2020 Yılında Top 10 Django Hosts – Kim En Üst Nokta? Şimdi öğrenmek

Django Hosting karşılaştırması

Django, güçlü web uygulamalarının hızlı gelişimi için popüler bir Python çerçevesidir. Tüm Python web sunucuları Django’yu desteklemiyor.


Bir web barındırıcısı seçerken, Python 3.2 veya daha yenisinin yüklü olduğundan veya ana makinenin hesabınızın ana dizinine Python’un güncellenmiş bir sürümünü yüklemenize izin vereceğinden emin olun. Sizin için en iyisi olan Django sunucusu hedeflerinize ve tercihlerinize bağlı olacaktır.

Aşağıda, Django uygulamaları için en iyi web sunucularını ayrıntılı olarak inceliyoruz. İşte en iyi 5 ana bilgisayar:

 1. Bluehost
  – 7/24 destekli SSD tabanlı VPS barındırma
 2. A2 Hosting
  – Düşük maliyetli, yüksek hızlı barındırma
 3. HostGator
  – VPS hosting ancak Django için müşteri desteği yok
 4. Liquid Web
  – Yüksek performanslı VPS, birinci sınıf destek
 5. WebHostFace
  – Bütçe paylaşıldı, bayi ve VPS planları

En İyi Django Sunucularını Nasıl Seçtik??

Özel sunucu yapılandırmaları oluşturmak üzere Django ve SSH erişimi için destek sağlayan VPS planlarını bulmak için yüzlerce ana bilgisayarı sıraladık. Yalnızca SSD’ler (yarıiletken sürücüler) ve CDN’ler gibi teknolojiler aracılığıyla yüksek sunucu hızları sağlayan ana makineleri seçtik.

Ardından, veritabanımızdaki binlerce kullanıcı incelemesinin sonuçları ile analizimize çapraz referans verdik..

Django Hosting karşılaştırması

Django etkileyici, etkileşimli web siteleri oluşturmak için güçlü bir çerçevedir. Ancak tüm ev sahipleri işe bağlı değildir. Aşağıda, Django ile web sitenizi oluşturmak istiyorsanız hangi ana bilgisayarların iyi seçimler olduğunu tartışacağız.

django barındırma karşılaştırın

Django Hosting Nedir?

Yalnızca Web geliştiricileri, üst düzey Python çerçevelerini, çoğu kişinin ilginç bir spagetti batı karakteriyle ilişkilendirdiği bir adla adlandırabilir. Güçlü, etkileşimli siteler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Django bir Python için çerçeve bu da geliştirmeyi daha hızlı hale getirir ve zaten kullanıcı dostu bir dili kavramayı daha da kolaylaştırır.

Django web sitesi birkaç saat içinde bir fikir geliştirmenin mümkün olduğunu gösteriyor. Django, yaygın olarak kullanılan işlevleri yeniden oluşturan bir dizi kısayol içerir ve özellikle içerik üreten ve yayınlayan kişilerin ilgisini çeker.

Django Geçmişi

Django 2003 yılında iki Python programcısı Adrian Holovaty ve Simon Willison tarafından tasarlandı.

İki yıl sonra halka açıklandı. Django, adını caz müziği ve gitar becerileri ile tanınan Belçikalı bir müzisyen olan Jean Django Reinhardt’ın adını taşıyor.

Django şu anda ABD’de kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kayıtlı bir vakıf tarafından desteklenmektedir.

Proje açık kaynak. Bu, geniş ölçeklenebilirliğine, yüksek güvenliğine ve geliştiricilerin mümkün olan en kısa sürede uygulama oluşturabilme kolaylığına katkıda bulunmuştur..

Büyük Oyuncular Django Kullanıyor

Modern web’de, Django’nun bazı yüksek profilli kullanıcıları var. OpenStack, Instagram ve NASA tarafından üç değil.

Django, geliştiriciler tarafından sayısız proje türü için daha fazla kullanılmaktadır ve web uygulamaları geliştirmek için en iyi seçeneklerden biridir.

Django homepage ekran görüntüsü
WhoIsHostingThis üzerinden Django ana sayfası ekran görüntüsü

Neden Django Kullanmalı??

Django, geliştiricilere ortak sonuçlara kısayollar vererek web sitesi geliştirmeyi kolaylaştırır. Bu, uygulamaların yalnızca Python’daki programlamaya kıyasla çizim tahtasından konuşlandırmaya çok daha hızlı geçebileceği anlamına gelir.

