En İyi Web Sitesi Üreticileri: Siteniz İçin Hangisi Doğru? [Güncelleme: 2020]

Web Sitesi Oluşturucu Barındırma karşılaştırın

Web sitesi oluşturucuları, web sayfası geliştirmeyi daha basit ve daha az hataya açık hale getirir. Ama sadece bazı ev sahipleri bunları sunuyor.


Bazı şirketler web sitesi oluşturucular konusunda uzmanlaşırken, diğerleri bunları diğer hostinglerine ücretsiz veya ücretli ekler olarak sunmaktadır. Son derece sınırlı web sitesi oluşturucularına dikkat etmeniz gerekir (ör. Yalnızca birkaç sayfaya izin verin).

Aşağıda ayrıntılı bir karşılaştırma sunuyoruz, ancak hangi web sitesi üreticilerinin en iyi olduğunu bilmek istiyorsanız, en iyi önerilerimiz şunlardır:

 1. HostGator tarafından Gator
  – Çok kullanıcı dostu, yeni başlayanlar için iyi
 2. GoDaddy
  – Ücretsiz, kullanışlı eklentiler kullanmaya başlayın
 3. Wix
 4. Squarespace
 5. WordPress.com

En İyi Web Sitesi Oluşturucularını Nasıl Seçtik??

En iyi web sitesi oluşturucularına sahip ana bilgisayarların bir listesini oluşturduk. Ardından bunları binlerce uzman ve kullanıcı incelememize göre sıraladık. Buna dayanarak, ilk 10 web sitesi oluşturucu barındırma.

Web Sitesi Oluşturucu Nedir?

İnternette yeniyseniz, göz korkutucu olabilir – özellikle de internette yayınlamak istiyorsanız.

Bu makalede, bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız en basit seçeneğinize bakacağız: web sitesi oluşturucu. Ama bunun ötesine geçecek!

Web Sitesi Oluşturucu Barındırma Nedir?

Seçenekler ve Nasıl Seçilir

Geçmişte bir web sitesi oluşturmak, sadece basit bir statik site oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript gibi web programlama dillerine girmek anlamına geliyordu.

Bugün, çok az web sitesi sıfırdan kodlanmıştır, bunun yerine, çoğu site sezgisel bir grafik arayüzü olan bir çerçeve veya platform ve basit sürükle ve bırak araçlarıyla özelleştirilebilen şablon tabanlı tasarımlar kullanılarak inşa edilmiştir..

Kişisel bir blog, işletmeniz veya sosyal organizasyonunuz için bir web sitesi veya hatta bir e-Ticaret sitesi oluşturmanız gerekiyorsa, bunu herhangi bir kod bilmek zorunda kalmadan yapabilirsiniz..

Bazı kodlama bilgileri kesinlikle kullanışlı olsa da, günümüzün en popüler web sitesi oluşturma uygulamasının çoğu için zorunlu değildir.

Şablon Tabanlı Web Tasarımı

Şablon Tabanlı Web Tasarımı

Tüm web sitesi oluşturma platformları şablonlara dayanır. Web sitesi şablonları, kelime işlemci uygulamasında kullandığınız şablonlara çok benzer, ancak bir broşür veya form mektubu seçmek yerine, web siteniz için genel bir “görünüm” (renkler, yazı tipleri ve resimler dahil) seçersiniz.

Diğer şablonlarda olduğu gibi, bir web sitesi şablonundaki öğeler tamamen özelleştirilebilir. Örneğin, kaynak plakası metnini ve resimlerini kendi kopyanızla değiştirebilir veya üstbilgi, madde işaretleri ve kenar çubuğunu kurumsal renklerinizle değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, öğeleri tamamen taşıma veya hatta silme seçeneğiniz de vardır (işleri basit tutuyorsanız veya halen geliştirilmekte olan daha sağlam bir site için yer tutucu site oluşturuyorsanız).

Bazı insanlar bir şablonun olumsuz bir zihinsel görüntüsüne sahiptir ve eğer sizseniz, o zihinsel görüntüyü bırakmanız gerekir. Bugünün web sitesi oluşturma platformları, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce (ve bazen binlerce) şablon sunarak, korkutucu “çerez kesici sendromu” ndan kaçınmak için size yeterli yaratıcılık sağlar.

Bir Web Sitesi Oluşturucu Seçme

Şablon tabanlı bir web sitesi oluşturma uygulamasıyla sitenizi oluşturmaya atlamaya hazırsanız, doğru yerdesiniz.

