En İyi Çalışma Süresi Garantisi Barındırma: Siteniz İçin En İyi Kim? [Güncelleme: 2020]

Contents

Çalışma Süresi Garantisi Barındırma Karşılaştırması

Hizmet şartları makul destekli cömert bir çalışma süresi garantisi web sitenizi çevrimiçi tutmak için çok çalışacak bir hosting sağlayıcı iyi bir göstergesidir. Çalışma süresi garantileri yaygın olsa da, evrensel değildir.


Bir ev sahibinin çalışma süresi garantisini incelerken, garanti edilen çalışma süresi yüzdesine (minimum% 99,9 olmalıdır), fazla çalışmama süresiyle ilişkili geri ödeme tutarlarına ve çalışmama süresine dahil edilmeyen durumlara dikkat ettiğinizden emin olun..

Aşağıda daha fazla ayrıntıya giriyoruz, ancak acele ediyorsanız, en iyi 5 kesintisiz çalışma garantisi ana bilgisayarı:

 1. SiteGround
  – Mükemmel çalışma süresi performansı ve hızlı sunucular
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Barındırma
 5. WP Motoru

Çalışma Süresi Garantisi için En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

Güçlü bir SLA tarafından desteklenen sağlam çalışma süresi garantileri sunan ana bilgisayarların bir listesini hazırladık. Ardından, en iyi 10 kesintisiz çalışma garantisi ana bilgisayarını bulmak için bu listeyi sıraladık.

Çalışma Süresi Garanti Barındırma

uptime garanti barındırma karşılaştırın

Ne Öğreneceksiniz

“Çalışma zamanı garantileri” birçok web barındırıcısının pazarlama sahalarında yer almaktadır. Yine de her “garanti” eşit değildir.

Bu makalede, öğreneceksin:

 • Çalışma zamanı ihtiyaçlarınızı nasıl değerlendirirsiniz??
 • Gizli sözleşme şartlarının tuzaklarında nasıl gezinilir?
 • Aslında ne kadar çalışma süresine ihtiyacınız var??
 • Çalışma süresi garantileri bir web barındırma seçiminizi nasıl etkilemelidir?

Ayrıca, barındırma aramanızda size bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olması için, bir teknoloji inceleme uzmanı deneyimime dayanarak bazı web barındırıcıları önereceğim.

çalışma süresi neden önemlidir

Çalışma Süresi Neden Önemlidir?

Web sitenizi 7/24 ziyaretçilerin kullanımına sunmak için web barındırıcınıza ihtiyacınız var. Bu nedenle, en iyi yeteneğe sahip bir ev sahibi seçmek zorunludur web sitenizi çalışır durumda tutun minimum kesinti süresi ile.

Çoğu ev sahibi, müşterilerine bir çeşit kesintisiz çalışma garantisi sunar, ancak bu vaatler ortaya çıktıkları güven verici olmayabilir olmak.

Çalışma Süresi Sitenizin Başarısı İçin Kritik

Web hosting bir rekabetçi pazar, ve ana bilgisayarlar, sınırsız bant genişliğinden ücretsiz alan adlarına kadar paketten öne çıkmak için birçok avantaj ve vaat sunuyor. Bu bonusların birçoğu yardımcı olur, ancak bunların birkaçı aslında gereklidir.

Ama ortak bir vaat var web sitenizi oluşturabilir veya bozabilir: çalışma süresi garantisi.

Çalışma Süresi Garantisi Nedir?

Çalışma süresi garantisi, web siteniz çevrimiçi ve erişilebilir olacak belirli bir süre için. Değilse, bir geri ödeme. Birçok web barındırıcısı% 99,% 99,99,% 99,999 ve hatta% 100 kesintisiz çalışma garantisi sunar.

Çalışma Süresi ve Sitenizin Kârlılığı

İster ürün veya hizmet satarak ister bağlı satış veya reklam geliriyle para kazanarak işiniz için web sitenize güveniyorsanız, çalışma süresi garantisi, kârlılığınız üzerinde doğrudan etki.

Erişilemeyen bir web sitesi, paraya mal olmak her dakika için çöktü. Yüksek çalışma süresine sahip güvenilir bir ana bilgisayar, gerekli çevrimiçi varlığınızı ve güvenilir bir markayı oluşturmanın bir parçası.

