En İyi Joomla Hosting: Siteniz İçin Kim Doğru? [Güncelleme: 2020]

Joomla Hosting karşılaştırması

Joomla, WordPress ile rekabet eden popüler bir CMS’dir. Bir blog veya web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Joomla iyi bir alternatif açık kaynaklı platformdur. Ancak, tüm barındırma sağlayıcıları Joomla için ideal değildir.


En iyi Joomla sunucuları, kolay veya otomatik Joomla kurulumu, Joomla dağıtımı için optimize edilmiş sunucular ve cömert bant genişliği ve disk alanı izinleri sunar. Barındırma sağlayıcının Joomla uzmanlarının destek personeli üzerinde olması da tercih edilir.

Önerilen web sunucularımızın derinlemesine analizi için aşağıyı okuyun, ancak Joomla için en iyi 5 ana makinenin hızlı bir önizlemesi:

 1. SiteGround
  – Resmi demo sunucusu, 30 gün boyunca ücretsiz, Joomla’ya özgü planlar
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Barındırma
 5. HostPapa

Joomla için En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

380’den fazla barındırma sağlayıcısının uzman yorumlarını yazdık ve 1.500’den fazla barındırma planını araştırdık. Kolay Joomla kurulumu ve Joomla’ya özgü avantajlar sunan planları olan ev sahiplerini seçtik.

Son olarak, gerçek kullanıcılara sorduk. 1 milyondan fazla gerçek müşteri yorumu içeren geniş veritabanımızı kullanarak, Joomla için en iyi 10 ana bilgisayarı belirledik.

Joomla nedir?

Bedava, kullanımı kolay, ve özelleştirilebilir. Joomla size çok sayıda site oluşturma seçeneği sunar ve çoğu barındırma planında kullanılabilir.

Popüler CMS Olarak Joomla

WordPress’in içerik yönetim sistemleri (CMS) konusunda kasabadaki tek oyun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tabii, oldukça popüler, çünkü çoğunlukla öyle kullanıcı dostu. Ancak WordPress’in bile sınırları var.

Joomla devreye giriyor. Güçlü ama kullanımı kolay açık kaynak yazılım CMS. Joomla’nın gelişmiş seçenekleri kapsamlı bir özelleştirmeye izin verir. Bu, Web yayıncıları, işletmeler ve geliştiriciler arasında popüler olmasını sağlar.

E-Ticaret Sitelerini Joomla ile Yönetme

E-ticaret sitenizi yönetmeniz mi gerekiyor? Joomla yapabilir. Sattığınız ürünlerin kataloğunu oluşturmak ister misiniz? Joomla’yı deneyin. Restoranınız için özel bir rezervasyon sistemi denemeye hazır mısınız? Joomla’yı alın. Tüm bunları ve daha fazlasını yapabilir.

Yine de, çoğunlukla ve çoğu web sitesi yayıncısı için, Joomla uygun bir CMS’dir. Kişisel web sitelerinden ve bloglardan kurumsal sitelere kadar, Joomla, attığınız her şeyi halledebilir.

CMS yalnızca İnternet’ten erişilebilen web siteleri için değil, rağmen. Ayrıca çalışanların iletişim halinde kalmasına ve bilgilendirilmesine yardımcı olan şirket intranetleri oluşturmak için de kullanılabilir.

Çeşitli En İyi Ana Bilgisayarlar Joomla’yı Destekler

Sitenizi oluşturmak için Joomla’yı kullanmanın anahtarı, sitenizi destekleyen bir ana bilgisayar bulmaktır. Bu zor bir girişim değil. Birçok ev sahibi, Joomla’yı barındırma planlarının çoğunluğu aracılığıyla kullanılabilir hale getirir. WordPress’inkinden biraz farklı yüklenir.

Joomla senaryo olarak kullanılabilir sitenize sadece bir tıklamayla yükleyebilirsiniz. En iyi kısım? Bedava. Joomla (veya tam adını vermek için, ‘Joomla!’) Web barındırma müşterilerine ücretsiz olarak sunulan birçok uygulamadan biridir.

