Jolt Web Hosting İnceleme: Genç bir Şirket İngiltere merkezli Hizmet

Jolt.co.uk Tanıtım

2015 yılında WebHostingBuzz’dan ayrılan Jolt, çok genç bir şirket. Nottinghamshire’ın Newark şehrinde bulunan tek bir veri merkezi vardır. Jolt, öncelikle uluslararası müşterilere rağmen, İngiltere’deki müşterilere hitap ediyor.


2012 yılına kadar jolt.co.uk alan adı bir çevrimiçi oyun sitesine aitti. Mevcut barındırma işletmesi alan adını satın aldı ancak eski siteyle başka bir bağlantısı yok.

Jolt Teklifleri

Jolt hizmetleri arasında paylaşılan web barındırma, bulut VPS barındırma, özel bulut barındırma ve adanmış sunucular bulunmaktadır. Ayrıca paylaşılan barındırma için bir bayi programı var.

Paylaşılan Web Hosting

Web hosting paketleri bile en düşük fiyat düzeyinde özellikler makul bir set sunuyor. Dosya depolama SSD sürücülerde, cPanel site yönetimi için dahil edilmiştir. Kullanılabilir e-posta adreslerinin sayısı 10 ile sınırsız arasında değişmektedir. E-posta spam koruması ile birlikte gelir ve POP3, SMTP, IMAP veya web postası ile erişime izin verir. Yedekleme ekstra maliyetli bir seçenektir ama kesinlikle buna değer.

Yazılım CloudLinux, Apache ve MySQL üzerine kurulmuştur. Dosya sistemi, aynı sunucudaki herkesin kullanıcı gizliliğini en üst düzeye çıkaran CageFS kullanır. SSH kabuk erişimi ve dosya yüklemeleri için SFTP kullanılabilir. Hesap sahipleri .htaccess dosyalarını kullanabilir ve düzenleyebilir. Geliştiriciler PHP (sürüm 4-7), Python ve Perl kullanabilir.

Müşteriler, Jolt’un bir alt alan adını değil, kendi alan adlarını kullanır. Alan adı almak için bir kerelik ücret alınabilir veya plana dahil edilebilir. Alternatif olarak, müşteri mevcut bir alan adını kullanabilir. Comodo Positive SSL sertifikası en yüksek katmanla birlikte gelir ve DV düzeyindeki diğer sertifika türleri ekstra olarak kullanılabilir. Sahibinin kimliğine daha fazla güven sağlayan EV sertifikaları Jolt aracılığıyla kullanılamaz ve paylaşılan SSL sertifikaları yoktur.

Daha yüksek fiyatlı katmanlar, beklediğiniz gibi, daha fazla kullanılabilir veritabanı, depolama alanı, bant genişliği, posta kutuları ve izin verilen alan adları ile birlikte gelir. “Sınırsız” depolama alanı ve bant genişliği üst düzey katmanla kullanılabilir, ancak elbette hiçbir şey gerçekten sınırsız değildir. Kabul Edilebilir Kullanım Politikası sınırların ne olduğunu açıklar.

Sanal Özel Sunucular

Biraz daha fazlasını isteyenler için bulut tabanlı sanal özel sunucular mevcuttur. Müşteri, Linux’un yarım düzine lezzetinden birini seçebilir. VPS tam kök erişimine izin verir, müşteri gerekirse yeniden başlatabilir. Değişken miktarda bellek, disk alanı ve bant genişliğine sahip planlar mevcuttur. Planlar cPanel’i içermez, ancak ekstra olarak alabilirsiniz. Hizmet şartlarına uygun herhangi bir yazılım uygulamasını çalıştırabilirler.

Bayi barındırma

Ajanslar, tasarımcılar ve geliştiriciler bir bayi barındırma paketi satın alabilir. Tüm son kullanıcı sitelerini cPanel ve Web Host Manager üzerinden yönetebilirler. Uygulamaların kolay kurulumu için Softaculous dahildir. Bu paketler, gerçekte yeniden satmıyor olsalar bile, birden çok siteyi yöneten kuruluşlar için kullanılabilir.

