En Sevdiğiniz Ölü WordPress Eklentilerinizin 66 Alternatifi

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


WordPress eklentileri binlerce bağımsız geliştirici tarafından geliştirilir ve korunur. Zamanla, bu eklentilerin bazılarının desteklenmeyi bırakması kaçınılmazdır. Geliştiriciler diğer projelere geçerler veya kodlarını güncel tutma görevi karşısında bunalırlar. Bazen, WordPress eklentilerin sağladığı işlevselliği kapsayacak şekilde gelişir.

Bu makale, en popüler geçersiz WordPress eklentilerini kapsar ve bunlara alternatifler önerir. Her şeyi benzer şekilde değiştiremesek de, büyük bir zaman yatırımı olmadan eklentilerinizi değiştirebilmelisiniz.

Yedek Eklentileri Bulma

Aşağıdaki listeler gevşek bir şekilde konu kategorilerine ayrılmıştır ve güncel olmayanlar için bazı alternatif eklentiler sağlamayı amaçlamaktadır. Doğrudan değiştirme olmadığında, yakın bir eşleşme veya başka bir şeye geçmenize yardımcı olacak bir taşıma aracı vardır.

Alternatif Reklamcılık Eklentileri

Reklam eklentileri, reklamların yerleşimini otomatikleştirerek ve gösterilme şekillerini yöneterek blogunuzdan para kazanmanıza yardımcı olur. En yararlı reklam eklentilerinden bazıları terk edilmiş, sonlandırılmış veya yeniden geliştirilmiş, bu nedenle bunlardan birini kullanırsanız, yeniden düşünme zamanı.

 1. Kolay Adsense: Bu eklenti orijinal yazar tarafından terk edilmiş gibi görünüyor. Bunu Easy Adsense Lite ile değiştirin. Reklamları içerik alanlarınıza ve kenar çubuğunuza hızlı bir şekilde yerleştirmenize olanak tanırken, aynı zamanda Google’ın sayfa başına AdSense reklamlarının sayısındaki sınırlara uymanızı sağlar.
 2. Basit Reklam Yöneticisi: Simple Ads Manager hayranları hala var olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaklardır. Yeni adı SAM Pro Ücretsiz.
 3. Reklam Müdürü: Reklam Yöneticisi, AdSense ve diğer ağlar için reklam rotasyonunu üstlendi. Alternatifimiz AdRotate de aynı şeyi yapıyor.
 4. Hepsi Bir Arada Adsense ve YPN: başka bir AdSense eklentisi, ancak bir bükülme ile; ayrıca Yahoo! Artık mevcut olmayan İş Ortağı Reklamları ağı. Ayrıca, bu eklentiyi kullanan bazı kişiler, isteğe bağlı bağış sıfıra ayarlanmış olsa bile, geliştiriciye gizlice nakit verdiğini iddia etti. Diğerlerinin bir sorunu yoktu. Ne olursa olsun, artık kullanılmıyor, bunun yerine Easy Adsense Lite’ı deneyin.

Alternatif Analytics Eklentileri

Birçok analiz eklentisi Jetpack’in piyasaya sürülmesiyle eski haline getirildi. Jetpack, kendi kendine barındırılan WordPress kullanıcılarının WordPress.com tarafından sağlanan istatistiklere dokunmasına izin veren bir WordPress eklentisidir; tek ihtiyacınız olan bir WordPress.com girişi.

 1. WordPress.com İstatistikleri: Bu eklenti şimdi Jetpack’e dahil edildi, bu yüzden kaldırın ve bunun yerine Jetpack’i yükleyin.
 2. StatPress: Bu eklenti artık ondan türetilen bir dizi eklenti ile birlikte durdurulmuştur (Statpress Reloaded, Statpress Topluluğu, Statpress Ziyaretçileri ve NewStatpress dahil). Hepsi Jetpack nedeniyle durdurulmamasına rağmen, aynı işlevlerin çoğunu kapsayacaktır. Statpress’i Jetpack ile değiştirmek istemiyorsanız, Slim Stat Analytics iyi bir alternatiftir ve popüler önbellekleme eklentilerini de destekler.
 3. Analytics360 °: Bu Mailchimp’in bir WordPress analiz eklentisi girişimi idi ve Google Analytics verilerini Mailchimp trafiğiyle harmanladı. Eklenti terk edilmiş olsa bile, Mailchimp’teki Analytics360 ° raporunu kullanarak Google Analytics’i Mailchimp ile entegre edebilirsiniz.

