cPanel Hosting: Bunlar En İyi (Ve En Kötü) cPanel Hosts Şimdi Web’de.

CPanel Hosting’i karşılaştırın

cPanel dünyanın en popüler kontrol panelidir. Kullanımı kolay olmasının yanı sıra, bir ana bilgisayardan diğerine geçmeyi çok daha kolay hale getirir. Yine de, birçok ana bilgisayar farklı kontrol panelleri sunuyor – bazıları tescilli.


cPanel’in popülerliği, kontrol paneli seçiminizin ötesine geçen birçok seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, iyi sunucu hızı ve kararlılığı, kaynak tahsisi ve müşteri desteği sağlayan barındırma aramalısınız.

Aşağıda, en iyi cPanel sunucularının ayrıntılarına dalıyoruz. Ama hemen başlamak istiyorsanız ilk 5’imiz:

 1. A2 Hosting
  – Olağanüstü destek ile yüksek hız ve çalışma süresi
 2. Greengeeks
  – Çevre Dostu cPanel planları
 3. Bluehost
  – Katı değer & harika çalışma süresi
 4. InMotion Barındırma
 5. HostPapa

CPanel İçin En İyi Sunucuları Nasıl Seçtik??

CPanel sunan tüm barındırma planlarını aldık ve daha sonra yalnızca ortalamanın üstünde müşteri desteği olan en yüksek puan alan ana bilgisayarlarla sınırlandırdık..

Uzmanlarımız 380’den fazla web barındırma şirketini ve 1.500 barındırma planını inceledi. Bunları, binlerce müşteri incelemesiyle birlikte en iyi önerilerimizi belirlemek için kullandık.

CPanel Hosting Nedir??

cPanel barındırılan web sitelerini yönetmek için en popüler uygulamadır. İşaretle ve tıkla arayüzü ile sitenizde en yaygın görevleri (e-posta hesapları oluşturma, yedekleme oluşturma, yazılım yükleme vb.) Kolayca yapmanızı sağlar.

Birçok web hosting şirketi cPanel sunuyor. Yani sizin için önemliyse, birçok seçeneğiniz var. Bu kılavuz, göz önünde bulundurmanız gereken sorunları sıralamanıza ve sizin için doğru ana bilgisayarı seçmenize yardımcı olacaktır.

cPanel Barındırma

CPanel nedir?

İster acemi ister deneyimli bir web yöneticisi olun, barındırma hesabınızdaki kontrol paneli sorunsuz ve kolay bir deneyimin anahtarıdır ve cPanel neredeyse endüstri standardı haline gelmiştir.

Ama senin için doğru mu? Peki ya rekabet?

Ne bekleyebileceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinmek için kontrol paneline bakalım. Bu bölümdeki tüm özelliklere bu gösterge tablosundan erişilebilir:

cPanel Hosting Kontrol Paneli Gösterge Tablosuna bir göz atın – cPanel Demo Sitesinde kendiniz deneyebilirsiniz.

CPanel’i bu kadar popüler yapan nedir?

CPanel kontrol paneli başlangıçta Linux hosting sunan bir web hosting şirketi için geliştirilmiştir. Barındırma müşterilerinin, barındırma hizmetlerinin FTP girişleri ve e-posta adresleri gibi temel bölümlerini yönetmesine izin verdi. Yazılım 15 yıldan fazla evrim geçirdi ve kullanıcı dostu arayüzü ve basit gezinme özelliği sayesinde WebPanel adlı bir spinoff ürününü geride bıraktı.

CPanel’i dağıtan ana bilgisayarlar için birkaç büyük bonus vardır:

 • Genel yardım belgelerini dağıtabilirler ve kurum içinde çok fazla yardım geliştirmeleri gerekmez
 • Müşteriler sunucudan sunucuya taşınırken bilgilerini aktarabilirler
 • cPanel, web barındırma müşterilerinin riskli veya yasaklanmış bir şey yapmasını durdurur
 • WHM ve cPanel birlikte güzel bir şekilde çalışır, böylece ana bilgisayar, sunucu tabanlı barındırma hesaplarında her ikisinin kombinasyonunu kullanabilir ve kullanıcılara tutarlı bir deneyim sunar
 • WHM aynı zamanda birden fazla istemci sitesinin kolay yönetimini sağlarken, kullanıcı dostu cPanel arka ucu
 • WHM ve cPanel uygun şekilde yönetilirse güvenlidir.