Bu kılavuz, piyasadaki en popüler seçeneklerden bazılarını kapsayacak ve hangi platformun sizin için doğru olduğuna karar verirken düşünmeniz gereken bazı şeylere bir giriş sağlayacaktır..

İşleri basit tutmak adına, dört ana kategoriyi kullanarak web sitesi oluşturma uygulamalarını ele alacağız.

 • Entegre web sitesi oluşturma ve barındırma platformları: bunlar tescilli bir web sitesi oluşturma uygulaması, tescilli şablonlara ve mizanpajlara erişim ve web siteniz için barındırma içeren eksiksiz paketlenmiş ürünlerdir.
 • Web barındırıcısı tarafından sağlanan web sitesi oluşturucuları: birkaç web barındırma hosting planlarının bir özelliği olarak kolay bir site oluşturucu sunuyor.
 • Kendi kendine barındırılan web sitesi oluşturucuları: kendi kendine barındırılan bir çözüm ile web sitesi oluşturucuyu seçerek başlayıp, bunları sunan barındırma şirketlerinden birini seçin. Veya bazı durumlarda kendiniz kurun.
 • Kendinden barındırılan içerik yönetim sistemleri: Standart web sitesi üreticilerinden biraz daha karmaşık olsa da, olağanüstü miktarda güç sunarlar. Ve gerçek şu ki, kullanımı her zamankinden daha kolay. Yani onları sayma. Onlar bakmaya değer.

Bu kategorilerin her birinden bir platform seçmek için iyi nedenler vardır. Bu kılavuz, her kategoride piyasadaki en popüler seçeneklerden bazılarına göz atıyor ve her kategori için en iyi artıları ve eksileri göz önünde bulunduruyor.

Her şeyin sonunda, hangi platform ve seçeneğin en anlamlı olduğunu düşündüğümüz bazı öneriler sunacağız.

Entegre Web Sitesi Platformları

Entegre Web Sitesi Platformları

Entegre bir web sitesi platformu vaadidir. Entegre bir ürünle nasıl alan satın alacağınızı, dosyaları bir web sunucusuna nasıl yükleyeceğinizi, yazılımı nasıl yükleyeceğinizi veya herhangi bir şeyi nasıl güncel ve güvenli tutacağınızı bilmenize gerek yoktur..

Seçtiğiniz platform, tüm bu endişelerin üstesinden gelmenizi ve gurur duyduğunuz bir site oluşturmaya odaklanmanızı sağlar..

Entegre bir web sitesi binası ve barındırma platformu ile atlamadan önce dikkatlice düşünmeniz gereken bu tür platformun doğasında bulunan sınırlamalar vardır.

 • İlk olarak, entegre bir platform, barındırma hizmetinizin platformun sağladığı hizmetten daha fazla büyümesi gerekiyorsa barındırma sağlayıcılarını veya barındırma planlarını değiştirme seçeneğiniz olmadığı anlamına gelir.
 • İkincisi, web siteniz tescilli bir sistemle oluşturulduğundan, platformdan ayrılırsanız sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmaktan başlamanız gerekebilir.
 • Üçüncü olarak, sunucu alanınızı nasıl kullandığınız konusunda geniş bir enlem derecesine sahip olduğunuz standart bir web barındırma hesabının aksine, yalnızca sağlayıcınız tarafından izin verilen dosyaları ve uygulamaları barındırabileceksiniz..
 • Son olarak, entegre bir platform seçtiğinizde, ödediğiniz şeyin bir kısmı kolaylık sağlar. Bu tür sağlayıcılar genellikle paylaşılan bir barındırma hesabından daha pahalıdır.

Bu sınırlamaları göz önünde bulundurarak, bugün mevcut olan en popüler entegre web sitesi platformlarından bazılarına göz atalım.

Blogger

Blogger, Google’dan tamamen ücretsiz bir blog platformudur. Ücretsiz bir kişisel blog istiyorsanız Blogger harika bir platformdur.

Ancak, basit bir kişisel blogun ötesine geçmeyi umuyorsanız, gelir akışlarının oluşturulmasını desteklemediği, kesin bir amatör hissi ve görünümü olduğu için Blogger’dan uzak durmak isteyeceksiniz, yalnızca blogspot.com’un bir alt alan adıdır (örneğin: alanadiniz.blogspot.com) ve diğer platformlara çok iyi veri aktarmaz.

WordPress.com

Düşünülmesi gereken bir başka ücretsiz platform ve kişisel bloglar için ideal olan bir platform WordPress.com.

