ASP.NET Barındırma: Şimdi Windows Hosting Hakkında Fikrinizi Değiştirebilir Hosts.

ASP.NET Hosting’i karşılaştırın

Geliştiriciler için tasarlanan ASP.NET, Microsoft’un dinamik web uygulamaları oluşturmak için sunucu tarafı çerçevesidir. Birçok barındırma şirketi ASP.NET’i destekler, ancak aramanız gereken özellikler vardır.


ASP.NET, Windows ve Linux sunucularında çalışabilir, ancak Windows barındırma planları genellikle ASP.NET siteleri için en iyi duruma getirilmiştir. MS SQL gibi bir SQL sunucu veritabanı sağlayan bir ana makinenin uygulamanızın verilerini depolamasını istersiniz.

Aşağıda daha fazla ayrıntı var, ancak müşteri puanlarına ve uzman analizlerine dayalı olarak ASP.NET barındırma için en iyi 5 ana makinenin bir özeti:

 1. HostGator
  – Kolay 1-tıkla ASP.NET kurulumu ve yüksek çalışma süresi garantisi
 2. GoDaddy
  – Sınırsız kaynak ve yüksek güvenlik
 3. Liquid Web
  – Yüksek performans ve% 100 çalışma süresi
 4. Register.com
  – SSL ile ucuz paylaşılan barındırma
 5. arasi
  – Fiyat kilitli planlar ve mükemmel destek

ASP.NET için En İyi Ana Bilgisayarları Nasıl Seçtik??

Hangi ana bilgisayarların ASP.NET ve Microsoft çerçevelerinin birden çok sürümü için destek sağladığını kontrol ettik. ASP.NET için yüksek güven düzeyine sahip ana bilgisayarlar, cPanel gibi kullanıcı dostu bir kontrol paneli ve Windows desteği seçtik. En iyi müşteri puanına sahip ana bilgisayarlar seçtik.

ASP.NET Ana Bilgisayarlarını Karşılaştırın

asp-net hosting karşılaştırması

Ne Öğreneceksiniz

Uygulamalar oluşturmak ve dağıtmak için, programcıların ve geliştiricilerin mevcut en iyi, en güvenilir barındırma hizmetini kullanması önemlidir.

Muhtemelen her türlü geliştirme projesi için doğrudur, ancak ASP.NET projeleri söz konusu olduğunda, özellikle bir tane seçmenin kafa karıştırıcı olabileceği birçok seçenek vardır..

İhtiyaçlarınız için doğru barındırma seçeneğini seçme ASP.NET çerçevesinin temel olarak anlaşılmasını gerektirir ve çerçeveyi kullanmanın projeniz için etkileri nelerdir?&’Nin ihtiyaçları.

Bu makalede, bir ASP.NET ana bilgisayarında nelerin aranacağını öğreneceksiniz. Aramanızda size bir başlangıç ​​yapmak için kişisel önerilerimi paylaşacağım.

asp-net nedir

ASP.NET nedir?

ASP.NET, Microsoft tarafından geliştirilen bir Web uygulama çerçevesidir. Ancak, Redmond’dan çıkan çoğu şeyin aksine, ASP.NET açık kaynaklı bir çerçevedir.

Çoğu geliştiricinin (hepsi olmasa da) geliştiricilerinin memnuniyetle karşıladığı bir hareketle şirket, Kasım 2014’te .NET çekirdek açık kaynağını yaptı.

ASP.NET, programcıların dinamik web siteleri, hizmetler ve uygulamalar oluşturmalarını sağlayan sunucu tarafı bir çerçevedir. ASP.NET sayfalarına resmi olarak Web Formları denir, ancak geliştiriciler formalitelerden vazgeçme eğilimindedir.

asp-net ana sayfası

ASP.NET Framework ile Nesneye Yönelik Programlama

ASP.NET nesne yönelimlidir ve kalıtımın yanı sıra şablon tabanlı sayfa geliştirmeye de olanak tanır. Temel olarak geliştirme sürecini kolaylaştırır. Bu da geliştiricilerin işi halletmek için daha az kod kullanmalarını sağlar.

