Dozviete sa viac o kariére v informatike

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


úvod

V tomto zdroji sme uviedli niektoré z najbežnejších typov kariéry zameranej na počítač, súvisiace zručnosti a veľké zdroje – napríklad online kurzy – ktoré vám pomôžu začať správnym smerom.

Pomocou navigácie napravo môžete prejsť na jednotlivé typy úloh alebo pokračovať v čítaní nižšie na krátke predstavenie, históriu a všeobecné nevyhnutné zručnosti dôležité pre akúkoľvek kariéru v počítačoch a technológiách..

História kariéry počítačov

Pred 80. rokmi sa väčšina práce na počítači vykonávala na mimoriadne vysokej úrovni. Akademickí profesionáli napísali pokročilé systémy na použitie na mainframe a komerčných dátových centrách.

V 90. rokoch 20. storočia sa komerčný internet začal sprístupňovať verejnosti a nárast e-mailových správ navždy zmenil spôsob komunikácie v bežnej kancelárii..

Teraz sme s počítačmi a vstavanými zariadeniami úplne nasýtení a očakáva sa, že tento trend bude pokračovať, jedného dňa môžeme v našich telách vidieť miniatúrne počítače..

Vo výpočte nie je jediná kariéra, ale základné znalosti inžinierskych a programovacích schopností je možné prispôsobiť akejkoľvek špecializácii.

Požadované zručnosti

Základné matematické zručnosti

Vo väčšine programov nemusíte poznať veľa matematiky, iba základné poradie operácií. Pre určité typy analýz alebo testov môžu byť užitočné štatistické informácie. Na svete je veľa programátorov, ktorí chodili na vysokú školu študovať netechnické odbory.

Poznanie počtu alebo lineárnej algebry môže byť veľmi prospešné, ale nevyžaduje sa pre všetky úlohy. Geopriestorové, vedecké spracovanie a ďalšie špecializované programovanie bude samozrejme vyžadovať vyššie matematické znalosti.

Základné počítačové znalosti

Programovanie je stav mysle. Schopnosť porozumieť premenným, slučkám, podmienkam, funkciám a metódam je pre akúkoľvek technickú úlohu počítača nevyhnutná.

Poznanie základov programovania môže dokonca pomôcť projektovým manažérom alebo výkonným pracovníkom pri vytváraní inteligentnejších časových plánov vývoja produktov alebo pre klientov..

Komunikačné schopnosti

Programátori sú ľudia a majú širokú škálu osobností a preferencií; Schopnosť pracovať so všetkými typmi je základom úspechu v počítačovej kariére.

Tesné termíny a nemožné technické požiadavky môžu byť receptom na stres a katastrofu a dá sa im zabrániť prostredníctvom čestných diskusií a realistických očakávaní.

Použitie komunikačných rámcov ako Agile Scrums alebo „Team-Ware“ na riadenie úloh môže byť veľmi užitočné pri rýchlejšej produkcii práce..

Typy pracovných miest

Webový vývojár a dizajnér

Jednou z najviditeľnejších kariér môže byť webový vývojár.

Obsah konzumovaný online je možno jednou z najbežnejších foriem médií, a preto je jednou z najviac praktických oblastí odbornosti. Táto práca môže zahŕňať veľa nezávislých pracovníkov, ale rovnako ľahko by mohla byť súčasťou zavedeného poradenského servisu.

Dobré zručnosti: HTML, JavaScript, CSS, SQL, webové servery, 1 až 2 jazyky pre webové programovanie, Google Analytics, grafické nástroje ako Adobe Photoshop

Miesta, kde začať:

 • W3Schools.com

 • Codecademy.com

 • Udacity.com

 • Udemy.com – Kompletný kurz pre vývojárov webu

 • Fórum Webdeveloper.com.

Softvér a vývojár OS

Všeobecnejší účel, vývojár softvéru alebo operačného systému bude pracovať na softvérových aplikáciách. Môže to byť pre stolné aplikácie, mobilné alebo zložitejšie webové aplikácie.

Inžinier operačného systému bude písať kód, ktorý definuje kód, ktorý umožňuje počítačovému rozhraniu, ako ho poznáme, aby ho používatelia zažili. Existuje tu obrovská oblasť rozmanitosti, takže žiadna sada zručností nie je absolútna.

Dobré zručnosti: C / C ++, Xcode, Objective-C, Java, .NET

Miesta, kde začať:

 • Microsoft Virtual Academy – Kurzy vývoja aplikácií

 • Trieda Python od spoločnosti Google

 • Kurz C ++ spoločnosti Google

 • Vývoj aplikácií pre iPad a iPhone.

Vývojári zariadení a sietí

Vzťahuje sa na hlavného vývojára softvéru, ale líši sa mnohými spôsobmi.

Písanie kódu na prácu s fyzickými zariadeniami a sieťovými smerovačmi je omnoho odlišné od písania čistého softvéru. Vývoj zariadení môže vyžadovať prísnejšie znalosti počítačovej vedy a inžinierstva samotného hardvéru.

Dobré zručnosti: C / C ++, 1-2 ďalšie programovacie jazyky, UNIX, Linux, programovanie v sieťových zásuvkách, certifikácia v sieti +, elektronické obvody

Miesta, kde začať:

 • Programovanie internetových zásuviek

 • F5 Bezplatné školiace kurzy

 • Seminár ovládačov systému Windows od OSR

 • Vstavané školenie pre vývoj jadra systému Linux

 • Linux Foundation Driver Training.

Hardware a elektrotechnika

Bez počítačového inžinierstva by neexistovali počítačoví programátori. Spoločnosti ako Intel, AMD, Nvidia a Radeon, všetky vytvárajú elektroniku.