WordPress’i hiç kullanmamış olsanız bile, muhtemelen bu konuda çok şey duymuşsunuzdur. Diğer yazılımlardan daha fazla web sitesine güç veren yazılımdır. İki WordPress çeşidi vardır:

 • WordPress.com, WordPress yazılımının arkasındaki şirket Automattic tarafından sağlanan ücretsiz bir entegre web sitesi oluşturma ve barındırma platformudur..
 • WordPress.org, herhangi bir web sunucusuna yüklemek ve WordPress destekli bir web sitesi oluşturmak için WordPress yazılımının bir kopyasını indirebileceğiniz topluluktur..

Şu anda WordPress.com’daki entegre platform hakkında konuşacağız ve bu kılavuzda biraz daha sonra kendi kendine barındırılan CMS’lere ulaştığımızda WordPress.org’da bulunan kendi kendine barındırılan yazılım hakkında konuşacağız..

WordPress.com’da ücretsiz bir hesaba kaydolduğunuzda birkaç düzine iyi şablona ve bir WordPress.com alt alan adında ücretsiz barındırma elde edersiniz (örneğin: www.alanadiniz.wordpress.com). Ancak, ücretsiz hesapta ticari siteler veya özel alanlar için herhangi bir destek yoktur.

Ücretsiz olarak aldığınızdan daha fazlasını yapmak istiyorsanız veya özel bir alan adı (örneğin: www.etkialaniniz.com) istiyorsanız, premium (ücretli) hesap yükseltmesini seçmeniz gerekir. WordPress.com, özel alanlar, e-ticaret desteği ve gelir getiren bağlı kuruluş pazarlaması gibi birkaç premium çözüm sunuyor.

WordPress.com platformundan ayrılmaya karar verirseniz, tüm içeriğinizi kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesine kolayca aktarabilirsiniz. Ancak, web sitenizin tasarımını ve düzenini dışa aktaramazsınız. Yani bir WordPress.com sitesi ile bile bu belirli platforma oldukça iyi kilitlenmişsinizdir..

WIX

WIX, en büyük premium entegre web sitesi barındırma platformudur. Web sitesi oluşturucuları ve şablonları saygındır ve HTML5 uyumlu, teknik olarak sağlam web siteleri sunar.

WIX ile harika bir siteyi çok az teknik bilgi birikimiyle hızlı bir şekilde yayınlayabilir ve hatta e-ticaret özelliklerini entegre edebilirsiniz. Bununla birlikte, WIX’i seçtiğinizde sistemlerine kilitlenirsiniz ve kendi kendine barındırılan bir çözüme geçmek sıfırdan başlamak anlamına gelir.

Squarespace

Kare şablonları güzel. Squarespace, premium entegre web sitesi platformlarında sektör lideri olan WIX’ten çok daha küçük bir şirket olsa da, Squarespace şu anda tüm sıcak basını elde eden şirkettir. Squarespace, kullanıcı dostu bir arayüz ve ödüllü şablonlar sunar.

Squarespace, e-ticaret sitelerini destekliyor ve çoğu basit web sitesi türü oluşturmak için uygun bir seçenektir. Ancak Squarespace, tüm entegre platformları etkileyen sınırlamalardan muzdariptir: Bir Squarespace sitesi oluşturduktan sonra, yeni bir siteyi sıfırdan başlatmak istemediğiniz sürece kilitlenirsiniz.

Weebly

Weebly bir diğer popüler entegre platformdur. Çok iyi görünümlü şablonlar ve entegre barındırma sunar. Weebly tartışmasız çok amaçlı entegre web sitesi oluşturma ve barındırma platformları arasında mevcut olan en güçlü e-ticaret sitesi oluşturucusudur.

Tıpkı bu kategorideki diğer oyuncularda olduğu gibi, bir siteyi Weebly’ye veya Weebly’den uzağa taşımak da çok kolay değil. Bu nedenle, Weebly’yi sonsuza kadar kullanmayı planlamıyorsanız, başlamak çok mantıklı değil.

Daha sonra tartışacağımız gibi, Weebly’in kendini barındırmasını sağlayabilirsiniz, böylece hayatınızın geri kalanında aynı ev sahibi ile sıkışıp kalmazsınız.

Shopify

Shopify entegre web sitesi binası ve barındırma alanı içinde bir niş oyuncu. E-ticaret sitelerine odaklanan Shopify, bloglar veya kurumsal siteler gibi diğer web sitesi oluşturma türlerinin peşinden gitmez.

