MsSQL Hosting: Hangi Marka MS SQL Veritabanı Barındırma için En İyisidir?

MS SQL Hosting’i karşılaştırın

Microsoft SQL Server (veya MS SQL) ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemidir. .NET gibi Windows teknolojilerini kullanan uygulamalar, MS SQL veritabanıyla eşleştirmek için idealdir. Web barındırma hizmetlerinin yalnızca bir azınlığı Windows barındırma hizmeti sunar ve bunların tümü iyi seçimler değildir.


Internet Information Services’ın (IIS) en son sürümünü çalıştıran sunuculara sahip kapsamlı Windows barındırma paketlerini arayın. Ayrıca Windows sunucu uzmanlığı sağlayan teknik destek istersiniz.

Aşağıda, MS SQL barındırma konusunu derinlemesine tartışıyoruz. İşte en iyi 5 ana bilgisayar için seçtiklerimiz:

 1. HostGator
  – MS SQL Server ile ucuz Windows hosting planları
 2. GoDaddy
 3. Liquid Web
 4. arasi
 5. Hostwinds

En İyi MS SQL Sunucularını Nasıl Seçtik??

Windows barındırma konusunda uzmanlaşmış (dabbling yerine) kısa web listelerini barındıran, ideal bir sunucu ortamı sunan, uzman desteği, hız için SSD’ler ve günlük yedeklemeler sunuyoruz.

Ardından, binlerce uzman ve kullanıcı yorumu veritabanımızla bu ana bilgisayarlara çapraz referans verdik..

MS SQL için doğru ana bilgisayar nasıl seçilir

Çoğu ana bilgisayar MS SQL’i desteklemez. Bir bakıma bu, bir ev sahibi bulmayı kolaylaştırır, çünkü bunların birçoğu yoktur. Ama yine de amaçlarınız için en iyi ev sahibi almak istiyorum. Bu makalenin amacı şudur: doğru sunucuyu seçmenize yardımcı olmak için.

MS SQL Hosting'i karşılaştırın

MS SQL Nedir?

MS SQL Microsoft’un veritabanı yönetimi uygulaması, Yapısal Sorgu Dili (SQL) kullanılarak oluşturuldu.

Bu çok yönlü, güçlü uygulama, multimedya içeriği sunmak, müşteri bilgilerini düzenlemek ve sitenizi ziyaret edenler için kişiselleştirilmiş içerik oluşturmak için hem yerel hem de uzak makinelerde veritabanları oluşturmanıza, yönetmenize ve bunlara erişmenize olanak tanır.

MS SQL Ana Ekran GörüntüsüWhoIsHostingThis üzerinden MS SQL giriş sayfası ekran görüntüsü

Barındırma sağlayıcınız ister Linux tabanlı ister Windows tabanlı sunucular sunuyor olsun, Yapısal Sorgu Dili (SQL) etrafında oluşturulmuş bir veritabanı yönetim programına erişme şansınız olacaktır.

Veri tabanı oluşturma ve yönetme, e-ticaret, etkileşimli oyunlar ve WordPress gibi içerik yönetim sistemleri (CMS) dahil olmak üzere birçok Web uygulamasının önemli bir parçasıdır.

SQL genellikle bir ana bilgisayar seçiminde birincil faktör değildir, ancak seçtiğiniz belirli planda önemli bir faktör olabilir.

Windows Sunucuları

Windows tabanlı sunucular için, en popüler SQL çözümü Microsoft’un tescilli veritabanı yönetimi uygulaması olan MS SQL’dir (“SQL Server” olarak da bilinir).

Şirketin .NET çerçevesi ve ASP.NET ile sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmış ve optimize edilmiş (bu bağlamda “ASP”, Microsoft’un dinamik Web içeriği tasarlamak için komut dosyası altyapısı olan Active Server Pages anlamına gelir), MS SQL, uygulama geliştirmenin önemli bir parçasıdır Windows ortamları.

Ayrıca HP, Dell ve SAP gibi sektör liderlerinin Web 2.0 çözümleriyle çok yüksek bir uyumluluğa sahiptir..

