6 powodów, dla których projektant stron internetowych nie chce hostować Twojej witryny

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


W serialu telewizyjnym Star Trek z lat 60. XX wieku, próbując wydostać się z robienia czegoś, co uważał poza obszarem swojej specjalizacji, dr McCoy często powtarzał: „Jestem lekarzem, a nie murarzem!” Wielu projektantów stron internetowych czuje to samo: „Jestem projektantem stron internetowych, a nie firmą hostingową!”

Wiele osób czuje się bardzo dobrze, współpracując z profesjonalnym projektantem stron internetowych, który nie tylko tworzy świetnie wyglądającą stronę, ale wydaje się rozumieć wszystkie tajemnice Internetu. Właściciele witryn często są więc zaskoczeni, gdy dowiadują się, że ich projektanci nie będą hostować swoich witryn. To po prostu nie ma sensu.

Ale jest wiele powodów, dla których Twój projektant stron internetowych nie będzie hostował Twojej witryny – i dlaczego nie chcesz, żeby to zrobiła.

1. Oni są specjalistami

Ilość rzeczy, które projektanci stron internetowych muszą wiedzieć, jest ogromna. To samo dotyczy administratorów systemu. Chociaż z pewnością jest prawdą, że nakładają się, zadania są zupełnie inne.

W ten sam sposób, w jaki ludzie, którzy pomalowali Twój dom, nie chcieliby przebudowywać kuchni, projektant stron internetowych nie chce hostować Twojej witryny.

2. Nie mają zasobów ludzkich

Twój projektant stron internetowych nie ma dziesiątek tysięcy klientów. Prawdopodobnie są to małe firmy, a nawet pojedyncze osoby. Nie mogą zapewnić wsparcia technicznego 24/7.

Jeśli Twój projektant stron internetowych obsługuje Twoją witrynę, będziesz musiał do nich zadzwonić, gdy wystąpi problem techniczny. To może być w środku dnia, kiedy są w pobliżu, ale zajęci są projektowaniem stron internetowych – co jest uciążliwe, ale może nie stanowi przełomu.

Niestety jest równie prawdopodobne, że Twoja witryna będzie miała problem z trzecią nad ranem, kiedy nikogo nie będzie w pobliżu.

Twój projektant stron internetowych musi spać, robić dni wolne i jechać na wakacje. Dobre firmy hostingowe dysponują zasobami zapewniającymi wsparcie 24/7 – prawdziwymi ludźmi, którzy płacą za odbieranie telefonów lub natychmiastową odpowiedź na wiadomość e-mail – i rozwiązywanie problemów.

Twój projektant stron internetowych nie jest w stanie wziąć na siebie tej odpowiedzialności.

3. Nie kontrolują sprzętu serwera

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, jak naprawdę działa hosting.

Strony internetowe działają na serwerach. Serwer to komputer podłączony do Internetu. Możesz zmienić komputer stacjonarny w serwer i uruchomić z niego stronę internetową, ale nie byłby to bardzo wydajny.

Zamiast tego firmy hostingowe utworzyły wysokowydajne serwery w dużych centrach danych, połączone z resztą Internetu za pomocą szybkiego dostępu.

Kupując plan hostingowy, płacisz za moc obliczeniową w jednym z tych centrów danych, a także wsparcie i wiedzę techniczną firmy hostingowej.

Wyobraź sobie, że przekonujesz projektanta stron internetowych do hostowania swojej witryny. Nie zamierzają zakładać własnych serwerów w biurze ani budować centrum danych. W najlepszym przypadku mieliby zainstalowany serwer w zdalnym centrum danych.

Wiele firm hostingowych to robi, ale dla większości projektantów stron internetowych nie ma to sensu z powodów, o których już wspominaliśmy.

Jedyną realistyczną rzeczą, jaką może zrobić projektant stron internetowych, jest zakup hostingu od dużego dostawcy i odsprzedanie go tobie.

Twój projektant może zrobić wszystko, aby wybrać renomowaną firmę hostingową, ale to wszystko. W rzeczywistości nie mogą nic zrobić, aby zagwarantować dostępność i jakość.

Wszystkie rzeczywiste obowiązki techniczne związane z hostingiem spoczywają na firmie hostingowej, a projektant zostaje oskarżony (i otrzymuje telefony o trzeciej nad ranem).

4. Nie chcą być wąskim gardłem

Gdyby projektant hostował Twoją witrynę, prawie na pewno robiłby to jako odsprzedawca rzeczywistej firmy hostingowej.

Będą więc działać jako przekaźnik między tobą a firmą hostingową. Gdy mówisz projektantowi o problemie, informuje on firmę hostingową. I tam iz powrotem.

To jest okropnie nieefektywne. Jeśli Twoja witryna nie działa, sensowniej jest porozmawiać z firmą hostingową i pozostawić projektantowi to, co robią najlepiej: projektowanie.

5. Nie mogą za to zapłacić wystarczająco dużo

Przyzwoity wspólny plan hostingowy powinien kosztować mniej niż 10 USD miesięcznie od dowolnego renomowanego dostawcy.

