Sitelio.com Hosting İnceleme: HTML ile uğraşmadan bir web sitesi kurmak

Sitelio Tanıtım

Sitelio, birçok çekici şablona sahip bir web sitesi oluşturucu ile işletmelere yemek sunan bir web barındırma sağlayıcısıdır. Şirketin merkezi Burlington, Massachusetts’dedir. Sitelio, web sitesi oluşturucusuna ve web sitelerini hızlı bir şekilde yayınlama yeteneğine odaklanmıştır.


Web Sitesi Oluşturucu

Şirket, web sitesi oluşturucusu için kategorilere ayrılmış kapsamlı bir önceden tanımlanmış şablon listesine sahiptir. Bu şablonların düğün fotoğrafçıları veya restoranlar gibi belirli kullanımları vardır.

Kullanıcılar bir şablon seçtikten sonra, WYSIWYG, sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanarak tasarımı değiştirebilirler. Kullanıcılar, sitelerinin hem masaüstünde hem de mobil tarayıcıda nasıl görüneceğini önizleyebilir. Aslında, mobil siteler için özel bir editör var. Öğeler, masaüstü siteleri için düzenleyiciye benzer şekilde yeniden düzenlenebilir. Bu, sitelerini mobil tarayıcılar için özelleştirmek isteyen müşteriler içindir.

Sitelio, web sitesi oluşturucunun tüm büyük tarayıcılarda çalışacağını söylerken, şirket Chrome’u tavsiye ediyor. Chrome şu anda en popüler web tarayıcısı olmasına rağmen, tüm büyük tarayıcıları hedeflemek daha iyidir. Neyse ki, 90’ların tarayıcı savaşlarından çok uzaktayız ve bu günlerde çoğu web sitesi büyük tarayıcılarda iyi çalışacak. Kullanıcılar web sitelerinde garip görüntü sorunlarıyla karşılaşırsa müşteriler bunu akılda tutmalıdır.

Sitelio istemcileri sitelerinin bir parçası olarak birden çok sayfaya sahip olabilir ve şablonların çoğu zaten birden çok sayfayla gelir. Kullanıcılar hepsinin düzenini düzenleyebilir ve değiştirebilir. Müşterilerin sahip olabileceği sayfa sayısı, bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde bahsedilen seçtikleri hizmet katmanıyla ilgilidir.

Çoğu kişi web sayfaları arasında tutarlı bir görünüm elde etmek isteyecektir. Arka plan resmini site düzeyinde ve sayfa düzeyinde ayarlayabilirler. Renk şemaları gibi diğer öğeler, düzenleyicideki tasarım menüsünden site genelinde tanımlanabilir.

İstemciler, WYSIWYG editöründeki tasarımın herhangi bir bölümünü bir şablondan değiştirebilir. Bir şirket logosu eklemek veya kendi resimlerini değiştirmek isteyebilirler. Elemanlar döndürülebilir ve ölçeklendirilebilir, ayrıca köşeleri yuvarlanabilir. Bir sayfanın boyutunu değiştirmek de mümkündür. Son olarak, kullanıcılar sitelerine belge ve resim yükleyebilir.

Öğeler, tek bir öğe olarak işlev gören “kaplar” halinde gruplandırılabilir. Bir görüntü ve bir metin bloğu bir kapta birleştirilebilir. Tarayıcı penceresi yeniden boyutlandırıldığında kap düzgün görüntülenecektir. Bu, mobil cihazlarda önemlidir. Kaplardaki içerik sekmeler halinde de gruplandırılabilir. Bu, tasarımcıların seçici olarak görüntülenecek içeriği belirlemelerini sağlar. Örneğin bir sekme, bir e-ticaret mağazasındaki bir promosyon için birkaç öğe görüntüleyebilir ve öğeler arasında geçiş yapabilir.

Bir müşteri bir tasarıma karar verdiğinde, web’de yayınlamak için “yayınla” düğmesini tıklayabilir.

Müşteriler, bloglarının yanı sıra sitelerinde statik içerik barındırabilir. Blog bölümü, web sitesi oluşturucudan seçebilecekleri başka bir öğedir.

