Linux OS ile En İyi Web Hosting

Linux Hosting’i karşılaştırın

Bir web sitesi oluşturan çoğu kişi bunu Linux web sunucularında yapar. Ancak bu, herhangi bir barındırma sağlayıcısı seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu yayında size paranız için en iyi değeri ve en faydalı özellikleri nasıl elde edeceğinizi göstereceğiz.


Harika bir Linux barındırıcısı, hesabınızı yönetmenizi, alan adları eklemenizi ve mümkün olduğunca basit web siteleri oluşturmanızı sağlayan zengin özelliklere sahip barındırma paketleri sunmalıdır.

Diğer bazı hoş dokunuşlar arasında para iade ve çalışma süresi garantileri, 7/24 teknik destek ve sınırsız bant genişliği, disk alanı, veritabanları ve e-posta adresleri bulunur..

Bu makalenin ilerisindeki her ana bilgisayarın ayrıntılı bir analizini okuyabilirsiniz, ancak bir kısayol istiyorsanız, Linux barındırma için en iyi 5 ana bilgisayar şunlardır:

 1. SiteGround
  – Çok yönlü en iyi 1. hosting sunucumuz
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Barındırma
 5. WP Motoru

Linux Hosting için En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

Ana bilgisayarları incelemek bizim işimizdir ve yalnızca Linux barındırma hizmeti sunanları seçerek 1.500’den fazla barındırma planını inceledik..

Daha sonra, yalnızca mükemmel performans, yüksek çalışma süresi ve duyarlı müşteri hizmeti sunan ana bilgisayarları koruyarak listeyi inceledik..

Son olarak, gerçek kullanıcılardan 1 milyondan fazla gerçek müşteri incelemesinden oluşan devasa veritabanımız aracılığıyla bize düşüncelerini vermelerini istedik..

Linux Hosting Nedir??

Binlerce hosting şirketi var ve neredeyse hepsi Linux hosting sunuyor.

Bu çok zor sizin için doğru hosting şirketi anlamaya yapar. Bu makalede, belirsizliğin bir kısmını süreçten çıkarmaya çalışıyoruz.

Linux Hosting'i karşılaştırın

Linux nedir?

Linux, Web barındırma sağlayıcıları tarafından kullanılan en popüler işletim sistemidir (OS).

Microsoft Windows’a yönelik bu çok yönlü ve güçlü alternatif, çeşitli ücretsiz, “ücretsiz” ve ticari yinelemelerde mevcuttur.

Linux Ana SayfasıLinux Ana Sayfası

Pek çok ana bilgisayar – özellikle paylaşılan barındırma sağlayıcıları – paketleri barındırma için varsayılan olarak Linux’tur, bu nedenle pazar lideri.

Ayrıca, Google tarafından geniş sunucu bankalarını çalıştırmak için kullanılan işletim sistemidir: 15.000’den fazla ve.

Linux’un Tarihçesi

GNU / Linux işletim sistemi 1991’de ortaya çıktı.

Linus Torvalds

Finlandiyalı sistem mühendisi Linus Torvalds, yaratılışında bilgisayar bilimi derecesinin bir parçası olarak çalıştı ve ismini başka biri tarafından da olsa adlandırdı..

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Torvalds’ın Linux çekirdeği, onu bir işletim sistemi haline getiren tüm GNU araçlarıyla birleştiğinde geliştirici topluluğu arasında inanılmaz derecede popüler oldu.

1996 yılında, Avustralya Ulusal Hayvanat Bahçesi’nde Torvalds’ı ısırmış bir penguene saygı ile ünlü penguen logosunu kazandı..

Linux Genişletme

Yıllar içinde, Linux bölünmüş, birleştirilmiş, yeniden keşfedilmiş, yeniden paketlenmiş ve tekrar tekrar çatallanmıştır ve başarısını sürekli olarak sürdüren ve geliştiren devasa bir kullanıcı topluluğuna borçludur..

Linux Dağıtımları

Çeşitli Linux dağıtımları vardır ve bunların çoğu ücretsizdir, bu nedenle Linux’un CentOS, Fedora, Ubuntu, RedHat Linux ve benzeri olarak adlandırıldığını görebilirsiniz..