Geliştiriciler için İdeal CMS

Joomla Kontrol PaneliDemodaki Joomla Kontrol Paneline hızlı bir bakış.

Aslında bir aşama daha ileri gidiyor: Joomla, web uygulamaları için de temel olarak kullanılabilir. Bir içerik yönetim sistemi (CMS) olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir web uygulama çerçevesidir. Joomla’nın iki bileşeni birlikte veya ayrı ayrı kullanılabilir.

Joomla, portal gelişimi, bloglar, ve kurumsal web siteleri. Ayrıca bir e-ticaret platformu, bir uygulama köprüsü veya dinamik bir web uygulaması olarak da geliştirilebilir. Geliştiriciler PHP ve MySQL’de varsayılan özellikleri genişletebilir ve özel parçaları kodlayabilir.

Joomla Tarihçesi

Joomla Tarihçesi

Joomla 2005 yılında şu anda yok olan Mambo CMS’den bir çatal olarak piyasaya sürüldü, 1.5 Ocak 2008’de piyasaya sürüldü ve sürüm 3 Eylül 2012’de ortaya çıktı. Her altı ayda bir yeni sürümler planlanıyor.

Dünya Çapında Popüler Açık Kaynak Yazılım Uygulamaları

Yazılım açık kaynak ve GNU Genel Kamu Lisansı altında serbestçe dağıtılabilir. Diğer birçok açık kaynaklı araç gibi, yenilikleri geliştirmeye ve yazılımın içine nefes almaya devam eden bir geliştiriciler ağının desteğine dayanır. Bugüne kadar, yazılım 50 milyondan fazla kez indirildi.

Açık kaynaklı bir yazılım uygulamasına sahip olmak hem işletme hem de son kullanıcılar için faydalı olabilir, bazı özellikler için kısa bilgilere bakın:

GüvenliközgürlükKaliteDenetlenebilirliğinDestek
İş faydalarıGüvenlikle ilgili sorunlar ve kusurlar ve hızlı bir şekilde ele alınan teşhisUyulması gereken kesin şirket veya satıcı yönergeleri yokNe kadar çok geliştirici olursa, o kadar çok hata farkedilirGeliştirme ekibi arasında daha iyi kolektif ekip çalışmasıDoğrudan kullanıcılarla etkileşim kurma yeteneği
Kullanıcı AvantajlarıPotansiyel güvenlik konuları ortalamadan daha hızlı ele alınırKullanıcı vizyonları karşılanabilir ve gemide tavsiye alınabilirÖzellikler ve kullanılabilirlik açısından daha az sorunGüvenmek ve güvenmek için binlerce geliştiriciTemsilciler yerine BT uzmanlarından anında destek
Genel Endüstri KalitesiYetkiliYüksekYüksekYüksekOrtalamanın üstü

Joomla vs WordPress – Daha İyi Değil, Ama Farklı

Joomla Demo KaydıDemodaki Joomla Kontrol Paneline hızlı bir bakış.

Birçok kişi web siteleri için Joomla ve WordPress’i tartar, ancak iki uygulama farklı amaçları yerine getirir. Joomla, geleneksel bir “model, görünüm, denetleyici” (MVC) mimarisi.

Bu, kullanıcıların gördüğü etkileşimli kontrolleri ve arayüzleri destekler. MVC çerçevesi CMS sistemi olmadan kullanılabilir. Joomla uzantılar kullanılarak geliştirilmiş, bu sayfada daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

Yan notta, Joomla ayrıca Softaculous aracılığıyla tek tıklamayla kurulum olarak da kurulabilir.

Joomla Uzantıları

5 Joomla Uzantısı Türü

Şu anda neredeyse 8.000 uzantı resmi Joomla Uzantı Dizini’nde (JED) mevcuttur ve bu, ücretsiz ve ticari uzantıların bir karışımını içerir.

