En İyi SMTP Hosting: Siteniz İçin En İyisi Kimdir? [Güncelleme: 2020]

SMTP Hosting’i karşılaştırın

Hemen hemen herkes e-posta göndermek için SMTP kullanır. Bu nedenle, SMTP çoğu hosting paketinde standart bir özelliktir. Ancak tüm web barındırma sağlayıcıları kullanmak için idealdir.


En iyi SMTP ana bilgisayarları, makul giden ileti boyutu sınırları, sınırsız e-posta depolama alanı, iyi tasarlanmış bir e-posta istemcisiyle web postası erişimi ve seçtiğiniz üçüncü taraf e-posta istemcisinin yapılandırılmasına yardımcı olur. Toplu postalar için SMTP kullanmayı planlıyorsanız, önce planlarınızı SMTP ana bilgisayarınız tarafından çalıştırdığınızdan emin olun..

Bu yayının ilerleyen bölümlerinde, her ana bilgisayarın ayrıntılı bir dökümünü vereceğiz, ancak işte en iyi 5 SMTP ana bilgisayarının bir önizlemesi:

 1. SiteGround
  – Bütçe fiyatlandırması, özel e-posta çözümleri ve anti-spam yazılımı
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Barındırma
 5. HostPapa

SMTP İçin En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

1.500’den fazla barındırma planını inceledik ve en cömert SMTP gereksinimlerini karşılayanları seçtik. Daha sonra sınırsız e-posta depolama alanı, iyi mesaj boyutu sınırları, iyi bir e-posta istemcisi ve kurulumu kolay kullanım talimatları sunan ana bilgisayarları kısa listeye aldık.

Sonunda gerçek kullanıcılara sorduk. 1 milyondan fazla orijinal müşteri incelemesinden oluşan devasa veritabanımızı kullanarak, SMTP için en iyi 10 ana bilgisayarı belirledik.

Sizin için En İyi 10 SMTP Hosting & Senin internet siten

Değerlendirme
şirket
Başlangıç ​​fiyatı
bağlantı
SiteGround $ 3,95
(Aylık 3,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
BlueHost $ 2.75
(Aylık 2,75 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
A2 Hosting $ 3,92
(Aylık 3,92 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
InMotion Barındırma $ 3.99
(Aylık 3,99 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
WP Motoru 30 $
(Aylık 30 $ olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
HostGator $ 2.75
(Aylık 2,75 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
Greengeeks $ 2.95
(Aylık 2,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
HostPapa $ 2.95
(Aylık 2,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
LiquidWeb $ 15.83
(Aylık $ 15.83 olarak faturalandırılır) ⓘ Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin
GoDaddy.com $ 1
(Aylık $ 1 olarak faturalandırılır) in Geçerli döviz kurlarına göre fiyatlar yaklaşıktır. Ev sahibi sizi USD cinsinden veya farklı bir döviz kuru üzerinden alacaktır..

Her zamanki fiyat: – İnmek!

Ana Makineyi Şimdi Ziyaret Edin

“E-postayı seviyorum. Mümkün olan her zaman zaman uyumsuz olarak iletişim kurmaya çalışıyorum. E-postada gerçekten iyiyim. ” – Elon Misk

SMTP barındırma standart birçok hosting paketinin bir parçası. Size posta göndermek ve sitenizin resmi iletişimini basit e-postadan toplu promosyon postaları.

SMTP nedir?

Pixabay ile E-posta Yazma

Pixabay ile E-posta Yazma

Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) belki de belirli bir yaştaki kullanıcılar tarafından “gönderilen posta sunucusu” olarak bilinir.

Bu teknoloji 80’lerin başından beri, iletişim sunucularına elektronik posta göndermek için hızlı ve tutarlı bir yöntem sağlamak üzere yönergeler geliştirildiğinde.

Günümüzde daha sezgisel ve güvenli alternatifler geliştirilirken, İnternet’in çoğu sakinleri için, SMTP altın standarttır mesajını elektronik etere dahil ettiği için.

SMTP’nin Çekirdeği

Özünde, SMTP, hem postaların nasıl gönderileceğini hem de kimlerin gönderebileceğini belirlemek için sunucular tarafından (ister kendi ister İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISS) olsun) kullanılan bir dizi talimattır. Öyleydi yanıt olarak geliştirildi yaygın e-posta tehditlerine “spam”.

