Ultimate Guide to Blogging

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Uvažujete o spustení blogu na podporu svojho podnikania, zarobenia nejaké peniaze alebo možno len na zábavu?

úvod

Od svojich skromných začiatkov ako temného koníčka pre internetových nadšencov explodovalo blogovanie.

Dnes sa zdá, že každý, koho poznáte, má blog od zamestnávateľa a spolupracovníkov až po susedov a priateľov. Ich blogy sú venované každej téme, ktorú si môžete predstaviť, od všeobecného po neuveriteľne nejasný.

Blogy môžu byť nielen naplňujúcim koníčkom, ale môžu vám tiež pomôcť dosiahnuť ciele, ako je marketing vášho podnikania novým zákazníkom, zvýšenie predaja a konverzií v obchode s elektronickým obchodom alebo nadviazanie nových kontaktov s ľuďmi, ktorí zdieľajú vaše záujmy..

Táto príručka je pre vás bez ohľadu na to, aký blog chcete začať alebo aké sú vaše ciele.

Spustenie prvého blogu môže byť ohromujúce. Existuje toľko podrobností, ktoré sa majú rozhodnúť, a otázok, na ktoré treba odpovedať.

Ako by ste mali pomenovať svoj blog? Ako vytvoríte skvelo vyzerajúcu webovú stránku? O čom a ako často blogujete? Čo sa stane, keď dostanete blok spisovateľa? A ako propagujete svoj blog pre širšie publikum, než len pre svojich priateľov a rodinu v reálnom živote?

Po prvé … Relax. Zhlboka sa nadýchni. Nemusíte sa učiť každý detail naraz.

Preto sme vytvorili tohto sprievodcu práve pre vás. Postupne vás prevedieme procesom prvého blogu – krok za krokom – nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti ani technické znalosti, nad rámec základných zručností v oblasti počítačov a internetu..

Táto príručka vás prevedie tým, ako vytvoriť svoj prvý úspešný blog od nuly, od pomenovania blogu až po nastavenie webu, až po rozšírenie publika publika..

Ste pripravení začať blogovať? Začnime.

Toto je veľmi dlhý a podrobný sprievodca pre tých, ktorí by chceli vedieť všetko o predmete pred začatím. Ak sa chystáte začať ešte dnes, pripravíme vám tiež jednoduchý ilustrovaný šesťstupňový návod na začatie blogu v priebehu niekoľkých hodín.

Krok 1: Naplánujte si blog

Obrázok bloggera. Aký druh obrazu si príde na myseľ?

Možno si predstavujete šikovného geeka, ktorý sedí na Starbucks a píše na MacBook Pro, alebo niekoho, kto si zapisuje poznámky do svojho notebooku na konferencii..

Nech vyzerá akákoľvek osoba, ktorú si predstavujete, je pravdepodobné, že robí jednu vec: písanie.

Pravda je, že písanie blogových príspevkov zaberá relatívne malú časť času blogerov. Ak sa pýtate dlhoročného blogera, čo je potrebné na založenie blogu, „písanie“ môže byť poslednou vecou v ich zozname. Pred vložením pera na papier je ešte veľa ďalších úloh, ktoré sa majú dostať z cesty (pravdepodobnejšie prsty na klávesnici).

A predtým, ako začnete vytvárať webovú stránku, by ste mali urobiť iba prvé plánovanie.

Ak ste typ človeka, ktorý vždy prináša zoznam do obchodu s potravinami, pravdepodobne prikývnete. Možno ste dokonca nadšení perspektívou vytvorenia plánov a zoznamov skôr, ako začnete písať svoj prvý príspevok..

Ak ste skôr typom nohavíc typu „fly-by-the-seat-of-your-nohavičky“, môžete si myslieť, že plánovanie vášho blogu znie ako nudná strata času. Prečo sa k tomu jednoducho nedostať?

Ak nemáte blogovanie z nejakého konkrétneho dôvodu, potom nie je dôvod plánovať.