Ten rodzaj planu jest wystarczający dla zdecydowanej większości małych firm, organizacji non-profit, osób wykonujących wolny zawód oraz praktycznie każdego innego rodzaju nietechnicznego i niehandlowego biznesu z mniej niż 100 pracownikami.

Duże firmy hostingowe mają dziesiątki tysięcy klientów za 10 USD miesięcznie, więc mogą sobie pozwolić na płacenie za odbieranie telefonu o trzeciej nad ranem i w Boże Narodzenie.

Mogą zatrudniać osoby z działu pomocy technicznej, które wiedzą wszystko o Linuksie i Apache oraz niezliczoną liczbę innych rzeczy, które są kluczowe dla hostingu. Innymi słowy, mogą sobie pozwolić na wyrafinowane wsparcie.

Twój projektant stron internetowych nie ma dziesiątek tysięcy klientów. Jak już powiedzieliśmy, większość projektantów stron internetowych to małe firmy lub nawet jedna osoba z kilkudziesięcioma aktywnymi klientami – może najwyżej kilkaset.

Aby zapewnić rzeczywiste wsparcie, jakiego należy oczekiwać od firmy hostingowej, projektant musiałby za to dużo zapłacić. Ładowanie 10 USD miesięcznie po prostu nie jest warte kłopotów.

6. Nie chcą sobie poradzić z rozstaniem

Ludzie często utrzymują krótkoterminowe relacje z projektantami stron internetowych – konfigurują witryny i nie zmieniają ich przez lata (jeśli w ogóle). Ale nawet w długotrwałym związku rzeczy się zmieniają.

Klienci przeprowadzają się i wolą pracować z lokalną ludnością. Projektanci dostają świetne prace dla Industrial Light and Magic. Czasami nawet przechodzą na emeryturę! Co dzieje się z końcem relacji hostingu?

Nikt nie chce być w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Sumienny projektant stron internetowych nie chce stworzyć sytuacji, w której nagle znajduje się ich strona internetowa, bo Boże, niech żyją w szpitalu przez długi czas.

I nie chcą sprawiać, że czujesz się źle, jeśli zdecydujesz, że chcesz przejść do innego projektanta stron internetowych. Dla wszystkich najlepiej jest, jeśli hosting jest prowadzony przez firmę hostingową.

Podsumowanie

Twój projektant stron internetowych jest prawdopodobnie zbyt profesjonalny, aby zająć się Tobą dr McCoy: „Jestem projektantem stron internetowych, a nie firmą hostingową!” Ale to podsumowuje, dlaczego nie chcą hostować Twojej witryny – i dlaczego nie powinniście tego chcieć.

Projektanci stron internetowych to specjaliści w szybko zmieniającej się dziedzinie. Twój projektant stron internetowych nie chce naprawiać komputera, pomagać w wysyłaniu zdjęć do znajomych w e-mailu, uczyć korzystania z Facebooka, instalowania drukarki lub hostowania witryny.

I to dobrze, ponieważ chcesz projektanta stron internetowych, który koncentruje się na projektowaniu stron internetowych.

Nawet jeśli twój projektant stron internetowych miał czas na zapewnienie dobrej obsługi technicznej, a nawet jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu za to, a nawet jeśli twój projektant był gotów odpowiedzieć na telefon „ZOMG! 1 MOJA STRONA JEST W DÓŁ” o trzeciej rano w Wigilię Bożego Narodzenia Twój projektant prawdopodobnie nie chciałby (i nie powinien) tego robić, ponieważ to nie jest to, w czym jest dobry.

Załóż własne konto hostingowe

Wybór dobrej firmy hostingowej i prowadzenie własnego konta hostingowego nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Wybór dobrej usługi hostingowej jest tak prosty, jak:

 1. Określ, które funkcje potrzebujesz (np. Dobre wsparcie techniczne)

 2. Sprawdź, które firmy hostingowe oferują pożądane plany i funkcje

 3. Przeczytaj recenzje, które pomogą Ci zdecydować, z którą wybrać

 4. Zdobądź kod kuponu, aby uzyskać specjalną ofertę na hosting.

Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na krajobraz hostingu, zapoznaj się z naszym Ultimate Guide to Web Hosting. Wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać świadomego wyboru.

Ultimate Guide to Web Hosting
Ultimate Guide to Web Hosting

Dalsza lektura i zasoby

Mamy więcej przewodników, samouczków i infografik związanych z hostingiem witryn:

 • Rankingi Google: zrozumienie, zdiagnozowanie i naprawa: jaki jest dobro witryny, jeśli nikt o niej nie wie? Dowiedz się wszystkiego o uzyskaniu rankingu Google, na który zasługujesz.

 • Jak wybrać odpowiedni CMS: system zarządzania treścią (CMS) jest zwykle najlepszym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Dowiedz się, dlaczego i który CMS byłby dla Ciebie najlepszy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map