Birçok geliştirici başka yerlerde uzantıları barındırır, bu nedenle gerçek sayı çok daha yüksektir. Tüm uzantılar beklediğiniz gibi Joomla’nın tüm sürümleriyle uyumlu değildir. Joomla uzantıları beş kategori amaçlarına göre:

 1. Bileşenler
 2. Modüller
 3. eklentiler
 4. Şablonlar
 5. Diller

Bileşenler

Bileşenler, web sayfasının geniş alanlarını oluşturmaktan sorumlu işlev paketleridir ve bu nedenle diğer uzantılardan daha büyüktür. Onlara şöyle bak site mimarisi araçları.

Modüller

Joomla UzantılarıTema, eklenti, bileşen, modül ve şablon biçimindeki Joomla uzantılarının kurulumu son derece basittir.

Modüller, aşağıdakiler için kullanılan bir grup hafif uzantıdır: sayfa içeriği oluşturma. Genellikle, modüller içeriğin etrafında “kutular” şeklindedir

eklentiler

WordPress’teki eklentilerin genel kullanımından farklı olarak, Joomla eklentileri farklıdır. Özellikle tetiklenen olaylar gibi olayların bir yürütücüsü olarak hizmet ederler. Bunlar olayları sırayla yürüt.

Şablonlar

Sitenin nasıl göründüğünü kontrol eden uzantılar (WordPress ve diğer sistemlerde olduğu gibi). Joomla 3’ten itibaren, şablonlar duyarlı ve uyumludur. Şablonların kullanımı site tasarımını kolaylaştırır acemiler için.

Diller

Joomla tanıtıcısı içindeki dil uzantıları çeviriler, genel site dilleri ve çeşitli yazı tipleri hakkında bilgi. Özellikle çok dilli ve uluslararası siteler için dil uzantıları hayati önem taşır.

web hosting kuponu

Joomla hosting konusunda çok şey arıyorum?
SiteGround – okuyucularımız tarafından 1. sırada – Joomla’ya özgü planlar sunuyor. Bu planlar arasında yüksek hızlı sunucular ve mükemmel müşteri desteği bulunmaktadır. Bu indirim bağlantısını kullanarak SiteGround planlarında% 67’ye kadar tasarruf edin
.

Joomla Gereksinimleri

Joomla nasıl dağıtılır

Joomla birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır Linux, Apaçi, PHP, ve MySQL – başka türlü bilinir LAMBA.

Önerilen Özellikler ve Sunucu

Joomla GereksinimleriDemodaki Joomla Kontrol Paneline hızlı bir bakış.

Bu nedenle, bir Linux sunucu en iyi seçenektir, ancak Joomla Windows sunucularına da yüklenebilir.

3x için önerilen özellikler aşağıdaki gibidir:

 • PHP 5.4+ önerilir / 5.3.10 gerekli
 • SQL 5.1’im+
 • Apache 2.x veya IIS 7

Birçok web barındırıcısı kullandıkları PHP sürümünü tanıtmaktadır. Sizinkine sahip değilseniz, satış öncesi danışmanlardan kaydolmadan önce Joomla uyumluluğunu onaylamalarını isteyin.

Joomla’ya Başlamanın Farklı Yolları

Var başlamak için iki ana yol ücretsiz uygulama ile. Hızlı bir deneme veya barındırılan bir deneme hesabı kullanabilirsiniz.

Joomla Hızlı Deneme

Joomla Demo Kaydı
Joomla demosunu kendiniz deneyin.

Bir Joomla web sitesine yerleşmeden önce, yazılımdaki sahne arkasına bir göz atmak için çevrimiçi Test Sürüşünü deneyin. Bu bir anonim demo o bilgilerinizin hiçbirini saklamaz (süresi 90 dakika sonra dolar).

Değerlendirme için kullanışlı bir tıklama ile kontrol paneline erişim sağlar. Altbilgideki, sıfırlamadan önce ne kadar süreniz olduğunu gösteren geri sayımı not edin.