Pek çok Shopify kullanıcısı bunu web sitelerinin sadece e-ticaret bileşenini oluşturmak için kullanacaktır. Bu durumlarda, sitenin ana bölümü genellikle genel bir web barındırma sağlayıcısı tarafından barındırılırken, sitenin e-ticaret bölümü Shopify tarafından barındırılmaktadır. BigCommerce, bakmaya değer başka bir çevrimiçi mağaza kurucusudur.

Mansiyonlar

Seçim için birçok diğer entegre web sitesi oluşturma ve barındırma platformları vardır. En tanınmış ve saygı duyulan platformlar hakkında konuştuk, ancak düşünebileceğiniz birçok platform var.

Entegre bir web sitesi oluşturma ve barındırma platformu ile bundan vazgeçmeye karar verdiyseniz, bahsettiğimiz tüm seçeneklere göz atın ve ayrıca iki tane daha göz atın: Jimdo ve IM Oluşturucu.

Entegre bir web sitesi oluşturma ve barındırma platformu kullanmak, bir web sitesi almanın en hızlı ve en kolay yoludur. Bunun en ucuz seçenek olmadığını ve web sitesinin ömrü boyunca seçtiğiniz sağlayıcıyla kilitleneceğinizi unutmayın..

Web Host Sağlanan Web Sitesi Oluşturucuları

Web Host Sağlanan Web Sitesi Oluşturucuları

Entegre web sitesi ürünleri ve web barındırma sağlanan web sitesi oluşturucularını bulduğumuz kendi kendine barındırılan platformlar arasında sıkıca konumlandırılmış.

Birçok paylaşılan barındırma planına bakarsanız, çoğunun barındırma hesabı kontrol paneline entegre edilen bir tür ücretsiz basit web sitesi oluşturucusuna erişim içerdiğini göreceksiniz..

Bir web barındırma sağlanan çözüm ile giderseniz, kolaylık ve basit bir web sitesi oluşturucu tarafından sağlanan kullanım kolaylığı ile birleştiğinde, doğrudan barındırma sağlayıcısı ile çalışma ölçeklenebilirlik olsun. Ancak, bu seçenek ile hala belirli bir dereceye kadar kilitli çünkü web sitesi oluşturucu sağlanan birçok web sitesi yeni barındırma sağlayıcılarına iyi hareket etmiyor.

Entegre kolay web sitesi kurucuları sunan birçok farklı barındırma sağlayıcıları vardır. Bu makalede, en iyi bilinen üç tanesine göz atacağız.

Git Baba

GoDaddy tarafından sunulan web sitesi oluşturucu ayrı bir bağımsız ürün olarak sunulmaktadır ve standart web barındırma planlarına dahil değildir. Oluşturucu tek bir site bazında satılır (bir web sitesi oluşturma planıyla birden fazla siteyi barındıramazsınız).

Dürüst olmak gerekirse, kesinlikle hizmet edilebilir olsa da, şablonlar entegre bir web sitesi oluşturucudan ve Squarespace gibi barındırma sağlayıcısından alabileceğiniz kadar çekici değildir.
veya WIX
. Ancak Go Daddy’i seçtiğinizde, dürüst bir iyilik barındırma şirketiyle ve saygın bir şirketle ev sahipliği yapıyorsunuz..

web hosting kuponu

Bir web sitesi oluşturucuda çok şey arıyorum?
GoDaddy, kullanımı kolay web sitesi oluşturucuları ve barındırma hizmetlerini tek bir pakette birleştirir. Şimdi GoDaddy’de% 87’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Kendinden Barındırmalı Web Sitesi Oluşturucuları

Kendinden Barındırmalı Web Sitesi Oluşturucuları

Kendi kendine barındırılan web sitesi oluşturucular genellikle alışılmadık bir şekilde çalışır ve bu entegre ve web barındırma sağlanan geliştiriciler kadar kısıtlayıcı değildir. Ancak genellikle, taşıyabileceğiniz ana bilgisayarlarla sınırlı olduğunuz ölçüde sizi kısıtlarlar.

Çoğu ev sahibi size barındırma dahil bir veya daha fazla web sitesi oluşturucu kullanımını sunacak. Bu, sizi bu sunucuya kilitlememesi açısından iyidir. Ancak ana bilgisayardan ayrılmayı seçerseniz, muhtemelen bu web sitesi oluşturucuyu sunan ana bilgisayarlarla sınırlı olacaksınız..

