Java Hosting: Java Appletlerinizi Barındırmak İçin En İyi Şirket hangisidir?

Contents

Java Hosting’i karşılaştırın

Java, internetteki en popüler web sitelerinde yaygın olarak kullanılan güçlü bir cihazdan bağımsız programlama dilidir. Ancak Java’nın kendi özel barındırma ortamına ihtiyacı vardır, bu nedenle Java tabanlı bir site için yalnızca herhangi bir ana bilgisayarı kullanamazsınız.


Java’yı sitenizin arka ucunda çalıştırmak için sunucunuzun Java Sanal Makinesi’ni (JVM) çalıştırıyor olması gerekir. Ayrıca, Java kaynak açısından ağırdır ve genellikle VPS gibi güçlü bir barındırma planına sahip olmak en iyisidir.

Daha sonra daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak yalnızca hangi ana makinelerin Java için iyi olduğunu bilmek istiyorsanız, ilk 5’imiz:

 1. Bluehost
  – Mükemmel VPS ve Java desteği ile özel planlar
 2. A2 Hosting
 3. InMotion Barındırma
 4. HostGator
 5. LiquidWeb

Java İçin En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

En iyi web hosting şirketlerinden yüzlerce yol aldık ve JVM entegrasyonu ile birlikte güçlü sunucular sunanları da aldık. Ardından, en iyi 10 Java ana bilgisayarını bulmak için binlerce müşteri yorumu kullandık.

Java Hosting’i karşılaştırın

java barındırma karşılaştırın

Ne Öğreneceksiniz

Amazon.com, Facebook ve Wikipedia kullanıyor. Finans ve sağlık gibi kritik sektörler bunu kritik görev uygulamalarına güç vermek için kullanıyor. Android SDK’da kullanılan resmi dildir.

Java, burada kalmak için popüler bir nesne yönelimli programlama dilidir.

Java’nın ne olduğunu öğreneceksiniz. Java’da kod yazmayı öğrenmek için bazı eğlenceli (ve büyüleyici) kaynaklar keşfedeceksiniz. Ve iyi bir Java barındırıcısını nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz.

İyi bir Java barındırıcısı seçmekten kaçınmak için hatalarla ilgili ipuçlarını paylaşacağım. Ayrıca, bir yazılım mühendisi deneyimime dayanarak en iyi barındırma önerilerimi alacaksınız.

Hazır mısın? Başlayalım.

Java nedir

Java nedir?

Java sınıf temelli, nesne yönelimli programlama dili ve platformu geliştiricilerin dinamik, etkileşimli içerik sunmalarını sağlayan.

Web’de neredeyse kesinlikle Java uygulamalarını ve uygulamalarını kullanmış olacaksınız.

Java ve JavaScript tamamen alakasız: karıştırmayın! Üzüm greyfurt olduğu için Java JavaScript’tir.

Java barındırma normal barındırma daha pahalı olsa da, bu seçenekler sunuyoruz ek işlevsellik daha yüksek fiyat etiketiyle eşleşmek.

Programlama Dili Olarak Java’nın Arka Planı

torpilOracle ana menüsünde Java ve ilgili bilgileri bulma.

Java kıdemli bir programlama dilidir. 1995 yılında Sun Microsystems tarafından piyasaya sürüldü ve o zamandan beri etkileyici bir ömür kazandı. Java, modern web’de HTML5’ten zorlu bir rekabetle karşı karşıyadır, ancak birçok web sitesi Java’ya bağlıdır – ve bunu yapmaya devam edecektir.

Java artık Oracle’a ait, web siteleri, kurumsal uygulamalar, Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamaları, ev otomasyonu ve oyun için kullanılıyor.

çalışan java

Java Uygulamalarını Çalıştırma

Son kullanıcı için, Java uygulamalarını çalıştırmak için gereken yazılım küçük, ücretsiz bir indirme olarak paketlenmiştir, bu nedenle tarama deneyiminde minimum kesinti vardır. Buna Java eklentisi denir veya Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE). İndirdikten sonra eklentinin periyodik olarak güncellenmesi gerekir.