Web Host Manager (WHM) bayi barındırma ile birlikte verilir. Bayinin site eklemesine, barındırma planları oluşturmasına ve tek tek siteler için kaynak sınırları belirlemesine olanak tanıyan bir kontrol panelidir. WHMCS, müşteri yönetimi ve faturalandırmayı yöneten ek bir paneldir. Bayinin seçtiği plana bağlı olarak dahil edilir veya ek bir maliyet seçeneğidir.

Özel sunucular

Son olarak, müşteriler fiziksel bir sunucunun özel kullanımını kiralayabilir ve neredeyse her tür yazılımı çalıştırabilir. Seçenekler arasında yönetilen destek ve yüksek hızlı veri bağlantıları bulunur. Hem Linux hem de Windows sunucuları mevcuttur. Ve Jolt önceki bir ev sahibinden göç yardımcı olacak.

Özel sunucularını tartışırken Jolt, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birden çok veri merkezi üzerinden çalıştığını” söylüyor. Bu ABD veri merkezlerinden başka hiçbir yerde bahsedilmiyor. Bunun bir hata olup olmadığı veya Jolt’un ABD’deki veri merkezlerini yalnızca adanmış sunucular için kullanıp kullanmadığı net değil.

İhtisas Paketleri

Jolt çeşitli özel paketler sunar. Iş web hosting paketleri KOBİ’ler için uygundur. Ek bir IP adresi içeren ücretsiz bir alan adı ve SSL sertifikası içerir. WooCommerce, OpenCart, ZenCart ve Magento, desteklenen e-ticaret seçenekleridir.

Daha güçlü bir e-ticaret çözümü arayan orta ölçekli işletmeler Jolt’ün Magento bulut barındırma hizmetine bakabilirler. Planlar on binlerce veya daha fazla ziyaretçi için tasarlanmıştır, bu yüzden ucuz değildir. Ancak bu kadar çok müşteriniz varsa, muhtemelen bunu karşılayabilirsiniz. Boyutunuz ne olursa olsun, Jolt ihtiyaçları değiştikçe ölçeklendirmenizi veya küçültmenizi sağlar.

Tek tıklatmayla bir WordPress paylaşımlı barındırma paketi mevcuttur. Premium temalar indirimli olarak sunulmaktadır ve eklentilerde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Eğitim kurumları için Jolt Moodle hosting hizmeti sunmaktadır. Moodle, çevrimiçi öğrenmeyi barındıran ve kurs içeriği sunan bir öğrenme yönetim sistemidir. Çevrimiçi testler, tartışma forumları ve ortak çalışma araçları gibi özellikleri içerir.

Destek

Müşteriler çevrimiçi belgelere erişebilir ve bilet göndererek veya çevrimiçi sohbeti kullanarak destek alabilirler. Wiki biraz kaba görünümlü, ama çalışkan iseniz çok fazla bilgi tutar. Jolt yardım masası biletlerine otuz dakika içinde yanıt vermeyi ve 60 saniye içinde sohbet isteklerini yanıtlamayı vaat ediyor.

Durum blogu, sorunlar ve kesintiler hakkında bilgi sağlar ve kullanıcılar e-posta ile abone olabilir. Canlı durum, paylaşılan ve bayi sunucularında, VPS operatörlerinde ve çekirdek ağda kullanılabilir.

Lehte ve aleyhte olanlar

Jolt, herhangi bir ana şirkete bağlı olmayan yeni ve nispeten küçük bir şirkettir. Olumlu tarafta, bu, müşterilerine gerçekten dikkat etme motivasyonu ve yeteneği verir. Aynı zamanda belirli bir risk içerir. Şirket başarısız olabilir veya bir felaket tek veri merkezini vurabilir.

Uzaktaki kullanıcılara hızlı sayfa yüklemeleri sağlamak için geniş kapsamlı bir CDN yoktur. Jolt’ten en fazla faydayı alan müşteriler, İngiltere içinde veya yakınında bulunan ve kitlesi yerel olan müşterilerdir.

En muhafazakar seçim olmayabilir, ancak Jolt yerel olmak ve sağlam hizmet ve destek almak isteyen müşteriler için çok uygundur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map