Ako chrániť vaše súkromie online

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Internet je neoceniteľný nástroj, ktorý poskytuje množstvo informácií o prakticky akejkoľvek téme, ktorú si možno predstaviť. Nielenže je to miesto, kde ľudia môžu objavovať a učiť sa o množstve tém, ale tiež poskytujú spôsoby, ako sa spojiť s rodinou, priateľmi a dokonca aj cudzími ľuďmi z celého sveta..

Toto zdieľanie informácií sa, žiaľ, môže stať problémom, najmä ak iní ľudia používajú súkromné ​​informácie niekoho s úmyslom trestného činu alebo keď sú súkromné ​​informácie ukradnuté. V rukách hackerov, podvodníkov a iných zločincov môžu byť súkromné ​​osobné údaje použité na spôsobenie fyzickej, finančnej, emocionálnej alebo dokonca právnej ujmy. Každý, kto je aktívny online, musí pochopiť dôležitosť zachovania svojho súkromia online.

Osobné informácie, ktoré by sa mali chrániť

Zločinci môžu použiť osobné informácie, ako je adresa osoby, číslo sociálneho zabezpečenia, bankové a kreditné karty, miesto zamestnania a dátum narodenia, na falošné prevzatie totožnosti obete. Keď zločinec spáchal krádež identity, môže použiť falošne predpokladanú totožnosť na páchanie digitálnych trestných činov alebo na svoju osobnú výhodu pomocou falošnej identity na zaplatenie vecí, ako sú zdravotná starostlivosť alebo nákupy..

V iných prípadoch môžu zločinci použiť súkromné ​​informácie na sledovanie alebo obťažovanie obetí alebo na sprístupnenie určitých informácií o obete alebo jej rodine svetu, aby ju mohli vidieť..

Pravidlá ochrany vašich informácií online

Ľudia sa môžu chrániť tým, že podniknú tri dôležité kroky:

 • Obmedzenie množstva informácií, ktoré zdieľajú online
 • Majúc na pamäti svoje online správanie
 • Zabezpečenie ich počítačov

Sociálne siete a blogy sú príklady miest, kde ľudia majú tendenciu nadmerne zdieľať. Na týchto stránkach si uvedomte, že všetko, čo zdieľate, môže zobraziť ktokoľvek iný kdekoľvek na svete. Pri zdieľaní akýchkoľvek informácií umožňujúcich identifikáciu osôb, napríklad miesta zamestnania, telefónneho čísla alebo adresy, buďte preto opatrní.

Aj keď mnoho stránok poskytuje určitú kontrolu nad tým, kto môže vidieť informácie úpravou nastavení ochrany osobných údajov, nezabudnite, že každý, kto dokáže zobraziť vaše informácie, môže tieto informácie úmyselne alebo neúmyselne opätovne zdieľať verejne.

Ako bezpečne používať sociálne siete a e-mail

Webové stránky a blogy v oblasti sociálnych médií nie sú jediné miesta, na ktorých môžu ľudia rozdávať príliš veľa informácií. Podvodníci často posielajú e-maily alebo nastavujú falošné webové stránky s cieľom podvádzať ľudí, aby poskytovali súkromné ​​informácie, ako sú prihlasovacie údaje k finančným účtom, čísla kreditných kariet, bankové informácie a čísla sociálneho zabezpečenia..

Aby ste sa chránili, nikdy neotvárajte e-maily, keď odosielateľa nepoznáte. Pri otváraní e-mailov od uznávaných spoločností je dôležité pred poskytnutím akýchkoľvek identifikačných alebo finančných informácií potvrdiť, že je žiadosť o informácie autentická. To sa dá dosiahnuť priamym kontaktovaním pracovníkov zákazníckeho servisu spoločnosti alebo navštívením oficiálnych webových stránok spoločnosti a kontaktovaním zákazníckeho servisu. Keď idete na web spoločnosti, nikdy neklikajte na odkaz v e-maile. Ak ste už stránku predtým navštívili, namiesto toho zadajte adresu URL priamo do panela s adresou webového prehliadača a ak ste stránku predtým nenavštívili, vyhľadajte ju pomocou vyhľadávacieho nástroja..

Odkazy v e-mailoch môžu byť nastavené tak, aby obeť priviedli na falošný web, ktorý vyzerá ako pôvodný, ale v skutočnosti je podvodom. Ďalším spôsobom, ako sa chrániť, je zabrániť zadávaniu súkromných informácií na akékoľvek webové stránky, ktoré nie sú bezpečné. Zabezpečená webová stránka je označená prítomnosťou https na začiatku webovej adresy. Symbol s znamená, že stránka je bezpečná.

