INTERCAL Programming: Nepoužívajte tento jazyk

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Presunuli ste sa teda cez tutoriály JavaScriptu a zavesili ste zlý kód PHP. Trochu ste sa ponorili do Ruby, ale zistili ste, že sa Pythonovi naozaj páčilo. A nebolo to tak, že sa vám Pythona páčilo na vytváranie aplikácií, ale skutočne ste sa dostali do skriptovania.

Od skriptovania ste začali skúmať Linux a to vás všetkých zaujímalo o slobodný a otvorený softvér, takže ste začali čítať o Richardovi Stallmanovi a projekte GNU..

Predtým, ako sa dozviete, že hovoríte o rozhovore IRC, smejete sa všetkým vtipom na každom XKCD a prečítali ste si každú stránku žargónu. Dvakrát. Teraz čo?

Chcete si vylepšiť svoje programovacie schopnosti a kredit na ulici hackerov. Premýšľali ste o učení sa C, ale to sa zdá príliš užitočné.

Dúfate, že si prečítate Umenie počítačového programovania, ale rozhodli ste sa počkať, kým bude k dispozícii posledné vydanie.

Aký je ďalší krok? Aký je ďalší záslužný odznak na vašom krídle Geek Scout?

INTERCAL!

Chceli ste sa niekedy naučiť počítačový jazyk, ktorý bol úplne zbytočný? A nie k ničomu ako JavaScript v 90. rokoch – nie k ničomu, pretože je príliš ľahký alebo zbytočný, pretože je príliš ľahký.

Keď ste boli malí, naučili ste sa hovoriť klingonské alebo elfské? Chceli by ste zopakovať túto skúsenosť so všetkou jej osamelosťou a hlúpym strachom, ale mínus zábava?

INTERCAL!

Čo je INTERCAL?

Niektorí hovoria, že INTERCAL je jazyk. Iní hovoria, že INTERCAL je vtip. Možno, že INTERCAL je len povesť, podvod, mestská legenda. Možno Arthurovská legenda?

To všetko sú tieto. Nie je to nič z toho. Vie niekto? V skutočnosti to veľa ľudí vie. Je to všetko veľmi dobre zdokumentované. Dokumentácia však môže byť na konci lož.

INTERCAL!

Čo vieme o INTERCAL?

V prvom rade vieme, že INTERCAL nie je ani skutočné meno jazyka. Skutočné meno jazyka je „Jazyk prekladača bez výslovného skratky“. INTERCAL je samozrejme výrazná skratka. Čo znamená, že to nie je skutočná skratka.

Tiež vieme, že INTERCAL bol vynájdený v roku 1972 v Princetone. Dvaja vynálezcovia, Don Woods a James M. Lyon, ho pôvodne zamýšľali ako paródia. Bola navrhnutá tak, aby pracovala na dierovacích kartách, bizarnej a zastaralej technológii, ktorá pochádza z tkáčskych stavov.

INTERCÁLNY DIZAJN

INTERCAL bol navrhnutý odlišne od všetkých ostatných existujúcich počítačových programovacích jazykov.

Najúčinnejším spôsobom, ako urobiť počítačový programovací jazyk odlišným od všetkých ostatných jazykov počítačového programovania, by bolo vytvoriť ten, ktorý sa dá ľahko používať a je ľahko čitateľný, a vykonáva veci, ktoré ste chceli dosiahnuť, a ktoré veci nedosahujú. že to nechcete dosiahnuť.

Dizajnéri INTERCAL-u však išli inou cestou.

INTERCAL je úmyselne ťažké. Je takmer nemožné čítať alebo písať. Splnenie najzávažnejších úloh je mimoriadne náročné na čas a vyvoláva bolesti hlavy.

Syntax nedáva zmysel. Slovník nemá zmysel. A čudné kompilácie vtipov sú zárukou toho, že program napísaný v INTERCAL sa nebude správať podľa očakávania pri prvom spustení.

Inými slovami, keď na to skutočne príde, INTERCAL je presne ako každý iný počítačový programovací jazyk – aspoň v tom čase. A to bolo viac-menej dôležité.

Malá história

Vynálezcovia INTERCAL ho implementovali, niekoľkokrát sa smiali a rýchlo na to zabudli.