„Mačka: Kam ideš??

Alice: Akou cestou by som mal ísť?

Mačka: To záleží na tom, kam idete.

Alice: Neviem.

Mačka: Potom nezáleží na tom, kam idete. “

Ak však blogujete za účelom – ak máte nejaký cieľ, ktorý chcete dosiahnuť – musíte si trochu naplánovať, alebo skončíte putovanie ako Alice v ríši divov..

Aj keď začínate pre zábavu blog, stále si môžete stanoviť ciele. Zlepšenie písacích schopností, vypracovanie vašich myšlienok alebo emócií na tému alebo zaznamenanie udalostí vo vašom živote pre vašu rodinu sú rovnako hodnotnými cieľmi, ako je budovanie povedomia o značke alebo získavanie obchodných príležitostí..

Ale bez ohľadu na to, aké sú vaše dôvody na začatie blogu, splníte to, čo ste chceli urobiť, iba ak na začiatku pomenujete svoje ciele.

Nerobte si starosti; nemusíte vytvárať viacstránkový obchodný plán ani podrobne skúmať demografické údaje o publiku (pokiaľ to nechcete!).

V tejto príručke vás prevedieme základmi plánovania blogov. Po prečítaní tejto kapitoly a vypracovaní niekoľkých cieľov budete mať solídny smer, ako sa zapojiť do svojho blogu, čo vám z dlhodobého hľadiska podstatne uľahčí cestu..

Rozhodnite sa o svojej téme

Najprv musíte rozhodnúť o všeobecnej téme svojho blogu.

Ak blogujete pre svoju firmu, pravdepodobne už máte predstavu o tom, o ktorých témach budete blogovať.

Ale ak začínate s osobnejším blogom, môžete mať niekoľko rôznych nápadov.

Povedzme, že vás zaujíma pletenie, Star Trek a pestovanie orchideí. Prečo nezačať blog o všetkých troch?

Pretože to sú vaše hlavné záujmy a záľuby, pravdepodobne poznáte niekoľko ľudí, ktorí sa ich zaujímajú. Možno máte priateľov Trekkie a niekoľko priateľov, ktorí chodia do záhradkárstva, a tiež pletaciu skupinu, ktorá sa stretáva v stredu.

Máte však nejakých priateľov, ktorí robia všetky tri? Pravdepodobne nie.

Myslite na tých priateľov, ktorí čítajú váš blog. Vaši členovia pletacej skupiny sa budú nudiť, keď budete uverejňovať príspevky o účasti na konferencii Star Trek, a vaši priatelia z Trekkie pravdepodobne kliknú, keď zdieľate svoje tipy na oživenie orchideí.

Pretože pre vás sú zaujímavé iba ⅓ z vašich blogových príspevkov, pravdepodobne sa budú frustrovať a úplne sa odhlásia..

Ak sa pokúsite písať o takýchto rôznorodých témach na jednom blogu, máte istotu, že svojich čitateľov napokon odcudíte alebo ponesiete. Preto je pri blogovaní dôležité zamerať sa na jednu tému: aby ste sa mohli neustále spojiť so svojím hlavným publikom.

Určite svoje publikum

Keď viete, o ktorej všeobecnej téme sa chystáte písať, ako viete konkrétne, ktoré témy blogových príspevkov ich budú zaujímať a zaujať?

Jedným z účinných spôsobov, ako to dosiahnuť, je vytvorenie personalizovaných čitateľov. Keď používate personas, píšete vždy, keď píšete blogový príspevok, konkrétnej osobe ako čitateľovi. Táto konkrétna osoba by mala byť príkladom vášho typického alebo cieľového publika.

Ako si vytvoriť personas? Môžeš:

 • Zhromažďujte údaje o svojom existujúcom publiku. Ak ste firma a máte demografické údaje o svojich zákazníkoch, môžete ich použiť na vytvorenie presných čitateľských personov pre svoj blog..
 • Vytvorte si svoje personas od nuly. Funguje to dobre pre nové blogy, ktoré ešte nemajú vybudovať publikum. Môžete ju kedykoľvek upraviť.