Çerçeve ayrıca, farklı nesneleri uygulamada depolamak için kullanılabilen sunucu tarafı önbelleklemenin geniş bir şekilde kullanılmasını sağlar..

ASP ve ASP.NET aynı şey değildir. ASP.NET, çerçeve üzerinde bir dizi programlama dilini destekler.

Ancak, ASP.NET’in kendisi bir programlama dili değildir. Klasik ASP (Aktif Sunucu Sayfaları) Microsoft’un sunucu tarafı ilk komut dosyası dili. Şirket 2002 yılında halefi olarak ASP.NET’i piyasaya sürdü.

ASP.NET Uygulamalarını Çalıştırma

Web uygulamaları oluşturmak için ASP.NET kullanarak, geliştiriciler aynı sunucuda çalışan uygulamaları uygulama havuzu. Bu, bir uygulamadaki sorunların diğerlerini etkilemesini önler.

Yalıtım ayrıca geliştiricilerin özel ihtiyaçlarına bağlı olarak her bir web uygulamasına farklı düzeylerde güvenlik uygulamalarına olanak tanır.

ASP.NET uygulamalarını çalıştırmak için, Apache barındırma özelliğini destekleyen mod_mono kullanılabilir. ASP.NET uygulamalarını web’e dağıtmanın önerilen yolu budur.

ASP.NET MVC nedir?

ASP.NET MVC, ASP.NET ile web uygulamaları oluşturmanın alternatif bir yoludur. ASP.NET Web Formlarının yerini almaz, yalnızca farklı bir mimari desen kullanır.

MVC, Model-View-Controller’ın kısaltmasıdır. Bu mimari desen bir uygulamayı üç parçaya ayırır.

Bu bileşenler model, görünüm ve denetleyicidir.

asp-net mvc

Endişelerin bu şekilde ayrılması, karmaşık uygulamaların yönetilmesini kolaylaştırır.

ASP.NET üzerine kurulu bir uygulamaya örnek olarak BlogEngine.NET verilebilir. Bu, .NET özelliklerinden yararlanan açık kaynaklı bir bloglama platformudur.

Açık Kaynak, ancak Microsoft’a Güvenmek

ASP.NET açık kaynaklı bir çerçeve olsa da, .NET çerçevesi ve Microsoft Internet Information Services (IIS) göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Neyse ki, Microsoft’un .NET Core’u artık açık kaynak kodlu.

Barındırma şirketleri ASP.NET için bir dizi seçenek sunar, ucuz paylaşılan planlardan daha pahalı özel sunucu planlarına kadar.

Microsoft’un ASP.NET için temel tasarım konularından biri, üstün performans avantajları sunarak rakip komut dosyası tabanlı çerçevelerden pazar payı elde etmekti.

Bu, sunucu tarafı kodunu DLL dosyalarına derleyerek ve ortak bir dil çalışma zamanı kullanımı diğer komut dosyası dillerine göre performans artışı sağlar.

Önemli Performans Artışı

Microsoft, tam olarak derlenmiş ikili dosyalar tarafından mümkün olan performans artışını, komut dosyası dillerinin sağladığı kullanım kolaylığıyla birleştirerek her iki dünyanın en iyisini sunmaya çalıştı..

ASP.NET’in geçerli sürümü 4.8 ve serbest bırakıldı Nisan 2019. Halen desteklenen ilgili sürümleri olan eski sürümler şunlardır:

 • 4.5.2 – Mayıs 2014
 • 4.6 (Visual Studio 2015 ile) – Temmuz 2015
 • 4.6.1 – Kasım 2015
 • 4.6.2 – Ağustos 2016
 • 4.7 – Nisan 2017
 • 4.7.1 – Ekim 2017

asp-net hosting faktörlerini anlama

ASP.NET barındırma hizmetini anlama

ASP.NET nedeniyle&’İn popülaritesi, bu çerçeveyle çalışmaya uygun barındırma planlarının sıkıntısı yok.

