En İyi VPS Hosting: Siteniz İçin En İyisi Kimdir? [Güncelleme: 2020]

VPS Hosting’i karşılaştırın

Sanal Özel Sunucu (VPS) barındırma paylaşılan barındırma bir adım yukarı. Daha fazla güç, güvenlik ve kontrol elde edersiniz. Her web barındırma VPS hosting sunmaz ve olanlar performans, destek ve fiyat açısından çılgınca değişir.


VPS web barındırıcıları, yükseltmelerin hızlı bir şekilde dağıtılmasıyla ölçeklenebilir, esnek planlar sunmalıdır. Sunucu yönetimi düzeyine karar verebilirsiniz. VPS’nizin dünya standartlarında güvenli bir veri merkezinde bulunmasını istersiniz. Sunucu yapılandırmalarındaki uzmanlıkla teknik desteğe erişime öncelik verin.

İncelememiz en iyi ana bilgisayarları detaylandırıyor, ancak VPS barındırma için en iyi 5 ana bilgisayara bir bakış:

 1. SiteGround
  – Bulut hesapları tamamen yönetilir ve SSH erişimi ile birlikte gelir
 2. Bluehost
  – Sınırsız bant genişliği ve düşük fiyata depolama
 3. A2 Hosting
  – Yönetilen ve yönetilmeyen VPS’de iyi fiyatlar
 4. InMotion Barındırma
  – Ücretsiz SSL sertifikalarına sahip uygun fiyatlı VPS planları
 5. HostGator
  – İyi performans ile tam ve yarı yönetilen VPS planları

Nasıl En İyi VPS Hosting Seçtik?

Hangi VPS barındırma planlarının kök erişimi, Linux ve Windows desteği ve makul bir SSD depolaması ile geldiğini kontrol ettik.

Ardından, kısa listemizi, kullanıcıların sitemize gönderdiği yorum şeklinde müşteri geri bildirimlerine karşı doğruladık..

VPS Hosting'i karşılaştırın

Neden VPS Hosting’e Yükseltmelisiniz??

Siteniz paylaşılan barındırma için çok büyük, ancak adanmış sunucu barındırma için çok küçükse, bir VPS barındırma planı sizin için doğru çözüm olabilir.

VPS vs Paylaşımlı vs Dedicated Sunucu Barındırma

VPS hosting’i daha iyi anlamak için, önce hem özel sunucu barındırma hem de VPS’nin ne olduğunu anlamalısınız.

Özel bir sunucu sunar gizlilik, güvenlik ve özel kaynaklar. Bant genişliği, hız ve depolama alanı için başka herhangi bir web sitesiyle rekabet etmek zorunda değilsiniz. Bu sunucuya erişimi olan tek müşteri sizsiniz.

Güvenlik düzeyleri, mevcut en iyi seçenekle karşılaştırıldığında değerlendirilir, paylaşılan barındırma hala nispeten güvenlidir.

Güvenlik

Sağlayabilecekleri güvenlik farklarını görmek için en popüler barındırma planı türlerini karşılaştıralım:

Paylaşılan SunucuSanal Özel Sunucu (VPS)Adanmış sunucu
Düşük GüvenlikOrta Düzey GüvenlikYüksek Güvenlik
Paylaşılan barındırma, müşterinizin sitelerinin paylaşılan sunucudaki diğer web sitelerinden etkilenebileceği anlamına gelir. Genellikle, bu siteler daha yüksek virüs veya saldırı riskine maruz kalır.Sunucunun kullanıcıları kendi özel alanlarını işgal eder, ancak hipervizör tehlikeye atılırsa güvenlik açığı bir sorun olabilir. Hiper yönetici sunucunun zirvesinde.Özel bir sunucu kullanarak, güvenlik önlemleri diğer siteler için ilgisizdir. Ekibinize veya paket türünüze bağlı olarak, web sitelerinizin güvenliği tamamen size ve ekibinize bağlıdır.

A2 Hosting'in VPS PlanlarıA2 Hosting’s VPS Planları

Bir VPS, özel sunucu ortamını simüle eder, ancak bunu paylaşılan bir barındırma durumunda sağlar. Başka bir deyişle, fiziksel sunucuyu hala diğer web siteleriyle paylaşıyorsunuz, ancak paylaşılan alanda biraz duvarla kaplı özel alanınız var.

