Zwiększ swoje umiejętności matematyczne: Przewodnik dla matematyki online dla studentów A +

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Żyjemy w erze napędzanej możliwościami technologicznymi, które obejmują rozumienie wielu różnych przedmiotów w nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM). Jednak z tych czterech kategorii wszystkie zależą od solidnych umiejętności matematycznych.

Niezależnie od tego, czy używasz trygonometrii do opracowania aplikacji GPS, testujesz prąd elektryczny na zrobotyzowanym serwosilniku, czy używasz złożonej formuły do ​​sterowania kamerą w silniku gry, wszystkie zadania techniczne wymagają silnego zrozumienia wielu różnych form matematyki.

Porady matematyczne dla studentów

Podstawowy & Umiejętności matematyczne w gimnazjum

Punktem wyjścia dla całej matematyki jest umiejętność rozumienia liczb z liczeniem, porównywania, co ostatecznie prowadzi do mnożenia, dzielenia, systemu dziesiętnego, liczb ujemnych. Większość uczniów kończy matematykę w szkole podstawowej podstawowymi prawdopodobieństwami, ułamkami, stosunkami, pierwiastkami kwadratowymi i wykresami

Gimnazjum ogólnie charakteryzuje się rozumieniem geometrii za pomocą twierdzenia Pitagorasa, dodawaniem kątów, funkcjami liniowymi i wprowadzaniem do algebry.

Porada Early Math Pro: powtórzenie jest kluczowe na tym etapie. Gamifikacja może pomóc w zapamiętywaniu i wydłuży czas poświęcony na zapoznanie się z koncepcjami.

High School Math Skills

Algebra jest kamieniem węgielnym niemal całej użytecznej matematyki, użycie logiki symbolicznej ma kluczowe znaczenie dla prawie wszystkich bardziej zaawansowanych pojęć, jest również konieczne do używania zmiennych w programowaniu komputerowym. Uczniowie szkół średnich uczą się używania algebry do rozwiązywania równań kwadratowych, ale potem zaczynają uczyć się grafowania, geometrii wyższego poziomu i silnego nacisku na trygonometrię.

Zaawansowani licealiści poznają liczby zespolone, rozkład prawdopodobieństwa, matematykę wektorową, matematykę szeregową, wszystkie prowadzące do rachunku różniczkowego. Najbardziej zaawansowani studenci wezmą rok lub dwa rachunki przed ukończeniem studiów. Zrozumienie rachunku różniczkowego jest absolutnie niezbędne dla każdego stopnia naukowego lub inżynieryjnego i zdecydowanie zalecane nawet studentom informatyki.

High School Math Pro Wskazówka: Trig, Trig, Trig, znajomość tożsamości wyzwalaczy okaże się niezwykle przydatna w bardziej zaawansowanych koncepcjach. Poszukaj problemów z ćwiczeniami, które wymagają wielu wykresów & wykresy. Dla naprawdę odważnych uczniów pomocne może być wczesne wprowadzenie liczb ujemnych w formule Eulera.

Zaawansowane umiejętności matematyczne

Na studiach lub w innych programach nauczania po szkole średniej nacisk na umiejętności matematyczne będzie ukierunkowany na lepsze zrozumienie rachunku różniczkowego i całkowego. Oznacza to bardzo dobre zrozumienie zarówno pochodnych, jak i integracji, możliwość zrozumienia, jak działa integracja, a także zapamiętanie ważnych skrótów i sztuczek.

Równolegle do rozumienia rachunku różniczkowego, uczniowie mają za zadanie zapoznać się z wektorami i zapoznać się z pojęciem matematyki macierzowej. Radzenie sobie z macierzami oznacza ponowne nauczenie się zupełnie nowego sposobu wykonywania operacji dodawania, mnożenia i rozumienia operacji jako koncepcji abstrakcyjnej.

Stąd, rachunek różniczkowy może zostać rozszerzony do pracy w trzech wymiarach i wprowadzono zastosowanie wielu układów równań różniczkowych. Studenci tutaj dowiedzą się, że niektóre pytania mają więcej niż jedną odpowiedź, i zaczną używać matematyki matematycznej do rozwiązywania złożonych problemów rachunku różniczkowego.

