Znajdź bezpłatne obrazy na swojej stronie: Darmowe zdjęcia freemium

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Umieszczanie zdjęć lub schematów w treści witryny czyni ją bardziej atrakcyjną. Raz po raz badania wykazały, że obrazy dobrej jakości poprawiają zaangażowanie i liczbę kliknięć, a profesjonaliści blogów twierdzą, że powinieneś mieć jeden obraz na każde 350 słów treści.

Jeśli płacisz za wszystkie te obrazy, będzie to szybko kosztowne.

Przepisy dotyczące własności intelektualnej mają na celu ochronę wszelkiego rodzaju kradzieży treści, a kradzież cudzych zdjęć – świadomie lub nieświadomie – może sprawić, że otrzymasz powiadomienie o usunięciu treści zgodnie z ustawą DMCA (lub, co gorsza, pozew).

Na szczęście Internet zawiera mnóstwo zasobów do wyszukiwania świetnych zdjęć.

Aby ułatwić znalezienie zdjęć, które można legalnie powielić, połączyliśmy się bezpośrednio z drobnym drukiem, tam gdzie jest on dostępny.

Blogi i narzędzia do wyszukiwania obrazów

Ekspert ds. Użyteczności Jakob Nielsen stwierdził, że ludzie są bardzo zainteresowani odpowiednimi obrazami, ale nie są tak zainteresowani oglądaniem obrazów „wypełniających”, które nie dodały się do wiadomości.

Dlatego tak ważne jest, aby uzyskać odpowiedni obraz i odpowiednie miejsce. Witryny te oferują informacje fotograficzne i samouczki oraz narzędzia do znajdowania bardzo istotnych treści wizualnych.

 1. Wyszukiwanie Creative Commons: Meta-kolekcja zdjęć stockowych z całej sieci wraz z cennymi informacjami na temat Creative Commons. (Drobnym drukiem.)
 2. Wikimedia Commons: Przeszukuj bogatą kolekcję różnorodnych mediów Wikipedii ze szczegółowymi informacjami na temat licencji. (Drobnym drukiem.)
 3. Flickr Creative Commons: Spójrz na bezpłatne oferty na licencji Creative Commons na Flickr. Najpierw sprawdź warunki licencji. (Drobnym drukiem.)
 4. Photobucket: Udostępniaj i wyszukuj zdjęcia według tysięcy na tej długo działającej stronie. Zawiera wybór animowanych gifów. (Drobnym drukiem.)
 5. obrazy Google: Tysiące zdjęć zebranych przez Google. Niektóre są dostępne do ogólnego użytku. Pamiętaj, aby kliknąć Narzędzia wyszukiwania, Prawa użytkowania, a następnie Etykietować do ponownego użycia. (Drobnym drukiem.)

Ogólne Zdjęcie Stock Miejsca

Szukasz darmowych zdjęć? Zacznij tutaj. Niektóre z tych witryn mają stosunkowo małe bezpłatne kolekcje zdjęć, ale powinieneś znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli jesteś gotowy do wyszukiwania.