Ak zakladáte blog pre svoju firmu, zhromažďujte všetky údaje o svojich súčasných zákazníkoch a klientoch. Môžete dokonca robiť rozhovory so svojimi najlepšími klientmi a používať ich ako svoju osobnosť.

Vráťte sa k príkladu pletiar / Trekkie / záhradník, môžete sa rozhodnúť zamerať na blogovanie o pletení.

S cieľom zamerať svoje písanie a uistiť sa, že píšete príspevky, ktoré sa spoja so správnymi čitateľmi, sa rozhodnete vytvoriť typickú osobnosť svojho typického čitateľa. Vaša čitateľská persona by mohla vyzerať asi takto:

Sara je začiatočník pletiar s menej ako 2 rokmi skúseností. Miluje čítanie pletacích blogov pre inšpiráciu a nápady pre svoje vlastné projekty, aby sa naučila nové zručnosti a zlepšila sa pletenie. Číta tiež recenzie, aby rozhodla, do ktorých priadzí a pletacích nástrojov bude investovať.

Ak máte rôznorodé publikum, nemusíte sa obmedzovať iba na jednu osobu; skúste použiť 2 alebo 3. Je lepšie, ak majú prekrývajúce sa záujmy, takže môžete písať príspevky, ktoré oslovia všetky vaše osoby.

Ak sú vaše osoby veľmi rôznorodé, neporuší to účel, ktorý vám pomôže zamerať témy blogu.

Majte na pamäti svoje čitateľské vedomosti pri brainstorminge a písaní príspevkov. Je to účinný spôsob, ako sa spojiť s publikom. Namiesto toho, aby ste písali len pre seba, pomôže vám predstaviť si presne to, čo bude pre vaše cieľové publikum zaujímavé.

Nastavte SMART ciele

Ďalej vytvorme pre svoj blog niekoľko účinných cieľov.

Na dosiahnutie skutočnej účinnosti by ciele mali byť S.M.A.R.T. To znamená:

 • Namiesto toho, aby ste si želali veľa návštevnosti webových stránok, si stanovte cieľ osloviť 500 denných návštevníkov alebo 5 000 mesačných návštevníkov.
 • Stanovením merateľných cieľov budete môcť sledovať svoj pokrok. Namiesto toho, aby ste povedali, že chcete „budovať povedomie o značke“, stanovte si cieľ na zvýšenie počtu zobrazení stránok alebo vopred vykonajte prieskumy, aby ste zmerali rozpoznávanie značky a stanovili konkrétne, merateľné ciele na jej zvýšenie..
 • Vaše ciele by mali byť úsekom, ale nie tak vysoko na oblohe, že nemáte nádej na ich dosiahnutie. Zohľadnite svoje zdroje a udržujte svoje ciele realistické.
 • Nemá zmysel stanoviť cieľ získať milióny čitateľov blogov, ak to z dlhodobého hľadiska pre vás nič neurobí. Zvýši váš cieľ vaše obchodné príjmy, zlepší váš život alebo pomôže zlepšiť vás? Ak sú vaše ciele iba číslami z dôvodu čísel, nemá zmysel investovať váš čas a energiu na ich dosiahnutie.
 • Nezabudnite nastaviť dátum svojich cieľov. Ak je vaším cieľom získať 500 denných návštevníkov, ale nestanovíte časový limit, môžete na ňom pracovať navždy. Ak neurčíte svoj časový limit, môžete zastaviť a analyzovať, čo nefunguje, a upraviť svoje ciele tak, aby lepšie vyhovovali vašim potrebám a zdrojom..

Zaujíma vás, aké ciele by ste si mali stanoviť pre svoj blog?

Iba vy viete, prečo skutočne začínate blog, takže zoznam príkladov nepomôže.

