En İyi Red Hat Hosting: Siteniz İçin En İyisi Kimdir? [Güncelleme: 2020]

Red Hat Hosting karşılaştırması

Ticari müşteriler için tasarlanan Red Hat Enterprise Linux (RHEL), güçlü performansa ve askeri düzeyde güvenliğe ihtiyaç duyan işletmeler için ideal bir işletim sistemidir. Hızlı ve güvenli bir ana bilgisayara ihtiyacınız var.


VPS veya özel sunucunuzda RHEL kullanmak istiyorsanız, potansiyel ana bilgisayarların RHEL sunup sunmadığını veya yüklemenize izin verip vermeyeceğini kontrol etmeniz gerekir. Barındırma planları en az 1 GB RAM’e ihtiyaç duyacaktır. Hızlı, ölçeklenebilir veritabanı sunucularıyla birlikte gelen planları arayın. Trafik ve sunucu izleme kontrolü yapın.

Uzman analizlere göre, Red Hat hosting için en iyi 5 sunucu:

 1. Ağ çözümleri
  – Red Hat VPS hosting
 2. UK2.net
 3. JumpLine.com
 4. JaguarPC
 5. StartLogic

Red Hat için En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

Linux dağıtımı seçeneği sunan ana bilgisayarları seçtik. Ardından, çok sayıda bant genişliği, disk alanı ve güvenlik özelliği olanları kısa listeye aldık.

Bu listeyi, en yüksek derecelendirmeye sahip ana bilgisayarları seçerek bağımsız müşteri yorumları veritabanımızla karşılaştırdık..

Red Hat Barındırma

Kırmızı Şapka Nedir?

Ne Öğreneceksiniz

Red Hat Enterprise Linux ve web barındırmadaki kullanımı hakkında bilgi edineceksiniz

Red Hat hosting karşılaştırması

Red Hat nedir?

Red Hat Enterprise Linux, Linux işletim sisteminin en popüler sürümlerinden biridir.

Red Hat şirketinin bu amiral gemisi ürünü genellikle Linux tabanlı hosting paketleri için temel işletim sistemi olarak kullanılır. Paylaşılan, sanal ve özel sunucular için ölçeklenebilir güvenlik ve destek sağlar.

Linux Tabanlı Barındırma Sisteminiz için İşletim Sistemi Seçme

Bir web hosting planı seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken seçeneklerden biri, sunucunuzun hangi işletim sistemini çalıştıracağıdır..

Linux Barındırma Seçenekleri

Web siteniz için Linux tabanlı bir barındırma paketi seçiyorsanız, kullanılabilir bant genişliği, işlem gücü ve depolama kapasitesi ile ilgili çeşitli seçeneklerle karşılaşırsınız. Sunucunuz için bir işletim sistemi (OS) seçeneği de olabilir.

Linux Dağıtımları

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı Linux dağıtımı vardır ve Linux sunucunuzu çalıştırmak için hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek şaşırtıcı olabilir.

Tüm Linux tabanlı sunucular, destekleyici yardımcı programların yanı sıra Linus Torvald’ın Linux çekirdeğinin (kendisi Unix sisteminden türetilmiş) bazı sürümlerine sahiptir.

Çoğu dağıtım çok sayıda ortak işlevi paylaşır, ancak bazıları sunucu çalıştırmak için özel olarak optimize edilirken, diğerleri kişisel bilgisayarlara daha uygun olabilir.

Özellikle sunucunuz için bir Linux dağıtımı seçmek söz konusu olduğunda, işletim sisteminin en popüler sürümlerinden biri Red Hat Enterprise Linux’tur..

Red Hat Enterprise Linux Hakkında Özel Bilgiler?

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) kendini diğer birçok Linux sürümünden farklı kılıyor çünkü sadece ticari pazar için tasarlanmıştır RHEL, Linux’a en büyük kurumsal katkı sağlayan bir Amerikan yazılım şirketi olan Red Hat, Inc. tarafından geliştirilmiştir..

RHEL, güçlü ve kaynak yoğun yazılım çalıştırmak için kararlı bir işletim sistemine ihtiyaç duyan kurumsal düzeydeki sunucular için en iyi seçimdir.

RHEL Sunucusu

Red Hat tarafından sunulan birçok RHEL çeşidi vardır, ancak Web ve diğer sunucuları çalıştırmak için tasarlanan Red Hat Enterprise Linux sürümüne RHEL Server denir.

