En İyi Dedicated IP Hosting: Siteniz İçin En İyi Kim? [Güncelleme: 2020]

Dedicated IP Barındırma Karşılaştır

Özel bir IP adresi, web sitenizin aynı sunucudaki komşularınızdan farklı olmasını sağlayarak başkalarının kötü davranışlarıyla ilişkilendirilmekten kaçınır. Ayrıca bir SSL sertifikası oluşturmayı da kolaylaştırır. Ancak, tüm ana bilgisayarlar özel IP adresleri sunmaz.


Statik IP adresleri sağlamanın yanı sıra, iyi bir ana bilgisayar çok çeşitli SSL sertifikaları, kolay yönetim ve yüksek performanslı barındırma sunmalıdır.

Aşağıda ayrıntılı olarak barındıran en iyi özel IP adresini tartışacağız. Ancak şimdilik en iyi ana bilgisayarlar:

 1. SiteGround
  – Tüm yüksek performanslı planlarda özel IP’ler
 2. Bluehost
  – Ücretsiz Özel IP’lerle cömert kaynaklar
 3. A2 Hosting
  – Uygun fiyatlı planlara sahip birden çok Özel IP
 4. InMotion Barındırma
  – Ölçeklenebilir Özel IP adresi barındırma
 5. WP Motoru
  – WordPress uzman ana bilgisayarına özel IP’ler

Dedicated UP Hosting Artıları ve Eksileri

Bir karar vermeden önce, özel bir IP ana bilgisayarı seçmenin bazı artıları ve eksileri.

Artıları

 • Belirli bağlantı türleri için gereklidir
 • IP adresinizin özel itibarı (başkalarıyla paylaşılmaz)
 • SSL yapılandırmasını basitleştirir

Eksileri

 • Paylaşılan IP adreslerinden daha pahalı
 • Hacim artışları için hesaplanmamış olması, iyi yönetilmezse IP itibarına zarar verebilir

Nasıl Dedicated IP Hosting için en iyi ana bilgisayarlar seçtiniz?

Özel IP adresleri sağlayan ana bilgisayarları kısa listeye aldık. Ardından, hangi ana makinelerin VPS, bulut ve özel seçenekler dahil çeşitli barındırma planları sunduğunu kontrol ettik. Zengin özelliklere sahip yüksek performanslı barındırma sunan ana bilgisayarlara öncelik verdik.

Bu listeyi aldık ve binlerce gerçek incelemeden gelen geri bildirimleri analiz ederek müşteri puanlarına göre kontrol ettik..

Özel IP Barındırma

adanmış ip barındırma karşılaştırın

Ne Öğreneceksiniz

Özel IP barındırma nedir? Web sitem için buna ihtiyacım var mı? En iyi ana bilgisayarı nasıl bulurum?

Bunlar bu makalede ele alacağımız bazı sorular. IP adreslerini açıklayacağım. SEO’nun özel IP’lere nasıl bağlandığını öğreneceksiniz. IPv6 adı verilen bir şey neden bu kadar önemli.

Yazılım mühendisi olarak kariyerime dayanarak özel IP ana bilgisayarları için önerilerimi paylaşacağım.

-Ne-adanmış-ip-hosting

Dedicated IP Hosting nedir?

Her İnternet Protokolü (IP) adresi, bilgilerin internet üzerinden akmasına izin veren bir tanımlayıcıdır. Özel IP, yalnızca size ait olan bir IP adresidir. Bazı ev sahipleri kendileri için ekstra ücret talep eder ve herkesin buna ihtiyacı yoktur.

Özel bir IP adresine sahip olmak, sunucu komşularınızdan biri arama motorlarına bir tane koymaya çalışırken yakalandığınızda sitenizin yasaklanmasını önleyebilir.

Ayrıca, sadece adanmış sunucu barındırma seçerek ve başka herhangi bir sitenin neler yapabileceği veya yapamayacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan sitenizi bu türden herhangi bir potansiyel cezadan koruyabilirsiniz..

Adanmış IP barındırma seçmenin bir diğer avantajı, çoğu ana bilgisayarın bu tür bir barındırma ayarını yalnızca bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası oluşturduktan sonra ayarlamanıza izin vermesidir..

