ImageMagick: Manipulácia grafiky z príkazového riadku?

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


ImageMagick je bezplatná a otvorená softvérová zbierka nástrojov príkazového riadku na manipuláciu s grafickými súbormi. Funguje tiež ako knižnica na spracovanie grafiky pre množstvo programovacích jazykov.

Stručná história ImageMagick

Vývoj na ImageMagic začal v roku 1987 John Cristy počas jeho práce v DuPont. Všetko to začalo požiadavkou Davida Pensaka z DuPont na zobrazenie počítačom generovaných obrázkov s 24-bitovými farbami na 8-bitovom počítačovom monitore schopnom zobraziť iba 256 farieb..

Už v roku 1987 boli počítačové monitory schopné zobrazovať 24-bitové farby, kde boli veľmi drahé a dosť zriedkavé. John Cristy úspešne implementoval algoritmus na redukciu 24-bitových obrázkov na 8-bitové obrazy, alebo zo 16,7 milióna na iba 256 farieb.

Počas svojich rokov v DuPont Cristy riešil mnoho podobných úloh zameraných na počítačovú grafiku.

V roku 1990 sa John Cristy rozhodol slobodne uvoľniť nástroje na spracovanie obrázkov. V tom čase bolo k dispozícii iba niekoľko bezplatných nástrojov na spracovanie obrázkov. Pred vydaním bezplatného vydania však musel John Cristy na jeho vydanie získať súhlas vedenia spoločnosti DuPont.

Našťastie vedenie DuPont súhlasilo a prenieslo autorské práva k softvéru na ImageMagick Studio LLC.

ImageMagick bol prvýkrát prepustený pre verejnosť a vyslaný do Usenetu v auguste 1990.

Aké sú spôsoby použitia ImageMagick?

Väčšina z nás je zvyknutá na úpravu obrázkov pomocou grafického používateľského rozhrania (GUI) v moderných nástrojoch, ako je Gimp alebo Photoshop. Manipulácia s obrázkami pomocou nástrojov príkazového riadku, ktorá sa v súčasnosti zdá byť veľmi zvláštna, to tak nie je?

V skutočnosti nie sú pre niektoré úlohy GUI nástroje tou najlepšou voľbou. Väčšinou ide o dávkové operácie. Napríklad je jednoduchšie použiť nástroj príkazového riadku, ak potrebujete previesť stovky obrázkov z jedného formátu súboru do druhého.

ImageMagick dokáže dynamicky spracovávať aj obrázky z webových skriptov. Tieto a mnoho ďalších podobných úloh možno ľahko automatizovať pomocou nástrojov príkazového riadka ImageMagick.

ImageMagick má tiež veľa integrovaných väzieb, takže sa dá použiť z celého radu programovacích jazykov. Mnoho programov a riešení CMS môže tiež použiť ImageMagick na spracovanie obrázkov, napríklad pri tvorbe miniatúr obrázkov.

Funkcie ImageMagick

ImageMagick bol pôvodne navrhnutý ako prevodník obrázkov na obrázky a dokáže presne prevádzať takmer akýkoľvek obrazový formát do iného obrazového formátu..

ImageMagick je okrem konverzie tiež knižnica algoritmov spracovania obrazu, ktoré možno použiť priamo z príkazového riadku alebo k nim pristupovať prostredníctvom veľkého množstva programovacích jazykov, ako sú C, C ++, Perl, Ruby, PHP atď..

ImageMagick umožňuje používateľom kombinovať operácie spracovania dávkového obrazu v skripte, takže rovnaká sada operácií sa dá použiť na veľa obrázkov alebo sa môže použiť ako nástroj podsystéma pre iné aplikácie, ako sú webové aplikácie, nástroje na spracovanie videa a ďalšie grafické nástroje..

Zoznam podporovaných transformácií obrázkov v programe ImageMagick je pôsobivý a obsahuje funkcie, ako je kvantizácia farieb, plagátovanie, rozkladanie, rozkladanie poltónov, zmena veľkosti kvapaliny, priehľadnosť, animácia GIF, rozmazanie, zaostrenie, kompozitné atď..

ImageMagick môže tiež používať OpenCL na využitie vašej grafickej procesorovej jednotky (GPU) na spracovanie obrázkov, ktorá má tendenciu zlepšovať výkon v systémoch podporujúcich OpenCL..

Verzia Q8 podporuje až 8-bitovú zložku na pixel (24- alebo 32-bitovú farbu, v závislosti od toho, či má obraz alfa kanál), zatiaľ čo verzia Q16 podporuje až 16-bitovú zložku na pixel (48- alebo 64-bitová farba).

