Laravel Hosting: İşte 2020 İçin En İyi Hosting Seçenekleri

Laravel Hosting’i karşılaştırın

Laravel, model-görünüm denetleyicisi paradigmasına dayalı web uygulamaları oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir PHP çerçevesidir. Barındırma gereksinimleri, Github deponuzdan kod dağıtmak için sunucuya SSH erişimi içerir.


Aranacak diğer barındırma özellikleri arasında tek tıklamayla yükleme ve PHP’nin en son sürümü aracılığıyla kolay kurulum bulunmaktadır. Ayrıca sunucunuzu proje gereksinimlerinize uyacak şekilde yapılandırmak istersiniz. Bu nedenle paylaşılmayan, barındırmayan VPS’yi öneriyoruz.

Bu derlemede, en iyi Laravel ev sahiplerini araştırıyoruz. Telaş içerisinde? İşte uzmanlarımızın en iyi seçimleri:

 1. A2 Hosting
  – Yönetimi kolay, ölçeklenebilir bulut VPS
 2. InMotion Barındırma
  – Laravel’in tek tıkla kolay kurulumu
 3. HostGator
  – Bir yıl boyunca ücretsiz SSL ve alan adı
 4. Liquid Web
  – Yüksek performanslı VPS planları
 5. WebHostFace
  – Düzenli Laravel güncellemeleri ve desteği

En İyi Laravel Sunucularını Nasıl Seçtik??

Yüzlerce barındırma şirketini analiz ettik ve geliştirici dostu olanları seçtik; yüksek hız, performans ve ölçeklenebilirlik sağlamak; ve sunucuların özel yapılandırmasına izin ver.

Sonra geniş veri tabanımızdan uzman ve tüketici puanlarını dikkate aldık.

Laravel Hosting

laravel hosting karşılaştırın

Ne Öğreneceksiniz

Bu makalenin sonunda, büyük olasılıkla aşağıdaki soruların cevaplarını bilir (dikkat ederseniz):

 • Laravel nedir?
 • PHP uygulamalarını daha hızlı geliştirmeme nasıl yardımcı olabilir??
 • Model-View-Controller (MVC) tasarım modeli nedir?
 • PHP sunucularını sağlamanın ve yönetmenin ve uygulamaları dağıtmanın en kolay yolu nedir?

İster tomurcuklanan bir PHP geliştiricisi, isterse kıdemli biri olun, en iyi barındırma işlemlerini ve seçeneklerini öğreneceksiniz.

php çerçevesi nedir

PHP Framework Nedir??

PHP çerçevesi araçlar ve şablonları yazılım uygulamaları geliştirmek için.

Kodu düzenlemek ve sistem mimarisini tasarlamak için bir metodoloji içerir.

Model-View-Controller Paradigması nedir?

Laravel, Model – View-Controller (MVC) paradigması üzerine kurulmuş bir PHP çerçevesidir. Bu, uygulama yapılandırmasına yönelik bir yaklaşımdır. veri, Görüntüle, ve iş mantığı ayrı ayrı.

eleman
fonksiyon
modelVeri nesnesi türlerini tanımlar
GörünümVerileri belirli bir şekilde sunan şablonlar
kontrolörUygulama mantığını kontrol eder

Model veri modelidir. Bu, sistemin izleyeceği veri nesnelerinin türlerini, bunların niteliklerini ve birbirleriyle ilişkilerini tanımlayan koddur.

Modeldeki kod (Laravel’in çekirdeğindeki temel yardımcı sınıflarla birlikte), uygulamanın veritabanıyla nasıl etkileşime gireceğini belirtir.

Laravel, bir dizi farklı desteklenen veritabanı sistemine genel bir kodlama arayüzü olan bir “veritabanı soyutlama katmanı” sağlar. Bu nedenle, birincil veri modeli (Nesne İlişkisel Modeli) doğrudan başvuru koduna yazılır, SQL’de değil.

Amaçlı Bir Arayüz

model görünüm denetleyicisi mvc

Model ayrıca herhangi bir nesneyle ilişkili verilerin güncellenmesi için bir arayüz sağlar. Ayrıca bu güncelleştirmeleri veritabanına veya diğer veri kalıcılığı katmanına eşitler. Bu arayüze öncelikle Kontrolör tarafından erişilir.

Görünüm bir veri sunan şablonlar sistemi modelden belirtilen bir şekilde:

 • Web tarayıcısından görüntülenebilen bir HTML sayfası
 • Herkese açık bir veri API’sı
 • RSS beslemesi
 • E-posta şablonları ve
 • Basılı belgeler.