 1. MorgueFile: Nazwa pochodzi od magazynów mediów przemysłu gazetowego i zawiera tysiące zdjęć referencyjnych w wysokiej rozdzielczości. (Drobnym drukiem.)
 2. Pexels: Pexels raczej nie zapewni bogatych wyników w przypadku złożonych zapytań, ale w ofercie jest kilka pięknych zdjęć. Wybierz bezpłatne wyniki, jeśli nie chcesz płacić. (Drobnym drukiem.)
 3. StockSnap.io: Kategoryzacja w StockSnap nie jest idealna, ale jest kilka użytecznych zdjęć. Co ważniejsze, obrazy są bezpłatne. (Drobnym drukiem.)
 4. Obejmować: Duży katalog zdjęć z Getty. (Drobnym drukiem.)
 5. Obrazy Royalty Free: Motto tej witryny jest „bezpłatne i wesołe”, a każdy znajdzie coś dla siebie w ogromnej bibliotece. (Drobnym drukiem.)
 6. Każde zdjęcie: Ta strona, gromadzona jako „bezpłatna wyszukiwarka obrazów”, gromadzi obrazy z całej sieci i zapewnia szczegółowe licencje. (Drobnym drukiem).
 7. Darmowe zdjęcia banku: Podobne do bezpłatnych zdjęć, Bank bezpłatnych zdjęć zapewnia wiele bezpłatnych treści z linkiem do Dreamstime na zakupy premium. (Drobnym drukiem.)
 8. PBase: Popularna witryna z treściami tworzonymi przez użytkowników z dużym katalogiem obrazów. (Drobnym drukiem.)
 9. Wolny wybieg: Ta strona wymaga bezpłatnej subskrypcji, aby uzyskać dostęp do treści, ale osłabi ofertę wielu zdjęć przesłanych przez użytkowników oraz szereg samouczków dla przedsiębiorczych projektantów i fotografów. (Drobnym drukiem.)
 10. Baza obrazów: Image Base ma elastyczny, otwarty plan licencyjny i różnorodne obrazy stockowe do ogólnego użytku. (Drobny druk: 100% całkowicie za darmo.)
 11. Nieoficjalne: Ta witryna, stworzona przez projektanta, obiecuje „zdjęcia swoich pomysłów”, bez konieczności rejestracji, aby pobrać obrazy. Możesz także zarejestrować się, aby utworzyć własne portfolio online, aby je udostępnić. (Drobnym drukiem.)
 12. Zdjęcie RGB: Dom, w którym znajdują się całkowicie darmowe obrazy, RGB Stock ma bezpłatną rejestrację i pozwala użytkownikom tworzyć lightboksy dla swoich kolekcji. (Drobnym drukiem.)
 13. Free Media Goo: W tej witrynie zaprojektowanej dla programistów przez programistów jest mnóstwo darmowych teł, obrazów i tekstur. (Drobnym drukiem.)
 14. Pomyśl o zapasach: W tej witrynie zaprojektowanej dla programistów przez Getty jest mnóstwo darmowych teł, obrazów i tekstur. (Drobnym drukiem.)
 15. Darmowe zdjęcia cyfrowe: Ta strona oferuje tysiące darmowych obrazów z opcją zakupu kredytów wydawniczych na większe obrazy lub do wykorzystania bez przypisania. (Drobnym drukiem.)
 16. Foter: Połączona z Flickr, ta strona pozwala wyszukiwać według różnych kryteriów, w tym typu licencji. (Drobnym drukiem.)
 17. Fotogen: Wybierz spośród tysięcy zdjęć w wielu różnych kategoriach na tej stronie, która zawiera również linki do bezpłatnych tekstur i samouczków dotyczących projektowania graficznego. (Drobnym drukiem.)
 18. Banco De Imagem: Ta brazylijska witryna ma kilka tysięcy bezpłatnych zdjęć do wyboru. (Drobnym drukiem.)
 19. Big Foto: Ta strona gromadzi zgłoszenia od fotografów amatorów z całego świata i licencjonuje je do użytku osobistego i komercyjnego. (Drobnym drukiem.)
 20. Darmowe piksele: Witryna ta oferuje różne obrazy, a także linki do samouczków i grafiki wektorowej. (Drobnym drukiem.)
 21. Studio 25: Ta witryna z siedzibą w Rumunii zawiera szczegółowe informacje na temat licencji na stronie podglądu każdego bezpłatnego obrazu. (Drobnym drukiem.)
 22. DailyPhotoBlog: Fotograf Christopher Nelson oferuje szereg tapet, tekstur i innych obrazów na swojej stronie w Kolorado. (Drobnym drukiem.)
 23. Darmowe pliki graficzne: Ta strona oferuje ponad 1000 darmowych zdjęć i prosi tylko o zwrotny link w zamian za użycie. (Drobnym drukiem.)
 24. Unsplash: Prosty blog Tumblr, Unsplash oferuje dziesięć nowych (i całkowicie darmowych) zdjęć co dziesięć dni. (Drobnym drukiem.)
 25. Pixabay: Użytkownicy mogą przesyłać własne zdjęcia i licencjonować je do użytku w tej popularnej witrynie. (Drobnym drukiem.)
 26. Freepik: Wyszukaj w tej witrynie bezpłatne zdjęcia, grafiki wektorowe, a nawet pliki Photoshopa. (Drobnym drukiem.)
 27. FreeStockPhotos.biz: 15 000 bezpłatnych obrazów stockowych jest dostępnych na tej stronie, wraz ze sponsorowanymi ofertami premium od Shutterstock. (Drobnym drukiem.)
 28. Odtwarzanie czcionek: Grupa przyjaciół zrobiła ponad 10 000 darmowych zdjęć i udostępniła je na tej stronie. (Drobnym drukiem.)
 29. TofZ: Ta strona ma darmowe zdjęcia z zdecydowanie francuskim akcentem i jest wspierana przez wkład użytkowników.
 30. Fotografia światła: Fotograf Aaron Logan oferuje na swojej stronie zbiór bezpłatnych zdjęć. (Drobnym drukiem.)
 31. Kreatywność 103: Witryna ta oferuje szeroki zakres treści, w tym tematyczne, wielopoziomowe „pakiety projektowe”, zachęcając użytkowników do tworzenia, pobierania, remiksowania i przesyłania treści. (Drobnym drukiem.)
 32. Cyfrowy marzyciel: Ta strona oferuje całkowicie darmowe zdjęcia w wielu kategoriach. (Drobnym drukiem.)
 33. Obrazy od A do Z: Niewielka liczba bezpłatnych zdjęć z kilkoma ukrytymi klejnotami. (Drobnym drukiem.)
 34. Darmowe zdjęcia: Ponad 100 000 całkowicie darmowych obrazów jest dostępnych do pobrania na tej stronie. (Drobnym drukiem.)
 35. Cepolina: Ta europejska strona zawiera ponad 20 000 darmowych zdjęć. (Drobnym drukiem.)
 36. Stockphotos.io: Fotografowie udostępnili na tej stronie prawie 17 000 bezpłatnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości. (Drobnym drukiem.)
 37. Zdjęcie CJO: Ta strona oferuje wiele bezpłatnych, przyjaznych rodzinie zdjęć do pobrania i wykorzystania. (Drobnym drukiem.)
 38. Stojak na zdjęcia: W tej bezpłatnej witrynie z obrazami znajdziesz ponad 27 000 obrazów w 149 kategoriach. (Drobnym drukiem.)
 39. FlickRiver: Odkryj Flickrsphere i znajdź darmowe zdjęcia z tego klimatycznego miejsca. (Drobnym drukiem.)
 40. DHD Multimedia Gallery: Na tej eklektycznej stronie dostępna jest kolekcja 35 000 darmowych zdjęć. (Drobnym drukiem.)
 41. Darmowe zdjęcie Aarin: Umiarkowany zbiór bezpłatnych zdjęć, z większą ilością treści dodawanych regularnie. (Drobnym drukiem.)