Diğer SQL uygulamaları gibi MS SQL de veritabanları için gelişmiş güvenlik sağlar; müşteri kredi kartı numaraları veya etkinleştirme kodları gibi hassas verileri taşırken önemli bir özellik.

Microsoft Desteği

Açık kaynaklı çözümlerin aksine, MS SQL kapsamlı Microsoft destek sistemi tarafından desteklenmektedir, ve gücü ve standardizasyonu onu kurumsal düzeyde veritabanı yönetimi ve uygulama geliştirmede lider yapmıştır.

Bir blog oluşturuyor veya tam özellikli bir çevrimiçi mağazayı destekliyor olun, siteniz ve personeliniz Windows ve Windows tabanlı uygulamalar için destek gerektiriyorsa, MS SQL en iyi seçiminiz olabilir.

Bir uyarı: yazılım ücretsiz değil, ve birçok sağlayıcı Windows barındırma planlarında MS SQL için hem destek hem de lisans dahil etmesine rağmen bir lisans satın alınmasını gerektirebilir..

Windows barındırma işleminin Linux tabanlı barındırma işleminden biraz daha pahalı kalmasına ve kendinizi bir Linux sunucusunda karşılaştırılabilir düzeyde barındırma için olduğundan daha fazla ödeme yaptığınızı da ekleyin..

Tüm ayrıntılar için sunucunuzla tekrar kontrol edin.

Microsoft SQL Server

Microsoft SQL Server (MS SQL), Windows web barındırma seçeneğini seçerseniz kullanacağınız veritabanıdır..

MS SQL, MySQL gibi alternatif çözümlerin de kullandığı Yapılandırılmış Sorgu Dilini (SQL) kullanır.

Windows sunucu yönetimi için makul bir komutun olması koşuluyla bu ikisi arasında geçiş yapmak kolaydır.

MS SQL Nasıl Kullanılır?

Microsoft SQL Server, OS / 2 işletim sistemi için piyasaya sürüldüğü 1989’dan beri geliştirilmektedir.

OS / 2 ve MS SQL

OS / 2 ilk başta IBM ve Microsoft tarafından birlikte geliştirildi ve IBM sonunda devraldı.

Daha sonra Microsoft, SQL Server çözümünü Sybase’den satın aldı ve Windows NT’den başlayarak kendi ürün ailesi için geliştirmeye devam etti.

MS SQL Evrimi

SQL Server neredeyse on yıldır sürekli olarak gelişmektedir. SQL Server’ın 2005 sürümü, MS SQL Server’ın Microsoft’un .NET çerçevesi ile entegre olmasına ve potansiyel kitlesini büyük ölçüde genişletmesine olanak tanıyan eXtensible Markup Language (XML) ve Common Language Runtime’ı (CLR) desteklemek için dikkate değerdi..

2005 sürümü, yönetimi daha kolay hale getiren bir grafik aracı olan SQL Server Management Studio’yu da içeriyordu..

2008 sürümünde medya desteği eklendi ve bu, web’de kullanımı için kritikti.

MS SQL Sürümleri

MS SQL eşzamanlı olarak birkaç versiyonda bulunur, bu nedenle yeni bir yineleme yayınlandığında asla otomatik olarak aşamalı olarak kaldırılmaz.

Bu nedenle MS SQL, tek kullanıcılı bilgisayarlara, özel sunuculara veya tüm veri merkezlerine yüklenebilir, çünkü çoğu amaç için uygun bir sürüm vardır.

SQL Server 2017’nin Enterprise sürümü, büyük kuruluşları desteklemek için tasarlanmıştır ve mevcut tüm sunucu belleği ve fiziksel işlemcileri kullanarak 524 petabayta (549.453.824 gigabayt) kadar veritabanı boyutlarını işleyebilir.

Linux Sürümü

SQL Server 2017, Linux altında resmi olarak çalışan ilk sürümdür. Docker kaplarında çalışabilir, bağımsız, kapsayıcı kurulumlarda kullanılmasına izin verir.