Joomla Barındırılan Deneme

Daha uzun bir değerlendirme süresi boyunca, Joomla’nın barındırılan sürümü 90 gün boyunca ücretsiz. Bu, aracı denemeniz ve alternatiflerle karşılaştırmanız için size bolca zaman verir. Test Drive’dan daha fazla işlevsellik elde edersiniz.

İsterseniz, deneme sürümünün sonunda bir SiteGround barındırma hesabına da kaydolabilirsiniz. verilerinizi koru. Joomla web sitesindeki resmi demoya başlayın. Ayrıca yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak kullanışlı video içeriğine de erişebilirsiniz.

Çalışmaya başladıktan sonra yardım ve destek için Joomla forumlarına göz atın.

Web Hosting Hesabı ile Joomla

Paylaşılan barındırma ve VPS barındırma planlarının çoğunluğu bir cPanel kontrol paneli ile birlikte gelir. Çok az sayıda barındırma hizmeti özellikle Joomla barındırma hizmetini tanıtmaktadır, ancak Joomla hemen hemen her barındırma hizmetine yüklenebilir.

Joomla’yı değerli kılan ana faktörleri özetleyelim:

 • Açık Kaynak Altyapısı
 • Basit ve Kolay Kurulum
 • Platformlar arası destek
 • Özel Topluluk
 • Güçlü Uzantılar
 • Ölçeklenebilirlik

Açık Kaynak Altyapısı

Joomla, programlama dili olarak öncelikle PHP kullanılarak oluşturulmuştur. PHP kullanımı, açık kaynak topluluğu, düzenli olarak katkıda bulunan çeşitli geliştiricilerle.

Basit ve Kolay Kurulum

İlk bakışta, Joomla kafa karıştırıcı olabilir, ancak kurulumu kolaydır. Softaculous gibi bir yazılımın kullanılmasıyla, bu sadece bir başka tek tıklamayla kurulum WordPress gibi.

Platformlar arası destek

Daha önce de belirtildiği gibi, Joomla’nın bir Linux sunucusunda kullanılmasını öneriyorum. Bu bir yana, platformlar arası uyumlu, esnek bir uygulama haline getirmek.

Özel Topluluk

Açık kaynaklı bir topluluğun yardımıyla, Joomla kullanıcıları. Sadece birbirlerine yardım etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda CMS’yi sürekli olarak daha iyi hale getirmekle de ilgileniyorlar..

Güçlü Uzantılar

Joomla’nın beş farklı uzantı türü, kullanıcı dostu çeşitli destek seçeneklerine hitap ediyor. WordPress’in aksine, Joomla ayrı uzantı kategorileri belirli bölümlerde uzmanlaşan.

Ölçeklenebilirlik

Bazı teknik bilgilerle, Joomla optimize edilebilir büyük trafik hacimlerini yönetmek için. Bununla birlikte, acemilerle başlamak da aynı derecede yararlıdır..

Her ana bilgisayar müşterileri için cPanel’i özelleştirebilirken, Softaculous komut dosyası yükleyicisi gibi genellikle en az bir komut dosyası yükleyicisi vardır.

CPanel ile Kolay Kurulum

Barındırma hesabınızdaki bu yükleyiciler Joomla gibi bir içerik yönetim sistemi seçmenize izin verir ve sunucudaki tüm ayarları sizin için yapar.

En İyi Joomla Sunucuları

Joomla Desteği ile En İyi 3 Sunucu

Hemen hemen her iyi ev sahibi bir Joomla web sitesi için kullanılabilir, ancak geri kalanlardan tercih ettiğim 3 tane var.

SiteGround

SiteGround

Site Alanı Barındırma ile Joomla.

SiteGround Joomla’nın resmi demo sunucusu sağlayıcısıdır. SiteGround’da ücretsiz bir site kuracak olan Joomla’nın web sitesinde bir demo hesabına kaydolabilirsiniz.
90 gün boyunca kullanman için.

Bu, Joomla’nın SiteGround’da çalışan yazılımlarına olan güveni hakkında çok şey söylüyor.

