Rozpocznij pracę z Ruby on Rails: dowiedz się, jakie rodzaje wspaniałych witryn możesz zbudować

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Ruby, jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie, jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia, którego można użyć do budowy dowolnej aplikacji komputerowej. Jest szczególnie popularny jako język programowania aplikacji internetowych w połączeniu ze środowiskiem programistycznym Ruby on Rails lub po prostu Rails.

Rails to zbiór narzędzi programowych, formalnie znany jako biblioteka pakietów, dzięki czemu Ruby jest doskonałym narzędziem do budowania niestandardowych stron internetowych i aplikacji internetowych. Popularność Ruby jako języka programowania aplikacji internetowych wynika z potęgi frameworka Rails.

Co możesz zbudować z Ruby on Rails?

Jeśli ty’rozważając naukę Ruby on Rails, dobrym pomysłem byłoby poznanie rodzaju aplikacji internetowych, które można zbudować za pomocą frameworka. Railsy zostały wykorzystane do budowy szerokiej gamy witryn i aplikacji, a niektóre z najpopularniejszych aplikacji internetowych Rails, o których słyszałeś bez wątpienia, obejmują:

  • Witryny powiązane społecznie: Twitter został pierwotnie zbudowany przy użyciu Ruby on Rails. Od tego czasu aplikacja została przepisana przede wszystkim w Javie w celu zwiększenia skalowalności, ale początkowo wybrano Railsy i zasilało witrynę przez kilka lat. GitHub to kolejna aplikacja Ruby on Rails, która ma silny komponent społecznościowy, a Basecamp, jedna z wiodących aplikacji do zarządzania projektami, jest również obsługiwana przez Ruby on Rails.
  • Platformy e-commerce & Przybory: Shopify, Groupon i Square zostały zbudowane przy użyciu Ruby on Rails. Niezależnie od tego, czy chcesz uruchomić sklep e-commerce, przyciągnąć biznes e-commerce lub przetworzyć transakcje e-commerce, tam’jest do tego aplikacja Ruby on Rails.
  • Witryny informacyjne: Ruby on Rails może być również wykorzystywany do tworzenia złożonych stron internetowych z dużą ilością informacji publicznych. Niektóre ze znanych stron z artykułami, które korzystają z Ruby on Rails, to Bloomberg, raport Bleacher i Crunchbase.
  • Crowdsourcing & Finansowanie społecznościowe: Airbnb i Indiegogo, dwóch liderów na arenie współpracy tłumu, zbudowano przy użyciu Ruby on Rails.
  • Hosting mediów & Streaming: Soundcloud, serwis społecznościowy dla producentów muzyki, Hulu, usługa przesyłania strumieniowego wideo oraz Slideshare, platforma udostępniania pokazów slajdów, wszystkie są obsługiwane przez Ruby on Rails.

Za pomocą Ruby on Rails można budować dowolną aplikację lub witrynę internetową. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować witrynę, która ładnie wpasuje się w istniejącą niszę, czy wykreśl i stworzysz zupełnie nową niszę, Ruby on Rails spełnia Twoje zadanie.

Jak nauczyć się Ruby on Rails

Nauka Ruby on Rails składa się z dwóch kroków:

  • Musisz nauczyć się Ruby, języka programowania wykorzystanego przez Ruby on Rails.
  • Musisz nauczyć się korzystać z Ruby w ramach Railsów do tworzenia aplikacji internetowych.

Chociaż istnieje niezliczona ilość zasobów, które pomogą Ci nauczyć się Ruby i Railsów online, wszystkie one dzielą się na dwie ogólne kategorie: interaktywne kursy oparte na przeglądarce oraz książki lub samouczki, które wymagają skonfigurowania środowiska Ruby on Rails na twoim komputerze.

Zalecamy rozpoczęcie od niektórych kursów opartych na przeglądarce, w których można nauczyć się języka Ruby i Rails bez przechodzenia przez proces techniczny tworzenia środowiska Rails na komputerze. Gdy masz już za sobą kilka interaktywnych kursów opartych na przeglądarce, możesz’Będę mógł przejść do bardziej zaawansowanych książek i samouczków bez przytłoczenia.

Kursy interaktywne

Jeśli nie jesteś’gotowy do pełnego kursu, możesz nadal spróbować Ruby przez 15 minut dzięki uprzejmości Code School. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i chcesz dać Railsowi spin, Rails for Zombies to kolejny logiczny krok.

Codecademy, czołowy dostawca darmowej edukacji w zakresie interaktywnego programowania online oferuje kurs Learn Ruby on Rails. Chociaż wygrał’Jeśli zmienisz się w zaawansowanego programistę, zapewni solidne podstawy doświadczenia w pracy z Ruby w środowisku Railsowym opartym na przeglądarce.

Kiedyś ty’Jestem gotowy, aby wyjść poza kursy dla początkujących, Ruby Monk to świetne miejsce, w którym możesz rozwijać umiejętności programowania dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych w przeglądarce Ruby.

Książki & Poradniki

Naucz się Ruby na własnej skórze autor: Zed Shaw to część poświęcona nauczaniu języka Ruby w serii Learn Code the Hard Way. Seria zaczęła się od Pythona i oprócz Ruby zawiera także C, Regex i SQL. Wszystkie te kursy są dość szczegółowe i kompleksowe. Przejdź przez całą drogę, a ty’Będę na dobrej drodze do zostania kompetentnym programistą.

Projekt Odin oferuje kurs Ruby on Rails w ramach bezpłatnej pełnej listy kursów dla programistów stron internetowych. Chociaż kurs Rails ma być częścią ich pełnego programu nauczania, możesz przejść od razu do niego, zakładając, że masz już solidną wiedzę na temat technologii tworzenia stron internetowych, takich jak HTML, CSS, JavaScript i umiesz korzystać z baz danych i Git.

Samouczek Ruby on Rails Michaela Hartla można przeczytać za darmo w Internecie, i może pochwalić się opiniami z grubych stron internetowych, takich jak David Heinemeier Hansson, założyciel Basecamp, Jimmy Wales, założyciel Wikipedii i Derek Sivers, założyciel CD Baby.

Naucz się Ruby z Neo Ruby Koans nie jest dla początkujących. Jeśli jednak dobrze znasz Ruby i jesteś gotowy, aby zostać ekspertem w dziedzinie programowania Ruby, Ruby Koans jest dla Ciebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me