“Kap” sanal bir makineye benzer ancak daha hafiftir. Tüm sürümler aynı kod tabanını kullanır, bu nedenle işletim sistemleri arasında birkaç uyumluluk sorunu olmalıdır. SQL Server 2016 ve 2017, çok sayıda güvenlik özelliği ekler.

SQL Server Express

SQL Server Express, ücretsiz olarak sunulan sınırlı bir sürümdür.

Microsoft bunu paylaşılan barındırma için lisanslamaz, ancak sınırlı veritabanı gereksinimleri olan özel veya sanal özel sunucularla çalışabilir.

Genellikle uygulamalara yerleştirilir. Veritabanına birden fazla işlemin erişmesi gerektiğinde iyi bir seçim değildir.

Microsoft Access veritabanı kesinlikle masaüstü kullanım için, ve bunu bir barındırma hizmetinde bulamazsınız.

Windows ile Web Hosting

Web sitenizi barındırmak için bir Windows sunucusuna ihtiyacınız varsa, bir MS SQL veritabanı için de desteğe ihtiyacınız olacaktır. İkisi bir araya geliyor ve ASP gibi önemli Windows teknolojileri, çalışması için her iki parçayı da gerektiriyor.

MySQL

Windows’ta açık kaynak alternatifi MySQL’i çalıştırmak mümkün olsa da, geleneksel değildir (ve barındırıcınız geleneksel olmayan kurulumlar sunmayabilir).

En son MS SQL sürümü Linux’ta çalışır, ancak bir Linux kurulumu ASP.NET entegrasyonunun avantajlarını sunmaz.

Bulut Veritabanları

Microsoft ayrıca, veritabanında bulutta ölçeklenebilir kaynak sağlayan bir hizmet çözümü olarak Azure SQL’i de sağlıyor.

Bu, kaynağın yakından ölçüldüğü ve kullanıcıların her saat kaynak kullanımı için faturalandırıldığı tipik bir bulut fiyatlandırma modelinde sağlanır..

Azure SQL, Azure’daki SQL Server’dan farklıdır. Her ikisi de bulut hizmeti olarak veritabanları sağlar.

Azure SQL, birden çok veritabanını yöneten ve yönetim işlerini en aza indirmek isteyen ekipler için tasarlanmıştır. SQL Server temel olarak Azure’da diğer yapılandırmalardakiyle aynı şekilde çalışır, bu nedenle özel bir sunucudan geçiş yapmak zor değildir.

Bulut Maliyetlerine Dikkat Edin

Tüm bulut teknolojileri gibi, maliyeti kontrol etmek için özen gösterilmelidirs. Bulut cazip gelse de, her zaman açık olan bir uygulama buluttaki kaynakları hızla barındırabilir ve bu da şirket içi bir çözümden çok daha yüksek faturalara neden olabilir.

Microsoft, MS SQL Server yüklü bir sanal makinenin özellikle saat başına faturalandırma endişesi olmadan buluta hızlı ve kolay bir şekilde geçmek istiyorsanız Azure SQL için mükemmel bir alternatif olduğunu belirtiyor.

Azure’daki SQL Server, hizmet olarak ücretlendirilmek yerine lisanslanır, ancak Azure depolama maliyetleri için ödeme yapmanız gerekir.

web hosting kuponu

MS SQL barındırma konusunda çok şey arıyorum?
A2 Hosting son hız ve performans testlerimizde 1 numara oldu. Paylaşılan veya VPS Windows planlarından seçim yapabilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanarak bugün bu planlarda% 50’ye kadar tasarruf edin
.

MS SQL vs MySQL: Sizin İçin Daha İyi?

Bazen MS SQL veya MySQL seçimi sizin için yapılır. Belirli bir uygulamayı çalıştırmak istiyorsanız, gitmek için tek bir yol vardır ve öngörülen uygulamayla yaşamak zorunda kalacaksınız..

Yukarıda belirtildiği gibi, sorunsuz bir yaklaşım için Windows’ta MS SQL ve Linux’ta MySQL ile uğraşmak en iyisidir.