BT Uzmanları Ne Tür Kapalı Kalma Sürelerinden Korkar??

Quorum tarafından yapılan BT uzmanlarının yaptığı bir ankette, en büyük korkularını belirlediler ve işte sonuçlar.

 1. Güvenlik tehdidi (virüs, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı) – 53%
 2. Donanım hatası -% 20
 3. Yedek disk bozulması – 11%
 4. Doğal afet -% 10
 5. İnsan hatası -% 4
 6. Elektrik kesintisi -% 2

Tüm Çalışma Süresi Garantileri Eşit Değil

Çoğu ev sahibi, potansiyel müşterilerinin cazibesi olarak barındırma paketinin bir parçası olarak bir dereceye kadar garantili çalışma süresi sunar. Olsun ya da olmasın bu garantiye güven, ve web barındırıcınızı seçmek için kullanın, tartışmaya hazır.

En Büyük Kesinti Durumları

Twitter veya Facebook çöktüğünde milyonlarca kullanıcıyı etkiler. Siteniz bu ölçekte olmasa da (henüz!), Her zaman basında yer alan kesinti vakalarından öğrenilecek dersler vardır.

İş / UygulamaSebep olmakKesintitarih
NaberDahili bir sorunBirkaç saat2017
İngiltere Ulusal Sağlık ServisiWannaCry Ransomware4 gün2017
StarbucksGecelik teknoloji güncellemesiYarım gün2017
Amazon AWS Bulutİnsan hatası4 saatten fazla2017
ASOSGüç kesintisi20 saat2016
PokemonGoBeklenmedik talepHaftasonunu başlat2016

çalışma süresi daha yakından bakmayı garanti eder

Garantili Çalışma Süresine Daha Yakından Bir Bakış

Promosyon malzemelerinde belirtilen en yaygın garantili çalışma süresi, açık ara, % 99.

Bu, web siteniz için neredeyse kurşun geçirmez bir çalışma süresi gibi görünebilir, ancak sayıları kırmak resim o kadar pembe değil.

Matematiksel olarak,% 99 Çalışma Süresi Çok Fazla Duruş anlamına gelebilir

Bunu düşün:

 • Haftada yedi gün 10.080 dakika.
 • Yalnızca% 1 kesinti süresinde bile, 108 dakikalık potansiyel olarak ölü web sitesi süresine bakıyorsunuz. haftada iki saat.

Bir Yıl Boyunca Gün Kaybedebilirsiniz

Bazı şirketlerin çalışma süresi garantilerini hafta veya aya göre değil, yıllık toplamlara göre belirlediğini unutmayın..

Bu, sahip olmanız gerekeceği anlamına gelir 3 günden fazla kesinti süresi talepte bulunmadan bir yıl önce.

Çalışma Süresi ile “Kapat” Kesmiyor

Gördüğünüz gibi, % 99 -% 99,9 ana bilgisayar çalışma süresi neredeyse mükemmel bir not gibi görünebilir, hala önemli bir kısmı var bu vaadin için kesinti süresi.

Ayrıca, bu yüzde, barındırıcınızın sunucuları yükseltmesi veya sayısız bakım testi yürütmesi gerektiğinde gerçekleşen planlı bakım gibi şeyleri içermez.

Hizmet Seviyenizdeki İnce Baskıyı Okuyun

Hizmet düzeyi sözleşmeniz (SLA), bildirilen sunucu çalışma süresi garantisinin tam olarak belirttiklerini belirleyecektir.

Bazı durumlarda, bir ev sahibinin reklamları% 99,9 kesintisiz çalışma garantisinden bahseder, ancak ince baskıda bu garantinin ne gerektirdiğini.

Kesinti türleri tipik olarak kapsanmaz uptime SLA’ları tarafından:

 • Programlı bakım
 • Hizmet ihlalleri nedeniyle cezai kesinti
 • Deprem veya sel gibi doğal afetler
 • Savaş eylemleri, ambargolar, ayaklanmalar veya sabotaj
 • İş uyuşmazlıkları veya hükümet düzenlemeleri
 • İnternet Arızası
 • Hizmet reddi (DDoS) veya bilgisayar korsanlığı dahil altyapı saldırıları.