Ne Tür ASP.NET Barındırma Planları Kullanılabilir?

ASP.NET için barındırma planları, özelliklere ve ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak ayda birkaç dolardan yüzlerce dolara kadar değişebilir. Temel paylaşımlı barındırmadan adanmış sunucu barındırmalarına kadar çeşitlilik gösterir.

Temel ASP.NET Hosting Planının Maliyeti Nedir??

En çok temel planlar ayda birkaç dolardan başlayın ve bir veya daha fazla web sitesine ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Daha ayrıntılı paylaşılan planlar, bol miktarda depolama alanı ve daha fazla bant genişliği ile sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapmayı içerir.

web hosting kuponu

Ciddi ASP.NET performansına ihtiyacınız var?
Liquid Web testlerimizde son derece iyi performans gösterdi. Liquid Web incelemelerini okuyun ve özel indirim bağlantımızı kullanın
en iyi anlaşma için.

ASP.NET için Özel Hosting

Spektrumun diğer ucunda, genellikle bir fiyat aralığında özel sunucular mevcuttur 150 dolar ile 400 dolar arasında.

Maliyetteki değişiklikler aşağıdaki gibi faktörlere bağlı olacaktır:

 • Donanım yapılandırması
 • Sunucu hızı
 • Bant genişliği.

ASP.NET için Özel Hosting Planlarının Özellikleri

Ciddi bir inceleme olmadan, doğrudan özel ASP.NET barındırma planlarının dikkat çekici özelliklerini sergilemeye geçelim.

Özel barındırma planları genellikle şunlarla başlar:

 • Çift çekirdekli Xeon işlemciler
 • 4GB RAM
 • Mekanik RAID depolama

Daha pahalı seçenekler mevcuttur:

 • Dört çekirdekli Xeons
 • 1Gbps’ye kadar uplink hızları
 • Daha fazla bant genişliği
 • Ek özel IP’ler

Daha sık olmamakla birlikte, ekleyerek bu planları özelleştirin:

 • Katı hal sürücüsü (SSD) depolama
 • Daha fazla RAM
 • Daha fazla hız ve bant genişliği

Hem en ucuz paylaşılan planlar hem de daha pahalı özel planlar aşağıdakileri içeren temel konuları kapsar::

 • IIS 8;
 • ASP.NET’in en son yinelemesi;
 • MSSQL hosting (genellikle 2012 ve 2014 sürümleri); ve
 • Visual Studio uyumluluğu.

asp-net hosting gereksinimleri

ASP.NET Uygulamalarını Barındırma Teknik Gereksinimleri

ASP.NET hem Windows sunucularında hem de Linux sunucularında çalışabilir. Yani, don&Windows barındırma hizmetleri, ASP.NET için optimize edildi web siteleri ve uygulamalar.

ASP.NET kullanılarak oluşturulan uygulamaları barındırabilmek için ana makinenizin MySQL gibi bir SQL sunucu veritabanına ihtiyacı olacaktır..

Uzman Ana Makineler

DiscountASP.NET gibi bazı özel ASP.NET web barındırıcılarını bulabilirsiniz..

Bu şirket özellikle ASP.NET web siteleri ve uygulamaları için web barındırma paketleri sağlar ve MSSQL / MySQL veritabanlarını ve izole uygulama havuzlarını içerir. Bu belirli ev sahibi şirketin olduğunu unutmayın öncelikle geliştiricilere yönelik.

ASP.NET barındırma paketlerini HostGator ve A2 Hosting gibi en yaygın web barındırma sağlayıcılarından da bulabilirsiniz..

ASP.NET Ana Bilgisayarını Seçerken Unutulmaması Gereken Noktalar

Çoğu ana bilgisayar tüm ilgili çerçevelerin en son sürümlerini sunarken, paketlerine başlamadan önce kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. İşte size yol gösterecek birkaç nokta.

