza ve sanki onun önünde oturuyormuş gibi çalışmanıza izin verir. Bununla birlikte, kodunuzu yüklemek zorunda kalmadan doğrudan sunucuda yapabilirsiniz. SSH erişimi barındırma planlarında daha sınırlıdır, bu nedenle ihtiyacınız varsa, kaydolmadan önce olası ana bilgisayarlarla kontrol ettiğinizden emin olun..

Bu özelliklere ek olarak, yaptığınız işe bağlı olarak isteyebileceğiniz birçok şey vardır. SSD depolama alanı, bir SSL sertifikası (şifreleme için), bir CDN’ye erişim ve projeniz için gerekli olan her şeye sahip olmak yardımcı olabilir. Ayrıca Python ve Ruby gibi diğer dillere de erişmeniz gerekebilir.

PHP Terminolojisi ve Kısaltmaları

PHP desteği için bir barındırma hesabı satın alırken, aşağıdakilerden bazılarıyla karşılaşabilirsiniz terimler ve kısaltmalar:

 • PHP: Özyinelemeli bir kısaltma. PHP Köprü Metni İşlemcisi anlamına gelir. Başlangıçta Kişisel Ana Sayfa durdu.
 • foo: Foo, yer tutucu veya joker karakter olarak kullanılan bir terimdir. PHP forumlarında, çalışma kodunda ve çevrimiçi örneklerde göreceksiniz.
 • ARMUT: Web geliştirmeyi basitleştiren ve hızlandıran bir kod kütüphanesi olan PHP Uzantısı ve Uygulama Deposu.
 • LAMBA: Ortak bir barındırma kurulumu: Linux, Apache (web sunucusu), MySQL (veritabanı) ve PHP. LAMP bazen “LAMP yığını” veya bir çözelti yığını olarak adlandırılır.
 • Zend: PHP uygulamaları geliştiren bir yazılım şirketi. Ürünleri, Zend Engine, PHP kodunun yürütülmesinin arkasındaki itici güç.

Seçimlerimiz: İlk Üç PHP Host

PHP’yi destekleyen web barındırma sağlayıcıları söz konusu olduğunda, SiteGround, BlueHost veya iPage ile yanlış gidemezsiniz.

SiteGroundBluehostiPage
Fiyat (ay)$ 3,95$ 2.75$ 1.99
Yenileme (ay)$ 11.95$ 7.99$ 7.99
Depolama10 GB50 GBUnmetered
SSDEvetEvetHayır
Bant genişliğiUnmeteredUnmeteredUnmetered
SSHEvetEvetHayır

SiteGround

SiteGround'un PHP sürüm yöneticisi. WhoIsHostingThis aracılığıyla görüntüSiteGround’un PHP sürüm yöneticisi.

SiteGround, kendisini “özenle hazırlanmış” web barındırma olarak faturalandırır ve kabul ederiz. Tam bir sayfa sunmanın yanı sıra çeşitli fiyat noktalarında zengin özelliklere sahip seçenekler, onlar müşterilerine iyi davran (2.900’den fazla müşteri 4.8 / 5 yıldız derecelendirmesine katkıda bulunmuştur).

Ayrıca üç kıtada veri merkezlerine sahipler, birinci sınıf performans sağlamak için teknoloji kullanıyorlar ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunuyorlar.

Bluehost

BlueHost'un PHP MyAdmin paneli. WhoIsHostingThis aracılığıyla görüntüBlueHost’un PHP MyAdmin paneli.

Bluehost ve ile yakın işbirliği ile tanınır WordPress için en uygun destek, ancak ana bilgisayar, web barındırma arayanlara hitap edecek sayısız seçenek sunar (WordPress kullanıyor olsalar da olmasalar da).

Onlar sağlam bir sağlayıcısıdır tam özellikli barındırma planları bir fiyat aralığı ve teklif 7/24 destek, para iade garantisi ve tüm satın alma işlemlerinde pazarlama kredisi gibi ekstralar.

iPage

iPage'in PHP paneli. WhoIsHostingThis aracılığıyla görüntüiPage’in PHP paneli.

Eğer istersen kullanımı kolay web hosting paketi mümkün olduğunca ve web sitenizi küçük bir güçlükle çalışır hale getirmek istiyorsanız, iPage sizin için ev sahibi.

İPage’in planları SiteGround ve Bluehost tarafından sunulanlar kadar güçlü olmasa da, web sitenizi başlatmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız..

