Jak zostać profesjonalnym programistą: Make You Dream a Reality

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Technologia stała się integralną częścią naszego codziennego życia dzięki urządzeniom takim jak smartfony, inteligentne urządzenia domowe, podłączone samochody i wiele innych, z których miliardy ludzi na całym świecie korzystają. Wszystkie te urządzenia działają na oprogramowaniu stworzonym przez programistów, a ze względu na duże zapotrzebowanie na inżynierów oprogramowania istnieje duże zainteresowanie opanowaniem sztuki dobrego kodu.

W rzeczywistości inżynieria oprogramowania stała się popularnym i poszukiwanym wyborem kariery na całym świecie. Popyt pozostaje silny i jest to trend długoterminowy.

Kuszące jest myślenie, że wystarczy nauczyć się kodować, aby zostać programistą, ale podobnie jak w wielu innych karierach, potrzeba więcej niż jednej umiejętności. Aby odnieść sukces jako programista, musisz spełnić kilka warunków.

Jak zostać profesjonalnym programistą

Podstawowe umiejętności

Zostanie programistą z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli masz odpowiednie wykształcenie w podstawach technologii komputerowej i logiki oraz matematyki (oczywiście). Jeśli brakuje ci podstaw edukacyjnych, możesz uczyć się w ruchu, ale będzie to wymagało więcej czasu i więcej wysiłku z twojej strony.

Prócz solidnego wykształcenia programiści muszą także opanować inne umiejętności. Może to być zaskoczeniem dla ludzi, którzy postrzegają programistów jako ekscentrycznych maniaków, ale umiejętności komunikacyjne są bardzo ważne.

Programiści są zwykle przedstawiani jako samotnicy, spędzający niekończące się dni przed ekranem komputera, ale w rzeczywistości każdy poważny projekt programistyczny wymaga dużej komunikacji i pracy zespołowej.

Komunikacja z klientami i interesariuszami może być trudnym zadaniem, ale ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia ich potrzeb i wszystkich aspektów projektu oprogramowania. Ze względu na dużą ilość pisemnej i mówionej komunikacji w programowaniu umiejętności te są bardzo ważne, tym bardziej, jeśli outsourcingujesz pracę za granicą lub pracujesz ze zdalnym talentem we własnej szyi.

Umiejętność rozwiązywania problemów są kolejną integralną częścią programowania, i tutaj bardzo przydatne jest doświadczenie w technologii komputerowej i logice.

Komputery świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem prostych, powtarzalnych zadań i od twoich umiejętności rozwiązywania problemów dzieli się złożone zadanie na proste, łatwe do zakodowania kroki. Pomyśl o oprogramowaniu jako o łamigłówce – małe części ułożone we właściwy sposób tworzą większy obraz. Jeśli choć jeden z tych małych elementów nie działa zgodnie z oczekiwaniami, „duży obraz” może się rozwikłać w ciągu kilku milisekund.

Rozwiązywanie problemów jest trudną umiejętnością do nauczenia się, a praktyka jest tutaj kluczowa. Dlatego początkujący programiści powinni radzić sobie z prostymi zadaniami i stopniowo podnosić poprzeczkę, gdy stają się lepsi.

Debugowanie

Debugowanie to proces usuwania błędów z kodu programu.

Debugowanie polega zasadniczo na sprawdzeniu wykonania kodu, przejrzeniu samego kodu i jest to bardzo ważna część programowania. Wszyscy popełniamy błędy, a błędy oprogramowania są nieuniknione. Nawet jeśli Twój fragment kodu jest w 100% doskonały, będzie wchodził w interakcje z kodem napisanym przez innych lub polegał na usługach i komponentach innych firm, umożliwiając wystąpienie nieprzewidzianych błędów. Błędy te można rozwiązać tylko poprzez testowanie i eksperymentowanie, tj. Debugowanie.

Oto niektóre z typowych sposobów debugowania kodu i sprawdzania wykonania programu:

 • Korzystanie z narzędzia do debugowania. Debugery to narzędzia programowe, które umożliwiają programistom monitorowanie wykonywania programu, zatrzymywanie go, restartowanie, ustawianie punktów przerwania oraz przeglądanie lub zmiana wartości w pamięci.
 • Printlining obejmuje modyfikacje kodu programu, aby dodać wiersze, które drukują (lub wyświetlają) informacje, takie jak wartości zmiennych.
 • Rejestrowanie tworzy plik dziennika z opisem wykonania programu.

Pierwszym krokiem w debugowaniu jest zazwyczaj próba odtworzyć problem. Po pomyślnym odtworzeniu problemu parametry wejściowe programu i wartości zmiennych są analizowane za pomocą narzędzia do debugowania i punktów przerwania, aż do momentu ustalenia przyczyny problemu i poprawienia go.

Motywacja

Chociaż nie wymaga to dużo aktywności fizycznej, programowanie może być bardzo ciężką pracą, szczególnie dla programistów, którzy starają się dotrzymywać trudnych terminów, ponieważ często pracują długie godziny i mogą doświadczyć wypalenia zawodowego.

Pewnie, że masz dobry dzień i wszystko idzie po Twojej myśli, ale to nie jest zwykły dzień w życiu inżyniera oprogramowania. Złe dni mogą być boleśnie nudne lub gorączkowe i frustrujące. Programowanie to ćwiczenie mentalne, a jeśli zrobisz to w niewłaściwy sposób, nie zajdziesz daleko.

Utrzymanie motywacji jest niezwykle ważne w programowaniu, ponieważ nastrój ma duży wpływ na pracę. Pisarze mogą doświadczyć „blokady pisarza”, a programiści mogą łatwo znaleźć się w podobnej sytuacji, zwłaszcza po tygodniach ciężkiej pracy, z niewielkim postępem, aby się za to wykazać.

Jednym ze sposobów ułatwienia i zabawy jest zorganizowanie się przed zanurzeniem w kodowaniu. Podziel zadanie na mniejsze części, zapisz je i zacznij sobie z nimi radzić, na przykład: „utwórz formularz wejściowy”, „zatwierdź dane wprowadzone przez użytkownika”, „zapisz dane wejściowe w bazie danych”.

Radzenie sobie z małymi zadaniami jest łatwiejsze, twoja praca będzie bardziej zorganizowana, a sprawdzenie tych małych indywidualnych zadań z listy da ci poczucie spełnienia. Właśnie o to chodzi w metodologii Agile.

Upewnij się również, że środowisko pracy jest wolne od zakłóceń, o ile to możliwe, pozwalając Ci skoncentrować się na pracy.

Nie ma żadnej reguły motywacji, ponieważ jest ona całkowicie subiektywna. Niektóre osoby uważają to za motywujące, gdy dowiadują się, że ich kod nie jest tak dobry, jak się spodziewali, i uzyskują cenne dane wejściowe pozwalające im go zoptymalizować.

Inni są motywowani odrobiną przyjaznej konkurencji, niektórzy lubią pracować nad zadowalającymi najnowocześniejszymi rozwiązaniami, podczas gdy inni są po prostu dla pieniędzy. Znajdź coś dla siebie i trzymaj się tego.

Motywacja jest bardzo silna. Jeśli uda ci się zachować motywację do wykonywanego zadania, będziesz mógł to zrobić lepiej, szybciej i cieszyć się nim po drodze. Nie chodzi tylko o to, abyś poczuł się lepiej w pracy. Zmotywowany zespół jest zazwyczaj bardziej produktywny i marnuje mniej osobogodzin, co oznacza, że ​​motywacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ponadto programiści muszą śledzić najnowsze trendy i zmiany w branży. Muszą regularnie odświeżać swoje umiejętności, doskonalić nowe technologie, ramy i metodologie.

Programiści muszą stale doskonalić swoje umiejętności i dostosowywać nowe. Nie mogą sobie pozwolić na przestanie się uczyć, co samo w sobie wymaga sporej motywacji.

Pracować w zespole

Podobnie jak wszystkie inne działania, programowanie może być również ćwiczeniem społecznym. Jeśli jesteś programistą, bardzo prawdopodobne jest, że pracowałeś już w zespole, a jeśli nie, prawdopodobnie w pewnym momencie to zrobisz. Każdy zespół składa się z różnych ludzi o różnych nawykach, różnych umiejętnościach, różnych osobowościach, poziomach motywacji i różnych poziomach biegłości technicznej.

