Grupy Yahoo nie żyją – co teraz?

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Grupy, które bardzo lubią Yahoo, zniknęły – przynajmniej jeśli chodzi o interfejs WWW i archiwa. W rezultacie wielu użytkowników zastanawia się, co dzieje się teraz. A co najważniejsze, jakie alternatywy są dostępne, aby wypełnić pustkę. Przeczytaj wszystko o tym poniżej.

Wiesz już o Grupach Yahoo? Jeśli chcesz go tylko zastąpić, przejdź od razu do alternatyw.

Strona główna grup Yahoo

Internet zawsze polegał na komunikowaniu się z innymi – niezależnie od tego, czy przesyłamy ważne informacje biznesowe, czy tylko filmy dla kotów. Współpraca cyfrowa była od samego początku wbudowana w Internet.

Yahoo jest jedną z sił napędowych komunikacji online i transferu informacji, prawie od narodzin sieci.

W ostatnich latach popadli w ciężkie czasy. Ale to nie znaczy, że Yahoo zniknął z naszej zbiorowej świadomości. Była jedną z najważniejszych firm internetowych od lat 90. XX wieku i mimo że wyprzedziła ją firma Google i Facebook, jej narzędzia mediów społecznościowych są nadal ostoją Internetu.

Jednym z takich narzędzi były Grupy Yahoo.

Czym były grupy Yahoo?

Grupy Yahoo to miejsce online, w którym osoby o podobnych zainteresowaniach lub osoby o podobnych zainteresowaniach mogłyby gromadzić się cyfrowo. Były kiedyś bardzo popularne i służyły dziś jako fundament wielu platform społecznościowych (i ich funkcji).

Dzięki Grupom Yahoo użytkownicy mogą udostępniać pliki i zdjęcia, tworzyć ankiety do wypełnienia przez innych użytkowników, tworzyć listy mailingowe oraz czytać i pisać wiadomości z innymi użytkownikami.

Jedną z jego największych cech była możliwość komunikowania się z innymi poprzez czytanie i odpowiadanie na łańcuchy e-mail (oznaczało to, że nie trzeba było faktycznie nawigować do witryny Grupy Yahoo, aby zobaczyć aktualizacje). Zasadniczo było to skrzyżowanie forum dyskusyjnego / forum z Listserv.

LISTSERV to program stworzony w latach 80. XX wieku do tworzenia i zarządzania listami e-mail. Obecnie termin Listserv jest używany ogólnie w odniesieniu do dowolnego oprogramowania do obsługi list e-mail.

Grupy Yahoo przypominają Grupy dyskusyjne Google. Lub jeśli kiedykolwiek dołączyłeś do grupy na Facebooku, powinieneś wiedzieć, jak to jest: wirtualne miejsce, w którym ludzie spotykają się, aby omawiać wspólne zainteresowania.

Jaki jest status grup Yahoo?

Oto daty, które musisz znać, jeśli jesteś użytkownikiem Grupy Yahoo:

 • Od 29 października 2019 r. Grupy Yahoo przestały akceptować nowe posty od użytkowników
 • Z dniem 14 grudnia 2019 r. Grupy Yahoo usunęły wszystkie opublikowane treści.

Czy to oznacza, że ​​wszystko przepadło? Niekoniecznie – Yahoo zachowa katalog grup. Dzięki temu wszystkie grupy stały się prywatne (co oznacza, że ​​dołączenie wymaga zgody).

Firma oświadczyła również, że jej funkcja listy mailingowej będzie nadal działać, dzięki czemu nadal będziesz mógł skontaktować się z innymi członkami grupy.

Nie jest to więc w 100% eksterminacja grup Yahoo, ale nadal jest znacząca.

Powstanie i upadek grup Yahoo

W 1998 r. Yahoo wprowadziło tak zwane przestrzenie społeczności cyfrowych zwane Klubami Yahoo. To było rozszerzenie jego narzędzia do przesyłania wiadomości Yahoo.

Następnie Yahoo przejęło konkurencyjne eGrupy (które już wcześniej połączyły się z ONElist, usługą list e-mail), a po połączeniu tych dwóch podmiotów Yahoo oznaczył marką wynik Grupy Yahoo.

Jak zapewne już wiesz, od lat Yahoo nie radzi sobie dobrze jako firma. W 2017 roku został przejęty przez Verizon, który sprzedał drobiazgi marki przez lata, takie jak Flickr i Tumblr.

Łagodne zaniedbanie

Mając to na uwadze, nie myśl, że przejęcie Yahoo przez Verizon jest główną przyczyną śmierci grup Yahoo.