FeatureMySQLMS SQL
Kaynak modeliAçık kaynakmüseccel
ÖzellikleriDaha az özellikTam özellikli
FiyatBedavaÜcretli

MySQL Farkları

Ancak MS SQL ve MySQL doğrudan eşdeğer değildir ve mutlaka eşit değildir.

Sıfırdan gelişen herkes sınırlarını ve bireysel artılarını ve eksilerini anlamalıdır:

 • MySQL açık kaynak kodlu bir teknolojidir, MS SQL açık kaynak kodlu değildir
 • Bu, MySQL birkaç depolama motoru kullanırken MS SQL yalnızca bir tane kullanır: Microsoft’un kendi
 • SQL dili MySQL ve MS SQL arasında birçok küçük şekilde farklılık gösterir
 • MS SQL, Windows Server araçları ve yardımcı programlarında yetkinseniz, kullanımı nispeten kolay bir grafik arayüze sahiptir
 • Microsoft, güvenliği MS SQL’in çekirdeğine yerleştirirken, MySQL aynı kapsamlı güvenlik özelliklerini sunmuyor
 • MS SQL daha tam özellikli
 • Doğru donanım göz önüne alındığında, MS SQL, Windows sunucularına ve altyapısına büyük yatırım yapmış kurumsal müşteriler için potansiyel olarak daha iyidir
 • Microsoft yazılımı her zaman entegre olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle Windows üzerinde geliştiriyorsanız, MS SQL ile uzun vadeli bağlı kalmak mantıklıdır
 • MySQL genellikle bir sunucunun uygulaması için ücretsiz veya çok ucuzdur ve bu tasarruf normalde müşterilere web siteleri için daha ucuz barındırma şeklinde aktarılır
 • MS SQL, gerçekten büyük uygulamalara ölçeklenmek üzere tasarlanmıştır.

MS SQL’i Genişletme: MS SQL, çoğaltma araçları, OLAP desteği ve Visual Studio gibi çeşitli hizmetlerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

MS SQL ve Diğer SQL veritabanları

Başka birçok veritabanı var ve burada sadece birkaçına değineceğiz. Ama bunlar en popüler.

Oracle Veritabanı

Oracle veritabanı büyük kuruluşlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Son derece güçlü ve buna bağlı olarak pahalı ve yönetimi karmaşık. Birkaç web barındırma sağlayıcıları teklif.

PostgreSQL

PostgreSQL, MySQL’e benzer bir alanı kaplayan ücretsiz, açık kaynaklı bir veritabanıdır.

Başlıca özellikleri, yapılandırılmış veritabanı nesnelerini desteklemesi ve ISO SQL standardına çok yakın olmasıdır. Yaygın olarak bulunan bir barındırma seçeneğidir.

SQLite

SQLite dünyanın en yaygın kullanılan veritabanı motoru olduğunu iddia ediyor. Ancak, ayrı bir veritabanı motoru değil, uygulamalara yerleştirilmiş bir kod kütüphanesi.

Veritabanı uygulamaya özeldir. Bunu kullanan barındırılan uygulamalarla karşılaşabilirsiniz, ancak “SQLite barındırma” diye bir şey yoktur.

SQL Server Ana Bilgisayarını Seçme

Bir MS SQL ana bilgisayarına bağlanmadan önce birkaç soru sormalısınız:

 1. Hangi Windows ve MS SQL sürümlerini çalıştırıyorlar?
 2. Ne tür yönetim araçlarına sahipler? SQL Server Management Studio’yu çalıştırıyorlar mı?
 3. SQL Server Analysis Services kullanılabilir mi??
 4. Windows sunucuları ana işlerinin bir parçası mı yoksa sonradan mı düşünülüyor??
 5. Microsoft ürünleri hakkında personel ne kadar bilgili?

Son Sürümü Edinin

İyi bir MS SQL barındırma şirketi son sürümü çalıştıracak ve bunun için iyi bir desteğe sahip olacak.