VPS Hosting Kullanmanın 6 Nedeni

Yeni başlayan web sitesi sahiplerinin çoğu paylaşılan bir barındırma planıyla başlar. Paylaşımlı hosting küçük siteler için tasarlanmıştır bu çok fazla talep etmez. Siteniz barındırma paylaşımından daha büyükse, bir sonraki adım için muhtemelen bir VPS’ye bakacaksınız..

sanallaştırma

VPS hosting’in önemli kısmı sanallaştırmadır. Ana makine, bir sunucuyu her biri kendi RAM ve sabit disk alanına sahip birkaç küçük sanal sunucuya böler.

Bir müşteri bu sanal sunuculardan birini aldığında, daha tecrübelidir. sanal sunucu diğer müşteriler tarafından kesintiye uğratılamaz.

İşletmeler için VPS

VPS hosting küçük işletmeler için idealdir Biraz huzur ister ve bunun için para ödemeye razı olurlar. Web sitenizin kötü bir komşu tarafından sürüklenmeyeceğini bilmeniz gerekiyorsa, bir VPS ekstra harcamaya değer.

Neden VPS?

Öyleyse bir kişinin neden VPS barındırma kullanması gerektiğini gösteren 6 nedenin kısa bir özetini inceleyelim:

 1. Daha fazla özel disk alanı
 2. Kesintisiz yüksek kaynak kullanılabilirliği
 3. Yüksek trafik talebini ve uygulama yapılandırmasını yönetme ve alma yeteneği
 4. Sağlam güvenlik özellikleri ve güvenlik önlemleri
 5. Güvenlik ve performansı korurken özelleştirilebilirlik
 6. En iyi şekilde ölçeklenebilirlik.

web hosting kuponu

VPS hosting’de çok şey arıyorum?
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1 numara – hızlı sunucular, gelişmiş güvenlik ve mükemmel destek ile bilinir. Okuyucularımızın tasarruf etmesini sağladık % 67 bu popüler planlarda. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
büyük tasarruf etmek.

VPS GüvenliğiVPS Güvenliği

VPS ve Bulut Hosting

Bulut barındırma hizmetinin hiyerarşiye nereden uyduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Aslında, bulut barındırma ve VPS barındırma çok benzer.

Bulutun endüstri tanımı yoktur ve barındırmada “bulut” kelimesi, onun ne demek istediğini kastetmeyebilir. Toplantı sahipleri ayrıca “bulut” kelimesini pazarlama bulanıklığında oldukça gevşek bir şekilde kullanabilir.

Bulut Üzerinde VPS

Normalde, ana makineler tek bir diski olan bir sunucuya bir VPS dağıtır. Bu disk arızalı olabilir. Varsa, sitenizi geri yüklemek için yedeklemelere ihtiyacınız olacaktır.

Diğer ana bilgisayarlar, bulutta barındırılan VPS ile benzer bir hizmet sunar. Bu, sitenizin birden çok kopyasının bir Depolama Alanı Ağında (SAN) depolandığı anlamına gelir. Genellikle, bu SAN tek bir fiziksel sunucuya bağlanır.

Cloud VPS Artıları ve Eksileri

Bu nedenle, bu tür bir bulut VPS barındırma kulağa hoş geliyor olsa da, artıları ve eksileri var.

Artıları

 • VPS, bir dizi depolama cihazı boyunca birkaç örnek olarak kaydedilir; birincil cihaz arızalanırsa herhangi bir cihaz devreye girmeye hazırdır
 • Daha fazla aksama süresi potansiyeline sahiptir.

Eksileri

 • Daha pahalı
 • Daha az güvenli
 • Tüm depolama aygıtları bir sunucuya bağlı.

Sunucu Kümeleri

Farklı bir bulut barındırma biçimi, sunucuları birlikte kümelendirmeyi ve bir bulut platformuna bağlamayı içerir. Ana makineniz bu platformda VPS sunucularını dağıtabilir ve VPS örneklerinize atanan kaynakları ayarlayabilir.

Bu yöntemle, VPS’yi teorik olarak tek bir sunucunun kısıtlamalarının ötesine büyütebilir ve tek bir makinenin sağlayabileceğinden daha fazla RAM.