Wszelkie badania poza tym stają się bardziej wyspecjalizowane lub stosowane. Kierunki matematyczne na uniwersytecie uczą się różnych metod, ale ostatecznie używają systemu „dowodowego”, aby wykazać się opanowaniem przedmiotu. Rzeczy takie jak teoria mnogości i matematyka tensorowa będą przydatne w naukach fizycznych, a pojęcia w statystyce dotyczą prawie wszystkich dziedzin nauki.

Advanced Learning Pro Wskazówka: zapoznaj się z oprogramowaniem komputerowym. Mathematica może bardzo dobrze pomóc w rachunku różniczkowym. Nauka integracji numerycznej w języku programowania może być również bardzo pouczająca dla studentów przedmiotów ścisłych. Ponadto znajdź lub rozpocznij grupy badawcze tak często, jak to możliwe.

Stosowane umiejętności matematyczne

Poza środowiskiem akademickim matematyka jest nadal używana na wiele sposobów. Programowanie wymaga silnego zrozumienia logiki, która może być rodzajem matematyki.

  • Ustaw teorię jest przydatny do zrozumienia tablic, a funkcje szeregowe z matematyką macierzy są przydatne do manipulowania tymi tablicami.
  • Trygonometria jest przydatny w prawie wszystkim związanym z systemami informacji geograficznej, który ma związek z danymi pozycji i definiowaniem kształtów lub kątów w celu określenia granic.
  • Rachunek różniczkowy jest prawie uniwersalny dla każdej formy inżynierii lub statystyki. Każda firma, która twierdzi, że pracuje z „dużymi zbiorami danych”, powinna być w stanie zrozumieć tempo zmian trendów, aby móc przewidywać.

Nawet prace nietechniczne wymagają silnego zrozumienia matematyki. Każda osoba pracująca w biznesie będzie musiała być w stanie oszacować wartości procentowe, wykreślić linie trendu, aby określić stopy wzrostu, i być w stanie zrównoważyć konto za pomocą prostej algebry. Może to być prawdą, niezależnie od tego, czy firma prowadzi sprzedaż detaliczną, usługi gastronomiczne czy aplikacje internetowe.

Porada Applied / Workforce Math Pro: trzymaj przy sobie niektóre z bardziej przydatnych podręczników szkolnych, Wikipedia nie będzie miała problemów z ćwiczeniami, aby cię przekwalifikować.

Pomocne zasoby

Najbardziej polecany

Khan Academy Ta strona zawiera interaktywne wyzwania i zadania, których możesz użyć, aby poprawić swoje umiejętności matematyczne. Wybierz swój obecny poziom matematyki i idź we własnym tempie, ucząc się, rozwiązując i doskonaląc. Gdy utkniesz, podpowiedzi i filmy są dostępne, aby ci pomóc.

MIT Open Courseware Wiele różnych kursów na różne tematy, wiele obejmujących pojęcia z zaawansowanej matematyki.

Kursy matematyczne na Coursera Oferując zajęcia, które są wykładami wideo na żywo, projektami online i nie tylko, weź udział w zajęciach za darmo lub zapłać za certyfikat. Ustaw na wielu różnych poziomach doświadczenia.

Inspiracje matematyczne

21 Poważnie fajne kariery wymagające matematyki Przeczytaj o karierach wymagających dobrych umiejętności matematycznych. Uwzględniono krótkie sekcje dotyczące zawodów, takich jak animator, architekt, dziennikarz naukowy, projektant wnętrz i wiele innych.

Pięciu historycznych matematyków, o których powinieneś wiedzieć Ten artykuł zawiera krótkie biografie pięciu wybitnych geniuszy matematycznych, którzy akurat byli kobietami. Profile obejmują profile Sofii Kowalowskiej, Emmy Noether, Ady Lovelace i nie tylko.

Statystyki Narodowego Centrum Edukacji Przeczytaj interesujące fakty na temat edukacji i matematyków, graj w gry matematyczne, rozwiązuj quizy i popraw swoje ogólne umiejętności rozwiązywania problemów.

Słynne specjalizacje matematyczne Ten zasób zawiera listę znanych osób, z których wszystkie specjalizowały się w matematyce.