Bazen Teminatta Para Çekmek Ödenmez

Diğer ev sahipleri belirli bir çalışma süresi için hesap kredisi sunacak, ancak genellikle parasal değer o kadar sınırlıdır ki, müşteri desteğiyle iletişim kurma zorluğuna bile değmez.

“Kesinti Süresi” Düşünceleriniz anlamına gelmeyebilir

Bu üç günlük kesinti süresinden sonra bile, bir iddiada bulunmak daha zor olabilir hayal ettiğinden daha fazla. Birçok barındırma şirketi “kesinti süresi” nelerin oluşturulduğu konusunda katı sınırlamalar koymaktadır.

Ne Tür Kapalı Kalma Süreleri Sayılmaz?

Kural olarak, nedeniyle kesinti kullanıcı hatası, gibi hatalı kod dış kaynaklı bir geliştiriciden sayılmaz. Ve genellikle, sunucunuz planlanan için size hiçbir şey borçlu olmaz bakım nedeniyle kesinti.

“Sunucu kesinti sürelerinin% 50’sine kötü dağıtılmış yamalar neden olur.” Teknoloji Hizmetleri Grubu’ndan Paul Burns, TechRadar ile yaptığı röportajda.

Sözleşmenizi Kontrol Edin

Çalışma süresi garantileri söz konusu olduğunda, her zaman ince baskıyı oku.

Sözleşme şartlarınıza yakından bakın ve genellikle web sitesi barındırıcınızdan daha çok sigorta satıcılarıyla ilişkili bir dil görürsünüz..

Örneğin, “mücbir sebepler” gibi standart hükümler, depremler ve seller gibi kontrolleri dışında gerçekleşen her şey için ev sahibinizin sorumluluğunu sınırlar..

Pingdom, çalışma süresini izlemek için popüler bir araçtır.

Hosting Türü Önemlidir?

Doğal olarak, barındırma bazı türleri diğerlerinden daha az kesinti olacaktır. Daha sık olarak, bunun nedeni donanım kurulumu ve sunuculardaki genel taleptir..

Dedicated veya VPS Hosting

Örneğin, özel bir sunucuda veya VPS planındaysanız, sunuculara çok daha az kaynak yükü olacaktır.

Hala planlanmış bakım sırasında oluşan kesinti süresine maruz kalacaksınız, ancak sitenizin çevrimdışı olma şansı bir kullanıcı hatası nedeniyle çok daha az olası olacak.

Bulut Barındırma

Başka bir barındırma seçeneği kesinti olasılığını azaltmak bulut barındırıyor mu.

Bulut barındırma, birden çok fiziksel sunucunun sunucu kaynaklarını ödünç almanız açısından VPS barındırma işlemine benzer. Ancak, herhangi bir fiziksel sunucuya bağımlı olmadığınız için, ağda çalışmama süresi riski azaltılabilir.

satma

Son olarak, bayi sunucusu olmayı planlıyorsanız, gerçek yaşam deneyimi kazanmak barındırıcınızın ortalama çalışma süresi önemlidir.

Yüksek çalışma süresine sahip bir barındırma hizmeti sunduğunuzdan emin olmak istersiniz, aksi takdirde sitelerinin neden bu kadar çok zaman harcadığını merak ederek çok sayıda kızgın müşteri isteğini karşılamaya hazır olun.

Çalışma Süresi Garantisine Dayalı Bir Ev Sahibi Seçmeniz Gerekiyorsa?

Herhangi bir web yöneticisi, gerçek garantili% 100 çalışma süresine sahip bir ana bilgisayar bulmak ister, ancak gerçek şu ki böyle bir söz vermenin yolu yok. En iddialı garanti bile Murphy Yasasının etkilerine karşı çürük bir kalkan.

Çalışma Süresi Garantileri Kayıp İşlerin Yerini Değiştiremez

Ancak, yüz yüze geldiğinizde küçük bir rahatlık. kesinti süresinin sonuçları kendi siten için.