SMTP Güvenliği

Anonim olarak spam göndermek rahatsız edici derecede kolay olsa da, çoğu ana bilgisayar SMTP sunucularını şu anda rezil olan açık geçiş yapılandırmasından çok daha fazla güvenlik sağlayacak şekilde yapılandırdı.

Bu güvenlik kısmen şunları içerir:

 • Otomatik virüs taraması giden mesajlarda,
 • Filtreler giden posta sunucularına erişimi yalnızca müşterilerle sınırlama
 • Bir izlenebilir İnternet Protokolü (IP) adresi mesaj gönderenlerle bağlantılı.

SMTP ve Açık Röleler

Bir SMTP rölesinin açık bir röle olarak kabul edilmemesi için bazı gereksinimleri karşılaması gerekir. Yalnızca belirli türdeki iletileri kabul edecek ve iletecek şekilde yapılandırılmalıdır..

Örneğin:

 • Tarafından gönderilen iletiler yerel veya yerel veya yerel olmayan posta kutularına IP adresleri veya
 • itibaren Yerel olmayan Yerel posta kutularına IP adresleri.

Bu iletiler, yetkili ve kimliği doğrulanmış e-posta istemcilerinden gelmelidir.

Bu nedenle, düzgün bir şekilde güvenlik altına alınmış bir SMTP geçişi, yerel olmayan IP adreslerinden yerel olmayan posta kutularına gönderilen e-postaları kabul etmeyecektir. yetkisiz bir kullanıcıdan.

Ana Makinenizin SMTP Sunucuları

Ana makinenizin SMTP sunucularını kullanmayı seçerseniz, büyük olasılıkla bir özel SMTP sunucusu yapılandırması barındırılan alan adınızı kullanma.

Bu, gönderdiğiniz e-postanın “[e-posta korumalı]” veya “[e-posta korumalı]” yerine “[e-posta korumalı]” dan geldiği ve mesajlarınıza profesyonellik havası verdiği anlamına gelir.

İletileriniz hâlâ diğer sistemler tarafından barındırıcınızın “güvenli” sunucusundan geldiği için tanımlandığından, şüpheli olarak görülme olasılığı daha az diğer sunuculardaki anti-spam güvenlik sistemleri tarafından.

SMTP E-posta Göndermek ve Sunmak için Nasıl Çalışır??

SMTP postasının gönderilip iletildiği mekanizma biraz karmaşıktır, ancak sizin için parçalayacağım.

“Gönder” i Tıkladığınızda

Bir e-postada “gönder” i tıkladığınızda, metin yükleniyor içeriği barındıran e-posta sunucusunun içeriği ve ekleri. Yine, bu e-posta sunucusuna SMTP sunucusu denir. Belki de web barındırma şirketiniz veya İSS’niz tarafından sağlanır..

Hedefe Giden Yolda

Ardından, e-posta hizmeti bilgiyi aktarır alıcının e-posta hizmetinin sunucusuna gönderin. Bu posta sunucusu alıcının e-posta adresini arayacak ve bilgileri POP3 veya IMAP sunucusuna gönderecektir. Bu sunucu daha sonra e-postayı istemciye teslim eder.

Sunucudan Sunucuya İletim

Bir SMTP sunucusu şunları yapabilir: başka bir SMTP sunucusuna posta ilet. Elbette, e-posta hizmetinizle aynı SMTP sunucusundaki kişilere de posta gönderebilirsiniz. Bu, aynı alan adında bir e-posta kullanan kişilere posta gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, e-posta gönderme bir Gmail hesabından başka bir Gmail hesabına bu süreçten geçecekti.

Bu durumda, SMTP sunucusu postanızı yerel giden sunucusuna (POP3 veya IMAP) aktarır.

POP3 Sunucuları

POP3 sunucuları gelen posta sunucuları. Bu sunucular, kullanıcı adımız ve şifre kombinasyonumuzdan oluşan e-posta kimliğimize sahiptir. Bir SMTP sunucusu, e-postanın adreslendiği geçerli e-posta adresini taşıdığını kontrol ettikten sonra e-postayı POP3 sunucusuna teslim eder.