Alternatif İçerik ve Görünüm Eklentileri

Google, duyarlı, mobil uyumlu web sitelerine artan önem vermiştir ve WordPress kullanıcıları, yeni yönergelere uymalarını sağlamak için temaları yeniden geliştirmek zorunda kalmıştır. Bu nedenle, eski tema yönetimi eklentilerinin çoğu eski hale geldi. Bazı popüler eklentiler de geliştirmeden düştü; Jetpack bir kez daha ölümünde rol oynuyor.

 1. Çizgi Roman Yardımcısı: Comicpress Theme Companion, Comicpress tema kullanıcılarına, ana stil sayfalarını değiştirmeden, sitelerinin CSS’sini düzenlemenin kolay bir yolunu verdi. Comicpress Theme Companion’ın geliştirilmesi Ağustos 2012’de durduruldu, çünkü Jetpack Comicpress Theme Companion’ı geçersiz kıldı. Bunun yerine Jetpack’in Özel CSS modülünü kullanın.
 2. WP-kümülüs: WP-Cumulus, 2D ve 3D olarak oluşturulabilen Flash etiket bulutları oluşturdu. Geliştirici kodu korumayı durdurmaya karar verdikten sonra artık kullanılamıyor. Alternatif olarak WP Category Tag Cloud’u deneyin. Etiketlerin ve kategorilerin Flash yerine HTML5 kullanılarak altı farklı biçimde oluşturulmasına olanak tanır.
 3. GD Yıldız Sayısı: yıldız derecelendirmeleri, inceleme web siteleri ve sıralama gerektiren diğer içerik türleri için mükemmeldir. GD Yıldız Derecelendirmesi sona erdiğinden, başka bir eklenti olan GD Derecelendirme Sistemi devreye girdi..
 4. WP Mobil Dedektör: bu eklenti kullanıcının cihazını tespit etti ve ardından o cihaza uygun bir tema yükledi. WP Mobile Edition, otomatik algılama komut dosyası, manuel anahtarlama ve mobil temalar sunan iyi bir alternatiftir.
 5. İlgili İçeriği Düzensizleştir: Nrelate bu eklentinin artık geliştirilmediğini doğruladı. Bunun yerine Zemanta İlgili Gönderileri önerir.
 6. Işık Kutusu Artı Renk Kutusu: WordPress için ışık kutusu eklentisi sıkıntısı yok. WP Lightbox 2’yi iyi sonuçlarla kullandık. Bir görüntüyü katıştırırken, görüntülerinizin Ek Görüntüleme Ayarları’na köprülenmiş olduğundan emin olun ve Şuraya Bağla açılır menüsünün Medya Dosyası olarak ayarlandığından emin olun.
 7. WP Widget Önbellek: bu geçersiz eklenti, veritabanı veya harici hizmetleri sorgulayarak kaydetmek için widget’ların çıktısını önbelleğe aldı. Widget Çıktı Önbelleği aynı şeyi yapar.
 8. Sayfa Çevirme Resim Galerisi: Bu eklenti, belirli içerik türlerini bir WordPress yayını veya sayfasında bir flipbook formatında yükledi. Yine, yerleştirmek istediğiniz içerik türüne bağlı olarak çok sayıda değiştirme seçeneği vardır. WPPDF’yi alternatif olarak deneyin.
 9. AJAX Etkinlik Takvimi: etkinlik takvimlerinin değiştirilmesi zordur, çünkü bunlar yeni bir eklentiye kolayca uyarlanamayan birçok özel alan kullanma eğilimindedir. Ne yazık ki, olayları eski bir AJAX Etkinlik Takvimi yüklemesinden kurtarmanın bir yolu olmayabilir, ancak işlevselliğinin geri kalanını çoğaltmak için Etkinlik Takvimi WD’yi kullanabilirsiniz.
 10. Popülerlik Yarışması: Bu eklenti bir blogda en popüler yayınları görüntüledi. WordPress Popular Posts ile değiştirin.
 11. WP-O-Matic: WP-O-Matic bir toplayıcı ve otomatik blog eklentisidir. Temel işlevlerinin çoğunu benzer şekilde adlandırılmış WPeMatico ile değiştirebilirsiniz.
 12. Site Haritası Oluşturucu: WordPress için site haritası eklentisi sıkıntısı yoktur, ancak dikkat: iki farklı site haritası çeşidi vardır ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmeniz gerekir. Google XML Site Haritaları arama motorları için bir site haritası oluştururken, WP Site Haritası Sayfası sayfalarınızdan birine bir site haritası yerleştirir.
 13. Etkinlik Takvimi: WordPress için birçok etkinlik takvimi eklentisi vardır ve birçoğunun çok benzer adları vardır. Bu Etkinlik Takvimi eklentisi farklıdır, ancak adından kaçırmanız muhtemel özellikleri içerir: tarih ve saat seçicileri, kısa kodlar ve widget desteği.
 14. WordPress İçerik Slaydı: kaydırıcılar da WordPress deposunda iki kuruşluk, bu nedenle bu eklentiyi değiştirmede çok fazla sorun yaşamamanız gerekir. Ana Slider, masaüstü ve mobil cihazlarda çalışan duyarlı bir HTML5 değişimidir.
 15. WordPress Grafikleri: WordPress içinde anında grafikler oluşturmanıza izin verdi. wpDataTables bunu ve çok daha fazlasını etkileşimli tablolar oluşturma ek yeteneği ile yapar.