Varlık
gereklidir
İsteğe bağlı
.NET Framework 2.0Evet
Kod yazma ortamıEvet
Bir sunucu (örneğin, Internet Information Services veya IIS) ve sunucuya dosya yazma izinleriEvet
Uygulama verilerinin depolanması için bir veritabanı ürünü (örn. Microsoft SQL Server)Evet
Uygulamadan e-posta iletileri göndermek için bir SMTP sunucusuEvet
 1. Güncellemeler
 2. ASP.NET Sürümleri için Destek
 3. Microsoft çerçevelerinin birden çok sürümü
 4. MSSQL sürümü
 5. OS sürümü
 6. ASP.NET güven düzeyleri
 7. Eklenti
 8. Kontrol panelleri
 9. Donanım Gereksinimleri
 10. Teknik destek kalitesi

Güncellemeler

Düşündüğünüz ana bilgisayarın yazılım konusunda iyi bir geçmişe sahip olup olmadığını kontrol edin güncellemeler.

ASP.NET Sürümleri için Destek

Ödevinizi düşündüğünüz herhangi bir hosting şirketine yapın. Yalnızca ASP.NET’in en son sürümü değil, tüm gerekli sürümlerin desteklendiğinden emin olun.

Microsoft Framework’lerin Birden Çok Sürümü

Bu düzeyde bir seçim sunan ana bilgisayarları arayın; oldukça yararlı olabilir.

MSSQL Sürümü

Ana makineniz tarafından desteklenen MSSQL sürümünün uygulamanızda bulunanlarla eşleştiğinden emin olun.

OS sürümü

Ana bilgisayar tarafından desteklenen işletim sistemi sürümlerini kontrol edin. Bu genellikle Windows Server 2012R2 veya Windows Server 2012 olacaktır.

ASP.NET Güven Düzeyleri

ASP.NET için güven düzeyleri güvenlikle ilgilidir ve ilke dosyaları tarafından tanımlanır.

Kullanılabilir güven düzeyleri şunlardır: Tam, Yüksek, Orta, Düşük ve Minimum. Kullanabileceğiniz güven düzeyi, seçtiğiniz barındırma hizmetlerinin türüne bağlı olacaktır.

İpucu: Güven düzeylerini nasıl ele aldıkları hakkında daha fazla bilgi için, ilgilendiğiniz ana bilgisayarın bilgisinde arama yapın.

Eklentileri

Şimdi veya gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz eklentilerin kullanılabilirliğini kontrol edin.

Kontrol panelleri

Plesk veya cPanel gibi kullanımı kolay popüler kontrol panellerine erişim olup olmadığını kontrol edin.

Donanım Gereksinimleri

Her zaman olduğu gibi, donanım gereksinimleri ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bir ana bilgisayarı incelemeden önce gereksinimlerinizi karşıladığınızdan emin olun. Teknolojilerinin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin olun.

Ayrıca, barındırma sağlayıcınızın sizin için çözümlerini ölçeklendirebilmesini ve talebe ayak uydurabilmesini sağlamak istiyorsunuz. Yani, deneyimleyebilecek bir site oluşturuyorsanız hızlı büyüme, daha fazla RAM, SSD depolama alanı ekleme veya daha iyi bir plana geçiş olasılığı hakkında bilgi aldığınızdan emin olun.

Teknik Destek Kalitesi

İyi teknik destek de aynı derecede önemlidir.

Bununla birlikte, göz önünde bulundurmanız gereken bir nokta daha var: Eğer iş için yeni değilseniz, zaten Linux tabanlı LAMP planlarını kullanın ve sağlanan destek seviyesi Bu, Microsoft teknolojisi söz konusu olduğunda aynı kalitede teknik destek alacağınız anlamına gelmez.

Bir alanda mükemmellik mutlaka mükemmellik anlamına gelmez diğerinde.

