Najlepsi eksperci od Bitcoin i Crypto, których musisz znać i przestrzegać

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Bitcoin jest tylko jedną z wielu kryptowalut, które zacierają granicę między transakcjami finansowymi a programowaniem komputerowym. Eksperci uważają, że technologia blockchain, która leży u podstaw bitcoinów, zrewolucjonizuje przemysł bankowy i inne.

Od czasu wprowadzenia waluty w 2009 r. Szacuje się, że miliony ludzi są jej właścicielami lub handlują nimi. Eksperci Bitcoin promowali go, inwestowali w niego i finansowali firmy, które z niego korzystają.

Ten zasób zawiera przewodnik po najbardziej znanych ekspertach od bitcoinów oraz ich powodach, dla których szybko przyjęli kryptowaluty.

The Late, Great Hal Finney

Hal Finney jest powszechnie uważany za jednego z najważniejszych dostawców bitcoinów na początku jego rozwoju. Był pierwszym testerem kodu Satoshi Nakamoto i otrzymał pierwszą w historii transakcję bitcoin w 2009 roku, o której powiedział, że zapomniał wrócić. Wcześniej Finney był mocno zaangażowany w ruch cypherpunk i jest znany ze swojej pracy w szyfrowaniu Pretty Good Privacy (PGP). W latach 80. zaprojektował także grę Atari, Armor Ambush.

Finney zmarł w sierpniu 2014 r. Po 5-letniej walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Nadal kodował w 2013 r., Mimo że był „zasadniczo sparaliżowany” przez swoją chorobę. Jego rodzina sprzedała niektóre ze swoich bitcoinów, aby zapłacić za opiekę medyczną w 2013 r., Kiedy wyceniono je na około 100 USD za sztukę.

Finney jest powszechnie uznawany za pioniera w swojej dziedzinie, a pełny zakres jego wpływów prawdopodobnie nie został jeszcze doceniony. Jego żona Fran prowadzi własny blog, na którym udokumentowała osiągnięcia Finneya i jego chorobę.

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos jest pisarzem, przedsiębiorcą i ekspertem od kryptowalut. Brał udział w wielu inicjatywach i organizacjach bitcoin, w tym w Bitcoin Foundation i Blockchain.info. Jest autorem pierwszej książki o bitcoinach i jest jednym z najbardziej szanowanych mówców na świecie o bitcoinach i technologii blockchain.

Antonopoulos, jak wielu wczesnych zwolenników bitcoinów, uważa, że ​​siłą bitcoinów jest otwarta architektura. To wyróżnia go spośród entuzjastów blockchain, którzy postrzegają tę technologię jako potencjalnie prywatne narzędzie. Był również bardzo krytyczny wobec nieszczęsnej wymiany Mt.Gox, nazywając ją „biznesem prowadzonym przez nieświadomych”.

Antonopolous jest jednym z regularnych gospodarzy podcastu Let’s Talk Bitcoin.

Brian Armstrong

Brian Armstrong jest CEO Coinbase, jednej z najpopularniejszych giełd bitcoinów na świecie. Armstrong wie więcej niż trochę o przełomowej technologii, wcześniej pracował jako inżynier oprogramowania w Airbnb. Jego wynagrodzenie wypłacane jest w całości w bitcoinach.

Armstrong jest znany z otwartości na tematy związane z bitcoinami, zarówno pod względem technologii, jak i otaczającej go kultury. Twierdził, że waluta zastąpi dolara amerykańskiego do 2030 r., I był krytyczny wobec niektórych głównych programistów zaangażowanych w utrzymanie swojego podstawowego kodu. Jest także zwolennikiem wokalu Bitcoin Classic, kontrowersyjnej aktualizacji do rozmiaru bloku, który, jak mówi, pomógłby platformie skalować.

Pomimo tego, że jest zwolennikiem regulacji, Armstrong stwierdził, że zdecydowanie popiera także prywatność. Na początku 2017 r. Stwierdził, że Coinbase zakwestionuje wezwanie IRS wymagające 3 lat danych historycznych o amerykańskich klientach Coinbase.

