Sharktech İncelemesi: Güvenlik odaklı Colo, Dedicated ve VPS Hosting

SharkTech Tanıtım

Sharktech Internet Services, Las Vegas, Nevada’da faaliyet göstermektedir. 2003 yılında kuruldu – özellikle mevcut web barındırma topluluğuna DDoS filtrelemesi sağlamak için. Ama yakında kolokasyon, özel ve bulut barındırma hizmetleri sunan, tam hizmet high end web hosting şirketi olmak için genişledi. Ayrıca ABD’de sunucuları olmasını isteyen bir dizi Çinli şirket için barındırma hizmeti de sunuyorlar..


Hizmetler & Uzmanlık

Sharktech, geleneksel paylaşılan barındırma ve etki alanı kaydı sunmaz. Odaklanmaları, özellikle güvenliğe odaklanan, daha talepkar müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanıyor.

Müşteriler kendi sunucularının bir ya da daha fazlasını Sharktech’in üç veri merkezinin herhangi birinde ya da hepsinde eşleme hizmetleriyle barındırabilirler. Tüm hizmetler ayda 3 Tb çıkış aktarımı ile 100 Mb / s internet bağlantı noktası ile birlikte gelir. Raf alanı, 4U’ya (7 inç) kadar 1U (1,75 inç) boyutlarında mevcuttur.

Ek IP adresleri, yedek depolama ve gelişmiş güç gibi ek hizmetler de mevcuttur. Raf kolokasyonu da mevcuttur. Bununla birlikte, müşteriler 4.000 W güç ile 40U’ya kadar alan kiralayabilir.

Denver ve Los Angeles veri merkezlerinde özel hosting mevcuttur. Sunucular, Atom D525’ten Xeon E5-2603’e (Quad 1.8GHz) kadar farklı türlerde ağırlanır. Sunucular farklı miktarlarda bellek ve disk alanı ile farklı şekilde yapılandırılabilir.

Üç işletim sistemi sunarlar: Linux, FreeBSD ve Microsoft Windows Server (lisans maliyetleri ekstra). Colocated sunucularda olduğu gibi, adanmış sunucular 100 Mb / s internet bağlantı noktasına ayda 3 TB giden aktarımla bağlanır. Bu transfer ek ücret karşılığında 30 TB’a çıkarılabilir. Sharktech ayrıca müşteriler için tamamen özel sunucular oluşturacak.

Sharktech’in Bulutu ile müşteriler, sanal özel sunucular (VPS) sağlayan ve birden fazla donanım aygıtı üzerinden dağıtılmış özel bir ana bilgisayara etkin bir şekilde sahip olabilecekleri bir dizi standart plan arasından seçim yapabilirler. Bu, daha fazla kararlılık ve güvenilirlik için hesaplama, disk depolama ve ağda yedeklilik sağlar. Ve fiyatlar çok rekabetçi – en temel VPS için, iyi bir paylaşılan barındırma planından çok daha pahalı değil.

Altyapı / Veri Merkezleri / Ağ

Sharktech, sunucularını üç ABD kentindeki veri merkezlerinde barındırıyor: Chicago, Denver ve Los Angeles.

Chicago veri merkezi, altı alt istasyon aracılığıyla on elektrik beslemesinden yedek güç sağlayan Ticaret Kurulu binasında yer almaktadır. Equcast, Comcast, Cogent ve Zayo’dan birden fazla Tier-1 10 Gb / s ağ bağlantısı üzerinden internete bağlanır.

Denver veri merkezi şehrin teknoloji merkezinin ortasında, CoreSite Nötr Veri Merkezi’nin yakınında yer almaktadır. Aynı çoklu Tier-1 10 Gb / s ağ bağlantısı üzerinden CoreSite aracılığıyla internete bağlanır.

Los Angeles veri merkezi One Wilshire’da bulunur ve CoreSite arayüzü 10 Gb / s Comcast, Cogent ve GTT internet akışlarına bağlanır. Tüm veri merkezi sunucuları beş geçiş sağlayıcısına beslenir: HE.NET, XEEX, XO, TISCALI ve NTT / VERIO.

Tüm veri merkezlerinde saniyede 48 paketi filtreleyebilen özel güvenlik duvarları bulunur. Ayrıca Sharktech tarafından tasarlanmış bir saldırı tespit sistemi sağlar. Ağ trafiğini izler ve doğru filtreleme için güvenlik duvarına yönlendirir. Temel katman 2 anahtarlaması mümkün olduğunca güvenilir olacak şekilde dağıtılmış bir şekilde yapılır.

Destek ve Müşteri Hizmetleri

Sharktech telefon, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla 7/24 teknik destek sağlamaktadır. Adanmış ve kolokasyon sunucularında, ayrıca ücretsiz yeniden başlatmalar ve işletim sistemi kurulumları sağlarlar. Özel sunucular için, rutin bakımı müşteriye bırakırken sorun giderme de sağlarlar.

Güvenlik & Yedekler & Sunucu İzleme

Sunucuların fiziksel güvenliği, SharkTech’in tüm veri merkezlerindeki birçok mekanizma tarafından sağlanmaktadır. Bunlar arasında 24 saat yerinde personel bulunan biyometrik giriş sistemleri ve kapalı devre kameralar bulunmaktadır. Veri merkezleri tüm sunuculara tam yedek güç sağlar. Yangın algılama ve söndürme sistemleri ile iklim kontrolü.

Tüm Sharktech hizmetleri DDoS filtrelemeyi içerir. Onların sistemi veri dağıtım sisteminin farklı noktalarında filtreleme sunar. Üç aşamada proaktif filtreleme sağlar: yukarı akış, çekirdek yönlendirici ve dağıtım yönlendiricisi. Ve sonra güvenlik duvarı ve dağıtım yönlendiricisini dinamik olarak filtreler. Ağ saldırı tespit sistemleri, kötü niyetli istekleri tespit etmek ve ortadan kaldırmak için paket protokollerini de kontrol eder.

Yedekleme tüm servisler için kullanılabilir. Maliyetler alan gereksinimlerine bağlıdır. Ve tüm yedeklemeler tesis dışında depolanır.

Çalışma Süresi Garantisi

Sharktech, kesintisiz çalışma garantisi veya servis seviyesi sözleşmesi sunmaz. Ancak, çalışma sürelerinin asla% 99,9’dan az olmaması gerektiğini söylüyorlar..

fatura & Ödeme Politikaları

Sharktech standart ödeme türlerini kabul eder – ve doğrudan onlarla iletişime geçerseniz daha fazlası. Özel sunucular için bir yıl önceden ödeme yapan müşteriler için bir aylık indirimler ve bulut müşterileri için iki aylık indirimler sağlar. Kolokasyon hizmetlerinde indirim yoktur.

özet

Sharktech, ABD pazarını hedefleyen müşteriler için dünya çapında üst düzey barındırma hizmetleri sunmaktadır. ABD genelinde üç veri merkezi kullanıyorlar ve hepsi çok rekabetçi fiyatlarla konumlandırma, özel ve bulut / VPS sunucuları sağlıyor. Ayrıca güçlü bir güvenlik altyapısı ve 7/24 izleme ve teknik destek sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map