Bu nedenle, nihai bir karar vermeden önce hangi ana bilgisayarların kullanabileceğinizi görmek iyi bir fikirdir. Aşağıda, daha popüler olanlardan bazılarını tartışacağız:

Kendinden Barındırmalı Web Sitesi Oluşturucu Listesi

Burada barındırma şirketlerinin adil sayıda bulabileceğiniz daha iyi web sitesi kurucularının bir listesi.

 • RVSiteBuilder: Bu web sitesi oluşturucu uzun zamandır var, ancak sürekli olarak gelişti ve zamanla taşındı. Bu nedenle, sürükleyip bırakmadığını iddia eden eski incelemeler tarafından yanıltılmayın. Kontrol edilmeye değer sağlam bir web sitesi oluşturucusudur.
 • Weebly: evet, aynı zamanda ana bilgisayarların sağlayabilir bağımsız bir web sitesi oluşturucu eşdeğer vardır. Ama dikkat et. Kuruluma bağlı olarak ana bilgisayarları taşımak zor, hatta imkansız olabilir.
 • Kopage: isterseniz HTML’de kod yazmanıza olanak sağlayan kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu.
 • SitePad: birçok hosting şirketi tarafından sunulan başka bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusu.

Daha çok var. Yapmak için iyi bir şey web hosting değerlendirmeleri gidin ve farklı ana ne teklif görmek. Örneğin A2 Hosting, bir site oluşturma paketi sunar
iki düzineden fazla araçla – bunların bir kısmı SitePad gibi klasik site yapımcıları.

Açık Kaynak Seçenekleri

En fazla kontrole sahip seçenek açık kaynaklı olan – yani ücretsiz olan ve her yere kurulabilen seçenek.

En büyük açık kaynaklı web sitesi kurucusu Soholaunch. Birçok web barındırma şirketleri bunu yapmak için ücretsiz olduğu için teklif.

Ancak, barındırıcınız sunmuyorsa, sunucunuza yükleyemeyebilirsiniz. Bir VPS veya özel sunucunuz varsa, sorun değil: kontrol sizde. Ancak web siteniz paylaşılan bir ana bilgisayarda çalışıyorsa, sıkışıp kalabilirsiniz.

Soholaunch’ı yüklemek için büyük olasılıkla izniniz olmayacak. Yapamazsanız, ana makinenizden sizin için yüklemesini istemek zorunda kalacaksınız. İstekli olmayabilirler. Henüz yüklememiş olmalarının bir nedeni olabilir. Bu yüzden hala dikkatli ol.

İşte profesyonel bir ipucu: ana makinenizden yazılım yüklemesini istemenin en iyi zamanı kaydolmadan önce.

Kendinden Barındırmalı İçerik Yönetim Sistemleri

Kendinden Barındırmalı İçerik Yönetim Sistemleri

Kendi kendine barındırılan bir çözümün esnekliği ve gücü ile entegre veya web barındırıcısı tarafından sağlanan bir platform arasında hiçbir karşılaştırma yoktur..

Kendi kendine barındırılan bir web sitesi oluşturma platformu seçtiğinizde tam kontrole sahip olursunuz. Web sitesi oluşturma yazılımını, barındırma sağlayıcısını ve planını seçersiniz, uygulamaları tam olarak yüklenmesini istediğiniz yere yüklersiniz ve üçüncü taraf uygulamaları kalbinizin içeriğine entegre etme seçeneğiniz vardır.

Elbette, tüm bu özgürlük ve gücün dezavantajı, tüm bunları nasıl yapacağınızı bilmeniz veya öğrenmeniz gerektiğidir.

Neyse ki, süreci biraz daha kolay hale getirmek için, çoğu barındırma sağlayıcısı, web sitesi oluşturma platformlarının otomatik kurulumunu veya doğrudan barındırma hesabı kontrol panelinize entegre edilen ticari bir komut dosyası kitaplığıyla tek tıklamayla kolay kurulum sunar. Her şey başarısız olursa, bir web sitesi oluşturma uygulamasının dosya aktarım protokolü (FTP) istemcisi kullanılarak manuel olarak yüklenmesi, düşündüğünüz kadar karmaşık değildir..

Kendinden barındırılan bir web sitesi oluşturma uygulaması için doğru ad bir içerik yönetim sistemidir (CMS). İçerik yönetim sistemi, sitenizin görünümünü tasarlamanız ve sitenize içerik eklemeniz için sezgisel bir arayüz sağlayan bir uygulamadır. Sitenin arkasındaki kodu istediğiniz kadar az veya çok görmenizi sağlar.

