PowWeb 2020’de: PowWeb Müşteri Yorumları Ne Diyor?

PowWeb Tanıtımı

PowWeb 1999 yılında kuruldu, ancak benzer birçok şirket gibi, şimdi Endurance International Group – iPage, iPower ve diğer birçok paylaşılan web barındırma şirketini çalıştıran aynı şirket tarafından satın alındı. PowWeb Göç Web sitesine göre, satın alma 2006 başlarında gerçekleşmiş gibi görünüyor.


Şu anda şirket bir paylaşılan barındırma planı sunuyor ve ABD tabanlı görünüyor. Sitenin çoğu, küçük işletmeler ve bireyler birincil hedef pazarı olan diğer EIG’nin sahip olduğu hosting şirketlerine çok benziyor. Fiyatlandırma rekabetçi, birkaç uyarı ile.

PowWeb Hosting Planları

PowWeb’in sunduğu tek web barındırma planı, şirketin Linux sunucu çiftliğinde basit bir sınırsız paylaşılan barındırma planıdır. Eski şirket yardım belgelerine göre, bir zamanlar RedHat kullandılar, ancak hala böyle olup olmadığı net değil.

Plan, sınırsız alan adı barındırabilen ücretsiz bir alan adı ve ayrıca MySQL, PHP, SSL, CGI ve daha fazla özellik için destek içerir. Hepsi bu fiyat noktasında oldukça standart.

PowWeb sitesi üzerinden VPS veya özel barındırma gibi gelişmiş ürünler sunulmamaktadır. Şirket, Barındırılan Exchange e-postasını ve Ekstralar bölümünde karşılaşacağım diğer cıvatalama araçlarını sağlıyor.

PowWeb Çalışma Süresi / Kesinti Süresi

PowWeb, bu gruba ait ev sahipleri için oldukça tipik olan kesintisiz çalışma garantilerinden bahsetmez. Sitede çalışma süresi geçmişleri hakkında da veri yok.

Yaşlanan göç web sitesine göre, şirketin veri merkezi ABD’deki MA, Waltham’da bulunuyor. Yine de durum böyle olmayabilir. Bunun dışında devam edecek çok fazla bilgi yok. Site, PowWeb’in Dell sunucularla birlikte Tier 1 omurgalarını ve kümelenmiş RAID teknolojisini kullandığını belirtiyor.

PowWeb Desteği

PowWeb forumları anonsları iletmek ve kullanıcıdan kullanıcıya destek sağlamak için kullanılır. Bu forumlar etkindir, ancak personel duyuruları nadirdir, en son 2006 tarihli eserlerdir. Personel duyurular bölümünde her üç ila dört ayda bir yayın yapıyor gibi görünmektedir..

Destek portalı diğer birçok Endurance International Group web barındırma şirketinin destek sayfalarıyla aynıdır. Kullanıcıların kendilerine yardımcı olması için oldukça iyi belgeler sağlanmıştır ve bu, destek bilet sistemi ve 7/24 canlı sohbet aracıyla bir bağlantı ile sunulmaktadır. Tıpkı kardeş ev sahibi iPower gibi PowWeb de ABD’de ücretsiz bir destek numarası sunuyor; bu sayı, site açılır listesinden seçtiğiniz ülkeden bağımsız olarak aynıdır ve verilen uluslararası bir alternatif yoktur.

Haberlerde PowWeb

Anekdot blog yazıları ve forum tartışmaları dışında, arşivlerde PowWeb ile ilgili büyük bir haber yoktur. Hizmette büyük faturalandırma veya kullanılabilirlik skandalları bulunmuyor.

PowWeb Kontrol Paneli

PowWeb web sitesinde Cpanel veya Plesk’ten bahsedilmiyor. Şirketin özel bir kontrol paneli, vDeck sunduğu anlaşılıyor. Yine, bu kardeş şirketleri tarafından sunulan ortak bir özelliktir. VDeck yeterince yetenekli olmasına rağmen, diğer bazı çözümler kadar kullanıcı dostu veya çekici değildir..

PowWeb Ekstraları

Yeni PoweWeb kullanıcıları ücretsiz bir alan adı, Google, Yahoo! / Bing ve Facebook reklam kredileri alır. Şirket, müşteriler için cömert bir tavsiye programı sunuyor. Daha az deneyimli web sitesi sahipleri için, PowWeb aynı zamanda bir web sitesini olabildiğince çabuk çalışır hale getirmek için kullanımı kolay bir site oluşturucu aracı sunar.

Ücretsiz uygulamalar açısından, PowWeb kullanıcı kontrol panelinden kurulabilecek yaklaşık 25 komut dosyası sunmaktadır. Bu komut dosyaları Joomla, WordPress, phpBB, osCommerce ve çeşitli ziyaretçi defteri, sohbet ve galeri araçlarını içerir.