Yönetici arayüzü, uygulamanızı geliştirme şeklinize bağlı olarak kendi seçeneklerini oluşturur, böylece arka uç üzerinde anında tam kontrol sahibi olursunuz. Bu, içeriği daha hızlı bir şekilde ön plana çıkarmaya yardımcı olabilir.

Django Nasıl Çalışır

Python’da kodlama yaparken, kullanıcılar Django’da Python kullanarak modüller oluşturur. Django, minimum ekstra öğrenme süresi eklemek için tasarlanmıştır ve temel HTML’yi kodlayabilen herkese tanıdık görünmelidir.

Her site, proje adı verilen bağımsız bir birimde oluşturulur ve her sayfa tarayıcıda oluşturulan bileşenlerin bir karışımını içerir.

Django Yetenekleri

Kullanıma hazır Django’nun yeteneklerine bazı örnekler:

 1. Kullanıcı kimlik doğrulaması ve izinleri
 2. Oturum çerezleri
 3. Form işleme
 4. İçerik yönetimi
 5. Site haritalarının oluşturulması
 6. RSS yayınlarının oluşturulması
 7. Blog yorumlama ve yönetimi
 8. Çoklu dil desteği.

Django ayrıca büyük miktarda trafikle de başa çıkabilir, kurumsal sitelerde ve yoğun bloglarda, küçük sanal alan projelerinde ve küçük işletme vitrinlerinde kullanım için uygundur..

Django’yu Nasıl Kullanabilirsiniz

Django, çok çeşitli amaçlar için ve çok çeşitli kuruluşlar tarafından kullanılabilir. İşlevselliğinin bir kısmı doğal olarak içerik yönetimine katkıda bulunur, ancak bu çeşitli senaryolara uygulanabilir.

Django ile Python öğrenmek, nasıl programlanacağını öğrenmenin daha kolay yollarından biridir. Web uygulamaları geliştirmek istemeseniz bile, öğrenmeleri iyidir.

Django bir Python Çerçevesidir

Bir mikroblog platformu oluşturmak, arkadaşlarınızı sosyal bir web sitesine bağlamak veya bir blogda haber bültenleri veya tarifler yayınlamak istiyorsanız, Django size ihtiyacınız olan yapı taşlarını verecektir.

Hangi kodlama dilini öğreneceğinize hala karar veriyorsanız, Django web sitesinin yeni başlayanlar için alışılmadık derecede uygun olduğunu unutmayın.

Python’u öğrenmek istiyorsanız bu önemli olabilir, ancak birçok kodlama web sitesinin teknik doğası sizi korkutuyor..

Django, programlama dili Python ile web uygulamaları oluşturmak için kullanılan bir çerçevedir.

Kullanımı öncelikle bir veritabanı tarafından desteklenen yazılımlar içindir. Aslında, Django, veritabanına dayalı web siteleri oluşturmak için kullanılır.

Veritabanına Dayalı Web Siteleri

Veritabanına dayalı web siteleri, kullanıcıların web tarayıcıları aracılığıyla bir web sayfasıyla etkileşime girmesine olanak tanır.

Bu, veri depolamak için bir arka ucu olmayan statik web sitelerinden farklıdır.

Örneğin, arka uç geliştirme, kullanıcıların web sitesinde hesap oluşturmasını istiyorsanız bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır..

Django çerçevesi, bunun gibi özellikleri etkinleştirmek için parola gibi şeylerin bir veritabanına kaydedilmesine izin verir.

Ama Çok Daha Fazlası Var

Ancak, bu çerçevenin sadece bir kullanımıdır. Çok sayıda başka olasılık var. Örneğin, Facebook, Twitter ve YouTube gibi web sitelerinin tümü Django gibi çerçeveler üzerine kuruludur.

Çerçeveler geliştiricilere bu tür web siteleri oluşturmada yardımcı olur. Django kullanarak oyunlar, hesap makinesi araçları veya arka uç gelişimi gerektiren herhangi bir şey oluşturabilirsiniz.

Nihayetinde, Django bu tür web uygulamalarının hızlı bir şekilde geliştirilmesine izin verir.

Dinamik Web Siteleri Oluşturun

Django web uygulamaları oluşturmak için bir platform sağladığından, geliştiricilerin Python ile kolayca dinamik web siteleri oluşturmalarına izin verir.

Python web çerçevesi normalde statik web siteleri oluşturmak için kullanılmaz. Bunun yerine, bunlar genellikle HTML kullanılarak oluşturulur.

Örneğin, üzerinde yalnızca resim ve metin bulunan bir web sitesinin arka ucu olması için bir neden olmaz.