Ancak, POP3 sunucuları bir sorun gösterir. Bir e-posta istemcisi POP3 sunucusundan bir e-posta indirdiğinde, artık e-postanın bir kopyasını tutmaz. Bu insanlar demek birden fazla bilgisayardan gelen e-postaları kontrol edemez. Ancak bu, POP3’ün daha az sunucu alanı kullanacağı anlamına da gelir.

IMAP Sunucuları

Öte yandan IMAP, e-postanın bir kopyasını sunucuda tutuyor. e-postalarınıza herhangi bir cihazdan erişin.

Bu, kullanıcıların e-posta sunucularına birden çok e-posta istemcisi bağlayabildikleri anlamına gelir. Sonuç olarak, IMAP çok daha fazlası uygun ve bugünlerde çoğu insan için bir tercih.

IMAP de tercih edilir çünkü ekleri otomatik olarak indirmiyor. Bu, e-postanızı akıllı telefonunuzdan görüntülerken veri tasarrufu sağlar ve müşterinizin e-postalarınızı görüntülemenize izin vermeden önce ekleri indirmek için harcayacağı zamandan tasarruf sağlar.

IMAP ve POP3, e-postalarınızı çevrimdışı görüntülemenize olanak tanır.

SMTP Kimlik Doğrulaması nedir ve nasıl çalışır??

Gelen Kutusuna E-posta Gönderen Mektuplar

Gelen Kutusuna E-posta Gönderen Mektuplar

Outlook Express gibi e-posta istemcilerinin kendilerini bir posta sunucusuna tanıtabilmeleri için SMTP kimlik doğrulaması gereklidir. Bildiğimiz gibi, posta sunucuları yalnızca yetkili ve kimliği doğrulanmış posta istemcileri tarafından posta gönderilmesine izin verir.

Kimlik Doğrulama Nasıl Çalışır?

E-posta istemcilerinin kimliği nasıl doğrulanır??

 1. Bir e-posta gönderdiğinizde, posta istemcisi kendini tanımlar hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini kullanarak posta sunucusuna.
 2. Eğer bunlar kimlik bilgileri geçerli, e-postanız hedefine aktarılacaktır.

E-posta istemcinizi, e-posta sunucunuza bağlanmak için ihtiyaç duyduğu bilgilerle ayarlamanız gerekir..

SMTP E-posta Hesabı Nasıl Kurulur

E-postanız olduğunda, bir barındırma sağlayıcısından veya İSS’nizden hesabınızı bir e-posta istemcisi ile kurmak isteyebilirsiniz. Kullanıcıların bunun için kullandığı bir müşteri Outlook Express. Bu, kullanıcıların masaüstlerindeki bir uygulamadan postalara erişmesine olanak tanır.

Kontrol Panelinden E-postaya Erişme

E-posta iletilerinize genellikle Kontrol Paneli web barındırma ile sağlanan. Ancak diyelim ki e-postanıza bilgisayarınızın masaüstünden veya akıllı telefonunuzdan erişmek istiyorsunuz.

Bu kurulum şunları içerir: SMTP sunucunuzu yapılandırma Böylece e-postalarınızı istemciye teslim edebilir. Bunu yapmak için, sahip olduğunuz e-posta yazılımını açmanız ve SMTP parametrelerinizi girmeniz gerekecektir..

SMTP Sunucu Özellikleri

SMTP’nizin sunucusunu bilmeniz gerekecek şartname adı. Bu, name.example.com gibi bir şeye benzeyecek ve e-posta sağlayıcınızdan kolayca bulunabilmelidir.

Ayrıca SMTP’ye de ihtiyacınız var Port numarası gelen ve giden posta sunucunuz tarafından kullanılan.

SMTP Bağlantı Noktaları

Bir liman iletişim uç noktası bir ağa bağlantısının.

 • Liman 25 – Varsayılan SMTP bağlantı noktası 25 numaralı bağlantı noktasıdır. Ancak, bazı IP’ler spam ve kötü amaçlı yazılım trafiğinden etkilenebileceğinden buna izin vermez.
 • Bağlantı Noktası 587 – Giden SMTP sunucularının çoğu şifreli bağlantılar için bağlantı noktası 587’yi destekler.
 • Bağlantı Noktası 465 genellikle SSL ile bağlanırken kullanılır.