SQL Server 2008 hala çalışıyor, ancak ideal bir seçim değil. En yeni sürümler en çok SQL veritabanı özelliklerine ve en iyi performansa sahiptir.

SQL Server Management Studio Kullanılabilir Olmalıdır

Yönetim kolaylığı için ana bilgisayar, veritabanının kontrol paneli olarak SQL Server Management Studio’yu (SSMS) kullanılabilir yapmalıdır.

Sunucu veritabanının etkinliğini ve performansını izlemek için SQL Server Analysis Services’ı (SSAS) da aramalısınız.

Ana Bilgisayar için MS SQL Önemli Olmalıdır

Windows sunucularını işinin önemli bir parçası olarak gören bir web barındırıcısı seçin. Destek personeli Microsoft ürünleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Onları sonradan düşünülen bir şeyden bahsediyorsa, dikkatli olun.

En İyi 3 MS SQL Barındırma Sağlayıcım

İki ana bilgisayar aynı değildir. Bazıları bir alanda daha iyi, diğerleri ise farklı bir alanda daha iyidir. Ancak seçiminizi kolaylaştırmak için, MS SQL için en sevdiğim üç ana bilgisayar.

A2 Hosting

A2 Hosting MS SQL

A2 Hosting WhoIsHostingThis üzerinden MS SQL ekran görüntüsü

A2 Hosting, bir sitenin tüm yönlerini yönetmek için Plesk kontrol paneliyle Windows sunucularını işinin büyük bir parçası haline getirir.

Paylaşımlı barındırma planları SQL Server 2016 ile kullanılabilir. VPS ve bayi barındırma da Windows ile kullanılabilir.

Turbo Sunucu seçeneği, SSD depolama ve sunucu başına daha az kullanıcı ile süper yüksek hız sağlar.

En ucuz değil
ev sahibi şirket etrafında, ama iyi değer verir.

HostGator

HostGator MS SQL

WhoIsHostingThis üzerinden HostGator MS SQL ekran görüntüsü

HostGator ucuza yatıyor
ama güvenilir son.

Windows web sitesi barındırma planları arasında Plesk kontrol paneli, IIS ve ASP.NET.

Sunucuları hala eksi SQL Server 2008 R2 çalıştırıyor.

Olumlu tarafta, sınırsız alt alan adı ve e-posta hesabı alırsınız. 24 saat telefon, e-posta veya sohbet yoluyla destek alabilirsiniz.

Liquid Web

LiquidWeb MS SQL

WhoIsHostingThis aracılığıyla LiquidWeb MS SQL ekran görüntüsü

Liquid Web, tamamen yönetilen barındırma planları ve maliyet konusunda uzmanlaşmıştır.
önemli.

MS SQL veritabanını bulut hizmeti olarak kullanılabilir hale getirir, böylece bir Linux veya Windows platformundan kullanabilirsiniz.

Hizmet, birden çok donanım düğümü ile yüksek kullanılabilirlik için tasarlanmıştır ve yedekleme dahildir.

Windows veya Linux, ayrılmış, bulut VPS ve buluta ayrılmış ana bilgisayar planlarında kullanılabilir.

MS SQL’in Artıları ve Eksileri

Tüm veritabanlarının iyi ve kötü yanları vardır. İşte MS SQL’in büyük artıları ve eksileri.

Artıları

 • Microsoft tarafından desteklenen olgun ürün
 • SQL’in eksiksiz ve güvenilir uygulaması
 • ASP.NET ortamına uyar.

Eksileri

 • Windows barındırma dışında yaygın olarak bulunmaz
 • Lisans maliyetleri, açık kaynak veritabanlarından daha pahalı hale getirir.

MS SQL sizin için uygun mu??

Bir web sitesi planlarken, ilk adım sitede hangi yazılımın çalışacağına karar vermektir. Site yazılımıyla çalışan veritabanı yönetim yazılımını seçmeniz gerekiyor.

