Image Hosting Bugün Kimler İçin iyi Yapan Rehberimiz ile Karşılaştır [Ve ne kaçının]

Image Hosting’i karşılaştırın

Her web sitesinin resimleri barındırması gerekir – ancak bazı siteler diğerlerinden daha iyi özellikler gerektirir. Ve bu açıdan, tüm barındırma sağlayıcıları aynı değildir. Ağır bir siteye ev sahipliği yapmak istiyorsanız, en iyi barındırma sağlayıcıları için ipuçları ve seçimlerimizi okuyun.


Görüntüler herhangi bir yerde barındırılabilir, ancak birçok web sitesi sayfalarına görüntü eklemekten daha fazlasını yapmak ister. Bu sizseniz, yüklemeler, depolama alanı ve sosyal medya entegrasyon uygulamaları için geniş bant genişliğine ihtiyacınız olacak.

Aşağıda, tercih edilen ana makinelerimiz hakkında daha fazla ayrıntı bulacaksınız, ancak resim barındırma için en iyi 5 ana makinenin önizlemesi:

 1. SiteGround
  – Ücretsiz yedeklemeler, sınırsız bant genişliği, birçok galeri uygulaması
 2. Bluehost
 3. HostPapa
 4. HostGator
 5. Greengeeks

Resim Barındırma İçin En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

On yılı aşkın süredir 380’den fazla barındırma sağlayıcısının uzman yorumlarını yazıyoruz. En iyi görüntü barındırma şirketlerini seçmek için 1.500’den fazla barındırma planını gözden geçirdik ve görev için yeterince sağlam olanları seçtik. Daha sonra, cömert bant genişliği ve depolama alanı sunan ana makinelerin yanı sıra resim barındırma için istediğiniz avantajları da listeledik.

Sonunda gerçek kullanıcılara sorduk. 1 milyondan fazla orijinal müşteri incelemesinden oluşan devasa veritabanımızı kullanarak, görüntüler için ilk 10 ana bilgisayarı daralttık.

Resim Barındırma

Daha önce çevrimiçi bir resim yayınladıysanız, muhtemelen bir resim yükleme hizmeti kullandınız. Ve bir sanatçı, fotoğrafçı veya başka bir medya yaratıcısıysanız, bu web sitelerini çalışmanızı tanıtmak için bile kullanabilirsiniz.

Ancak bu platformları büyütmeye başladığınızda, kendi çevrimiçi alanınızı oluşturmak bir sonraki mantıklı adımdır. Bu şekilde, tüm resimleriniz üzerinde kontrol sahibi olan ve lisans ücreti olmadan kendi telefonunuzu arayacak bir siteniz olur..

Ancak yanlış web barındırma seçerseniz, yeterli kaynak veya yanlış uygulamalar olmadan mahsur alabilirsiniz. Doğru olanı nasıl seçeceğinizi öğrenmek başarınız için çok önemlidir.

Image Hosting Nedir?

Resim Barındırma Nedir?

Resim dosyalarının çevrimiçi görüntülenmesi için bir sunucuya yüklenmesi gerekir. Resim barındırma hizmetleri tam da bunu yapmanızı sağlar. Barındırma ücretsiz, ücretli bir abonelik olarak veya depolama alanı başına ödeme hizmeti olarak sunulabilir.

Popüler resim barındırma web siteleri arasında Flickr ve Imgur bulunmaktadır. Ayrıca, genellikle onlardan para kazanmanın bir yolu olan profesyoneller için daha ciddi hizmetler de vardır. Shutterstock böyle bir hizmettir.

Resim Yükleme

Görüntüler, seçtiğiniz sağlayıcıya bağlı olarak çeşitli yollardan biri ile yüklenebilir. Dosya aktarım protokolüne (FTP) yalnızca ücretli görüntü barındırma hizmeti ile erişilebilir olma eğilimindedir. Daha yaygın olarak kullanılanlar web tabanlı yükleme arayüzleridir.