Ev sahibi web sitenizi canlı tutamazsa, çalışma süresi garantisi barındırma maliyetleriniz için size geri ödeme yaparken, yine de kaybedilen fırsatları telafi edemez ve bu kesinti süresinden kaynaklanan gelir.

Müşterilerden Gelen Araştırma Potansiyel İncelemeleri

Ağ çalışma süresi iddialarına güvenmek yerine, en iyi bahis çalışma süresi verilerini kendiniz ortaya çıkarın ev sahibi yorumları ve müşteri talepleri yoluyla.

Bu, en güvenli seçenek değildir, ancak barındırma aramanızda kullanabileceğiniz daha doğru bir resim çizebilir.

PROTIP: Sitenizin çalışma süresini düzenli olarak Pingdom veya UptimeRobot gibi bir araçla izleyin.

Çalışma Süresi Tek Karar Verici Faktör Olmamalıdır

Bu nedenle bir ev sahibi seçmek yalnızca çalışma süresi garantisine dayanarak harika bir fikir değil.

Bunun yerine, müşteri hizmetleri için sağlam bir üne, cömert bir çalışma süresi garantisi de dahil olmak üzere web sitenizin ihtiyaç duyduğu özellikler için destek. Siteniz kapandığında havada kalmamanızı sağlamanın en iyi yolu budur.

en iyi çalışma süresi garanti ana bilgisayarları

En İyi Çalışma Süresi Garantili Hosting Sağlayıcıları İçin Seçtiklerim

Hangi baskı makinesinin en iyi çalışma süresi garantisine sahip olduğunu bulmaya çalışan bir acı olabilir, çünkü ince baskı bazen bulmak zor web sitelerinde. Bu nedenle, seçeneklerinizi hızlı bir şekilde daraltmanıza yardımcı olabilecek bu üç ana bilgisayarı kısa listeye ekledim.

InMotion Barındırma

InMotion teklifleri % 99,99 çalışma süresi ve son teknoloji sunucu donanımı ve süper güvenilir destek ekibi ile tanınır. Bu kesintisiz çalışma garantisi özel barındırma ile% 99,999’a kadar daha da genişler paket ve akıllı yönlendirme teknolojisi.

Paranız için aldığınız değer açısından InMotion hosting en iyilerinden biridir. Ayrıca, sitenizi InMotion’a aktarıyorsanız, ekibi geçiş sırasında sitenizi kendi sunucularından birine aktarır. gereksiz kesinti sürelerinden kaçının.

inmotion-çalışma süresi InMotion’ın çalışma süresi garantisi

HostGator

Bütçe dostu bir ana bilgisayar için piyasada sağlam bir çalışma süresine sahipseniz, HostGator’u düşünün. HostGator’un çalışma süresi garantisi: % 99.99, ayrıca hizmet şartlarında yedeklenir. Dolayısıyla, sunucunuz% 99,9 kesintisiz çalışma süresinin altına düşerse bir aylık kredi al hesabında.

Ayrıca, HostGator, siteniz büyüdükçe sizinle kolayca ölçeklenebilmesi, sizi paylaşılan bir plandan özel bir barındırma paketine kolayca taşıması açısından harikadır..

hostgator-çalışma süresi HostGator’un cPanel kontrol paneli

DreamHost

Eğer övünen bir ev sahibi arıyorsanız % 100 kesintisiz çalışma süresi uygun bir fiyata, DreamHost sizin için doğru olabilir. Dreamhost’un sunucuları, dahili soğutma özellikleri, enerji yedekleme jeneratörleri ve 7/24 sunucu izleme.

Siteniz Dreamhost’un sunucularındaki bir hata nedeniyle çevrimdışı duruma gelirse, her saat için bir günlük ücretsiz hosting ücreti siteniz çevrimdışı.

dreamhost-çalışma süresi Sitenizin çalışma süresini izleme konusunda DreamHost’un yardımı

Barındırma Kesintisi Neden Olur??

Mükemmel bir dünyada, web siteniz zamanın% 100’ü canlı olacaktır. Ne yazık ki, her ne kadar iyi web barındırıcıları bol olsa da, hiçbiri mükemmel değil.

Web yöneticileri kesinti süresinin nedenini düşündüğünde, en kötüsü akla gelir. Fakat hacker DDoS saldırıları ile silahlı olmak dikkat edilmesi gereken tek şey değil.