Ancak iPage hosting’i öne çıkaran şey, yönetim alanlarının yapılandırılmasıdır. iPage, web sitesi yönetimini mümkün olduğunca kolay hale getirin senin için.

PHP Barındırma Artıları ve Eksileri

Tüm diller gibi PHP’nin de iyi ve kötü yanları vardır. İşte her iki kategorideki düşünülmesi gereken temel şeyler.

Artıları

 • PHP hafif, öğrenmesi kolay kullanın ve kullanın ve son kullanıcılar tarafından okunamaz, böylece güvenli uygulamalar.
 • PHP yaygın olarak destekli, web sitenizi veya uygulamalarınızı desteklemek için VPS veya özel barındırma gibi gelişmiş bir barındırma seçeneğine yükseltmeniz gerekmez.

Eksileri

 • Uygulamanızın / web sitenizin bazı bölümleri yalnızca Windows araçlarına ihtiyaç duyuyorsa, sağlam bir hosting seçeneği bulmak zor zaman tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan.
 • Her ne kadar PHP mütevazi başlangıcından beri büyük adımlar atmış olsa da, güvensiz kod yazmak hala nispeten kolaydır. Programcılar ne yaptıklarını bilmeli.

Daha Fazla PHP Kaynağı

 • PHP’nin Resmi Web SitesiPHP’nin Resmi Web Sitesi
 • PHP’nin Twitter Sayfası
 • Wired’in PHP Eğitimi

Diller ve Çerçevelerdeki diğer özellikler

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • laravel
 • raylar üzerinde yakut
 • Perl
 • Django
 • piton
 • Sunucu Tarafı İçerir
 • Java
 • Soğuk füzyon
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP’nin
 • node.js
 • Symfony’nin
 • PHP 5
 • PHP 7

web hosting kuponu

PHP hosting konusunda çok şey arıyorum?
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1 numara – mükemmel müşteri desteği ve hızlı, güvenli PHP barındırma sağlar. Şu anda okuyucular popüler planlarında% 67’ye varan tasarruf sağlayabilirler. Bu indirim bağlantısını kullanın
ve bugün çevrimiçi olun.

PHP Sık Sorulan Sorular

 • PHP nedir?

  PHP, dinamik web uygulamaları oluşturmak için kullanılan yorumlanmış bir betik dilidir. Dil, kodlayıcıların veritabanlarıyla etkileşime girmesine, görüntüleri değiştirmesine, diğer web sunucularıyla iletişim kurmasına ve çok daha fazlasına izin veren kütüphanelerle son derece güçlüdür. Sonuç olarak, çok sayıda web uygulamasının temeli.

 • Yorumlanan komut dosyası dili nedir?

  Yorumlanan bir dilde yazılmış bir başvuru orijinal haliyle işlenir. Bu, çalıştırılmadan önce yürütülebilir makine koduna dönüştürülmesi gereken derlenmiş bir dilde yazılmış kodun tersidir. Yorumlanan ve derlenen kodlama dilleri arasındaki ayrım gittikçe daha açık hale geliyor.

  Örneğin, PHP hem yorumlanabilir hem de derlenebilir. HHVM (HipHop Sanal Makinesi), PHP için yürütme öncesinde PHP’yi derleyen ve sonra makine koduna çeviren, PHP’yi yorumlanmış bir dil yerine etkili bir şekilde derlenmiş bir dil olarak ele alan nispeten yeni bir yürütme motorudur..

 • Dinamik web uygulaması nedir?

  Dinamik bir web uygulaması, değişmeyen içeriği görüntüleyen statik bir web sitesinin aksine, veritabanından bilgi çeken veya sayfanın içeriğini kullanıcı girdisine göre değiştiren bir web sayfasıdır (veya bir web sayfası koleksiyonudur)..

  PHP özellikle bir veritabanından bilgi çeken dinamik web uygulamaları oluşturmak için iyidir. Sadece değişmeyen statik içerik görüntülemek istiyorsanız, PHP’yi atlamalı ve HTML, CSS ve belki de JavaScript serpiştirmelisiniz..

 • Betik dilleri derlenmiş dillerden daha az güçlü mü?