Prawie wszystkie poważne projekty programistyczne są obsługiwane przez zespoły, a nie osoby. Strukturę i organizację zespołu można zdefiniować na wiele różnych sposobów. Dwie wspólne struktury zespołów to główny zespół programistów i koncepcja programowania bez ego.

Zespół głównego programisty ma określoną strukturę – jest organizowany i kierowany przez głównego programistę, podczas gdy pozostali członkowie zespołu mają ściśle określone role. Ta struktura jest dobra dla prostych zadań, kładąc nacisk na pracę w zdyscyplinowany sposób, z wyraźnym „prowadzeniem” na szczycie piramidy, ale współpraca i komunikacja są ograniczone.

Koncepcja programowania bez ego określa zdecentralizowany zespół, w którym przywództwo zmienia się między członkami zespołu. Cały zespół uczestniczy w ustalaniu celów, minimalizowaniu ograniczeń hierarchii i statusu oraz umożliwianiu swobodnej wymiany pomysłów i ulepszeń. Minusem? Brak skutecznej kontroli może skutkować niższą produktywnością i wydajnością.

Tradycyjnie projekty programistyczne są podzielone na mniejsze zadania, a jeden członek zespołu programistycznego jest odpowiedzialny za przypisane mu zadanie, tj. Przejmuje „własność” tej konkretnej części projektu.

Programowanie w parach to nowsza technika programowania, w której dwóch programistów pracuje razem na jednym komputerze. Jeden z nich pisze kod, a drugi sprawdza każdą linię kodu i często zamienia się rolami.

Programowanie w parach ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną metodą pojedynczego programatora. Para programistów tworzy kod z mniejszą liczbą błędów, znajduje rozwiązania problemów, działa szybciej i zapewnia więcej alternatyw projektowych.

Wydajność może być również wyższa, ponieważ programiści pracujący w parach nie będą sprawdzać sieci społecznościowych, osobistych wiadomości e-mail ani surfować po Internecie w godzinach pracy. Jednak programowanie w parach może być również nieskuteczne w niektórych sytuacjach, na przykład, jeśli jeden programista jest mniej doświadczony od drugiego lub jeśli para programistów stale się kłóci i nie działa jako zespół.

Systemy kontroli kodu źródłowego lub systemy kontroli wersji są niezbędnym narzędziem dla zespołów programistów. Systemy te śledzą wszystkie zmiany w kodzie źródłowym, gdzie wszystkie zmiany można opisać i nadać im znaczenie. Zmiany w kodzie można również cofnąć, upewniając się, że funkcjonalność kodu nie zostanie utracona, umożliwiając programistom przywrócenie poprzedniej wersji kodu źródłowego.

Zarządzanie projektem

W pierwszych dniach komputerów branża oprogramowania szybko się rozwijała ze względu na stosunkowo niski koszt tworzenia oprogramowania w porównaniu do produkcji sprzętu. W tym czasie stało się również jasne, że skuteczne zarządzanie projektami rozwoju oprogramowania było kluczem do sukcesu.

Zdolność do zarządzania i równoważenia trzech głównych czynników rozwoju oprogramowania determinuje powodzenie projektu. Czynniki te to: Funkcje, zasoby i Czas, i są nierozłączni.

Funkcje reprezentują wszystkie opcje i funkcje opracowywanego oprogramowania i są bezpośrednio powiązane z ilością pracy, którą należy wykonać.

Zasoby są narzędziami do wykonania zadania, takie jak ludzie, komputery, szkolenia, a wszystko to w większości równoznaczne jest z pieniędzmi. Więcej zasobów będzie kosztować więcej pieniędzy.

I oczywiście czas reprezentuje dostępny czas do zakończenia projektu.

Efektywne zarządzanie projektem to drobna równowaga między wyżej wymienionymi czynnikami. Jeśli na przykład dodasz więcej funkcji do projektu, będziesz potrzebować więcej zasobów i / lub więcej czasu, aby go ukończyć, i możesz napotkać pełzanie funkcji.

Dodanie nowych programistów do zaległego projektu w celu przyspieszenia może często skutkować jeszcze wolniejszą pracą. Głównym powodem jest to, że nowi członkowie zespołu potrzebują czasu, aby w pełni wsiąść na pokład i osiągnąć produktywność.

Czas ten nazywa się czasem rozruchu i obejmuje zapoznanie nowego członka zespołu z już wykonaną pracą oraz celami i szczegółami projektu, co ostatecznie wymaga czasu od zespołu programistów.

Zarządzaniem projektem powinna zajmować się osoba z umiejętnościami programistycznymi, aby dobrze rozumiała zadania i umiejętności indywidualne wszystkich członków zespołu. Zadania zarządzania projektami obejmują podział projektu na zadania i przypisanie ich członkom zespołu, planowanie projektu i definiowanie standardów kodu.

Dobrym pomysłem jest również stosowanie specjalistycznego oprogramowania do zarządzania projektami w zadaniach zarządzania projektami, takich jak tablice Kanban w programowaniu Agile.

Kodowanie dla dorosłych

W niektórych kręgach uważa się, że aby zostać programistą, musisz nauczyć się kodować w wieku dwudziestu kilku lat. Jest to jednak teoria, która została poważnie podważona przez dorosłych, którzy podjęli się nauki kodowania w wieku 40, 50 i więcej lat.

Udowodnili, że każdy, kto zechce poświęcić czas i wysiłek, może nauczyć się kodować, a nawet przejść do kariery programisty, jeśli jest do tego skłonny. Kluczowym czynnikiem jest tutaj gotowość do pracy. Jak większość rzeczy, które warto robić, nauka kodowania zajmuje dużo czasu i wysiłku.

W tej sekcji rozważymy powody, dla których możesz chcieć nauczyć się kodować jako starsza osoba dorosła. Omówimy trzy strategie uczenia się powszechnie stosowane przez studentów kodujących dorosłych. W tym momencie wskażemy zasoby, których możesz użyć do wdrożenia każdej z trzech strategii uczenia się.

Dlaczego starszy dorosły chciałby nauczyć się kodować??

Istnieje wiele możliwości i korzyści, które wchodzą w grę podczas nauki kodowania, a osoby starsze są zazwyczaj motywowane przez co najmniej jednego z nich.

 • Nauka nowego, złożonego zadania, takiego jak kodowanie, pomaga zachować ostrość psychiczną. Ponadto, gdy nauczysz się kodować, tworzenie cyfrowych produktów ćwiczy kreatywność i intelekt.
 • Kod to język epoki informacyjnej, a nauka kodowania pomaga lepiej zrozumieć, jak działa współczesny świat.
 • Dzięki umiejętności programowania od podstawowego do średnio zaawansowanego będziesz mógł tworzyć strony internetowe i proste aplikacje internetowe dla siebie, znajomych, rodziny lub lokalnej organizacji non-profit, która jest głodna z budżetu.
 • Jeśli włożysz wysiłek, możesz nawet przejść do kariery programisty w praktycznie każdym wieku.

To wszystko brzmi świetnie w teorii, ale w rzeczywistości nie możesz nauczyć się kodować, jeśli nie wiesz od czego zacząć. Rozwiążmy ten problem, przyglądając się trzem strategiom uczenia się, których możesz użyć do nauki kodu: samokształcenie, podłączenie do społeczności programistów i dołączenie do bootcampa kodu.

Samokształcenie jest normą

Ken Hart zaczął uczyć się, jak kodować w wieku 43 lat, ponieważ nie był już zadowolony z bloga, który zbudował za pomocą darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Dla Hart proces uczenia się tworzenia osobistego bloga wywołał zainteresowanie projektowaniem i tworzeniem stron internetowych.

Rozpoczął samokształcenie od filmów i samouczków na YouTube, a ostatecznie nauczył się wystarczająco, aby zdobyć pozycję projektanta stron internetowych w lokalnej firmie zajmującej się projektowaniem i programowaniem stron internetowych.

Podobnie jak Hart większość programistów, nawet profesjonalnych inżynierów oprogramowania, spędza dużo czasu samodzielnie.