Bu, sitenize başka bir güvenlik düzeyi olan şifreleme sağlar ve sitenizin URL’sinde yalnızca http: // yerine https: // ile gösterilir. Bu ekran, kullanıcıların güvenli bir sitede olduklarını bilmelerini sağlar.

Dolaylı olarak, özel IP barındırma seçimi, sitenizi kullanırken kullanıcılarınızın daha güvenli hissetmelerine yardımcı olabilir. markanız ve işletmeniz için destek.

IP Adresleri Hakkında

IP adresi, İnternet’teki bir makineyi tanımlayan benzersiz bir numaradır. IPv4 sisteminde, her IP adresi noktalarla ayrılmış dört rakam grubundan veya sekizli gruptan oluşur.

IP adresi ev adresi gibidir. InMotion Hosting’ten gelen bu video, konsepti anlamayı kolaylaştırıyor.

Bu sistem bize 4,3 milyar benzersiz kombinasyon sunuyor. İki IP adresi aynı olamaz. Alan Adı Sisteminin (DNS) amacı, alan adlarını IP adreslerine dönüştürmektir.

Paylaşılan bir sunucuda, o sunucudaki tüm siteler aynı IP adresine sahiptir, çünkü hepsi aynı fiziksel makinede bulunur.

Çoğu insan için bu önemli değil. Barındırıcınız, web sitenize gelen trafiği diğerlerini atlayarak otomatik olarak yeniden yönlendirecek ve algılanabilir bir hız farkı yok.

Ancak bir IP paylaşmak aşağıdaki durumlarda sorun yaratabilir:

 • Yayılma biraz zaman alıyor ve hemen barındırma hesabınıza FTP göndermek istiyorsunuz
 • Sitenizi güvence altına almak için bir SSL sertifikası satın almak istiyorsunuz
 • Kullanıcıların, alan adı yerine bir IP adresi kullanarak web sitenizi ziyaret edebilmelerini istiyorsunuz
 • IP’nizin ne için kullanıldığını tam olarak kontrol etmek istiyorsunuz
 • Özel bir IP’niz varsa, sunucunuzla çok daha fazlasını yapabilirsiniz

Kesinlikle Özel IP’ye İhtiyacınız Olduğunda

Bazen, çalıştırmak istediğiniz hizmetleri ve uygulamaları çalıştırmanın tek yolu özel bir IP’dir. Örneğin, oyun sunucuları ve sohbet sunucuları genellikle özel IP adresleri gerektirir.

Büyük miktarlarda gönderen işletmeler E-posta daha güvenli bir şekilde beyaz listeye eklenebileceğinden, özel bir IP’ye sahip olmaktan da yararlanabilir.

sni vs özel ip

SNI veya Özel IP?

Özel bir IP adresiniz yoksa ancak kendi alan adınız varsa, yine de bir SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Bunu mümkün kılan, Sunucu Adı Gösterimi (SNI) adı verilen bir protokoldür.

Birden çok alan adının her birinin aynı IP adresinde bir SSL sertifikası olmasını sağlar. Her alan için benzersiz bir IP adresi gerektirmediğinden daha ekonomik bir yaklaşımdır.

Yalnızca istemci ve sunucu SNI’yı desteklediğinde çalışır. Bu, modern tarayıcılar ve sunucularla ilgili bir sorun değildir, ancak Windows XP çalıştıran herhangi bir şey de dahil olmak üzere eski bilgisayarlar SNI sertifikasını doğrulayamaz.

Tüm büyük web sunucuları uzun süre SNI’yi desteklemiştir, ancak bazı web uygulamaları desteklemeyebilir. SNI uyumlu olmayan tarayıcıların güvenli bir şekilde bağlanabilmesi gerekir, ancak uyarı verebilirler.

seo adanmış ip

Adanmış IP’ler bir SEO Faktörü mü?

Bazı blogcular ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) şirketleri, Google IP paylaşmayan siteleri tercih ettiğinden özel IP adreslerinin SEO için daha iyi olduğunu iddia ediyor. Bu, tartışmalı bir nokta olmasına rağmen, gördüğümüz hiçbir istatistik tarafından kanıtlanmamıştır..