Duruş süresinin ana nedenleri nelerdir??

Duruş süresine dört ana faktör neden olabilir:

 1. Ekipman arızası: hatalı donanım, yazılım hataları
 2. Operatör hatası: hatalı kod, yanlışlıkla dosya silme, güvenli olmayan deneme
 3. Afetler: depremler, seller, yangınlar
 4. Planlanan kesinti süresi: bakım, yükseltme vb. İçin.

Tüm bu riskler ve olasılıklarla birlikte, soru, web sitenizin kesinti süresi olup olmayacağı değil,.

Neyse ki, çoğu ana makinede bir felaket olduğunda aşırı kesinti olmaması için bir veya iki yedek jeneratör vardır. Web sitenizin çalışma süresini takip etmek size kalmış, ancak her etkinliğe hazırlanmak zor bir sunucuyu çevrimdışı duruma getirebilir.

Destek’teki diğer özellikler

 • Telefon Desteği

Çalışma Süresi Garantisi Sık Sorulan Sorular

 • Çalışma süresi garantisi nedir?

  Rekabetçi web hosting endüstrisinde, birçok web hosting şirketi ekstra avantajlar, özellikler ve yeni müşterileri kaydolmak için ikna etmek için teklifler sunar.

  Birçok web barındırma sunduğu standart garanti, web sitenizin belirli bir süre (genellikle% 99 ile% 99,99 arasında) canlı olacağına söz veren çalışma süresi garantisidir. Değilse, web sitenizin kapalı olduğu süre için geri ödeme almaya uygun olabilirsiniz.

 • Çalışma süresi garantisi web sitemin asla kapanmayacağı anlamına mı geliyor??

  Hayır. Çalışma zamanı garantisinin, web sitenizin, zamanın yüzde her ne olursa olsun yayınlanacağına dair bir vaat olduğu yaygın bir yanılgıdır. Gerçekte, web siteniz belirtilen süreden daha uzun bir süre kapalı kaldıysa size geri ödeme yapma sözü verir..

  Bir web barındırma şirketi bir kesintisiz çalışma garantisi sunduğu için, web sitenizin asla bunun ötesinde kesinti yaşamayacağı anlamına gelmez.

 • Web sitesi kesinti süresine ne sebep olabilir??

  Mükemmel bir dünyada, web siteleri her ne olursa olsun her zaman canlı ve kullanılabilir olacaktır. Ne yazık ki, web siteniz için kapalı kalma süresine neden olabilecek birçok olası durum var.

  Kötü amaçlı bilgisayar korsanlığı veya DDoS saldırıları, yazılım hataları veya donanım hataları, ana bilgisayar veya web sitesi sahibinin operatör hatası, güncellemeler veya bakım için planlanan kapalı kalma süresi veya hatta zarar veren doğal afetler gibi web sitesi kapalı kalma süresinin çok çeşitli olası nedenleri vardır. deprem, yangın veya sel gibi sunucunuz.

 • Çalışma süresi garantisi kimdir??

  Artık çoğu web barındırma şirketi için% 99 ile% 99,99 arasında kesintisiz çalışma garantisi sunan standart bir uygulamadır. Çok az sayıda ev sahibi% 100 kesintisiz çalışma garantisi sunar ve bazıları hiçbir resmi garanti sunmaz.

 • Ne tür bir çalışma süresi garantisi standarttır?

  Çalışma süresi garantisi sunan çoğu web barındırma şirketi, hizmet koşulları (TOS) veya hizmet seviyesi sözleşmesi (SLA) belgelerinde garantiyi detaylandıracaktır.

  Genellikle kesinti süreleriyle neyi kastettiklerini belirleyecek ve bir sel, deprem veya terörist saldırı gibi kaçınılmaz kazaların neden olduğu kesinti sürelerini hariç tutabilir (evet, bazı ev sahibi şirketler bunu terimleriyle belirtmektedir).

  Ayrıntılar ayrıca çalışma süresini nasıl ölçeceklerini, garantinin ötesindeki herhangi bir kesinti süresi için geri ödemenizin nasıl hesaplanacağını ve geri ödemenizi nasıl ve ne zaman talep etmeniz gerektiğini de belirleyecektir..