Fotoğraf yüklemek için akıllı telefon ve tablet uygulamaları da çok popüler. Sonuçta, Instagram bir akıllı telefon uygulaması olarak başladı, sadece aynı uygulamayı kullanarak barındırmak ve başkalarıyla paylaşmak için fotoğraf yüklemek için.

Çevrimiçi Paylaşım Seçenekleri

Çevrimiçi Paylaşım Seçenekleri

Fotoğraflarınızı internette paylaşmanın iki yolu vardır ve her ikisinin de çok farklı kullanımları vardır.

Image Hosting Hizmetleri

Imgur, Photobucket ve Flickr gibi çevrimiçi resim barındırma hizmetleriyle çalışmak çok kolaydır. Bu hizmetler sayesinde çoğu insan çevrimiçi resim paylaşıyor.

Yükleme, bilgisayarınızdan bir resmi sürükleyip bırakmak kadar basit olabilir. Birçoğu, bir hesap yüklemeden resim yüklemenize ve doğrudan bağlantı kurmanıza veya sosyal medyada paylaşmanıza olanak tanır. Ücretsiz hesaplar, eski fotoğrafları albümler halinde düzenleyerek sıralamanızı ve takip etmenizi sağlar.

Blog, Twitter ve Tumblr kullanıcıları için bu genellikle en iyi ve en kolay çözümdür. Bazı blogcular ve fotoğrafçılar çevrimiçi kariyere başlamak için profesyonel paylaşım sitelerini bile kullanıyor.

Kişisel blog

Bu bazıları için iyi çalışıyor olsa da, daha gelişmiş bir şeye ihtiyacınız olan zamanlar vardır. Çevrimiçi resim barındırma, yüklenen görüntüleri ticari olarak lisanssız kullanmanıza izin verir ve bazen işinizi filigranlayabilirler.

Kendiniz için bir isim yapmaya çalışıyorsanız, kendi web sitenizi oluşturmak harika bir fikirdir. Fotoğraflarınız ve çevrimiçi görünümünüz üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz.

Kendi başınıza bir kitle oluşturmanıza gerek olsa da, kişisel bir web sitesi, selfie ve memler denizinde akın etmek yerine kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır..

Hatırlanacak noktalar

Hatırlanacak noktalar

Resimlerinizi yalnızca görüntülemenin ötesinde başka özellikler de sunar.

Özelleştirilmiş Özellikler

Seçtiğiniz ana makineye bağlı olarak, kağıt baskılar ve fotoğraflarınızı içeren diğer çeşitli ürünler sipariş edebilirsiniz.

Fotoğraflarınız için lisanslama ayarlayabilir, başkalarının kişisel veya ticari kullanım için, ilişkilendirme ile veya ilişkilendirmeden ve görüntüyü değiştirerek veya kullanmadan kullanmasına izin verebilirsiniz. Creative Commons lisanslama seçenekleri Flickr kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Bazı resim ana bilgisayarlarının sunduğu diğer bir özellik, resminize bağlantı oluşturmak veya bir web sitesine yerleştirmek için köprü metni biçimlendirme dili (HTML) kodudur. Resimleriniz için diğer olasılıklar arasında fotoğraf galerileri ve slayt gösterileri oluşturma yer alır.

Teknik gereksinimler

Teknik gereksinimler söz konusu olduğunda, resim barındırma nispeten basittir. Çoğu özel resim galerisi yazılım paketi bir PHP / MySQL ortamı gerektirir.

Yükleme için FTP ve HTTP’ye güvenme eğilimindeler, ancak bazıları Flash ve Java yükleyici desteği ekledi, bu nedenle gereksinimler seçtiğiniz yazılım türüne bağlı olarak değişir.

Bu, az çok kullanılabilir depolama alanı ve sitenize nasıl uygulamak istediğinizdir. Ücretsiz içerik yönetim sistemlerinin (CMS) popülaritesi ve WordPress gibi platformlara aşinalık, birçok kullanıcının bu rolü de kullanmasına neden oldu..

