Dowiedz się o karierach w informatyce

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Wprowadzenie

W tym zasobie wymieniliśmy niektóre z najczęstszych rodzajów karier komputerowych, powiązane umiejętności i wspaniałe zasoby – takie jak kursy online – które pomogą Ci rozpocząć właściwą drogę.

Skorzystaj z nawigacji po prawej, aby przejść do poszczególnych rodzajów pracy lub kontynuuj czytanie poniżej, aby uzyskać krótkie wprowadzenie, historię i ogólne wymagane umiejętności ważne na każdej ścieżce kariery w dziedzinie komputerów i technologii.

Historia kariery komputerowej

Przed 1980 rokiem większość prac komputerowych była wykonywana na bardzo wysokim poziomie. Specjaliści akademiccy są autorami zaawansowanych systemów do użytku na komputerach mainframe i komercyjnych centrach danych.

W latach 90. komercyjny internet zaczął być dostępny dla publiczności, a wzrost liczby wiadomości e-mail na zawsze zmienił sposób komunikacji w typowym biurze.

Teraz jesteśmy absolutnie nasyceni komputerami i urządzeniami wbudowanymi i oczekuje się, że ten trend będzie się utrzymywał, pewnego dnia możemy zobaczyć miniaturowe komputery w naszych ciałach.

Nie ma jednej kariery w informatyce, ale podstawową wiedzę na temat umiejętności inżynieryjnych i programistycznych można dostosować do dowolnej specjalizacji.

Wymagane umiejętności

Podstawowe umiejętności matematyczne

W przypadku większości programów niekoniecznie musisz znać dużo matematyki, a jedynie podstawową kolejność operacji. W przypadku niektórych rodzajów analiz lub testów znajomość statystyk może być pomocna. Na świecie jest wielu programistów, którzy chodzili na studia, aby studiować przedmioty nietechniczne.

Znajomość rachunku różniczkowego lub algebry liniowej może być niezwykle korzystna, ale nie jest wymagana dla wszystkich ról. Geo-przestrzenne, naukowe, przetwarzanie obrazu i inne specjalistyczne programy będą oczywiście wymagać wyższej wiedzy matematycznej.

Podstawowa wiedza komputerowa

Programowanie to stan umysłu. Umiejętność zrozumienia zmiennych, pętli, warunków, funkcji i metod jest prawie niezbędna dla każdej technicznej roli komputera.

Znajomość podstaw programowania może nawet pomóc kierownikom projektów lub kierownikom w tworzeniu bardziej inteligentnych terminów opracowywania produktów lub klientów.

Umiejętności komunikacyjne

Programiści to ludzie i mają wiele różnych osobowości i preferencji; umiejętność pracy ze wszystkimi typami jest kwintesencją sukcesu w karierze komputerowej.

Napięte terminy i niemożliwe wymagania techniczne mogą być receptą na stres i katastrofy, a można im zapobiec poprzez uczciwe dyskusje i realistyczne oczekiwania.

Korzystanie ze struktur komunikacyjnych takich jak Agile Scrums lub „Team-Ware” do zarządzania zadaniami może być niezwykle przydatne w szybszym wykonywaniu pracy.

Rodzaje miejsc pracy

Web Developer i projektant

Jedną z najbardziej widocznych karier może być programista stron internetowych.

Treści konsumowane online są prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych form mediów, a zatem stanowią jedną z najczęściej praktykowanych dziedzin wiedzy. Ta praca może obejmować wiele zewnętrznych zawodów, ale równie łatwo może być częścią znanego sklepu konsultingowego.

Dobre umiejętności do nauczenia się: HTML, JavaScript, CSS, SQL, serwery WWW, 1-2 języki programowania, Google Analytics, narzędzia graficzne, takie jak Adobe Photoshop

Miejsca na początek:

 • W3Schools.com

 • Codecademy.com

 • Udacity.com

 • Udemy.com – kompletny kurs dla programistów internetowych

 • Forum Webdeveloper.com.

Deweloper oprogramowania i systemów operacyjnych

Bardziej ogólny tytuł, twórca oprogramowania lub systemu operacyjnego będzie pracował nad aplikacjami. Może to dotyczyć aplikacji komputerowych, mobilnych lub bardziej złożonych aplikacji internetowych.

Inżynier systemu operacyjnego pisałby kod, który definiuje kod, który pozwala interfejsowi komputerowemu, jak wiemy, na doświadczanie go przez użytkowników. Jest tu ogromny obszar różnorodności, więc żaden zestaw umiejętności nie jest absolutny.

Dobre umiejętności do nauczenia się: C / C ++, Xcode, Objective-C, Java, .NET

Miejsca na początek:

 • Microsoft Virtual Academy – Kursy tworzenia aplikacji

 • Klasa Google w języku Python

 • Kurs Google C ++

 • Tworzenie aplikacji na iPady i iPhone’y.

Deweloperzy urządzeń i sieci

Związany z ogólnym twórcą oprogramowania, ale różny na wiele sposobów.

Pisanie kodu do obsługi urządzeń fizycznych i routerów sieciowych różni się znacznie od pisania czystego oprogramowania. Tworzenie oprogramowania dla urządzeń może wymagać dokładniejszej wiedzy z zakresu informatyki i inżynierii samego sprzętu.

Dobre umiejętności do nauczenia się: C / C ++, 1-2 inne języki programowania, UNIX, Linux, programowanie gniazd sieciowych, certyfikacja sieci +, układy elektroniczne

Miejsca na początek:

 • Programowanie gniazd internetowych

 • F5 Bezpłatne szkolenia

 • Seminarium sterowników Windows dla OSR

 • Szkolenie z wbudowanego Linux Kernal Development

 • Szkolenie dla kierowców Linux Foundation.