Sunucu tarafında, bir Java Sanal Ortamı (Java Sanal Makinesi’ni içerir veya JVM), Java kodunuzu temel sunucuda yürütülen makine diliyle derleyen.

Java Runtime Environment İndirOracle, JRE için platformlar arası indirme aynaları sunuyor.

Java Tarafından Özgür Yazılım

Bu serbestçe kullanılabilir yazılım, ancak yine de yer kaplayan ve kullanımı çalışma sürenize ek yük getirebilecek bir yazılımdır.

Java’nın yeteneklerini bilmiyorsanız, ana makinenizin cPanel’ine veya benzer kontrol paneline bakın. Muhtemelen orada deneyebileceğiniz Java tabanlı bir SSH istemcisi var.

java artıları

Java’yı Programlama Dili Olarak Kullanmanın 6 Nedeni

Artı tarafta, Java’nın sizin için doğru seçim gibi görünmesi durumunda kesinlikle bazı avantajları var. Küresel olarak en popüler programlama dillerinden biri olarak, birçok geliştirici ve web yöneticisi buna sadık kalmak için geçerli nedenlere sahiptir..

 1. Etkileyici Hız
 2. Öğrenme Kolaylığı
 3. Uzun Ömür ve Popülerlik
 4. Güçlü Programlama Dili
 5. Platform Güvenliği
 6. Bağımsızlık
 7. Ücretsiz

Etkileyici Hız

Java nispeten hızlı; C’nin (ve bir dereceye kadar C ++) avantajlarını alır ve kodu basitleştirir. Örneğin, C’de olduğu gibi Java’da işaretçilerle çalışmanıza gerek yoktur.

Java’nın yüklenmesi yavaş olduğu için bir üne sahipti. Ancak, 1990’ların sonlarından başlayarak, Java standardı belirle tam zamanında derleme ve uyarlanabilir optimizasyon gibi yenilikler sayesinde sanal makine performansı için.

Öğrenme Kolaylığı

CodeAcademy ile Java öğreninCodeCademy, Java öğrenmeye başlamak için harika bir platform.

Nesneye yönelik programlama dilleri arasında Java, öğrenmesi nispeten kolay. Java geliştiricileri için birçok çevrimiçi kaynak var. Bunların en iyileri tam teşekküllü ücretsiz kurslardan profesyonel niteliklere kadar uzanmaktadır.

Uzun Ömür ve Popülerlik

Java, Android geliştirme, bu yüzden yakın zamanda her zaman yok olacak bir dil değil. 2017’nin ilk çeyreğinde satılan tüm akıllı telefonların% 81,7’si Android’i çalıştırdı.

Java nadir bir dil değildir, bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayan bir web barındırıcısı bulabilirsiniz..

Güçlü Programlama Dili

Bu nesne odaklı, yani izin verme açısından oldukça güçlü kodun yeniden kullanımı ve genişletilebilirlik. Java’nın gücü, basit uygulamaların oluşturulmasından makine öğrenmesine kadar kitlesel adaptasyonunda da yatmaktadır..

Platform Güvenliği

Geçmişte, Java ile güvenlikle ilgili bazı ciddi sorunlar vardı. Bugün, Oracle’ın Java SE güvenlik teknolojileri kapsamlı güvenlik seti API’ler, araçlar, protokolleri, ve algoritmalar.

Bunlar platform güvenliği, kimlik doğrulama ve yetkilendirme, ortak anahtar altyapısı (PKI) ve şifreleme konularını kapsar.

Bağımsızlık

Java kullanıcılarının belirli bir aygıta veya işletim sistemine sahip olması gerekmez. Java web uygulamalarını kullanabilirler ve JVM hemen hemen çalışır herhangi bir platform. Bağımsızlık Java’nın kitlesel adaptasyonunda büyük rol oynadı.

