Programovanie spoločnosti OCaml: Naše odkazy vás dostanú cez hrot učenia

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.

OCaml, tiež známy ako Objective Caml, je funkčný programovací jazyk na všeobecné použitie so statickým typom. Je to hlavný dialekt programovacieho jazyka Caml, ktorý rozširuje hlavný jazyk o objektovo orientovanú vrstvu. OCaml beží na operačných systémoch Linux, Mac OS X, Windows a FreeBSD.

OCaml sa bežne používa vo vzdelávaní okrem komerčného využitia, ako je podnikové programovanie, vedecký výskum a finančné výpočty.

Čo je OCaml?

OCaml je multi-paradigmatický (imperatívny, funkčný, objektovo orientovaný) programovací jazyk odvodený z programovacieho jazyka Caml..

Jazyk je veľmi efektívny – užitočný pri rýchlom vývoji a nasadzovaní aplikácií. Bohatý statický typ systému OCaml pripomína sadu analytických nástrojov, ktoré zvyšujú kvalitu kódu. Pôvodný programovací jazyk Caml bol odvodený z programovacieho jazyka ML. A veľa moderných programovacích jazykov, ako sú F # a Scala, boli do určitej miery ovplyvnené OCamlom.

OCaml je bezplatný projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý prevádzkuje Francúzsky inštitút pre výskum v oblasti informatiky a automatizácie (INRIA) a ktorý je vydávaný pod licenciou Q Public License (QPL). Online komunita OCaml je aktívna v službách GitHub, Bitbucket, StackOverflow a rôznych zoznamoch adresátov.

Stručná história OCaml

Prácu na vývoji OCamlu začal Xavier Leroy a iní začiatkom 90. rokov. Didier Remy a Jerome Vouillon navrhli vysoko expresívny typový systém pre objekty a triedy. Tento dizajn bol prvýkrát implementovaný v Caml Special Light, čo nakoniec viedlo k vytvoreniu jazyka Objective Caml, prvýkrát vydaného v roku 1996.

Objective Caml bol prvý programovací jazyk, ktorý kombinoval silu statického písania typu ML a odvodenie typu s metódami objektovo orientovaného programovania. V roku 2011 bola Objective Caml premenovaná na OCaml.

Posledná stabilná verzia OCaml je 4.02.3. Bola vydaná v júli 2015.

Vlastnosti

OCaml je funkčný, imperatívny a objektovo orientovaný programovací jazyk so systémom statického typu, ktorý môže pomôcť eliminovať chyby runtime. Kompilátor spoločnosti OCaml s odvodením typu nevyžaduje manuálne deklarácie typu.

Programy napísané v OCaml sa spúšťajú a spúšťajú oveľa rýchlejšie a zvyčajne zaberajú oveľa menej pamäte ako program C # alebo Java. OCaml to dosahuje vďaka inferencii typu, kratšej syntaxi a rozšíriteľnosti OCamlu.

Medzi ďalšie vlastnosti spoločnosti OCaml patrí parametrický polymorfizmus, prispôsobenie vzoru, rekurzia chvosta, lexikálna uzávierka v prvej triede a manipulácia s výnimkami. OCaml tiež poskytuje rozhranie cudzích funkcií na podporu prepojenia na primitívy C..

OCaml tiež obsahuje zberač odpadu na automatickú správu pamäte. Jeho zberač odpadu nepodporuje súbežnosť, takže symetrické multiprocesovanie nie je podporované. Existuje však niekoľko knižníc, ktoré poskytujú podporu pre distribuované výpočty pre OCaml.

Začíname s OCaml

Na prvý pohľad sa môže začať s programom OCaml javiť ako ťažký, najmä ak nemáte skúsenosti s funkčným programovaním jazykov. Efektívne používanie systému typu OCaml sa môže ukázať ako zložité, keď robíte prvé kroky v programovaní OCaml. Jazyk sa však dá naučiť ľahšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

OCaml Development Environment

Prvým krokom na začiatku programu OCaml je nastavenie vývojového prostredia. OCaml je v súčasnosti podporovaný takmer na každom operačnom systéme, ktorý pravdepodobne používate.