Bu onun büyük takipini kanıtlıyor, ancak herkes bir hayran değil. Microsoft’un Steve Ballmer özellikle 2000’deki Seattle etkinliğinde “komünizmin özellikleri” olarak bahsetti.

Linux Özgür Yazılım

Şirketler Linux’u benimseyip ondan kendi işletim sistemlerini geliştirebilirler. Google’ın Chrome OS etkili bir şekilde Linux sürümüdür ve Android de ona çok şey borçludur.

Microsoft görüşlerini yumuşattı ve şimdi X serisi Nokia telefonlarında Linux kullanıyor.

Dell, şimdi Ubuntu’nun önceden kurulu olduğu dizüstü bilgisayarları satıyor. Canonical – Ubuntu sahipleri – Linux akıllı telefon pazarlıyor.

Neden Hosting için Linux’u Seçmelisiniz??

Ana web sunucuları bir çeşit Linux çalıştırır

Linux Özellikleri

Birçok kişi teknik detaylar çok düşünmeden web hosting satın.

Düşük maliyetli paylaşılan bir barındırma planınız varsa, bu, Linux çalıştıran sunucularda sağlanmış olabilir. Yararlanıyorsunuz çünkü:

 1. Güvenlidir, güncellenmiş olduğunu varsayarsak, endişelenecek daha az hackiniz olur
 2. Popüler cPanel kontrol paneli gibi endüstri standardı web barındırma yazılımını kullanabilirsiniz, bu nedenle hareketli ana bilgisayar daha az yıkıcıdır
 3. Ev sahibi için maliyetleri düşük tutar, bu da size tasarruf etmelerini sağlar
 4. İşlerin çalışma şekli ana bilgisayardan ev sahibine oldukça standarttır
 5. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla Linux dağıtımı vardır, böylece ihtiyaçlarınızı karşılayan bir işletim sistemi bulabilirsiniz (tersi değil)

LAMBA

Modern web barındırmada Linux, LAMP standardına göre yapılandırılmıştır. LAMP anlamı:

 • Linux, işletim sistemi
 • Apache, web sunucusu uygulaması
 • MySQL, Yapısal Sorgulama Dili veritabanı uygulaması
 • PHP, dinamik web içeriğinin geliştirilmesini sağlayan bir programlama dili (genellikle P, Perl, Python veya başka bir şey anlamına gelir).

Bu standart size mükemmel kabul edilebilir, modern bir web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Linux dosya izinleri gibi şeyleri öğrenmeniz gerekiyor, ancak internette yardımcı olacak birçok rehber var.

Ana Bilgisayarlar Neden Linux’u Seçiyor??

Linux gibi sunucular:

 • Güçlü
 • Çoğu amaç için iyi ölçeklenir
 • Genellikle ücretsizdir
 • Geniş bir kullanıcı topluluğu tarafından desteklenir
 • Eski sunucularda kullanılabilir
 • Ev sahibi tarafından özelleştirilebilir
 • CPanel gibi kontrol panelleri işletim sistemini müşteriden gizler, böylece işleri çok sık bozmazlar.

Hosts Linux’a Yatırım Yaptı

Buna ek olarak, birçok web hosting şirketi Linux’a büyük yatırım yapmıştır, bu da Linux yönetimini geliştiricilerin ve teknisyenlerin sahip olması gereken bir beceri haline getirmiştir..

belgeleme

RedHat Sertifikalı Mühendis programı gibi, adayın Linux yeteneğini kanıtlayan sertifikalar vardır ve toplantı sahipleri çabaları (teknik destek gibi) şirketteki herkesin tanıdığı tek bir platformda odaklayabilir.

Linux Web Host’da Neler Arar

Bir Linux web barındırıcısı seçmek zor olmayacak.

Bu web sağlayıcıları arasında popülerliği nedeniyle. Karşılaştığınız hemen hemen tüm paylaşılan barındırma planları muhtemelen Linux tabanlı olacaktır.

Hosting Özellikleri

Linux için barındırma sağlayıcılarını düşünürken, barındırma paketleriyle başka neler elde ettiğinizi düşünmek önemlidir.

Bant genişliği ve disk alanı seçenekleri, kontrol panelleri, e-posta özellikleri ve e-ticaret işlevselliği gibi şeyleri bilmeniz gerekir.