Pomimo popularności grup cyfrowych, Yahoo na przemian całkowicie ignorował grupy i wypuszczał funkcje, które nie zostały dobrze przyjęte przez użytkowników, ponieważ wydawały się pogarszać sytuację.

To, czy wina leży po stronie Yahoo, czy nie, jest przedmiotem debaty, ale to, co nie jest przedmiotem dyskusji, to fakt, że wielu obecnych użytkowników było głęboko niezadowolonych ze zmian.

Powstanie mediów społecznościowych

Wraz ze wzrostem popularności serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, Grupy Yahoo odnotowały znaczną konkurencję. Zanim strony te stały się juggernautami, Yahoo próbowało się odeprzeć. Niestety ich próby konkurowania nie zostały dobrze przyjęte.

Facebook miał swój kanał aktualizacji. Instagram stał się miejscem, w którym można udostępniać zdjęcia. Twitter był ulubioną witryną do mikroblogowania. Polecane filmy z YouTube i Snapchata.

Po tych wszystkich zmianach w środowisku cyfrowym Grupy Yahoo kontynuowały trend stagnacji, aż do ich usunięcia przez Yahoo pod koniec 2019 r..

Oś czasu

 • 1996: Założenie eGroups (FindMail)
 • 1997: Założenie ONElist
 • 1998: Otwarcie klubów Yahoo
 • 1999: ONElist łączy się w eGrupy
 • 2000: Yahoo przejmuje eGroups
 • 2001: Uruchomiono Grupy Yahoo
 • 2004: Wprowadzenie Yahoo Groups Japan
 • 2009: Yahoo Groups ma ponad 100 milionów użytkowników
 • 2010: Yahoo Groups ma 2,2 miliona grup
 • 2014: Yahoo Groups Japan zostało zamknięte
 • 2015: Yahoo Groups ma 2,7 miliona grup
 • 2019: Yahoo Groups usuwa archiwum i wyłącza się

Dlaczego ludzie kochali grupy Yahoo?

Z punktu widzenia 2020 r. Grupy Yahoo nie wydają się zbyt duże. Ale sprawy wyglądały inaczej w 2001 roku (lub 1998), kiedy został wprowadzony na rynek.

W tym czasie sieć dopiero się rozwijała. W Internecie jest jedna dziesiąta tyle osób, ile jest teraz. To był rok, w którym rozpoczęła się Wikipedia. Trudno wyobrazić sobie internet bez Wikipedii!

W latach 80. i na początku lat 90. internet był głównie pocztą e-mail, a Usenet – w zasadzie odpowiedź internetowa na BBS (systemy biuletynów) – niezgrabne, ale zabawne sposoby komunikowania się z innymi. W rzeczywistości wiele terminów, których używamy dzisiaj, takich jak „wojna płomieni” i „spam” zyskało na popularności.

Usenet został przejęty przez Google i stał się częścią Grup dyskusyjnych Google, gdy został uruchomiony w 2001 roku.

W ten sam sposób, w jaki nie ma zasadniczej różnicy w funkcjonalności między tranzystorowym radiem a iPodem, nie ma różnicy między Usenet i Yahoo Groups, a nawet Facebook Group. Istnieją jednak istotne różnice w tym, że późniejsze technologie są łatwiejsze w użyciu i mają większą moc.

Grupy Yahoo ułatwiły interakcję z grupami – zarówno za pomocą interfejsu internetowego, jak i poczty e-mail.

Kolejną dużą poprawą w Grupach Yahoo było to, że umożliwiło użytkownikom łatwe tworzenie nowych grup. Proces tworzenia nowej grupy dyskusyjnej w Usenecie był procesem zaangażowanym.

Dzisiaj nie ma zbyt wielu ludzi opłakujących śmierć Grup Yahoo. Ale 15 lat temu jego śmierć byłaby wielką wiadomością.

Alternatywy dla grup Yahoo

Ponieważ Grupy Yahoo nie są już realną opcją dla tego, czego chcą ich użytkownicy, niektórzy pozostaną w poszukiwaniu alternatyw. Jeśli jesteś w tej łodzi, możesz rozważyć następującą listę opcji.

Grupy

Poniżej znajduje się lista opcji do rozważenia, jeśli interesuje Cię funkcjonalność związana z grupami.

Oznacza to, że potrzebujesz narzędzia, w którym ludzie mogą się zbierać w celu dzielenia się i otrzymywania informacji, uczestniczenia w dyskusjach, łączenia swoich danych kontaktowych itp..