Programiści używają kombinacji książek, kursów online, samouczków i projektów osobistych, aby rozwijać nowe kompetencje i utrzymywać ostrość swoich umiejętności. W rzeczywistości samokształcenie jest tak powszechne, że w 2016 r. Blisko 70% programistów ankietowanych przez Stack Overflow przyznało, że poświęciło co najmniej trochę czasu na samokształcenie, a 13% stwierdziło, że byli samoukami.

Zasoby do samokształcenia

Samodzielna nauka kodowania jest całkowicie prawidłowym sposobem nauki. Można to również zrobić bez wydawania dolara na materiały do ​​nauki.

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest samodzielne uczenie się programistów, zebraliśmy dziesiątki przewodników po zasobach programistycznych, których możesz użyć do śledzenia samouczków, ebooków i kursów online – z których większość jest bezpłatna.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, oto kilka sugestii:

 • Jeśli chcesz nauczyć się budować strony internetowe lub aplikacje internetowe, musisz zacząć od nauki HTML, a następnie CSS, i ostatecznie musisz nauczyć się JavaScript.
 • Jeśli chcesz tworzyć dynamiczne witryny, musisz także nauczyć się programowania po stronie serwera i obsługi baz danych. Zalecamy naukę najpopularniejszego języka po stronie serwera, PHP oraz najpopularniejszego systemu zarządzania bazami danych MySQL.
 • PHP jest daleki od jedynego języka po stronie serwera, a jeśli nie sprzedajesz się za naukę PHP, możesz być zainteresowany nauką ASP.NET, Java lub Node.js.

Nauka jest lepsza w społeczności

Nauka kodowania może być samotnym przedsięwzięciem i łatwo się nudzić, utknąć lub sfrustrować. Nie musi tak być.

Społeczności kodujące obfitują zarówno w Internecie, jak i osobiście. Będąc w społeczności będziesz mieć dostęp do doświadczonych programistów, gdy utkniesz. I spodoba ci się koleżeństwo, które pomoże ci naciskać, gdy temat staje się trudny.

Tak było z pewnością w przypadku Laurie Alaoui, która nauczyła się kodować w wieku 57 lat. Dla Laurie spotkania z kodowaniem były kolejnym naturalnym krokiem, gdy była gotowa wyjść poza samokształcenie..

Jak znaleźć społeczność kodującą

Gdzie więc można znaleźć społeczność programistów, do której można się podłączyć? Masz kilka opcji.

Po pierwsze, jeśli przejdziesz przez jakikolwiek zorganizowany kurs online, taki jak Free Code Camp, przekonasz się, że kurs prawdopodobnie ma już silną społeczność studencką. Po prostu podłącz się do tej społeczności, korzystając z metod dostępnych w danym kursie.

Po drugie, jeśli chcesz znaleźć lokalne plemię programistów i studentów kodu, aby pocierać łokcie, poszukaj lokalnej grupy spotkań.

Istnieją tysiące grup spotkań skupionych na kodzie na całym świecie, które spotykają się regularnie. Dołączenie do jednego z nich da Ci szansę na zbudowanie osobistych relacji z profesjonalnymi programistami i innymi studentami kodu w Twojej okolicy.

Przyspiesz naukę dzięki Bootcamp

Wielu uczniów uważa, że ​​potrzebują zorganizowanego środowiska uczenia się i mentoringu jeden na jednego, aby przejść od garbu od kodowania majsterkowicza do młodszego programisty.

Tak było w przypadku Patricii, która nauczyła się kodować w wieku 40 lat. W jej przypadku rozwiązaniem było zarejestrowanie się w Bloc, bootcampie z kodem online.

Jeśli poważnie myślisz o zrobieniu kariery bez programowania, istnieje duża szansa, że ​​w pewnym momencie zdecydujesz, że chcesz przyspieszyć swoją trajektorię uczenia się.

Kiedy tak się dzieje, bootcamp kodujący, online lub osobiście, może być idealnym rozwiązaniem.

Bootcampy z kodowaniem stanowią duże poświęcenie czasu i pieniędzy. Studenci Bootcamp inwestują w dowolnym miejscu od 8 do 26 tygodni, całkowicie zanurzeni w procesie nauki kodowania, i często płacą za tę okazję nawet 10 000 $.

Dlaczego to robią? Ponieważ dobre bootcampy mają udokumentowane doświadczenie w zapewnianiu prawidłowej ścieżki kariery w rozwoju sieci lub oprogramowania.

Jak znaleźć kodowanie Bootcampa

Jeśli chcesz znaleźć bootcamp z kodowaniem, prawie na pewno jest ich kilka w rozsądnym czasie jazdy z dowolnego miejsca, a kilka bootcampów działa nawet całkowicie zdalnie.

Istnieje kilka katalogów bootcamp, których można użyć do zlokalizowania kandydujących bootcampów i porównania ich w oparciu o wiele różnych czynników. Trzy najlepsze katalogi bootcamp kodu to:

 • Raport z kursu
 • Przełączać sie
 • Przemyślana wyszukiwarka Bootcamp

Wniosek

Niezależnie od tego, czy Twoim ostatecznym celem jest zostać profesjonalnym programistą, czy po prostu nauczyć się kodu wystarczającego do opracowania własnych projektów cyfrowych, nigdy nie jest za późno na naukę programowania.

Edukacja w zakresie kodowania jest niezwykle dostępna. Możesz uczyć się sam, dołączyć do społeczności programistów i programistów lub dołączyć do szybkiego bootcampu kodu i drastycznie skrócić swoją krzywą uczenia się.

Kluczem jest, aby zacząć i konsekwentnie pracować na rzecz swoich celów. Po prostu zrób to, a możesz nauczyć się kodować w każdym wieku.

Kodowanie dla Felonsa

Mimo że wielu przestępców spędziło czas w systemie więziennictwa, nadal musi poradzić sobie z popełnioną przez nich zbrodnią.

Nawet po odbyciu kary więzienia wielu przestępców ma trudności ze znalezieniem długoterminowej, satysfakcjonującej pracy z powodu ograniczeń w zatrudnieniu lub dochodzeń w tle. Niektóre z najlepszych miejsc pracy wymagają stopni naukowych, które kosztują dużo pieniędzy – coś nieosiągalnego dla większości przestępców.

Na szczęście istnieją wspaniałe możliwości tworzenia oprogramowania dla Internetu lub innych platform, które nie wymagają ukończenia studiów wyższych. Dzięki kilku kursom online, które kosztują stosunkowo niewiele w porównaniu do stopnia, byli przestępcy mogą wrócić na właściwe tory i przyczynić się do rozwoju społeczeństwa.

Zasoby państwowe i lokalne

Często stany zapewniają kilka zasobów, które zapewniają doradztwo, rozwój podstawowych umiejętności i szkolenie zawodowe specjalnie dla osób uwięzionych.

Niektóre państwa współpracują z Ministerstwem Pracy, szczególnie reklamując możliwości byłych przestępców. Oto kilka przykładów linków, które niektóre stany muszą pomóc uwolnionym więźniom:

 • Operacja New Hope to program z siedzibą w Jacksonville na Florydzie, w ramach którego partnerzy z potencjalnymi pracodawcami dają dawnym skazanym możliwości zatrudnienia, a także łącza do zasobów edukacyjnych dostępnych w lokalnej społeczności uczelni lub bibliotece.
 • Career Connections to kolejny program z siedzibą w New Jersey, mający na celu pomoc byłym skazanym w uzyskaniu dostępu do pracy, wykonywaniu czynności w sieci oraz szkoleniu zawodowym.
 • Workforce Investment Works to program z siedzibą w Maryland, który zapewnia dostęp do tablic ofert pracy i zasobów przeznaczonych do łatwiejszego znalezienia pracy.

Podobne zasoby ze stanu lub władz lokalnych można znaleźć w Internecie za pomocą prostego wyszukiwania online.

Ponadto byli przestępcy powinni zbadać opłacalne możliwości edukacyjne w lokalnych szkołach wyższych, z których niektóre oferują szansę uzyskania stopnia naukowego w dziedzinie informatyki. Jeśli dostęp do Internetu jest czynnikiem ograniczającym, wiele bibliotek publicznych i restauracji oferuje bezpłatny dostęp do sieci WIFI.