Namiesto toho skúste brainstorming o dôvodoch založenia blogu. Vytvorte zoznam, slovo mrak alebo náčrt. Napíš nejaké nápady, čo chceš dostať zo svojho blogu a prečo chceš začať. Potom zoberte tieto myšlienky a skúste ich rozšíriť na S.M.A.R.T. Ciele.

Môžete napríklad prísť s:

“Chcem založiť blog, aby som svoj čitateľský román mohol ponúknuť novým čitateľom.”

Je to veľká ambícia, ale ako cieľ nie je príliš konkrétna alebo merateľná. Možno to bude dosiahnuteľné, ale keďže neexistuje spôsob, ako ho zmerať, nikdy nebudeme vedieť. Je to relevantné pre to, čo chcete, ale nie je aktuálne. Nakoniec tento cieľ nie je veľmi užitočný.

Zmeňte to na S.M.A.R.T. cieľ:

“Chcem pomocou svojho blogu predať 100 kópií môjho self-publikovaného románu v priebehu prvého mesiaca.”

Je to konkrétne, merateľné, dosiahnuteľné, relevantné a aktuálne. Teraz budete vedieť, či váš blog uspeje vo svojom účelu – a ak nie, môžete pracovať na jeho zlepšení.

Skontrolujte svoje zdroje

Áno, môžete si založiť blog zadarmo.

Ale pre niektoré veci je staré príslovie „dostanete, za čo zaplatíte“, bohužiaľ, pravda … a do všetkého ostatného investujete čas namiesto svojich peňazí. Čo je z dlhodobého hľadiska hodnotnejšie?

Vaše prípadné výdavky budú samozrejme závisieť od vášho blogu, niektoré z nich však môžu zahŕňať:

 • Doména (www.yourblogname.com)
 • web hosting
 • Prémiová téma webovej stránky alebo prenájom dizajnéra webových stránok
 • Dizajn loga
 • Registrácia názvu blogu ako ochrannej známky
 • Najímanie spisovateľov, redaktorov alebo manažérov sociálnych médií
 • Skladové obrázky pre vaše blogové príspevky
 • Služby tretích strán, ako sú poskytovatelia e-mailových zoznamov
 • Prémiové doplnky pre pokročilé funkcie webových stránok
 • Najímanie vývojárov pre vlastné funkcie webových stránok alebo riešenie problémov.

Mohli by ste robiť všetko sami, ale pre mnohých ľudí to jednoducho nie je možné. Čas je vzácny zdroj.

Môžete sa rozhodnúť, že chcete ušetriť čas a použiť ho na to, čo je najlepšie (blogovanie), pričom šetríte čas tým, že najímate iných, aby robili veci, v ktorých nie ste tak dobrí, nepáčili alebo by vás vzali omnoho dlhšie (možno dizajn alebo vývoj).

A pokiaľ ide o webhosting, skutočne získate to, za čo platíte. Tvorcovia webových stránok zdarma a plány hostenia majú veľa negatív, napríklad obmedzenú kontrolu nad svojím obsahom a dizajnom, neprofesionálny vzhľad a veľmi nízku dostupnosť zdrojov (napríklad úložisko a šírku pásma), ktorá obmedzuje rast vašich webových stránok..

Pravdepodobne nemáte veľký rozpočet, ale ak môžete začať s rozpočtom iba 10 alebo 20 dolárov mesačne, môžete si kúpiť doménu a hosťovať.

Ak dokážete rozpočet presahovať tento rozpočet, môžete sa prikročiť k prémiovým alebo vlastným dizajnom a iným investíciám, ktoré vám môžu pomôcť skokom vpred pri budovaní úspešného blogu..

Zostavte svoju značku

Ďalej budete chcieť na svojom blogu pracovať na niektorých základných značkách. Značka vášho blogu obsahuje váš nadpis a slogan, ale tiež sa chcete rozhodnúť o niektorých základoch štýlu značky, aby mal váš blog súdržný vzhľad, štýl a tón..