Oficiálne stiahnutie OCaml a podrobné informácie týkajúce sa inštalácie jeho kompilátora a balíkov na každej platforme nájdete v sekcii inštalácie OCaml.org. Inštalácia a správa knižníc je uľahčená nástrojom na správu balíkov OPAM.

Môžete si tiež stiahnuť konkrétnu verziu zdrojového kódu OCaml a skompilovať ho, ak sa tak rozhodnete.

zdroje

Pretože OCaml nemá druh hlavného odvolania jazyka ako C ++, váš výber zdrojov je trochu obmedzený. Pokúsili sme sa vyhľadať na webe najlepšie zdroje OCaml vrátane elektronických kníh, návodov a online kurzov. Aj keď sa nám podarilo nájsť množstvo kvalitných zdrojov OCaml, je potrebné poznamenať, že váš výber učebných pomôcok OCaml bude obmedzený..

Interaktívne kurzy zadarmo

Vybrali sme si iba dva interaktívne kurzy OCaml. Obaja poskytujú množstvo užitočných informácií, spolu s návodmi krok za krokom a príkladmi kódu:

 • Vyskúšajte OCaml je interaktívne prostredie, v ktorom môžete prehliadať OCaml vo webovom prehliadači pomocou online kompilátora. Obsahuje tiež online príručku krok za krokom preukazujúcu silu jazyka.
 • Kurz funkčného programovania v OCaml je kompletný online univerzitný kurz v OCaml s prednáškami a mnohými užitočnými odkazmi.

Dodatočné zdroje

Práca s kurzami a kurzami bude jednoduchšia, ak použijete referenciu programovacieho jazyka a ďalšie ukážky kódu. Niektoré z týchto ďalších zdrojov OCaml vám pomôžu vyskúšať základné zručnosti a osvojiť si nové:

 • Dokumentácia a užívateľská príručka systému OCaml System Release 4.02 je oficiálna príručka a referencia programovacieho jazyka OCaml.
 • OCaml.org Tutorial Section je veľmi podrobný a užitočný vzdelávací zdroj pokrývajúci všetko od základov OCaml po pokročilé príklady..
 • TypeOCaml.com má veľa zaujímavých návodov a ukážok kódu.
 • Programovanie Ocaml – Praktická príručka používateľa vysvetľuje dôležité koncepcie konštrukcie programu Ocaml a poskytuje konkrétne príklady syntaxe Ocaml..
 • Sekcia Code Codex OCaml obsahuje veľa užitočných príkladov kódu v OCaml.
 • Rosetta Code poskytuje príklady kódu OCaml a referencie.
 • OCaml pre vedecký výpočet je pokročilý tutoriál popisujúci použitie OCaml pre vedecký výpočet.

Tieto zdroje by vám mali pomôcť zvládnuť základy a vyskúšať svoje zručnosti. Príklad kódu bude životne dôležitým zdrojom pre ľudí s obmedzenými skúsenosťami s funkčným programovaním.

Ebooks zadarmo

Nie je ich toľko elektronických kníh OCaml, ale podarilo sa nám ich nájsť niekoľko a rozhodli sme sa vybrať z nich dve:

 • Real World OCaml od Minsky, Madhavapeddy a Hickey vás prevedie konceptmi jazyka OCaml a pomôže vám preskúmať nástroje a techniky, vďaka ktorým je OCaml efektívnym a praktickým nástrojom.
 • Používanie, porozumenie a rozlúštenie jazyka OCaml od Didiera Remyho sa skladá z poznámok o kurze. Zahrnuté je aj množstvo cvičení s rôznymi stupňami obtiažnosti.

zhrnutie

OCaml je vynikajúci univerzálny jazyk pre ľudí, ktorí si chcú prácu len nechať. Ale napriek svojej sile má pomerne jednoduchú syntax. So zdrojmi uvedenými tu by ste mali byť na ceste.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me