Aşağıdaki dosya yöneticisine göz atın:

cPanel Hosting Dosya Yöneticisi Doğrudan gösterge tablosundan erişilebilen düzenli görünümlü bir dosya yöneticisi.

CPanel gibi müşterileri barındıran çünkü:

 • Süper olmuş gezinmesi kolay
 • Deneyim hemen hemen her ana bilgisayarda aynıdır
 • Teknik görevlerin çok basit bir grafik arayüzü var
 • Yerleşik yardım potansiyel olarak zarar verici bir şey yapmanı engeller
 • Harcadın web sitenizde daha fazla ve yönetici için daha az zaman arkasında
 • Beklemediğiniz her türlü şeyi yapabilir.

Dikkat edilmesi gereken yaygın cPanel hesabı özellikleri:

 • E-posta hesapları, veritabanları, disk alanı ve bant genişliği gibi sınırsız kaynak
 • MySQL veritabanı yönetimi ve oluşturma
 • Entegre site oluşturucular
 • 1 tıklama yüklemesi Fantastico veya Softaculous aracılığıyla.

cPanel Hosting mySQL Veritabanı seçeneklerinin ve mySQL yönetiminin kısa tanıtımı.

cPanel ayrıca cıvatalar için bir platform olarak da kullanılabilir. En yaygın olanı, tek tıklamayla kurulum için yüzlerce uygulama sunan bir komut dosyası kütüphanesi olan Fantastico’dur. Fantastico, uygulamaların kurulum ve dağıtımındaki tüm zorlukları ortadan kaldırır WordPress, PhpBB, Joomla, ve osCommerce.

Fantastico’nun ötesinde, Softaculous komut dosyası yükleyici entegrasyonunu da aramak isteyebilirsiniz, çünkü bu, cPanel’in işlevsel olarak daha da genişletilmesini sağlayacaktır.

Son olarak, seçtiğiniz cPanel sunucusu web sitenizin hedeflerine dayanacaktır. Örneğin, bir e-ticaret web sitesi başlatmak istiyorsanız, ücretsiz bir paket barındıran bir ana bilgisayar hizmeti aramak iyi bir fikirdir SSL sertifikası, alışveriş sepeti entegrasyonu ile birlikte. Bunları genellikle daha sonraki bir tarihte bir ücret karşılığında ekleyebilirsiniz, ancak ürün satacağınızı biliyorsanız, bu özelliklerin en baştan dahil edildiğinden emin olmak akıllıca olur.

Genel olarak, çoğu kişi bir cPanel kontrol paneli veya en azından kendi özelleştirilmiş sürümünü sağlayan bir barındırma sağlayıcısı seçer. Yine de, aşağıda daldığımız başka seçenekler var.

VPS, Paylaşılan ve Adanmış Hosting için cPanel

Basitçe söylemek gerekirse, bir cPanel ana bilgisayarı, sunucularını yönetmek için bir cPanel kontrol paneli kullanan herhangi bir barındırma sağlayıcısıdır. Bu, kullanabileceğiniz çeşitli cPanel barındırma ortamları olduğu anlamına gelir. cPanel, inanılmaz derecede başlangıç ​​dostu olduğu ve benzeri özellikler içerdiği için en yaygın olarak paylaşılan barındırma ortamlarında kullanılır tek tıklamayla yazılım ve CMS yüklemeleri, kolay veritabanı oluşturma, basit alan adı yönetimi, ve dahası.

cPanel Hosting E-posta Yöneticisi Hepsi cPanel tarafından kapsanan çok sayıda posta ve e-posta yönetimi seçeneği.

Bununla birlikte, cPanel, VPS ve özel sunucular gibi daha gelişmiş web barındırma paketlerinde de kullanılabilir. VPS veya özel barındırma kullananlar, cron işleri oluşturma ve basit veritabanı yönetimi seçeneklerinin yanı sıra SSH ve kök yönetici erişiminin tadını çıkaracaklar.