İçerik Yönetim Sistemleri

Modern web barındırma hizmetlerinin çoğu, içeriği, kullanıcı verilerini ve düzeltme geçmişini tutmak ve güncellemek için bir veritabanı kullanan bir içerik yönetim sistemi (CMS) altında çalışır. CMS, bir veritabanı yazılımı seçimine izin verebilir veya bir ürüne bağlanabilir.

Bir WordPress veya Magento sitesi SQL Server veritabanı kullanamaz. Drupal veya Joomla sorunsuz bir şekilde kullanabilir. ASP.NET tabanlı MojoPortal veya Kentico gibi içerik yönetim sistemleri normalde SQL Server kullanır.

Sitebuilders

Sunucu ana bilgisayarı sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu ve özel uygulamalar sağlıyorsa, veritabanı neredeyse görünmez olur. Yalnızca kendi yazılımınızı seçtiğinizde veritabanı seçimi gerçekten önemlidir.

Nihai Soru

Web sitenizle ne yapacaksınız? Bu, MS SQL’in sizin için uygun olup olmadığını belirleyecektir.

web hosting fiyatları

Yüksek performanslı MS SQL barındırma arıyorsunuz?
Liquid Web, isteğe bağlı ölçeklenebilirliğe sahip tamamen yönetilen MS SQL barındırma planları sağlar. Şu anda bu indirim bağlantısını kullanarak planlarından büyük tasarruf edebilirsiniz
.

SQL’deki diğer özellikler

 • MySQL
 • PostgreSQL
 • MS Erişimi
 • mariadb
 • SQLite

MSSQL Sık Sorulan Sorular

 • MS SQL nedir?

  MS SQL, Microsoft SQL Server’dır. Microsoft tarafından üretilen bir veritabanı teknolojisidir.

 • RDBMS nedir?

  MS SQL bir RDBMS’dir. RDBMS, ilişkisel veritabanı yönetim sistemi anlamına gelir.

  RDBMS, tüm tabloların diğer tablolarla ilişkili olduğu bir tablo biçiminde kaydedilen verileri oluşturan ve yöneten bir yazılım uygulamasıdır – dolayısıyla ‘ilişkisel’ kelimesi.

  Tablo yapısına bazen ilişkisel bir model denir. MySQL ve MariaDB de ilişkisel veritabanlarıdır.

 • Microsoft SQL Server açık kaynak mı?

  Hayır. Microsoft tarafından geliştirilen ve satılan kapalı kaynaklı, özel bir yazılımdır..

 • Microsoft SQL Server’ın ücretsiz bir sürümü var mı?

  Evet, Express sürümü ücretsizdir. Ancak, çok küçük projeler için tasarlanmıştır. Bir işletme veya barındırma durumunda, ücretsiz sürüm genellikle yeterince güçlü değildir.

 • Linux’ta Microsoft SQL Server kullanabilir miyim?

  Microsoft SQL Server Linux’u desteklemiyor.

  SQL Server’ı Wine üzerinde çalıştırmak gibi geçici çözümler olsa da, bu güvenilir bir çözüm değildir ve iş açısından kritik bir uygulama için riskli olacaktır.

  Ayrıca, SQL Server’ın daha yeni sürümleri, bir Linux ortamında yeniden oluşturulması zor olan .NET çerçevesine güvenir.

 • Mac’te Microsoft SQL Server kullanabilir miyim?

  Resmi olarak desteklenmiyor, ancak üçüncü taraf yazılımlar var.

 • Neden başka bir veritabanı yerine MS SQL kullanayım??

  Windows teknolojilerini kullanarak, Windows teknolojilerini kullanarak uygulamalar geliştiriyorsanız, MS SQL muhtemelen en mantıklı veritabanıdır.

  Bir uygulamayı Windows kimlik doğrulamasıyla sıkıca tümleştirmeniz ve .NET uygulamaları geliştirmek için en kolay seçim yapmanız en iyi seçenektir..

 • MS SQL’e en popüler alternatifler nelerdir??

  MS SQL için birçok alternatif vardır ve Windows’a ihtiyacınız yoksa, bir barındırma ortamında Linux uyumlu bir RDBMS elde etmek daha ucuz olacaktır.