Görünüm Mevcut Verileri Nasıl Yapar??

Görünüm verileri işlemez, yalnızca Modelden alır ve belirtildiği gibi görüntüler. Bu, (örneğin) bir site trafiği analizine bakıyorsanız, verileri bir liste, grafik veya pasta grafik olarak görüntülemenize bakılmaksızın verilerin tamamen aynı olmasını sağlar.

phpBu, SSH üzerinden Homestead’e giriş yapmak için bir PHP alıntısıdır. Homestead, Laravel’in Ubuntu, Nginx, Apache, MariaDB, Redis, Memcached ve PHP’nin 4 sürümü dahil olmak üzere 16 farklı yazılım paketi ile birlikte gelen önceden paketlenmiş Vagrant kutusudur..

Denetleyici tüm uygulama mantığını işler. Bu, Model ve Görünüm arasındaki bağlantı ile web sunucusuna bağlantı veya başka bir istek kaynağı ile başlar.

Denetleyici ayrıca herhangi bir özel koşullu özelliği ele alır. Örneğin, belirli bir işlem gerçekleştiğinde bir e-postanın gönderilmesini istiyorsanız, söz konusu e-posta Denetleyici tarafından tetiklenir. (Denetleyici şüphesiz Modelden e-postanın içeriği ve alıcısı hakkında bilgi alacaktır. Buna karşılık, Görünüm gerçek mesajın şablonunu sağlayacaktır.)

Ortak Özellikler

PHP’de yeni bir web uygulaması oluştururken, uygulamanın temel işlevselliği ne olursa olsun dahil edilmesi gereken bir dizi ortak özellik vardır.

Bu “ortak” geliştirme, kullanıcı ve oturum yönetimi gibi karmaşık etkinlikleri içerir. Ayrıca, veritabanına bağlanma gibi temel yardımcı program kodlarını da içerir.

Çok birkaç geliştirici bu tür özellikleri kodlamaktan gerçekten hoşlanıyor. Çok karmaşık ve titiz bir çalışma.

Laravel gibi PHP çerçeveleri kullanışlı oluyor.

laravel özellikleri

Laravel ve Temel Uygulama Özellikleri

Laravel modülleri tüm her web uygulamasının ihtiyaç duyduğu temel özellikler, veritabanı soyutlama katmanı ve kullanıcı girişi gibi.

Laravel bunu bir adım daha ileri götürür ve olay dinleyicileri ve Laravel Kasiyer modülü ödeme işlemleri için.

Daha da iyisi, çünkü Laravel Besteci paket yönetimi için geliştiricilerin oluşturması kolaydır ve diğer geliştiricilerin genelleştirilmiş özellik kümeleri eklemesi kolaydır.

Bu özellikle ilgili bir sektörde birden fazla uygulama oluşturan yazılım geliştirme ekipleri için kullanışlıdır; alana özgü özellikler kolayca modüle edilebilir ve birden fazla projeye dahil edilebilir.

sistem mimarisi

Yeni bir web uygulaması oluşturan geliştiricilerin, sistemi tasarlamak ve kodlarını düzenlemek için neredeyse sınırsız sayıda yolu vardır. Bu tam özgürlük, yazılımın büyük potansiyelinin kaynağıdır – herşey mümkün.

Ancak bu aynı zamanda birçok proje başarısızlığının ve gecikmesinin kaynağıdır – aynı şekilde kötü bir şey de mümkündür. Bir geliştiricinin, tamamen yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyulan inanılmaz derecede yeni bir işlev için bir uygulama geliştirmesi nadiren gerekecektir; rarer hala böyle bir uygulama PHP kodlanacak.

Bu nedenle, iyi bir web uygulaması çerçevesinin adının tam olarak ne anlama geldiğini sağla: Çoğu geliştirici için çalışan bir uygulama çerçevesi, çoğu zaman.

Laravel güçlü bir şekilde en iyi uygulamalara ve mantıklı bir mimariye yönelmiştir. Bunun kanıtı şurada bulunabilir: esnaf, Laravel’in komut satırı arayüzü. Artisan kodlayıcılara otomatik olarak geliştiricilere yardımcı komutlar sağlar

Komut Satırı Kodlama

Sadece bir kazan plakası kodunun kullanılmasını gerektiren kaynak plakası özellikleri değildir. yeni işlevsellik geliştirme çoğu zaman aynı derecede sıkıcı olabilir.

