7 spôsobov, ako spoznať falošný web pred tým, ako získate phishing

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Pracovná skupina zameraná na boj proti phishingu uvádza, že v apríli 2014 bolo zistených 41 759 jedinečných stránok phishingu. V júni to bolo 42 212 osôb. Phishing je vážny problém nielen pre používateľov e-mailov. Skripty neoprávneného získavania údajov sa dajú umiestniť aj na web.

Táto príručka sa zaoberá jednoduchými aj pokročilejšími metódami zisťovania falošných webových stránok, aby ste sa mohli chrániť pred touto rastúcou hrozbou. Spoločnosť Google robí všetko preto, aby označila weby neoprávneného získavania údajov a škodlivého softvéru, ale trocha ďalších vedomostí zaistí, že budete stále v strehu.

Základné tipy

Keď navštívite web a máte podozrenie, že to nie je skutočné, existuje niekoľko príznakov, ktoré by ste mali hľadať.

Nezvyčajne nízke ceny

Maloobchodníci niekedy ponúkajú pomerne veľké zľavy, ale nie je pravdepodobné, že svoj tovar rozdajú. Ak zistíte ceny, ktoré sú zľavnené o 50% alebo viac, mali by ste byť okamžite na pozore. Niektoré weby predávajú zvyšný priestor alebo nadmerne zásobené položky, ale špičkové alebo prémiové značkové výrobky sa stále stále spoliehajú na formu stanovenia základných cien. Tento cenový model používa cenu dodávateľa ako základ pre stanovenie odporúčanej maloobchodnej ceny pre spotrebiteľov.

Internetoví predajcovia a veľkoobchodníci zvyčajne kupujú tovar od výrobcu alebo iného veľkoobchodníka. Potom označia tovar 100 až 300 percentami. To platí najmä v priemysle, ako sú šperky a módne doplnky. Je preto nepravdepodobné, že by ste mohli uskutočniť prsteň 1 000 dolárov iba za 10% z tejto ceny.

Dobré ponuky prichádzajú občas, ale sú zriedkavé a je ťažké ich nájsť. Značkové výrobky predávané za nižšie ako predajné ceny by sa mali vždy vnímať s podozrením.

Žiadne recenzie

Ak sa stránka elektronického obchodu stala populárnou alebo ponúka najlepšiu ponuku v meste, bude mať nezávislú kontrolu, aby overila jej pravosť. Ak nevidíte žiadne recenzie, buďte opatrní. Dajte si pozor na recenzie na malých webových stránkach s recenziami alebo posudky akreditované na rodové mená. Web, z ktorého zvažujete nákup, môže byť webom neoprávneným získavaním údajov alebo môže ísť o predaj falšovaného tovaru.

To, že web má vysoké hodnotenie vo vyhľadávaní, neznamená, že je autentický alebo legitímny. Podvodní umelci môžu manipulovať s výsledkami vyhľadávania, ktoré vidíte, pomocou reklamy alebo sponzorovaných odkazov, aby sa zviditeľnili. Kontrola recenzií je jediný spôsob, ako si môžete overiť svoju povesť.

Zlá gramatika a pravopis

Každý počítač má nejakú formu základného slovníka. Prakticky každý prehliadač má zabudovaný nástroj kontroly pravopisu. Neexistuje ospravedlnenie chýb pravopisu v obsahu webových stránok, takže akékoľvek chyby by mali okamžite nastaviť zvonenie výstražných zvonov..

Ak webové stránky, na ktoré sa pozeráte, obsahujú početné pravopisné a gramatické chyby, mohli by sa dať dokopy rýchlo, aby sa dosiahol rýchly zisk pre nič netušiacich návštevníkov..

Na platobnej stránke nie je SSL

Secure Socket Layer, alebo SSL, bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Netscape ako spôsob bezpečného prenosu dát cez rôzne aplikačné vrstvy ako HTTP, POP3 a LDAP. Pri návšteve stránky s platbami na webe by sa vám mala zobraziť malá ikona zámku. Toto sa zobrazí na paneli s adresou URL prehliadača, stavovom riadku alebo v oboch. Mali by ste vidieť aj „https“ ?? namiesto „http“ na začiatku adresy URL.

Ak tieto veci chýbajú, môžete prenášať údaje o kreditnej karte prostredníctvom nezabezpečeného internetového pripojenia. Webové stránky sa pravdepodobne pokúšajú zhromažďovať údaje o vašej kreditnej karte alebo môžu odhaliť vaše osobné finančné informácie. To, či to robí zámerne alebo neúmyselne, nie je relevantné. Bez tohto druhu zabezpečenia by nefungovalo žiadne seriózne miesto elektronického obchodu.