Alternatif Yedekleme Eklentileri

WordPress web sitenizin düzenli olarak yedeklenmesi önemlidir, çünkü başarısız bir yükseltme, verilerinizi silebilir. Düşünmeye değmez. Bazı ana makineler, bir barındırma paketinin bir parçası olarak oldukça gelişmiş yedeklemeler sağladı, ancak diğerleri yalnızca dahili destek kullanımı için anlık görüntüler alacak. Aşağıdaki yedekleme eklentilerinden birini kullandıysanız, güvenli olmak için bir alternatif arayın.

 1. WP Çevrimiçi Yedekleme: Bu eklenti zamanlanmış yedeklemeler oluşturdu ve bunları e-postayla yöneticiye iletti. WP-DB-Backup aynı şeyi yapar. Yalnızca temel tabloları yedeklediğini ve eklenti verilerini veya dosyalarını yedeklemediğini unutmayın.
 2. Hazır Yedekleme: tam bir çevrimiçi yedekleme eklentisi olarak tasarlanan Dropbox ve Amazon S3 gibi bulut hizmetleriyle Ready Backup entegre WordPress yedeklemeleri. Bu işlev sizin için önemliyse, bunun yerine BackWPup kullanın. Dropbox, S3, Azure, RackSpaceCloud, SugarSync, Glacier ve Google Drive’ı destekler.

Alternatif Arka Uç, Yönetim ve Pano Eklentileri

WordPress kontrol panelini kolaylaştırmak veya belirli görevler için yönetimi kolaylaştırmak için çok sayıda eklenti tasarlanmıştır. Bu oldukça geniş bir alandır, ancak yine de, bu eklentilerin bazıları belirli web sitelerinin işlevselliği için kritikti. Değiştirmelere ihtiyacınız varsa, önerilerimiz.