Ev Sahipleri Ne Sunuyor

Ev Sahipleri Ne Sunuyor

Şu anda, birçok hosting sağlayıcısından web hosting paketleri içine yerleştirilmiş resim barındırma bulacaksınız.

Yazılım

Resim barındırma, fotoğraf galerileri ve fotoğraf bloglama yazılımı yüklü, teknik destek dahil paketleri satın alabilirsiniz.

Bu seçenek, sitenizi hızlı bir şekilde kaldırması gerekenler ve yol boyunca eğitimli yardıma ihtiyaç duyan herkes için mükemmeldir..

Depolama

Depolama söz konusu olduğunda, sınırsız disk alanı ve bant genişliği vaatleriyle giriş seviyesi planlarına bakarken ince baskıyı okumak her zaman iyi bir fikirdir.

Maliyet

Sınırlı depolama alanı ve paylaşılan donanıma sahip giriş düzeyi planlar için ayda birkaç dolardan başlayarak çok çeşitli farklı planlar mevcuttur.

Daha ayrıntılı VPS ve özel planlar daha fazla özellik, bant genişliği ve depolama alanı sunar.

web hosting kuponu

Resim barındırma konusunda çok şey arıyorum?
Okuyucularımız tarafından 1 numara alan SiteGround, sınırsız bant genişliği, ücretsiz yedeklemeler ve birçok galeri uygulaması sunar. Şu anda tasarruf edebilirsiniz % 67 planlarında. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Zamana ayak uydurmak

Bu acemiler için iyi bir haber olsa da, daha talepkar kullanıcıların farklı gereksinimleri olabilir. Geleneksel resim barındırma gelişti ve birçok hizmet için kullanım durumu değişti (veya tamamen kayboldu).

Sosyal ağlar

Son yıllarda sosyal ağlar, kişisel bulut depolama ve akıllı telefonlar manzarayı büyük ölçüde değiştirdi. Bunu diğer faktörlerle birlikte akılda tutmak önemlidir. Ancak, değişiklikler yeni nişler de açtı.

Sosyal ağların ve Instagram gibi popüler mobil hizmetlerin birtakım sınırlamaları vardır, bu da onları birçok kullanım için uygun değildir (özellikle profesyoneller için). Mobil cihazlarla sorunsuz bir şekilde senkronize edilen bulut hizmetleri birçok kullanıcı için bir nimettir, ancak eksikliklerden de muzdarip olabilirler.

Ölçeklenebilirlik ve Esneklik

Birçok kişi ve küçük işletme hala birkaç nedenden ötürü kendi imaj barındırma ihtiyacına ihtiyaç duyuyor ve ücretsiz hizmetler gelişse bile veya gadget üreticileri daha fazla insanı 20 megapiksel akıllı telefonlarının ayak parmağıyla baş edebileceğine ikna etse bile bu değişmeyecek uygun kameralar.

Bununla birlikte, sosyal entegrasyon ve mobil platformlar (mobil yüklemeler dahil) üzerinden sorunsuz erişim, niş hizmetler için bile çok önemlidir. Yeni standartları ve teknolojileri genişletmeye veya dağıtmaya karar vermeniz durumunda barındırma planınızın devam edebileceğinden emin olmak çok önemlidir.

Resim barındırma nispeten basit olsa da, ölçeklenebilir ve esnek planlar yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

Bakılacak şey

Bakılacak şey

Belki de bir portföy oluşturmaya çalışan bir fotoğrafçı ya da sanatçısınız; kendi alanınıza ihtiyacı olan özel bir yaratıcı; ya da belki kendi imaj barındırma hizmetinizi başlatmak istiyorsunuz.