SSL

Posta sunucunuz güvenli yuva katmanı (SSL) veya aktarım katmanı güvenliği (TLS) şifrelemesini destekliyorsa, bunu etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Bu, üçüncü tarafların e-postalarınızı okuyabilmesini önleyen bir koruma katmanı ekler.

Neden Web Hosting Hesabı ile SMTP Kullanmalı??

Pixabay aracılığıyla Duyuru Olarak E-posta Gönder

Pixabay aracılığıyla Duyuru Olarak E-posta Gönder

E-posta göndermek için İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) tarafından sağlanan SMTP sunucusunu veya web barındırıcınız tarafından sağlanan SMTP sunucusunu kullanabilirsiniz. Normal e-posta amaçları için,.

Birkaç spesifik var avantajları barındırıcınızın SMTP’sini ticari amaçla kullanmak için:

 1. Profesyonellik – Alan adı e-posta adresinizden göndermek, e-postalarınıza profesyonel bir resim ekler ve müşterilerinize güven verir
 2. Spam Bayrakları – Gönderenin alan adı e-postanın kaynağıyla eşleşiyorsa, spam olarak işaretlenmesi daha az olasıdır
 3. Toplu E-postalar – Çok miktarda e-posta göndermeniz gerekiyorsa, İSS’niz iletilerinizi neredeyse kesinlikle reddeder, bu nedenle sunucunuzun SMTP sunucusu daha iyi bir seçenektir
 4. Bant genişliği tahsisi – E-posta göndermek için web sitenize ayırmayı engelleyebilecek ekstra bant genişliğine ihtiyacınız olabilir (yavaş sayfa yükleme hızlarına yol açar) – hazırlanmak ve ana makinenizden daha fazla kaynak almak daha iyidir
 5. Kolaylık – Web siteniz ve e-postanızla ilgili her şeyi tek bir yerden yönetebilirsiniz

Bazı toplantı sahipleri ISS’nizin SMTP sunucusunu kullanmanızı tercih eder ve yoğun kullanımdan vazgeçmek için hız sınırlarını düşük ayarlar. Ücret sınırı, belirli bir süre içinde gönderilebilecek e-postaların sayısıdır.

Bazen, ek “kredi” satın alın bu süre zarfında daha fazla alıcıya posta gönderebilirsiniz, ancak sık sık çok sayıda e-posta gönderirseniz, bu kısıtlama boyunca beceriksiz bir yoldur.

Özel SMTP Barındırma

Bazı durumlarda, sunucunuz ihtiyaçlarınız için uygun olmayan bir SMTP hizmeti sunabilir. Örneğin, toplantı sahibi mesajların boyutunu sınırla bir posta listesine çok sayıda e-posta pazarlama mesajı göndermek için ana makineyi gönderebilir veya kullanabilirsiniz.

Durum buysa, ayrı SMTP barındırma web barındırma hesabınızdan ayrı.

Hosting Satın Alırken Kontrol Edilecek Hükümler

Özel SMTP barındırma satın almaya karar verirseniz, hükümleri dikkatlice kontrol edin:

 • Çalışma süresi garantisi – Çalışma süresi garantisini kontrol edin: web barındırma işlemine benzer şekilde, SMTP ana bilgisayarları% 99,9 veya daha yüksek olmalıdır
 • Özel destek – SMTP hizmetiniz için özel bir destek olduğundan emin olun
 • miktar – Makul miktarda e-posta gönderebildiğinizden ve e-posta pazarlama listeniz büyüdükçe büyüyecek alan bulunduğundan emin olun
 • Ek özellikler – Otomatik yanıtlayıcılar ve e-posta yönlendirme gibi ek özellikleri arayın
 • İletişim – Ekleyebileceğiniz kişi sayısında bir sınır olup olmadığını görmek için posta listesi ürününü kontrol edin

SMTP Hosting için Seçenekleriniz

Ayrı SMTP barındırma için, çoklu seçenek kontrol etmek.

Büyük Ölçekli Planlar

Bunlardan biri Greatmail. Şirket, SMTP için barındırma hizmeti sağlar ve yüksek hacimli gönderme uygulamalarının desteğiyle toplu e-posta gönderilmesine izin verir.

Hostingleri size kısıtlamaları atla ISS veya web barındırma şirketlerinden karşılaşabileceğiniz.

Ancak unutmayın, bu tür planlar ucuz olmayacaktır. Ayda 50.000’den fazla e-posta gönderen büyük işletmeler için daha uygundurlar.