 1. WordPress Otomatik Yükseltme: WordPress artık yeni bir yükseltme hazır olduğunda sizi otomatik olarak uyarıyor. Ancak, izniniz olmadan güncelleştirme uygulanmaz. Otomatik Güncelleyici eklentisi bazı yararlı ekstra özellikler ekler.
 2. Sayfa Siparişim: Bu eklenti, yönetici haklarına sahip kullanıcıların arka uçtaki sayfaların sırasını değiştirme yeteneğini sağladı. Benzer özelliklerin keyfini çıkarmak için Basit Sayfa Siparişi için bu eski eklentiyi değiştirin.
 3. Kategori Siparişim: bu eklenti, kullanıcıların yukarıdaki Sayfa Siparişim eklentisine benzer şekilde kategori sırasını değiştirmesine izin verdi. Bunun yerine Kategori Sırası ve Sınıflandırma Şartları Sırasını Kullan.
 4. Özel İçerik Türü Yöneticisi: bu eklenti WordPress eklenti deposunda saklanırken kötü amaçlı bir kod enjeksiyonuna maruz kaldı. Bundan önce, orijinal geliştirici AWOL gitti gibi görünüyor, bu yüzden geri dönmesi pek mümkün değil. Pod’ları Deneyin – Alternatife ihtiyacınız varsa Özel İçerik Türleri ve Alanları.
 5. Bakım Modu: Bakım Modu devre dışı bırakılmış olabilir, ancak eklenti deposunda alternatif eksikliği yoktur. Bunun yerine Bakım’ı deneyin.
 6. Adminer: Bu kullanışlı eklenti, WordPress kullanıcılarının WordPress yönetici alanları üzerinden PHPMyAdmin’e erişmesine izin verdi. Bunun için doğrudan eklenti değiştirmeleri bulamamış olsak da, WP-Optimize size bir eklentide PhpMyAdmin’de bulacağınız bazı benzer veritabanı araçları sunar..
 7. Diğer Alanlar: bu özel alan düzenleyicisi geçersiz görünüyor. Bunun yerine Gelişmiş Özel Alanları deneyin.
 8. WP Cevapsız Program: Bu eklenti, zamanlanmış yayınlardaki bu sinir bozucu “Kaçırılan Program” hatalarının çözümünde çok yararlı oldu. WP Timezone, Avrupa’daki kullanıcılar için benzer işlevler sunar (yaz aylarında CEST, kışın CET kullanarak). Planlanmış Post Guardian umut verici görünüyor, ancak 2014’ten beri güncellenmedi, bu yüzden dikkatli kullanın.
 9. Mailpress: Mailpress’in bir istismar olduğu tespit edildi ve bir düzeltme beklemeden çevrimdışı duruma getirildi. Geri dönünceye kadar Bülten’i deneyin.
 10. WP Kısa Kod Yürütme: WP Shortcode Exec, özel kısa kodların oluşturulmasına ve yürütülmesine izin veren kullanışlı bir eklentiydi. Kısa Kodlar ve Filtreler Ekleme doğrudan yerine geçer. WP Shortcode Exec’dan eski verileri de aktarabilir.
 11. DB’yi optimize edin: WordPress veritabanınızı optimize etmeniz gerekirse, Optimize DB’nin yerini alacak birçok eklenti vardır. Düzeltmeleri Sildikten Sonra Veritabanını En İyileştir, gereksiz düzeltmeleri, etiketleri ve yorumları siler. Clean Up Booster, aynı türden verileri çöpe atmanıza ve tablolarınızı önizlemenize olanak tanır.
 12. posta çuvalı: Mailbag bir MailChimp ve Campaign Monitor entegrasyon eklentisiydi. Bir dizi hizmeti destekleyen OptinMonster ile değiştirin: MailChimp, AWeber, Keap (eski adıyla Infusionsoft), GetResponse, ConstantContact, CampaignMonitor, Hubspot, Marketo, ActiveCampaign, Pardot, TotalSend, Emma, ​​iContact, MailerLite, Customer.io, MailPoet, ve FeedBlitz.
 13. Kayıt Plus: hem Register Plus hem de halefi Register Plus Redux, WordPress eklenti deposundan emekli oldu. Kullanıcı Kayıt Yardımcısı’nı yerinde deneyin.