Udemy'de Ücretsiz Java KursuUdemy, Java’da ücretsiz olarak iyi bir başlangıç ​​kursu sunuyor.

Ücretsiz

Ticari Java Yazılımı veya Java SE ile ilgili programlar hariç, Java ücretsizdir kullanmak.

java dezavantajları

Java’nın olumsuz yönleri

Java’nın en iyi seçim olduğu belirli durumlar vardır, ancak kesinlikle herkes için değildir. Java seçmenin birkaç dezavantajı vardır (özellikle bir Java barındırma sağlayıcısı seçmenin zamanı geldiğinde). Java barındırma sağlayıcınızı seçerken bunlar satın alma kararına dahil edilmelidir..

Destek ve Fiyatlandırma Zorluğu

Bir ev sahibi ürün teklifi bulmakta zorlanabilirsiniz Java / JVM desteği, özellikle de geleneksel sağlayıcıları düşünüyorsanız. Siteground, güçlü Java desteği sunmayan en iyi performans gösteren bir barındırma sağlayıcısına iyi bir örnektir.

Web uygulamaları için geçerli standardın (LAMP yığını (Linux, Apache, MySQL ve PHP)) yaygın olduğunu, ancak Java barındırma için yeterli olmadığını anlayın.

LAMP’ın popülaritesi, düşük fiyatlar da dahil olmak üzere sunulan seçeneklerin sayısında görülür..

Gerekli işlevleri içeren Java barındırma planları, temel LAMP tabanlı planlardan daha pahalı olma eğilimindedir. Ancak “daha ​​pahalı” göreceli bir kavramdır. Bir sürü var uygun fiyatlı seçenekler mevcut.

Ayrıca: bazı barındırma sağlayıcıları, paylaşılan barındırma planlarında Java’yı kullanmanıza izin vermez. Bu gerçekten bir sorun değil çünkü Java en iyi VPS’de çalışır (Sanal Özel Sunucu) barındırma.

java araçları desteği

Java Ana Bilgisayarında Neler Arar: Java Araçları Desteği

Ayrıca, genel Java desteği için Java araçları desteğini de dikkate almanız gerekebilir. Büyük olasılıkla web sitenize hizmet vermek için Java’ya özgü araçları kullanmanız olasıdır. Örneğin, JavaServer Pages (JSP) kullanmak ilginizi çekebilir.

JavaServer Sayfaları ve PHP

JSP HTML, XML ve diğer belge sistemlerinde dinamik Web sayfalarının geliştirilmesine yardımcı olan kolaylaştırıcı bir teknolojidir.

JSP Sun Microsystems tarafından geliştirildi ve şu anda (açık kaynaklı bir ürün olarak) Apache Software Foundation tarafından yönetiliyor.

JSP aslında Java’nın PHP LAMP yığınında kullanılır, ancak adından da anlaşılacağı gibi, sınıf tabanlı, nesneye yönelik bir programlama dili olan Java’ya dayanır..

Çalışan Web Uygulamaları – Spring vs Tomcat

Ayrıca, yükselişi ile bahar, artık sağlam web uygulamaları çalıştırabilirsiniz ve ihtiyacınız olan tek şey sunucu kabı.

GlassFish, açık kaynaklı Java EE referans uygulama ve uygulama sunucusu, işleri kolaylaştırır.