Çalışma Süresi Garantileri

Linux barındırma sunan birçok şirket bir kesintisiz çalışma garantisi olacaktır. Bu genellikle% 99.9 ile% 99.98 arasındadır.

Bu bir barındırma sağlayıcısında aramak için harika bir şey çünkü sunucularının oldukça güvenilir olduğu anlamına geliyor.

Bu ev sahipleri ile kapsamlı kesintiler yaşadığınızda, bu şirketler genellikle barındırma ücretsiz bir ay ile kesinti süresi için size geri ödeme.

Kullanıcı Dostu Kontrol Paneli

Paylaşılan barındırma planlarının çoğu bu alanda deneyimsiz kişiler tarafından kullanıldığından, seçtikleri konağın kullanıcı dostu bir kontrol paneli sağlaması önemlidir.

Genellikle, Linux barındırma seçenekleri, cPanel kontrol panelinin özelleştirilmiş bir sürümünü içerir.

Bu kontrol paneli, kullanıcıların araçları seçmelerine, web sitelerini yönetmelerine, istatistikleri görüntülemelerine ve diğer birçok önemli görevi gerçekleştirmelerine olanak tanır. cPanel ayrıca e-posta hesaplarınıza erişmenizi sağlar.

Bu çoğu barındırma sağlayıcıları dahil başka bir şeydir. Birçoğu, paylaşılan barındırma planlarıyla size sınırsız e-posta hesabı bile verecektir.

Alan Adı Tescili

Bir web sitesini çevrimiçi duruma getirmeden önce kayıtlı bir alan adınızın olması gerekir. Çoğu web hosting firmaları bir şekilde bu teklif.

Orada ücretsiz bir etki alanı içeren birçok plan bulabilirsiniz. Değilse, bir barındırma şirketi muhtemelen ayrı bir tane satın alma seçeneği sunacaktır.

Bazı nadir barındırma şirketleri etki alanı kaydı sunamaz. Bu durumda, başka bir yerden bir tane satın almanız ve seçtiğiniz ana bilgisayara yönlendirmeniz gerekir.

Bu, seçtiğiniz barındırma sağlayıcısı aracılığıyla bir tane satın almaktan çok daha karmaşıktır. Ancak bunu yapmanız gerekiyorsa, GoDaddy’den alan adlarını kolayca ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

web hosting kuponu

Linux hosting konusunda çok şey arıyorum?
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1 numara – güvenilirliği ve mükemmel müşteri desteği ile bilinir. Şu anda tasarruf edebilirsiniz % 67 Bu özel indirim bağlantısını kullanarak SiteGround planlarında
.

Projenizin İhtiyaçlarına Uygun Bir Ev Sahibi Paket

Linux barındırma arıyorsanız, çevrimiçi yapabileceğiniz sayısız şey var.

Güvenliği nedeniyle, Linux hosting e-ticaret web siteleri için iyi bir seçenektir. İlk kez bir web sitesi kuran insanlar, Linux’un ucuz barındırma planlarıyla sonuçlanmasından da keyif alacaklar.

Bu Linux küçük işletme web hosting yanı sıra kişisel hobi siteleri için harika hosting yapar.

Blog

Ayrıca, bir blog başlatıyorsanız veya başka bir şekilde CMS yazılımı kullanıyorsanız, MySQL veritabanı sağlayan bir web barındırıcısı seçmeniz gerekir. Burada yayınlar, resimler ve yorumlar depolanacak.

Sınırsız Kaynaklar

Paylaşılan web barındırma planlarının birçoğu, yalnızca en yüksek fiyatlı paylaşılan ana bilgisayar planında sınırsız kaynak içerecektir.

Sınırsız bant genişliği ve disk alanı, web sitesi trafiğinde ani ve beklenmedik ani artışlar yaşayan küçük işletmeler için yararlıdır.

Sınırlı planlar, ücretlendirilmek veya aşırı bant genişliği kullandığınızda kesilmek yerine paylaşılan sunucu kaynaklarını ayarlayacaktır, böylece web siteniz arada bir fazladan trafiği işleyebilir.

“Sınırsız” ile sınırlar

Bununla birlikte, daha büyük işletmeler ve karmaşık web siteleri, paylaşılan sunucuların izin verdiğinden daha fazla bant genişliğine ve disk alanına ihtiyaç duyabilir..