Alternatif Önbellek Eklentileri

WordPress önbellekleme, sitenizin hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için gereklidir. Önbellek eklentinizin süresi dolduysa, burada bir alternatif bulun.

 1. DB Önbellek: artık üretilmiyor; yerinde W3 Total Cache kullanın.
 2. Hızlı Önbellek: durdurulan başka bir önbellek eklentisi. Ve yine, W3 Total Cache iyi bir yedek.
 3. WP Önbellek: Son olarak, WP Cache için onurlu bir söz. Üretime devam edilmedi, ancak WP-Cache.com olarak yeniden adlandırıldı.

web hosting kuponu

Daha hızlı WordPress barındırma arıyor?
1 numaralı derecelendirilmiş ana makinemiz – SiteGround – WordPress hesaplarında 3 katman önbellekleme sağlar. Şu anda SiteGround planlarında% 67’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
ve bugün büyük bir performans artışı elde edin.

Alternatif E-ticaret Eklentileri

E-ticaret eklentilerinin, tüm ürün kataloğunu ve satış arka ucunu yeniden işlemeden değiştirilmesi çok zordur. Bu yüzden uzun vadede desteklenmesi muhtemel bir eklenti seçmek önemlidir. Neyse ki, değiştirilmesi gereken çok fazla e-ticaret eklentisi yok.

 1. eShop: eShop eklentisi, ürün hala mevcut olmasına rağmen geliştiricisi tarafından terk edilmiş gibi görünüyor. EShop verilerinizi WooCommerce’a taşımanın bir yolu var, bu da muhtemelen baştan başlamaktan daha iyidir.
 2. Cart66 Lite: bu eklenti bir şekilde hala var. Bir sürümü hala mevcut: Cart66 Cloud.
 3. WordPress için YAK: Yine Başka Bir Kart veya YAK, birçok WordPress kullanıcısının favorisiydi. Basit yapısı, herhangi bir yazı veya sayfanın bir ürünle ilişkilendirilmesine izin verdi ve eklenti de faturalandırma işlemini destekledi. Eğer peşinde olmanız kolaysa, WordPress Basit PayPal Alışveriş Sepeti ürünleri kolayca satmanıza izin verir. Kısa kodları sepetinize ve ürün sayfalarınıza yerleştirin ve faturalandırma tarafını yönetmek için PayPal arka ucunu kullanın.

Alternatif Form Eklentileri

WordPress için bir dizi form eklentisi var. Sizinki aşağıdaki listede bulunuyorsa, benzer işlevselliği koruyan bazı alternatifler aşağıdadır.

 1. cforms: Cformlar üretimde olmayabilir, ancak bir çatal var: Cforms2.
 2. WP-reCAPTCHA: WordPress ReCaptcha Entegrasyon eklentisine geçiş yapın.
 3. TDO Mini Formlar: Bu, misafirlerin bir blog’a içerik yayınlamasına izin veren çok kullanışlı bir eklentiydi ve bu daha sonra bir yönetici tarafından onaylanabilir. WordPress arka uç yönetici alanını tamamen atlamanın iyi bir yoluydu. TDO Mini Forms artık geliştirilmediğinden, Kullanıcı Tarafından Gönderilen Gönderiler önerilir. Tam eşleşme olmasa da, bu nişteki diğer eklentilerden daha güvenilir bir şekilde çalışır.

Ayrıca bakınız: FormMail Alternatifleri

Alternatif Medya Eklentileri

Flash’ın ölümü ve HTML5’in yükselişi, WordPress’e medya yerleştirme şeklimizi değiştirdi. Bu nedenle, birçok eklenti modası geçmişken, diğerleri yıllar boyunca yol kenarına düştü.