Artykuł o zabawie z matematyki, aby pokazać rodzicom, aby mogli odkryć różne sposoby na uczynienie matematyki przyjemniejszą dla Ciebie.

Narzędzia dydaktyczne K-12

Kalkulator mówiący Baw się dobrze rozwiązując problemy matematyczne za pomocą tego kalkulatora mówiącego, który może rozwiązać wszystko, od dodawania i odejmowania po mnożenie i dzielenie.

Gry do budowania umiejętności akademickich Ta strona internetowa wyprodukowana na University of Kansas sprawia, że ​​nauka jest przyjemnością. Zawiera wiele gier, które mogą poprawić twoje umiejętności matematyczne i rzucić im wyzwanie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na stronie znajdują się również sekcje zawierające pomoc w odrabianiu prac domowych, ciekawostki i fajne filmy.

E-learning dla dzieci Jako globalna organizacja non-profit, e-learning dla dzieci zapewnia bezpłatne kursy matematyki, nauk ścisłych, klawiatury i czytania dla młodzieży w wieku od 5 do 12 lat. Wybierz poziom oceny i zacznij korzystać z tej kolorowej, animowanej strony do doskonalenia swoje umiejętności matematyczne w zabawny sposób.

National Library of Virtual Manipulives Ta strona zawiera linki do setek interaktywnych wirtualnych samouczków, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu i wizualizacji koncepcji, które możesz napotkać podczas codziennej nauki matematyki.

Funbrain Sprawdź swoje umiejętności matematyczne, korzystając z tego edukacyjnego placu zabaw online. Znajdź gry wymagające rozwiązywania ułamków, obliczania wartości procentowych, odejmowania, mnożenia i innych. Ciesz się kolorowymi animacjami, dzięki którym ta strona internetowa jest przyjemnym miejscem do nauki.

Gry matematyczne z mnożeniem Ta strona motywuje do szybkiego myślenia o rozwiązywaniu problemów matematycznych zawartych w grach. Aby wygrać wyścigi, latanie, bieganie lub gry flash, musisz rozwiązać problemy w odpowiednim czasie.

Gry matematyczne MangaHigh Ta strona internetowa oferuje wybór wysokiej jakości gier matematycznych, które mogą pomóc poprawić twoje umiejętności matematyczne. Graj z innymi dziećmi i wygrywaj gry, rozwiązując problemy matematyczne w odpowiednim czasie.

Edukacyjne zajęcia matematyczne Graj w różne gry matematyczne, które obejmują ułamki, mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie.

Otwórz stoisko z lemoniadą Wykorzystaj umiejętności matematyczne do podejmowania decyzji biznesowych podczas prowadzenia wirtualnego stoiska z lemoniadą.

Zaawansowane narzędzia do nauki matematyki

Calculus.org Zestawy egzaminów z odpowiedziami, problemy z rozwiązaniami krok po kroku, przykładowe problemy.

Calculus-help.com Wideo Flash i ćwiczenia interaktywne, koncentrując się na samouczkach wideo, aby zademonstrować podstawowe pojęcia z rachunku różniczkowego i całkowego.

MIT Open Courseware Wiele wykładów wideo uczących różnych koncepcji rachunku różniczkowego.

Princeton University Press Wykłady wideo Adriana Bannera w Princeton, od roku akademickiego 2006, bezpłatnie.

Informacje o karierze matematyki

Mathematical Association of America Dowiedz się o popularnych wyborach zawodowych, które możesz podjąć z dyplomem z matematyki.

Bureau of Labor Statistics Dokucz swój mózg, sprawdzając, ile pieniędzy mogą zarobić matematycy. Dowiedz się, co robią matematycy i jak się nimi stać.

Możesz być także zainteresowany:

Przewodnik po sekwencjach liczbowych – przegląd i łącza do zasobów online.

Jakiego języka programowania powinieneś się nauczyć? – HTML, Python, JAVA, PHP? Ilustrowany przewodnik obejmujący najpopularniejsze języki skryptowe i programistyczne.

Ilustrowany przewodnik po hostingu – chcesz założyć własną stronę internetową? Zanim zaczniesz pisać, potrzebujesz HTMLa, potrzebujesz hosta… dowiedz się, co to znaczy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me