Django’da Python kullanarak bu tür bir web sitesi oluşturmak gereksiz olur ve aşırıya kaçması olarak kabul edilir..

Django Geliştirme Ortamınızı Kurma

Django’da Python kodlamak için, sanal bir ortama ihtiyacın var. Bu, doğrudan makinenize kod yazdığınız CSS ve JavaScript kodlamasından farklıdır.

Sanal Ortamlar

Çoğu arka uç dil, onları izole etmek ve bağımlılıklarla ve sürümlerle ilgili sorunları önlemek için sanal ortamlarda yazılır.

Geliştiricilerin Python yazmak için kullandıkları çeşitli sanal ortamlar vardır. Birincisi, virtualenv izole Python ortamları oluşturan böyle bir araçtır. Virtualenv’i sisteminize kurmanın yollarından biri pip kullanmaktır..

Pip Kullanımı

Pip, Python ile yazılmış yazılım paketlerini kurmak için kullanılır.

Örneğin, bootstrap’i komut satırınızdan veya terminalinizden kolayca kurmak için pip’i kullanabilirsiniz. Bunu neden yapmak istiyorsun? Bootstrap, duyarlı web uygulamaları oluşturmanızı çok daha kolay hale getirdiğinden.

Pip nihayetinde geliştiricilerin hayatlarını kolaylaştıracak paketleri kurma işlemini kısaltmanıza izin verir. Ve Python ile yapabileceklerinizi genişletmek için sayısız paket kurulabilir.

web hosting kuponu

Django hosting’de çok şey arıyorum?
A2 Hosting son hız ve performans testlerimizde 1. sırada yer aldı. Şu anda geliştirici odaklı planlarında% 50’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu indirim bağlantısını kullanın
anlaşma yapmak.

Django Sitenizi Güvende Tutmak

Django’nun en büyük bonuslarından biri, güvenlik konusuna odaklanmasıdır. Python’da gelişmekte yeniyseniz, Django sizi güvenlik açıklarına ve yaygın saldırılara karşı koruyacak.

Python güvenliği aşağıdaki yollarla geliştirmeye yardımcı olur:

 • Siteler arası komut dosyası oluşturmayı (XSS) önleme ve sahtecilik isteme (CSRF)
 • SQL kod enjeksiyonunu durdur
 • Clickjacking’i ortadan kaldırın (iframe içine başka bir site yükleyen siteler)
 • Kullanıcı oturum açma ayrıntılarının depolanmasını ekler
 • HTTPS desteği sağlar
 • Sunucunuza kullanıcılar tarafından yüklenen içeriğin izlenmesine yardımcı olur.

Acemiler (veya aceleyle kodlayıcılar) için bu, gönül rahatlığı sağlar.

Kaba kuvvet saldırıları için herhangi bir koruma yoktur, ancak buna yardımcı olacak bir eklenti alabilirsiniz..

Ayrıca, Django projelerini (ve diğer Python projelerini) sunucunuzdaki web kökünden uzakta depolamak önemlidir.

Bu, diğer komut dosyası türlerinden önemli bir farktır, ancak kimsenin Python kodunu web üzerinden düz metin olarak görüntülemesini istemezsiniz..

Django Hosting Sistem Gereksinimleri

Django web siteniz veya uygulamanız için bir barındırma paketi seçerken, sisteminizin aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından ve önerilen araçlarla geldiğinden emin olun.

Bileşen
amaç
HerokuBulut Platformu
GitGözden geçirme
PythonAnywherePython bulut barındırma platformu
Amazon Web ServisleriBulut barındırma platformu (isteğe bağlı)

PaaS veya VPS’yi seçme

VPS seçenekleri yıllardır var, ancak yeni PaaS seçenekleri VPS barındırma dışında bir şey seçmenin uygun bir alternatifi olduğu anlamına geliyor..

Genel olarak, PaaS seçeneklerinin profesyonel hizmetler açısından VPS seçeneklerinden çok daha fazlasını içermesini bekleyebilirsiniz..

Geliştirilmiş güvenliği, çoklu kiracılığı ve önceden yapılandırılmış işletim sistemlerini destekleyen bir ortam bekleyebilirsiniz..

Barındırma ortamınız üzerinde hâlâ kontrole sahipsiniz, ancak tanım gereği PaaS seçenekleri, kurulum ve bakımında teknik yardımla birlikte geliyor.

Bununla birlikte, neden bir VPS planını tercih edersiniz? VPS planlarının daha ucuz olması muhtemeldir ve size ortamınız üzerinde tam kontrol sunar.