RHEL Server, yüksek verimli kaynak yönetimi, Web uygulaması desteği ve kontrolü ve güçlü güvenlik için optimize edilmiştir.

Bu özellikler, her türden müşteri için paylaşılan, sanal ve özel barındırma platformları oluşturmanın ve desteklemenin anahtarıdır.

Linux’un diğer sürümleri gibi, RHEL genellikle bir LAMP yapılandırmasında kullanılır (Linux, Apache Web sunucusu, MySQL veritabanı yönetimi ve PHP HyperText Önişlemcisi (PHP) komut dosyası desteği).

Bu yapılandırma, birçok Web sunucusunun bel kemiğini oluşturur ve çok çeşitli diğer uygulama ve içerik desteği sağlar.

RHEL Lisansı

RHEL açık kaynaklıdır, ancak lisans satın alınmasını gerektirir. Bununla birlikte, kaynak kodu serbestçe kullanılabilir olduğundan, çıkarılan Red Hat markalı malzeme ile dağıtılan üçüncü taraf RHEL türevleri mevcuttur. CentOS, RHEL’in en popüler türevlerinden biridir.

özellik
RHEL
CentOS
LisansmüseccelAçık kaynak
MaliyetÜcretliBedava

RHEL’in kendisi bir lisans gerektirebilir, ancak diğer popüler çeşitler (Red Hat Linux çekirdeğinden türetilen CentOS dahil), yazılım veya lisans satın almak zorunda kalmadan RHEL ile% 100 uyumluluk ve aynı işlevsellik sağlamak üzere tasarlanmıştır..

Aslında, CentOS ve RHEL genellikle Linux barındırma paketleri için yan yana ve hatta birleşik işletim sistemi seçenekleri olarak bulunur (özellikle aynı anda birden fazla sisteme çizim yapan bulut tabanlı sanallaştırılmış barındırma paketleri).

Red Hat: Senin için Doğru mu?

RHEL Sizin İçin Hosting mi??

RHEL Server ile bir web host sizin için doğru olabilir…

 • Kurumsal düzeyde bir sunucu çalıştırıyorsunuz
 • RHEL gerektiren bir kurumsal yazılım paketi çalıştırmanız gerekir
 • Intel olmayan Donanım çalıştırıyorsunuz
 • Red Hat’ın Müşteri Desteğine ihtiyacınız var
 • Herkese açık veya özel bir bulut oluşturmak istiyorsunuz

Kurumsal Seviye Yükler

RHEL, ticari Linux dağıtımı için fiili standarttır.

Kurumsal düzeyde bir yük barındırmak istiyorsanız iyi bir seçimdir, çünkü birçok yönetici bunu biliyor.

Kurumsal yazılım

Linux için yapılan uygulamaların çoğu açık kaynaklı.

Red Hat için ne kadar az özel uygulama var? Böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa bu iyi bir seçimdir.

Öte yandan, CentOS gibi başka bir seçeneği düşünmek isteyebilirsiniz.

Teknik sorunları ve desteği kendi başınıza ele almayı tercih ediyorsanız ve profesyonel desteğe ihtiyacınız yoksa, başka bir yere bakmalısınız.

Ayrıca, en son yazılım gelişmelerine ayak uydurarak kararlılığa ve güvenilirliğe değer veriyorsanız muhtemelen CentOS’u seçmelisiniz.

Intel Olmayan Donanım

Intel işlemciler hala sunucular üzerinde yönetirken, Red Hat alternatif mimarileri destekleyen birkaç ticari Linux dağıtımından biridir.

RHEL, IBM’in POWER mimarisi ve Z Systems ana çerçeveleri için kullanılabilir.

Red Hat Linux Hosting Ortamının Faydaları

Red Hat Openshift Linux dağıtımı tam teşekküllü bir kurumsal platformdur. Çeşitli ticari ihtiyaçlara uyacak şekilde tasarlanmış çok sayıda varyasyon vardır.

Dağıtılmış sunucu, çok çeşitli sunucu ortamlarına dağıtılabilen yönetimi kolay bir işletim sistemi sunar.

Red Hat Linux’un açık kaynak niteliği, ihtiyaçlarınıza en uygun değişiklikleri yapmanıza da olanak tanır.

