Úvod a zdroje spoločnosti Umbraco –

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Ak hľadáte softvér na správu svojich webových stránok na serveri Windows, možnosti môžu byť trochu obmedzené. Umbraco je jednou z najobľúbenejších možností nielen preto, že je to bezplatný a otvorený zdroj, ale aj kvôli ľahkosti použitia a rozšíriteľnosti..

Čo je Umbraco CMS?

Umbraco je systém na správu obsahu (CMS) pre servery Windows. Je postavený na platforme Microsoft .NET Framework pomocou technológie ASP.NET. Jadro je napísané v jazyku C # a ukladá údaje webových stránok do databázy, zvyčajne Microsoft SQL Server.

Prečo používať Umbraco?

Zatiaľ čo WordPress vznikol ako nástroj na vytváranie blogov, Umbraco je univerzálny, flexibilný CMS na vytváranie všetkého od jednoduchých webových stránok po plne funkčné webové aplikácie..

Umbraco sa dá ľahko naučiť a nastaviť. Pretože to udržuje správu obsahu a vývoj oddelene, je ideálne odovzdať redaktorom obsahu, ktorí sa nemusia zaoberať kódovaním alebo technickými aspektmi správy stránok. Vývojári C # sa tiež ľahko učia.

Umbraco je plne vybavené na vytváranie jednoduchých webových stránok hneď po vybalení z krabice, je však ľahko rozšíriteľné aj pomocou oficiálnych doplnkov a doplnkov tretích strán. Existuje tiež veľmi aktívna rastúca komunita používateľov a vývojárov Umbraco, ktorí vám na tejto ceste pomôžu.

Ak potrebujete vytvoriť webovú stránku s komplexnou štruktúrou alebo vstavanými funkciami .NET, potom by mohla byť Umbraco tým správnym redakčným systémom pre vás..

zdroje

Ak ste pripravení používať Umbraco, tu je niekoľko zdrojov, ako sa dozvedieť viac a ako začať správnym smerom.

Prehľad a ukážky

Chcete zistiť, či je pre vás Umbraco? Viac informácií získate pomocou týchto základných prehľadov a praktických ukážok.

 • Umbraco Web Demo: každý druhý týždeň Umbraco prevádzkuje 45 minútové webové ukážky softvéru, kde môžete sledovať a klásť otázky týkajúce sa softvéru..
 • Prečo Umbraco? – prehľad výhod používania aplikácie Umbraco pre vlastníkov, vývojárov a projektantov stránok.
 • Umbraco vs WordPress: Čo si vybrať kedy? – základné porovnanie vlastností Umbraco a WordPress indickou spoločnosťou IT Software Associates.
 • Manao Umbraco 7 Demo: bezplatné demo, kde sa môžete prihlásiť a vyskúšať, ako vyzerá a funguje zadná časť Umbraco..

Návody pre začiatočníkov

Začnite kontrolou oficiálnej dokumentácie a inštaláciou vlastnej verzie aplikácie Umbraco.

 • Inštalácia Umbraco 7 (1. časť) – Nastavenie Visual Studio: návod na inštaláciu Umbraco pomocou Visual Studio 2013 a NuGet Package Manager.
 • Dokumentácia Umbraco: oficiálna dokumentácia Umbraco, vrátane návodov, na serveri GitHub.
 • Umbraco výukové programy uQuickstart: séria tutoriálov, ktoré vás prevedú inštaláciou Umbraco k nastaveniu vašej prvej webovej stránky.
 • Začíname s programom Umbraco: 5-dielna výuková séria o vytvorení celého webu Umbraco od začiatku.
 • Kedy by ste mali službu Umbraco používať ako službu? – neviete, či by ste mali nainštalovať program Umbraco alebo použiť cloudovú verziu? Tu sú hlavné rozdiely.

Pokročilé návody

Ak by ste chceli začať vyvíjať program Umbraco, prečítajte si tieto pokročilejšie návody.

 • Umbraco 7 a MVC Praktické príklady: ste pripravení začať? Po osvojení si základov si prečítajte tieto praktické príklady projektov, ako je vytvorenie kontaktných formulárov, kolotočov alebo vyhľadávanie na celom webe.
 • Ako rýchlo implementovať blog v aplikácii Umbraco 7: pridanie jednoduchého blogu na webovú stránku Umbraco je jednoduché. Tu je návod.
 • Ako nahlásiť problémy a chyby v Umbraco: Ak narazíte pri používaní Umbraco na nejaké chyby, je užitočné ich konštruktívne nahlásiť. Tu je návod.

videá

Ak chcete vidieť Umbraco v akcii, pozrite si tieto videá z oficiálnych zdrojov a zdrojov tretích strán.