Inżynieria sprzętu i elektrotechniki

Nie byłoby programistów komputerowych bez inżynierii komputerowej. Firmy takie jak Intel, AMD, Nvidia i Radeon tworzą elektronikę.

Niezależnie od tego, czy chodzi o procesory komputerowe, pamięć czy pamięć, każda część komputera wymagała wynalezienia, zaprojektowania i wyprodukowania. Produkcja często odbywa się w Chinach, ale inżynieria to globalny wysiłek.

Ponadto wyspecjalizowane komputery i elektronikę można znaleźć we wszystkim, od samochodów po sprzęt medyczny.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Elektrotechnika, Fizyka, Szesnastkowy, Testy jednostkowe, Przetwarzanie obrazu, 3-4 odpowiednie języki programowania

Miejsca na początek:

 • Study.com – Jak zostać inżynierem projektowania sprzętu

 • Struktury obliczeniowe – MITOpenCourseware

 • Altera – kursy programowania sprzętu online.

Analityka biznesowa i statystyki

Prowadzenie działalności dowolnej wielkości może wymagać dużo energii i wysiłku. Możliwość pomiaru wydajności tego biznesu może być jeszcze trudniejsza. Z tego powodu powstała pozycja biznesowa lub analityka danych.

Gdzieś pomiędzy rolą finansową, statystykiem i inżynierem danych, analityk łączy wiele źródeł danych w mierzalne liczby, które wskazują kondycję lub wydajność konkretnego projektu lub organizacji.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Excel, Visual Basic, SQL Server, Visual Studio, R, Python, Statystyka, Zaawansowana matematyka, Finanse

Miejsca na początek:

 • Microsoft Virtual Academy – Kursy Business Intelligence

 • Study.com – kariery analityka biznesowego

 • Samouczek Excel VBA – Excel Easy

 • Wypróbuj R – Code School.

Zapewnienie jakości i SDET

Każdy rodzaj rozwoju oprogramowania lub sprzętu musi mieć przegląd jakości projektu. Inżynier oprogramowania testowego (SDET) ma krytyczne znaczenie dla projektów, w których awaria nie jest możliwa.

Inżynierowie ci przeprowadzają specjalne zautomatyzowane testy oprogramowania w celu ustalenia limitów operacyjnych konkretnej aplikacji lub urządzenia. Testy przeprowadzane są przed udostępnieniem szerszej bazie użytkowników, niezależnie od tego, czy jest to narzędzie wewnętrzne, czy produkt komercyjny.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Testy jednostkowe, SQL, 1-2 języki programowania, Selenium, Specjalizowane zautomatyzowane narzędzia

Miejsca na początek:

 • Guru 99 – bezpłatne samouczki selenu

 • Szkolenie WhiteboxQA SDET.

Wsparcie IT i techniczne

Informatycy i pracownicy pomocy technicznej należą do najbardziej krytycznych członków ekosystemu korporacyjnego.

Zasadniczo te role są odpowiedzialne za płynne działanie setek do tysięcy stacji roboczych i serwerów plików. Muszą także wdrożyć oprogramowanie bezpieczeństwa i kontroli korporacyjnej, wykonywać obowiązki administracyjne i aktualizacje oprogramowania dla wszystkich w firmie.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Instalacja systemu operacyjnego, zarządzanie dokumentami, SQL, certyfikacja A +, umiejętności obsługi klienta

Miejsca na początek:

 • Microsoft Virtual Academy

 • Bezpłatne szkolenie online na temat systemu Linux

 • Cybrary.it Szkolenie z bezpieczeństwa online.

Zarządzanie projektem

Nie każde zadanie komputerowe jest czysto techniczne. Istnieją nietechniczne role, które ułatwiają funkcjonowanie programistów i pomagają przekazywać kierownictwu wyzwania dotyczące wydajności.

Kierownicy projektów mogą wdrożyć różnorodne narzędzia lub metody pracy zespołowej, aby utrzymać projekt na właściwym poziomie i monitorować efektywność pracy zespołu.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Metodyka zwinna, oprogramowanie do zarządzania projektami, „Team-ware”, systemy biletowe, Excel, SQL, Microsoft Office, Microsoft Project, Visio

Miejsca na początek:

 • Kurs zarządzania projektami Coursera

 • Program certyfikacji PMP

 • Scrum Training Series.

Nauki akademickie i komputerowe

W rzeczywistości istnieją kariery komputerowe, które koncentrują się głównie na projektach eksperymentalnych i koncentrują się na procesie odkrywania i publikacji.

Szkoły wyższe, instytuty i duże firmy mają zespoły „laboratoryjne”, które opracowują nowe pomysły na budowę sprzętu lub oprogramowania w nadziei na znalezienie innowacji.

Korporacyjne laboratoria badawcze są zasadniczo bardziej ukierunkowane na produkty, podczas gdy środowiska akademickie mogą skupiać się na publikowaniu artykułów lub na poprawie edukacji komputerowej.

Dobre umiejętności do nauczenia się: Niezwykle zmienna, może to być cokolwiek. Powinien pomóc znać 3-4 języki programowania i umieć dobrze pisać.

Miejsca na początek:

 • Kariery akademickie dla eksperymentalnych informatyków i inżynierów

 • Jak mieć kiepską karierę w badaniach / środowisku akademickim

 • Kariera w informatyce i inżynierii komputerowej.

Dalsze linki i zasoby:

Programowanie komputerowe – wprowadzenie, oś czasu i zasoby.

Jakiego kodu powinieneś się nauczyć? – Wizualny przewodnik po najpopularniejszych językach programowania.

Jak nauczyć dzieci kodować – strony internetowe, aplikacje i gry, które inspirują dzieci do nauki programowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map