Temel olarak, mevcut sunucunuz LAMP planları konusunda uzmanlaşmışsa ve yan tarafta birkaç Windows planı sunuyorsa, bu kırmızı bir bayrak olabilir. Bu durumda, ana bilgisayarın kayıt kaydını Windows cephesinde de kontrol ettiğinizden emin olun..

en iyi asp-net sunucuları

ASP.Net Hosting için En İyi 3 Tavsiyem

Zamanı geldi. Hangi barındırma sağlayıcısının gideceğini bilmek veya hatta belirsiz bir fikre sahip olmak gelme kararınıza yardımcı olacaktır.

evsahibi
Web siteleri
Veritabanları
Depolama
Başlangıç ​​fiyatı
A2 Hosting15Sınırsız$ 4.90 / mo
HostGator1SınırsızUnmetered$ 4.76 / mo
GoDaddy110100 GB$ 5.99 / mo

A2 Hosting

a2 hosting asp.net

ASP.NET için A2 Hosting

ASP.NET desteği için en uygun fiyatlı web hosting şirketlerinden biri A2 Hosting’dir. Windows paylaşılan barındırma planları ASP, ASP.NET ve Microsoft SQL için optimize edilmiştir.

Bu planlar Plesk kontrol paneline erişimi içerir ve size sınırsız disk alanı ve bant genişliği sağlar. A2 Hosting hakkında sevdiğimiz bir şey, her zaman para iade garantisi onları risksiz barındırmanızı sağlar.

HostGator

hostgator asp.net

ASP.NET için HostGator

HostGator size sunulan aynı özellikler ve avantajlar A2 tarafından&Pencerelerini barındırma planı. Fiyatları da oldukça benzer.

HostGator, ASP.NET dostu komut dosyalarının ücretsiz tek tıklamayla yüklenmesini içerir. Ancak, HostGator 20x hızlı bot A2 Hosting isteğe bağlı Turbo Sunucularıyla sunar.

GoDaddy

godaddy asp.net

ASP.NET için GoDaddy barındırma

Dikkate alınması gereken bir diğer barındırma seçeneği de GoDaddy’dir. Bu popüler şirketin planlarıyla ücretsiz alan adı kaydı yapmasını seviyoruz. Sen yine de&‘ll sınırsız kaynaklar için biraz daha fazla ödeme yapın ve A2 ve HostGator ile yapacağınız veritabanları.

GoDaddy planları, kullanıcı dostu kontrol panelleri aracılığıyla uygulamalara tek tıklamayla kolay kurulumlar da sağlar. Ayrıca, şirket 7/24 izleme ve DDoS saldırı koruması sunan sunucu güvenliğini vurgulamaktadır..

ASP.NET Ana Bilgisayarlarının Özeti

Bu hosting şirketlerinin üçü de size % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, yani işlevsel olarak, yok&Aralarında çok fazla fark yok.

Sonuç olarak önerdiğim her şirket için bağımsız incelemeleri dikkatle incelemektir.&’Düşünüyoruz. Ardından, en iyi genel incelemelere ve müşteri desteğine sahip barındırma sağlayıcısını seçin.

web barındırma ipuçları

Windows barındırma konusunda iyi bir anlaşma mı arıyorsunuz??
Şu anda HostGator’un Windows barındırma hizmetini yüksek bir indirimle alabilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşmaya varmak için. 45 günlük para iade garantisi ile gelir.

Diller ve Çerçevelerdeki diğer özellikler

 • .NET Framework
 • VB.NET
 • laravel
 • PHP
 • raylar üzerinde yakut
 • Perl
 • Django
 • piton
 • Sunucu Tarafı İçerir
 • Java
 • Soğuk füzyon
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP’nin
 • node.js
 • Symfony’nin
 • PHP 5
 • PHP 7

ASP.NET Sık Sorulan Sorular

 • ASP.NET nedir?