Witryny niszowe

Jeśli Twoja witryna jest przeznaczona dla określonych odbiorców lub ma specjalistyczny motyw, niszowa witryna ze zdjęciami może być bardzo przydatna. Od zdjęć z Hollywood po nowoczesne wektory, strony te zawierają pewną ilość bezpłatnych treści.

 1. Starr Environmental: Zdjęcia hawajskiej flory i fauny są oferowane w tym miejscu prowadzonym przez parę biologów. (Drobnym drukiem.)
 2. Photo.net: Strona poświęcona społeczności fotografów. Pobieraj, przesyłaj i krytykuj treści. (Drobnym drukiem.)
 3. Słodka i utalentowana: Strzelaj do gwiazd – rodzaj Hollywood – dzięki temu archiwum bogatych i sławnych. (Drobnym drukiem.)
 4. Otwórz zdjęcie: Ta nisza przeznaczona jest dla artystów, nauczycieli, programistów i studentów. (Drobnym drukiem.)
 5. Koszerne Zdjęcie: Ta strona koncentruje się na bezpłatnych obrazach związanych z kulturą żydowską. (Drobnym drukiem.)
 6. Zdjęcia Ziemi Świętej: Na tej stronie znajdziesz bezpłatne zdjęcia Jerozolimy i innych miejsc kultu religijnego. (Drobnym drukiem.)
 7. VectorStock: Pobierz bezpłatne wektory i infografiki, aby poprawić jakość swojej witryny. Dodatkowe wektory i infografiki są dostępne poprzez subskrypcję. (Drobnym drukiem.)
 8. GIFGIF: Animowane GIF-y mogły wyjść z mody, ale wciąż są atrakcyjne. Oto wybrane pliki GIF, które można bezpłatnie pobrać i używać. (Drobnym drukiem.)
 9. Cyganka: Ta „animowana wyszukiwarka” umożliwia pobieranie GIF-ów z filmów, memów i krótkich filmów, które można osadzić na swojej stronie internetowej lub stronach mediów społecznościowych. Możesz także przesyłać własne dzieła. (Drobnym drukiem.)