Bu bulut barındırma yöntemini seçerseniz, geleneksel sunucu özelliklerinden bazıları atlanacağından VPS’niz üzerinde çok fazla denetim kaybedersiniz..

Bulut Yedekliliği

Geleneksel VPS barındırma konusunda yanlış bir şey yoktur, ancak bulut barındırma biraz fazlalık sağlayabilir. Bu fazlalığın doğasının araştırılması gerekir, böylece ne elde ettiğinizi tam olarak bilirsiniz.

Ekstra maliyet karşılığında, önemli bir çalışma süresi artışı sunan bir ana bilgisayar aramalısınız.

VPS Hosting Planındaki Siteleri Nasıl Yönetirsiniz??

Daha önce hiç sanal sunucu kullanmadıysanız, ne bekleyeceğinizden emin olamayabilirsiniz..

Tipik bir web barındırıcısında, paylaşılan barındırma planlarında siteleri nasıl yönettiğinizle neredeyse aynı.

VPS cPanel

Ana makinelerin çoğu sitenizi cPanel aracılığıyla yönetmenize izin verecektir. Her şey aynı olacak, sadece birkaç ekstra seçeneğiniz olacak.

Bir gösteri olarak Bluehost cPanel ön ucuna bakalım:

Bluehost’s
cPanel
CPanel ile tanışmak hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştırabilir. CPanel kullanan bazı ev sahiplerine göz atın.

Aranacak 5 Temel VPS Hosting Özelliği

Bir web barındırma hizmeti satın almadan önce, sadece cPanel dışında birkaç özellik daha aramak isteyeceksiniz.

En Önemli Özellikler

Bence en önemlileri:

 • Katı hal sürücüsü (SSD) – VPS satın almak için yaygın bir motivasyon hızdır. SSD’ler sitenizi neredeyse her şekilde hızlandırmaya yardımcı olur.
 • Yönetilen – bir ana bilgisayarın sağlayabileceği farklı düzeylerde sunucu yönetimi vardır. En azından, güvenlik sorunlarını izleyen ve tespit eden yönetilen VPS barındırma arayın.
 • Linux veya Windows – yalnızca bazı VPS ana bilgisayar planları Windows’u destekler.
 • Tam Kök Erişimi – root erişimi, istediğiniz herhangi bir yazılımı yüklemenize veya herhangi bir kısıtlama olmaksızın dosyaları değiştirmenize izin verir (sadece dikkatli olun!).
 • Anında Yeniden Başlatma – anında yeniden başlatma özelliği neredeyse standart olsa da, “anlık” ın gerçekten anlık anlamına geldiğini bilmek çok önemlidir.

VPS Orta Ölçekli Siteler İçin Mükemmel

Küçük sitelerin paylaşılan barındırma ile iyi işleyeceği ve büyük, kurumsal düzey sitelerin kesinlikle özel sunucu barındırma ihtiyacı duyduğu yerlerde, VPS barındırma, orta düzeyde trafik olan orta ölçekli siteler için en iyi şekilde çalışabilir.

VPS Hosting Para için Büyük DeğerVPS hosting para için büyük bir değerdir

Lehte ve aleyhte olanlar

Tüm barındırma biçimleri gibi, VPS’nin de iyi ve kötü noktaları vardır. Aşağıda, birincil olanları listeliyoruz.

Artıları

VPS hosting, paylaşılan ve özel hosting arasında büyük bir uzlaşmadır.

 • Uygun fiyatlı
 • VPS birkaç dakika içinde kurulabilir
 • VPS barındırma, siteniz başka bir kaynak meraklı müşteriden etkilenemeyeceği için paylaşılan barındırmadan daha güvenilir olma eğilimindedir
 • Bu tür barındırma, sunucunun yapılandırmasına daha fazla erişim sağlar
 • İstediğiniz zaman VPS’nizden site oluşturabilir ve kaldırabilirsiniz
 • Her sitenin kendi kontrol paneli olabilir
 • Yazılım kurulabilir ve değiştirilebilir
 • Paylaşılan barındırmadan daha güvenli.