RHEL Seçme Nedenleri

 1. Artırılmış Windows Desteği
 2. Daha basit dağıtım ve kurulum süreci
 3. Red Hat Linux iş için tasarlanmıştır
 4. Linux kapsayıcıları ve Docker desteklenir
 5. Daha temiz ve daha az yer kaplar
 6. Veri saldırılarını ve diğer ihlalleri önlemek için askeri düzeyde güvenlik ve ağ güvenlik duvarları sunar.

Artırılmış Windows Desteği

Red Hat Linux ile Windows desteği arttı. Windows sunucusunu çalıştırmak için sanallaştırmayı kullanmak daha iyi desteklenir.

RHEL, neredeyse tam Windows uyumluluğu ile büyük bir adım atıyor. Ayrıca, kullanımını daha da genişletmek için genel bulutlarda ve hipervizörlerde konuk işletim sistemi olarak konuşlandırılabilir.

Daha Basit Dağıtım ve Kurulum Süreci

Yükleme ve yükleme işlemi, yüklediğiniz yazılıma veya hedefe bakılmaksızın çok daha temiz ve basittir.

İşletmeler için Tasarlandı

Red Hat Linux iş için tasarlanmıştır. Altyapı sunucusu, dosya ve yazdırma sunucusu, temel web sunucusu ve sanallaştırma ana bilgisayarı dahil olmak üzere seçebileceğiniz birkaç temel ortam vardır..

Bu, çok çeşitli kurulumları ve ortamları yönetmeyi çok daha kolay hale getirir.

Kaplar / Docker

Linux kapsayıcıları ve Docker da desteklenir. Bu, daha fazla iş yükü izolasyonuna yardımcı olur ve farklı sanallaştırma türlerini konuşlandırmayı kolaylaştırır.

Daha Küçük Ayak İzi

Daha temiz ve daha az yer kaplar, yani desteği ve genel bakımı azaltabilir, ayrıca uygulamaları çok daha hızlı sunabilirsiniz.

Ayrıca, uygulamalarınızı paketlemenize olanak tanıyan Linux kapları üzerinden ölçeklendirmek inanılmaz derecede kolaydır.

Askeri Sınıf Güvenlik

RHEL, veri saldırılarını ve diğer ihlalleri önlemek için askeri düzeyde güvenlik ve ağ güvenlik duvarları sunar

Web Uygulaması Geliştirme için RHEL

RHEL Web Uygulaması Geliştirme

Bulutta özel Web uygulamaları geliştirmek ve barındırmak için bir çözüm arıyorsanız, RHEL temeline dayanan Red Hat by OpenShift’i düşünebilirsiniz..

Kırmızı Şapka Açılış

OpenShift’in çevrimiçi sürümü, geliştiricilere platformu kurulum gerektirmeden bir hizmet (PaaS) olarak test etme fırsatı verirken, Enterprise sürümü OpenShift’i kendi veri merkezlerinizde veya özel bulutunuzda çalıştırmanıza izin verir.

OpenShift Geliştirme Ortamı

Varsayılan olarak OpenShift, Ruby, Python, PHP, Perl ve Java’da geliştirmeyi ve seçtiğiniz herhangi bir dili ekleme seçeneğini destekler.

OpenShift’i kullanarak, uygulama geliştirme, test ve dağıtım süreçlerinizi kolaylaştırırken izleme ve operasyon çalışmalarına harcanan zamanı azaltır.

Odak noktası, uygulama klonlama, sürüm desteği ve otomatik ölçeklendirme gibi mevcut özelliklerle geliştiricilerin uygulamaları hızlı bir şekilde yayınlamalarını sağlamaktır..

Bir RHEL Web Hosting Planı Seçme

RHEL Ana Bilgisayarını Seçme

Sunucu için zaten satın alınmış olduğundan, RHEL genellikle aylık barındırma ücretlerinize eklenmez.

Seçtiğiniz pakete bağlı olarak (maksimum yapılandırılabilirlik ve kontrol için kendi işletim sisteminizi satın almanıza ve yüklemenize izin veren bazı özel barındırma paketleri dahil), Web sunucunuzda RHEL kullanmak için bir abonelik veya başka bir lisans satın almanız gerekebilir..

Noktalı hatta oturum açmadan önce sunucunuza danışın.

Red Hat Artıları ve Eksileri

Red Hat Linux Hosting Planında Neler Arar?

RHEL sunucuya zaten kurulmuş olsa bile, yalnızca özel Linux destek personeline erişim için olsa bile, kendi yazılım sürümünüzü satın almak isteyebilirsiniz..

