Chráňte svoj web pred hackerstvom

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Ak vlastníte alebo spravujete webovú stránku, bezpečnosť by mala byť vždy najvyššia vo vašej mysli. Internet sa stal detským ihriskom hackerov a počítačových zločincov. Potenciálnym cieľom môže byť každá webová stránka (bez ohľadu na obsah).

Majitelia webových stránok sa často mýlia, keď veria, že ich stránky hackerom skutočne neprinášajú skutočné pokušenie, ale nič nemôže byť ďalej od pravdy.

Je chybou predpokladať, že hackeri majú iba ukradnúť finančné informácie a heslá používateľov. Často sú webové stránky porušované, aby hackeri mohli vytvárať dočasné webové servery, pomocou ktorých šíria spam a vírusy bez vedomia vlastníka..

Nielenže to ohrozuje samotný web, ale vystavuje to aj jeho návštevníkov.

Vzhľadom na to, že hackeri sa zameriavajú na nájdenie a využívanie známych problémov so softvérovou bezpečnosťou, je zodpovednosťou všetkých vlastníkov a správcov webových stránok, aby podnikli proaktívne kroky na zabezpečenie svojich stránok proti možnému narušeniu..

Nasledujúce tipy by mali vlastníkom a správcom stránok pomôcť aktívne riešiť zabezpečenie ich webových stránok, aby im zabránili vniknutiu a bezpečí pre návštevníkov a klientov..

Zložité heslá

Efektívna bezpečnosť webových stránok sa začína priradením a používaním silných hesiel pre správcov aj zamestnancov na mieste. Aj keď sa to môže javiť ako očividný bezpečnostný tip, je to ten, ktorý sa opakuje.

Zatiaľ čo väčšina z nás uznáva dôležitosť silných hesiel, rovnako ako mnohí z nás sú vinní, že ich nevyužívajú naplno. Použitie zložitých hesiel je rozhodujúce pre bezpečnosť admin oblasti a integrity servera na akejkoľvek webovej stránke.

Ďalšou kľúčovou súčasťou zabezpečenia online je vyžadovanie hesiel pre pravidelných návštevníkov webových stránok a ich použitie na úplnejšie zabezpečenie bezpečnosti účtov zákazníkov..

V ideálnom prípade by sa tieto heslá mali ukladať ako hodnoty hash, aby sa minimalizovalo riziko dešifrovania v prípade porušenia databázy lokality..

Prinajmenšom by sa všetky heslá mali šifrovať pomocou najnovších odvetvových štandardov na ochranu lokality aj jej návštevníkov.

 • Bezpečné ukladanie užívateľských hesiel – hashovanie verzus šifrovanie: úvod do dôležitosti používateľských hesiel, možných zraniteľností šifrovania a používania hashovania pre bezpečnejšie ukladanie údajov.

 • Ako vytvoriť web chránený heslom: základný sprievodca heslom chrániacim webovú stránku pre zvýšenie bezpečnosti zákazníkov a webov.

Aktualizácie a opravy softvéru

Medzi bežnými taktikami hackerov je používanie automatizovaných skriptov na nájdenie a odstránenie bezpečnostných nedostatkov webovej stránky.

Aby sa tento problém ešte znásobil, slovo sa rýchlo šíri hackerskou komunitou a keď sa v operačnom softvéri webových stránok objavia zraniteľné miesta, pokúsia sa ho zneužiť hackeri každého pruhu..

Aktualizácie softvéru, ktoré sú vytlačené programátormi a vývojármi, majú držať krok s hackerskou krivkou, opravovať chyby a zraniteľné miesta skôr, ako ich počítačoví zločinci môžu vo veľkej miere využívať..

Pravidelné aktualizácie softvéru sú rozhodujúce pre bezpečnosť akejkoľvek webovej stránky a mali by byť vždy v popredí údržby webových stránok. Weboví manažéri používajúci softvér tretích strán by mali venovať osobitnú pozornosť aktualizáciám a bezpečnostným opravám a ich okamžitú inštaláciu po vydaní.

Prevádzka webových stránok v rámci spravovaného riešenia hostenia by mala byť pravidelne aktualizovaná službou hostenia, ale je stále zodpovednosťou vlastníka a správcu stránok, aby zabezpečil, že aktualizácie softvéru sa budú aplikovať včas a efektívne..