Jazykový manuál však pokračoval. Samotná dokumentácia bola zábavnejšia ako jazyk; to má zmysel, pretože dokumentácia bola napísaná v angličtine a jazyk bol úplne nepreniknuteľný.

Kópie jazykovej príručky prešli z geek do geek a pozdĺž cesty sa pohladilo nespočetné množstvo drsných bradiek..

Nakoniec jazyk našiel nový život v implementácii C-INTERCAL, ktorá stále existuje dodnes.

K dispozícii je aj druhá implementácia, volajte CLC-INTERCAL. To znamená, že najmenej dvaja rôzni počítačoví programátori, a pravdepodobne omnoho viac, strávili netriviálne percento svojich konečných životov čítaním, porozumením a implementáciou dokumentácie za jazyk, ktorý nedáva zmysel a nemôže skutočne veľa.

Čo je ešte viac úžasné, ako je samotná úroveň brilancie a matematickej inteligencie, ktorá je potrebná na to, aby sa na čokoľvek z toho urobili hlavy alebo chvosty..

Jazykové funkcie

Ako už bolo spomenuté, samotný jazyk INTERCAL je takmer nepochopiteľný. Čokoľvek v INTERCAL, ktoré je skutočne užitočné, je takmer určite chybou a akákoľvek časť dokumentácie, ktorá je ľahko zrozumiteľná, je takmer určite vtip..

Príklad syntaxe

Tu je kúsok vzorového kódu prevzatého priamo z dokumentácie INTERCAL:

PROSÍM, 1 <- # 2
DO .1 <- # 2
DO, 1 SUB .1 <- # 1
DO, 1 SUB # 1 <- ,1 SUB # 2
PROSÍM, 1 <- # 2 BY # 2
DO; 1 SUB # 1 # 2 <- ,1 SUB, 1 SUB .1
PREČÍTAJTE SI; 1SUB # 1.1
DOSTANETE

Mohol by som vám povedať, čo tento kód robí, ale na tom by naozaj nezáležalo.

Vzorové chyby

Najznámejšia chyba v INTERCAL-e pravdepodobne súvisí s kľúčovým slovom PLEASE. Program INTERCAL musí obsahovať slovo PLEASE dostatočne často. Nie je však jasné, aký je tento dostatočný počet.

Ak programátor nehovorí PLEASE dosť často, program bude kompilátorom odmietnutý, pretože nie je dostatočne zdvorilý. Ak však programátor slovo PLEASE použije príliš veľa, program bude odmietnutý, pretože je príliš zdvorilý a príliš horlivý.

Ak je toto správanie, ktoré chcete vidieť v kompilátore, ste chorý alebo chorý človek.

Medzi ďalšie neuveriteľne užitočné chyby patria:

 • E111 STANOVENÁ KOMUNIKAČNÁ DÁVKA, SPOTREBITEĽ SUICIDINGU

 • E277 MÔŽETE POŠKODIŤ LEN MATEMATIKY

 • E405 PROGRAM ODMIETNUTÝ ZA DÔVODY ZDRAVOTNÉHO ZDRAVIA

 • E666 KOMPILÉR MÁ ZAŽIARNOSŤ

 • E774 NÁHODNÁ CHYBA POČÍTAČA.

Túto poslednú chybu, chybu náhodného kompilátora, možno skutočne vypnúť odovzdaním určitej možnosti pri spustení programu. Toto je „odmena za prečítanie príručky“. (Z tohto dôvodu som vám nepovedal, aká konkrétna možnosť bola.)

Jazykové zdroje

 • PRÍRUČKA PRE INTERNÉ PROGRAMOVANIE JAZYKA – pôvodný text z roku 1973.

 • Revidovaná referenčná príručka INTERCAL Programming Language – revidovaný moderný text.

 • Stránka INTERCAL Resources – Všetko, čo by ste mohli potrebovať vedieť o INTERCAL.

 • The Jargon File – Kultúrna história mojich ľudí.

 • INTERCAL – Album house / dance music od umelca s rovnakým menom, pomenovaný podľa jazyka.

Hýbať sa vpred

Nechcete sa posunúť vpred s INTERCAL. Je to paródsky jazyk, ktorý mal upozorniť na problémy s programovacími jazykmi, ktoré existovali koncom 60. a začiatkom 70. rokov. Zostáva však ako dobrá pripomienka toho, ako nevypracovať programovací jazyk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map