 1. PodPress: Bu eklenti, WordPress’i arka uç olarak kullanarak bir podcast barındırmayı gerçekten kolaylaştırdı. Buna güvendiyseniz, bu eklentiye geçmeyi deneyin: Blubrry PowerPress Podcasting (veya kısaca PowerPress).
 2. Viper’ın Video Hızlı Etiketleri: Bu eklenti videoyu WordPress’e yerleştirmeyi kolaylaştırdı. Artık gerekli değildir, çünkü işlevlerinin çoğu temel WordPress kodunda bulunmaktadır. Eski hızlı etiketlerinizi yeni biçime taşımanız gerekirse, bunun için bir eklenti vardır.
 3. Ses oynatıcı: bu eklenti geçersiz; bunun yerine Simple Audio Player’ı deneyin.
 4. WordPress için JW Player Eklentisi: bu eklenti yaşıyor, ancak WordPress için JW Player 7 olarak yeniden adlandırıldı.
 5. WP Dosya Tabanı: WP Filebase, dosyaların bulunmasını kolaylaştıran bir medya yöneticisidir. WordPress eklenti dizininden kaldırıldı. Ancak, GitHub’dan bağımsız bir eklenti olarak hala kullanılabilir, ancak aktif geliştirme aşamasında görünmüyor. Alternatif olarak kullanabileceğiniz bir Pro sürümü de var. Ancak ücretsiz bir eklenti kullanmak istiyorsanız, bunu Enhanced Media Library veya Media Library Plus ile değiştirin.

Alternatif Güvenlik Eklentileri

WordPress’i manuel olarak sertleştirerek veya bir güvenlik eklentisi kullanarak WordPress güvenliğinizi varsayılan seviyenin üzerine çıkarmak önemlidir. Doğal olarak, desteklenmeyen bir güvenlik eklentisi kendi başına bir risktir. Bu eklentileri daha yeni alternatiflerle değiştirmeyi düşünün.

 1. Supsystic Tarafından Güvenlik: Bu eklentinin bir web sitesi olsa da, eklenti deposunda listelenmiyor. Güvende olmak için Hepsi Bir Arada WP Güvenliği ve Güvenlik Duvarı gibi bir şeyle değiştirin.
 2. Gizli Giriş: Bu eklenti wp-login.php dosyasını dönen bir kilit açma kodu ekranının arkasına gizleyebildi. Gizli Giriş Sayfası ile değiştirin.
 3. WordPress Dosya Monitörü: Bu, WordPress’in temel dosyalarını izlemek ve bir dosya değiştirildiğinde e-posta mesajı göndermekle sorumluydu. Daha iyi WP Güvenliği, bu özelliği ve diğer bazı yararlı güvenlik işlevlerini içerir.
 4. Web Sitesi Savunucusu: Bu eklenti WordPress’in nasıl sertleştirileceğine dair pratik öneriler sundu ve ayrıca dosya tarama ve yönetici alanı koruması da içeriyordu. Hepsi Bir Arada Güvenlik ve Güvenlik Duvarı iyi bir alternatiftir.

Alternatif SEO Eklentileri

Kutudan çıktığı gibi, WordPress’in SEO’su eksik olabilir. Aşağıdaki eklentiler yardımcı oldu, ancak geliştirmelerden düştü. Sitenizin saldırılara açık olmadığından emin olmak için bunları değiştirin.

 1. Robotlar Meta: bir robots.txt oluşturucusu. Basit Robotlar Meta ile değiştirin.
 2. SEO Rank Muhabiri: bu sıralama izleyici birkaç günde bir sıralama rapor etti. Artık çalışmıyor, bu yüzden benzer Wincher Rank Tracker’a geçin.
 3. Searchterms Etiketleme 2: Bu eklenti, Google’ın alaka düzeyini artırmak için dizine eklemesini sağlamak amacıyla bir sayfa için tüm arama terimlerinin bir kaydını tuttu. İşaretlenmezse, bunun gibi eklentiler sıralamaya gerçekten zarar verebilir. Ancak Searchterms Tagging 2’yi değiştirmek istiyorsanız, Son Arama Terimleri oldukça iyidir. Her bir sayfayı sayfaya koymadan bazı terimleri rapor edecektir.