Zasoby online

Chociaż zasoby zapewniane przez państwo lub podmioty lokalne są w większości bezpłatne, może być długi proces lub lista oczekujących, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Chociaż wiele zasobów dostępnych online niekoniecznie jest przeznaczonych dla samych przestępców, nadal stanowią one tło niezbędne do zdobycia umiejętności, które są potrzebne, aby pomóc w znalezieniu satysfakcjonującej pracy programistycznej.

Poradniki kodowania

Poniższe linki stanowią świetny punkt wyjścia do nauki o tworzeniu oprogramowania i zawierają wiele języków na żądanie do tworzenia tradycyjnego i tworzenia stron internetowych.

Świetną strategią jest wybranie obszaru rozwoju i skupienie się. Jeśli interesuje Cię tworzenie stron internetowych, trzymaj się nauki składni PHP i SQL i modyfikuj ćwiczenia przedstawione w samouczkach.

Skorzystaj z bezpłatnego hosta internetowego, aby zaprezentować swoje projekty i odnieść się do nich w wywiadach.

 • LearnJavaOnline to strona internetowa, która zawiera wiele samouczków na temat podstaw języka programowania Java. Witryna zawiera nie tylko samouczki, ale ma także aplikację, która umożliwia samodzielne wpisywanie kodu Java i wyświetlanie wyników na samej stronie internetowej. Obecnie wiele rozwiązań internetowych i korporacyjnych korzysta z języka Java, dlatego zapoznanie się z tym samouczkiem jest krokiem we właściwym kierunku do znalezienia pracy.
 • TutorialsPoint – Java ma bogatą kolekcję samouczków Java obejmujących wiele aspektów języka programowania, od podstawowych typów danych po programowanie obiektowe (OOP). Jest to świetny zasób do sprawdzenia, ponieważ obejmuje szeroki zakres tematów.
 • Codeacademy Java Tutorial to tutorial obejmujący struktury i typy danych. Użytkownicy strony mogą tworzyć i kompilować kod, a także wyświetlać wyniki w samej witrynie. Codeacademy obejmuje również kilka projektów, które można modyfikować i potencjalnie wykorzystać jako część portfolio, aby przekonać pracodawców do zatrudnienia.
 • Budowanie pierwszej aplikacji to świetne wprowadzenie do tworzenia aplikacji na telefony komórkowe na platformie Android. Pokazuje, jak skonfigurować środowisko i stworzyć pierwszy projekt. Wspaniałą wiadomością jest to, że zdobycie umiejętności tworzenia aplikacji pozwala potencjalnie wykonywać niezależne projekty, które zwykle nie wymagają sprawdzania przeszłości.
 • TutorialsPoint – Android zapewnia obszerne zasoby na temat rozwoju Androida z samouczkami, od konfiguracji środowiska po podstawy projektowania interfejsu użytkownika. Rozwój aplikacji na platformy Android jest pożądany, a tysiące aplikacji są wypuszczane każdego roku. Ponadto twórcy aplikacji mogą potencjalnie zarobić świetną pensję, która zapewnia doskonałą motywację do opanowania tej umiejętności.
 • W3Schools PHP Tutorial to świetny zestaw samouczków na temat PHP, obejmujący tematy od podstawowej składni po tworzenie kodu do obsługi formularzy i łączenia się z bazami danych. PHP jest świetnym językiem do nauki, ponieważ wiele stron internetowych używa tego języka i dostępnych jest wiele miejsc pracy. Ponadto wiele aplikacji internetowych, takich jak WordPress, opiera się na języku PHP, co sprawia, że ​​warto się go uczyć.
 • TutorialsPoint SQL Tutorial zapewnia świetny zestaw artykułów na temat składni SQL. Możesz skonfigurować serwer MySQL dla baz danych i od razu zacząć korzystać z tych poleceń. Wiele aplikacji, w tym internetowych, w dużym stopniu opiera się na bazach danych, więc zrozumienie powiązanej składni zajmie Ci wiele czasu podczas prac rozwojowych i poszukiwania pracy.

Samouczki wideo

Chociaż artykuły na temat różnych języków programowania stanowią świetny sposób na naukę, niektóre osoby mogą odkryć, że uczą się lepiej dzięki samouczkom wideo.

Ponadto zamieszczone tutaj linki do filmów stanowią część serii filmów, które zapewniają uporządkowany sposób nauki różnych technologii. Oto kilka samouczków na temat dzisiejszych technologii na żądanie.

 • Java Tutorial dla początkujących to seria filmów przedstawiających, w jaki sposób początkujący mogą zainstalować Javę na swoich komputerach, a także tutoriale obejmujące różne tematy, w tym podstawową składnię i tworzenie GUI. Zapewnia to krok po kroku zasób pełen informacji, które mogą być pomocne dla byłych przestępców dopiero rozpoczynających tworzenie.
 • Java Enterprise Edition Tutorial to kolejna seria samouczków obejmująca technologię Java Enterprise Edition, która jest pożądana i używana przez wiele korporacji. Samouczek przedstawia filmy wideo na różne tematy, w tym konfigurację bazy danych Oracle i podstawowe serwlety Java.
 • Android App Development for Beginners to tutorial z 77 lekcjami na temat tworzenia aplikacji dla Androida i obejmuje takie tematy, jak różne układy GUI, praca z bazami danych i tworzenie animacji.
 • Zacznij tworzyć aplikacje na Androida już dziś! to 8-godzinny film, który zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia pierwszej aplikacji na Androida.
 • Kurs Ultimate Web Development to seria filmów, które pokazują, jak rozpocząć tworzenie z wykorzystaniem pełnego stosu, w tym PHP, MySQL, HTML i CSS.
 • PHP MySQL Development to kolejna seria samouczków poświęconych rozwojowi MySQL i PHP, które są naprawdę popularnymi technologiami używanymi w sieci.

Kursy online

Kursy online zapewniają ustrukturyzowany, ale elastyczny sposób nauki kodowania dla byłych przestępców, zwłaszcza jeśli muszą oni wykonywać codzienną pracę. Mimo że są to kursy płatne, są one tanie w porównaniu z opłatami uniwersyteckimi i zapewniają lepszą wartość pod względem zdobytych umiejętności.

 • Kompletny kurs programisty Java to kurs na Udemy, który przedstawia pełne wprowadzenie do języka Java, języka programowania używanego do tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych. Ponadto kurs pomaga również przygotować się do uzyskania certyfikatu Java 8.
 • Advanced Java Programming to kurs programowania dla tych, którzy są gotowi wyjść poza podstawy i uczyć się na takie tematy, jak używanie interfejsu ODBC do łączenia się z bazami danych, tworzenie aplikacji internetowych i wielowątkowość.
 • Web Developer Bootcamp to kolejny kurs na Udemy, który obejmuje języki programowania WWW, w tym HTML5, CSS, MongoDB i JavaScript. Kurs nie tylko uczy podstawowych języków, ale także łączy koncepcje w celu tworzenia rzeczywistych projektów, takich jak gra wideo oparta na przeglądarce i projekt w stylu yelp.
 • Java Android Development Complete Guide to kolejny kurs programowania, który uczy zarówno podstaw języka Java, jak i wykorzystuje te podstawy do tworzenia aplikacji na Androida. Jeśli jesteś początkującym bez doświadczenia w programowaniu, możesz przejść ten kurs i zacząć tworzyć aplikacje na platformie mobilnej Android.
 • Doskonalenie aplikacji jako programistów Androida to kurs na temat Udacity, który wprowadza programowanie aplikacji na Androida. Jeśli chcesz uzyskać certyfikat ukończenia lub informacje zwrotne od instruktora, musisz zarejestrować się w opcji „nanodegree”. Dzięki nieco droższej opcji „plus” możesz uzyskać gwarancję oferty pracy.

Fora internetowe

Bycie byłym przestępcą próbującym włamać się do konkurencyjnej branży, takiej jak tworzenie oprogramowania, może być trudne. Masz do czynienia z karalnością, a także ze sztywną konkurencją ze strony innych.

Aby pomóc Ci poradzić sobie z sytuacją i zobaczyć, co zrobili inni, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące kodowania, opublikuj pytania na poniższych forach.

 • Przepełnienie stosu
 • Projekt kodowy
 • Quora
 • CodingForums
 • Codeguru
 • Forum Dream.In.Code.