Či už ide o počítačové procesory, pamäť alebo úložisko, každá časť počítača sa musela vymyslieť, skonštruovať a vyrobiť. Je bežné, že výroba prebieha v Číne, ale strojárstvo je globálne úsilie.

Okrem toho sa špecializované počítače a elektronika nachádzajú vo všetkom, od automobilov po lekárske vybavenie.

Dobré zručnosti: Elektrotechnika, fyzika, hexadecimálny systém, testovanie jednotiek, spracovanie obrazu, 3 – 3 príslušné programovacie jazyky

Miesta, kde začať:

 • Study.com – Ako sa stať inžinierom návrhu hardvéru

 • Výpočtové štruktúry – MITOpenCourseware

 • Altera – online kurzy vývojárov hardvéru.

Podniková analýza a štatistika

Podnikanie akejkoľvek veľkosti môže vyžadovať veľa energie a úsilia. Schopnosť merať výkonnosť tohto podnikania môže byť ešte ťažšia. Z tohto dôvodu vznikla pozícia obchodného analytika alebo analytika údajov.

Niekde medzi finančnou úlohou, štatistikom a technikom údajov, analytik spája viaceré zdroje údajov do merateľných čísel, ktoré naznačujú zdravie alebo výkonnosť konkrétneho projektu alebo organizácie..

Dobré zručnosti: Excel, Visual Basic, SQL Server, Visual Studio, R, Python, Štatistika, Pokročilá matematika, Financie

Miesta, kde začať:

 • Microsoft Virtual Academy – Business Intelligence Courses

 • Study.com – Kariéra analytického analytika spoločnosti

 • Výukový program Excel VBA – Excel Easy

 • Vyskúšajte R – Code School.

Zabezpečenie kvality a SDET

Každý typ vývoja softvéru alebo hardvéru musí mať prehľad o kvalite projektu. Softvérový vývojový inžinier v teste (SDET) je rozhodujúci pre projekty, v ktorých zlyhanie nie je možné.

Títo inžinieri vykonávajú špeciálne automatizované softvérové ​​testy, aby zistili prevádzkové limity konkrétnej aplikácie alebo zariadenia. Toto testovanie sa vykonáva pred vydaním do širšej používateľskej základne, či už ide o interný nástroj alebo komerčne orientovaný produkt.

Dobré zručnosti: Testovanie jednotiek, SQL, 1-2 programovacie jazyky, selén, špecializované automatizované nástroje

Miesta, kde začať:

 • Guru 99 – zadarmo návody na selén

 • Školenie WhiteboxQA SDET.

IT a technická podpora

Zamestnanci informačných technológií a technickej podpory patria k najkritickejším členom podnikového ekosystému.

Vo všeobecnosti sú tieto úlohy spoplatňované hladkou prevádzkou stoviek až tisícok pracovných staníc a súborových serverov. Potrebujú tiež implementovať bezpečnostný a podnikový riadiaci softvér, vykonávať administratívne povinnosti a aktualizovať softvér pre všetkých v spoločnosti.

Dobré zručnosti: Inštalácia operačného systému, správa dokumentov, certifikácia SQL, A +, zručnosti zákazníckeho servisu

Miesta, kde začať:

 • Microsoft Virtual Academy

 • Školenie Linux zadarmo

 • Cybrary.it Online školenie o bezpečnosti.

Projektový manažment

Nie každá práca s počítačom je čisto technická. Existujú netechnické úlohy, ktoré uľahčujú fungovanie vývojárov softvéru a ktoré pomáhajú manažérom komunikovať s výzvami v oblasti výkonu.

Projektoví manažéri môžu implementovať rôzne tímové nástroje alebo pracovné metódy, aby udržali projekt na dobrej ceste a monitorovali efektívnosť práce svojho tímu..

Dobré zručnosti: Agilná metodika, softvér pre riadenie projektov, „tímové výrobky“, systémy predaja lístkov, Excel, SQL, Microsoft Office, Microsoft Project, Visio

Miesta, kde začať:

 • Kurz projektového riadenia Coursera

 • Program certifikácie PMP

 • Scrum Training Series.

Akademické a počítačové vedy

V skutočnosti existujú počítačové kariéry, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na experimentálne projekty a sú sústredené okolo procesu objavovania a publikovania.

Všetky vysoké školy, inštitúty a veľké spoločnosti majú tímy „laboratórií“, ktoré prichádzajú s novými nápadmi na budovanie hardvéru alebo softvéru v nádeji, že nájdu inovácie..

Laboratóriá podnikového výskumu sa vo všeobecnosti zameriavajú viac na produkty, zatiaľ čo akademické prostredie sa môže zamerať buď na vydávanie článkov alebo na zlepšenie počítačového vzdelávania.

Dobré zručnosti: Mimoriadne variabilné, mohlo by to byť čokoľvek. Mal by pomôcť spoznať 3-4 programovacie jazyky a byť schopný písať dobre.

Miesta, kde začať:

 • Akademické kariéry pre experimentálnych počítačových vedcov a inžinierov

 • Ako mať zlú kariéru vo výskume / akademickej obci

 • Kariéra v informatike a počítačovom inžinierstve.

Ďalšie odkazy a zdroje:

Počítačové programovanie – úvod, časová os a zdroje.

Ktorý kód by ste sa mali naučiť? – Vizuálny sprievodca najbežnejšími programovacími jazykmi.

Ako naučiť deti kódovať – ​​webové stránky, aplikácie a hry, ktoré pomáhajú deťom inšpirovať pri programovaní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map