Victoria van Eyk

Victoria van Eyk jest obsesyjną na punkcie bitcoinów i opisuje bitcoiny jako „sposób na życie”. Jest partnerem Bitcoin Strategy Group, firmy doradczej, której celem jest promowanie korzyści płynących z bitcoinów w małych firmach. Przyczyniła się do powstania CoinDesk, CoinTelegraph i Bitcoin Magazine.

Jako wiceprezes ds. Rozwoju społeczności w ChangeTip, van Eyk był odpowiedzialny za promowanie korzyści płynących z mikropłatności bitcoin. ChangeTip został zamknięty, gdy jego siła robocza została wchłonięta przez Airbnb. Nadal współpracuje z firmami Bitcoin, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości i telefonii komórkowej.

Blythe Masters

Blythe Masters jest jednym z najbardziej znanych zwolenników blockchain jako narzędzia do systemów bankowości komercyjnej. Ale Masters, który był cudowny w JP Morgan, jest kontrowersyjną postacią w społeczności. Podczas gdy wielu ekspertów od bitcoinów chce, aby blockchain był wykorzystywany do uwalniania społeczeństwa od ograniczeń finansowych, Masters dąży do czegoś przeciwnego: „Staramy się, aby [obecny system finansowy] był silniejszy, lepszy i bezpieczniejszy”. Chociaż nie jest sama w tej wizji, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych jej zwolenników.

Firma Masters, Digital Asset Holdings, promuje blockchain jako sposób na usprawnienie transakcji finansowych. Eliminując pośrednika z procesu, banki mogłyby teoretycznie obniżyć koszty i zasoby za pomocą własnych rozproszonych systemów ksiąg rachunkowych, w taki sam sposób, w jaki bitcoin używa wspólnej księgi zamiast rekordu banku centralnego. Jej wersja księgi współdzielonej dodaje mieszanie, aby zapewnić, że transakcje są przetwarzane prywatnie, co jest kluczowe dla zapewnienia, że ​​transakcje są ukryte przed widokiem publicznym.

Podczas gdy Blythe Masters jest bardziej aktywna w dyskusjach na temat blockchain niż bitcoin, jest prawdopodobnie jednym z ekspertów, którzy najprawdopodobniej wykorzystają tę technologię w głównym nurcie. Niezależnie od tego ewangeliści Bitcoin zapewnią jej szeroki dystans, próbując skomercjalizować system.

Elizabeth Ploshay McCauley

Elizabeth Ploshay McCauley jest obecnie menedżerem konta w BitPay, wcześniej była dyrektorem ds. Komunikacji w Bitcoin Magazine. Ploshay McCauley jest również członkiem zarządu Bitcoin Foundation i jest znany jako ewangelista kryptowaluty.

W BitPay chce zdobyć więcej organizacji charytatywnych, organizacji politycznych i organizacji non-profit związanych z bitcoinem. Służy również jako doradca w BitGive Foundation i jest zwolenniczką większej różnorodności w społeczności: „Jednym z obszarów, który radykalnie zwiększy stosowanie Bitcoin w USA i innych krajach, będzie zaangażowanie większej liczby kobiet. Obecnie około 90% kobiet kontroluje finanse gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. ”

Catheryne Nicholson

Catheryne Nicholson jest prezesem BlockCypher, firmy oferującej programistom technologię wymaganą do zabezpieczenia aplikacji blockchain. Nazywa to Amazon Web Services dla blockchain. Firma prowadzi wiele łańcuchów bloków związanych z wieloma różnymi branżami.

Nicholson uważa, że ​​bitcoin jest dla dobra publicznego, ponieważ jest zdecentralizowany i umożliwia dostęp do pożyczek i wsparcia finansowego osobom, które nie mają dostępu do tradycyjnych systemów bankowych. W tym samym wywiadzie nazwała bitcoin „euro dla świata”.

Marek Palatinus

W styczniu 2017 r. Marek Palatinus objął stanowisko CEO SatoshiLabs. Palatinus wraz z byłą CEO Aleną Vranova założył SatoshiLabs i opracował portfel Trezor.