Alternatif Sosyal Medya Eklentileri

Sosyal ağlar sürekli değişen bir manzaradır ve kod değişiklikleri sunulduğunda eklentiler sürekli olarak güncelliğini yitirmektedir. Buna ek olarak, WordPress sosyal medyayı yapmakta olduğundan çok daha iyi, bu nedenle bu eklentilerdeki bazı işlevler eski.

 1. Sözlük: Bu eklenti bir Facebook duvarında yayın paylaştı, ancak çalışmayı durdurdu. Jetpack’i kurar ve ardından Publicize modülünü kurarsanız aynı işlevselliği elde edebilirsiniz..
 2. Sosyal: Bu Mailchimp eklentisi bir WordPress blogu ile Facebook / Twitter arasında bir köprü görevi gördü. Jetpack yine kaybettiğiniz işlevlerin çoğunu kapsıyor.
 3. Sosyal Kaydırıcı 2: bu eklentinin gitmiş olması nedeniyle kayan bir sosyal panel görüntülemek zor. WP Social Slider’ı deneyebilirsiniz, ancak bir süredir güncellenmediğinden dikkatli olun..
 4. Basit Facebook Bağlantısı: Facebook paylaşım eklentisi. Jetpack kullanın.
 5. Wordbooker: başka bir durdurulan Facebook eklentisi. Jetpack kullanın.
 6. Twitter Karatavuk Turtası: Bu, tweet’leri WordPress içeriğine yerleştirmeyi gerçekten kolaylaştırdı. Bu eski kodu kullanmak yerine resmi Twitter eklentisini kullanın.
 7. Mingle Forum: bu uzantı kullanıcıların bir Mingle Forumunu bir WordPress bloguna yerleştirmesine izin verdi. Doğrudan bir yedek bulamadık, ancak WPForo ve bbPress iyi alternatifler.

Alternatif Çeviri Eklentileri

Google Çeviri, çeviri eklentilerinin kullanılma şeklini bozarak birkaçının geliştirilmesini bıraktı. Diğerleri terk edildi. Şu anda kullanmakta olduğunuzlar için bazı alternatifler.

 1. qTranslate: bu çok dilli değiştirici terk edildi, ancak bir halefi var: qTranslate-X. Yazarı, orijinal ile pek az ortak noktası olduğunu, ancak bir göç rehberi oluşturduğunu söylüyor.
 2. Kod Çözme Lokalizasyonu: bu eklenti eski gibi görünüyor, bu yüzden yerine Loco Translate’i deneyin.

web hosting fiyatları

WordPress performansında bir dönüm noktası mı arıyorsunuz??
Yavaş hızlardan ve tweaking eklentilerinden bıktınız mı? Liquid Web son hız testlerimizde son derece iyi performans gösterdi. Şu anda bu özel indirim bağlantısını kullanarak planlarından büyük tasarruf edebilirsiniz
.

özet

Eklentileri değiştirmek emek yoğundur, ancak eski eklentiler en bakımlı WordPress web sitesinde bile sorunlara neden olabilir. İyi bir desteğe ve sık güncellemelere sahip olan alternatifleri seçmeye çalışın. Bunu göz önünde bulundurarak, mevcut sürümünüz güncel olmasa bile eklentileri değiştirmek genellikle iyi bir fikir olabilir.

En önemli eklenti yedek eklentinizdir, bu yüzden işlevsel ve güvenli olduğundan emin olun. Bu şekilde, bir şeyler ters giderse değişikliklerinizi her zaman geri alabilirsiniz.

İleri Okuma ve Kaynaklar

Kodlama ve geliştirme ile ilgili daha fazla rehberimiz, eğiticimiz ve infografikimiz var:

 • Sizin için ne ödeme olsun: WordPress hosting ücretsizdir, ancak bunun için ödemek isteyebileceğiniz nedenler vardır.
 • WordPress Blogunuzu Yedekleme: İşlerin yanlış gittiği zamanlarda web sitenizi nasıl güvende tutacağınızı öğrenin.
 • WordPress Ekonomisi Ne Kadar Büyük? WordPress ekonomisi, muhtemelen sandığınızdan çok daha büyük ve daha çeşitlidir.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map