Sistem yönetiminden memnunsanız, barındırma ortamınız üzerinde tam kontrol istiyorsanız veya biraz para kazanmak istiyorsanız, bir VPS barındırma planı sizin için bir seçenektir.

Heroku

Django üzerine kurulmuş web uygulamalarını barındırmak için uygulamayı dağıtmanıza izin veren bir platform kullanmanız gerekir. Bu platformlardan biri Heroku.

Heroku, kullanıcıların uygulama geliştirebileceği ve dağıtabileceği bir bulut platformudur.

Heroku, uygulamanızın program kodunu yönetmenizi sağlayan bir revizyon kontrol sistemi olan Git’e güveniyor. Heroku’ya gönderebilmek için Git’teki başvurunuzu yönetmeniz gerekecek.

Git

Git, başkalarıyla bir uygulama üzerinde çalışıyorsanız, kodu yönetmek için özellikle yararlı olabilir. Aynı web uygulamasında çalışan bir ekibiniz varsa GitHub, aynı projede çalışan farklı geliştiricilerin çalışmalarını kolayca entegre etmek için kullanılabilir.

Bu, geliştiricilerin kodu aynı anda uygulamaya geçirmesine olanak tanır, böylece herkes aynı anda aynı anda çalışabilir.

PythonAnywhere

Python web uygulamalarını barındırabileceğiniz bir diğer platform da PythonAnywhere. PythonAnywhere, daha küçük ölçekli projelere ev sahipliği yapmak için daha uygun görünmektedir, ancak CPU yoğunluklu görevleri yerine getirme konusunda yetkin değildir. Yine de, birçok PythonAnywhere kullanıcısı daha küçük projeler için kullanım kolaylığını övdü.

Amazon Web Servisleri

Bazı kişiler web uygulamalarını Amazon Web Services (AWS) kullanarak barındırır. Aslında, bu web uygulamalarını barındırmanın en popüler yollarından biridir.

AWS, Django üzerine kurulmuş uygulamalar için size bir bulut web hosting platformu sunar. Bu hizmetlerle, dünyanın her yerindeki kullanıcılar için web sitesi hızlarınızı artıracak küresel bir CDN olan Amazon CloudFront’a erişebilirsiniz..

Bir CDN, kullanıcılara coğrafi konumlarına göre web sitesi dosyalarını göndererek web sitenizin yüklenme hızını optimize eder. Amazon Web Services, Django’yu yeni barındıran insanlar için başlamak için harika bir yer olabilecek ücretsiz bir web barındırma katmanına sahiptir..

Elastik Beanstalk

Bunu yapmaya karar verirseniz AWS Elastik Beanstalk’tan yararlanabilirsiniz. Bu, web uygulamalarını dağıtmak ve ölçeklendirmek için bir hizmettir ve web uygulamalarını yöneten geliştiricilerin daha kolay olmasını sağlar.

Elastik Beanstalk kullanmak için, kodunuzu yüklemeniz yeterlidir ve web uygulamanızı dağıtmak ve ölçeklemek için gereken her şeyi halleder.

Örneğin, Elastik Beanstalk yük dengeleme ve uygulama sağlığı izlemeyi yönetir.

Otomatik ölçeklendirmeyi tetiklemek için CPU metriklerini kullanabilirsiniz, böylece web uygulamanız performans sorunlarıyla karşılaşmadan ziyaretçi zirvelerini işleyebilir.

AWS için ödeme yaparken Elastik Beanstalk kullanmak için ek ücret alınmaz.

Google Cloud Platformu

Google, Django uygulamaları için destek sunan bir bulut hizmetleri sağlayıcısıdır.

Google, Django’yu dağıtmak için size dört ana seçenek sunar. (Bu seçeneklerin çoğunun oldukça teknik olduğunu ve web barındırma dünyasında yeni biri için ezici olabileceğini unutmayın).

Ayrıca, veritabanları ve önbellekleme gibi ekstralara ihtiyacınız varsa, kurulum açısından tek başınıza olursunuz.

Kısacası, teknoloji meraklısıysanız ve Django ortamınız üzerinde tam kontrol istiyorsanız, Google sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Microsoft Azure

Google Cloud Platform gibi, Microsoft’un Azure da Django uygulama dağıtımını destekleyen geliştirici dostu başka bir platformdur.

İşlem oldukça karmaşıktır, çünkü bir Ubuntu sanal makinesi oluşturmanız, Python, Django ve Apache yüklemeniz ve ardından Django uygulamanızı oluşturmanız veya yüklemeniz gerekir.