  En yaygın olarak kullanılan ilişkisel veritabanı sistemi, açık kaynak kodlu MySQL’dir.

  Barındırma sağlayıcılarının büyük çoğunluğu, LAMP yığınının bir parçası olarak (Linux, Apache, MySQL, PHP) her barındırma hesabına sahip en az bir MySQL veritabanı içerir..

  Bazı geliştiriciler MariaDB’yi de kullanmayı tercih ediyor..

 • MS SQL’in diğer veritabanlarının sahip olmadığı özellikleri nelerdir??

  SQL Server, .NET framework ile sıkı bir entegrasyona sahiptir, bu nedenle bu ortamda çalışıyorsanız, veritabanı için Microsoft’u da kullanmak mantıklıdır.

  Ek olarak, SQL Server veritabanında bir uygulamada yapmanız gereken şeyleri yapmanızı sağlayan birçok yerleşik analitik özelliğe sahiptir..

 • MS SQL için hangi veritabanı yönetim araçları mevcuttur?

  SQL Server, SQL Server Management Studio adlı yerleşik bir grafik kullanıcı arabirimine (GUI) sahiptir. Bu, bir DBA’nın (veritabanı yöneticisi) bir üretim ortamında bir veritabanını yönetmek için ihtiyaç duyacağı tüm özellikleri sağlar.

 • MS SQL için hangi geliştirme araçları mevcuttur?

  Microsoft Visual Studio, MS SQL Server için yerleşik desteğe sahiptir. Geliştiriciler, sorgu yazmak ve kod hata ayıklamak için kullanabilirler. Ayrıca, veri tasarımcılarının grafiksel olarak bir veritabanı şeması oluşturması için görsel bir arabirim içerir..

  Microsoft ayrıca, veri analizi geliştirmek için kullanılan bir IDE olan Business Intelligence Development Studio adlı bir uygulama geliştirir..

 • MySQL çalışma tezgahı ve PHPMyAdmin MS SQL ile aynı mı??

  Windows için geliştiriyorsanız, muhtemelen MS SQL’e ihtiyacınız vardır, çünkü Windows teknolojileri için gelişmiş entegrasyon ve desteğe sahiptir.

  Sadece bir web sitesi kurmak istiyorsanız ve herhangi bir Windows teknolojisine bağlı değilseniz, Linux tabanlı alternatifler de muhtemelen iyi çalışır.

 • MS SQL MySQL’den daha güvenli mi??

  MS SQL daha iyi güvenlik özellikleri sunar, ancak MySQL’in de güvenli olduğunu not etmek önemlidir.

  MS SQL, bir kullanıcının nelere erişebileceği üzerinde daha ayrıntılı denetim sağlar. Çoğu uygulamada bu önemli değil.

  Genellikle, normal web uygulamalarında, anlamlı olan tek kullanıcı uygulamanın kendisidir. Belirli erişim kısıtlamalarına sahip birden fazla kullanıcı oluşturmanıza gerek yoktur.

  Bununla birlikte, belirli Kurumsal düzey sistemlerde (bir dizi dahili ancak bağımsız olarak geliştirilen program tarafından erişilen büyük bir şirket için merkezi bir veritabanı gibi), bu kontrol düzeyi kritiktir.

 • MS SQL yeni bir CMS için iyi bir seçim mi?

  Muhtemelen değil. İçerik yönetim sistemlerinin oluşturulması nispeten kolaydır ve bu durumda MS SQL aşırıya kaçabilir.

  Ayrıca, başkalarının CMS’nizi kullanmasını umuyorsanız, MySQL gibi daha fazla platformlar arası desteği olan bir şey kullanmak daha iyidir..

 • Tüm ana bilgisayarlar MS SQL için destek sunuyor mu??

  Hayır. Pek çok ana bilgisayar Windows barındırma özelliğini desteklemez ve bu yazılımlar Microsoft yazılım uygulamalarının çok farklı sürümlerini sunabilir. Planınıza kaydolmadan önce ince baskıyı dikkatlice kontrol edin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me