Ancak, Spring kullanmıyorsanız, erkek kedi kabul edilebilir bir yedek olmalıdır. Tomcat kesinlikle bir uygulama sunucusu olmasa da, bazı geliştiriciler bunu bir Java EE uygulama sunucusu yerine kullanmak için kullanıyor.

baharerkek kedi
Kullanım kolaylığı

Kullanımı kolay

Basit, Bahar daha geleneksel olmasına rağmen
Destek Kalitesi

Hem kullanıcılar hem de müşteriler için iyi destek

Mükemmel destek
uygulamaTomcat kadar kolay değilÇeşitli yöntemler
Ürün geliştirmeDüzenli güncellemelerDüzenli güncellemeler, iyi kullanıcı yanıtı
kaynaklarKullanıcı yorumlarıyla tamamlanan mükemmel kaynaklarBirçok vaka çalışması ve örnek

En İyi Servlet Kabı

İlkbahar / Tomcat tartışmasının hangi tarafı sizin için geçerli olursa olsun, ikisi de hafif.

Bu, büyük olasılıkla kullanıma dayalı sunucular ve kaynaklar için ödeme yaptığınız web barındırma söz konusu olduğunda önemlidir.

Tüm bu araçlar için barındırma desteği (JSP, Tomcat, Spring, vb.) Verilmez. Satıcı Java uygulamalarını desteklediğini ve JVM kurulumuna izin verdiğini iddia etse bile, ihtiyacınız olan şeyle uyumluluğunuz olduğundan emin olun..

Java Barındırma: Paylaşılan veya VPS?

Eylül 2012’de Go Daddy, tüm Java işlevlerini paylaşılan sunucularından kaldırdı. Bunun nedeni, paylaşılan ortamın müşterilere Java’da programlamak için gereken esnekliği sağlamak için yeterli olmamasıydı..

Paylaşılan Sunucularla İlgili Sorunlar

Akıl yürütme sağlamdır. Tüm Java barındırma işlemlerinde yüklü bir Java sunucunuz olur. Bir örnek Apache Tomcat. Paylaşılan sunucularda herkes bir Tomcat örneğini (veya eşdeğerini) paylaşır. Bu sorunlara ve kesinti sürelerine neden olabilir.

Nadiren, bazı web sunucuları özel Java yüklemeleri paylaşımlı hosting müşterileri için. Ancak, bu kesinlikle olağanüstü ve barındırma neredeyse her zaman düzenli paylaşılan web hosting daha pahalı.

web hosting kuponu

Doğru Java ana bilgisayarını arama?
InMotion Hosting, Java, Tomcat veya genel JSP ihtiyaçları için güçlü bir seçimdir. Yedek donanım kümeleri, birçok ana makinenin üzerinde bir kesim olan güvenilirlik sağlar. Şu anda InMotion planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

5 Sebep Neden VPS Hosting Java Web Apps için iyidir

Mevcut Tomcat barındırma (veya JSP barındırma) seçeneklerinin çoğu yalnızca VPS’dir.

Genel olarak, Java web uygulamaları (ve diğer gelişmiş kullanımlar) için, VPS aşağıdaki nedenlerden dolayı daha iyidir:

 1. Özel Servlet Kabı
 2. Genel Kontrol
 3. VPS Kontrolü
 4. Çalışma Süresi ve Kesinti
 5. Ölçeklenebilirlik

Özel Servlet Kabı

Sen kendi Java sunucu uygulaması kapsayıcısını alın özel bir JVM – paylaşılan değil – böylece Java uygulamalarınız yalıtılır. Özel JVM’niz ayrıca başkalarının web siteleri için kod derlememesini sağlar.

Genel Kontrol

Var web barındırma ortamı üzerinde daha fazla kontrol. Temelden daha fazlasını yaptığınız zaman bu önemlidir. Daha büyük ve daha karmaşık işletmeler bu özelliği takdir edecek.

VPS Kontrolü

Yapabilirsin VPS’yi yeniden başlat Java sunucunuzu ve uygulamalarını düzgün bir şekilde çalıştırmak istediğinizde. Bu genellikle paylaşılan sunucularla birlikte gelen bir özellik değildir, bu nedenle.

Çalışma Süresi ve Kesinti

Var daha az kesinti olasılığı diğer kişilerin sahte Java içeriğinden kaynaklanır. Geleneksel VPS planları gibi, kendiniz için belirli miktarda kaynağınız var.