Nikdy len nepokračujte, že sú vaše stránky aktuálne, dvakrát sa poraďte s poskytovateľom hostiteľských služieb.

 • Prečo sú aktualizácie zabezpečenia dôležité: od spoločností Norton a Symantec prichádza tento krátky článok o dôležitosti starostlivosti o najnovšie aktualizácie softvéru a bezpečnostných opráv pri údržbe zabezpečenej webovej stránky..

 • Zabezpečenie a údržba webových stránok – to, čo potrebujete vedieť: základný sprievodca udržiavaním zabezpečenej webovej stránky prostredníctvom pravidelných aktualizácií softvéru a bezpečnostných opráv.

Témy a doplnky

S príchodom užívateľsky prívetivých systémov na správu obsahu je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vytvoriť a spustiť webovú stránku podnikovej triedy.

Na zvýšenie výkonu a flexibility týchto stránok vývojári úplne zaplavili trh témami a doplnkami navrhnutými tak, aby poskytovali požadovanejšiu používateľskú skúsenosť..

Pri inštalácii akejkoľvek témy alebo doplnku je však potrebné byť opatrný a používať iba tie, ktoré vyrábajú renomovaní vývojári.

Je známe, že hackeri zasielajú doplnky pomocou zneužiteľného kódu alebo škodlivého obsahu. Pred inštaláciou preskúmajte všetky doplnky, ktoré zvažujete, a prečítajte si recenzie z odvetvia.

 • Ako odhaliť škodlivý kód v bezplatných témach a doplnkoch WordPress: tento jednoduchý sprievodca vysvetľuje niektoré riziká spojené s bezplatnými témami a doplnkami a ako zistiť, či predstavujú hrozbu pre váš web..

Obmedziť pokus o prihlásenie

Je známe, že hackeri porušujú stránky hrubou silou a používajú štandardný prihlasovací formulár na získanie prístupu k používateľskému účtu.

Inštalácia jednoduchého doplnku, ktorý obmedzuje počet pokusov o prihlásenie z konkrétnej adresy IP, môže pomôcť znížiť toto riziko. Príliš veľa neúspešných pokusov a hacker je zablokovaný zo systému.

Samozrejme nechcete uzamknúť bežných používateľov a väčšina týchto doplnkov umožňuje jednoduchú chybovú správu, ktorá obsahuje výzvy, ktoré pomôžu používateľovi zapamätať si prihlasovacie informácie..

Opäť je dôležité, aby ste šliapali opatrne a boli obozretní s pokynmi, ktoré používate. Príliš veľa informácií v chybovej správe o prihlásení môže inteligentného hackera odradiť a umožniť mu bezva prihlasovacie údaje používateľa.

 • Blokovanie útokov na brutálnu silu: tento krátky návod popisuje použitie útokov na brutálnu silu pri hackovaní webovej stránky a kroky, ktoré môžu správcovia webových stránok vykonať, aby toto riziko znížili obmedzením pokusov o prihlásenie a vytvorením chybových hlásení chránených pred hackermi..

Nahrávanie súborov

Umožnenie používateľom nahrávať súbory na webovú stránku sa stalo pomerne bežnou praxou, predstavuje však určité bezpečnostné riziko.

Umožnenie používateľom nahrávať dokumenty a fotografie pomáha vytvárať interaktívnejšiu webovú stránku, ale zároveň otvára dvere hackerom.

Počítačoví zločinci môžu využiť príležitosť na odovzdanie súborov, ktoré obsahujú vírusy a škodlivý softvér.

Ak chcete chrániť svoj web pred útokmi prostredníctvom odovzdávania súborov, mali by ste prísne obmedziť typy povolených súborov a používať techniky overovania na strane klienta alebo servera, aby ste zabezpečili, že budú akceptované iba schvaľovacie formuláre súborov..

Mal by byť k dispozícii účinný antivírusový softvér na kontrolu všetkých súborov počas ich odovzdávania na web.

 • Osvedčené postupy pri zabezpečení odovzdávania súborov: stručný prehľad rizík spojených s odovzdávaním súborov a kroky, ktoré môžu weboví manažéri urobiť, aby zabezpečili bezpečnosť svojich stránok.