  ASP.NET, dinamik web siteleri, hizmetler ve uygulamalar geliştirmek için kullanılan bir Açık Kaynak web uygulaması çerçevesidir. Microsoft tarafından uygulamalar oluşturmak için yeterli bileşenlerle oluşturulmuş bir geliştirme platformudur. Çerçevesi, web isteklerini işlemek için bir kimlik doğrulama sistemi içerir ve C # ile yazılmıştır..

 • ASP.NET hangi işletim sistemlerinde çalışır??

  ASP.NET yalnızca Windows üzerinde çalışır. Ancak, ASP.NET uygulamaları çeşitli işletim sistemlerinde çalışabilir. Bunlar Linux, MacOS, Docker ve çeşitli Windows sürümlerini içerir. Şu anda, ASP.NET Windows XP, Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8 / 8.1 ve seçilen Windows 10 sürümlerini desteklemektedir.

 • Linux’ta bir ASP.NET uygulamasını çalıştırabilir miyim?

  Mono projesi, .NET çerçevesinin platformlar arası açık kaynak kodlu bir uygulamasını oluşturmuştur, yani ASP.NET ile uyumludur ve Linux’ta çalıştırılabilir. Tüm özellikler desteklenmediğinden, bu yönde gitmeye karar vermeden önce Mono belgelerine başvurduğunuzdan emin olun..

 • ASP.NET hangi dilleri destekliyor?

  ASP.NET, HTML, CSS, JS, XML ve diğer herhangi bir istemci tarafı işaretleme veya komut dosyası dili oluşturmak için kullanılabilir. ASP.NET, Ortak Dil Çalışma Zamanı altyapısını kullanır; bu, sunucu tarafı programlamanın herhangi bir CLI dilinde yapılabileceği anlamına gelir. Bunlar C #, Visual Basic ve C’dir++.

 • ASP ve ASP.NET arasındaki fark nedir?

  ASP eski bir geliştirme çerçevesi iken ASP.NET yeni bir karşılığıdır. Orijinal ASP (Active Server Pages), 1990’ların ortalarında Microsoft tarafından yayımlanan erken bir web geliştirme çerçevesiydi. Programlama çoğunlukla VBscript veya JScript dillerinde yapıldı, diğer diller üçüncü taraf motorlar aracılığıyla sağlandı. ASP.NET, .NET platformları üzerine inşa edilmiş tamamen yeni (2002 yılında) bir web geliştirme çerçevesidir..

 • ASP.NET uygulamaları nasıl yapılandırılır?

  ASP.NET uygulamaları herhangi bir sayıda kodlama paradigması kullanılarak oluşturulabilir.

  Microsoft, şablon kodunun .aspx dosyalarında tutulduğu “arkasındaki kod” modelini aradıkları bir kod organizasyon stratejisi önerir. İşlevsel kod, uzantıları ikiye katlanmış ayrı dosyalardadır (.aspx.cs gibi). İlişkili bir GUI’ye sahip kullanıcı denetimleri, sunum bilgilerini ve denetleyici dosyalarını depolayan bir biçimlendirme dosyası kullanılarak oluşturulur. Dahili denetleyicilerin ayrı biçimlendirme dosyaları yoktur ancak DLL’lerde (dinamik olarak bağlanmış kütüphaneler) derlenir.

 • ASP.NET’te oturum durumları nelerdir?

  ASP.NET ile geliştiriciler, tüm kullanıcılar tarafından erişilebilen kalıcı genel değişkenler olan Uygulama Durumu özelliklerinden yararlanabilir. Bir kullanıcıya özgü oturum değişkenleri, sunucudaki bellekte, ASP.NET işleminin dışında, daha büyük .NET yapısı içinde depolanabilir. Ayrıca veritabanında saklanabilir veya tarayıcı çerezleri veya HTTP istek değişkenleri gibi daha geleneksel yollarla ele alınabilir.

 • ASP.NET kullanmanın faydaları nelerdir??