  Bir betik dili, en azından teoride, derlenmiş bir dilden daha az güçlü değildir. Ancak derlenmiş diller önemli ölçüde daha hızlı olabilir. Ve genel olarak konuşursak, bir işletim sistemi oluştururken yapılan düşük seviyeli kodlama türü derlenmiş dillerle sınırlıdır. Ancak bu, komut dosyası dillerinin güçlü olmadığı anlamına gelmez.

  PHP tam bir programlama dilidir. Web uygulamaları oluşturma açısından, ihtiyacınız olan her şeyi yapabilirsiniz. Ve bir web sayfası oluşturmak için C ++ gibi daha “güçlü” bir dil kullanmak korkunç bir fikir olacaktır, çünkü bu çabanın ihtiyaçları ile tutarlı olmayan bir şekilde güçlüdür..

 • PHP ne anlama geliyor??

  PHP başlangıçta “Kişisel Ana Sayfa” araçlarının kısaltmasıydı. PHP 3’ün piyasaya sürülmesiyle, yinelemeli bir kısaltma icat edildi ve PHP şimdi “PHP: Köprü Metni Önişlemcisi” anlamına geliyor. Bunu düşünmemeye çalışın çünkü özyinelemeli kısaltmalar ilerledikçe, çok iyi değil.

 • Neden PHP’de bu kadar çok popüler uygulama yazılıyor??

  PHP, 1990’ların sonlarından beri LAMP yığını (Linux, Apache, MySQL ve PHP, Perl veya Python) olarak adlandırılan endüstri standardı web sunucusu yapılandırmasının bir parçası olarak dahil edilmiştir. Yaygınlığı, açık kaynaklı kökleri ve kullanım kolaylığı, web için doğal bir uyum sağlar.

  PHP, modern web geliştiricileri ile bir şekilde gözden düştü. Ancak, yüklü büyük PHP tabanı ve WordPress gibi popüler uygulamaların PHP’de yazılmış olması, yakında hiçbir yere gitmeyeceği anlamına gelir.

 • PHP popüler mi?

  PHP inanılmaz derecede popüler. Bunun bir kısmı, üzerine kurulu çok sayıda web uygulamasından (örneğin, WordPress) kaynaklanmaktadır. Ancak başka bir bölüm, insanların alması her zaman kolay bir dil olmasıdır. Bazı insanlar teknik nedenlerden hoşlanmıyor ve güvenlik sorunları geçmişi var. Ancak PHP yıllar içinde büyük ölçüde geliştirildi ve PHP 7 sağlam bir dildir.

  PHP’yi eleştiren modern geliştiriciler JavaScript, Ruby, Erlang, Java, C # ve Python gibi daha dikkatli planlanmış dilleri tercih etme eğilimindedir.

 • PHP’ye ihtiyacım var mı?

  İçerik yönetim sistemleri ve e-ticaret platformları gibi birçok modern web uygulaması PHP’de yazılmıştır. Bir PHP uygulaması kullanmayı planlıyorsanız, web barındırma sağlayıcınızın dili desteklemesi önemlidir. Ayrıca, belirli bir program tarafından ihtiyaç duyulabilecek bir dizi PHP modülü vardır.

  Neredeyse tüm hosting planları PHP içerir. Ancak, kullanmayı planladığınız uygulamaların belirli modüllerini ve PHP sürüm gereksinimlerini araştırmalı ve daha sonra bu gereksinimleri karşılayabileceklerini doğrulamak için web barındırıcınıza danışmalısınız..

 • PHP öğrenmem gerekiyor mu?

  PHP’yi yalnızca PHP uygulamaları oluşturacak veya değiştirecekseniz öğrenmeniz gerekir. WordPress ve Joomla gibi en popüler PHP uygulamalarını kullanmak için PHP bilmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, en azından temel PHP’yi bilmek, bir uygulamayı kullanırken karşılaştığınız sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Ve PHP’nin öğrenmesi nispeten kolaydır.

 • PHP’yi kim öğrenmeli?

  Neredeyse tüm web geliştiricileri PHP bilmelidir. En yaygın sunucu tarafı dilidir, bu nedenle web geliştiricilerinin düzenli olarak bu dilde çalışacakları kesindir. Çevrimiçi olarak sunulan birçok iyi öğretici ve diğer eğitim materyalleriyle öğrenmek de nispeten kolay ve doğaldır..