Książki

Jeśli jesteś byłym przestępcą, który chce znaleźć pracę w branży oprogramowania, musisz szybko rozwinąć swoje umiejętności. Książki oferują najtańszą i najmniej czasochłonną opcję.

Chociaż jest to najtańsza opcja, musisz być zdyscyplinowany, aby ukończyć książkę i zakończyć ćwiczenia. Ponieważ nie otrzymasz certyfikatu ukończenia, prawdopodobnie będziesz musiał stworzyć projekty, które przedstawią potencjalnym pracodawcom lub klientom.

Te książki mogą pomóc w opanowaniu umiejętności niezbędnych do zdobycia pożądanej pracy programistycznej.

 • Nauka PHP, MySQL & JavaScript: Z jQuery, CSS & HTML5 (2016) autorstwa Robina Nixona omawia koncepcje tworzenia stron internetowych i uczy podstaw różnych języków, w tym PHP, HTML, CSS i JavaScript. Czytelnik wykorzysta zdobyte doświadczenia i zbuduje portal społecznościowy.
 • Java: A Beginner’s Guide (2014), autorstwa Herberta Schildta, to szczegółowy przewodnik po języku programowania Java. Omówiono różne koncepcje, w tym koncepcje początkowe, takie jak kompilowanie i uruchamianie programów Java, aż do zaawansowanych koncepcji, takich jak wątki i grafika. Aby pomóc czytelnikowi lepiej zrozumieć pojęcia, autor dołączył Q&Sekcje oraz ćwiczenia programistyczne.
 • Nauka projektowania stron internetowych: Przewodnik dla początkujących po HTML, CSS, JavaScript i grafice internetowej (2012) autorstwa Jennifer Robbins to obszerna książka poświęcona przede wszystkim programowaniu front-end i zawiera lekcje na temat HTML5 i CSS. Dodatkowe tematy dotyczące JavaScript są omówione, aby pomóc Ci budować więcej interaktywnych stron.
 • Head First Development: A Brain Friendly Guide (2015) autorstwa Dawn Griffiths i David Griffiths zapewnia przyjazny i łatwy do zrozumienia przewodnik na temat tworzenia aplikacji na telefony komórkowe na platformę Android. Książka omawia strukturę aplikacji, wykorzystanie baz danych i różne elementy GUI oraz ilustruje koncepcje za pomocą obrazów.
 • Kurs języka Python Crash: praktyczne wprowadzenie do programowania (2015), autorstwa Erica Matthesa, obejmuje pisanie skryptów w języku Python. Książka Matthesa obejmuje różne pojęcia, w tym podstawową składnię, odczytywanie i zapisywanie plików oraz drukowanie danych. Tę książkę należy przeczytać, ponieważ prace programistyczne obejmują pisanie skryptów do przetwarzania danych i generowania raportów.

Dalsze działania

Przejrzenie wyżej wymienionych zasobów jest tylko punktem wyjścia do nauki programowania.

Jako były przestępca będziesz musiał wybrać obszar rozwoju oprogramowania, który możesz zrobić pomimo kryminalnego pochodzenia. Może to obejmować zdolność do wykonywania pracy kontraktowej na czas określony, za którą płaci się stawkę godzinową lub projekty niezależne dla lokalnych firm lub klientów internetowych.

Po wybraniu obszaru rozwoju oprogramowania dowiedz się o nim jak najwięcej i opublikuj projekty online za pośrednictwem konta hostingowego (wiele z nich jest profilowanych na WhoIsHostingThis).

Nawet jeśli nie masz projektu rozwoju sieci, publikuj zrzuty ekranu aplikacji napisanych w Twojej witrynie. Jeśli szukasz pracy online lub offline, zapoznaj się z tymi projektami, aby zaimponować potencjalnym pracodawcom.

Wreszcie, gdy szukasz pracy, odwiedź tradycyjne witryny z ogłoszeniami o pracę, takie jak Indeed i CareerBuilder.

Jako były skazanie możesz także rozważyć alternatywne sposoby znalezienia pracy, w tym spojrzenie na Craigslist lub Upwork. Witryny te oferują niezależne możliwości, w których zazwyczaj wystarczy wykazać, że można ukończyć pracę.

Jako były przestępca skorzystaj z tych zasobów, aby znaleźć potrzebną pracę i wrócić na właściwe tory!

Kodowanie dla imigrantów

Imigranci napotykają wiele barier, próbując dostosować swoje życie do nowego kraju. Nie tylko doświadczają poważnego szoku kulturowego, ale także mają problemy z opanowaniem nowego systemu i przezwyciężeniem trudności gospodarczych.

Próbując osiągnąć lepszą jakość życia, imigranci szukają stałego zatrudnienia lub uczęszczają do szkoły. Obecnie wspaniała ścieżka kariery z wieloma opcjami obejmuje zadania kodowania.

W porównaniu z innymi zawodami, takimi jak pielęgniarstwo, prace związane z tworzeniem oprogramowania wymagają znacznie mniej nauki i mogą pomóc osobom szybko znaleźć dobrze płatną pracę. Jak dokładnie imigrant może nauczyć się kodować i zdobywać te lukratywne miejsca pracy? Poznaj poniższe zasoby!

Zasoby lokalne

Jednym z najlepszych sposobów, w jaki imigrant może rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem oprogramowania, jest rozpoczęcie od lokalnych zasobów, zwłaszcza jeśli pieniądze są niewielkie.

Główną przeszkodą na drodze do nauki kodowania jest stały dostęp do komputera i Internetu wraz z najnowszymi książkami do programowania. Jednym z najlepszych miejsc do uzyskania dostępu do nich jest lokalna biblioteka. Wiele bibliotek w całym kraju oferuje zarówno bezpłatny dostęp do Internetu, jak i dostęp do komputera.

Aby uzyskać dostęp do tych zasobów, wystarczy zdobyć kartę biblioteczną, która może być bezpłatna lub tania w zależności od lokalizacji. Po wydaniu karty użytkownicy mogą albo zabrać swojego laptopa, aby uzyskać połączenie z Internetem, albo korzystać z swobodnie dostępnych komputerów w bibliotece.

Dzięki dostępowi do Internetu imigranci mogą korzystać z bezpłatnych artykułów na temat kodowania, samouczków wideo lub tanich kursów online, które mogą nauczyć podstaw kodowania.

Innym doskonałym źródłem z biblioteki jest własny zbiór książek technicznych. Nawet jeśli książki są datowane, nadal mają podstawowe informacje dotyczące obecnych języków programowania.

Oprócz bibliotek, innymi doskonałymi lokalnymi zasobami do nauki kodowania są kolegia społeczności. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników na uniwersytetach, uczelnie społecznościowe mają tańsze kursy wprowadzające podstawy kodowania.

Kursy te wprowadzają elementy składowe i zapewniają praktyczne doświadczenie niezbędne do opanowania kursów zaawansowanych. Niektóre uczelnie oferują nawet stopień naukowy w zakresie informatyki, co jest krokiem we właściwym kierunku, aby znaleźć pracę programistyczną.

Poza bibliotekami i uczelniami inne lokalne organizacje mogą oferować bezpłatne zajęcia w lokalnym obszarze do tworzenia oprogramowania.

Na przykład Code the Dream oferuje bezpłatne szkolenia z zakresu tworzenia telefonów komórkowych i oprogramowania dla imigrantów w regionie Durham w Północnej Karolinie. Grupa jest sponsorowana przez duże firmy technologiczne, takie jak Google, i spotyka się kilka razy w tygodniu.

Inny program o nazwie New Americanans Code skierowany jest również do imigrantów. Chociaż programy te mogą znajdować się poza ich obszarem lokalnym, imigranci powinni spróbować znaleźć podobne programy w swoim mieście.

Zasoby online

Chociaż zasoby lokalne mogą stanowić świetny sposób nauki programowania, często wymagały fizycznej obecności w określonych porach. Imigranci często muszą pracować, aby utrzymać się, więc każda klasa może okazać się trudna.

Niektóre alternatywy obejmują zasoby online, które pozwalają imigrantom uczyć się we własnym tempie i pomagają sprostać wymaganiom życia i pracy.

Samouczki dotyczące kodowania dla imigrantów

Wiele zasobów online nie jest skierowanych do imigrantów. Jednak imigranci, którzy chcą nauczyć się kodu, powinni zapoznać się z kilkoma podstawowymi samouczkami, które stanowią świetny punkt wyjścia, w tym z samouczków programowania dla dzieci.