Kısacası, onu değerli kılan sadece cPanel’in özellikleri değil, ortadan kaldırdığı sorunlar. En önemlilerinden 5 tanesini seçtik:

 1. zaman
 2. kaynaklar
 3. Para
 4. Stres
 5. hatalar.

web hosting kuponu

CPanel hosting’de çok şey arıyorum?
Bluehost’un özelleştirilmiş cPanel’i sezgisel ve özelliklerle doludur. Şu anda planlarında% 65’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

cPanel Özellik Ayrıntıları

Bunların her biri bazı ayrıntıları kullanabilir.

zaman

En değerli kaynağınız zamandır. Bunu gerçekleştirmek için uzun süredir çalışan bir web sitesi gerekmez.

CPanel’in kullanım kolaylığı nedeniyle, karmaşık işlemleri kolaylaştırarak size çok zaman kazandırır.

kaynaklar

Geliştiricileriniz değerli bir kaynaktır. Ama pahalı olabilirler.

CPanel ile, başkalarına sizin için yapmaları için ödeme yapmak yerine bir ton görev üstlenebilirsiniz..

Para

CPanel’i kullanmak çok kolay olduğu için, muhtemelen geliştiricileri işe almak zorunda kalmayacaksınız.

Kararlı web yöneticileri için sıfırdan az geliştirme kaynağına ihtiyaç vardır. Öğrenmeye istekliyseniz, çoğu şeyi kendiniz yapabilirsiniz.

Stree

Bir web sitesi işlettiğinizde, her zaman bol miktarda stres vardır. Yani stresi azaltmanın herhangi bir yolu harika.

cPanel tam anlamıyla yüzlerce zor şeyi yapmayı kolaylaştırır. Ve bu stres yükünüzü azaltacaktır – her zaman yardımcı olur.

hatalar

Hepimiz hata yapsak da, cPanel’e sahip olmak can sıkıcı hata oranınızı önemli ölçüde azaltır. Her zaman araçların sizin için işi yapmasına yardımcı olur.

cPanel Bayisi

Bir cPanel satıcısı barındırmayı planlıyorsanız, müşterilerinize cPanel veya cPanel ve WHM barındırma hizmeti sunabilmeniz büyük bir fayda sağlayabilir. Yeni başlayanların çoğu cPanel arka ucunu arıyorlar.

cPanel Hosting mySQL Veritabanı seçeneklerinin ve MySQL yönetiminin kısa tanıtımı.

CPanel’de satılmışsanız, ücretsiz cPanel lisansı ile ucuz cPanel barındırma arasında seçim yapabilirsiniz. CPanel web hosting almak için en basit yolu kendi hosting planları ile bir cPanel lisansı içeren ucuz bir ev sahibi seçmektir. Ancak, bir cPanel lisansı için ödeme yapma ve ücretsiz barındırma alma olanağına da sahip olacaksınız. Bu çekici gelebilir, ancak siteniz için en iyi kararı vermek söz konusu olduğunda, paketlenmiş cPanel ile ucuz barındırma kapmak en iyi seçenek olacaktır.

Özel Kontrol Panelleri Kötü mü?

Şart değil. Birçok ana bilgisayar dikkatle optimize edilmiş kullanıcı dostu kontrol panelleri geliştirir. DreamHost iyi bir örnektir.

Özel kontrol panelleri söz konusu olduğunda müşteriler için iki ana zorluk vardır:

İlk olarak, öğrenme eğrisi nasıl olacak? Ana bilgisayarları taşıdığınızda ve iki kontrol paneli farklı olduğunda, farklılıklara alışmanız biraz zaman alacaktır. Bu, geçişten sonra sıradan uygulamayı çok daha yavaş ve daha hantal hale getirebilir.

İkinci olarak, eski sitenizden içerik aktarabilir misiniz?? Veritabanları ve dosyalar genellikle sorun değildir, ancak cPanel ayarlarını (e-posta adresleri ve FTP hesapları gibi) tamamen farklı bir kontrol paneline aktarmak çok daha zordur. Genellikle imkansızdır ve her şeyi el ile yeniden oluşturmanız gerekir.

Bazı özel kontrol panelleri iyi tasarlanmış ve çok işlevseldir. Bazıları çirkin ve kullanımı zordur. Kontrol paneli ne olursa olsun, ev sahibi ile bir sözleşme yapmadan önce bir test sürüşü yapın.

Son derece hızlı bir öğrenen değilseniz, yeni başlayanların özel bir kontrol paneline gitmelerini tam olarak önermeyiz..