Örneğin, bir oto tamir atölyesi için bir yönetim uygulaması oluşturduğunuzu düşünün. Araçları takip eden bir veri nesneleri sınıfı oluşturmak istersiniz. Ama sadece yeni bir sınıf yaratmak zorunda değilsiniz. Ayrıca aşağıdakileri oluşturmanız gerekir:

 1. Kesinlikle belirli bir aracın ayrıntılarını gösteren bir ekran görüntülemek isteyeceğinizden, Araçlar için bir Görünüm;
 2. Aynı anda birden fazla aracın listesini görmek için bir endeks Görünümü;
 3. Bunların her biri için Denetleyici’de bir rota, çünkü kullanıcı bunlara ulaşamazsa varlığı tartışmalıdır;
 4. Ve son olarak, tüm bu farklı kod parçalarının birlikte düzgün çalıştığını onaylamanın bir yolu, böylece “araç” ı tek bir dosyada yanlış yazmamanız veya tekil olanı çoğul kullanmanız gerektiğinde kullanmamanız.

Ne Kadar Kodlama Yapılır?

Laravel çerçevesi, kodu hızlı bir şekilde iskele yapmanızı sağlayan bir komut satırı arabirimi (CLI) sağlar.

Tek yaptığınız yeni modeli ilan etmek; çerçeve, gerekli olan çeşitli dosyaları ve kod bloklarını oluşturur.

Tabii ki, bunları gerçek kodla doldurmanız gerekiyor, ancak bunlar arasındaki tüm öğeler ve bağlantılar Önceden oluşturulmuş.

web hosting kuponu

Laravel web hosting’de çok şey arıyorum?
A2 Hosting son hız ve performans testlerimizde 1 numara oldu. Planlarıyla Laravel’i tek bir tıklamayla kurabilir ve ücretsiz web sitesi geçişi alabilirsiniz. Şu anda tasarruf edebilirsiniz % 50 A2 Hosting üzerinde. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

laravel web hosting

Laravel Web Hosting

Sunucuları sağlama ve yönetme ve uygulamanızı en uygun şekilde dağıtma ile ilgili birden fazla husus ve görev vardır.

Forge ile PHP Uygulamalarını Hızlı Dağıtın

Yapabilirsin saniyeler içinde bulut sunucuları sağlama ve yönetme Laravel’in Forge hizmeti ile.

Forge’a giriş yapın ve Digital Ocean, Linode, Amazon Web Services (AWS) veya Vultr’a konuşlandırmayı seçin. Veya “Özel VPS” yi seçin.

vps yapmak

Birkaç tıklama ile 60 saniyenin altında özel bir VPS sunucusu sağladık.

Ayrıca dövme SSH anahtarlarının otomatik olarak eklenmesini sağlar oluşturduğunuz her sunucuya. GitHub, GitLab veya Bitbucket’e bağlanıp dağıtmak için doğrudan Forge kontrol panelinden basabilirsiniz.

Laravel Buharı

Vapor, hızlı ölçeklenebilirlik, kolay kurulum sunan ve Laravel ile sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmış AWS destekli sunucusuz bir platformdur.

Forge veya Steam Kullanmadan PHP Uygulamalarını Dağıtma

Bir Forge kullanıcısı değilseniz, bir Laravel uygulaması geliştirmek ve barındırmak için kritik sorun, sunucunuza kendiniz yazılım yükleme ve yapılandırma yeteneğiniz olacaktır..

SSH Erişimini Etkinleştir

İlk, SSH erişimini etkinleştir sunucunuzda. Bunu kontrol panelinden yapabilirsiniz. Bu, çerçeveyi ve ilişkili araçları hızlı bir şekilde eklemenizi sağlar.

MCrypt ve Veritabanları

Laravel PHP 5.4+ üzerinde çalışır ve MCrypt uzantısını gerektirir.

Oluşturduğunuz uygulamanın türüne bağlı olarak, bir tür veritabanı yönetim sistemine ihtiyacınız olacaktır. kesin seçim size kalmış, birkaç tanesi desteklense de.

Sunucu Teknolojisi

Unutmayın, güvenliğe öncelik veren web barındırma sunucusu teknolojisini kullanmak en iyisidir. Daha önce, Apache, Nginx veya ikisinin bir karışımını kullananlar en hızlı ve en güvenli sonuçları sunuyordu.

Ayrıca, sunucunuza hangi uygulamaların yüklenmesi gerektiğini de düşünmeniz gerekir..

