Eğitimde Minecraft – İşte Sınıfta Neden Modaya Dönüşüyor?

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.

Minecraft’ın oyuncular arasında popüler olduğunu biliyor olabilirsiniz, ancak sınıfta da modaya dönüştüğünü biliyor muydunuz??

Bir öğrenme aracı olarak oyunlaştırma ve video oyunları son birkaç yıldır sıcak bir araştırma konusu olmuştur ve Minecraft başlangıçta sadece bir oyun olarak tasarlanırken, oyunun esnek, kum havuzu doğasının onu için mükemmel bir araç haline getirdiği ortaya çıkmaktadır. herhangi bir konunun öğretmenleri.

Minecraft Nedir??

Minecraft’ta oyuncular, değişen arazi dünyasında farklı malzemelerin 3D yapı taşlarını mayınlayıp üretebilirler. Bu bir sanal alan oyunudur, yani genel bir görev veya arsa yoktur – oyuncular ne yapmak ve ne yapmak istediklerine karar verirler.

MinecraftEDU

Minecraft en başından beri yaratıcı öğretmenler tarafından tarihi binaları hayata geçirmek, öğrencileri Minecraft içindeki grup projeleri üzerinde birlikte çalışmaya teşvik etmek için sınıfta bir araç olarak kullanıldı..

2016 yılında Microsoft, özellikle Minecraft: Education Edition veya MinecraftEDU adlı eğitimciler için bir Minecraft sürümünü yayınladı.

Oyunun temel çekirdeği aynıdır, ancak eğitim sürümü ekstra özellikler ekler. Öğrenciler, oyunu kendi sürümleri için ödeme yapmak zorunda kalmadan evde indirebilir ve oyun içinde fotoğraf çekebilir ve diğer öğrencilerle paylaşabilirler.

kaynaklar

Sınıfta Minecraft kullanmaya başlamaya hazırsanız, başlamanız için gereken tüm kaynaklar.

Genel Bakış

Minecraft’ta yeni misiniz? Sınıfınızda kullanmak için koyabileceğiniz bir şey olup olmadığını görebilmeniz için bazı tanıtımlar ve genel bakışlar.

 • MinecraftEDU Eğitimci İncelemesi: MinecraftEDU yazılımı ve sınıftaki olası uygulamalarına genel bakış, gerçek öğretmenlerin yorumları.
 • Arizona Devlet Üniversitesi’nin Oyunlar ve Etki Merkezi’nde MinecraftEDU: Minecraft’ı eğitimde kullanma hakkında PDF indirmeleri ve videolar.
 • MinecraftExperience: Minecraft’ın öğrenmedeki olanaklarını keşfetmek için küresel bir kitle kaynaklı wiki.

Araştırma

Minecraft aslında öğretim için etkili bir araç mı? Uzmanların neler keşfettiğini öğrenin.

 • Video Oyunlarının Uygulamasını, Tutumlarını ve Entegrasyonunu Keşfetmek: Ortaokulda MinecraftEDU (PDF): MinecraftEDU’nun sınıf uygulamasında kullanımını değerlendiren bu çalışma, çoğu öğretmen ve öğrencinin eğlenceli olduğuna, yaratıcılığı geliştirdiğini, keşfi geliştirdiğini ve iyi bir uygulama olduğunu buldu. sürükleyici tarihi ortamlar yaratmak ve keşfetmek için.
 • Minecraft’ta İngilizce Öğrenmek: dil yeterlilikleri ve sınıf uygulamaları üzerine bir vaka incelemesi (PDF): Bu çalışma, Minecraft’ın dil öğrenimini desteklemek için kullanımını inceliyor.
 • Ortak Zemini Oluşturmak ve İşbirliğini Artırmak için MinecraftEDU’yu kullanma: MinecraftEDU’yu kolej düzeyinde bir Amerikan Edebiyatı dersinde kullanmak, daha yapılandırmacı ve işbirlikçi bir öğrenme tarzını teşvik etmeye nasıl yardımcı olabilir?.
 • Eleştirel Düşünme ve Anlamın Minecraft EDU ile Müzakere Edilmesi: İlköğretim Dil Öğrenenlerine Bir Vaka Çalışması: Bu çalışma, Minecraft’ın bir grup ilköğretim İngiliz Dili Öğrenenleri tarafından, eleştirel düşünme, problem çözme ve müzakere kalıplarının olup olmadığını ve anlamın ortak yapısı mevcuttu.

Öğreticiler

Başlamaya hazırsanız, nasıl oynayacağınızı öğrenmeniz için bazı başlangıç ​​eğiticileri.

 • MinecraftEDU Wiki: kurulumdan ders planlarına kadar MinecraftEDU hakkında bilgi edinmeye başlamak için harika bir yer.
 • Minecraft Eğitim Sürümü Kaynakları: oyunu oynamaya başlamak için tüm yeni başlayanlar için bu eğiticilere göz atın ve ardından yaşa göre gruplandırılmış ders planları ile harekete geçirin.
 • MinecraftEDU Denetimleri (PDF): MinecraftEDU’da klavye ve fare denetimlerinde 1 sayfalık temel bir talimat sayfası.