Sitelio, form kullanarak ürün ekleme özelliğiyle bir siteye e-ticaret mağazaları eklemeyi de destekler. Müşteriler ayrıca sitelerinde PayPal düğmeleri yayınlayabilir, vergi ve gönderim bilgilerini özelleştirebilirler. Ayrıca, çalıştırmak istedikleri promosyonlar için indirim kodları oluşturabilirler. Ancak, yalnızca daha yüksek hizmet katmanlarının e-ticaret özelliklerini kullanabileceğini unutmayın.

Sosyal medya

Sitelio, bir web varlığı olan her işletme için bir zorunluluk olan site oluşturucu ile sosyal medya entegrasyonu sunar. Şirket Facebook ve Twitter’ı entegre ediyor. SocialBooster hizmeti gönderileri otomatik olarak zamanlar, gelen iletileri izler, Facebook reklamlarını yönetir, analizleri görüntüler ve RSS yoluyla içerik sunar.

Facebook ve Twitter’a ek olarak SocialBooster, LinkedIn, Instagram ve YouTube ile entegre oluyor. Sitelio, en fazla 20 profilin bağlanmasına izin verir.

SEO

SEO bir işletme web sitesi için bir başka önemli işlevdir. Kullanıcılar, site oluşturucu aracılığıyla bir sitenin başlığına açıklamalar ekleyebilir. Hatta istedikleri takdirde HTML kodu, anahtar kelimeler ve meta etiketler de ekleyebilirler. Müşteriler ayrıca Sitelio’nun sunduğundan daha derin analitik için Google Analytics kodunu ekleyebilir.

Alan isimleri

İstemciler siteleri için mevcut alan adlarını kullanabilirler. Birine ihtiyaç duyarlarsa, birkaç TLD arasından seçim yaparak Sitelio aracılığıyla bir alan adı da satın alabilirler.

Destek

Sitelio, sitesinde bir bilgi tabanına sahiptir. Bazı konularda öğretici videolar da vardır. Ayrıca, istemciler e-posta ve web sohbeti aracılığıyla iletişim kurabilir. ABD ve Kanada, İngiltere ve Avustralya için telefon numaraları vardır.

Şirket, web sitelerinde, çalışma süresi veya altyapı veya veri merkezlerinin bulunduğu yerler hakkında hiçbir iddiada bulunmaz..

fatura

Sitelio, beş megabayt dosya yüklemesi ve 1 gigabayt bant genişliği ile yalnızca beş sayfayı destekleyen ücretsiz bir sürüm sunuyor. Ayrıca 15 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar. Diğer katmanların sınırsız sayfası vardır. Şirket Visa, MasterCard ve American Express dahil olmak üzere büyük banka ve kredi kartlarını kabul etmektedir. Sitelio PayPal’ı da kabul eder. Müşteriler, kontrol panelinde gösterilen faturalarla aylık, yıllık veya 2 yıllık olarak faturalandırılabilir.

Ücretsiz olanın üstündeki tüm hizmet katmanları ücretsiz alan adları, ücretsiz barındırma ve ücretsiz reklam kredileri sunar. Daha yüksek katmanlar SEO yardımına sahiptir ve müşterilerin e-ticaret ödemeleri almasına izin verir. En yüksek katman, alan adı ve öncelik desteği ile ücretsiz e-posta sağlar.

Sözleşme kilitlenmesi yoktur. Bir müşteri, yıllık olarak aylık veya tam tersi gibi faturalandırma koşullarını değiştirmek isterse, bunu kolayca yapabilir. Şartları değiştiren müşteriler kısmi geri ödeme veya uygun oranlı ücret alır. Şirketin ABD ve Kanada, İngiltere, AB, Avustralya ve diğer ülkeler için faturalandırma destek numaraları vardır.

Bağlı

SItelio, ücretli bir hesaba yapılan başvuru başına 100 ABD dolarına kadar bir bağlı kuruluş programına sahiptir. Daha büyük sayılara başvurmak isteyen müşteriler için pazarlama ekibi başka terimler ayarlayabilir.

Sonuç olarak

Sitelio, HTML ile uğraşmak zorunda kalmadan bloglama ve e-ticaret dahil çekici web siteleri isteyen işletmeler için iyidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me