Laravel’i Nasıl Yüklerim?

Laravel’i iki yoldan biriyle kurabilirsiniz: manuel olarak veya Softaculous yükleyici yazılımı ile.

İlgili uygulamalar, kütüphaneler ve bağımlılıklar Laravel’in gerektirdiği Composer bağımlılık yönetim aracı tarafından ele alınacaktır..

Ayrıca ihtiyacınız olacak Git veri havuzunuzu senkronize etmek için SSH erişimi sunucunuza. Bu üç temel parçanın her biri PHP iş akışınız için etkinleştirildiğinde, projeleri daha kolay bir şekilde oluşturabilir, test edebilir ve dağıtabilirsiniz..

VPS veya Özel Sunucuya İhtiyacım Var?

Paylaşılan tüm barındırma planlarının bu düzeyde denetim ve sunucu ortamına erişim sağlamadığını unutmayın. Sonuç olarak, VPS hesabı kullanması gerekebilir veya Laravel web uygulaması çerçevesiyle kodlama yapmak için kendi sunucunuzu çalıştırın.

Laravel Hosting Özet

Gelişmiş sözdizimi ve model-görünüm denetleyicisi organize yapılandırması Laravel çerçevesini kodlama cephaneliğinizde güçlü bir silah haline getirir.

Her web hosting şirketi veya plan türü Laravel çerçevesiyle çalışmak için uygun olmayacaktır. Hedeflerinizi dikkatli bir şekilde tanımlayarak başlayın, ardından onlarla en iyi eşleşen bir web barındırma planı seçin.

web hosting fiyatları

Doğru Laravel sunucusunu arıyorsunuz?
InMotion Hosting çok çeşitli kalite planları sunar. Laravel’in tek tıklamayla kurulmasını sağlarlar. Bu özel indirim bağlantısını kullanarak bu sunucuda büyük tasarruf edin
. Not; – Better Business Bureau tarafından A + olarak derecelendirildi.

Laravel Sıkça Sorulan Sorular

 • Laravel paylaşılan barındırma üzerinde çalışabilir?

  Sağlayıcınız size ayarlamanız için gereken izinleri sunuyorsa Laravel paylaşılan barındırma üzerinde çalışabilir. Bu durumda, uygulamalarınız için varlıkları yerel olarak derlemeniz ve ardından FTP yoluyla barındırma ortamınıza yüklemeniz gerekir.

  Ancak, Laravel geliştiricileri paylaşılan barındırma dağıtmaya çalışırken karışık sonuçlar bildirir. Sonuç olarak Laravel, paylaşılan barındırma üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamıştır. Laravel projeleriniz için bir VPS sunucusu kullanmanın daha iyi bir fikir olduğuna inanıyoruz.

 • Laravel’i kimler kullanır??

  Bireysel geliştiriciler ve küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında popüler olmanın yanı sıra Laravel, Pfizer (bir ilaç şirketi), BBC (İngiliz Yayın Şirketi), Invoice Ninja, Flarum.org (forumlar), Ekim CMS gibi kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. ve 9GAG (bir çevrimiçi platform ve sosyal medya şirketi).

 • Laravel Spark nedir?

  Spark, SaaS uygulamalarını hızlı bir şekilde oluşturabilmeniz için yeniden kullanılabilir kod kazan plakasının “iskelesini” sağlayan bir Laravel paketidir. Örneğin, kullanıma hazır kullanıcı kimlik doğrulaması, şifre sıfırlama, ekipler, profil fotoğrafları ve kuponlar, faturalar, abonelik planları, ödemeler ve ekipler için mantık gibi e-ticaret özellikleri sağlar. Spark ile bir SaaS açılış sayfasına da erişebilirsiniz.

 • Laravel Envoyer nedir?

  Laravel Envoyer, kodunuzu kesintisiz olarak bir veya daha fazla sunucuya kolayca dağıtabilmenizi sağlayan bir araçtır. Github ve BitBucket gibi popüler kod depolarıyla ve Slack gibi iletişim araçlarıyla bütünleşir. PHP sunucuları oluşturmak için Envoyer’ı Laravel Forge ile birlikte kullanabilirsiniz, ancak gerekli değildir. Elçi geri alma içerir.

 • Bir GoDaddy Laravel projesine nasıl ev sahipliği yaparım?