 • Grupy na Facebooku: spośród opcji na tej liście najbardziej popularne są Grupy na Facebooku. Każdy członek może utworzyć grupę do publikowania informacji, udostępniania plików i zdjęć oraz uzyskiwania dostępu do listy innych członków. Grupy Facebook są wyposażone w dość solidny zestaw środków ochrony prywatności, dzięki czemu możesz tworzyć grupy publiczne lub prywatne, a nawet możesz skonfigurować grupy prywatne, aby nie można było ich znaleźć (nowi członkowie mogą dołączyć, jeśli zostaną zaproszeni przez bieżącego członka). Facebook obejmuje również możliwość tworzenia wydarzeń, za pomocą których można dostarczać informacje i zbierać potwierdzenia udziału.
 • Grupy dyskusyjne Google: pomaga ułatwić komunikację między członkami. Podobnie jak Yahoo (i w przeciwieństwie do Facebooka) Grupy dyskusyjne Google umożliwiają wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich członków grupy za pomocą jednego adresu e-mail. Otrzymasz także możliwość udostępniania dokumentów i podstawową funkcję zarządzania zdarzeniami. Prawdopodobnie będzie mniej użytkowników Grup dyskusyjnych Google niż Facebooka, ale biorąc pod uwagę ogromną liczbę osób posiadających adresy Gmaila (a zatem kont Google), nie powinno to stanowić dużego problemu.
 • Groups.io: narodził się, gdy użytkownicy byli niezadowoleni z kierunku, jaki kilka lat temu obrały Grupy Yahoo, tworząc własną platformę grup e-mail. Groups.io jest oparty na poczcie e-mail, ale produkt oferuje integrację z aplikacjami i narzędziami takimi jak Slack, Dysk Google, GitHub i tak dalej. Groups.io oferuje także funkcje grup dyskusyjnych Google i Facebook, takie jak czat, udostępnianie plików i strony wiki.

phpBB

Fora i systemy wiadomości / biuletynów

Jeśli wszystko, co Cię interesuje, to miejsce, w którym użytkownicy mogą publikować wiadomości i czytać wiadomości innych osób, to forum lub system wiadomości / biuletynów może być wystarczający.

Istnieją gotowe opcje, ale możesz także skonfigurować własną stronę internetową i zainstalować opcje takie jak phpBB lub MyBB. Dyskurs jest również popularny (i obejmuje dość solidne funkcje komunikacji e-mail).

Prowadzenie forum może być świetną zabawą, ale wymaga również dużo czasu na zarządzanie. Nowi użytkownicy powinni się wystrzegać!

Jeśli nie jesteś zainteresowany ograniczeniem, kto może przyczynić się do twoich dyskusji, istnieje wiele opcji, do których możesz zwrócić się w celu prowadzenia cyfrowej rozmowy. Reddit jest popularny i ma podreddity na prawie każdy temat, jaki możesz sobie wyobrazić, podczas gdy dla osób z branży technologicznej przydatna byłaby przepełnienie stosu i wiadomości Hackera.

Serwery e-mail

Jedną z najpopularniejszych funkcji Yahoo Groups były możliwości Listserv. Chociaż użytkownicy mogli czytać wiadomości w witrynie Grupy Yahoo, mogli także czytać wiadomości i odpowiadać na nie za pośrednictwem łańcuchów e-mail.

Niestety, istnieje kilka opcji, które kładą nacisk na komunikację i współpracę tylko za pośrednictwem poczty e-mail – wiele osób zaleca korzystanie z Grup Facebooka lub Grup dyskusyjnych Google w celu uzyskania takiej funkcjonalności. Opcje takie jak MailChimp i Constant Contact są bardziej ukierunkowane na tych, którzy wysyłają biuletyny (nie te ułatwiające łańcuchy e-mail).

Niemniej jednak LISTSERV jest nadal opłacalną opcją, jeśli jest to trasa, którą chcesz wybrać.

Grupy Yahoo będą nadal działać jako lista adresów e-mail o wartości. Możesz zatem nadal wysyłać wiadomości e-mail (i otrzymywać e-maile) od osób, które są również członkami twoich grup.

Niezgoda

IRC i opcje czatu

Jeśli szukasz możliwości ułatwienia konwersacji między grupą osób, istnieje kilka opcji opartych na czacie, które mogą potencjalnie zaspokoić tę potrzebę.