ImageMagick je vlákno bezpečný a väčšina algoritmov sa vykonáva paralelne na viacjadrových procesoroch.

ImageMagick beží na operačných systémoch Linux, Windows, Mac OS X, iOS a Android.

Vyskúšajte ImageMagick

ImageMagick je bezplatný a otvorený zdroj distribuovaný pod licenciou Apache 2.0. To znamená, že zdrojový kód môžete používať, kopírovať, upravovať a distribuovať v otvorených aj v proprietárnych aplikáciách.

Môžete získať zdrojový kód ImageMagick alebo si môžete stiahnuť vydanie pripravené na spustenie pre váš operačný systém.

Podrobné inštalačné pokyny pre všetky podporované platformy sú k dispozícii na oficiálnej webovej stránke ImageMagick. Najnovšie stabilné vydanie ImageMagick je verzia 6.9.3.7, pričom ImageMagick verzia 7 je k dispozícii aj v beta verzii.

Ak chcete, aby to bolo skutočne jednoduché, môžete si zaobstarať hostiteľa, ktorý poskytuje program ImageMagick. Ak chcete nájsť tú správnu hostingovú spoločnosť pre vás, pozrite si našu porovnávaciu stránku ImageMagick Hosting.

Používanie programu ImageMagick

Transformácia obrázkov pomocou rozhrania príkazového riadku nie je každodennou úlohou, takže naučiť sa, ako efektívne používať ImageMagick, môže byť zložité, najmä ak ste zvyknutí iba na grafické nástroje GUI..

Výukové programy a zdroje ImageMagick

Pri prvom použití výkonných nástrojov príkazového riadku ImageMagick môžu byť užitočné oficiálne zdroje a návody. Vybrali sme niekoľko tutoriálov a učebných materiálov, ktoré vám pomôžu naučiť sa syntax príkazového riadku ImageMagic:

 • Príručka s príkazovým riadkom je úplným popisom a odkazom na rozhranie príkazového riadku ImageMagick.
 • Príklady použitia ImageMagick predstavujú súbor príkladov použitia ImageMagick z príkazového riadku. Tiež však ilustrujú, čo sa dá urobiť pomocou programového rozhrania API (ImageMagick Application Programming Interface).
 • Užívateľská príručka aplikácie ImageMagick je verzia PDF staršej používateľskej príručky ImageMagick. Aj keď je to trochu zastarané, stále sa môže hodiť.
 • Zoznam rozhraní API ImageMagick zobrazuje všetky rôzne rozhrania API dostupné s programom ImageMagick s odkazmi na zdroje.

Knihy ImageMagick

K dispozícii je iba niekoľko kníh o ImageMagick a môžu byť užitočnými zdrojmi. Napriek tomu vám odporúčame vyskúšať si nejaké bezplatné online zdroje a návody pred zakúpením knihy.

 • V definitívnom sprievodcovi programom ImageMagick od Michaela sa stále vysvetľuje, ako možno funkcie ImageMagick začleniť do rôznych aplikácií. Táto kniha je určená pre začiatočníkov až pokročilých programátorov a webových dizajnérov, ktorí hľadajú automatizované riešenie manipulácie s obrázkami.
 • ImageMagick Tricks: Uvoľnite silu ImageMagick s týmto rýchlym, priateľským návodom a tipmi pre tipy od Sohail Salehi, ktorý je plný príkladov manipulácie s fotografiami, vytvorenia loga, animácií a kompletných webových projektov. Kapitoly pozostávajú z workshopov, z ktorých každá aplikuje súbor príkazov ImageMagick, aby vytvorila prekvapivé a vzrušujúce výsledky.

záver

ImageMagick je vo svojom jadre návratom k 8-bitovej grafike, ale to neznamená, že je zastarané alebo má obmedzené použitie. V skutočnosti je ImageMagick stále široko používaný v určitých výklenkoch.

Samozrejme, že to nie je náhrada za správne sady na úpravu fotografií, ale to je vlastne celý bod – ImageMagick je navrhnutý tak, aby zvládal aj iné veci, a vynikajúco pri hromadných zápasoch..

Aj keď je to relatívne staré riešenie, ImageMagick sa stále vyvíja a umožňuje jeho nezmyselnú integráciu prostredníctvom svojich API. Ak potrebujete previesť veľa obrázkov naraz, bez toho, aby ste si museli robiť komplikované grafické nástroje, stojí za to vyskúšať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map