 • Kurs Open University An Introduction to Software Development zapewnia bezpłatne wprowadzenie do koncepcji tworzenia oprogramowania z perspektywy inżynierskiej. Jest to świetny punkt wyjścia dla imigrantów myślących o zdobyciu tytułu inżyniera oprogramowania lub informatyki.
 • Wprowadzenie do kodowania Code Conquest – samouczek zawiera definicję kodowania dla początkujących oraz ogólny przegląd tworzenia stron internetowych, projektowania stron internetowych i aplikacji mobilnych.
 • Wprowadzenie do programowania komputerów przez TutorialsPoint zapewnia dokładne wprowadzenie do wielu koncepcji kodowania odpowiednich dla imigrantów. Omawia podstawy programowania i ilustruje przykłady w C ++. Omówiono wiele tematów, w tym składnię, typy danych i kompilację oprogramowania.
 • Co to jest programowanie komputerowe? to szczegółowy samouczek na temat podstaw programowania komputerowego autorstwa Guya Haasa. Obejmuje mnóstwo tematów wyjaśniających podstawy kodowania i podstawowy proces tworzenia oprogramowania. Niektóre z omawianych tematów obejmują języki programowania wysokiego poziomu, języki niskiego poziomu, bity i debugowanie.
 • Code Monster Interface: Chociaż jest to narzędzie skierowane do dzieci, imigranci mogą korzystać z tej platformy, aby poznać podstawy kodowania poprzez praktyczne doświadczenie. Ta strona pokazuje odwiedzającym dwie sekcje. Pole po lewej stronie zawiera kod, podczas gdy sekcja po prawej stronie pokazuje wyniki. Odwiedzający mogą wybrać różne lekcje, aby zobaczyć funkcje używanego języka programowania. Mogą także zmienić kod i natychmiast zobaczyć efekt ich zmian.
 • Samouczek projektowania stron internetowych autorstwa How-to-Build-Websites.com zapewnia dokładne wprowadzenie do tworzenia stron internetowych. Samouczek obejmuje podstawowe pojęcia, takie jak plany hostingowe, i uczy podstawowego HTML, javascript i CSS, aby pomóc początkującym, w tym imigrantom, w tworzeniu podstawowych stron internetowych.
 • Naucz się kodować HTML i CSS to samouczek Shay Howes, który uczy początkującego podstawowego projektowania stron internetowych przy użyciu HTML i CSS. Jest to idealne źródło wiedzy dla imigrantów, ponieważ te samouczki obejmują wiele pojęć, w tym podstawową składnię i przygotowują je do pracy w lukratywnym obszarze projektowania stron internetowych.
 • Kurs PHP dla początkujących z domu i nauki to kompletny samouczek PHP odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i imigrantów. Omawia wszystkie aspekty języka, w tym podstawową konfigurację serwera w systemie Windows i wykonywanie programów PHP wraz ze składnią. Ponieważ PHP jest używane do tworzenia wielu popularnych platform, takich jak WordPress, ma duże zapotrzebowanie i jest idealną umiejętnością dla imigrantów do nauki.

Samouczki wideo

Innym świetnym sposobem na naukę podstaw programowania jest oglądanie lekcji wideo. Imigranci, którzy chcą zrozumieć podstawy kodowania, powinni zapoznać się z samouczkami wideo wymienionymi poniżej.

 • Wprowadzenie do programowania – Podstawy to lekcja wideo prowadzona przez TDChannel, która przeprowadzi widza przez funkcje obecne w wielu językach programowania. Film obejmuje takie tematy, jak potrzeba kodowania i typy danych. Jest to doskonałe wprowadzenie dla każdego, kto poważnie myśli o kodowaniu.
 • Poznaj podstawy kodowania to wideo wprowadzenie do podstaw kodowania przedstawione przez LifeHacker. Film pokazuje, w jaki sposób początkujący mogą wybrać odpowiedni język programowania i rozpocząć tworzenie programów. Podkreśla, że ​​ważne jest, aby nakreślić projekt, a następnie nauczyć się kodu, aby ukończyć projekt.
 • Jak nauczyć się kodować (3 główne sposoby) określa, w jaki sposób każdy może nauczyć się kodować. Omawiane ścieżki obejmują uzyskanie dyplomu, uczestnictwo w kursie dla początkujących i samodzielne uczenie się. Film wideo analizuje każdą ścieżkę i przedstawia zalety i wady każdej z nich. Jest to idealne rozwiązanie dla imigrantów, którzy chcą zrozumieć swoje możliwości uczenia się kodowania.
 • Poznaj podstawy dowolnego programowania twierdzi, że można nauczyć się dowolnego języka programowania ze względu na wspólne cechy, takie jak zmienne, kontrola przepływu i zakres. Jest to doskonałe źródło informacji dla imigrantów, ponieważ wideo stanowi świetne wprowadzenie do podstaw kodowania i zawiera przykłady. Pojęcia przedstawione w tym filmie stanowią podstawę do nauki dowolnego języka programowania.

Kursy online

Aby lepiej zrozumieć koncepcje kodowania, imigranci mogą wziąć udział w podstawowych zajęciach z kodowania online lub wybrać kurs z określonego języka programowania. Kursy online mogą być bezpłatne lub płatne, ale zapewniają dużą elastyczność w porównaniu z indywidualnymi zajęciami. Sprawdź kilka świetnych kursów online poniżej.

 • Wprowadzenie do programowania na poziomie I to kurs na Udemy, który prowadzi studentów przez różne ćwiczenia kodowania z wykorzystaniem HTML, Python i CSS. Uczniowie mogą zobaczyć natychmiastowe wyniki i wykorzystać swoją wiedzę poprzez ćwiczenia. Kurs wprowadza również wiele koncepcji programowania, w tym wykorzystanie zmiennych i wiersza poleceń. Ten kurs jest zdecydowanie świetnym, tanim zasobem dla imigrantów, którzy chcą nauczyć się kodowania.
 • Kodowanie dla dzieci – wprowadzenie do HTML, CSS i JavaScript to kolejny kurs wprowadzający mający na celu nauczenie dzieci programowania. Dzieci poznają zmienne, pętle i tablice między innymi podstawami. Pojęcia te są następnie wzmacniane ćwiczeniami programistycznymi wykorzystującymi HTML, CSS i JavaScript. Chociaż kurs jest skierowany do dzieci, nadal stanowi zabawne i tanie wprowadzenie do kodowania dla imigrantów.
 • Codecademy zapewnia wysokiej jakości i bezpłatne zasoby dla imigrantów, którzy chcą się uczyć języków programowania. Ten zasób zawiera kilka kursów w różnych językach programowania, w tym HTML, CSS, PHP i JavaScript. Wiele kursów jest bezpłatnych i zawiera przykłady kodów. Uczniowie mogą modyfikować kod i natychmiast zobaczyć wyniki podczas lekcji bez konieczności konfigurowania własnego środowiska.
 • Naucz się programować: Podstawy to kurs online na Coursera, który uczy programowania dla początkujących poprzez Python. Studenci kursu zapoznają się z różnymi pojęciami i demonstrują swoją biegłość poprzez ćwiczenia. Chociaż niektóre części kursu można oglądać za darmo, studenci, którzy płacą opłaty za zapisanie się na kurs, otrzymają ocenę za zadania i uzyskają certyfikat. Jest to świetny punkt wyjścia dla imigrantów, którzy chcą zrozumieć podstawy kodowania.
 • Wprowadzenie do informatyki i programowania Korzystanie z Python jest darmowym kursem oferowanym przez MITx, który wprowadza koncepcje kodowania. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów i obejmuje wykłady wideo oraz zadania programistyczne wykorzystujące język Python. Jeśli studenci są gotowi zapłacić dodatkowo, mogą zdobyć „zweryfikowany certyfikat” lub zdobyć punkty za kurs przez partnera uniwersyteckiego (niekoniecznie MIT).

Fora internetowe

Najlepszym sposobem dla każdego, w tym imigrantów, na naukę kodowania jest wdrażanie projektów przy użyciu docelowego języka programowania.