VPS hosting’in bir diğer avantajı da işletim sisteminizi kişiselleştirebilmenizdir. Bunu özel bir sunucu ile yapabilirsiniz, ancak çok daha yüksek bir fiyata.

Eksileri

VPS hosting’in dezavantajları da var.

 • Sunucu yönetimi hakkında biraz daha bilgi sahibi olmalısınız
 • Maliyette bir sıçrama var
 • Yönetilmeyen bir VPS ucuz bir seçenek gibi görünebilir, ancak çok fazla deneyiminiz varsa
 • Bir plan seçmek karmaşık olabilir.

Seçeneklerim: İlk Üç VPS Sunucusu

VPS planları sağlayan birçok ana bilgisayar var. Bu yüzden ne seçeceğinizi bilmek zor olabilir.

Bunu biraz daha kolaylaştırmak için, size VPS için favori ana makinelerimi söyleyeceğim.

Liquid Web

Liquid Web'in VPS planlarıLiquid Web’in VPS planlarından bir örnek.

Liquid Web yüksek performans ve destek söz konusu olduğunda bir hosting şirketi olarak büyük bir üne sahiptir.

Artık paylaşılan barındırma sunmuyorlar ve şimdi bulut bilişim planlarında (VPS’ler gibi) ve özel sunucularda uzmanlaşıyorlar.

Tüm VPS planları, çoğu güvenlik ve performans sorunuyla ilgilenen tam kök erişimi ve sunucu yönetimi ile birlikte gelir.

Tüm Liquid Web’in VPS paketlerinin teknik özellikleri
neredeyse tüm rakiplerden daha iyi ve çok sayıda SSD disk alanına sahip.

InMotion Barındırma

InMotion Hosting VPS planlarıInMotion Hosting’in VPS planları.

Biraz daha uygun fiyatlı bir ana makine sağlayıcısı arıyorsanız, InMotion Barındırma daha uygun olabilir.

Potansiyel bir yakalama, veri merkezleri de dahil olmak üzere tüm operasyonlarının ABD’de yerleşik olmasıdır..

Müşterilerinizin çoğu dünyanın diğer tarafındaysa, ideal yükleme sürelerinden daha yavaş olabilir.

Ancak, VPS planları
InMotion tarafından sunulan makul fiyatlı ve birçok harika özellik ile geliyor.

Tüm planların SSD depolama alanı vardır ve cPanel’deki AutoSSL aracılığıyla ücretsiz SSL sertifikaları sunulur.

Son olarak, InMotion Hosting muhteşem destek belgelerine ve ABD merkezli harika bir destek ekibine sahiptir
.

Bluehost

Bluehost VPSBluehost VPS

Gerçekten bir bütçeniz varsa, Bluehost VPS hosting için başka bir seçenek.

BlueHost öncelikle paylaşılan barındırma planları ile tanınırken, VPS planı seçenekleri
oldukça sağlam.

Çok sayıda SSD disk alanı ve RAM’in yanı sıra düşük bir fiyatla 3 TB’a kadar bant genişliği sunarlar
.

Liquid Web ve InMotion Hosting ile aynı düzeyde performans ve destek beklemeyin, ancak tipik paylaşılan barındırma performansınızı rahatça yenecek.

Son düşünceler

Web siteniz paylaşılan barındırma ötesine geçtiyse, ancak özel bir sunucu veya tam bulut tabanlı bir çözüm için hazır değilse, VPS mükemmel bir seçimdir.

Ancak bir ev sahibi seçerken göz önünde bulundurulması gereken çok şey var. Umarım buradaki bilgiler siteniz için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur.

Hosting Türlerindeki diğer özellikler

 • Kolokasyon
 • Yönetilen WordPress
 • Yönetilen
 • Adanmış sunucu
 • Web Sitesi Oluşturucuları
 • Paylaşılan Evsahipliği
 • Bulut
 • Bayi

web hosting kuponu

Ciddi VPS hosting mi arıyorsunuz??
Liquid Web, yüksek performanslı barındırma ve üst düzey müşteri desteği sağlar. Şu anda planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

VPS Sık Sorulan Sorular

 • VPS nedir?

  VPS, sanal özel sunucunun kısaltmasıdır. Kendi kullanımınız için bir sanal sunucu dilimi belirlediğiniz bir tür barındırma hesabıdır.

