RapidWeaver Development: Vytvorte si webové stránky na počítači Mac pomocou šablón

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


RapidWeaver je nástroj na vytváranie webových stránok pre Mac. Podobne ako tvorcovia webových stránok s mnohými plánmi hostenia, RapidWeaver používa na návrh a prispôsobenie svojej vlastnej webovej stránky prístup založený na šablónach. Na rozdiel od väčšiny z nich si RapidWeaver môžete stiahnuť priamo do svojho počítača, čo vám umožní úplnú slobodu od konkrétneho poskytovateľa hostingu. Takže ak sa rozhodnete preložiť k inému webovému hostiteľovi, môžete jednoducho zálohovať svoju existujúcu stránku a presunúť ju na svojho nového hostiteľa iba niekoľkými kliknutiami..

Na trhu je veľa tvorcov webových stránok, z ktorých väčšina obsahuje niekoľko šablón, ale RapidWeaver sa odlišuje udržiavaním aktuálnych a štýlových šablón, takže váš web nevyzerá akoby bol vyvinuté pred pätnástimi rokmi. S viac ako 50 témami, ktoré je možné prispôsobiť pomocou editora drag and drop, RapidWeaver poskytuje jednoduché riešenie na vytváranie moderných a výkonných stránok..

RapidWeaver má tiež vyčerpávajúcu knižnicu doplnkov vrátane všetkého od funkcií internetového obchodu po pokročilé rozloženia a návrhy tretích strán. Pomocou týchto, ako aj vstavaných editorov HTML a CSS môžu pokročilí weboví dizajnéri ďalej upravovať svoje webové stránky.

Zdroje online

Existuje veľa stránok online venovaných RapidWeaveru a brodenie sa po stránkach, ktoré sa vás práve snažia predať, ich vlastné doplnky môžu byť trochu zložitejšie. Ak práve začínate s RapidWeaver, tieto stránky vám pomôžu nastaviť, pohodlne a dobre na ceste k publikovaniu úplne prvého webu.

 • Realmac Software: oficiálny domov RapidWeaver. Nájdete tu odkazy na stiahnutie, rýchle predstavenia a odkazy na ďalšie užitočné zdroje, napríklad návody a ich komunitné stránky.
 • Časté otázky týkajúce sa RapidWeaveru: okrem odpovedí na bežné otázky týkajúce sa RapidWeaveru, táto stránka obsahuje návody, softvérové ​​tipy a všeobecné znalosti o dizajne webových stránok, HTML a základy fungovania webu..
 • RapidWeaver Central: táto stránka poskytuje aktuálne správy RapidWeaver a recenzie najnovších balíkov, tém a ďalších doplnkov. Poskytujú tiež konzultačné a dizajnové poradenstvo pre každého, kto potrebuje ďalšiu pomoc, ako aj pre svoje vlastné súbory a témy – tieto vás budú stáť, ale zvyšok ich rady je bezplatný.

návody

RapidWeaver je navrhnutý tak, aby bol intuitívny a všeobecný vývoj webových stránok nevyžaduje hĺbkovú štúdiu programu alebo HTML. Pre pokročilejší vývoj vám však tieto zdroje môžu pomôcť stať sa expertom na RapidWeaver.

 • Výukové programy RapidWeaver: táto sada bezplatných kurzov obsahuje 10 lekcií pre začiatočníkov o vytvorení nového projektu, pridávaní a organizovaní stránok, výbere témy, ukladaní projektov, používaní doplnkov a publikovaní vašich stránok, ako aj niekoľkých desiatkach pokročilých lekcií o témach, ako sú komíny, prispôsobenie motívu, použitie doplnkov, vylepšenia rýchlosti, indexovanie vyhľadávania a vytváranie metaznačiek.
 • Učebňa RapidWeaver: táto platená výučbová stránka ponúka desiatky lekcií o všetkom, od navigácie v softvéri po prácu s témami a zriadenia webovej stránky elektronického obchodu. Ak hľadáte podrobné informácie o tom, ako čo najlepšie využiť svoj softvér RapidWeaver, je toto miesto, kam ísť. Aby vám poskytli predstavu o hĺbke svojich hodín, majú viac ako 600 minút videa len o práci s témami.
 • Show RapidWeaver: táto séria podcastov je k dispozícii aj na iTunes. Každý týždeň sa autori venujú témam tvorby webových stránok, ako je vytváranie vlastných 404 chybových stránok, výber témy a správa htaccessu. Zahŕňajú aj príležitostné RapidWeaver a všeobecné oznámenia Mac, ktoré by mohli zaujímať používateľov RapdidWeaver.