Często ludzie mają problemy podczas rozwiązywania problemów ze swoim kodem lub konfigurowania własnego środowiska. Uzyskiwanie pomocy od innych pomoże złagodzić frustrację i wypełnić luki w wiedzy.

Świetnym sposobem na rozwiązanie problemów i uzyskanie pomocy jest skorzystanie z poniższych forów. Wystarczy zarejestrować się na tych stronach, aby opublikować pytanie lub przeszukać odpowiedzi na pytania.

 • Przepełnienie stosu
 • Projekt kodowy
 • Codeguru
 • Forum Dream.In.Code
 • CodingForums.

Książki

Wiele książek wprowadzających na temat kodowania zapewnia niedrogi sposób opanowania funkcji programowania i podaje przykłady w językach takich jak C ++, Java lub Python.

Chociaż niektóre książki są skierowane do dzieci, wciąż stanowią świetny punkt wyjścia, szczególnie dla imigrantów, którzy mogą nie mieć podstawowej wiedzy komputerowej.

 • Python dla dzieci: zabawne wprowadzenie do programowania (2012) autorstwa Jasona Biggsa stanowi doskonałe wprowadzenie do kodowania przy użyciu obecnie popularnego języka Python. Ilustruje funkcje języka programowania w zabawny sposób dla dzieci poprzez kolorowe rysunki i zabawne przykłady. Chociaż książka może wydawać się dziecinna, jest to również świetna książka dla dorosłych, którzy nie znają programowania.
 • Kodowanie dla manekinów (2016) autorstwa Nikhila Abrahama, jest częścią serii książek Dummies, która stanowi wprowadzenie do kodowania, które jest dostosowane do osób bez doświadczenia w programowaniu. Książka bada niektóre pojęcia i wprowadza je za pomocą języków programowania, takich jak HTML, Ruby i Python. Ideą tej książki jest pomoc w pisaniu prostych przykładów i szybkim uzyskiwaniu rezultatów.
 • Learning to Program (2014) Stevena Foote’a to książka napisana przez samouka programistę, który obecnie tworzy aplikacje internetowe. W książce Foote obejmuje wiele aspektów programowania, w tym funkcje pisania, testowania programów, automatyzacji programowania i tworzenia łatwego do odczytania kodu. Celem jest zachęcenie ludzi do rozpoczęcia tworzenia oprogramowania, nawet jeśli nie są pewni, od czego zacząć.
 • Rozpoczęcie programowania All-in-One Desk Reference for Dummies (2008), autor: Wallace Wang, obejmuje wiele koncepcji kodowania i wprowadza czytelnika do kilku języków programowania, w tym C i Basic. Jest to ogólna książka, która nie zawiera wielu szczegółów technicznych i jest idealna dla imigrantów bez znajomości kodu.

Warto kodować?

Powyższe zasoby są świetnym punktem wyjścia dla imigrantów do nauki podstaw kodowania. Chociaż niektóre z tych koncepcji są trudne do opanowania, nauka kodowania jest warta czasu i wysiłku, nawet jeśli nie skończysz w karierze programisty.

Bez względu na zawód, który wybierzesz, każda branża używa narzędzi programowych. Umiejętność pisania kodu może pomóc w pisaniu szybkich skryptów w celu tworzenia raportów lub analizy danych. Uczyni cię również bardziej wartościowym, prowadząc do bardziej stabilnej kariery, a tym samym lepszego życia, do czego dążą wszyscy imigranci.

Kodowanie dla weteranów

Weterani, którzy opuszczają wojsko i wkraczają do cywilnej siły roboczej, robią to dzięki cennym umiejętnościom, takim jak sprawdzone umiejętności przywódcze i zdolność do działania w sytuacjach wysokiego ciśnienia. Jednak wielu weteranów uważa, że ​​potrzebują dodatkowego wykształcenia, aby uzupełnić swój zestaw umiejętności, gdy przechodzą z wojska do kariery cywilnej.

Programowanie lub kodowanie komputerowe to ścieżka kariery z dużymi perspektywami zatrudnienia i doskonałym potencjałem zarobkowym. Ponadto, dzięki dostępności bezpłatnych zasobów do nauki online i krótkoterminowych obozów intensywnego kodowania, jest to realna opcja dla technicznie nastawionych weteranów z odpowiednią motywacją.

Istnieje wiele różnych rodzajów organizacji, które zajmują się udostępnianiem edukacji kodowania najlepszym w kraju. Więc jeśli jesteś weteranem, który chce nauczyć się kodować, te organizacje i zasoby mogą pomóc Ci spełnić to marzenie.

Organizacje wspierające weteranów uczących się kodowania

Istnieje kilka różnych organizacji, które służą wyłącznie wzmocnieniu pozycji weteranów, którzy chcą nauczyć się kodować i przejść do kariery w branży technologicznej.

VetsinTech jest jedną z takich organizacji. Współpracuje z weteranami, którzy wykazali zainteresowanie i umiejętności uczenia się kodowania, i pomaga połączyć je z zasobami edukacyjnymi i zawodowymi poprzez sieć lokalnych rozdziałów. Obecnie są rozdziały w Kalifornii, na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, w Teksasie, Nowym Jorku, Waszyngtonie i Nowej Anglii. Połącz się z jednym z tych lokalnych rozdziałów, aby dowiedzieć się więcej o zasobach i możliwościach, jakie VetsinTech zapewnia weteranom.

Najbardziej udaną organizacją w tej kategorii jest Kod operacji. Kod operacji został założony w 2014 roku przez emerytowanego kapitana armii USA Davida Molinę. Początkowo organizacja została założona w celu zmiany wymagań GI Bill, tak aby bootcampy kodu mogły być objęte pomocą edukacyjną dla weteranów. Jednak z biegiem czasu Operacja Code przekształciła się w centrum mentoringu i współpracy, które łączy weteranów, którzy chcą nauczyć się kodować z doświadczonymi programistami, którzy zapewniają mentoring na zasadzie wolontariatu.

Kod Bootcamps dla weterynarzy

Bootcampy kodu to wciągające programy edukacyjne w pełnym wymiarze godzin, które uczą podstaw programowania w dowolnym miejscu od dwóch do sześciu miesięcy. Programy te zapewniają szybką ścieżkę kariery programistycznej dla studentów bez dyplomu informatyki. To sprawia, że ​​programowanie bootcampów jest idealnym wyborem dla weteranów o wysokich umiejętnościach technicznych, którzy nie mają formalnego wykształcenia informatycznego lub nie mają go wcale. Istnieją co najmniej dwa bootcampy kodujące skierowane specjalnie do weteranów.

Code Platoon to bootcamp dla weteranów z siedzibą w Chicago. Program uczy pełnego stosu języka Ruby w ciągu 20 tygodni. Pierwsze sześć tygodni kończy się online, a kolejne 14 tygodni kończy się na miejscu w Chicago. Jak każdy renomowany bootcamp z kodem, Code Pluton oczekuje od swoich uczniów poważnego zaangażowania w pełnym wymiarze godzin.

Code Pluton jest organizacją non-profit, a program jest w dużej mierze finansowany przez stypendystów. W rezultacie program kosztuje znacznie mniej niż porównywalne programy dostępne dla ogółu społeczeństwa. Ponadto weteranom, którzy pomyślnie ukończyli program, zwykle oferuje się płatny staż w wysokości od trzech do sześciu miesięcy u jednego z partnerów korporacyjnych programu, zapewniając uczniom rzeczywiste, wznawiające, praktyczne doświadczenie oprócz edukacji programistycznej.

Vets Who Code to kolejny program edukacyjny dla programistów przeznaczony wyłącznie dla weteranów. Witryna organizacji wskazuje, że jest to bardzo selektywny program, a szczegółów jest niewiele. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź witrynę organizacji i wybierz opcję ubiegania się o następną sesję.

Code Schools, które akceptują GI Bill

GI Bill jest jedną z najcenniejszych korzyści przyznawanych weteranom i może być wykorzystany do finansowania edukacji informatycznej na tradycyjnym uniwersytecie. Jednak ze względu na wymagania, które mają zastosowanie do rachunku, zasadniczo nie można go używać do płacenia za nieakredytowane programy, takie jak kodowanie bootcampów.