Seçtiğiniz CMS’ye bağlı olarak, kendi barındırdığınız sitenin görünümünü ve işlevselliğini özelleştirmek için yüzlerce veya binlerce ücretsiz ve premium şablon ve eklenti arasından seçim yapabilirsiniz..

WordPress

WordPress’in entegre sürümü hakkında zaten konuştuk, şimdi WordPress.org’dan indirilebilen kendi kendine barındırılan sürüm hakkında konuşacağız. Manuel indirme ve yükleme işlemine ek olarak, WordPress birçok barındırma sağlayıcısı tarafından otomatik yükleme veya neredeyse tüm barındırma sağlayıcıları tarafından tek tıklamayla yükleme olarak da sunulur.

Basit Hosting

WordPress’in kendisi ücretsizdir, ancak WordPress ile harekete geçmeden önce bir barındırma sağlayıcısı seçmeniz ve bir plana kaydolmanız gerekir. İyi haber şu ki, neredeyse tüm barındırma planları bir WordPress kurulumunu destekleyecek.

Hemen hemen her barındırma sağlayıcısı bir WordPress kurulumunu destekleyebildiğinden, ihtiyaçlarınız değiştikçe bir barındırma sağlayıcısından diğerine veya bir barındırma düzeyinden diğerine atlamak tamamen ücretsizdir..

Böyle bir hamle yapmak için bazı teknik know-how’ın gerekli olduğu gerçeğini küçümsemek istememize rağmen, WordPress ve kendi kendine barındırılan bir platform gibi esnek bir uygulama ile gitmenin, kontrolünüz altında olduğunuz anlamına geldiğini hatırlamak önemlidir. Barındırma durumunuz ve bunun tersi değil.

Yönetilen WordPress hosting de son zamanlarda popülerlik kazanıyor. Yönetilen WP barındırma ile, tüm kurulum ve uygulama yönetimi işlerini denklemden (entegrasyon web sitesi oluşturma ve barındırma platformlarına benzer) alan, ancak kendi kendine barındırılan bir WordPress kurulumu tarafından sunulan esnekliği ve sağlam barındırma seçeneklerini koruyan hibrit bir çözümünüz var.

Kurulu ve Esnek

WordPress’in internet üzerindeki etkisini abartmak zor. WordPress, internetin yaklaşık% 40’ına güç veren motordur. Bu sitelerin yaklaşık yarısı WordPress.com sitesidir ve diğer yarısı kendi kendine barındırılan WordPress kurulumlarıdır.

WordPress’in popülaritesini artıran şeylerden biri esnekliğidir. WordPress ile neredeyse her tür web sitesi oluşturmak mümkündür. WooCommerce ile WordPress, diğer platformlardan daha fazla e-ticaret sitesine güç veriyor. BuddyPress, WordPress’i bir sosyal medya platformuna dönüştürür. Mevcut tanımlara meydan okuyan yepyeni bir web sitesi konsepti oluşturmayı planlamadığınız sürece, WordPress muhtemelen benzer bir şey oluşturmak için kullanılabilir ve kullanılmıştır.

WordPress’in popülaritesini artıran başka bir şey, ücretsiz olarak veya makul bir maliyetle sunulan temaların ve eklentilerin dağıdır. Basit bir blog oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için uygun temaların yanı sıra her gün profesyonel geliştiriciler tarafından bir web sitesi geliştirme çerçevesi olarak kullanılan temalar vardır..

Destek Yükleri

WordPress inanılmaz derecede büyük ve tutkulu bir topluluk tarafından desteklenmektedir. Kelimenin tam anlamıyla binlerce WordPress teması ve eklenti geliştiricisinin yanı sıra yalnızca WordPress destekli web siteleri oluşturan profesyonel web sitesi geliştiricileri vardır. WordPress.org topluluğu internette en iyi tasarlanmış ve en aktif topluluklardan biridir.

WordPress – Eksileri

Kulağa hoş geliyor değil mi? Peki olumsuz tarafı?

WordPress’i entegre bir çözüm olarak kullanmaya başlamak kolay değildir. WordPress’in inanılmaz esnekliği, onu nasıl kullanacağınızı anlamanın size kaldığı anlamına gelir. Yardım almadan olmayacaksınız – bahsettiğimiz harika topluluğu hatırlıyor musunuz? Bununla birlikte, WordPress’te yeniyseniz, bir siteyi WordPress ile çalıştırmak ve çalıştırmak entegre bir çözümden daha uzun sürer.