Ortalama bir web yöneticisi cPanel’e alışık olmasına rağmen, bu nedenle ilk tercihleri ​​özel bir kontrol panelinin sizin için daha iyi çalıştığını görebilirsiniz. CPanel yerine özel kontrol panelleriyle bazı potansiyel risklere bakalım:

PerformanceFeaturesPricing
görenekBir şey ters giderse bakım maliyeti riskiÖzellikler bir geliştirici tarafından entegre edilmeli ve sürdürülmelidirYüksek
cPanelVaat edilen hızlı yükleme süreleri ve daha fazlasıWeb sitesi yönetiminin tüm yönlerini kapsayan harika bir özellik zırhıDüşük

Plesk Hakkında?

CPanel’in ana rakibi tartışmasız Plesk. Bazı müşteriler cPanel hayranları; Bazıları Plesk tarafından yemin ediyor. İki uygulama aşağı yukarı aynı şeyi yapar, bu yüzden her ikisinde de çalışabiliyorsanız, bu bir bonus.

Plesk şeffaf ve kullanışlı bilgi sayfası bilinen konularda kullanıcıları üstesinden gelmek için engellere hazırlamak.
Plesk Gösterge Tablosu Plesk ayrıca düzende biraz farklı olmasına rağmen iyi görünümlü bir kontrol paneli.

İşte cPanel ve Plesk arasındaki temel farklar:

 • Plesk: Windows ve Linux için kullanılabilir; cPanel yalnızca Linux içindir
 • Hesabınız izin veriyorsa Plesk sunucu yöneticisi seçeneklerini içerir. CPanel’de, bu araçlar WHM’de ayrı olarak dağıtıldığından herhangi birine sahip değilsiniz
 • İki kontrol paneli tamamen farklı görünüyor ve birinden diğerine geçmeyi zorlaştırıyor
 • Plesk’ten cPanel’e içerik aktaramıyorsunuz veya tam tersi.

Seçimden memnun olduğunuz sürece cPanel veya Plesk kullanmanızın bir önemi yoktur. Hangisini alacağınızı kontrol etmeden bir hosting sözleşmesine körü körüne girmeyin.

CPanel Diğer Alternatifleri

Sunucunuza veya VPS’nize kök erişiminiz varsa, istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz ve cPanel ile sınırlı olmanız için hiçbir neden yoktur, bu özel seçeneklerden hoşlanıyorsanız elbette. Bunun risk taşıyabileceğini söylemeye gerek yok. Denemek istiyorsanız, her türlü kontrol paneli vardır ve bunların çoğu, cPanel’in çektiği lisans ücretini almadan gelir.

CPanel Hosting Genel Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Zaman tasarrufu
 • Finansal Tasarruflar.

Zaman tasarrufu

CPanel’den önce, bir web sitesini yönetmek birçok kişi tarafından kaçınılması acı verici bir deneyim oldu.

Basitleştirilmiş kullanılabilirlik ve işlevsellik sayesinde, web sitesi yönetimi parkta bir yürüyüş haline geldi.

Bu, otomatik özelliklerin yanı sıra programcı tabanlı olmayan bir kullanıcı arabiriminden kaynaklanmaktadır.

Finansal Tasarruflar

Evet, doğru tahmin ettin. CPanel’in bu kadar basit bir arayüz olması nedeniyle, projenizin boyutuna bağlı olarak genellikle bir programcıya veya geliştiriciye ihtiyacınız yoktur..

Yapsanız bile, tüm bu ekstra saat kodlama için bunları ödemeniz gerekmez..

Eksileri

 • Lisans Maliyetleri

Lisans Maliyetleri

Özel olarak satın almak zorunda kaldığında cPanel için lisans almak oldukça maliyetli.

Lisanslamanın dezavantajı dışında, bir bütün olarak barındırma cPanel gerçekten çok olumsuz özelliklere sahip değildir. Önümüzdeki yıllarda daha da sıcak bir kullanıcı arayüzü isteyebiliriz, sanırım?

CPanel Hosting için En İyi Seçeneklerim

İyi cPanel hosting için birçok seçeneğiniz var. Ama bunu kolaylaştırmak için, size üç temel olduğunu düşündüğüm şeyi sağladım. Size sağlam bir başlangıç ​​noktası vermelidirler.

Bluehost

Başlangıç ​​seviyesinde sağlam bir cPanel sunucusu Bluehost.