Žiadna poštová adresa

Skutočné podniky, ktoré predávajú skutočné produkty, poskytnú fyzickú kontaktnú adresu. Podozrenie na akýkoľvek web, ktorý neuvádza fyzickú adresu spoločnosti ani kontaktné informácie. Ak sa kontaktná adresa nezhoduje so skutočnou polohou spoločnosti, skúste ju spustiť prostredníctvom Máp Google a zistiť, čo sa tam presne nachádza.

Z tohto pravidla samozrejme existujú výnimky. Spoločnosť Google, Amazon a niektorí ďalší online maloobchodníci neuvádzajú kontaktné informácie alebo ich úmyselne sťažujú. Tieto značky už na trhu preukázali dôveru a legitimitu, takže je zriedkavé, že zákazník bude mať akékoľvek podozrenie..

V niektorých krajinách je tiež nezákonné prevádzkovať web bez kontaktného formulára alebo e-mailovej adresy.

Podmienky sú utajované, chýbajú alebo sú nepriaznivé

Väčšina podnikov má štedrú politiku vrátenia daní a to z dobrého dôvodu. Chcú, aby ste boli so svojimi produktmi spokojní, takže budú akceptovať návraty, aby vás povzbudili k utrácaniu. Ak webová stránka niečo predáva a nemôžete nájsť jeho zmluvné podmienky, môže to byť v nevýhode. Ak to výslovne vylučuje akúkoľvek možnosť náhrady za bežnú komoditu (napr. Kabelku, šperky, odev, elektronické zariadenie), choďte preč.

Väčšina výrobcov poskytuje záruky na chyby, preto by sa na ne mali vzťahovať prinajmenšom. Jedným z hlavných dôvodov, prečo by spoločnosť neponúkala záruku, je to, že spoločnosť nepredáva pravé tovary.

Táto webová stránka nie je autorizovaným predajcom

Mnoho veľkých značiek venuje celé časti svojich webových stránok informáciám zameraným na boj proti falšovaniu. Platí to najmä pre značky, ktoré boli v minulosti opakovane kopírované alebo boli porušené ich ochranné známky. Ak sa zdá, že navštívený web nie je autorizovaným predajcom, môže byť riskantné s ním obchodovať. Výrobca nemusí byť ochotný uspokojiť nároky na záruku od neautorizovaných predajcov a z webu, z ktorého kupujete, neexistuje žiadna záruka pravosti alebo kvality..

Pokročilé spôsoby, ako zistiť phishing na webe

Ak dostanete veľa e-mailov s neoprávneným získavaním údajov, pravdepodobne ste zvyknutí nájsť taktiku. Niektoré e-maily sú dosť hrubé, aby sa rozdali. Na webe je oveľa jednoduchšie napodobniť webovú stránku alebo urobiť obchod pre kupujúcich skutočným. Tieto pokročilé tipy vám môžu pomôcť prehĺbiť hĺbku, ak máte podozrenie na podvod alebo škodlivý obsah.

Používanie online phishingových skenerov

Rôzne bezplatné nástroje vám umožňujú naskenovať webovú stránku a skontrolovať, či je jej obsah pravý. Žiadny nástroj vám nemôže dať definitívnu odpoveď, ale môžete skúsiť niekoľko vytvoriť obrázok:

  1. AVG Threat Labs: Zadajte adresu URL a získajte okamžité hodnotenie jej bezpečnosti. AVG nahlási, či web obsahuje škodlivý softvér, takže ide o jednoduchý test, ktorý však stojí za vyskúšanie.
  2. IsItHacked: Prehľadá webovú stránku, či neobsahuje príznaky možného phishingu. Hľadá maskovanie odkazov, stavové kódy, podivné formátovanie odkazov a prvky iframe. Tiež skenuje Bezpečné prehliadanie Google, Phishtank a Poradcu pre stránky.
  3. PhishTank: Táto webová stránka obsahuje množstvo údajov o ohrozených stránkach na webe, ako aj weby, ktoré boli špeciálne nastavené na phishingové informácie od nič netušiacich používateľov. Má kontrolu phishingu, nástroj na odosielanie odkazov a overovací systém. Po odoslaní podozrivých stránok ich môžete sledovať prostredníctvom svojho účtu PhishTank.
  4. MXToolbox: Skontrolujte, či je web na zozname zakázaných položiek. Ak sa tu stránka zobrazuje, je to znamenie, že bolo hlásené, že má otvorené relé, čo znamená, že pravdepodobne vystrelí spam.