Bu durumda, ana şirketiniz sizinle iletişime geçecek ve bir VPS veya özel sunucu planına geçmenize yardımcı olacaktır..

VPS ve Dedicated Sunucularda Linux

Linux web barındırma, yalnızca paylaşılan barındırma planlarındaki kişiler ve küçük işletmeler için ayrılmamıştır. VPS için Linux planlarını ve özel sunucu planlarını da bulabilirsiniz.

Bu tür barındırma hizmetleri, büyük işletmeler ve barındırma ortamları üzerinde daha fazla denetim isteyen insanlar için daha uygundur.

Ancak, VPS ve özel sunucular da daha pahalıdır. Bunun nedeni, yalnızca kullanımınız için ayrılan ayrılmış bant genişliği ve disk alanı sağlamaları ve daha büyük projeler için daha hızlı ve daha sorunsuz barındırma sağlamalarıdır..

İhtiyacınız olan şey buysa, InMotion hosting’e göz atın. Hızlı Linux SSD VPS Hosting sunucularında bazı özelliklerle dolu VPS planları var.

İyi Müşteri Hizmetleri ve Desteği

Bir web barındırma arayan kişiler, destek sayfalarının kalitesini ve müşteri hizmetlerinin kullanılabilirliğini de dikkate almalıdır..

Paylaşılan barındırma planlarındaki birçok kişi barındırma için tamamen yeni olacak. Bu sizin için geçerliyse, yardım makalelerinin organize bir bilgi tabanı en iyi arkadaşınız olabilir.

Birçok hosting şirketi, telefon veya canlı sohbet yoluyla 7/24 ücretsiz müşteri desteği sunmaktadır. Gerçek insan yardımına sahip olmak istiyorsanız bunu sunan bir şirket arayın.

Linux ve Windows karşılaştırması

Tüm popüler komut dosyaları ve diller Linux gerektirmez. WordPress, Perl (Strawberry Perl aracılığıyla) ve PHP gibi bir Windows sunucusuna yüklenebilir.

Bununla birlikte, çok iyi desteklenmezler ve pratikte o kadar kararlı olmayabilirler.

Diğer taraftan, Linux sunucuları ASP, .NET ve IIS’yi desteklemediğinden, Windows’u seçmek için çok iyi bir neden.

Ek olarak, Windows iyi bir çok yönlüdür, çoğu uygulamayı makul bir şekilde çalıştırır ve pratik bir alternatif haline getirir.

Linux Tabanlı SunucularWindows Tabanlı Sunucular
Linux açık kaynak olduğu için daha ucuzMicrosoft lisans ücretleri nedeniyle daha pahalı, ancak Microsoft desteği alıyorsunuz
Kararlılık, sunucuda çalışan dağıtıma bağlı olarak değişirMicrosoft tarafından yapılan kapsamlı testler nedeniyle daha kararlı olma eğilimindedir
Daha dik öğrenme eğrisiYaygınlığı nedeniyle çoğu kişiye aşinadır
Seçtiğiniz dağılıma bağlı olarak, işletim sisteminiz çok hafif olabilir ve bu da performans artışlarına neden olurWindows büyük bir üründür

Seçeneklerim: İlk Üç Linux Sunucusu

SiteGround

WhoIsHostinThis.com üzerinden SiteGround ile Linux hosting
SiteGround ile Linux barındırma
WhoIsHostingThis.com aracılığıyla

SiteGround birçok özellik ve harika destek arıyorsanız, barındırma için en iyi seçenektir.

En ucuz planları
ücretsiz günlük yedeklemeler, sınırsız e-posta hesapları, sınırsız bant genişliği ve sınırsız MySQL veritabanı bile içerir.

Benzersiz cPanel sürümü, herkesin barındırma planını yönetmesini ve çok sayıda yararlı araca erişmesini kolaylaştıracak.

7/24 canlı sohbet ve telefon desteği sağlıyorlar ve şimdiye kadar gördüğüm en iyi bilgi tabanlarından birine sahipler.

Ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile sunucularının güvenilir olduğunu biliyorsunuz.

InMotion Barındırma

WhoIsHostinThis.com üzerinden InMotion ile barındırma Linux
InMotion ile Linux Barındırma
WhoIsHostingThis.com aracılığıyla

Ücretsiz alan adı ve sınırsız kaynaklar için, InMotion Barındırma işletmeler için mükemmel bir seçenektir.