Küçük Projeler

Küçük projeler için en iyi seçim, sahip olduğunuz e-posta gönderme gereksinimlerini destekleyen bir web barındırma bulmaktır. En yaygın web barındırma sağlayıcıları sana ihtiyacınız olan her şeyi verecek küçük işletme SMTP e-postası için.

Birçok barındırma sağlayıcısı, planlarının her biri altında e-posta özelliklerini listeleyecektir. Temel olarak SMTP, POP3 ve IMAP’yi desteklediklerini görmeniz gerekir.

Ayrıca, e-posta sunucusu üçüncü taraf istemcileri destekler. Bu yararlı olacaktır çünkü e-posta iletilerini kontrol etmek ve yönetmek için barındırma hesabınızın kontrol paneliyle sınırlı kalmak istemeyebilir.

İşletme E-postası

Satışlar ve E-postalar, Pixabay ile

Satışlar ve E-postalar, Pixabay ile

Müşterilerle iletişim kurduğunuz bir işletme yürütüyorsanız, büyük olasılıkla birden fazla e-posta adresi.

Bu, müşteri sorularını [e-posta korumalı] gibi bir e-posta adresine gönderebilir ve pazarlama e-postaları göndermek için [e-posta korumalı] gibi başka bir e-posta kullanabilirsiniz.

Bunun sonucunda işiniz daha profesyonel görünecek.

Ekibinizde birden fazla personel varsa, iş birliği için her birine kendi e-postalarını verebilirsiniz. Veya destek e-posta adreslerini destek ekibinin üyelerine verin, örneğin.

Birçok barındırma sağlayıcısı, bireysel e-posta hesaplarının kendi web istemcilerini seçmelerine izin verir, böylece e-posta ortamlarını özelleştirin ancak severler.

E-postalarınızı Tasarlama

Bazı barındırma sağlayıcıları ayrıca sürükle ve bırak e-posta tasarımı ve kişisel markalama özellikleri sunar. Bunların çoğu, deneyimsiz tasarımcıların oluşturmasını kolaylaştıracak e-posta şablonları içerir çarpıcı bültenler veya tanıtım duyuruları.

Bildiğiniz gibi, gelen kutunuzda takip ettiğiniz giyim mağazaları ve bloglardan gelen e-posta türleri gibi. Bu e-postalar, yalnızca düz ve basit yazılı metin içerenlerden çok daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir.

Amazon Basit E-posta Hizmeti (Amazon SES)

Başka bir seçenek Amazon Basit E-posta Hizmeti’dir (Amazon SES). Bu, Amazon Web Services (AWS) ile birlikte gelir. 12 ay boyunca ücretsiz kullanın. Amazon, platformları aracılığıyla size güçlü ve ölçeklenebilir e-posta gönderme ve alma çözümleri verebilir.

Bu hizmet daha çok işletmeler ve geliştiriciler için hedeflenmiştir. Amazon, e-postalarınızın ulaşmasına yardımcı olur yüksek teslimat oranları içerik filtreleme teknolojileri ve özel IP adresleri ile.

Amazon’un e-posta barındırma hizmeti ile ilgili en iyi şey, son derece uygun maliyetli olmasıdır. Sen kullandığın kadar öde ve sadece kullandıklarınız için.

Sonunda, çok sayıda e-posta göndermiyorsanız çok fazla ödeme yapmayacaksınız. Amazon SES ile ayrıca e-posta metrikleri e-postalarınızın performansını daha iyi analiz edecek Amazon CloudWatch’a.

Nasıl Spam Olmaz?

SMTP ile ilgili bir sorun var ve bu yanlış kullanım tehlikesi.

Başlangıçta, SMTP varsayılan olarak açık bir röleydi. Açık bir geçiş Internet’teki herkes tarafından kullanılabilir ve bu, e-posta sunucuları 1980’lerde olduğu gibi bir geçiş yapılandırmasında e-postaları sunucudan sunucuya geçtiğinde çok kullanışlıdır..

Spam ve Açık Röleler

Web olgunlaştıkça, açık geçiş yöntemi SMTP sunucularını kötüye kullanıma açık bıraktı. bir spam gönderici açık geçiş kullanabilir binlerce e-postayı iz bırakmadan kovmak, açıklanamayan spam sorunlarına neden olmak ve virüsleri uzaklara dağıtmak.