Witryny z teksturami zapasów

Obrazy tekstur są przydatne, jeśli chcesz utworzyć tło strony lub po prostu chcesz dodać strukturę do innego obrazu. Pobierz grafikę tekstur ze strony internetowej z teksturami giełdowymi i utwórz wzór kafelkowy, który będzie powtarzany zgodnie z wymaganiami.

 1. Niesamowite tekstury: Szukasz idealnej tekstury tła lub pędzla? Amazing Textures obejmuje Ciebie i Twój wizerunek. (Drobnym drukiem.)
 2. Textures.com: Od znaków rozpoznawczych po zdjęcia rentgenowskie, ta strona jest przepełniona darmowymi teksturami. (Drobnym drukiem.)

Witryny rządowe i publiczne

Wiele organizacji rządowych utrzymuje ograniczone zbiory fotografii. Te zdjęcia są bardzo przydatne, jeśli blogujesz na temat nauki lub bieżących spraw.

Uwzględniliśmy również repozytoria zdjęć w domenie publicznej, ponieważ między nimi istnieje pewna krzyżówka. Pamiętaj o uważnym sprawdzeniu warunków licencji: zdjęć z domeny publicznej czasami nie można używać w witrynach komercyjnych.

 1. Biblioteka Kongresu: ogromna kolekcja obrazów domeny publicznej. (Drobnym drukiem.)
 2. Zdjęcia z domeny publicznej: Ogromna kolekcja zdjęć i clipartów należących do domeny publicznej. (Drobnym drukiem.)
 3. Zdjęcia z domeny publicznej: Większość zdjęć w Zdjęciach Publicznych można wykorzystywać bez opłat, chociaż ich komercyjne wykorzystanie może być zabronione. Każde zdjęcie ma zrzeczenie się odpowiedzialności i link do odpowiedniej licencji. (Drobnym drukiem.)
 4. Zdjęcia brytyjskiego Ministerstwa Obrony: Tysiące zdjęć z archiwum Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii. Zdjęcia są udostępniane na licencji Open Government. (Drobnym drukiem.)
 5. Picdrome: Wyszukaj w tej witrynie całkowicie darmowe zdjęcia z domeny publicznej. (Drobnym drukiem.)
 6. Historyczne fotografie: Znajdź i pobierz kultowe obrazy historyczne w domenie publicznej. (Drobnym drukiem.)
 7. Ze starych książek: Ta strona oferuje mapy i inne zdjęcia zaczerpnięte z antyków. (Drobnym drukiem.)
 8. Burning Well: Eklektyczna mieszanka zdjęć z domeny publicznej. (Drobnym drukiem.)
 9. Obrazy przodków: Ta strona oferuje zasoby dla miłośników genologii, kartografów i wszystkich zainteresowanych darmowymi zdjęciami dokumentów historycznych. (Drobnym drukiem.)
 10. National Oceanic and Atmosphere Administration: Znajdź bezpłatne obrazy nieba i morza na tej stronie rządowej. (Drobnym drukiem.)
 11. Biblioteka publiczna w Nowym Jorku: Przeglądaj i pobieraj treści z ogromnej cyfrowej kolekcji NYPL. (Drobnym drukiem.)
 12. NASA Image Exchange (NIX): Zbierz olśniewające (i bezpłatne) obrazy ostatniej granicy z kolekcji NASA. (Drobnym drukiem.)
 13. USDA Newsroom: Uzyskaj bezpłatne, wysokiej jakości zdjęcia z Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. (Drobnym drukiem.)

Witryny komercyjne i „Freemium”

Czasami darmowe zdjęcia stockowe tego nie wycinają: trzeba zapłacić za coś lepszego. Witryny te czasami oferują bardzo ograniczony wybór bezpłatnych zdjęć, ale będą musieli zapłacić za resztę.

Warto dodać je do zakładek na specjalne okazje, gdy zwykłe bezpłatne zdjęcie nie zadziała. Niektóre oferują także codzienny lub tygodniowy wybór bezpłatnych treści, które mogą być warte archiwizacji do późniejszego wykorzystania.