Joomla’yı SiteGround’un planlarından herhangi birine yalnızca birkaç tıklamayla yükleyebilirsiniz, ancak bunlar Joomla’ya özgü planları açıkça gösteren çok az sayıda ana bilgisayardan biridir
.

Özel Uzantılar

Bu planlar, Joomla sitelerinin daha iyi ve yönetilmesini kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Başlangıç ​​olarak, ücretsiz ısmarlama uzatma bu planların bazılarında SiteGround’un SuperCacher’ını etkinleştiren.

Bu, sitenizi önemli ölçüde hızlandırır. Her sunucu aynı zamanda yerleşik Cloudflare CDN ile birlikte gelir.

Güncellemeler ve Destek

Ayrıca, bir şeyler ters gittiğinde güncellemeden önce bir yedek oluştururken sitenizi güvende tutmak için güncellemeler çıktıkça Joomla’yı otomatik olarak güncelleyeceklerdir. SiteGround’un genel olarak şaşırtıcı destek belgeleri vardır. ayrıntılı öğreticiler Joomla kurulumu ve kullanımı hakkında.

Son olarak, bazı planlar sitenizin bir kopyasını düzenlemenize ve sitenizin canlı bir sürümüne geçmeden hemen önce her şeyi almanıza olanak tanıyan bir Joomla hazırlama aracıyla birlikte gelir.

InMotion Barındırma

InMotion Barındırma

InMotion Hosting ile Joomla.

InMotion Barındırma ABD’deki bir işletme veya kâr amacı gütmeyen kuruluş için bir Joomla sitesi oluşturmayı planlıyorsanız harika bir web barındırma şirketidir. Tüm müşteriler 24/7/365 Konumunuz ne olursa olsun ABD merkezli destek.

Veri Merkezleri ve Freebies

InMotion Hosting, 2 veri merkezi, ABD’nin her iki maliyetinde de bulunur, bu nedenle müşterilerinin çoğu ABD’de bulunur..

Küçük işletmelere daha fazla hitap etmek için, ücretsiz alan adı ve yüzlerce dolar ücretsiz reklam kredileri her barındırma planıyla.

Disk Alanı ve Para İade Garantisi

Sunucuların tümü yüksek kalitededir, SSD disk alanı diğer ana bilgisayarlara göre hız geliştirmelerini görmek için tüm planlara ücretsiz olarak dahil edilmiştir.

Üstelik, 90 günlük para iade garantiniz var
mutlu olup olmadığınıza karar vermek.

Bluehost

Bluehost

Bluehost Hosting ile Joomla.

Fiyat çok sizin için en önemli endişe ise, Bluehost bir web hosting şirketi ararken de iyi bir seçenektir. Joomla’yı paketlerinden herhangi birine kurun, ve fiyatlar geldikleri kadar düşük. Ayrıca ücretsiz bir alan adı ve 30 günlük para iade garantisi de alırsınız
.

Destek ekibi

Takas, sunucu performanslarının özel bir şey olmaması ve destek ekibi ve belgelerin diğer 2 seçenek kadar iyi olmamasıdır. Siteniz fazla trafik almayacaksa, bu büyük bir sorun olmayabilir.

kaynaklar

Bluehost Sunuyor sınırsız disk alanı ve bant genişliği hosting planlarının çoğunda.

Gerçekte, sınırsız, siteniz diğer müşterileri etkilemediği sürece, paylaşılan sunucunuzdan gerektiği kadar çok kaynak alacağınız anlamına gelir. Trafiğiniz yüksekse bir VPS’ye veya özel bir barındırma planına ihtiyacınız olacaktır.