Paylaşılan barındırma ve diğer barındırma türleri arasında küçük bir hız farkı olabilir, ancak paylaşılan barındırma hesaplarının özel IP adresleri olabileceğinden bu doğrudan bir ilişki değildir. Sunucu hızı diğer birçok faktöre bağlı olarak değişebilir.

Aynı IP adresine sahip sitelerin daha az güvenilir olduğu iddialarını da gördük. Yine, bunun kanıtı açısından çok fazla şey yok.

Google ve SSL

Ancak bu argümanların çoğu artık tartışmalı çünkü Google, arama motorlarında SSL sertifikalarını bir faktör olarak kullanacağını söyledi..

SSL sertifikası için özel bir IP’ye ihtiyacınız olduğundan, şimdi özel bir IP’ye sahip olmanın kanıtlanmış, ikincil de olsa SEO faydası var.

Spam Kara Liste

İlgili bir konu spam kara listesidir. Ev sahibi şirketinizin başka bir müşterisi aşırı spam yapıyorsa, büyük olasılıkla ana makine hesabını kaybeder.

Bu arada, spam izleyicileri bu IP adresini yayınlanmış kara listeler. Bu adresi almak için bir sonraki siz olabilirsiniz. Muhtemelen bir hafta içinde listeden düşecek, ancak kara listenin aboneleri o zamana kadar postalarınızı engelleyebilir.

web hosting kuponu

Doğru özel IP ana bilgisayarını arıyorum?
SiteGround okuyucularımız tarafından # 1 olarak değerlendirilmiştir. Şu anda bu indirim bağlantısını kullanarak özel IP bulut planlarında özel fiyatlandırma alabilirsiniz
.

ipv4 vs ipv6

IPv4’e karşı IPv6

IPv4, birkaç milyar benzersiz IP adresi oluşturulmasına izin verir. Artık herkes birden fazla cihaz ve birden çok bağlantı kullandığına ve birden çok web sitesine ev sahipliği yaptığına göre, IP’lerin tükenebileceği düşünülebilir..

IPv6 adresleri, Alan Adı Sistemi (DNS) kayıtlarımızdaki AAAA kayıtlarında saklanacaktır. Henüz ortak kullanımda değiller, ancak önümüzdeki beş yıl içinde daha yaygın hale gelecekler.

Google’ın Baş İnternet Evanjelisti Vint Cerf, neden IPv6’ya ihtiyacımız olduğunu açıklıyor: “İnternetin bir sonraki sürümü”.

IPv6 ile, iki nokta üst üste ile ayrılmış sekiz onaltılık sayı grubu vardır. Bu sistem milyarlarca adres sağlayacak ve sitelere benzersiz IP’ler atamayı çok daha kolay hale getirecektir. Bir IPv6 adresi eski bitler için 32 bit’e karşı 128 bit uzunluğundadır.

IPv4 ve IPv6’nın Artıları ve Eksileri

Birçok barındırma şirketi zaten IPv6 adresleri sunuyor, ancak tüm yönlendiriciler bunları kaldıramaz. Hesabınıza bir IPv6 adresi eklemeden önce, artıları ve eksileri araştırmak en iyisidir:

 1. Biraz eski yönlendiriciler ve DNS sunucuları AAAA isteklerini yok sayar ve istemci makine isteğin zaman aşımını beklemesi gerektiğinden yükleme süresini çok yavaşlatır
 2. İnternetteki bireyleri takip etmek ve yükseltmek mümkün olabilir gizlilik endişeler
 3. Benzersiz adresler, reklamverenler bizi takip etmek
 4. IPv6 adresleri daha az okunaklıdır, bu nedenle yazmak, ezberlemek veya dağıtmak zordur
 5. Birçok internet kullanıcısı IPv6 adresiyle ne yapılacağını bilmiyor
Görünüş
IPv4
IPv6
YapılandırmaManuel veya DHCPOtomatik yapılandırma
IP Bitleri32128
BiçimOndalıkonaltılık
Kapasite43 milyar> 340 milyar dolar
Ağ Kullanımı% 99< % 1

Son derece deneysel olanlar dışında hiçbir sunucu ana bilgisayarı yalnızca IPv6’ya güvenmiyor.