Zabezpečenie vášho počítača a súkromných účtov

Heslá sú kľúčové, pokiaľ ide o zabezpečenie súkromných informácií. Pri vytváraní hesiel z nich urobte komplexnú kombináciu čísel, písmen a symbolov. V ideálnom prípade by heslo malo byť niečo, na čo si ľahko zapamätáte, ale pre ostatných to nie je ľahké uhádnuť. Na zjednodušenie vytvárania nových hesiel môže osoba na vyjadrenie slova použiť číslo alebo jediné písmeno. Pre každý počítač, ktorý používa, a pre každý web, ktorý vyžaduje heslo, je dôležité použiť iné heslo.

Počítače by mali byť chránené pred hrozbou vírusov a iných typov škodlivého softvéru, ktoré môžu infikovať počítač a zhromažďovať súkromné ​​informácie. Mali by sa podniknúť jednoduché kroky, ako napríklad používanie antivírusového a antivírusového softvéru. Pravidelné aktualizácie softvéru pre antivírusové programy a operačný systém počítača pomôžu aktualizovať počítač a chrániť ho pred najnovšími hrozbami..

Dodatočné zdroje

Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení online, prečítajte si tieto zdroje. Táto zbierka zdrojov obsahuje najlepšie informácie na webe a pochádza z najuznávanejších zdrojov.

Zabezpečenie vašich osobných údajov v bezpečí online

Táto príručka Federálnej obchodnej komisie poskytuje pokyny na zabezpečenie vašich osobných údajov online aj offline, ako aj špeciálne pokyny na ochranu čísla sociálneho zabezpečenia a zabezpečenie osobných zariadení. K ďalším zdrojom z FTC, ktoré by vás mohli zaujímať, patrí táto príručka na ochranu súkromia dieťaťa online a zastavenie nevyžiadanej pošty, telefonických hovorov a e-mailu..

Chráňte svoje súkromie online

USA.gov, webová stránka, ktorá vytvára a organizuje „včasné, potrebné vládne informácie a služby“, ponúka rozsiahlu príručku k odcudzeniu identity. Táto príručka sa venuje celému spektru tém týkajúcich sa odcudzenia ID:

 • Čo je to krádež ID a ako sa to deje?
 • Ako zabrániť krádeži ID.
 • Ako nahlásiť krádež ID.
 • Daňové dopady krádeže ID.

Ochrana osobných údajov na internete

Tento krátky zoznam tipov ministerstva spravodlivosti v Severnej Karolíne vám pomôže používať internetové služby vrátane e-mailu, prehliadania webu, chatovacích miestností, sociálnych sietí a ďalších, a to bez ohrozenia bezpečnosti vašich osobných údajov..

Ochrana osobných údajov online & Bezpečnostné tipy (PDF)

Cieľom projektu Národná sieť na ukončenie domáceho násilia (NNEDV) je riešiť otázky ochrany súkromia na križovatke technológie a zneužívania partnerov. Aj keď je organizácia pomerne úzko zameraná, tipy v tomto zozname pomôžu chrániť každého, kto je aktívny na webe.

Tipy na ochranu súkromia – špeciálne tipy na používanie s počítačom

Oddelenie spotrebiteľských záležitostí v Ulster County v New Yorku zostavilo tento zoznam, ktorý obsahuje širokú škálu tipov na ochranu spotrebiteľa, ktoré sa týkajú napríklad rôznorodého blokovania identifikácie volajúceho, použitia zľavových programov v supermarketoch a spravovania používania súborov cookie pri prehliadaní webu..

Ochrana súkromia na internete

Vedeli ste, že chyby, ktoré sa vyskytli v minulosti, znamenajú, že mnohé hlavné webové stránky podliehajú pravidelným auditom s cieľom zabezpečiť bezpečnosť informácií o používateľoch? Prečítajte si viac o tejto téme na stránkach Bloomberg Business.

Dozorná sebaobrana

Surveillance Self-Defense je projekt Nadácie Electronic Frontier Foundation – poprednej neziskovej organizácie, ktorá sa venuje ochrane občianskych slobôd online. Táto webová stránka obsahuje množstvo tipov, návodov a nástrojov, ktoré vám pomôžu chrániť online komunikáciu pred digitálnym snoopingom.