Bununla birlikte, bu işlemden memnun olan ve Microsoft ürünlerini kullanmaya istekli olanlar Azure’u çekici bulacaktır..

Django Dostu Barındırma Sağlayıcılarını Bulma

Web uygulamalarınızı A2 Hosting ve BlueHost gibi yaygın web barındırma hizmetlerinde de barındırabilirsiniz.

Yine de, bu genellikle daha karmaşıktır ve maliyetli olabilir. Bu rotaya gitmek istiyorsanız, bir web barındırma hizmeti ararken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Ev sahibiniz Python sunuyorsa, Django desteği de sunabilir (veya etmelidir).

Python 3.2’den önceki sürümler gibi bazı Python sürümlerinin Django ile uyumlu olmadığını unutmayın..

Uyumlu bir kurulum yaptığınızdan emin olmak için Django’nun web sitesine ana makinenizin teknik özelliklerini ekleyin.

Django satın almanın herhangi bir maliyeti yoktur ve varsayılan olarak bazı işletim sistemleriyle birlikte gelir.

Django desteğinden bahsedilmiyorsa, kaydolmadan önce sunucunuzu test edin ve seçtiğiniz plana ücretsiz olarak ekleyip eklemeyeceklerini sorun.

Düşünüyorum: VPS

Paylaşılan barındırma planlarının sağlayamayacağı daha fazla miktarda trafikle karşılaşacağınızı düşünüyorsanız, web uygulamanızı barındırmak için sanal makineler kullanmak isteyeceksiniz..

Birçok paylaşılan barındırma planı sınırsız kaynak içermesine rağmen, bu kaynaklar sunucunuzdaki diğer kişiler arasında paylaşılır ve ihtiyaç duyduğunuzda her zaman kullanılamayabilir..

VPS planları çok daha fazla güç sağlayacak ve geliştiricilere barındırma ortamları üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak.

VPS planları neredeyse tüm barındırma sağlayıcılarından edinilebilir. Bu ne Django hosting barındırma web barındırma sağlayıcıları yapabilirsiniz.

Bir sunucuyu diğer kullanıcılarla paylaşmak yerine kendi sanal özel sunucunuzu satın almanız istenir.

Birçok paylaşılan barındırma planı Python’u desteklese de, web uygulamalarını barındırmak için esasen MySQL gibi veritabanlarını destekleyen bir sağlayıcı seçmeniz gerekir.

Dikkatinizi Çekmek için Ortak Özellikler

Bir barındırma sağlayıcısı ve planı seçerken, ev sahibinin aşağıdakileri sunup sunmadığına da dikkat etmek isteyeceksiniz:

 • Kontrol panelleri: Komut satırıyla çalışmaktan memnun değilseniz, seçtiğiniz web barındırma paketinin cPanel gibi bir GUI kontrol paneliyle geldiğinden emin olun. Bazı ana bilgisayarlar bunu VPS paketlerine dahil ederken, diğerleri bunu bir eklenti hizmeti olarak sunar
 • Veri Merkezi Seçimi: Trafik seviyeleriniz yükseldikçe, mümkün olan her yerde performans artışı elde etmek istersiniz. Bunu yapmanın bir yolu, web sitenizi birincil kullanıcı tabanınızın yakınında bulunan bir veri merkezinde barındırmaktır – bazı ana bilgisayarlar kullanmak istediğiniz veri merkezini seçmenize izin verir
 • Ölçeklenebilirlik: Web sitenizi büyütmeyi planlıyorsanız, kaynaklarınızı ölçeklendirmeyi veya hatta özel bir sunucuya kolayca geçmeyi kolaylaştıran bir ana bilgisayar seçmek isteyebilirsiniz.

Seçeneklerim: En İyi Üç Django Sunucusu

Herkesin Django ile yapmak istediklerine bağlı olarak farklı ihtiyaçları vardır. Aşağıda, Django gelişimi için favori ana bilgisayarlarımı listeleyeceğim.

arasi

Interserver ana sayfası
InterServer ana sayfası.

Django hosting için en iyi seçimim Interserver.

InterServer’ın bulut VPS planlarının A2 Hosting’tekilerle aynı fiyatta olduğunu göreceksiniz.

Şirket, SATA disk sürücülerinden 20 kat daha hızlı yüksek performanslı SSD sürücüler kullanıyor.

InterServer’lı hesaplar, Python da dahil olmak üzere önceden yüklenmiş birçok kodlama dilinin en son sürümleriyle birlikte gelir.