 • Web barındırıcımın çalışma süresi garantisine güvenmeli miyim?

  Hosting hizmetlerinin güvenilir olduğundan emin olmak için bir plan satın almadan önce web barındırıcınızın çalışma süresi ve kesinti tarihini araştırmak isteyebilirsiniz.

  Ayrıca, çalışma süresi garantisinin nasıl çalıştığını ve web siteniz kapalıysa nasıl geri ödeme talep edeceğinizi tam olarak öğrenmek için hizmet şartlarının ve hizmet düzeyi sözleşmesinin ayrıntılarını kontrol ettiğinizden emin olun..

 • Web sitemin çalışma süresi ve kesinti süresini nasıl izlerim??

  Web sitenizin çalışma süresini izlemek ve izlemek için çevrimiçi olarak kullanılabilecek birçok araç vardır. Barındırma sürelerinizi izlemek önemlidir, böylece barındırma maliyetleriniz için geri ödeme isteyip istemediğinizi ve ne zaman isteyeceğinizi bilirsiniz.

  Ancak, birçok uptime garanti uptime garanti amacıyla uptime izleme sadece web hosting şirketi tarafından dahili olarak gerçekleştirileceğini şart koşmaktadır, bu nedenle izleme araçları sizinkilerle çelişirse geri ödeme alamayabilirsiniz.

 • Çalışma süresi garantilerinin ortak istisnaları ve koşulları nelerdir??

  Çalışma süresi garantileri genellikle kullanıcı hatası, barındırma şirketi tarafından planlanan sunucu bakımı veya web barındırma şirketinin kontrolü dışındaki kaçınılmaz ve tesadüfi nedenlerden kaynaklanan kesinti sürelerini hariç tutar.

  Birçok uptime garanti web hosting şirketi garanti süresi için dahili olarak uptime ve kesinti izleme sorumlu olduğunu şart koşuyoruz, böylece kesinti izleme bir geri ödeme talep etmek için yeterli olmayabilir.

  Son olarak, çalışma süresi garantileri genellikle kesin süreci ve kesinti süresi için geri ödemenizi talep etmek için bir zaman sınırını içerir. Bazıları kesinti süresinden sonraki 30 gün içinde geri ödeme talep etmenizi gerektirir. 30 günden fazla beklerseniz, artık geri ödeme almaya uygun olmazsınız.

 • Kesinti süresi için nasıl geri ödeme alabilirim??

  Web barındırma şirketiniz büyük olasılıkla tam olarak nasıl hizmet şartları veya hizmet seviyesi anlaşması içinde geri ödeme talep gerekir.

  Genellikle, belirli bir süre içinde müşteri desteğiyle e-posta veya destek bileti aracılığıyla iletişim kurmanız gerekir. Geri ödeme isteğinde bulunmadan önce ve tercihen bir barındırma planına kaydolmadan önce ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olun..

 • Ne kadar iade edilirim?

  Kesinti için geri ödeme tutarınız, ana bilgisayardan ana bilgisayara büyük ölçüde değişebilir. Birçoğu, web sitenizin gerçekten kapalı olduğu süre için barındırma ücretlerinin iadesini sunacaktır. Genellikle, bir sonraki faturanıza uygulanacak geri ödemeyi hesabınıza bir kredi olarak alırsınız.

 • Çalışma süresi garantisine dayanarak web hosting şirketimi seçmeliyim?

  Bir kesintisiz çalışma garantisi sunmak kötü bir şey olmasa da, web barındırma seçmek için tek nedeni olmamalı.

  Bir kesintisiz çalışma garantisi, web barındırıcınızın geçmişine ilişkin gerçek bir kanıt sağlamaz; bu nedenle, garantiye gerçekten yaşayabileceklerini görmek için incelemeleri ve derecelendirmeleri hakkında biraz araştırma yapmaya değer.

  Kesinti süresi için geri ödeme alsanız bile, web sitenize verilen hasar (kayıp gelir veya aboneler gibi) zaten yapılmıştır. İyi bir sicil kaydı, kesintisiz çalışma garantisinden daha anlamlıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map