Durum ne olursa olsun, birkaç önemli özelliğe dikkat etmelisiniz:

 1. Galeri uygulamaları için destek
 2. Çok fazla depolama alanı
 3. Kıpır kıpır oda

Uygulama desteği

Arayacağınız en önemli şey elbette galeri uygulamaları için destek. En azından bazı temel dosya yükleme özellikleri gereklidir, ancak bir uygulama hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Tek tıklatmalı ortak bir yükleyici olan Softaculous’ın dahil edilmesi, hizmet tarafından birden fazla uygulamanın desteklendiğinin iyi bir göstergesidir. Üçüncü taraf uygulamaların manuel olarak yüklenmesini de inceleyebilirsiniz.

Bir galeri uygulamasında istenen özelliklere gelince, tüm yaygın resim dosyası türleri (png, jpg / jpeg, bmp, gif vb.), Diğer sitelere kolayca yapıştırabileceğiniz gömme kodları ve hatta yerleşik bir site için destek isteyebilirsiniz. görüntü düzenleyicide.

Albüm oluşturma ve sıralama yeteneği. tabii ki bir zorunluluk.

Depolama Alanı ve Bant Genişliği

Çok miktarda ortam depolayan herhangi bir sunucunun bol miktarda depolamaya ihtiyacı olacaktır. Özellikle fotoğraflar devasa dosya boyutlarına sahip olma eğilimindedir. Onları tüm ihtişamlarıyla sergilemek çok fazla yer kaplayacak.

Amacınız büyük markalı bir marka olmaksa, iyi bant genişliği de gereklidir. Sitenize yapılan her ziyaretin maliyeti yüksektir ve kullanıcılar yüzlerce görüntüyü tıklatarak saatler geçirebilir – bant genişliğini hızla tüketebilir! Geleceği planlarken bunu akılda tutmak önemlidir.

Ölçeklenebilir Planlar

Çok miktarda depolama ve bant genişliğinden daha önemli olan tek şey planınızın esnekliğidir.

Sınırsız kaynak almazsanız ve hızlı bir şekilde büyüyeceğinizi düşünüyorsanız, ihtiyacınız olduğu kadar ölçeklenen bir plan hayat kurtarıcı olabilir.

Destek olmak

Resimlerinizin bir yedeğini bilgisayarınızda tutmak önemlidir, ancak çevrimiçi olması da asla acı vermez.

Her şeyi geri yüklemek haftalar sürebilir felakete yol açacaktır – yüklediğiniz fotoğrafları bulmaya çalışan binlerce fotoğrafı gözden geçirdiğinizi hayal edin. Eğlenceli değil!

Bir yedekleme hizmeti size zaman ve kaynak tasarrufu sağlayabilir.

En İyi 3 Resim Sunucusu

En İyi 3 Resim Sunucusu

Herhangi bir ev sahibi teorik olarak görüntü odaklı bir siteye ev sahipliği yapabilirken, özellikle ilgi çekici olan bazı ev sahipleri vardır.

SiteGround

Çok yönlü iyi bir ev sahibi için, SiteGround işten daha fazlası.

Görüntü yoğun web siteleri için birden fazla avantajı vardır: ücretsiz yedeklemeler, sınırsız bant genişliği ve tonlarca başka özellik. Galeri3, Coppermine veya herhangi bir Softaculous uygulamasını kullansanız, Galeriler bu ev sahibinde ev aramak için bir yer bulacak.

Paylaşılan planlar için sınırsız depolama seçeneği olmasa da, SiteGround diğer tüm açılardan parlar. Her yönden mükemmel şekilde dengelenmiş bir resim barındırıcısı.

iPage

Öte yandan iPage, tüm temel unsurları içeren tek bir plan üzerinde sınırsız alan adına, bant genişliğine ve depolamaya sahiptir.

Galeri, forum ve blog uygulamaları, rekabetten öne çıkan çok yönlü web sitelerinin oluşturulmasına izin verirken, bir dosya yöneticisi ve pazarlama kredileri çok yardımcı olabilir. Ücretsiz site oluşturucu biraz sınırlı, ancak potansiyel büyük.

Çok sayıda uygulama desteğine ve büyümeniz gereken tüm alana sahip basit bir çözüm için iPage aradığınız şeydir.