  GoDaddy ile bir Laravel projesine ev sahipliği yapmak için, önce bir alan adı ve bir barındırma hesabı satın almanız gerekir
  . Ardından, barındırma hesabınızda SSH erişimini etkinleştirmek için cPanel kontrol panelinize giriş yapın. (GoDaddy bunu varsayılan olarak devre dışı bırakır.) Önce Composer’ı yüklemek için SSH erişimini kullanın, ardından Laravel’i yükleyin. Bu noktada Laravel ortamınızı yapılandırabilir ve web sitenizi / uygulamanızı kurabilirsiniz.

 • Laravel’in fiyatı ne kadar?

  Laravel çerçevesi açık kaynak kodlu ve kullanımı ücretsizdir. Ancak, bir Laravel projesinin başlatılması için muhtemelen ek maliyetler olacaktır. Laravel Forge (dağıtım aracı) ve Laravel Vapor (otomatik ölçeklendirme için) gibi popüler araçlar aylık ücretlere tabidir. Barındırma maliyetlerinizi hesaplamayı unutmayın. Bir geliştirici tutmayı planlıyorsanız, bazı tahminler alın ve bunları hesaplamalarınıza ekleyin.

 • Hangisi daha iyi Laravel veya WordPress?

  Laravel’in WordPress’ten daha iyi bir seçim olup olmadığı, oluşturmak istediğiniz sitenin türü, gereken özelleştirme ve işlevsellik düzeyi ve web sitesi için gelecek planları dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Örneğin, Laravel gelecekteki ve / veya karmaşık özelleştirme gerektiren siteler için akıllıca bir seçim olabilir. WordPress oldukça popüler ve kullanımı kolay bir CMS’dir. Ancak kod tabanının monolitik boyutu göz önüne alındığında sürdürmek zor olabilir.

  Laravel veya WordPress’i seçmeden önce, projenin gereksinimlerini toplayın ve web sitesi müşterisi ile bir keşif aşamasına geçin. Karar verme sürecinize bütçe ekleyin: Laravel projeleri başlangıçta daha pahalıya mal olurken, WordPress projeleri başlangıçta genellikle daha ucuzdur ve karmaşık değişiklikler gerekirse daha sonra daha pahalıdır.

 • Laravel paketleri nedir?

  Laravel paketi, tüm kod paketleri gibi, yaygın sorunları çözen bir yeniden kullanılabilir kod paketidir. Kod paketleri, ortak işlevleri ve özellikleri sıfırdan oluşturmak zorunda kalmadıklarından emin olarak geliştiricilere zaman kazandırır. Bazı popüler Laravel paketleri Entrust (rol tabanlı izinler için), Socialite (OAuth kimlik doğrulaması için) ve Laravel Telescope’u (hata ayıklayıcı) içerir.

 • Laravel kurulum gereksinimleri nelerdir?

  Laravel çerçeve sistemi gereksinimleri, yerel geliştirme ortamınız olarak Laravel Homestead sanal makinesi kullanılarak karşılanabilir. Homestead kullanmıyorsanız, sunucunuzun PHP 7.1.3 veya daha üstünü çalıştırdığından ve bir dizi gerekli uzantıyı çalıştırdığından emin olmanız gerekir..

  Bu gerekli uzantılar:

  • OpenSSL PHP Uzantısı
  • PDO PHP Uzantısı
  • BCMath PHP Uzantısı
  • Ctype PHP Uzantısı
  • JSON PHP Uzantısı
  • Mbstring PHP Uzantısı
  • Tokenizer PHP Uzantısı
  • XML PHP Uzantısı
  • Bağımlılıklarınızı yönetmek için Laravel’i yüklemeden önce Composer’ı da kurmanız gerekir.

  • Laravel’i nasıl edinebilirim ve kurabilirim?

   Laravel’i komut satırı arabiriminiz (terminal) üzerinden bir dizi komut yürüterek yerel olarak kurabilirsiniz. İlk olarak, bağımlılıklarınızı yönetmek için kullanılacak Composer’ı yüklemeniz gerekir. Ardından, Laravel’i şu komutu kullanarak yükleyin:

   composer global gerektirir laravel / installer

   Laravel’i bir hosting hesabından kurmanız ve cPanel’e sahip olmanız gerekiyorsa, büyük olasılıkla Laravel’i tek bir tıklama ile yüklemek için Softaculous’ı kullanabilirsiniz. Web barındırıcınız Softaculous veya Installatron sağlamıyorsa, Laravel’i yükleme talimatları için yardım belgelerine bakın.

  • Laravel’i bir Windows sunucusunda çalıştırabilir miyim?