1990’ların ortalarından bu yana, kullanıcı kimliği doğrulanmadıkça SMTP kullanımını engellemek için güvenlik özellikleri uygulanmıştır. Açık geçişler aslında ABD’de yasa dışıdır ve e-posta sağlayıcılarının e-postayı gönderen kişinin kimliğini doğrulaması gerekir.

Web Sunucuları ve Anti-Spam

Birçok ana bilgisayar, özellikle de özel SMTP ana bilgisayarları, virüs taraması ve spam koruması fiyata.

Spam göndermekle suçlanıyorsanız ve sonuçta kara, spam içermeyen yaklaşık dört haftadan sonra geçici bir süre verilebilir.

E-postalarınızın alıcılarına gerçekten ulaşmasını sağlamak için e-posta teslimi kontrol listemizi kullanın.

Web postasına erişme

Birçok ana bilgisayarın normal e-posta hizmetleri boyunca web postası sunduğunu unutmayın. Web posta, alan adı e-postanıza erişmenizi sağlar bir tarayıcıdan, ve ihtiyacınız olan özelliklere bağlı olarak bir dizi e-posta istemcisi arasından seçim yapabilirsiniz.

Örnekler:

 • Yuvarlak küp
 • sürü
 • SquirrelMail’in
RoundCubeHordeSquirrelMail
Kompozisyon ÖzellikleriEvetEvetEvet
Yazım denetimiEvetEvet
Organizasyon ÖzellikleriEvetEvetEvet
Adres defteriEvetEvetEvet
Verimlilik AraçlarıEvet

Ana bilgisayarların çoğunluğu hizmetlerinin bir parçası olarak SMTP içerdiğinden, çoğu kullanıcı ayrı bir SMTP ana bilgisayarı gerektirmez kendi giden e-posta sunucularını korumak istemiyorlarsa veya ISS’lerinin SMTP sunucuları tarafından sunulan maksimum dosya boyutu ve bağlantı noktası yapılandırmasıyla ilgili endişeleri yoksa.

E-posta patlamaları

“Patlamalar” veya e-posta gönderenler çok sayıda bülten birçok İSS şüpheli olarak büyük miktarda giden e-posta olarak gördüklerini engellediği için ayrı bir SMTP ana bilgisayarına da çekilebilir.

Örneğin, çok sayıda e-posta göndermek için Gmail’i kullanırken sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca, değerli pazarlama e-postalarının potansiyel müşterilerinize veya blog okuyucularınıza düzgün bir şekilde gönderilmemesini istemezsiniz.

Her zaman olduğu gibi, en iyisi özel ayrıntılar için sunucunuza danışın hangi sınırların mevcut olabileceğine ve hangi seçeneklerin ve hizmetlerin mevcut olduğuna.

Artıları

 • SMTP sunucuları ile şunları kullanabilirsiniz: kendi e-postan kişisel veya şirket alan adınızdaki adresler.
 • Kendi e-posta adresinizi kullanmak e-postalarınızı yapar daha güvenilir almak
 • Kendi e-postanızı kullanmak aynı zamanda sizin işaretlenmesi daha az olası alan adınız e-postanın kaynağıyla eşleştiği için spam olarak
 • SMTP sunucuları izin verir yüksek hacimler e-posta pazarlama kampanyaları için gerekli olan e-postaların aynı anda gönderilmesi

Eksileri

 • Yalnızca SMTP çok fazla güvenlikle gelmiyor. Yine de, birçok barındırma sağlayıcısı, virüslerin cihazlarınıza ulaşmasını önlemek için anti-spam koruması ve e-posta taraması içerir.
 • SMTP hosting yapabilir miktarı arttır eğiliminde olduğu için teknolojinize / barındırma bütçenize tahsis etmeniz gerekir bağımsız bir araç gerektirir web siteniz için kullandıklarınızdan

Seçeneklerimiz: SMTP’nin En İyi Üç Sunucusu

Tüm web barındırma seçimlerinizi karşılaştırmak zor olabilir, bu yüzden SMTP tekliflerine göre en iyi ana bilgisayarları seçtim.