 • Prečo sú formuláre na odovzdanie súborov hlavným bezpečnostným rizikom: podrobný pohľad na riziká odovzdávania súborov používateľov, príklady infikovaného kódu a návrhy na odvrátenie rizika.

Bezpečnostné certifikáty SSL

SSL (Secure Sockets Layer) je populárny bezpečnostný protokol, ktorý vytvára šifrované spojenie medzi webovým serverom a klientom.

To zaisťuje, že všetky údaje prenášané medzi daným webovým serverom a jeho serverom alebo databázou zostanú chránené pred útokmi typu človek v strede.

Certifikácia SSL sa rýchlo stala priemyselným štandardom a je rozhodujúca pre weby, ktoré bežne spracovávajú citlivé údaje.

 • Čo je to SSL a prečo je dôležité ?: podrobný úvod do SSL a jeho využitie pri vytváraní bezpečného internetového prostredia pre používateľov a správcov webu.

 • Dôležitosť SSL a prečo to potrebujete: základný prehľad technológie SSL a jej hodnoty pre vlastníkov a návštevníkov webových stránok.

Ochrana adresárov webových stránok

Hackeri môžu použiť adresárové súbory na webe na zistenie a zneužitie zraniteľností v základnom kóde alebo štruktúre webu.

Na zníženie rizika je dôležité obmedziť prístup k týmto adresárom. To je možné dosiahnuť dvoma spôsobmi: buď zakázaním prístupu do adresárov stránok alebo vyžadovaním overenia pomocou hesla predtým, ako k nim bude možné pristupovať.

Väčšina platforiem CMS umožňuje správcom webových stránok deaktivovať adresáre svojich stránok jednoduchým pridaním riadku kódu do súboru .htaccess. Ak musia byť adresáre stránok k dispozícii určitým používateľom, vždy sa odporúča heslo, ktoré tieto adresáre chráni.

 • Ako zakázať prehľadávanie adresárov v WordPress: tento jednoduchý návod vysvetľuje riziká prehliadania adresárov a ako vypnúť funkciu na webových stránkach založených na WordPress..

 • Chrániť heslom adresár pomocou .htaccess: táto základná príručka vysvetľuje, ako chrániť heslom adresár webových stránok pomocou súboru .htaccess..

Používanie bezpečnostných doplnkov

Webové stránky postavené na systéme WordPress a iných populárnych systémoch na správu obsahu poskytujú základnú úroveň zabezpečenia, ale všetky môžu mať úžitok z používania konkrétnych bezpečnostných doplnkov..

Tieto doplnky sa zvyčajne spoja s bránou firewall a vyhľadajú vírusy a škodlivý softvér používateľov a odosielajú ich, prípadne ich blokujú.

Doplnky s úplnejšou funkciou tiež prehľadajú jadro, tému a doplnky webových stránok, či neobsahujú škodlivý kód, a vytvoria protokol o pokusoch o útoky hrubou silou na web..

 • Top 10 bezpečnostných doplnkov na zastavenie hackerov: prehľad najnovších bezpečnostných doplnkov WordPress od roku 2016 a ich účinnosť pri zastavovaní hackerov a udržiavaní bezpečnosti stránok.

 • 10 bezpečnostných rozšírení na ochranu webovej stránky Joomla: výber bezpečnostných nástrojov pre Joomla! CMS.

 • 15 + moduly na zabezpečenie vašej webovej stránky Drupal: nástroje, ktoré pomôžu spevniť inštaláciu CMS Drupalu.

Kontrola denníkov stránok

Veľkou časťou toho, ako sa vyhnúť hackerom, je pochopenie výkonnosti a histórie návštevnosti vašich webových stránok.

Pravidelná kontrola denníkov webových stránok umožňuje webmasterom sledovať návštevnosť svojich webových stránok a históriu hodnotenia.

Neobvyklá prevádzka alebo hodnotenie môžu naznačovať, že došlo k narušeniu stránky, čo môže správcom webu poskytnúť príležitosť vyriešiť problém skôr, ako dôjde k poškodeniu..

 • Proces kontroly protokolov na zisťovanie bezpečnostných problémov: sprievodca krok za krokom k vývoju rutinnej stratégie kontroly protokolov na vylepšenie bezpečnostného profilu webovej stránky..