Skontrolujte stav stránok Google

Google neustále prehľadáva webové stránky a upozorňuje na škodlivý obsah. Ak zistí problém, pridá medzi stránku s výsledkami vyhľadávania a webovú stránku úvodnú stránku, čo zabráni používateľom v návšteve. Do výsledku vyhľadávacieho nástroja pridá aj upozornenie.

Tento skener pomáha pri zisťovaní problémov, keď došlo k napadnutiu legitímnej stránky, ako aj lokalít osobitne nastavených na phishing.

Aj keď sa vám nezobrazí upozornenie na stav stránky, môžete kedykoľvek vykonať manuálnu kontrolu adresy URL. Nezabudnite skontrolovať dátum, kedy spoločnosť Google naposledy vykonala bezpečnostnú kontrolu.

Zdroje správcov webu

Webové stránky, ktoré neoprávnene získavajú údaje, nie sú pôvodne nastavené na hosťovanie škodlivého obsahu. Akýkoľvek web môže byť napadnutý hackerom a zmenený na phishing. Či hackeri používajú vstrekovanie kódu, alebo sa im podarilo získať kontrolu nad WordPress, môžu vložiť nebezpečný kód na vaše webové stránky – a správne to nie je ľahké.

Tu je niekoľko nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť, ak vaše stránky poskytujú phishingový obsah:

  1. Pomocník pre správcov webových stránok Google: Ak sa pri vyhľadávaní zobrazuje vedľa vašich stránok upozornenie Google, prejdite sem a získajte viac informácií a podniknite príslušné kroky. Ak dostanete upozornenie prostredníctvom svojho účtu Google Search Console, mali by ste použiť tipy spoločnosti Google.
  2. Gotmls pre WordPress: Existuje niekoľko desiatok rôznych bezpečnostných doplnkov pre WordPress, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo nástrojov a ochrán. Ak už však bol váš web napadnutý, potrebujete pre túto úlohu špeciálny doplnok. Gotmls automaticky prehľadá inštaláciu programu WordPress a vyhľadá a odstráni škodlivý kód, ktorý tam nemá byť. Po jeho použití môžete zvýšiť bezpečnosť svojho WordPress pomocou doplnku.
  3. Prehodnotenie spoločnosti Google: Po oprave svojich stránok kontaktujte spoločnosť Google a požiadajte ich o kontrolu stavu. Ak je škodlivý softvér odstránený, mali by ste odstrániť všetky upozornenia na škodlivý softvér.

zhrnutie

Podľa spoločnosti NetSafe v Kanade lákali phishingové útoky každý rok v roku 2012 okolo 80 000 ľudí. Presné odhady potenciálnych nákladov je ťažké dosiahnuť. V prípade zločincov nie je phishing vždy o krádeži peňazí z bankových účtov. Môže sa použiť na odcudzenie osobných údajov, ktoré sa potom predávajú a zdieľajú.

Ostražitosť je dôležitá, ale akonáhle poznáte riziká, budete pri nakupovaní online oveľa bezpečnejšie. Vykonajte niektoré šeky, ak úplne nedôverujete webu alebo ak ste v pokušení utrácať u neznámeho predajcu. Na webe, ak to vyzerá príliš dobre na to, aby to bola pravda, takmer určite je.

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, návodov a infografík týkajúcich sa bezpečného používania internetu:

  • Ošklivá tvár online podvodov: tento rozsiahly článok pojednáva o podvodoch online ao tom, ako sa môžete chrániť.
  • Ochrana súkromia na celom svete a na internete: otvorená povaha internetu je jednou z jeho najväčších silných stránok. Môže to tiež spôsobiť problémy. Naučte sa, ako udržiavať svoje súkromie online.
  • Rastúca hrozba digitálneho vydierania – a ako tomu zabrániť: Okrem vydierania, podvodov a súkromia sa môže na vás vydierať aj internet. Dozviete sa všetko o tom a ako znížiť svoje riziko.

7 podvodov online a ako sa im vyhnúť

Niekedy sa zdá, že všetci by sme už teraz mali lietajúce autá, keby sa všetka energia a tvorivosť, ktorá odradila ľudí, použili konštruktívne. Pozrite sa na naše infographic, 7 podvodov online a ako sa im vyhnúť. Diskutuje o tom, ako sa vás ľudia snažia podvodiť a ako sa môžete chrániť.

7 podvodov online a ako sa im vyhnúť
7 podvodov online a ako sa im vyhnúť

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me