Ölçeklenebilirlik

Özel bir sunucuya yükseltirseniz, makinenin tamamı kendinize ait olacaktır. Bir VPS planından özel bir sunucuya geçmek çok daha basittir, güçlüğü ortadan kaldırır.

Java Hosting için Özel Sunucuya İhtiyacım Var?

Kullanım durumunuza bağlı olarak, özel bir sunucuyu bile düşünmeniz fazla zaman almayabilir. Sadece bir VPS hosting planının tüm avantajlarından değil, daha fazla kontrol ve hatta daha fazla kaynak sunucu uygulaması kapsayıcılarınız, web uygulamalarınız ve benzerleriniz için.

Java Dedicated Server’ın olumsuz yönleri

Özel bir sunucu seçmenin dezavantajı, elbette, Tamamen sorumlu sunucunuz için. Kesinlikle bu dezavantajı bir yönetilen özel sunucu. Bu, web barındırma içinde bir niş alan haline ne daha fazla kısıtlama koyarak seçeneklerinizi daraltır.

Ayrıca, bazı planlarda, yönetilen seçenekler yalnızca sistem yönetimi gibi şeyleri kapsayabilir.

Yine de JVM’yi kurmaktan siz sorumlu olabilirsiniz. Sunucu uygulaması kaplarınızı ayarlamak ve JSP’yi döndürmek de yorucu olabilir. Bu nedenle, yönetilen bir plan seçmeden önce sizin için hangi öğelerin yönetileceğini bildiğinizden emin olun.

java barındırma gereksinimleri

Java Hosting Sunucu Gereksinimleri

Java içeriğini sunmak için Java sunucu uygulaması kapsayıcısına ve web sunucusuna ihtiyacınız olacaktır. Apache Tomcat ücretsiz ve açık kaynaklıdır; Java Geliştirme Kiti’nin (JDK) 1.7 sürümünü destekleyen sürüm 6’yı öneririm. Tomcat sürüm 5.5, JDK’nın eski sürümleri için yeterli olacaktır.

Java’yı Eklenti Olarak Yükleme

Kontrol etmeye değer Oracle önerileri JVM’yi ve Java ile ilgili her şeyi en iyi şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan şey. (Bu makalenin sonundaki “Önerilen okuma” altındaki bağlantıyı bulun.)

VPS ve özel web barındırma planlarında, yazılım normalde kontrol panelinizden yüklenebilecek isteğe bağlı bir eklenti olarak sağlanır. Kontrol panelinizde görmüyorsanız, web barındırıcınızdan sizin için yüklemesini isteyin.

Java için Sistem Gereksinimleri

Sunucu açısından Veri deposu, amaçlamak en iyisidir Minimum 512 MB. Java kapsayıcısının yanında başka şeyler de çalıştırıyorsanız veya kaynak yoğun uygulamalar çalıştırmak istiyorsanız, daha fazla RAM en iyi performans için.

Sonunda tavsiye ederim yönetilen bir VPS barındırma planı satın al sunucu yönetimine aşina değilseniz, hızlı bir şekilde öğrenmeye istekli değilseniz veya yönetilen hizmetler için fazladan ödeme yapamıyorsanız.

en iyi java sunucuları

Kazananlar: Favori Java Sunucuları

Java hosting söz konusu olduğunda, pazarda düşünebileceğiniz birçok yeni oyuncu var. Bu seçeneklerin, Google App Engine gibi bulut tabanlı seçenekler olma olasılığı daha yüksektir.

Ancak, hala değerli bulabileceğiniz geleneksel sağlayıcılar var. Bazıları bulut tabanlı veya karma ana bilgisayar hizmetleri sunar.