Liquid Web

Son olarak, yüksek ziyaretçi trafiğini barındırması gereken yerleşik web siteleri için Liquid Web harika bir seçim yapar.

Birinci sınıf bulut, özel ve VPS sunucuları mükemmel performans sağlar. Bu ürünler tamamen ölçeklenebilir, bu nedenle depolama alanınız veya bant genişliğiniz asla bitmez.

Bunun gibi gelişmiş sunucularla çalışmak için çok fazla teknik bilgiye ihtiyacınız olacağını unutmayın – ancak uzmanlığa sahipseniz, Liquid Web’in ham gücü vardır.

Premium Resim Barındırma Artıları ve Eksileri

Premium Resim Barındırma Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Fotoğrafçılar, grafik tasarımcıları, duvar kağıdı / arka plan yaratıcıları, modeller ve sanatçılar için mükemmel
 • Resimleriniz ve bunların lisans / kullanım hakları üzerinde daha fazla kontrol
 • Çevrimiçi maruziyette artış
 • Sayfanızı potansiyel işverenler için bir portföy olarak kullanın
 • Ziyaretçilerden reklam geliri alın
 • Ne tür fotoğraflar yükleyebileceğiniz konusunda kısıtlama yok
 • Fotoğraflarınızı ticari olarak barındırmak için ücret alınmaz

Eksileri:

 • Çevrimiçi alternatiflerden daha pahalı
 • Ücretsiz çevrimiçi resim barındırma daha fazla zaman alıcı; yükleme işlemi, basit bir sürükle ve bırak arayüzü olmadan sorunsuz olabilir
 • Bir web sitesi oluşturmak için teknik uzmanlık gerekir
 • Yerleşik kullanıcı tabanı yok; yeni başlayanlar için düşük görüntüleme

Nereden Başlamalı?

Nereden Başlamalı?

Eğer dalmaya ve kendi web sitenizi oluşturmaya karar verdiyseniz, artık bir ana bilgisayarda neleri arayacağınızı biliyorsunuzdur. Ancak gelecekteki galerinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için hangisinin en iyisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Güçlü sunucular, çok sayıda kaynak ve güncel uygulamaların tümü sağlıklı bir web barındırma ortamına katkıda bulunur. Nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, yukarıdaki üç ana bilgisayar taslağı bu nitelikleri kapsar ve başlamak için iyi bir yerdir.

İkinci düşünceniz varsa, Flickr veya Instagram gibi siteleri kullanmanın utanç verici olmadığını unutmayın. Yeni bir web sitesi başlatmak göz korkutucu (ve pahalı) olabilir ve bu arada popüler uygulamaların sağladığı basit arayüzlerden ve ücretsiz reklamlardan faydalanabilirsiniz..

Ayrıca bakınız

İlginç bulabileceğiniz birkaç makale daha var:

 • Bugün Kendi Güzel Fotoğraf Blogunuzu Oluşturun
 • Fotoğraflar Bugün Ne Yapmalı?
 • Çalıntı Fotoğraflar Çevrimiçi Nasıl Kaldırılır

Diğer özellikler

 • açık deniz
 • Ucuz
 • Çoklu Alan Adı Barındırma
 • DDoS Koruması
 • Öğrenci
 • Forex
 • Alan adı
 • Güvenli
 • medya
 • Akışlı Ses / Video
 • Yeşil Hosting
 • Sınırsız Site
 • SEO

web hosting kuponu

Bir resim ana makinesinde kararsız?
SiteGround ile yanlış gidemezsiniz. Okuyucularımız tarafından 1 numaraya sahipler. Sınırsız bant genişliği, ücretsiz yedeklemeler ve birçok galeri uygulaması sağlarlar. Şu anda en fazla tasarruf edebilirsiniz % 67 planlarında. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Image Sık Sorulan Sorular

 • Resim barındırma kullanmak için bazı iyi nedenler nelerdir??