Interserver ile sunucunuzu herhangi bir Linux tabanlı uygulama ile daha da özelleştirebilirsiniz.

InterServer, sunucunuzun konumunu ABD’deki üç yerden seçmenize de olanak tanır. Yine de, cPanel’e erişim ek ücrete tabi olacaktır.

A2 Hosting

A2 Hosting Ekran Görüntüsü

A2 Hosting ucuz ve uygun fiyatlı
yönetilmeyen VPS planı.

Ancak, teknik açıdan çok bilgili değilseniz, yönetilmeyen VPS’ye dikkat edin. Eğer değilseniz, A2 ayrıca 3.2’ye kadar Python sürümlerini destekleyen paylaşılan barındırma seçeneklerine de sahiptir..

Hosting planları isteğe bağlı olarak gelir “turbo” sunucular
web sitesi hızlarını 20 kata kadar artırmak için kullanılabilir.

A2 Hosting, web sitenizi bilgisayar korsanlarının zarar görmesinden koruyabilen bu planlarla ücretsiz HackScan Koruması içerir.

Bluehost

Bir Django web uygulamasını barındırmak için bir web barındırma hizmeti arıyorsanız, son önerimiz Bluehost.

VPS planlarını hedefleyen insanlar için Bluehost’un daha ucuz yönetilen planları var
A2 Hosting gibi diğer şirketlere göre.

Bununla birlikte, diğer ana bilgisayarların aksine, Bluehost size daha ucuz fiyatlar için yönetilmeyen VPS seçeneği sunmaz.

Dil önceden yüklenmiş olarak gelmediğinden, Bluehost ile ev sahipliği yaptığınızda Python’u yüklemek biraz daha karmaşık olacaktır.

Django Artıları ve Eksileri

Tüm programlama dillerinin ve çerçevelerinin iyi ve kötü yanları vardır. Django’ya dalmadan önce dikkate almanız gereken ana artılar ve eksiler.

Django Artıları

Python yeni geliştiriciler için öğrenmesi kolay bir dildir. Bunun nedeni, Django çerçevesinin dili basitleştirmesidir. Geliştiricilerin uygulamaları gerçekten hızlı bir şekilde oluşturmalarına olanak tanır.

Ayrıca, Django ölçeklenebilir olduğu için yoğun siteler trafik taleplerini sorunsuz bir şekilde karşılayabilir. Django, geliştiricilerin güvenlik sorunlarıyla sonuçlanabilecek hatalar yapmamasını sağlamak için de harika.

Django Eksileri

Ancak daha küçük projeler için Django kullanmak aşırıya kaçabilir. Ayrıca üstesinden gelinmesi gereken bazı derin öğrenme eğrilerini de içerecektir. Bununla birlikte, Django’nun çerçevede yeni olan insanlar için gerekli olan bazı iyi belgeleri vardır..

web hosting kuponu

Doğru Django sunucusunu arıyorsunuz?
InterServer planları önceden yüklenmiş Python ile birlikte gelir. InterServer’ın “Fiyat Kilidi Garantisi”, barındırma ücretlerinizin asla artırılmayacağı anlamına gelir. Şu anda InterServer planlarını indirimli alabilirsiniz. Bu özel bağlantıyı kullan
anlaşma yapmak.

Son düşünceler

Normal bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, muhtemelen bir içerik yönetim sistemi (CMS) kullanmaktan vazgeçersiniz..

Ancak web uygulamaları oluşturmak istiyorsanız, programlama yapmanız gerekecektir – ve bu da bir dil ve muhtemelen onunla birlikte gidecek bir çerçeve seçmek anlamına gelir..

Zaten Bir Dil Bilirseniz?

Zaten PHP gibi bir dil biliyorsanız, muhtemelen en iyisi onunla devam edersiniz – özellikle de bunun için uygun bir çerçeve kullanıyorsanız. Ama sıfırdan başlıyorsanız, Django mükemmel bir seçimdir.

Python öğrenmesi o kadar da zor bir dil değil. Ancak Django ile kullanmak daha da kolay. Web uygulamalarında kısa sürede web uygulamaları yazacaksınız.

Hız ve Güç

Python ve Django ile gitmeyi seçerseniz, sadece öğrenmesi kolay bir dil seçmezsiniz. Django hızlı ve güçlüdür. Böylece, oluşturmak istediğiniz şeye bağlı olacağını biliyorsunuz. Dahası, verimli olmasına güvenebilirsiniz: kaynakları iyi kullanmak ve hızlı çalışmak.