  Fiziksel donanımı diğer müşterilerle paylaşırken, sunucuda kendi işletim sisteminiz, kaynak tahsisi ve yazılımla kendi kabınız olur.

  VPS, paylaşılan barındırma işleminden bir adım yukarı ve özel bir sunucudan bir adım aşağı.

 • Sanal sunucu nedir?

  Sanal sunucu, başka bir sunucuda çalışan bir sunucudur. Parçalara bölünmüş bir pizza gibi düşünün. Her müşterinin VPS’si ayrı bir dilimdir, ancak hepsi aynı fiziksel bilgisayarda çalışır.

  Daha önce VirtualBox veya Parallels gibi bir yazılım kullandıysanız, bir işletim sistemini başka bir işletim sisteminde çalıştırma fikrine aşina olacaksınız. VPS hosting aslında aynı.

 • Neden paylaşılan barındırmadan VPS’ye geçeyim??

  Web siteniz popüler hale gelirse, VPS planları, bant genişliği yavaşlamaları veya başka bir müşterinin arabası komut dosyası gibi paylaşılan barındırma planlarıyla karşılaşabileceğiniz bazı baş ağrılarını önleyebilir.

  Bir VPS planıyla, size tahsis edilen kaynaklar yalnızca size aittir. Aynı sunucudaki başka biri web sitelerini kilitlerse, sitenizin bölümünü etkilemez.

 • VPS’im gerçekten özel mi?

  Sadece sizin kullanabileceğiniz bir sunucu yığını olması özeldir. Sunucudaki başka hiçbir müşteri sitenizi veya bileşenlerini göremez veya değiştiremez. Her bir VPS müşterisi için yazılım, işletim sistemi ve kaynaklar, diğer müşterilere tahsis edilen kaynaklardan tamamen ayrıdır.

 • Sunucuya tam erişimim olacak mı??

  Evet ve hayır. Fiziksel sunucu farklı müşteriler arasında bölünür, dolayısıyla bunun üzerinde herhangi bir kontrolünüz olmaz. Ancak kendi sanal sunucunuza tam root ve süper kullanıcı erişimine sahip olursunuz, böylece sitenizin kullandığı barındırma ortamı üzerinde tam kontrole sahip olursunuz..

  Yönetilen bir VPS planı seçerseniz, kilometrenizin barındırma sağlayıcınızın şartlarına bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

 • Sunucu yönetimini öğrenmem gerekiyor mu?

  Şart değil. Yönetilen bir VPS seçerseniz, ana makineniz genellikle sunucu yöneticisi olarak çalışır. Bir kontrol paneli önceden yüklenmişse, çoğu barındırma hesabınız olduğu gibi çoğu ayarı kendiniz kontrol edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez.

  Yönetilmeyen bir VPS seçerseniz, temelde teknik desteği olmayan çıplak bir sunucu elde edersiniz. Bir sunucuyu nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız, yönetilmeyen bir VPS’ye kaydolmak iyi bir fikir değildir.

 • VPS’m özel bir sunucu ile aynı teknik özelliklere sahip olacak mı??

  Evet. Çoğu VPS barındırma ortamında, size kök ve süper kullanıcı erişimi verilir. Yazılım yükleyebilir, SSH ile bağlanabilir ve sanal makinenizi yeniden başlatabilirsiniz.

  Ancak, barındırıcınız yükleyebileceklerinizi sınırlayabilir ve yönetilen planlar gibi tüm planlarda kök erişimi garanti edilmez.

 • Sitem VPS’de paylaşılan barındırma ile karşılaştırıldığında daha hızlı olacak mı??

  Çoğu durumda, evet, dahil olan birçok değişken olmasına rağmen performansın daha iyi olduğunu bulmalısınız. Kaynakları paylaşmamanız kesinlikle performansı artıracaktır.

  Paylaşılan barındırma hesaplarıyla karşılaştırıldığında, VPS hesapları genellikle daha yüksek bağlantı hızlarına sahip daha iyi fiziksel donanımlarda çalışır. Ana makinenizin SSD depolama sağlayıp sağlamadığını kontrol etmeli ve veri merkezi kimlik bilgilerini gözden geçirmelisiniz.

 • Bir VPS SEO’mu geliştirecek mi??