Videolar

MinecraftEDU’nun nasıl çalıştığını görmek için bu video eğitimlerini izleyin.

 • Yeni Başlayanlar için MinecraftEdu Bölüm 1: Minecraft için tamamen yeni olan ve nereden başlayacağına dair hiçbir fikri olmayan öğretmenler için bir dizi.
 • MinecraftEdu kullanma – Bölüm 1 – Giriş: hem öğretmenler hem de öğrenciler için MinecraftEDU’da eksiksiz bir eğitim serisinin ilk videosu.
 • TeacherGaming YouTube Kanalı: TeacherGaming, YouTube kanallarında çok sayıda yararlı MinecraftEDU öğretici videosu paylaşan bir oyun geliştirme şirketidir.

Ders planları

Artık nasıl oynayacağınızı bildiğinize göre, sınıftaki çocuklara öğretmek için yeni becerilerinizi nasıl uygulayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Minecraft’ı Sınıfta Kullanma Fikirleri: tarihi hayata döndürmekten okuduğunu anlama üzerine çalışmaya kadar Minecraft’ı sınıfta kullanmanın sayısız yolu vardır.
 • Beşeri Bilimler Sınıfında Minecraft: Küresel dinler üzerine bir dersi tamamlamak ve öğrencilerinizin bilgilerini test etmek için Minecraft’ı nasıl kullanabilirsiniz?.
 • Okulda Minecraft: Minecraft’ı okul ortamında kullanmak için fikirleri, dersleri, uygulama stratejilerini ve daha fazlasını barındırmaya adanmış bir wiki.
 • Pixel Art Kodlama: öğrencilerin grup olarak kendi programlama dillerini icat ettikleri ve piksel sanatını kodlamak ve kodlarını çözmek için kullandıkları bir bilgisayar bilimi dersi.
 • Öğretmen Kılavuzu: Beş Yol Minecraft (ve Diğer Video Oyunları) Öğrenci Yazma Becerilerini Artırabilir: Minecraft’ı bir dil sanatları sınıfında kullanmak için beş fikir.
 • Minecraft Maths: matematik öğretmenlerinin, öğrencilere perspektif, derinlik ve izometrik görünüm hakkında bilgi edinebilecekleri teknik çizim hakkında bilgi vermek için Minecraft’ı kullanmaları için bir fikir.
 • SAA’da Minecraft: Savaş Alanları & Tamamlanan Özel Projeler: öğrencilerin İç Savaş savaş alanlarını araştırdıkları ve proje videoları da dahil olmak üzere Minecraft’ta yeniden oluşturdukları bir ders planı.

Değişiklikler

Temel bilgilerden bıktınız mı – yoksa dersinizi hayata geçirmek için özel bir şeye mi ihtiyacınız var? Modlarla her şey mümkündür.

 • qCraft: kuantum fiziğinin prensiplerini Minecraft dünyasına getiren bir mod.
 • Galacticraft: Güneş sistemini kendi uzay geminizde keşfetmenizi sağlayan bir mod.
 • Özel NPC’ler: dünyanızı daha etkileşimli hale getirmek için özel karakterler ekleyin.

Bloglar

 • Minecraft Öğretmeni: Bilgisayar öğretmeni Joel Levin’in sınıfta Minecraft’ı kullanma deneyimleri hakkında her şey.
 • MinecraftEDU Elfie: Bu blog, öğrencileri meşgul etmek ve eğitmek için teknolojiden yararlanmak isteyen Victoria’daki bir ortaokul öğretmeni tarafından.

Forum

 • Minecraft Öğretmenleri Google Grubu: öğretmenlerin öğrenmeyi kolaylaştırmak için Minecraft’ı kullanmasına yardımcı olmaya adanmış bir Google Grubu. Materyaller ve tartışma için harika bir kaynak.

Sonuç

Minecraft ilk bakışta basit bir oyun gibi görünse de, basitliği onu öğrencilerinizin öğrenmelerini desteklemek için sayısız yaratıcı yolla kullanmak için ideal hale getiriyor. Yukarıdaki eğitimlere ve ders planlarına başlayın, öğrencileriniz öğrenmeye her zamankinden daha fazla dalmış olacaklar.

İleri Okuma ve Kaynaklar

Teknoloji ve öğrenmeyle ilgili daha fazla rehberimiz, eğiticimiz ve infografikimiz var:

 • Minecraft için Barındırma: VPS veya Özel sunucu kullanarak bir Minecraft sunucusu bulma ve kurma hakkında ipuçları.
 • A + Matematik Öğrenci Kılavuzu & Kaynaklar: matematik öğrenmek için ipuçları ve araçlar.
 • Sınıfta Dijital Okuryazarlık için Web Kaynakları: sınıfta interneti kullanmanın farklı yolları.
 • Çocuklar için Eğitim Web Siteleri: Çocukların öğrenmelerine yardımcı olacak harika bir web sitesi listesi.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me