Ak chcete získať predstavu o tom, čo nájdete na tomto webe, začnite s týmito zdrojmi:

 • Zabezpečenie vašich údajov
 • Sedem krokov k digitálnej bezpečnosti
 • Ako: Vyhnite sa útokom typu phishing
 • Chráňte sa na sociálnych sieťach
 • Ako sa môžem chrániť pred škodlivým softvérom?

Ako sa chrániť online

Obchodovanie s akciami a dlhopismi je oblasť, ktorá je obzvlášť dôležitá pre online zločincov. V reakcii na toto vlákno Komisia pre cenné papiere a burzu uverejnila tento zoznam tipov, ktoré sú špeciálne zamerané na pomoc pri ochrane vašich finančných informácií online..

Sprievodca FCC: Ako sa chrániť online

Ako organizácia, ktorá riadi a riadi verejnú komunikáciu, má Federálna komunikačná komisia jedinečnú pozíciu na poskytovanie poradenstva o tom, ako sa čo najlepšie chrániť pri práci s digitálnou komunikáciou. V tomto článku sa dozviete viac o ochrane pred spamom a podvodmi online.

Chráňte svoje súkromie

TRUSTe je organizácia, ktorá pomáha spotrebiteľom identifikovať legitímne podniky, ktoré zaviedli primerané zásady správy osobných údajov. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o osvedčených postupoch ochrany osobných údajov v prehliadačoch, webových stránkach, e-mailoch a mobilných zariadeniach od jedného z najznámejších mien v odvetví ochrany osobných údajov v digitálnych údajoch.

Pätnásť tipov na ochranu vášho súkromia online

Tento zoznam tipov je ľahko stráviteľný a poskytuje niekoľko ľahko implementovateľných pravidiel na zabezpečenie vášho súkromia pri prehliadaní webu.

Desať spôsobov, ako chrániť vaše súkromie online

V tomto zozname je niekoľko tipov, ktoré neuvidíte veľa iných miest, napríklad odporúčanie použiť alias pri používaní sociálnych sietí a odznačiť sa na fotografiách, ktoré ostatní uverejňujú na sociálnych sieťach. Prečo by ste to chceli urobiť? V tomto článku sa dozviete, prečo by to mohli byť dobré nápady.

Dvanásť rýchlych tipov na ochranu osobných údajov pre rodičov (PDF)

Zabezpečenie bezpečnosti vašich detí online je starosťou, ktorú zdieľajú všetci rodičia a rozšírení členovia rodiny. Ako môžete udržať svoje deti v bezpečí online? Táto príručka Úradu komisára pre ochranu súkromia v Kanade vám pomôže pri riešení tejto úlohy.

bezpečnosť & Tipy na ochranu osobných údajov

Nie ste si istí, či by ste mali niečo zverejniť na webe? Tento zoznam šiestich otázok vám pomôže rýchlo identifikovať obsah, ktorý by bol lepší zostať offline.

Ochrana vášho súkromia

Tento zoznam tipov na ochranu súkromia bol vypracovaný Úradom hlavného informačného úradníka na štátnej univerzite v Ohiu a je určený pre študentov. Či už ste študent alebo nie, v tomto zozname je však aspoň jeden alebo dva tipy, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť online..

University of Rochester IT Katedra: Bezpečnosť

Zabezpečenie bezpečnosti študentov online je niečo, o čom musí každá vysoká škola a univerzita premýšľať. Univerzita v Rochesteri je aktívna a sústreďuje množstvo zdrojov, aby pomohla vzdelávať študentov o bezpečnostných témach, ako je používanie antivírusového softvéru, vytváranie silných hesiel, bezpečné sťahovanie, predchádzanie podvodom typu phishing a oveľa viac..

zhrnutie

Internet je úžasný zdroj a každý, kto používa počítač, môže využiť všetko, čo ponúka. Je dôležité, aby používatelia počítačov uznávali riziká spojené so zdieľaním súkromných informácií a aby sa mohli inteligentne rozhodnúť, čo zverejnia online. Okrem toho je rovnako dôležité, aby ľudia pri zadávaní informácií do formulára na webovej stránke postupovali opatrne, a to až potom, ako sa ubezpečia, že navštevujú legitímnu webovú stránku prostredníctvom zabezpečeného pripojenia (https)..

Pokusy hackerov a podvodníkov o napadnutie a odcudzenie osobných údajov sa neustále vyvíjajú a vyžadujú si ostražitosť zo strany kohokoľvek, kto surfuje online..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me