Önceden yüklenmiş olup olmadığı, seçtiğiniz barındırma ortamına bağlı olacaktır. Özel bir ana bilgisayarla, size kendi işletim sisteminizi kurma özgürlüğü veren boş bir sayfa olabilir.

Diğer yönetilen Linux ana bilgisayarlarında zaten bir işletim sistemi mevcut olabilir ve RHEL’i yüklemenizi istemeniz gerekir.

Linux sunucunuzda aramak isteyeceğiniz bazı özellikler olduğu söyleniyor.

 • Linux dağıtımının seçimi
 • Oracle, MySQL veya PostreSQL veritabanı sunucuları
 • Bellek (minimum 1 GB Ram)
 • Trafik ve sunucu izleme
 • Güvenlik özellikleri: virüs ve kötü amaçlı yazılım taramaları, sunucu güvenlik duvarları

En İyi Üç Kırmızı Şapka Ev Sahibi

Seçeneklerim: İlk Üç Red Hat Kurumsal Linux Sunucusu

Red Hat Enterprise Linux, web hosting endüstrisinde yaygın olarak desteklenmektedir, ancak RHEL desteği için öne çıkan birkaç ana bilgisayar vardır..

StartLogic

Startlogic

Sunucu ortamınız üzerinde tam kontrol sağlayan bir VPS planı arıyorsanız, StartLogic VPS planını düşünün.

Bu plan size büyük miktarda disk alanı ve bant genişliği ile birlikte kurmak için Linux işletim sistemi seçiminizi sunar.

Ayrıca MySQL 5 ve Perl desteği, on adede kadar barındırılan alan, dosya yöneticisi ve FTP erişimi gibi ek özelliklerle donatılmıştır.

Ağ çözümleri

Ağ çözümleri

Network Solutions, tamamen özelleştirilebilir bir VPS planı sunar; bu, Linux Red Hat kurulumunuz için mükemmel bir seçimdir.

Tam root erişimi sayesinde uygulamalarınız ve Linux dahil işletim sistemi seçiminiz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Ayrıca 1 GB garantili RAM, esnek depolama alanı ve birlikte gelen sunucu sanallaştırma özellikleri gibi yüksek performans özelliklerine de sahip olacaksınız..

Bu plan tam özelliklerinize göre özelleştirilebilir ve root erişimine sahip olursunuz, böylece sunucu ortamınızı uygun gördüğünüz şekilde tamamen özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, bu sunucu ortamı, sunucunuzdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için 7/24 ağ ve performans izleme ile donatılmıştır.

Brinkster

Brinkster

Son olarak, daha küçük bir paylaşılan barındırma ortamı istiyorsanız, Brinkster mükemmel bir seçimdir.

Linux paylaşılan barındırma planı Red Hat içerir ve ayrıca günlük veri yedeklemeleri, ağ güvenlik duvarı, FTP erişimi ve% 100 ağ çalışma süresi garantisi gibi ek özelliklerle donatılmıştır. Burada vurgulanan ana bilgisayarlardan en ucuz seçenek..

Yakından ilgili özellikler

 • CentOS
 • Debian
 • fötr şapka
 • Ubuntu
 • CloudLinux

Red Hat Sıkça Sorulan Sorular

 • Red Hat Enterprise Linux (RHEL) nedir?

  Red Hat Enterprise Linux ticari işletme düzeyindeki kullanıcıları hedefleyen bir dağıtımdır.

 • Neden Red Hat kullanmalıyım??

  Red Hat’ın iş modeli, bazı kuruluşlar için daha anlamlı olabilecek tek seferlik yazılım satın alımları yerine destek etrafında dönüyor.

  Bununla birlikte, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bazen “ücretsiz bir alternatif” olarak lanse edilirken, sadece farklı bir iş modeline sahip olduğunu unutmayın..

 • Red Hat’ın Fedora ve CentOS gibi alternatiflerden farkı nedir??

  Fedora topluluk güdümlü ve özgürken, Red Hat uzun vadeli destekle gelir üreten ticari bir sürümdür.

  CentOS ayrıca Red Hat sürümlerine dayanıyor, ancak bu bir topluluk projesi ve bu nedenle ücretsiz. Bununla birlikte, CentOS büyük ve dinamik bir topluluğa sahip olmasına rağmen, profesyonel destek yoktur..