Istnieje jednak kilka obozów startowych, które przeskoczyły przez obręcze niezbędne do zakwalifikowania się do rachunku GI. Pierwszym bootcampem, który kwalifikował się do otrzymania funduszy VA, była Skill Distillery, która uzyskała to zatwierdzenie latem 2015 roku. Od tego czasu kilka dodatkowych szkół dołączyło do Skill Distillery w celu spełnienia wymagań niezbędnych do zakwalifikowania się do finansowania GI Bill. Oznacza to, że weterani, którzy kwalifikują się do świadczeń GI Bill, mogą wykorzystać te świadczenia, aby pokryć część lub całość kosztów uczestnictwa w jednym z tych programów:

 • Code Fellows: pełnoetatowy program do tworzenia stron internetowych w Seattle, WA, który uczy programowania JavaScript i programowania w języku Python.
 • Deep Dive Fullstack: 10-tygodniowy bootcamp z pełnym kodowaniem PHP w Albaquerque, Nowy Meksyk.
 • Nashville Software School: sześciomiesięczny, pełnoetatowy bootcamp dla programistów internetowych w Nashville, TN.
 • Sabio: sześciomiesięczny, pełnoetatowy program szkoleniowy dotyczący tworzenia stron internetowych, realizowany we współpracy z Antioch University w Los Angeles, Kalifornia.
 • Gorzelnia umiejętności: 16-tygodniowy, pełny etatowy bootcamp Java z pełnym stosem w Denver, Kolorado.
 • Turing School of Software and Design: siedmiomiesięczny program inżynierski lub front-end w Denver, Kolorado.

Szkoły Code oferujące częściowe stypendia dla weteranów

Nie wszyscy weterani są uprawnieni do świadczeń GI Bill. Ponadto może się okazać, że żaden z bootcampów, które akceptują korzyści GI Bill, nie spełnia twoich unikalnych potrzeb. Jeśli znajdziesz się w tej kategorii i nadal jesteś zaangażowany w uczestnictwo w bootcampie kodującym, powinieneś rozważyć kolejny zestaw bootcampów kodujących. Chociaż organizacje te nie akceptują ustawy GI (jeszcze), oferują stypendia dla weteranów, co w niektórych przypadkach może znacznie obniżyć koszty uczestnictwa.

Stypendia oferowane przez każdy kodujący bootcamp ulegają zmianie. Chociaż podaliśmy poniżej kwoty stypendiów, będziesz chciał skontaktować się z każdym obozem, na który chcesz wziąć udział, w celu potwierdzenia szczegółów dotyczących stypendiów, które oferują weteranom.

 • Blok: stypendia w wysokości 500 USD przyznawane dwóm weteranom tygodniowo.
 • Kodowanie Dojo: stypendium wojskowe przekwalifikowuje weteranów do 1500 $.
 • Cyfrowe rzemiosło: stypendium dla personelu wojskowego przyznaje weteranom od 500 do 2000 USD.
 • Akademia Fullstack: stypendium w wysokości 1000 USD jest automatycznie przyznawane wszystkim weteranom.
 • Przemyślane: wszyscy weterani otrzymują 100 $ zniżki na czesne w niepełnym wymiarze godzin lub 300 $ zniżki na czesne w pełnym wymiarze godzin.

Materiały do ​​samodzielnej nauki kodowania

Co roku Stack Overflow publikuje ankietę dla programistów. W 2016 r. Odkryli, że 69% respondentów w ankiecie uczyło się co najmniej części edukacji w zakresie kodowania. Ponadto 13% respondentów stwierdziło, że samokształcenie było jedyną stosowaną przez nich metodą edukacyjną. Oznacza to, że samokształcenie jest ważną i ważną opcją dla początkujących programistów.

Uznając wartość i znaczenie samokształcenia, zebraliśmy dużą bibliotekę przewodników po zasobach programistycznych, które mogą pomóc w znalezieniu samouczków, książek i kursów online, których możesz użyć, aby nauczyć się kodować. Chociaż uczestnictwo w bootcampie z kodowaniem w pełnym wymiarze czasu prawie na pewno przyniesie szybsze wyniki, jeśli bootcamp z kodowaniem nie jest czymś, co możesz przeżyć w swoim życiu, możesz zacząć uczyć się kodowania, sprawdzając niektóre z naszych zasobów przewodniki:

 • Jakiego kodu należy się nauczyć?
 • Wprowadzenie do JavaScript
 • Wprowadzenie do PHP i zasoby
 • Java: Wprowadzenie, jak się uczyć i zasoby
 • MySQL Wprowadzenie i zasoby
 • .NET Wprowadzenie i zasoby oraz zasoby C #
 • Wprowadzenie do Pythona, zasoby i często zadawane pytania
 • Wprowadzenie do Ruby on Rails
 • Zobacz wszystkie przewodniki po programowaniu

Zostanie koderem weterana

Nie ma wątpliwości, że kodowanie jest jedną z najbardziej poszukiwanych umiejętności na świecie. Na szczęście nauka kodowania jest również bardzo opłacalną opcją dla weteranów.

Organizacje pracują na różne sposoby, aby uczynić edukację kodowania dostępną dla weteranów. Współpracując z tymi organizacjami i w razie potrzeby nurkując w samokształceniu, weterani mogą z powodzeniem przejść od przejścia od życia wojskowego do kariery zawodowej jako profesjonalny programista lub inżynier oprogramowania.

Wniosek

Należy pamiętać, że jest to jedynie krótki przegląd bardzo szerokiego tematu. Smutna prawda jest taka, że ​​nie ma łatwego sposobu, aby zostać profesjonalnym programistą.

Początkujący programiści mogą napotkać niezliczone dodatkowe wyzwania, w zależności od ich umiejętności, wyboru branży, osobistych zainteresowań i tak dalej. Jeśli szukasz łatwych pieniędzy, inżynieria oprogramowania nie jest dla Ciebie karierą.

Jednak popyt na inżynierów oprogramowania, projektantów i talenty technologiczne ogólnie pozostaje silny. Branża potrzebuje stałego strumienia talentów, co oznacza, że ​​wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie oprogramowania mogą pobierać dużo pieniędzy za swoje usługi. Łatwo zrozumieć, dlaczego niezliczone osoby na całym świecie są zainteresowane zostaniem programistami.

Oznacza to również, że deweloperzy wchodzący na rynek mogą napotkać silną konkurencję. Jeśli brakuje im referencji i doświadczenia, mogą zostać zmuszeni do przyjęcia pracy, która nie płaci dużo, w nadziei na zdobycie doświadczenia w pracy. Nie powinno to jednak zniechęcać Cię do kontynuowania kariery w inżynierii oprogramowania.

Przemysł uznaje talent. Jeśli masz odpowiednie rzeczy, twoje umiejętności nie pozostaną niezauważone i możesz szybko awansować.

Inne ciekawe przewodniki

Mamy więcej przewodników, samouczków i infografik związanych z kodowaniem i tworzeniem stron internetowych:

 • Proramming Resources: to jest nasza strona programowania z chronologią i materiałami na temat tego, jak zacząć uczyć się w ponad 100 językach programowania. Jest to niezbędne odniesienie!
 • CSS3 – wprowadzenie, przewodniki & Zasoby: jest to świetne miejsce do nauki układu strony.
 • Zasoby ASP.NET: w tym przewodniku zapoznasz się z platformą Microsoft .NET do tworzenia stron internetowych.
 • Materiały dla programistów C ++: jeśli wolisz trzymać się bardziej tradycyjnego języka, na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia.

Jakiego kodu należy się nauczyć?

Mylisz się w jakim języku programowania powinieneś nauczyć się kodować? Sprawdź naszą infografikę, jakiego kodu należy się nauczyć?

Nie tylko omawia różne aspekty języków, ale odpowiada na ważne pytania, takie jak: „Ile pieniędzy zarobię na programowanie Java na życie?”

Jakiego kodu powinieneś się nauczyć?
Jakiego kodu należy się nauczyć?

HTML dla początkujących – najlepszy przewodnik

Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się języka HTML, stworzyliśmy artykuł o długości książki HTML dla początkujących – przewodnik po najlepszych podręcznikach. To naprawdę najlepszy przewodnik; zabierze cię od samego początku do opanowania.

HTML dla początkujących - najlepszy przewodnik
HTML dla początkujących – najlepszy przewodnik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me