Po upadku Mt.Gox wielu entuzjastów bitcoinów wolało sprzętowe portfele bitcoinowe od internetowych odpowiedników. Trezor umożliwia przechowywanie w trybie offline na urządzeniu nieco większym niż pilot. To było pierwsze tego rodzaju urządzenie.

Palatinus był twórcą pierwszej puli wydobywczej bitcoinów w 2010 roku. Nazwany Slush Pool, opiera się na koncepcji wspólnych zasobów i wydobył do tej pory ponad milion bitcoinów.

Charlie Shrem

Jako założyciel Bitcoin Foundation, Charlie Shrem rozumiał technologię bitcoinów od najwcześniejszych dni od premiery. Był jednak sfrustrowany powolną wymianą walut do i od bitcoinów i założył BitInstant w 2011 roku, aby przyspieszyć transakcje.

Niestety, Shrem potrzebował prędkości w końcu jego upadku. Został skazany za naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy po sprzedaży bitcoinów Robertowi Faielli, który był związany z rynkiem Silk Road.

Shrem przyznaje się do winy za przesyłanie nielicencjonowanych pieniędzy w 2014 r. I nazwał siebie „pierwszym przestępcą bitcoin”. Ale nadal pracował z bitcoinem. Pisał o potencjale używania bitcoinów w więzieniu, wskazując, że jego księga może być w razie potrzeby zaktualizowana kodem Morse’a. Po uwolnieniu założył Intellisys Capital, firmę, która wykorzystuje blockchain ethereum do handlu akcjami.

Nick Szabo

Nick Szabo jest jednym z wielu cypherpunków, które zostały „outed” jako twórca bitcoinów. Analiza stylometryczna sugeruje, że język używany przez Szabo w różnych pracach jest bardzo zbliżony do stylu pisania Nakamoto. Ale Szabo zawsze zaprzeczał, że jest wynalazcą bitcoinów.

Pomimo tej odmowy Szabo był zaangażowany we wczesny rozwój kryptowaluty. Jego projekt sprzed bitcoinów, bit gold, jest uważany za bezpośredniego poprzednika bitcoinów, ponieważ używał wspólnej księgi, a nie centralnego organu, aby zapobiegać oszustwom przez duplikaty transakcji.

Szabo pracuje teraz nad inteligentnymi kontraktami opartymi na blockchain, koncepcją, którą rozwijał przed wydaniem bitcoinów.

Roger Ver

Zarobił swój pierwszy milion w wieku 25 lat, a Roger Ver zaczął robić więcej dzięki bitcoinom w następnej dekadzie. Być może najbardziej znany jest z rezygnacji z obywatelstwa amerykańskiego w 2014 roku, zakupu paszportu w St Kitts i Nevis. Mieszkający obecnie w Japonii Ver założył PassportsForBitcoin.com, firmę, która w zamian za bitcoiny zorganizowała obywatelstwo w St Kitts i Nevis. St Kitts i Nevis zrzekli się strony w 2014 roku, a następnie zniknęli.

Roger Ver twierdzi, że bitcoin jest „najważniejszym wynalazkiem w historii świata od czasów Internetu” i pozostaje głosem wspierającym. Uważa się, że kupił tysiące bitcoinów w 2011 roku, kiedy kosztowały one około 1 USD każdy, i był znany z rozdawania im, co przyniosło mu przydomek „bitcoin Jesus”. Ver zaczął inwestować w znane firmy Bitcoin, takie jak BitInstant, Blockchain.info i Kraken, przekazał dużą sumę na rzecz Bitcoin Foundation, a nawet zainwestował w krajowe reklamy radiowe promujące bitcoin. Przekazał także fundusze prawne dla Rossa Ulbrichta, byłego właściciela strony internetowej Silk Road.

Podsumowanie

Do tej pory ci eksperci od bitcoinów – i inni tacy jak oni – byli odpowiedzialni za promowanie bitcoinów jako realnej waluty i technologii blockchain jako rewolucyjnej siły w finansach. Nie wszyscy ci ludzie widzą oko w oko, ale każdy oferuje unikalny i cenny punkt widzenia na przyszłość bitcoinów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map