  ASP.NET ile geliştirme birçok dilde yapılabilir. Bazı dillerde bazı görevlerin yerine getirilmesi diğerlerinden daha kolay olduğu için bu yararlıdır. Ayrıca, geliştirme ekibiniz yalnızca tek bir dilde kod yazsa bile, DLL’ler ve diğer dillerde yazılmış diğer araçlar da dahil edilebilir. Komut dosyası dillerinde yazılan web uygulamaları çalışma zamanında yorumlanır. ASP.NET kodu derlenir, bu da çok daha hızlı çalışmasını sağlar.

 • ASP.NET’in dezavantajları nelerdir??

  ASP.NET yalnızca Microsoft sunucularında çalışır, bu nedenle onunla yola başlarsanız, işletim sisteminiz ve web sunucunuz için sonsuza kadar ödeme yapmanız gerekir, bu da pahalıdır. Dahası, Ruby on Rails veya Node.js gibi daha “eğlenceli” araçlarla karşılaştırıldığında, nitelikli ASP.NET geliştiricileri bulmak daha zor olabilir, çünkü yeteneklerin büyük kısmı daha popüler dillere yönelme eğilimindedir.

 • ASP.NET’e en iyi alternatifler nelerdir??

  ASP.NET’e alternatif bazı web uygulamaları arasında Ruby on Rails, Django (Python) ve Zend (PHP) gibi geliştirme çerçeveleri bulunur. Ancak, ASP.NET’ten farklı olarak, çoğu programlamanın tamamı veya çoğunun tek bir dilde yapılmasını ve derlenmiş kod yerine komut dizisine dayanmasını gerektirir. Ayrıca Maverick.NET, Entity Framework ve ASP.NET MVC de var..

 • ASP.NET ne zaman iyi bir platform seçeneği?

  ASP.NET, mevcut Microsoft bileşenleri ile yoğun bir şekilde etkileşime girmesi gereken karmaşık web uygulamaları oluşturmak için iyi bir seçenektir. Genellikle, ASP.NET’in daha basit web geliştirme çerçevelerinden daha iyi bir seçenek olabilmesi için belirli bir düzeyde işlem karmaşıklığı gerekir..

 • ASP.NET’i kimler kullanmalıdır??

  ASP.NET, Windows ortamında masaüstü uygulamaları oluşturma konusunda çok deneyime ve web uygulaması geliştirme konusunda nispeten az deneyime sahip yetenekli geliştiriciler ve mühendisler için iyi bir platformdur. Bununla birlikte, programlamada sağlam bir temeli olan herkes ASP.NET’in giriş ve çıkışlarını öğrenebilir.

 • Microsoft Silverlight ne için kullanılır??

  Microsoft Silverlight, genellikle ASP.NET’e alternatif olarak görülen etkileşimli web uygulamalarının geliştirilmesi için kullanılan bir eklentidir. Birden çok tarayıcı ve platformla uyumludur ve ASP.NET’e kıyasla üçüncü taraf kontrollerinin daha esnek kullanımına izin verir ve belirli kullanım durumlarında geliştiriciler tarafından tercih edilir. Biri diğerinden daha iyi değil, ama farklı.

 • Ajax nedir?

  Ajax “Eşzamansız JavaScript ve XML” anlamına gelir. Bir programlama dili değil, istemci tarafı web uygulamaları oluşturmak için kullanılan geliştirme yöntemlerinin bir birleşimidir. Başlıca işlevleri, veritabanlarına ve veritabanlarından veri gönderilmesine izin veren kod oluşturmaktır.

 • ASP.NET’te Ajax’ın kullanımı nedir?

  ASP.NET’te Ajax teknikleri, web sayfalarının hızlı ve verimli bir şekilde güncellenmesini sağlar. Web sayfalarının belirli bölümlerini güncellemek için küçük veri kümelerinin aktarılmasına izin verir. Öncelikle genel veri aktarım hızını, dolayısıyla performansı artırmak için kullanılır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me