InMotion Hosting ile web siteniz hızlı Linux SSD sürücülerde çalışacaktır.

Birlikte 90 günlük para iade garantisi, bir tam yıl planına kilitlenme riski olmadan barındırma hizmetlerini sonuna kadar deneyebilirsiniz.

Şirketin ayrıca bazı hızlı ve uygun fiyatlı VPS planı seçenekleri var
.

Linux adanmış sunucuları çok daha pahalıdır, ancak% 100 kesintisiz çalışma garantisi ile gelir.

A2 Hosting

WhoIsHostingThis.com üzerinden A2 Hosting ile Linux hosting

A2 Hosting % 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahip başka bir güvenilir barındırma sağlayıcısıdır.

Paylaşılan planları arasında sınırsız bant genişliği ve disk alanı da bulunmaktadır. En yüksek düzeyde paylaşımlı barındırma sayesinde, web siteniz yüksek performanslı bir turbo sunucuda barındırılacak.

Bu size 20 kat daha hızlı verebilir
diğer hosting şirketlerine göre yükleme hızları.

İşletim Sistemlerindeki diğer özellikler

 • pencereler
 • Mac
 • Kırmızı şapka
 • CentOS
 • Debian
 • fötr şapka
 • Ubuntu
 • CloudLinux

web hosting kuponu

Hangi Linux ana bilgisayarının size uygun olduğundan emin değilim?
A2 Hosting ile yanlış gidemezsiniz. Son hız ve performans testlerimizde 1 numara oldular. Şu anda tasarruf edebilirsiniz % 50 planlarında. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Linux Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Linux nedir?

  Linux bir bilgisayar işletim sistemidir. Kendi marka isimleri ile dağıtım denilen farklı Linux türleri vardır. Bazı Linux dağıtımları ücretsizdir.

 • LAMBA nedir?

  LAMP, Linux, Apache, MySQL ve PHP’yi temsil eder. Bu teknoloji kombinasyonuna bazen ‘LAMBA yığını’ denir. Web sitelerinin yayınlanması için tasarlanmış işletim sistemi, sunucu yazılımı, veritabanı ve kodlama dilinin bir birleşimidir.

 • Linux neden web barındırmada bu kadar popüler??

  Linux’un bazı sürümleri ücretsizdir, bu yüzden birçok web barındırma şirketinin bunu kullanmasının bir nedenidir. İşletmeler, lisans satın alma maliyeti olmadan çok sayıda Linux sunucusu kurabilir.

  Aynı zamanda güvenlidir; Çoğu geliştirici Linux’un Windows’tan daha güvenli olduğuna inanıyor, ancak bu onu çalıştıran kullanıcının bilgisine bağlı.

 • Linux kullanımı zor mu?

  Hayır. Linux barındırma ile, özellikle de yeni başlayan biriyseniz, işletim sistemini gerçekten kullanmanız gerekmez. Barındırma yönetiminizin çoğu, kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış bir kontrol panelinden yapılacaktır..

 • Linux barındırma paketi genellikle neler sunar?

  Linux sunucusundaki paylaşılan bir barındırma paketiyle, genellikle bir yığın sunucu alanı ve belirli bir bant genişliği sınırı elde edersiniz. Ana makineniz, temel bir site yüklemeniz ve yayınlamanız için gereken yazılıma erişmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, CMS’ler, forumlar ve wiki’ler gibi şeyler için onaylanmış komut dosyaları yükleyebilirsiniz.

 • Linux hangi programlama dillerini destekliyor?

  Her ana bilgisayar farklı olduğu için buna genel bir cevap vermek mümkün değildir. Ayrıca, ana bilgisayarlar aynı dilin farklı sürümlerini destekler; bazıları ihtiyacınız olan sürümü seçmenize izin verecektir.

  Genel bir kural olarak, ana bilgisayarların çoğu PHP, Python ve Perl’in bir veya daha fazla sürümünü destekleyecektir..

  Tüm toplantı sahipleri, her planda desteklenen tüm dillerin ayrıntılı bir listesini sunmalıdır.

 • Web hosting planımda hangi Linux dağıtımına sahip olduğum önemli mi??