  Kendi resimlerinizi web sitenizin sunucusunda barındırdığınızda, bir web tarayıcısının bireysel web sayfalarınızı yüklemesi için gereken süreyi önemli ölçüde azaltabilirsiniz, bu da arama motoru optimizasyonu çabalarınız için daha iyidir. Blogcular ve çevrimiçi yayıncılar, diğer web sitelerinde barındırılan resimlere sürekli bağlantı vermek yerine, kendi resimlerini de barındırarak bant genişliği kullanımlarında daha fazla verimlilik bulacaklardır. Profesyonel bir fotoğrafçı iseniz, görüntü barındırma görüntülerin konumunu merkezileştirmek için mükemmeldir. Resimlerinizi merkezileştirdiğinizde, içeriğinizin izniniz olmadan yeniden kullanılmasından korkmadan onları kimlerin görüntüleyebileceğini kontrol edebilir ve fotoğraflarınızdan para kazanabilirsiniz.

 • Resim barındırma kullanmamanın herhangi bir nedeni var mı?

  Resim barındırma kullanmaktan kaçınmanın tek nedeni, resimlerinizi başka bir kaynakta barındırmaktan kazanmak için bir yolunuz olacaktır. Bunun ne zaman geçerli olabileceğine dair birkaç örnek vardır – fotoğraflarınızı satmak için iStock veya Getty Images gibi üçüncü taraf bir kaynak kullanıyorsanız ve memleri veya diğer gömülebilir içerikleri paylaşmak istiyorsanız blogunuzda tanıtmak istiyorsanız fotoğraflarınız varsa bir slayt gösterisi oluşturmak istiyorsanız, ancak yeni bir eklentiyi web sitenize entegre etmekle ilgilenmiyorsanız, sitenizdeki bir sosyal ağdan.

 • Resim barındırma alternatifleri nelerdir?

  Resimleri kendi sitenizde barındırmak istemiyorsanız, en sık kullanılan alternatif Flickr gibi bir fotoğraf paylaşım web sitesidir. Bu kurulumda, Flickr resimlerinizi sunucularında barındırır ve daha sonra sitenizdeki resimleri kodlarıyla birlikte yerleştirir veya uygun HTML kodunu kullanarak doğrudan resminize bağlarsınız. Sık kullanılan başka bir alternatif, Dropbox gibi bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Görüntüleri bir bulut depolama çözümü üzerinde barındırma işlemi çok benzer, ancak gömülü bir çözüm olmayabilir – uygun HTML kodlamasını bildiğinizden emin olun.

 • Resim barındırma kullanmak için nasıl programlanacağını bilmek zorunda mıyım?

  Web siteniz için içerik yönetim sisteminiz olarak neyi seçtiğinize bağlı olarak, görüntüleri barındırabilmek için fazla programlama bilmeniz gerekmeyebilir. Ancak, görüntüleri yayınlamak, resimleri hizalamak ve sitenizde barındırmaya başladığınızda resimlerin boyutlarını ayarlamak için temel HTML kodlamasını biliyorsanız, resim barındırma çok daha kolaydır.

 • Resim barındırma için gereksinimler nelerdir?

  Resim barındırma, resim dosyalarının konumlandırılması ve oluşturulması için sunucu depolaması ve sunucunuzda uygun eşleme gerektirir. Bu, çoğu sunucu için oldukça standart bir işlemdir. Ancak, barındırma platformunuzun resim barındırma özellikleri hakkında endişeleriniz varsa, doğru çözümü bulmak için lütfen barındırma sağlayıcınıza danışın..

 • Görüntüleri paylaşılan bir barındırma planında barındırabilir miyim?

  Kesinlikle. Paylaşılan bir barındırma planında, sunucunuzda görüntüler için ne kadar depolama alanınız olduğu konusunda bazı sınırlamalarınız olabilir … ancak bir görüntüyü barındırmak tamamen mümkündür. Ancak, görüntüleri paylaşılan bir barındırma planında barındırırken herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir. Paylaşılan bir barındırma planında bir sunucuya resim yüklemeyle ilgili sorun yaşarsanız, ne kadar depolama alanınız veya yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutuyla ilgili sınırlamalar olabilir. Resimleri barındırmada sorun yaşıyorsanız bu parametreleri öğrenmek için barındırma sağlayıcınıza danışın.