Udržiavanie pravidelných záloh

Zálohovanie webovej stránky do cloudu nemusí odrádzať od hackerov a počítačových zločincov, ale poskytuje postup, ak dôjde k ohrozeniu stránok.

Akékoľvek množstvo prestojov môže mať vážny dopad na hodnotenie stránok, autoritu a príjmy z webových stránok.

Vytváraním a udržiavaním pravidelných záloh je ľahšie obnoviť webovú stránku, ak by bola porušená alebo infikovaná škodlivým kódom, čo umožňuje webovým stránkam rýchlejšie a kompletnejšie sa zotaviť z útoku.

 • Ako vytvoriť stratégiu zálohovania webových stránok: tento krátky návod popisuje dôležitosť pravidelných záloh pre bezpečnosť webových stránok s tipmi, ako vytvoriť efektívny plán obnovy..

 • 22 Cloud Storage Solutions for Small Business: Business News Daily poskytuje túto krátku recenziu najúčinnejších a cenovo dostupných riešení zálohovania prostredníctvom cloudu pre majiteľov malých firiem..

Všeobecné rady

Veľká časť zabezpečenia webovej stránky je informovaná o nových a vznikajúcich bezpečnostných hrozbách.

Okrem tipov, ktoré sú tu načrtnuté, je dôležité, aby všetci webmasteri a vlastníci webových stránok neustále informovali o bezpečnostných problémoch a podnikli kroky, ktoré môžu urobiť, aby zaistili bezpečnosť svojich webových stránok a dodržiavali najnovšie bezpečnostné funkcie..

Nasledujúce články a návody by mali pomôcť správcom webu získať hlbší prehľad o bezpečnosti webových stránok.

 • 15 spôsobov, ako chrániť váš web elektronického obchodu pred hackerstvom a podvodmi: táto stručná príručka, zameraná na bezpečnostné obavy webových stránok elektronického obchodu, obsahuje niektoré z najúčinnejších spôsobov ochrany webu pred hackermi a počítačovými zločincami..

 • Tipy na zaistenie bezpečnosti vašej webovej aplikácie alebo webových stránok: tento komplexný návod, ktorý pripravilo oddelenie informačných technológií University of Michigan, diskutuje o potenciálnych zraniteľnostiach pri kódovaní webových stránok a webových aplikácií..

 • Ako udržiavať svoj web v bezpečí: tento krátky článok sa venuje základom bezpečnosti webových stránok s dôrazom na to, ako rozpoznať potenciálnu hrozbu a ako zistiť, či bola vaša stránka ohrozená..

záver

Aj keď nikdy nebude možné úplne odstrániť všetky online hrozby, ktoré predstavujú hackeri a počítačoví zločinci, je možné tieto riziká výrazne znížiť prostredníctvom aktívnych krokov na zaistenie bezpečnosti vašich stránok, vašich údajov a návštevníkov..

Bezpečnosť webových stránok je primárnou zodpovednosťou všetkých vlastníkov webových stránok a mala by byť najvyššou v mysliach všetkých správcov webu a odborníkov v oblasti IT.

Bezpečná webová stránka nielen chráni webovú stránku a jej návštevníkov, ale tiež projektuje dôveru a oprávnenie potrebné na vytvorenie úspešnej a dlhodobej prítomnosti na internete..

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, výukových programov a informácií týkajúcich sa vývoja a správy webových stránok:

 • Ako si vytvoriť webovú stránku: urobte krok späť a určte najlepší spôsob nastavenia webovej stránky. Vedľa CMS existujú možnosti.

 • Rebríček Google: Porozumieť, diagnostikovať a opraviť: aká dobrá je webová stránka, ak o nej nikto nevie? Dozviete sa všetko o tom, ako získať hodnotenie Google, ktoré si zaslúžite.

 • Konečný zoznam nástrojov pre správcov webu A-Z: nájdite všetky nástroje, ktoré potrebujete na uľahčenie správy stránok.

Ultimate Guide to Web Hosting

Vyskúšajte náš konečný sprievodca webhostingom.

Vysvetlí všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

Ultimate Guide to Web Hosting
Ultimate Guide to Web Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me