  Birçok web geliştiricisi WordPress, Joomla veya Drupal üzerinde çalışmaya başlar – hepsi PHP ile yazılmıştır. Bir tomurcuklanan geliştiricinin bir WordPress temasıyla uğraşmasından temel bir eklentiyi değiştirmeye, kendi temalarını ve eklentilerini geliştirmeye geçmesi doğal bir ilerlemedir..

 • Statik HTML’yi bir PHP betiğinin parçası olarak nasıl görüntülerim?

  PHP, HTML ile karıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Bir PHP betiğinde, HTML ve PHP yazmak için özel sınırlayıcılarla ileri geri atlayabilirsiniz. Buna ek olarak, PHP kodundan HTML yazdırmak için echo ve printf işlevlerini kullanabilirsiniz. Bu, PHP’nin çalışmasını web uygulamaları oluşturmak için diğer dillerden daha kolay hale getirir.

 • PHP çerçevesi nedir?

  PHP çerçevesi, geliştirmeyi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir grup sınıftır. Her PHP çerçevesi farklı sınıflar içerir ve farklı geliştirme hedefleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, bu nedenle doğru çerçeveyi seçmek önemlidir.

  En popüler PHP çerçevesi, PHP’nin geliştirilmesini destekleyen aynı şirket tarafından geliştirilen Zend’dir. Diğer iki popüler çerçeve Laravel ve CodeIgniter’dir ve geliştirmenizi hızlandırabilen ve en iyi kodlama uygulamalarını izlemenize yardımcı olabilecek düzinelerce PHP PHP çerçevesi vardır.

 • PHP 7’deki yenilikler?

  PHP 7’deki en önemli yükseltme hızdır. Kıyaslama testlerinde PHP 7’nin önceki PHP sürüm 5.6’dan en az iki kat daha hızlı olduğu gösterilmiştir. PHP 7 ayrıca hata işleme, değişken tip bildirimleri, daha güvenli rastgele sayı üreteci, sınırlı Unicode desteği ve iki değer arasındaki ilişkiyi test etmek için kullanılabilecek yeni bir uzay gemisi operatörü geliştirmeleri de içerir..

 • PHP 6’ya ne oldu?

  PHP’ye tam yerel Unicode desteği eklemek amacıyla PHP 6 geliştirmek için oldukça fazla çalışma yapıldı. Ancak, proje boşa çıktı ve çalışmanın bir kısmı sonunda PHP 5’in küçük sürüm sürümlerine geri itilirken, Unicode için tam destek asla eklenmedi.

  Başlangıçta PHP Yeni Nesil (phpng) olarak adlandırılan PHP’nin bir sonraki sürümü üzerinde çalışma başladığında, PHP 6’ya dahil olmak için sekmeli özelliklerin dahil edilip edilmediğine dair herhangi bir karışıklık yaratmamak için PHP 7 sürümünü adlandırmaya karar verildi..

 • PHP 5 kullanabilir miyim?

  Evet, ama yapmamalısın. PHP 5’in son sürümü, Ağustos 2016’da yayımlanan 5.6 idi. Ocak 2017’ye kadar hem hata hem de güvenlik düzeltmeleri için aktif destek ve 2018’in sonunda kritik güvenlik güncellemeleri aldı. Sonuç olarak, PHP kullanmamalısınız. 5.

 • PHP güvenli midir??

  PHP, güvenli web uygulamaları oluşturmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, deneyimsiz geliştiricilerin dikkatli olmadıkları takdirde web uygulamalarına önemli güvenlik açıkları getirmeleri de oldukça kolaydır. Herkese açık olarak erişilebilen bir web uygulaması oluşturuyorsanız, PHP geliştiricilerinin karşılaştığı en yaygın güvenlik tehditleri konusunda kendinizi eğitmek için zaman ayırın ve kod tabanınızdaki bu tuzaklara karşı koruma sağladığınızdan emin olun.

 • PHP’yi nasıl edinebilirim??

  PHP, neredeyse tüm yönetilen web sunucularına önceden yüklenmiştir. Ancak, kendi VPS’nizi, bulutunuzu veya özel sunucunuzu yönetecekseniz, yüklemeniz gerekebilir. Sunucunuzdaki işletim sistemine ve yazılıma bağlı olarak bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır.

  Genel olarak, sunucunuzu SSH üzerinden bağlayıp bir dizi komut çalıştırarak PHP yüklersiniz. Ayrıntılı kurulum talimatları resmi PHP web sitesinden edinilebilir: PHP.net.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me