Bluehost VPS

Bluehost: Bluehost çok popüler bir seçenektir ve bence VPS veya özel düzeydeki host planları Java ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için mükemmel bir seçimdir. Bluehost gibi şeylerle övünür anında hazırlık (böylece hemen kullanmaya başlayabilirsiniz), sağlam müşteri hizmetleri ve esneklik.

Bluehost Java

InMotion Hosting VPS

InMotion Barındırma: Özellikle Java, Tomcat veya genel JSP ihtiyaçlarınız için bulut tabanlı bir seçenek seçerseniz InMotion’ı seviyorum. En azından bir VPS seçeneğini tercih etmeniz gerekir.

InMotion istediğiniz özellikleri sunar, örneğin: cPanel / WHM sunucu yönetimi için kontrol panelleri. Diğer özellikler yedek donanım kümeleri Web sitesi kapalı kalma olasılığını azaltmak için.

inmotion hosting java

Amazon Web Servisleri (AWS)

Amazon Web Services, Java uygulamalarını dağıtmak için güçlü bir seçenektir. Onların göz atın Eclipse IDE için aldı: Uygulamanızı AWS’ye dağıtabilir ve doğrudan Eclipse’den RDS veritabanları oluşturabilirsiniz.

amazon java hosting

Ayrıca Amazon’un Elastik Beanstalk Tomcat, GlassFish ve çok daha fazlasını destekleyen bir araç.

java artı eksileri

Java Hosting Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Java yakında hiçbir yere gitmeyecek. Kurumsal alanda sağlam bir tutuma sahip ve Android’in omurgası olarak rolü, dilin bir süre kullanılmaya devam edeceği anlamına geliyor.
 • Java yerleşik bir dildir ihtiyacınız olan uygulamaları oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok araçla birlikte gelir

Eksileri

 • Android, Java’nın bir varyantını kullanır. sunucu tarafı dilinden biraz farklı. Bu muhtemelen Java’nın öneminin azalmasına neden olabilir
 • Java uygulamalarını barındırmak pahalı olabilir belirli ihtiyaçlar nedeniyle satın aldığınız sunucu ile görüşmeniz gerekir

web hosting kuponu

Java barındırma konusunda çok şey arıyorum?
A2 Hosting son hız ve performans testlerimizde 1 numara oldu. Yönetilmeyen barındırma planları Tomcat, JSP sayfaları, Java sunucu uygulamaları ve daha fazlasını destekler. Şu anda geliştirici dostu planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

önerilen okuma java

Önerilen Kaynaklar & Java için kaynaklar

Java Web Uygulamalarını Dağıtma

Amazon’un güçlü Java barındırma araçlarına hızlı bir genel bakış. Tomcat JSP Büyük Java Geliştirici Desteği ile Web Sunucularından Hosting

Apache Tomcat hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu yazılım mühendisinin barındırma önerilerine bakın. Spoiler: bunlardan biri JavaPipe
, Oracle Java Yazılımı

Bu kaynağa dokümantasyon, GlassFish gibi ilgili Java teknolojileri hakkında bilgi, eğitim ve Java’daki haberler için yer işareti koymak istersiniz. Java Kodlaması & Bir Oyun ile Kavramlar: Java Puzzle Ball

Oracle Learning Library’den başlayan bu başlangıç ​​seviyesinde ücretsiz kurs, sizi Java kavramlarını tanıtmak için oyun tabanlı bir metodoloji kullanır. Java: Giriş, Nasıl Öğrenilir ve Kaynaklar

Bu kaynağı, öğrenme yolunuza başlamanıza yardımcı olmak için bir araya getirdik. Başlangıç ​​seçenekleri ve sonraki eylem adımları var.

Popüler oyun Minecraft ile Java’yı nasıl öğreneceğinizi bile göstereceğiz. “Modding” Minecraft sadece çocuklar için değil. Yetişkinler de eğlenmek istiyor!