Django, “Emin değilseniz, kesinlikle kullanmalısınız” diyebileceğiniz birkaç programlama çerçevesinden biridir. Hayal kırıklığına uğramayacaksın.

Diller ve Çerçevelerdeki diğer özellikler

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • laravel
 • PHP
 • raylar üzerinde yakut
 • Perl
 • piton
 • Sunucu Tarafı İçerir
 • Java
 • Soğuk füzyon
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP’nin
 • node.js
 • Symfony’nin
 • PHP 5
 • PHP 7

Django Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Django bir web sunucusu mu?

  Django bir web sunucusu değil, web geliştirme için bir Python çerçevesi. Django’nun amacı, karmaşık, veritabanına dayalı web sitelerini kolayca oluşturmanıza yardımcı olmaktır. Daha spesifik olarak, çerçeve, uygulamanızın diğer bölümlerine takılabilen yeniden kullanılabilir kod parçacıkları oluşturmayı, geliştirmeyi daha hızlı hale getirmeyi ve kolay ölçeklenebilirliğe izin vermeyi vurgular.

 • Django REST çerçevesi nedir?

  Django REST çerçevesi, web API’lerini verimli bir şekilde oluşturmanıza ve güvenli hale getirmenize yardımcı olan bir araç setidir. Örneğin, REST çerçevesinde serileştirme çok yönlüdür. Karmaşık verilerin yerel Python veri tiplerine ve oradan XML, JSON veya diğer formatlara dönüştürülmesini sağlar. Django REST marshmallow ve Dynamic Rest gibi üçüncü taraf paketleri sayesinde serileştirmenin işlevselliğini artırabilirsiniz. Kimlik doğrulama ile ilgili olarak, Django REST OAuth1a ve OAuth2 için paketler içerir.

 • Anaconda Django içerir mi?

  Evet, Anaconda’da Django var. Anaconda dağıtımını indirdikten sonra, birlikte verilen Conda paket yöneticisini kullanarak Django’yu kurabilirsiniz. (Anaconda, veri bilimi ve makine öğrenimi uygulamalarının verimli bir şekilde oluşturulması için tasarlanmış Python ve R’nin ücretsiz bir dağıtımıdır.) Ardından terminalinizde bu komutu çalıştırın: conda install -c anaconda django

 • GoDaddy Django’yu destekliyor mu?

  Evet, GoDaddy, Django kullanılarak oluşturulan web sitelerini ve uygulamaları destekler. Ancak, şirket bir VPS barındırma planı seçmenizi önerir
  veya bu uygulamalar için ayrılmış bir sunucu planı. Bir barındırma planı seçtikten sonra, Python ve Django’yu kurmak için cPanel kontrol panelini kullanabilirsiniz. (“Python Uygulamasını Kur” üzerine tıklayın.)

 • Django Windows üzerinde çalışabilir mi?

  Evet, Django Windows üzerinde çalışabilir. Hem Python hem de Django platformdan bağımsızdır. Böylece Windows makinelerini kullanarak web siteleri ve uygulamalar geliştirebilirsiniz. Windows’ta Django ile oluşturulan web sitelerini ve uygulamaları da kullanabilirsiniz. Django’yu Windows’a yüklemek için burada bulunan talimatları izleyin.

 • Heroku’nun fiyatı ne kadar?

  Heroku, farklı fiyat noktalarında birçok plan sunuyor. Yeni kullanıcılara, ücretsiz plan (deneme için ideal) veya Hobi planı tarafından ayda bir kez dinamo başına 7 ABD Doları’ndan başlayacak. Profesyonel kullanım için Heroku, aylık dyno başına 25 $ ila 500 $ arasında değişen fiyatlarla çeşitli seçenekler sunar.

 • Bir Django projesini nasıl çalıştırırım?

  Geliştirme sürecinde Django projenizi çalıştırmak için web sitenizi / uygulamanızı barındırmak üzere kendi web sunucunuzu kurabilirsiniz. Django sürecinizi bir web barındırıcısı ile bir test ortamında çalıştırmak için, üretim dışı ortamlar kurma olasılığını tartışmak için web barındırma sağlayıcınıza ulaşmanızı öneririz..

 • Kodlayıcılar neden Django kullanıyor??

  Kodlayıcılar Django’yu kullanır, çünkü temiz kod ile oluşturulmuş, bakımı kolay güvenli Python uygulamalarının hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlar. Django bunu kısmen, geliştiricilerin bir uygulamanın her bir parçasını sıfırdan oluşturmasına gerek kalmaması için yeniden kullanılabilir kod bileşenlerinden oluşan bir araç seti sağlayarak yapar. Django, uygulama geliştirme sürecinin bazılarını basitleştirerek acemilerin daha iyi sonuçlar elde etmesine de yardımcı olabilir.