PowWeb Para İade Garantisi / İptal Politikası

PowWeb’in para iade garantisi 30 günle sınırlıdır. Bu ilk 30 günlük sürenin dışında iptal ederseniz, en az 35 ABD doları tutarında bir iptal ücreti alırsınız ve ayrıca sözleşmenizi sonlandırmak için bir ay önceden bildirimde bulunmanız gerekir. 30 günlük garantinin yalnızca kredi kartıyla ödeme yapan müşteriler için geçerli olduğunu unutmayın.

PowWeb Özeti

PowWeb oldukça standart bir paket ile oldukça standart bir web barındırma vardır ve özellikleri ve şartları çoğu EIG ait diğer hosting şirketleri ile değiştirilebilir. Uluslararası bir irtibat numarasının olmaması negatiftir, ancak PowWeb’in lehine olan tek şey, şirketin devralınmasından önce göçten geriye kalan bilgi miktarıdır. Bunlardan bazıları güncel değil, ancak yeterince derine inerseniz hala bulunacak çok fazla belge var. Hala alakalı olup olmadığı başka bir konudur. Kayıt olurken, tanıttıkları fiyatın yalnızca ilk sözleşme dönemi için geçerli olduğunu unutmayın. Tasarrufu kilitlemek istiyorsanız, iki yıllık bir sözleşme imzalamanız gerekir.

PowWeb Sık Sorulan Sorular

 • PowWeb Windows barındırma hizmeti sunuyor mu??

  Hayır. PowWeb Linux paylaşımlı hosting konusunda uzmandır.

 • PowWeb’in bir ana şirketi var mı?

  Evet. PowWeb, Endurance International Group’a ait markalardan biridir.

 • Yenileme zamanı geldiğinde fiyat yükselecek mi??

  Evet. Şirket, yenileme zamanı geldiğinde daha yüksek olacak bir tanıtım fiyatı sunuyor.

 • PowWeb’de VPS hizmetleri alabilir miyim?

  Hayır. Şirket yalnızca paylaşımlı hosting satıyor.

 • Veri merkezleri nerede bulunur??

  PowWeb veri merkezlerinin yerini resmi olarak açıklamamıştır.

 • PowWeb telefon desteği sunuyor mu?

  Evet. Destek ekibine telefon, canlı sohbet veya web sitesindeki bir form aracılığıyla erişilebilir.

 • Kesinti süresi için kredilerle bir kesintisiz çalışma garantisi var mı??

  Hayır. PowWeb’in kesintisiz çalışma garantisi yok gibi görünüyor.

 • Hizmetleri hangi teknolojileri ve dilleri destekliyor??

  Müşteriler PHP 4, PHP 5, Perl, Ruby ve Ruby on Rails’i kullanabilir.

 • Mevcut bir siteyi başka bir ana bilgisayardan aktarmaya yardımcı olabilir mi??

  Hayır. Taşıma ve transfer hizmetleri sunulmuyor.

 • Herhangi bir hizmette hesap başına birden fazla alana izin veriyor mu?

  Müşteriler, oluşturabileceğiniz web sitelerinin sayısını sınırlandırabilecek maksimum 75 veritabanı ile sınırlıdır.

 • PowWeb kolayca bir web sitesi oluşturabilmem için herhangi bir yazılım sağlıyor mu??

  PowWeb, Weebly sitebuilder’ı sunar, böylece sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Temel paket ücretsiz.

 • Çok fazla resim yükleyebilir miyim?

  Evet. Barındırma planında sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sağlanır.

 • PowWeb bir kontrol paneli sağlıyor mu??

  PowWeb, birçok Endurance International Group ana bilgisayarı için standart olan vDeck’i sağlar. 

 • Aylık şartları alabilir miyim?

  Evet. Müşteriler aylık veya yıllık hizmet sözleşmeleri arasından seçim yapabilir. Daha uzun terimler seçmek için fiyat avantajları elde edebilirsiniz.

 • Kaç tane e-posta adresi oluşturabilirim?

  PowWeb’in planları sınırsız e-posta hesabı içeriyor.

 • Yedekleme politikası neye benziyor?

  Şirketin yedeklemeleri tamamen kendi takdirine bağlı olarak çalışır ve müşterilerin kullanımına sunulmaz. Önlem olarak, PowWeb’e kaydolmayı seçerseniz kendi dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun..

 • Hangi tek tıklamayla yükleyici uygulamaları sağlanır?

  WordPress, osCommerce ve phpBB gibi birçok yaygın uygulama için tek tıklamayla yükleyici komut dosyaları sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map