 1. Stockfresh: Ta witryna oferuje zdjęcia, wektory i ikony, ale nie są one bezpłatne. Możesz płacić za paczki lub płacić za subskrypcję dzienną lub miesięczną. (Drobnym drukiem.)
 2. Photocase: Ta komercyjna witryna umożliwia użytkownikom rejestrację i używanie kopii próbnych obrazów bezpłatnie w przypadku makiet. (Drobnym drukiem.)
 3. Stockvault: Ponad 41 000 darmowych zdjęć i bezpośredni link do katalogu Shutterstock, ta strona oferuje solidne połączenie treści „freemium”. (Drobnym drukiem.)
 4. Darmowe duże zdjęcia: Ta strona udostępnia zawartość bezpłatnie do użytku osobistego, ale pobiera stałą opłatę w wysokości 50 USD za wykorzystanie komercyjne. (Drobnym drukiem.)
 5. Big Stock Photo: Ta strona zaczyna użytkowników od jednego bezpłatnego obrazu na miesiąc i oferuje ulepszone plany dostępu do większej ilości treści w dowolnym momencie. (Drobnym drukiem.)
 6. Ludzie Obrazy: Ta strona komercyjna oferuje ponad dwieście bezpłatnych zdjęć. (Drobnym drukiem.)
 7. Deviant Art: Ta kwitnąca społeczność internetowa jest również doskonałym miejscem do znalezienia darmowych lub niedrogich zdjęć i obrazów, a także oryginalnych obrazów w wysokiej rozdzielczości do zakupu. (Drobnym drukiem.)
 8. Obrazy 123RF: Ogromny katalog ponad 22 milionów zdjęć (w tym ponad 30 000 darmowych obrazów, grafik i plików dźwiękowych) jest dostępny na tej stronie z subskrypcjami. (Drobnym drukiem.)
 9. Turbo Photo: Ta komercyjna witryna z obrazami zawiera bezpłatną sekcję zawierającą 2000 zdjęć w 10 kategoriach.
 10. iStockPhoto: Ta popularna strona pozwala kupować obrazy za kredyty, a także ma sporadyczne darmowe zdjęcia. (Drobnym drukiem.)
 11. Dreamstime: Ten gigant stockowej fotografii ma darmową sekcję z prawie 10.000 zdjęć podarowanych przez fotografów. (Drobnym drukiem.)
 12. Fololia: Użytkownicy, którzy łączą się z tą witryną Adobe za pomocą swoich kont na Facebooku, mają dostęp do próbkowania bezpłatnych obrazów o wysokiej rozdzielczości. (Drobnym drukiem.)
 13. Shutterstock: Zdjęcia stock juggernaut Shutterstock udostępnia co tydzień jedno darmowe zdjęcie, a od czasu do czasu udostępnia darmowe zdjęcia na swoim blogu. (Drobnym drukiem.)
 14. Depozyt Zdjęcia: To repozytorium zdjęć ma własne aplikacje na iOS i Androida. Zapłać za zdjęcie lub zapłać subskrypcją. (Drobnym drukiem.)
 15. Alamy: Alamy zawiera zdjęcia 50 000 fotografów współpracujących z 600 różnymi agencjami. Zdjęcia są dostępne za pośrednictwem prostego systemu: zapłać za zdjęcie, które chcesz. (Drobnym drukiem.)
 16. Crestock: Ta witryna z fotografiami oferuje również bezpłatny obraz tygodnia, a także akcje permium w umiarkowanej cenie. (Drobnym drukiem.)

Podsumowanie

Używanie obrazów zapewnia wizualną atrakcyjność treści pisanych i może pomóc w nadaniu kontekstowi artykułowi. Niewielu blogerów ma środki na opłacenie każdego używanego obrazu.

Warto zapoznać się z podstawami licencjonowania obrazów, abyś mógł wyszukiwać witryny, w których dostępne są darmowe zdjęcia na akceptowalnych warunkach licencyjnych.

Dalsza lektura i zasoby

Mamy więcej przewodników, samouczków i infografik związanych z obrazami i blogami:

 • Zatrzymaj kradzież obrazów w Internecie: dowiedz się o prawie związanym z obrazami.
 • Hosting obrazów: dowiedz się, jak przechowywać swoje obrazy online.
 • Jak usunąć skradzione zdjęcia online: jeśli tworzysz własne obrazy, dowiedz się, jak je chronić.

Secrets of a Killer Post na blogu: obrazy

Świetne pisanie ma kluczowe znaczenie dla posta na blogu. Ale obrazy mogą rozjaśnić twoje słowa. Sprawdź naszą infografikę, post na blogu Sekrety zabójcy: obrazy.

Secrets of a Killer Post na blogu: obrazy
Secrets of a Killer Post na blogu: obrazy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map