 • Red Hat hosting bana ekstra ücret ödeyecek mi? Ek özellikler için ödeme yapmam gerekecek mi??

  Red Hat ticari bir sürümdür, bu nedenle bağımsız bir lisansa veya aboneliğe ihtiyacınız varsa ödeme yapmanız gerekir. Paylaşılan barındırma planlarında, ana bilgisayarın Red Hat’ını kullanırsınız, böylece ödeme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz – en azından doğrudan.

 • Kaç kişi Red Hat kullanıyor?

  Red Hat, ücretli Linux pazarına hakim. Araştırmalar, pazarın üçte iki payına sahip olduğunu gösteriyor. Kurumsal pazar hala Microsoft tarafından yönetiliyor, ancak Red Hat Enterprise Linux, diğer tüm Linux dağıtımlarının iki katı pazar payına sahip.

 • CentOS temelde RHEL ile aynı değil?

  Bazı şekillerde. CentOS gerçekten de Red Hat koduna dayanıyor, ancak birkaç önemli fark var. RHEL hükümetler tarafından onaylanmıştır ve daha fazla ürüne kurulabilir. Ticari bir ürün olduğu için CentOS’un aksine profesyonel desteğe de sahiptir..

 • Red Hat Enterprise Linux’ta cPanel kullanabilir miyim? Alternatif kontrol panelleri ne olacak?

  Evet. Kabul edilen muhafazakar donanım gereksinimlerini karşıladıkları sürece RHEL sunucularında cPanel ve WHM kullanabilirsiniz. Çoğu büyük kontrol panelinin Red Hat ortamında çalışmakta hiç problem yaşamaması gerekir.

 • RHEL’de hangi programlama dilleri desteklenir?

  Bir Linux ortamıyla uğraştığınızdan, Microsoft Windows’a özgü diller desteklenmez. Bununla birlikte, RHEL, gcc / g ++, Lisp, Ruby, PHP, Perl, Python ve diğerleri dahil olmak üzere Linux’ta çalışabilen neredeyse tüm yaygın programlama ve komut dosyası dillerini destekler..

 • Red Hat Enterprise Linux’u çalıştırmanın bir dezavantajı var mı?

  En azından teknik açıdan bakıldığında, diğer Linux dağıtımlarına kıyasla belirgin bir dezavantaj yoktur..

  Ancak, RHEL ticari bir sürümdür, bu nedenle ayrıcalık için ödeme yapmanız gerekecektir. CentOS ile kendinizi rahat hissediyorsanız ve en yeni desteğe ve en son yazılım sürümlerine ihtiyaç duymuyorsanız, bunu kullanabilirsiniz (veya bir dizi alternatiften herhangi birini).

  Bir kez daha, her şey sizin ihtiyaçlarınıza ve becerilerinize bağlıdır.

 • Red Hat’ın desteği ne kadar iyi?

  Çok azı Red Hat’ın Linux evreninde en iyi desteği sunduğuna itiraz eder, ancak aslında bu düzeyde bir desteğe ihtiyacınız olup olmadığı başka bir soru.

  Sektörde yeniyseniz ve sıkı bir bütçeniz varsa, Red Hat desteğinin avantajları maliyetten daha ağır basabilir. Ayrıca beceri setinize de bağlıdır.

 • Red Hat web hosting için kullanılıyor mu?

  Red Hat, özellikle kurumsal hosting konusunda uzmanlaşmış ana bilgisayarlar tarafından endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır..

 • Red Hat’ı sunucuma nasıl yüklerim?

  Ne tür bir sunucunuz olduğuna bağlıdır. Paylaşılan bir barındırma planıyla ilgileniyorsanız, işletim sistemini değiştiremezsiniz ve barındırıcınız tarafından sağlanan plana bağlı kalmanız gerekir. Bu sınırlama VPS hosting için de geçerli olabilir.

  Ancak, kendi sunucunuzu kuruyorsanız veya RHEL’i özel donanıma yüklüyorsanız, kapsamlı belgeler ve kılavuzlar çevrimiçi olarak edinilebilir. Bu sizin için bir sorunsa, barındırma şirketinize danışın.

 • Microsoft desteği ne olacak? MS SQL veya MS Access’e ihtiyacım olursa?

  Red Hat tescilli Microsoft teknolojilerini, standartlarını ve dillerini destekleyemez. Kesinlikle Microsoft hizmetlerine ihtiyacınız varsa, Windows sunucusu almaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map