   Evet, Laravel’i bir Windows sunucusuna kurabilirsiniz. Laravel kullanıcılarının büyük çoğunluğunun Linux sunucularıyla çalıştığını unutmayın. Bu nedenle, Windows sunucusunda Laravel’i çalıştırmakta sorun yaşarsanız, Laravel’i bir Linux sunucusuna kurmaktansa yardım bulmakta zorlanırsınız..

  • Laravel ile ne tür uygulamalar geliştirebilirsiniz??

   Laravel, model-görünüm denetleyicisi (MVC) mimarisini temel alan web uygulamaları oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu, birçok farklı web tabanlı uygulamaya açık kapı bırakır. Tutarlı nesnelere kolayca bölünebilen verilerle ilgilenen herhangi bir web uygulaması Laravel için adaydır.

   Örneğin Laravel, AirportParkingReservations.com gibi rezervasyon sistemleri, HomeListingsFinder.com gibi sınıflandırılmış siteler, rv.CampingWorld.com gibi e-ticaret siteleri ve ExploreGeorgia.org gibi dizinler oluşturmak için kullanılmıştır..

  • Laravel daha popüler hale geliyor mu??

   BuiltWith.com’a göre Laravel, 2013’ten beri giderek daha popüler hale geliyor. Şu anda en iyi bir milyon sitenin 8.000’inden fazlası tarafından kullanılıyor. Laravel kullanan 160.000’den fazla aktif site var ve 1 milyondan fazla projeye yerleştirildi.

  • Laravel kullanmaktan neden kaçınmalıyım??

   Olsun ya da olmasın "Laravel’den kaçının" üzerinde çalıştığınız projenin türüne ve kendi tercihlerinize bağlı olacaktır. Geliştiriciler tüm çerçeveler hakkında kendi görüşlerini oluşturur ve her çerçevenin destekçileri ve detraktörleri vardır. Laravel’in bazı örnek eleştirilerini burada ve burada okuyabilirsiniz. Ve burada ve burada çerçevenin bazı örnek övgülerini okuyabilirsiniz.

  • Laravel’e alternatifler nelerdir??

   Laravel’e bir alternatif arıyorsanız, düşünebileceğiniz birçok PHP çerçevesi vardır. Aramanızı CodeIgniter, Symfony, Zend, Yii, Phalcon, FuelPHP, CakePHP, PHPixie, Slim, Aura, Kohana, Flight’ı araştırarak başlatın. Medoo, POP PHP, Basit MVC, Yağsız, PHP Mini, Zikula ve YAF.

  • Laravel nedir?

   Laravel bir PHP web uygulaması çerçevesidir. PHP ile bir web uygulaması oluşturmayı daha kolay ve hızlı hale getirmek ve güvenli ve en iyi uygulamaları takip eden nihai bir ürün üretmek için tasarlanmış bir dizi araçtır. Laravel "Web Sanatkarları İçin PHP Çerçevesi" çok yönlülüğü nedeniyle. Ön uç ve arka uç çözümleri için kullanılabilir.

  • Bir programlama çerçevesi kullanmanın yararı nedir?

   Laravel gibi iyi bir çerçeve, hemen hemen tüm web uygulamalarını oluşturmaya yönelik pek çok ortak çalışma ile ilgilenecektir. Ayrıca belirli kodlama tuzaklarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Çerçeveler, en iyi uygulamaları teşvik etmek ve geliştiricilerin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  • Bir programlama çerçevesi kullanmam gerekir mi?

   Hayır, bir çerçeve kullanmanıza gerek yok. Ancak çerçeveler verimliliği, kaliteyi ve geliştirme hızını önemli ölçüde artırabilir. Çerçeveler ayrıca müşteriler için geliştirme maliyetlerini düşürme eğilimindedir. Bununla birlikte, bazı geliştiriciler, çerçevelerin genel giderler ve bağımlılıklar şeklinde gereksiz karmaşıklık eklediğine inanmaktadır. Bu saflar, diğer geliştiricileri çerçeve kullanmaktan kaçınmaya teşvik eder.

  • Laravel paketlerini nerede bulabilirim?

   Laravel paketleri iki yerden birinde bulunabilir: Github veya Packalyst. Laravel paketlerinin bir dizini olan Packalyst’ten başlayın. Burada, popülerliğe veya yaşa göre sıralayabileceğiniz binlerce Laravel paketi bulacaksınız ve anahtar kelime veya etikete göre arama yapabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me