Uzun vadede, kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesinin her şeyden çok daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Ancak, WordPress ile çalışmaya başladığınızda, entegre bir web sitesi oluşturma ve barındırma platformuna gidip gitmediğinizden daha fazla bir öğrenme eğrisi bekleyebilirsiniz..

Joomla!

Joomla bir başka popüler ücretsiz CMS. Joomla, WordPress kadar yaygın olarak kullanılmasa da, güçlü bir kullanıcı topluluğuna ve Joomla’yı oluşturmak istediğiniz herhangi bir siteye dönüştürmek için kullanabileceğiniz birçok tema ve modüle sahiptir..

İsterseniz WordPress’te tek bir kod satırı görmeden uzaklaşabilirsiniz, ancak Joomla ile bunu yapmak biraz daha zorlaşır. Joomla’yı kullanmak için bir programcı olmanıza gerek olmasa da, büyük olasılıkla sitenizi tam olarak istediğiniz şekilde elde etmek için en az biraz kod harcayacaksınız..

Joomla’yı bir blog veya standart web sitesi için kullanmak kesinlikle bir olasılıktır, ancak bunu yapmak WordPress’te aynı şeyi yapmaktan daha zor olacaktır. Bazı geliştiricilerin Joomla’ya WordPress’e üstünlük sağladığı yerde karmaşık e-ticaret siteleri ve sosyal ağlar oluşturuluyor.

Drupal

Bir başka ücretsiz genel amaçlı içerik yönetim sistemi olan Drupal, bu makalede yer alan üç genel amaçlı CMS’nin en az başlangıç ​​dostu olanıdır. Ancak, birçok geliştirici bunun en güçlü olduğunu iddia edecektir. Drupal, Joomla ve WordPress gibi ücretsizdir ve normalde tek tıklamayla kolay kurulum olarak sunulur. Kendi kendine barındırılan herhangi bir çözümde olduğu gibi, Drupal ile bir başka önemli satış noktası da esneklik barındırıyor. Bir barındırma değişikliği yapmak istiyorsanız veya ihtiyacınız varsa, devam edin ve yapın, ter yok.

Güvenlik, Drupal’ın gerçekten öne çıktığı yerdir. Joomla ve WordPress’in her ikisi de oldukça güvenli kabul edilirken, Drupal mevcut en güvenli platformlardan biridir – Whitehouse.gov bile Drupal ile inşa edilmiştir. Bu, Drupal’ı e-ticaret siteleri, sağlık sektörü siteleri veya hassas bilgileri depolayacak her türlü site için zorlayıcı bir seçim haline getirir.

Magento

Magento, kendi kendine barındırılan e-ticaret web siteleri için CMS’dir. Ücretsiz ve premium sürümlerde bulunan Magento, e-ticaret web sitelerine güç sağlamayı amaçlamaktadır ve genel amaçlı bir CMS olarak sınırlı işlevselliğe sahip olsa da, bloglar ve forumlar gibi özellikler için uzantılarla donatılabilir, Magento sadece bir e-ticaret sitesi oluşturuyorsanız çalışır. Bir e-ticaret web sitesi CMS olarak Magento çok güçlü bir platformdur.

Diğer Önemli CMS Seçenekleri

Şimdiye kadar bahsedilen dört kişiyle CMS konuşmasını durdurmak biraz haksızlık gibi görünüyor. Dikkate alınması gereken birçok yüksek kaliteli CMS seçeneği vardır. Her birine çok fazla zaman ve alan ayırmayacak olsak da, burada düşünmeye değer diğer büyük oyuncular hakkında kısa bir kelime var. CMS ile kendi kendine barındırılan bir web sitesi oluşturma konusunda ciddi düşünüyorsanız, bunların her birini dikkate alarak birkaç dakika harcamalısınız..

 • vBulletin: Öncelikli olarak bir forum platformu olarak tasarlanmış ancak içerik yönetimi ve blog işlevlerini içeren premium (ücretli) bir uygulama. Forum türü web siteleri için değerli bir seçenek.
 • ExpressionEngine: Programlama bilgisi gerektirmeden çok güçlü bir düzen ve şablon kontrolü sağlayan bir başka premium (ücretli) içerik yönetim sistemi. Bu, ExpressionEngine’i PHP komut dosyasını bilmeyen veya karıştırmak istemeyen geliştiriciler arasında popüler bir CMS haline getirdi.
 • DotNetNuke: Ücretsiz topluluk sürümü ve premium sürümde mevcuttur. Windows sunucuları için tasarlanmış birkaç CMS seçeneğinden biri. Tanıdık bir dilde CMS arayan bir Windows geliştiricisiyseniz, DotNetNuke (yakın zamanda DNN Platformu olarak yeniden adlandırıldı) incelemeye değer.
 • ModX: Siteyi tam olarak istedikleri şekilde görmek için PHP ile uğraşmak isteyen geliştiricilere yönelik ücretsiz bir CMS.
 • Şeref Ödülü: TextPattern, RafineriCMS, Concrete5, TinyCMS ve daha fazlası (ama bazen durmalıyız).