Joomla Hakkında Birkaç Şey

Bir Joomla ana bilgisayarını seçme konusunda tonlarca seçeneğiniz olduğundan, bazı şeyleri aklınızda bulundurmanız gerekir. İşte nelere dikkat etmeniz gerektiğinin kısa bir özeti:

 • PHP ve MySQL veritabanı desteği
 • SSD disk alanı ve hız için önbellekleme
 • Otomatik yedeklemeler

CMS’deki diğer özellikler

 • ExpressionEngine
 • MemHT
 • Plone’un
 • MS DotNetNuke
 • Drupal
 • Tiki Wiki
 • Umbraco
 • concrete5

web hosting fiyatları

Kaliteli Joomla barındırma arıyorsunuz?
InMotion Hosting, yüksek hızlı sunucular tarafından desteklenen Joomla planları sunar. Şu anda planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşmaya varmak için. 90 günlük para iade garantisi dahildir

Joomla Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Joomla nedir?

  Joomla, PHP ile yazılmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir.

  “Ücretsiz” ile, yazılımın ücretsiz ve kısıtlama olmaksızın kullanılabilir olduğu kastedilmektedir. Açık kaynak ile, uygulamanın kaynak kodunun inceleme ve değiştirme için kullanılabilir olduğu kastedilmektedir. Açık kaynak ayrıca geliştirme yöntemini de ifade eder. Yazılım, özel bir şirket değil, açık bir geliştiriciler topluluğu tarafından geliştirilmiştir..

 • İçerik yönetim sistemi nedir?

  İçerik yönetim sistemi (CMS), web’de kolayca içerik oluşturmanın, düzenlemenin, depolamanın ve görüntülemenin bir yolunu sunan bir yazılım uygulamasıdır. Çoğu durumda (Joomla’da olduğu gibi), içerik eklemek ve düzenlemek için sayfalar, blog yayınları, resimler veya başka herhangi bir içerik biçimi olabilecek bir grafik kullanıcı arayüzü vardır. İçerik depolayan bir veritabanı ve web sitesi ziyaretçilerine içerik görüntüleyen şablonlar var.

 • Joomla popüler mi?

  Evet. Joomla 30 milyondan fazla web sitesi işletiyor ve WordPress’in arkasındaki web üzerinde en popüler ikinci içerik yönetim sistemidir.

 • Joomla iyi destekleniyor mu??

  Evet. Tam belgeler, bir topluluk forumu, bir dergi, etkinlikler, atölyeler, posta listeleri, video eğitimleri ve bloglar vardır. Joomla için ücretli, premium destek ve danışmanlık sağlayan bir dizi ticari şirket de var..

 • Joomla ile ne tür web siteleri oluşturabilirim?

  Neredeyse her türlü içerik odaklı web sitesi Joomla için iyi bir seçim olacaktır. Birçok uzman, Joomla’nın bir e-ticaret veya sosyal ağ sitesi için özellikle iyi olduğunu söylüyor.

 • Bir CMS e-ticaret için nasıl kullanılabilir??

  Ürünler bir içerik biçimidir.

 • “İçerik” tabanlı olarak değerlendirilmeyecek herhangi bir web sitesi var mı??

  Evet. İşte birkaç örnek: video ve ses gibi ortamları düzenlemek için web tabanlı uygulamalar, fiziksel aygıtlar çalıştıran komut ve kontrol uygulamaları ve ağır hizmet veri analizi.

 • Acemiyim. Joomla benim için iyi bir seçim mi?

  Olabilir. Ancak diğer seçenekler daha iyi olabilir. Joomla öğrenmesi kolay, ancak geliştiriciler arasında deneyimsiz kullanıcılardan daha popüler. Yeni başlayan kullanıcılar için daha geniş bir tabana sahip WordPress gibi bir platform kullanıyorsanız, özel sorunlarınız hakkında yardım ve öğretici almayı daha kolay bulabilirsiniz.

 • Bir blog başlatmak istiyorum. Joomla kullanmalı mıyım?

  Yapmayı planladığınız tek şey bir blog çalıştırmaksa, Joomla aşırıya kaçmış olabilir. Bloglamaya daha fazla odaklanan başka bir CMS, WordPress gibi daha iyi bir seçim olabilir. Bununla birlikte, Joomla’da kesinlikle bir blog çalıştırabilirsiniz ve daha büyük bir web sitesinin (e-ticaret sitesi veya sosyal medya platformu gibi) bir blogu çalıştırmak istiyorsanız, Joomla mükemmel bir seçim olabilir.