  Çoğu durumda, önemli değil. Temel web barındırma işlevleri tüm Linux dağıtımlarında aynı şekilde çalışır.

  Dağıtımlar arasındaki en büyük fark, bir masaüstü bilgisayardaki grafik kullanıcı arabirimidir (GUI), ancak bunu zaten bir web barındırma hesabında görmüyorsunuz..

 • Bilgisayarımda Windows’u kullanıyorum; Windows barındırma hesabına ihtiyacım var mı?

  Hayır. Barındırma için herhangi bir işletim sistemini kullanabilirsiniz ve Linux en geniş seçenek olan yazılım ve komut dosyalarını destekleyen en ucuz seçenektir..

  Bunun büyük önemi olan tek zaman, büyük Windows uygulamaları geliştiriyor olmanızdı.

 • Bilgisayarıma hangi yazılımı yüklemem gerekecek?

  Linux barındırma planınıza sahip olduktan sonra, birçok farklı şekilde bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Tüm siteyi kendiniz kodlamayı veya sunucunuza bir CMS veya blog uygulaması yüklemeyi ve siteyi tarayıcınızda oluşturmayı seçebilirsiniz..

 • WordPress blogum için Linux veya Windows’u seçmeli miyim?

  WordPress teorik olarak Windows veya Linux’a kurulabilir, ancak çoğu insan Linux’a yüklenip yönetilmesini çok daha kolay bulur. Linux’ta WordPress için destek malzemesi bulmak da daha kolaydır çünkü en yaygın yapılandırmadır.

 • Bant genişliği ve depolama gerçekten sınırsız mı??

  Birçok ev sahibi sınırsız veya ölçülmemiş kaynaklarla Linux paylaşılan barındırma planlarını pazarlar. Müşterilerin çoğunluğu, zor sınırlara ulaşmaktan endişe etmeden sitelerine girebilir ve sitelerini çalıştırabilir.

  Ancak uygulamada, sınırsız veya ölçülmemiş kaynaklar gerçekten sınırsız değildir, çünkü toplantı sahibinin kabul edilebilir olduğunu düşündüğü belirli bir dizi kaynak kullanımı vardır.

  Birkaç müşteri, sınırsız bir plan üzerinde kabul edilebilir kaynak kullanımı aralığının dışında kalacak. Bu küçük gruptaysanız, barındırıcınız büyük olasılıkla sizden bir VPS’ye geçmenizi isteyecektir, böylece siteniz aynı sunucudaki diğer müşterileri olumsuz etkilemez.

  Sınırsız kaynaklara sahip Windows planlarını görmek daha az yaygındır, ancak bazı ana bilgisayarlar bunları sağlar.

 • Linux’a alternatifler neler??

  Bir web barındırma ortamında, tek pratik rakip Windows. Windows barındırma, Linux barındırma kadar yaygın değildir, ancak oldukça yaygındır.

  Çok az sayıda ana bilgisayar Mac’lerde barındırma hizmeti sunuyor, ancak bu bir ana hizmet değil.

 • Linux yerine Windows’u ne zaman kullanmalıyım?

  Kısacası, Windows’a özgü teknolojiler gerektiren her şeyin çalışması için bir Windows sunucusu gerekir. Yani .NET veya ASP öğrenmeyi planlıyorsanız Linux’a ihtiyacınız var.

 • Linux dosya izinleri nasıl çalışır??

  Linux, Windows kullanıcılarına tuhaf görünen bir dosya izin sistemi kullanır. Dosyalarınızı düzgün bir şekilde güvenceye alabilmeniz ve yanlış izinlerden kaynaklanan komut dosyası hatalarını önleyebilmeniz için nasıl çalıştığını öğrenmeye değer.

  Her dosya, her biri 0’dan 7’ye kadar 3 basamakla temsil edilen bir izin düzeyine sahiptir. Sayı, o dosya için okuma, yazma ve yürütme iznini gösterir. FTP yazılımı, bir dosyadaki izinleri değiştirmek için bir CHMOD komutu iletmenizi sağlar.

  İzinleri dosyalamaktan daha fazlası var, ancak internette konsepti ayrıntılı olarak açıklayan birçok rehber var..

 • IIS’yi Linux’a yükleyebilir miyim?

  Hayır. IIS’ye ihtiyacınız varsa, bir Windows sunucusuna ihtiyacınız olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me