Diller ve Çerçevelerdeki diğer özellikler

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • laravel
 • PHP
 • raylar üzerinde yakut
 • Perl
 • Django
 • piton
 • Sunucu Tarafı İçerir
 • Soğuk füzyon
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP’nin
 • node.js
 • Symfony’nin
 • PHP 5
 • PHP 7

Java Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Java nedir?

  Java, bir programlama dili ve uygulama yazılımının geliştirilmesi için bir platformdur.

 • Java JavaScript ile aynı mı??

  Hayır. İki dil gerçekten birbiriyle ilişkili değil. Benzer isimleri tarihi bir kaza.

 • Java ne için kullanılır??

  Java her tür yazılım uygulaması oluşturmak için kullanılır. Platformdan bağımsızdır, böylece bir kez bir uygulama yazabilir ve minimum ekstra çalışma ile istediğiniz yerde çalıştırabilirsiniz..

 • Java hala yaygın olarak kullanılıyor mu??

  Evet. Şu anda 20 yaşından eski olmasına rağmen, Java hala dünyanın en popüler programlama dillerinden biridir.

  Bir bilgisayar dilinin tam olarak ne kadar popüler olduğunu söylemek zor, ancak endüstri standardı Tiobe Index genellikle Java ve C’nin en üst iki konumda olduğunu gösteriyor.

 • Java açık kaynaklı yazılımdır?

  Java dili, herkesin Java kodunu çalıştırmak için kendi derleyicisini oluşturabilmesi açısından açık kaynak kodludur. Çoğu insan dilin belirli bir uygulamasını kullanır..

  En popüler olanlar açık kaynak. Örneğin OpenJDK, bağlantı istisnası olan açık kaynak kodludur. Hem Oracle’ın HotSpot ve Java için GNU Derleyicisi GNU GPL lisansı altında.

 • Java hangi işletim sistemlerinde çalışır??

  Java, tüm donanım mimarisi tarafından geniş çapta desteklenecek şekilde tasarlanmıştır. Java, Windows, Mac OSX, Linux, Android ve iOS dahil olmak üzere neredeyse tüm işletim sistemlerinde çalışır.

 • Java nasıl çalışır?

  Bir programcı tarafından yazılan Java kodu Java bayt kodunda derlenir. Java bayt kodu bir Java Sanal Makinesi’nde (JVM) çalıştırılır. Java programları ortamdan bağımsız olarak JVM’lerde aynı şekilde çalışır.

  Java’nın esnekliği, JVM olan tüm bilgisayar sistemleri için platformlar arası uyumluluk sağlar. Çoğu bilgisayar sisteminde artık JVM var.

 • Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) nedir?

  JRE, bilgisayarın Java programlarını çalıştırmasına izin veren bir pakettir. Bir Java Sanal Makinesi (JVM) ve standart Java kitaplıkları içerir.

 • Bir web sitesi oluşturmak için Java’yı kullanabilir miyim?

  Evet. Sunucu tarafında, Java, PHP, Ruby veya başka bir dil gibi dinamik web uygulamaları oluşturmak için kullanılabilir.

  Java için Play, Ninja ve Grizzly dahil olmak üzere bir dizi web geliştirme çerçevesi vardır.

  İstemci tarafında, Java uygulamaları Java Runtime Environment tarayıcı eklentisine sahip herkes tarafından dağıtılabilir ve tarayıcıda çalıştırılabilir.

  Bununla birlikte, HTML5’in yayınlanmasıyla Java’nın istemci tarafı dili olarak kullanımı daha az yaygın hale geliyor.

 • İstemci tarafı programlama için Java’nın alternatifleri nelerdir??

  İstemci tarafı Java bir tarayıcı eklentisi gerektirir.

  JavaScript web tarayıcılarına özgü olduğundan, genellikle bir web sitesinde dinamik etkileşim için daha iyi bir seçimdir.
  JavaScript tarayıcılara özgüdür ve tarayıcılarda Java’dan çok daha hızlı çalışır.