 • Czat przez Internet: w pewnym sensie dziadek wszystkich rzeczy na czacie internetowym. Istnieje wiele klientów, które ułatwiają komunikację w grupie – niektóre umożliwiają prywatne wiadomości i udostępnianie plików. Istnieje wiele sieci, z których możesz wybierać, choć liczba użytkowników IRC (a tym samym sieci) maleje, gdy ludzie przenoszą się do grup mediów społecznościowych i bardziej nowoczesnych narzędzi, takich jak Slack.
 • Niezgoda: bezpłatna aplikacja do czatu głosowego i tekstowego, która jest popularna wśród graczy – w tym popularne narzędzia, takie jak Twitch i Steam. Mimo powiązań z graczami nic nie wskazuje na to, że nie można go używać do innych celów. Posiada pewne możliwości udostępniania plików. Aby rozpocząć, należy utworzyć serwer, ustawić jego widoczność i dostęp, a następnie utworzyć jeden lub więcej kanałów dyskusji.
 • Skype: popularna opcja dla tych, którzy muszą komunikować się z innymi, zarówno w wiadomościach tekstowych, jak i za pośrednictwem połączeń telefonicznych / wideo. Największym minusem jest brak nawigacji, jeśli chcesz wrócić i przeczytać poprzednie wiadomości. Istnieje funkcja wyszukiwania, ale indeksowanie jest niewielkie, więc Twoje wyszukiwania mogą nie być tak owocne, jak chcesz. Wiadomości mogą być również grupowane przez użytkowników (i tylko użytkownicy w tej grupie mogą je wyświetlać), ale nie ma żadnych powiązań, więc nie możesz widzieć postów jako wątków lub grup.
 • Luźny: obecnie jest narzędziem wybieranym przez przedsiębiorstwa dla wielu firm, które potrzebują współpracy cyfrowej, choć z pewnością może być również wykorzystywane do innych celów. Oprócz ułatwienia prywatnych rozmów między dwoma lub więcej użytkownikami, podstawową funkcją Slacka jest umożliwienie użytkownikom dołączania do kanałów poświęconych określonym tematom (np. Firma może mieć konto Slack z indywidualnymi kanałami dla każdego ze swoich działów). Slack ma dość solidną funkcję wyszukiwania, a użytkownicy mogą kontynuować rozmowy w wątkach, aby w późniejszym czasie można było łatwo do nich odwoływać. Jedną z największych zalet Slacka jest jednak niekończąca się obsługa narzędzi innych firm. Jeśli czegoś brakuje w Slacku, prawdopodobnie będziesz mógł skonfigurować integrację, która doda tę funkcję.

Internet Relay Chat był jednym z pierwszych protokołów wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych.

FAQ

Masz pytania dotyczące grup Yahoo? Mamy odpowiedzi.

Czy Grupy Yahoo nadal istnieją?

Krótka odpowiedź brzmi: grupy Yahoo, jakie istniały przez ostatnią dekadę, już nie istnieją. Ponadto Yahoo nadało prywatność wszystkim grupom i usunęło wszystkie dane przesłane przez użytkowników Grup Yahoo. Chociaż Grupy Yahoo mogą nie istnieć tak, jak kiedyś, nie są całkowicie martwe. Jego funkcja komunikacji e-mail nadal istnieje, więc członkowie grup mogą nadal wysyłać i odbierać wiadomości od innych członków.

Czy nadal mogę dołączyć do grup Yahoo?

Możesz poprosić o zaproszenie do istniejącej grupy. Po zatwierdzeniu możesz uczestniczyć w grupie i kontaktować się z innymi członkami. Nie możesz jednak tworzyć nowych grup, nawet jeśli jesteś już członkiem Grupy Yahoo.

Czy możesz dołączyć do grupy Yahoo bez adresu e-mail Yahoo?

Tak, możesz dołączyć do grupy Yahoo bez adresu e-mail Yahoo. Wymagane jest jednak konto w Yahoo. Są wolne; wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować jeden. Tworząc konto Yahoo, po wyświetleniu monitu podaj adres e-mail inny niż Yahoo.

Jak uzyskać dostęp do moich grup Yahoo?

Dostęp do grup Yahoo można uzyskać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nadal możesz przejść do witryny, ale znajdziesz tylko opis grupy wraz z adresami e-mail, aby dołączyć do grupy i z niej korzystać. Jeśli chcesz więcej, musisz użyć innego systemu.

Podsumowanie

Grupy Yahoo są prawie martwe, ale dla tych, którzy szukają aplikacji i narzędzi oferujących podobną funkcjonalność, dostępnych jest wiele opcji. Obecnie na rynku nie ma nic takiego jak Grupy Yahoo, choć według nas Grupy dyskusyjne Google są najbliższe.

Niemniej jednak istnieje wiele potężnych opcji, które ułatwiają komunikację między ludźmi, oferują udostępnianie plików i są wyposażone w funkcje zarządzania zdarzeniami. Jeśli chcesz nieco poszerzyć swoje horyzonty, uważamy, że będziesz zadowolony z dowolnej opcji, którą wybierzesz dla następnego narzędzia komunikacji grupowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map