IPv6 ekledikten sonra yine de bir IPv4 adresiniz olacak. Kombinasyon, size özel bir IPv4 adresinin ekstra maliyeti olmadan, başa çıkabilen yazılımla benzersiz bir IPv6 adresi sağlar.

Mevcut sunucular ve yönlendiriciler erken uygulamaları rahatsız eden yavaşlama problemi yok.

ağ sddress çeviri

Ağ Adresi Çevirisi

Önemli bir anlamda, IPv4 adresleri zaten tükendi. İnternet’te 32 bit statik IP adreslerinden daha fazla cihaz var. Sistemin çökmesini engelleyen şey, Ağ Adresi Çevirisi (NAT) adı verilen bir numaradır. IPv6’nın NAT gerekmez veya kullanması gerekmez.

Bu nasıl çalışır:

 1. Yerel bir ağ özgüler genellikle 10.x.x.x veya 192.168.x.x biçimindeki cihazlarına özel IP adresleri.
 2. Yönlendirici çevirir onları tüm LAN için genel bir IP adresine dönüştürür.
 3. Yerel ağ takip eder hangi cihaz gelen paketlerinin gerçekten amaçlandığını bilir. Ağın çok az sayıda benzersiz IP adresi edinmesine gerek yoktur.

Bu yaklaşım genellikle iyi çalışır, ancak yönlendirici yükünü ekler. Bazen bir yazılım lisansı bir sunucu IP adresine bağlandığında sorunlara neden olur.

Bu sayfada sunulan barındırma planları, müşterilere ücretsiz olarak en az 1 ayrılmış IP adresi sağlar. Ancak, çoğu ana bilgisayar eklenti olarak çok ucuz (1 $ / yıl kadar düşük) özel IP adresleri sunar.

En iyi IP sunucuları

Özel IP Barındırma için En İyi Üç Ana Bilgisayar

Özel IP barındırma planları için en iyi barındırma sağlayıcı seçimlerimiz.

evsahibi
Plan
Özel IP’ler
Depolama
Veri deposu
Başlangıç ​​fiyatı
SiteGroundBulut140 GB4 CİGABAYT$ 80.00 / ay
A2 HostingVPS120 GB512 MB5,00 $ / ay
InMotion BarındırmaVPS375 GB4 CİGABAYT$ 34.19 / ay

SiteGround

SiteGround’un bulut ana bilgisayar planları ücretsiz bir alan adı ve özel bir IP adresi içerir. Özel bir sunucu 5 IP adresiyle gelir ve SiteGround yönetiminin tüm yönlerini ele alır.

siteground adanmış ip

Paylaşılan barındırma hesapları bile sabit bir adrese yükseltilebilir. SiteGround, uluslararasılaşma ve destek arayan küçük bir işletme için güçlü bir seçimdir. ABD dışında bulunuyor ve bu bazı müşteriler için sorun olabilir.

A2 Hosting

A2 Hosting, özel IP adresleri için alakart bir plan kullanarak adresleri ihtiyacınız olduğu gibi satın almanıza ve artık ihtiyacınız olmadığında serbest bırakmanıza olanak tanır.

a2 barındırma adanmış ip

Adanmış sunucular özel bir adresle gelir. Paylaşılan, VPS, özel ve bulut barındırma için birden çok ana makine hizmet planı mevcuttur. Eksi tarafta, kendi yedeklerinizi yönetmelisiniz.

InMotion Barındırma

InMotion’ın VPS barındırma ve özel sunucuları, en düşük maliyetli plan için bile standart bir özellik olarak birden fazla IP adresi ile birlikte gelir.

inmotion barındırma adanmış ip

Özel sunucular cPanel kontrol paneli ve hızlı SSD depolama ile birlikte gelir. Veri merkezinizi hedef kitlenize uyacak şekilde seçebilirsiniz. Bununla birlikte, Windows barındırma arıyorsanız, burada bulamazsınız.

web hosting fiyatları

Özel IP barındırma konusunda çok şey arıyorum?
Şu anda InMotion Hosting’in özel IP planlarında büyük bir indirim alabilirsiniz. SSD’ler dahildir. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Özel IP Sık Sorulan Sorular

 • IP adresi nedir?