SiteGround

SiteGround Ana Sayfası

SiteGround Ana Sayfası

Kazanan bir bütçeyle en iyi e-posta barındırma SiteGround. Alan adınızdaki sınırsız e-posta hesaplarını yönetmek için özelleştirilmiş bir barındırma çözümü sağlarlar.

Hayatınızı kolaylaştırmak için üçüncü tarafları eklediler ve kendi özel çözümleri e-posta deneyiminizin hızlı, güvenli ve spam içermediğinden emin olmak için.

Örneğin, size aşağıdakiler gibi anti-spam çözümleri sunarlar SpamExperts varsayılan olarak etkindir. Ayrıca, kullanıcı dostu kontrol panelinden e-postanızı kolayca yönetin. E-posta barındırmaları SMTP, POP3 ve IMAP’yi destekler.

Bluehost

Bluehost Ana Sayfası

Bluehost Ana Sayfası

Bluehost ile, sınırsız e-posta hesabı ve e-posta depolaması paylaşılan barındırma planları en ucuz ama hepsi. SiteGround gibi Bluehost da güvenli POP3 ve IMAP desteğine sahiptir.

E-posta sunucuları aşağıdakilerle uyumludur: üçüncü taraf müşteriler RoundCube gibi, bu nedenle e-postanızı her kontrol etmek istediğinizde kontrol panelinize girmeniz gerekmez.

Bluehost ayrıca size benzersiz kullanıcı hesabı kontrolleri böylece ekibiniz e-postalarını istedikleri gibi yönetebilir.

Web Hosting Merkezi

Web Hosting Merkezi Ana Sayfası

Web Hosting Merkezi Ana Sayfası

Hem Bluehost hem de SiteGround fiyatlarına benzer şekilde WebHostingHub da sağlar harika e-posta barındırma desteği. En ucuz paylaşılan barındırma bile sınırsız e-posta hesabı ve depolama ile birlikte gelir.

Ve onlarla ev sahipliği yaptığınızda, ücretsiz reklam kredileri Google AdWords için. Şirketin daha yüksek performanslı VPS planları için seçenekleri olmasa da. Bunlara daha fazla güç ve kontrol gerektiren işletmeler ihtiyaç duyabilir. SiteGround ise bu seçeneklere sahiptir.

E-postadaki diğer özellikler

 • E-posta yönlendirme
 • POP3
 • IMAP
 • Web Posta
 • Posta listeleri
 • phpList
 • Özel MX Kayıtları
 • postacı
 • SquirrelMail’in

SMTP Sık Sorulan Sorular

 • E-posta istemcim SMTP’yi destekliyor mu?

  Evet. Tüm e-posta istemcileri SMTP’yi destekler.

 • SMTP nedir?

  SMTP, basit posta aktarım protokolü anlamına gelir. E-posta mesajları göndermek için kullanılan standart protokoldür.

 • SMTP ne kadar zamandır kullanılıyor??

  SMTP bileşenleri 1960’larda ve 1970’lerde oluşmaya başladı. Standartlar, özellikle hükümetin bugünün İnternetinin öncüsü ARPANET bağlamında gelişmeye başladı. SMTP resmi olarak Kasım 1981’de RFC 788’de Jon Postel tarafından ana hatlarıyla belirtildi.

 • SMTP nasıl çalışır?

  Bir e-posta mesajı oluşturup gönderdiğinizde, e-posta yazılımınız bir SMTP sunucusuna bağlantı açar. Bu normalde bir parola kullanarak oturum açmayı içerir. E-postayı iletmek için e-posta yazılımınız, gönderen, alıcı ve içerikle ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere bir dizi metin tabanlı komut gönderir. Sunucu her komutu onaylar ve ileti başarıyla alındığında, e-postanın teslim edileceği IP adresini bulmak için DNS kayıtlarını kullanır.

 • Sunucum SMTP kullanmama izin verecek mi?

  Evet, planınızın e-posta posta kutuları oluşturma özelliğini içerdiğini varsayarsak. Spam ve kötüye kullanımı önlemek için, e-posta gönderen herkesin bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacı olacaktır. Bunları kontrol panelinizden ayarlayabilirsiniz.

 • SMTP güvenli mi?

  Her zaman değil. Ama asla güvenli olacak şekilde tasarlanmadı, çünkü internet çok küçük olduğunda icat edildi. SMTP’nin adı gibi basit tutulması, daha güvenilir olduğu anlamına geliyordu.