  Değişir. Geliştirilmiş sayfa yükleme süreleri gibi bazı avantajlar görebilirsiniz. Geliştirilmiş site hızının arama sıralamalarınız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

  Kendi IP adresinize sahip olmak SEO avantajlarını garanti etmese de, bir IP adresini spam içerikli bir müşteriyle paylaşma riskini ortadan kaldırır.

 • Paylaşımlı hosting ile başlamalı mıyım yoksa doğrudan VPS’ye mi gideyim?

  Paylaşılan barındırma, büyük miktarda kaynak almayan küçük web siteleri için idealdir. Bununla birlikte, bu ekstra kontrole veya kök erişimine ihtiyacınız varsa, özellikle kendi yazılımınızı kurmanız gerekiyorsa bir VPS planıyla başlamak isteyebilirsiniz..

  Kritik bir işletme web sitesi için, bir VPS daha iyi bir seçim olabilir, çünkü siteniz muhtemelen daha hızlı yüklenecek ve kesintilere daha az duyarlı olacaktır.

 • Bir VPS beni trafik artışlarına karşı koruyacak mı??

  Olabilir, ancak plan ayrıntılarına dikkatlice bakmanız gerekir.

  Bir trafik artışı meydana geldiğinde, bazı toplantı sahipleri proaktif olarak kaynakları sizin için artıracak ve sizi fazlalık için faturalandıracak.

  Ani artışlardan endişe ediyorsanız, esnek kaynaklara sahip bir bulut VPS planı arayın ve sunucu yanıt sürelerini iyileştirmek için CloudFlare gibi bir CDN kullanmayı düşünün.

 • Hangi RAM ve işlemcinin seçileceğini nasıl bilebilirim??

  Geçmiş hafıza ihtiyaçlarınızı en iyi rehberiniz olarak kullanın ve sonra büyümeye biraz yer açın.

  Paylaşılan barındırmadan taşınıyorsanız, sitenizin kullanımına kontrol panelinden bakın – ör. CPanel bunu ana sayfasında bildirir.

  Eğer başvurulacak rakamınız yoksa, ihtiyacınız olan kaynakları anladıktan sonra planınızı değiştirebildiğinizden emin olun..

 • Bir VPS’ye alternatifler nelerdir?

  Paylaşılan barındırma, özel sunucular veya bulut VPS planları iyi alternatifler olabilir.

  Web siteniz için çok fazla kaynağa ihtiyacınız yoksa, paylaşılan bir barındırma hesabıyla başlamak daha iyi olabilir.

  Bir sunucu üzerinde tam kontrole ihtiyacınız varsa, VPS yerine özel bir sunucu düşünün.

  Kaynağı dinamik olarak artırabilmeniz gerekiyorsa, bir bulut VPS planı arayın.

 • VPS’imle CDN kullanmalı mıyım?

  Evet. Seçtiğiniz barındırma türünden bağımsız olarak bir CDN oluşturmak iyi bir fikirdir.

  Bir CDN veya içerik dağıtım ağı, bant genişliğini ve web sunucunuza yapılan istek sayısını azaltarak kaynaklardan tasarruf etmenize yardımcı olur. Bir CDN, barındırma planınızdan tasarruf etmenizi sağlayabilir ve kötü amaçlı ziyaretçilerden gelen tehditleri azaltabilir.

 • VPS müşterileri sunucudaki diğer müşterilerle hangi kaynakları paylaşır??

  Bir VPS sunucusunda, tüm müşteriler yüklenen belirli donanım ve yazılımın sınırlamalarını paylaşır – örneğin, kullanılabilir depolama alanı, bellek ve bant genişliği. Ancak, web siteniz sunucudaki diğer sitelerden kaldırıldığından, bu kaynaklar için birbirinizle yarışmayacaksınız.

 • Ücretsiz VPS hostingini nereden bulabilirim?

  VPS hosting, barındırma sağlayıcısından özel kaynaklar gerektirdiğinden, meşru, güvenilir ücretsiz VPS barındırma planları bulmak zordur. Bütçeniz varsa, bunun yerine ücretsiz deneme süresi sunan veya daha ucuz bir paylaşılan barındırma planıyla başlayan bir sağlayıcı bulmanızı öneririz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map