Ucuz fiyatlar ve hızlı barındırma arayan bir acemiyseniz, Bluehost’a bir spin verin. Seçtiğiniz pakete bağlı olarak, alan adı yöneticisinden, sınırsız e-posta hesabı oluşturmanın yanı sıra tüm site dosyalarınızın otomatik düzenli yedeklemesinden yararlanabilirsiniz..

Bluehost

Hareket halinde

InMotion başka bir harika cPanel sunucusudur. İle Hareket halinde, business class’ın pazarlık düzeyinde fiyatlandırmaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir hesap oluşturduğunuzda, ücretsiz bir alana, düzenli yedeklemelere ve arkanızdaki inanılmaz bir destek ekibine erişebilirsiniz. Ayrıca, cPanel eğitim kaynağı bölümünün tamamı bile var, böylece cPanel’den en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Hareket halinde

web hosting fiyatları

CPanel ana bilgisayarlarında kararsız?
A2 Hosting son hız ve performans testlerimizde 1. sırada yer aldı. Şu anda hosting planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu özel indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Kontrol Panellerindeki diğer özellikler

 • ISPConfig
 • Kloxo
 • Webmin’de
 • Plesk
 • vDeck
 • Clientexec
 • WHMCS

cPanel Sık Sorulan Sorular

 • CPanel nedir?

  cPanel bir hosting kontrol panelidir. Hesabınızdaki ayarları değiştirmenize, e-posta hesapları oluşturmanıza, alan adları eklemenize vb..

  cPanel ayrıca hesabınızın yedeklerini oluşturmayı ve tüm verilerinizi bir barındırma sağlayıcısından diğerine taşımayı nispeten kolaylaştırır.

 • CPanel ücretsiz mi?

  Barındırma hesapları cPanel lisansları satın alır ve maliyeti müşterilere aktarır.

  Paylaşılan barındırma planlarında, muhtemelen bunun için fazladan ödeme yapmanız gerekmeyecek.

  VPS ve özel sunucu planlarında, lisans maliyetini kendiniz karşılamanız istenebilir.

 • CPanel ile neler yapabilirsiniz??

  CPanel kontrol panelinde, e-posta hesapları oluşturmak ve yönetmek, web sitesi dosyalarınızı yönetmek, verilerinizi yedeklemek, veritabanları oluşturmak ve düzenlemek ve daha fazlası için araçlar bulabilirsiniz..

  Bazı toplantı sahipleri, cPanel’in işlevselliğini artırmak için kendi eklentilerini oluşturur.

 • CPanel kullanımı kolay mı?

  Evet. cPanel yeni başlayanlar için kavramak kolaydır.

  En yaygın özellikleri kullanmak için teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur ve World Wide Web’de çok sayıda yardım malzemesi vardır.

  cPanel her ana bilgisayarda hemen hemen aynıdır, bu yüzden nasıl kullanılacağını öğrendikten sonra tekrar öğrenmeniz gerekmez.

 • CPanel ne tür hosting planları ile çalışır??

  cPanel, paylaşılan, özel sunucu veya VPS barındırma planlarını yönetmek için kullanılabilir.

  Çoğu paylaşılan ve bayi barındırma planında bulunur ve özel sunucuya veya VPS barındırma planlarına yüklenebilir. Bazen bunun için ek bir lisans ücreti olabilir.

 • CPanel için kurulum gereksinimleri nelerdir?

  cPanel bir Linux işletim sisteminde çalıştırılmalıdır: CentOS, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) veya CloudLinux.

  Sunucunuzda 226 MHz işlemci, 1 GB RAM ve 40 GB disk alanı bulunmalıdır. CPanel’i kurmadan önce sunucunuza Perl kurmalısınız.

 • CPanel neden bu kadar yaygın kullanılır??

  cPanel, kullanıcıları barındıran birçok kontrol panelinden sadece biridir, ancak cPanel en yaygın ve yerleşik olanıdır. Bunun nedeni kısmen sunduğu kapsamlı araçlar ve aynı zamanda çok güvenilir ve sezgisel olması.

  CPanel için topluluk desteği, öğreticiler ve yardım bulmak genellikle kolaydır.

  Belki de en çok

 • Tüm web barındırma kontrol panelleri aynı değil?