  E-posta teslimi, spam gönderme gibi modern zorluklarla başa çıkmak için uyarlanmıştır, bu nedenle çoğu sunucu artık bir e-posta göndermeden önce e-posta yazılımınızın oturum açmasını gerektirmektedir. Birçoğu ayrıca, giriş ayrıntılarını ve e-posta mesajının kendisini şifrelemek için e-posta istemcisi ve sunucu arasındaki bağlantının SSL veya TLS yoluyla şifrelenmesini gerektirir. Ancak bu, e-postanın bilgisayarınızdan alıcının bilgisayarına güvenliğini sağlamaz. Kimsenin transit olarak e-postalarınızı okuyamadığından emin olmak istiyorsanız, PGP şifrelemesi gibi bir şey kullanmalısınız.

 • SMTP bağlantı noktaları nedir?

  Bağlantı noktaları, sunucudaki veriler için giriş ve çıkış erişim noktalarıdır. Bir işletim sistemi on binlerce bağlantı noktasına sahip olabilir. Bazıları belirli trafik türlerine ayrılmıştır.

 • SMTP hangi bağlantı noktalarını kullanır?

  SMTP sunucularında, 25, 587 ve 2525 numaralı bağlantı noktaları standarttır. Bazı e-posta sunucuları hala 465 numaralı bağlantı noktasını kullanıyor, ancak bu resmi olarak kullanımdan kaldırıldı.

 • SMTP ve POP3 / IMAP arasındaki fark nedir?

  SMTP e-posta göndermek içindir. POP3 ve IMAP e-posta almak içindir.

 • SMTP’yi e-posta yönlendirme ile kullanmam gerekir mi?

  Hayır. Bir e-posta iletici oluşturduğunuzda, esas olarak gelen e-postalar için bir takma ad oluşturursunuz. Farklı bir hesap kullanarak e-posta göndermeniz gerekir. Birçok kişi, İSS’leri tarafından sağlanan e-posta SMTP ayrıntılarını kullanır, ancak Gmail gibi bir üçüncü taraf web posta hizmetini de kullanabilirsiniz.

 • SMTP’ye alternatif var mı?

  SMTP’ye satıcıya özgü bazı alternatifler var, ancak bunlar normal web barındırma hesaplarıyla sunulmuyor.

 • Barındırma şirketimin SMTP ayarlarını nerede bulabilirim?

  Bir web barındırma hesabına kaydolmadan önce, e-posta hizmetinin dahil edildiğini kontrol edin. Bazı toplantı sahipleri, web barındırma dosyalarınızın yanında e-posta adresleri oluşturmanıza izin vermez.

  E-posta adresleri oluşturabileceğinizi varsayarsak, barındırma kontrol panelinizde posta kutuları oluşturmanız ve ardından sunucunuzdan bunlara bağlanmak için gerekli sunucu bilgilerini istemeniz gerekir..

 • MX kaydı nedir?

  MX kayıtları, alan adınız için DNS kaydının bir parçasıdır. Diğer sunuculara söz konusu etki alanı için e-posta iletileri nereye göndereceklerini söylerler. Barındırıcınız veya e-posta sağlayıcınız bunu söylemedikçe genellikle MX kayıtları eklemeniz veya değiştirmeniz gerekmez..

 • E-posta bültenimi sunucumun SMTP sunucusunu kullanarak gönderebilir miyim?

  Aynı anda yüksek miktarda e-posta mesajı gönderirken çok dikkatli olun. Bu, özellikle bir işletmenin reklamını yapıyorsanız kötüye kullanım veya spam olarak işaretlenebilir. Bir posta listesi şirketine kaydolmak ve tüm pazarlama mesajlarınızı bunlardan göndermek daha güvenlidir. Kendi listenizi barındırmak istiyorsanız, abonelikten çıkma seçenekleri sunan bir posta listesi komut dosyası yüklemeniz gerekir. Bu, birçok ülkede yasalarca zorunludur..

 • Bir e-posta göndermeye çalışırken neden 554 hatası alıyorum?

  Bu genellikle SMTP ayarlarınızın yanlış olması nedeniyle olur. E-posta istemcinizde yanlış sunucuya, yanlış kullanıcı adına veya şifreye veya yanlış güvenlik ayarlarına sahip olabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me