 • Kendinden barındırılan ne demektir? Bir sunucuyu kendim çalıştırmak zorunda değilim, değil mi?

  Kendi kendine barındırılan web siteleri SİZİN kişisel olarak bir sunucuya sahip olmasını ve sitenizi barındırmak için onu yönetmenizi gerektirmez. Bunun yerine, kendi kendine barındırılan, barındırmanın doğrudan içerik yönetimi sisteminizi oluşturan geliştirme ekibi tarafından sağlanmadığı anlamına gelir. Web sitenizde resim barındırıyorsanız, resimleriniz “kendi kendine barındırılan” bir platformda barındırılır. Bununla birlikte, resimleriniz büyük olasılıkla sunucu alanını web sitenizin geri kalanıyla paylaşıyor olabilir.

 • Ana bilgisayar görüntülerini kullanmak için yönetilen barındırma ihtiyacım var mı?

  Bu sorunun cevabı, “web sitenizin bakımı için ne kadar sorumluluk kabul etmeye hazırsınız?” Sorusuna verdiğiniz cevaba bağlıdır. Ancak, yönetilen hosting sunan çoğu site de yönetimi sağlamak için bir ücret gerektirir. Siteniz eklenti ve ek özelliklerle ne kadar karmaşık olursa, profesyonel olarak yönetilen web sitesi barındırma ihtiyacınız da artar. Bu, yalnızca resim barındırma içeren bir web sitesi değil, kendi kendine barındırılan herhangi bir içerik yönetim sistemi için geçerlidir.

 • Flickr, kendi kendini barındıran görüntülerle nasıl karşılaştırılır??

  Flickr, ücretsiz bir pakete dahil 1 TB depolama alanına sahip ücretsiz bir platformdur. Flickr, görüntülerinizi barındırmanın yanı sıra, son birkaç yılda çevrimiçi fotoğraf düzenlemeyi mümkün kılmak için çeşitli seçenekler ekledi. Ancak, kendi kendine barındırılan görüntüler üzerinde Flickr kullanıyorsanız, içeriğiniz üçüncü taraf bir web sitesinde barındırılacaktır. Bu nedenle, sayfa hızınızda ve içeriğinizin sunumunda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, web sitenize gömmeleri oluşturmak için mevcut içerik yönetimi kurulumunuzla uyumluluk sorunları yaşayabilecek bir eklenti eklemeniz gerekir..

 • Dropbox, Flickr veya kendi kendini barındıran görüntülerle nasıl karşılaştırılır??

  Dropbox, görüntülerin depolanması için Flickr’dan (2 GB’a karşı 1 TB) çok daha az boş alan sunar ve platformlarında fotoğraf düzenleme özellikleri yoktur. Dolayısıyla, resim barındırma için bu iki platform arasında seçim yapıyorsanız ve fotoğraf düzenleme için bilgisayarınızda Photoshop veya GIMP gibi bir yazılımınız yoksa Flickr’ı seçin. Zaten fotoğraf düzenleme yeteneğine sahipseniz ve barındırma platformunuzdaki depolama alanına kaydetmek istiyorsanız, Dropbox iyi bir seçenek olmalıdır. Ancak, Dropbox arasında seçim yapıyorsanız veya resimlerinizi kendi sunucunuzda kendiniz barındırıyorsanız, kendi sunucunuzdan hosting almanız daha iyi olabilir. WordPress gibi içerik yönetim sistemleri, resim barındırma yetenekleri ile birlikte gelir, bu nedenle resimlerinizi bulmak ve göndermek, Dropbox’ta depolamaktan çok daha kolaydır. Dropbox’ı kullanmaya karar verirseniz, gömme özelliği olmadığından Dropbox’tan barındırmak için resimler için HTML işaretlemesini nasıl kodlayacağınızı bilmeniz gerektiğini unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map