 • Joomla ihtiyacım olan işlevselliğe sahip mi??

  Muhtemelen. Joomla’nın 8.000’den fazla uzantısı var. Ek olarak, işlevselliği eklemeyi ve gerektiğinde yeni uzantılar geliştirmeyi kolaylaştıran çok sağlam bir kanca ve filtre sistemi var.

 • Joomla web sitesini istediğim gibi gösterebilir miyim?

  Evet. Joomla, birçoğu özelleştirilebilir olan binden fazla ücretsiz temaya sahiptir. Deneyimli bir geliştiricinin özel bir tasarıma dayalı yeni bir tema oluşturması da nispeten kolaydır ve bunu sizin için yapmak için kullanabileceğiniz çok sayıda profesyonel geliştirici vardır (ve bunu yapmayı öğrenmek istiyorsanız birçok öğretici) kendin).

 • Yeni bir Joomla web sitesi kurmak zor mu??

  Bir şey değil. Birçok web hosting şirketi, Fantastico veya Softaculous gibi araçlarla kontrol panelinden Joomla’nın tek tıklamayla kurulmasını sağlar. Kurulum sihirbazı olmasa bile, kurulum ve kurulum işlemi zor değildir.

 • Joomla hosting hesabımda çalışacak mı??

  Muhtemelen. Joomla, hem web hosting şirketleri tarafından yaygın olarak desteklenen PHP ve MySQL gerektirir. İki kez kontrol etmelisiniz, ancak barındırma planınız Joomla’yı destekleyemiyorsa, kaliteli barındırma yapmayabileceğiniz kırmızı bir bayraktır. (Bunun istisnası, elbette, diğer bazı belirli yazılım uygulamalarına adanmış uzmanlaşmış bir barındırmadır. Ama yine de – bu bir istisnadır.)

 • Joomla’ya başlıca alternatifler neler??

  En büyük iki rakip WordPress ve Drupal. Her ikisi de açık kaynaklıdır ve PHP ile yazılmıştır.

 • Joomla WordPress ile Nasıl Karşılaştırılır??

  Bu, neyi başarmaya çalıştığınıza ve platformu ne kadar iyi tanıdığınıza bağlıdır. Sadece hızlı ve basit bir web sitesi kurmak ve çalıştırmak istiyorsanız, WordPress kesinlikle gitmenin yoludur. Çok daha fazla özel içerik türüne sahip bir şey oluşturuyorsanız, bu Joomla ile daha kolay yapılabilir.

 • Joomla, Drupal ile nasıl karşılaştırılır??

  Yine – ne yapmaya çalıştığınıza bağlıdır. Joomla daha popüler. Çok sayıda özel içerik türüne ihtiyacınız varsa ve karmaşık ancak nispeten yaygın bir şey yapmaya çalışıyorsanız, Joomla muhtemelen iyi bir seçimdir. Çok fazla özel işlevsellik ve mantıkla gerçekten yeni bir şey yapıyorsanız, Drupal daha iyi bir yol olabilir.

 • Joomla, Drupal, WordPress arasında nasıl karar veririm??

  Tek bir platformda oluşturulabilen uygulamaların çoğu bunlardan herhangi biri üzerine kurulabilir. Bazı durumlarda, bir platformu veya diğerini kullanmak için belirli bir neden vardır. Örneğin, sadece bir blog oluşturuyorsanız ve başka bir şey yapmıyorsanız, WordPress kullanmalısınız. Veya CiviCRM gibi Drupal’ın belirli bir dağıtımında yerleşik özelliklere ihtiyacınız varsa, seçiminiz net olmalıdır. Ancak, bir geliştirici değilseniz ve sıfırdan yeni bir şeye ihtiyacınız varsa, beğendiğiniz ve güvendiğiniz bir geliştirici bulmak ve daha sonra kendi konfor seviyelerine ve belirli projenin ihtiyaçlarına göre bir platform seçmelerine izin vermek çok daha iyidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me