  İnternet ve web barındırma bağlamında bir IP adresi, internetteki bir bilgisayarı veya cihazı benzersiz bir şekilde tanımlayan kodlanmış bir sayısal dizidir. IP adresi, internete bağlı bir cihazı tanımlamak ve farklılaştırmak için benzersiz bir etiket görevi görür.

 • Barındırma IP adresi nedir?

  Web barındırma sunucularının benzersiz IP adresleri vardır. İnsan kullanıcılar İnternet’teki adreslerle WhoIsHostingThis.com gibi insan tarafından okunabilen “alan adları” ile etkileşime girer. Ancak, interneti çalıştıran bilgisayarlar bu adları kullanmaz. Aksine, her sunucuya benzersiz bir IP adresi atanır.

  Web barındırıcınızdaki alan adı sunucuları, adların adreslerle eşleştiği bir dizine dayalı olarak, okunabilir adın uygun IP adresine yönlendirilmesini talep eder.

 • Her web sitesinin kendi IP adresi var mı??

  Hayır, web sitelerinin benzersiz IP adresleri yoktur. Bir web sitesinin IP adresi, barındırıldığı sunucuya bağlı olarak, genellikle bir grup başka web sitesi ile paylaşılır. IP adresi bir cihazı, bir sunucuyu veya bir sunucu kümesini tanımlar. Tek bir sunucu düzinelerce veya yüzlerce web sitesini barındırabilir.

 • Tahsis edilmiş bir IP adresi nedir?

  Adanmış IP adresi, tek bir sunucuyu, sunucu kümesini veya etki alanını tanımlayan benzersiz bir sayısal adrestir. Adanmış hosting ile, web hosting şirketleri ek bir ücret karşılığında hesabınız için benzersiz bir IP adresi atayacaktır. Bu, “Özel IP Adresi Barındırma” olarak tanıtılır. Bu hesap aracılığıyla barındırdığınız tüm web siteleri bu IP adresini kullanacaktır, ancak başka hiç kimse.

 • Özel bir IP adresi nasıl alabilirim?

  Özel bir sunucu barındırma planı ve çoğu VPS barındırma planı ile özel bir IP adresi alırsınız. Ayrıca, barındırma sağlayıcısına bağlı olmasına rağmen, birçok paylaşılan barındırma planıyla eklenti olarak özel bir IP adresi satın alabilirsiniz..

 • Özel bir IP adresinin avantajları nelerdir??

  Özel bir IP adresine sahip olmak, hem güvenlik hem de hesap verebilirlik açısından avantajlıdır. Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız ve bir SSL sertifikası istiyorsanız, özel bir IP adresine ihtiyacınız vardır.

  Ayrıca, Google özel IP adreslerini tercih eder, böylece özel IP adresli arama motorlarında daha kolay bulunabilirsiniz.

 • Web sitemin paylaşılan bir IP adresi var mı?

  Tek bir web sitesine sahip özel bir sunucuda özel bir IP adresiniz yoksa, web sitenizin IP adresi paylaşılır. Örneğin, paylaşılan bir barındırma planıyla, barındırma şirketi aynı sunucuya birkaç müşteri hesabı yerleştirir.

  Bu hesaplardaki tüm web siteleri aynı bilgi işlem kaynaklarını ve aynı IP adresini paylaşır.

 • Paylaşılan bir IP adresi kullanmanın dezavantajları nelerdir??

  Paylaşılan IP adresi sahipleri tarafından yapılan işlemler, aynı kümedeki diğer IP sahipleri için sonuçlara yol açabilir; bunlardan bazıları tıkanma ve cezalardır..

  Güvenlik duvarları genellikle spam’ı tanımlamak için IP adreslerini kullanır ve Google’ın paylaşılan IP adreslerinde de kötü SEO’yu cezalandırdığı söylenir. Bu durumda, offendant IP’nin diğer kullanıcıları sonuçlara maruz kalabilir.

 • Özel bir IP adresi özel kaynaklarla birlikte mi geliyor??