  Ayrıca, JavaScript’in tüm DOM’a erişimi vardır. Çoğu istemci tarafı web uygulaması için JavaScript en iyi seçenektir.

 • İstemci tarafı programlama için Java kullanmanın zamanları var mı?

  Tarayıcıdan ayrı bir istemci uygulaması oluşturuyorsanız, Java, platformlar arası doğası nedeniyle mevcut en iyi seçeneklerden biridir.

 • Sunucu tarafı web programlaması için Java’ya iyi alternatifler var mı?

  Sunucu tarafı programlama için bir dizi dil ve geliştirme platformu kullanılabilir. En popüler seçenekler PHP ve Ruby on Rails.

  Node.js, sunucu tarafı JavaScript de dahil olmak üzere birçok seçenek var. Masaüstü ve cihaz bilgi işlem geçmişi nedeniyle en doğrudan rakip .NET platformu olabilir.

 • Java, .NET çerçevesiyle nasıl karşılaştırılır??

  Java açık kaynak kodlu ve yaygın olarak desteklenmektedir. Java uygulamalarını neredeyse her mimaride çalıştırabilirsiniz, bu da taşımayı kolaylaştırır ve ucuz barındırır.

  Java platformu, Ruby ve Python gibi .NET platformuyla çalışmayan veya bu platformdan vazgeçmeyen birkaç yararlı dil çalıştırabilir.

  Java için geliştirici topluluğu da daha büyüktür, bu da gelecekte yetenek bulmayı kolaylaştırabilir.

  .NET’in öne çıktığı yer Microsoft araçları ve hizmetleriyle bütünleşmesidir. Dolayısıyla, onlardan başka birkaç araç kullanmanız gerekiyorsa, .NET ile çalışmak için muhtemelen daha kolay bir zamanınız olacaktır..

 • Java, Ruby on Rails’i nasıl karşılaştırır??

  Birkaç bağımsız karşılaştırma testi, Java uygulamalarının Ruby on Rails uygulamalarından daha iyi performansa sahip olduğunu göstermiştir – daha hızlı çalışırlar. Ruby’nin yorumlanması gerektiğinden daha düşük hız şaşırtıcı değil.

  Ancak, çalışma zamanı hızı her şey değildir. Rails uygulamalarının geliştirilmesi genellikle daha hızlıdır.

 • İstemci tarafı Java’nın Flash ile karşılaştırması?

  İki teknolojinin benzer yetenekleri var, ancak Java platformlar arasında çok daha iyi destekleniyor. Aynı zamanda açık kaynak kodlu.

  Bununla birlikte, her ikisi de tarayıcı eklentileri gerektirir ve HTML5’e yapılan eklemeler nedeniyle sonunda gereksiz olacaktır.

 • İstemci tarafı Java’nın Silverlight ile karşılaştırması?

  Yalnızca Silverlight’ta kullanılabilen belirli bir araca ihtiyacınız olmadığı sürece, Java daha iyi bir seçenek olacaktır, çünkü hemen hemen tüm sistemlerde kullanılabilir.

  Bununla birlikte, Silverlight’ın gerçekten benzersiz bazı özellikleri vardır (Derin Zoom gibi), bu nedenle gereksinimlerinizin ne olduğuna bağlı olarak kullanmanız gerekebilir..

 • JSP nedir?

  JSP, Java teknolojisinin dinamik web içeriğine erken uygulaması olan Java Server Pages’ın kısaltmasıdır.

  Küçük Java kodu parçaları HTML belgelerine gömülebilir ve bu kodun çalıştırılmasının sonuçları web sunucusuna çalışma zamanında aktarılabilir. PHP’ye çok benzer.

 • JSP PHP ile nasıl karşılaştırılır??

  HTML belgelerine küçük boyutlu sunucu tarafı kodu eklemek istiyorsanız PHP kullanın. Tam çerçeveyi kullanmak istediğinizde Java’yı kaydedin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map