  Hayır. Kontrol panelleri sundukları özellikler ve arayüz açısından önemli ölçüde farklılık gösterir. cPanel, her ikisinin de en iyisine sahip olduğu kabul edilir, ancak bazı insanlar başka bir kontrol paneli için kişisel bir tercihe sahiptir.

 • CPanel Plesk ile nasıl karşılaştırılır?

  CPanel’den farklı olarak, Plesk kontrol paneli hem Windows hem de Linux sunucularında çalışır. Plesk tartışmasız bazı özellikler üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor, ancak sezgisel değil.

  Plesk’in olumlu yönlerinden biri, hesapları ve sunucu ayarlarını yönetmek için kullanılabilmesidir, bu nedenle yeniden satmayı planlıyorsanız başka bir yazılım yüklemenize gerek yoktur.

 • CPanel DirectAdmin ile nasıl karşılaştırılır??

  DirectAdmin, Linux sunucuları için rakip bir kontrol panelidir. CPanel’den daha ucuz, daha basit ve cPanel kadar kaynak yoğun değil. Ancak DirectAdmin, cPanel’deki özelliklerin ve araçların çoğundan yoksundur.

  Ayrıca, birçok barındırma istemcisi cPanel’i tercih eder ve bekler, çünkü kısmen çok yaygındır ve birçok barındırma kullanıcısı zaten nasıl çalıştığını bilir.

 • CPanel ve WHM arasındaki fark nedir?

  WHM sıklıkla cPanel ile birlikte kullanılır. WHM, sunucu yöneticileri ve barındırma satıcıları içindir ve birden çok barındırma hesabı oluşturmalarına ve VPS veya özel sunucularındaki ayarları yönetmelerine olanak tanır.

  cPanel sadece bir hosting hesabındaki ayarları kontrol eder.

 • CPanel kullanmanın herhangi bir dezavantajı var mı?

  Bazı geliştiriciler ve barındırma sağlayıcıları, cPanel’in verileri saklama şekli hakkında çekinceleri vardır. Bunlar sizi barındırma kullanıcısı olarak etkilemez.

  Sistem yöneticisiyseniz, cPanel’in yapmanız gereken her şeyi yapmak için çok temel olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak birçok ana bilgisayar, cPanel’i kısıtlayıcı bulursanız size farklı bir kontrol paneli takma seçeneği sunar.

  Belki de cPanel’in en büyük dezavantajı Windows barındırma hesaplarında çalışmamasıdır.

 • Neden bazı ana bilgisayarlar cPanel olmayan hesapları taşımayı reddediyor??

  Bir ana bilgisayardan diğerine taşınmayı planlıyorsanız, tüm hesap verilerinizi almanın gerçekten kolay bir yoluna ihtiyacınız vardır. cPanel bunu çok basitleştirir.

  Ana makineniz tüm site içeriğinizi, veritabanlarınızı, posta kutularınızı ve tercihlerinizi bir kerede sorunsuz bir şekilde aktarabilir.

  Diğer kontrol panelleri ile bu o kadar kolay değil. Bazılarının hiç dışa aktarma seçeneği yoktur ve bunu yapanların cPanel ile uyumlu olmayan bir dışa aktarma dosyası üretmesi.

  CPanel’in paylaşılan barındırma hesaplarında en yaygın kontrol paneli olduğunu düşündüğünüzde, barındırma sağlayıcıları için bir sorun olabilir, çünkü her şeyi manuel olarak taşımak zorundalar.

  cPanel’den cPanel’e aktarım bu nedenle çok verimlidir ve veri kaybı riski çok düşüktür. Ana bilgisayarların cPanel müşterilerini aktarması hızlı ve kolaydır, bu nedenle genellikle ücretsiz geçiş sağlarlar.

 • CPanel’i sunucumdan kaldırabilir miyim?

  Bir VPS’niz varsa, ana makineniz kontrol paneli yazılımını kaldırmanıza izin verebilir. Ancak, bir alternatif yüklemenize yardımcı olmayabilir. Özel bir sunucunuz varsa, tercih ettiğiniz kontrol paneli yazılımını yükleyebilmeniz gerekir.

 • CPanel yazılımını kim geliştirir ve sahibi?

  cPanel, Teksas merkezli özel bir şirket olan cPanel, Inc. tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 1997 yılında şimdi cPanel, Inc’in CEO’su olan geliştirici John Nick Koston tarafından geliştirildi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me