  Özel IP adresleri ve özel kaynakların doğrudan bir ilişkisi yoktur. Fiziksel (hatta sanal) bilgisayarlar ile IP adresleri arasında standart bir bağlantı yoktur.

  Paylaşılan bir barındırma planınız varsa ve özel bir IP adresi eklerseniz, yine de paylaşılan barındırma planındasınız demektir. Alacağınız tek avantaj özel IP adresidir, bilgi işlem kaynaklarına erişiminizle ilgili başka hiçbir şey değişmez.

 • “Adanmış IP Adresi Barındırma” planı paylaşılan bir barındırma planıdır?

  Adanmış IP barındırma planları genellikle benzersiz IP’nin doğasının erişiminiz olan kaynaklarla ilgili olmadığını görmek için paylaşılan kaynak barındırma planlarıdır..

  Sanal Özel Sunucu (VPS) gibi diğer barındırma biçimleriyle, ne olursa olsun benzersiz bir IP adresiniz olacaktır. Bu muhtemelen barındırma planının “özellikler” açıklamasında belirtilecektir, ancak genellikle ana satış noktası değildir.

 • Neden özel bir IP adresine ihtiyacım var??

  DNS kurulumundan bağımsız olarak web sitenize erişmek istiyorsanız özel bir IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, özel yazılım yüklemeleri için özel bir IP adresi de isteyebilirsiniz.

  Dahası, IP adresinizin diğer kullanıcıları tarafından kazanılmamış cezalarla bir IP adresi paylaşmaktan endişe ediyorsanız, özel bir IP’ye yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

 • WordPress planları özel IP adresleri sunuyor mu??

  Ana bilgisayara ve plana bağlı olarak, bazı WordPress planları özel bir IP adresiyle gelebilir. Paylaşılan barındırma planlarına benzer şekilde, bazı WordPress planları da eklenti satın alma olarak özel IP’ler sunar.

  Buna ek olarak, birçok VPS barındırma planı, WordPress’in basit bir tıklama ile özel bir IP adresi yerinde kurulmasına izin verir.

 • VPS hosting ile özel bir IP adresi alabilir miyim?

  Çoğu VPS planı en az bir ücretsiz özel IP adresiyle gelir. SiteGround ve A2 Hosting örneğinde 1 ücretsiz IP adresi alırken InMotion Hosting ile 3 kazanırsınız..

  VPS barındırma planlarıyla ek özel IP adresleri de satın alabilirsiniz.

 • Neden bir SSL sertifikasına ihtiyacım var??

  Ön uç kullanıcılara güvenilir ve akredite edilmiş bir siteyi temsil etmenin dışında, SSL güvenlik sertifikasının en yaygın nedeni e-ticarettir. Sitenizdeki kredi kartlarını işliyorsanız, planınıza dahil edilmiş bir güvenlik sertifikanız olması gerekir..

  HTTPS üzerinden e-posta, kısa mesaj, tıbbi kayıtlar, finansal bilgiler ve diğer özel iletişim türleri de yapılmalıdır..

 • Paylaşılan IP ile özel IP arasındaki fark nedir?

  Fark, hosting planı türünüz kadar basittir. Paylaşılan barındırma, belirli bir sunucuda barındırılan tüm sitelere aynı IP adresini atar. Adanmış ve VPS barındırma planları, her web sitesine benzersiz bir IP adresi tahsis eder.

 • Adanmış bir IP’nin maliyeti nedir??

  Seçtiğiniz barındırma planı maliyeti belirler. VPS planları, siteniz için özel bir IP adresi almanın en ucuz yoludur (yaklaşık 5 $ / ay). Bulut ve Özel barındırma planları genellikle özel IP adreslerine sahip en pahalı planlar (genellikle ayda 50 ABD Doları’nın üzerinde).

 • Gerçek IP nedir?

  Bir bilgisayarın “gerçek” IP adresi, yönlendirici, ağ, proxy sunucu veya VPN vb. Tarafından atanan harici tanımlayıcısıdır. Web siteniz özel bir IP planıyla barındırılıyorsa, web sitenizin IP’si “gerçek” IP’ye eşdeğerdir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map