Online komunity

Ak hľadáte odpovede na konkrétne otázky, oslovenie členov komunity je často najjednoduchšie a najspoľahlivejšie riešenie. Tieto komunity RapidWeaver sú veľmi aktívne a radi si navzájom pomáhajú.

 • Fóra Realmac: oficiálne fóra RapidWeaver sú mimoriadne aktívne a pokrývajú všetko od poradenstva pri inštalácii cez SEO až po integráciu do YouTube. Posúvanie fóra môže byť trochu ohromujúce, pretože témy sú pôvodne uvedené v poradí podľa aktualizácií, nie podľa témy. Môžete však ľahko filtrovať podľa kategórie a zamerať sa na otázky pre začiatočníkov, témy, podcasty, žiadosti o funkcie a ďalšie.
 • The Weaver’s Space: pôvodne komunita G +, táto skupina sa v roku 2016 presťahovala na svoje vlastné stránky. V súčasnosti má viac ako 800 členov, ktorí diskutujú o všetkom, od riešenia problémov až po filozofiu webdizajnu..

knihy

Na RapidWeaver nenájdete toľko kníh, koľko budete komplikovať nástroje na vývoj webových stránok, jednoducho preto, že RapidWeaver sa dá ľahko naučiť a je k dispozícii veľa bezplatných online zdrojov (pozri vyššie). Avšak pre tých, ktorí dávajú prednosť fyzickej knihe alebo sa snažia rozvíjať pokročilé znalosti webdizajnu, existuje niekoľko kníh, ktoré odporúčame.

 • Príručka pre začiatočníkov RapidWeaver 5 od Joea Workmana: táto kniha, ktorá bola navrhnutá primárne pre vývojárov webových aplikácií prvýkrát, začína samotnými základmi (sťahovanie, inštalácia a nastavenie softvéru) a pokračuje počiatočným vytvorením, návrhom a publikovaním stránok. Využíva množstvo snímok obrazovky a poskytuje ukážkový kód, ktorý je možné použiť vo vašich vlastných projektoch. Pre skúsenejších používateľov ponúka aj diskusiu o pokročilých konceptoch, ako sú komíny, HTML, CSS a techniky riešenia problémov.
 • Vizuálny sprievodca výučbou RapidWeaver 5 od spoločnosti Hawes a Meadows: Táto kniha je zameraná predovšetkým na začiatočníkov a prechádza čitateľov všetkými základnými funkciami RapidWeaveru pomocou ľahko ovládateľných sprievodcov krok za krokom. Zahrnuté sú aj niektoré pokročilé témy, ako napríklad postupy SEO a používanie multimédií, ale vo všeobecnosti ide o veľmi vizuálneho a pomalého sprievodcu, ktorý je ideálny pre tých, ktorých zastrašuje myšlienka vytvorenia vlastnej stránky..
 • HTML a CSS: Navrhovanie a vytváranie webových stránok Jonom Duckettom: tento vysoko vizuálny úvod do HTML a CSS je perfektnou sprievodnou knihou pre používateľov RapidWeaver, ktorí chcú porozumieť kódu za svojimi stránkami a chcú pridať ďalšie prispôsobenia nad rámec štandardných možností aplikácie softvér.

záver

Mnoho podnikateľov v oblasti budovania webových stránok, ktoré urobíte sami, sa presunulo z pracovnej plochy do cloudu, najmä vďaka dizajnu webových stránok založených na šablónach, pretože väčšina hostiteľov teraz poskytuje bezplatných tvorcov webových stránok a programy ako WordPress a Joomla sa ľahšie používajú všetky čas. Napriek tomu RapidWeaver stále priťahuje nových používateľov, pretože šablóny sa neustále aktualizujú, aby zostali čerstvé a profesionálne a používateľské rozhranie je ideálne pre začiatočníkov. Ak hľadáte jednoduchý, ale výkonný nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý nie je prepojený s vaším webovým hostiteľom alebo inou online službou, stojí za to stiahnuť si ukážku a vyskúšať RapidWeaver.

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, návodov a infografík týkajúcich sa kódovania a vývoja webových stránok:

 • Skladanie dobrého HTML: Toto je solídny úvod k písaniu dobre tvarovaného HTML a používaniu softvéru HTML validátora.
 • CSS3 – Úvod, Návody & Zdroje: je to skvelé miesto, kde sa môžete začať učiť rozloženie webovej stránky.
 • Zdroje ASP.NET: táto príručka vás prevedie rámcom .NET spoločnosti Microsoft na vytváranie webových stránok.

HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca

Ak sa naozaj chcete naučiť HTML, vytvorili sme článok o knihe s názvom HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca. A skutočne je to dokonalý sprievodca; bude vás to od samého začiatku ovládať.

Aký kód by ste sa mali naučiť?
HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map