 • Umbraco.TV: viac ako 150 oficiálnych hĺbkových videonávodov s doplnkovou písomnou dokumentáciou, Umbraco.TV obsahuje aj aktívnu komunitu a odznaky na sledovanie vášho pokroku. K dispozícii za mesačný alebo ročný poplatok.
 • Čo je Umbraco CMS: rýchle úvodné video, ktoré sa venuje hlavným pojmom a vlastnostiam Umbraco.
 • Umbraco – 1 – Ako nainštalovať Umbraco: toto video vás prevedie inštaláciou Umbraco pomocou Nuget Package Manager..
 • Umbraco Tutorials: zoznam videí YouTube s užitočnými Umbraco tutoriálmi, od inštalácie softvéru po vytváranie a štruktúrovanie obsahu vašich webových stránok..
 • Umbraco rozšírené rozloženie stránky pomocou mriežky: ako používať Umbraco na prispôsobenie rozloženia stránky pomocou mriežok.

knihy

Pre podrobnejšie informácie, ako nájdete v online tutoriáloch, je tu jedna kniha Umbraco, ktorá je hlavným zdrojom:

 • Príručka používateľa Umbraco (2011) od Wahlberga a Sterlinga: Táto kniha vás prevedie celým procesom používania služby Umbraco, či už ste správcom obsahu alebo vývojárom. Obsahuje množstvo príkladov kódu, osvedčené postupy, tipy na riešenie problémov a ďalšie.

Profesionálne skupiny a udalosti

Či už hľadáte osobný výcvik, alebo sa chcete len stretnúť s kolegami nadšenci Umbraco vo vašej oblasti, v okolí môže byť komunita.

 • CodeGarden: každoročné stretnutie globálnej komunity Umbraco v Odense v Dánsku vrátane 3 dní stretnutí, workshopov, školení a spoločenských podujatí.
 • Školenie: oficiálny certifikačný program vývojárov Umbraco, ktorý je k dispozícii na rôznych miestach v USA a Európe, alebo ako školenie na mieste v sídle vašej firmy..
 • New York Umbraco Meetup: sieťová skupina Meetup.com pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Umbraco.
 • umBristol: osobná sieťová skupina Umbraco v Bristole vo Veľkej Británii.
 • Belgická používateľská skupina Umbraco: ústredné miesto stretnutia komunity otvorených zdrojov ASP.NET CMS v Umbraco v Belgicku.

Online spoločenstvá a fóra

Žiadna skupina stretnutí vo vašom okolí? Ak chcete diskutovať o systéme Umbraco CMS online, pozrite si tieto fóra.

 • UmbracoCMS Subreddit: diskusia trochu chýba, ale tento subreddit sa často aktualizuje o najnovšie správy a zdroje týkajúce sa Umbraco..
 • Umbracians Slack Group: chat o Umbraco online v tejto skupine Slack.
 • uHangout: týždenný Hangout Google, ktorý zobrazuje všetko o komunite Umbraco.
 • Stack Overflow Umbraco Tag: Máte otázky týkajúce sa Umbraco? Uverejnite ich v zásobníku Overflow pomocou značky Umbraco a zapojte sa do komunity.

Začnite budovať svoje stránky Umbraco ešte dnes

Jednou z veľkých vecí na Umbraco je to, aké ľahké je začať. Nainštalujte softvér na svoj vlastný server podľa jedného z vyššie uvedených návodov a vytvorte si svoju vlastnú webovú stránku Umbraco ešte dnes.

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, návodov a infografík týkajúcich sa údržby a rozvoja webových stránok:

 • Microsoft Visual Basic / Visual Studio: Toto je náš základný primer pre Visual Studio so zameraním na Visual Basic.
 • Zdroje SQL: váš prvý krok, keď sa stanete expertom na SQL.
 • Zdroje C #: Ako jeden z najobľúbenejších jazykov v technológii .NET je C # veľmi užitočné vedieť.

Konečný zoznam Nástrojov správcu webu A-Z

Umbraco môže spravovať web pomerne ľahko, ale na webe je oveľa viac ako len systém na správu obsahu. Ak potrebujete pomoc pri vykonávaní svojej práce, pozrite si náš Konečný zoznam nástrojov pre správcov webu A-Z.

Konečný zoznam Nástrojov správcu webu A-Z
Konečný zoznam Nástrojov správcu webu A-Z

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me