 • Birçok popüler web sitesi Django kullanıyor mu?

  Django, bazı popüler web siteleri tarafından kullanılmaktadır, ancak Datanyze’ye göre pazar payı% 0,13’tür. Django’nun kullanım istatistikleri Vue.js ve Express’le karşılaştırılabilir. Django kullanan popüler siteler arasında National Geographic, Pinterest ve Instagram bulunmaktadır. Bazı tanınmış kuruluşlar, Disqus, NASA ve Mozilla Firefox dahil olmak üzere web sitelerinin bölümleri için Django kullanıyor.

 • Django ne kadar zamandır mevcut?

  Django resmi olarak 2005 yılında serbest bırakıldı. 2003 yılında Kansas’taki Lawrence Journal-World gazetesinde çalışan iki programcı tarafından kuruldu. Çerçeveyi geliştiren ve sürdüren Django Yazılım Vakfı 2008 yılında hizmete girdi..

 • Django’nun dezavantajları nelerdir?

  Python’u biliyorsanız, Django çok temel olabilir. Kısayollar, gelişmiş geliştiricilerin uygulamaları daha hızlı bir şekilde bitirmelerine yardımcı olur, ancak özelleştirme potansiyelini de sınırlayabilir.

 • Django’yu kullanmak için bir web sunucusu yüklemem gerekir mi?

  Evet. Django’nun test için kendi sunucusu var, ancak canlı bir web sitesinde kullanmak için Apache gibi sunucu yazılımlarını yüklemeniz gerekecek.

 • Hangi Python sürümüne ihtiyacım var??

  Django’yu Python v2 ve v3 ile kullanabilirsiniz, ancak v3 önerilir. Projeniz için Python v2’yi kullanmanız gerekiyorsa, Django yine de çalışır. Seçtiğiniz sürümlerin birbirleriyle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Web barındırıcınızın doğru olanı sağlayıp sağlamadığını kontrol edin.

 • Paket nedir?

  Django paketleri, kodlayıcıların Django’nun işlevselliğini genişletmesine olanak tanır. Paketler kullanıcılar tarafından katkıda bulunur; djangopackages.org adresinde büyük bir depo bulacaksınız. Paketin kullandığınız Django sürümü tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

 • Django web hosting için gereksinimler nelerdir?

  Django bir Python çerçevesidir, bu nedenle ana makinenizin her şeyden önce Python’u desteklemesi gerekir. Ardından, Django’nun zaten yüklü olduğunu kontrol etmeniz veya ana makinenizden bunu sizin için yapmasını istemeniz gerekir. Bir VPS veya özel sunucunuz varsa, bunu kendiniz kurabilirsiniz. Canlı siteler için, web sunucusu yazılım sunucusuna sahip bir Linux işletim sistemine ve ayrıca MySQL, PostgreSQL, SQLite veya Oracle veritabanına ihtiyacınız olacaktır..

 • Paylaşılan bir barındırma planında Django yüklemesi barındırabilir miyim?

  Evet. Bir plana kaydolmadan önce sunucunuzun Python ve Django’yu desteklediğinden emin olun.

 • Django’yu kullanmak için nasıl programlayacağımı bilmem gerekir mi??

  Hiç kodlama bilginiz yoksa, mücadele edebilirsiniz. Ancak acemi Python programcıları, kısa kodları nispeten hızlı bir şekilde kullanarak Django’yu alıp uygulama geliştirebilecekler.

 • Django ne sıklıkla güncellenir??

  Yılda en az bir kez Django’nun yeni ve kararlı bir sürümü var.

 • Django’ya alternatifler nelerdir?

  Ruby On Rails, Ruby programlama dilini Rails çerçevesiyle kullanan Django’ya popüler bir alternatiftir. PHP geliştirme için alternatifler CodeIgniter ve Zend Framework.

 • Django, Rails ile nasıl karşılaştırılır??

  Rails, kodu düzene koymak için birçok desen eşleşmesi kullanır. Django çok daha fazla esneklik ve daha hafif bir güncelleme döngüsü sağlar. Kodunuzu daha hızlı açmak ve çalıştırmak istiyorsanız, Rails’i deneyin. Daha fazla esneklik ve özelleştirmeler istiyorsanız, Django daha iyi bir seçimdir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me