Özetliyor

Özetliyor

Ne öğrendin? Harika bir şablonla hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız ve yeni bir barındırma sağlayıcısına geçmeyi beklemiyorsanız, entegre bir web sitesi oluşturma ve barındırma platformu zorlayıcı bir seçenektir. Ancak, web siteniz üzerinde tam kontrol ve ihtiyaçlarınız değiştikçe barındırma sağlayıcıları ve planları arasında geçiş yapma esnekliği istiyorsanız, kendi kendine barındırılan bir çözüm.

Konuyla ilgili görüşümüzü bilmek istiyorsanız, işte: durumların büyük çoğunluğu için, kendi kendine barındırılan bir WordPress web sitesi çok mantıklı.

Bu, diğer çözümlerin değersiz olduğu anlamına gelmez, ancak bize göre, kendi kendine barındırılan bir WordPress çözümü, yeni başlayanlar için en çekici kombinasyonu, neredeyse her tür siteye kalıplanacak esnekliği, mükemmel görünümlü şablonları, ölçeklenebilirlik ve geniş ve destekleyici bir topluluk.

Bizden hoşlanıyorsanız ve kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesinin en mantıklı olduğuna karar verdiyseniz, ancak teknik barındırma yönleri hakkında biraz endişeleniyorsanız, yönetilen bir WordPress barındırma planına ciddi bir şekilde dikkat etmelisiniz..

Yönetilen bir WordPress barındırma planıyla, hesabınıza otomatik yazılım yüklemesi, barındırma sağlayıcıları tarafından otomatik yazılım güncellemeleri ve güvenlik taramaları ve WordPress uzmanı olan destek teknolojileri tarafından müşteri desteği elde edersiniz.

Hatta çok fazla teknik bilgi ve kodlama bilgisi gerektiren basit bir web sitesi oluşturmak. Ancak, o günler geçmişte kaldı. Basit bir web sitesine ihtiyacınız varsa ve profesyonel bir web tasarım ve geliştirme firması kiralamak için bütçeniz yoksa, doğru platformu seçtiğinizden emin olmak için biraz araştırma, biraz sabır ve sebatla birleştiğinde, bir web sitesi oluşturmanızı sağlar. ihtiyaçlarınızı karşılamayacak bir maliyetle karşılayan.

Hosting Türlerindeki diğer özellikler

 • Kolokasyon
 • Yönetilen WordPress
 • VPS
 • Yönetilen
 • Adanmış sunucu
 • Paylaşılan Evsahipliği
 • Bulut
 • Bayi

web hosting fiyatları

Doğru web sitesi oluşturucuyu arıyorsunuz?
WordPress çok yönlüdür ve kullanımı kolaydır. WordPress.com ile uzman teknik destek de alabilirsiniz. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
WordPress.com’da büyük tasarruf.

Web Sitesi Oluşturucuları Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Web sitesi oluşturucu nedir?

  Bir web sitesi oluşturucu, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan bir web sitesi oluşturmanıza izin verir. Bileşenleri sayfaya sürükleyip bırakarak siteyi tasarlamak için web tarayıcınızı kullanırsınız.

  Web sitesi oluşturucuları genellikle RSS yayınları, iletişim formları, blog oluşturma ve sosyal medya bağlantıları gibi öğeler için widget’lar veya modüller içerir.

 • Hangi web sitesi oluşturucu en iyisidir?

  Bu, oluşturmak istediğiniz web sitesinin türüne bağlıdır.

  Normal bir iş sitesine ihtiyacınız varsa, herhangi bir web sitesi oluşturucu temel düzenler yapabilir.

  Ancak bir e-ticaret mağazası oluşturmak istiyorsanız, daha özel bir ürüne ihtiyacınız olabilir.

  Barındırma şirketlerinin web sitesi oluşturucularına bakın ve bunları Shopify (bir e-ticaret web sitesi oluşturucu) ve BoldGrid (WordPress’in üstünde oturan bir web sitesi oluşturucu) gibi platformlarla karşılaştırın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me