Ak sa o týchto veciach rozhodnete vopred, váš blog bude od začiatku jedinečný a nezabudnuteľný pre vašich čitateľov.

Bez koherentného a konzistentného štýlu hrozí, že váš blog bude nevýrazný a zabudnuteľný, a môže sa stať, že sa vášmu publiku bude zdať nestabilný a nespoľahlivý..

Veľké značky môžu mať obrovské tímy pracujúce na vytváraní ich imidžu značky, ale pre svoj blog môžete vytvoriť aj základnú značku bez toho, aby ste investovali veľa času alebo peňazí..

Ak začínate blog pre svoju firmu, ktorý už má značku, skvelé. Len sa uistite, že pre svoj blog používate rovnakú značku.

Ak nie, môžete si ľahko vytvoriť vlastnú jednoduchú značku. Začnime.

Výber názvu pre váš blog

Najprv musíte vybrať názov blogu.

Možno už máte na mysli meno, ale ak ste prilepené na to, čomu chcete volať svoj blog, vyskúšajte nejaké brainstormingové cvičenia.

Začnite brainstormingom možných slov, ktoré môžete použiť vo svojom názve. Zatiaľ sa neposudzujte ani neupravujte; len napíš, čo si myslíš. Môžete použiť zoznam, slovo mrak, obrázkovú tabuľku alebo inú techniku ​​brainstormingu.

Ak sa cítite zaseknutý, môžete vyhľadať viac slov v tezauru (ale uistite sa, že úplne rozumiete všetkým významom, použitiam a nuansám neznámych slov, aby ste svojim čitateľom nedali nesprávny nápad).

Ďalej zúžte zoznam. Skúste kombinovať slová, ako napríklad prídavné meno a podstatné meno, alebo si dokonca vytvorte portmanteau (príklady portmanteau zahŕňajú „liger“, od leva a tigra, alebo „mockumentary“, z falošného dokumentu a dokumentárneho filmu).

Keď budete mať zoznam možných mien, skúste ich vyhľadať online a uistite sa, že vaše meno ešte nie je zadané alebo veľmi podobné existujúcim menám..

Aj keď nejde o presnú kópiu, stále by ste mohli mať právne problémy, ak by sa medzi nimi ľudia mohli ľahko zamieňať. Chcete jedinečné meno, aby ste vynikli sami.

Mali by ste tiež skontrolovať a skontrolovať, či je k dispozícii názov vašej domény (t. J. „Www.vasa_logena.sk“). V ideálnom prípade by ste chceli, aby bola vaša doména k dispozícii bez toho, aby ste sa museli uchýliť k používaniu pomlčiek alebo iných rozšírení domény okrem domény .com.

Vytvorenie sloganu

Slogan jasne a stručne vysvetľuje, o čom je váš blog a prečo by sa návštevníci mali zaujímať. Je to ľahký spôsob, ako okamžite oznámiť svoju hodnotu a uistiť sa, že ste v kontakte so správnym publikom.

Nerobte si starosti so snahou byť príliš šikovný alebo múdry, pretože to môže mať za následok nejasné značky, ktoré zmiasť vaše publikum..

Môžete začať tým istým cvičením na brainstorming, aké ste urobili vyššie, aby ste našli slová, ktoré by ste chceli použiť vo svojom tagline, a potom ich začnite reťaziť do jednej vety alebo vety..

Prípadne skúste odpovedať na nasledujúce otázky:

 1. O čom je môj blog?
 2. Pre koho píšem?
 3. Čo robí môj blog jedinečným?

Spojte svoje odpovede do vety alebo vety a máte slogan.

Ak ste skutočne zaseknutí, môžete tiež:

 • Ak chcete začať, vyhľadajte generátory tagline online (aj keď tieto budú zvyčajne veľmi všeobecné)..
 • Inšpirujte sa svojimi obľúbenými blogovými značkami.
 • Prenájom copywriter písať perfektné slogan pre vás.

Rozhodovanie o vašom tóne a štýle

Ďalej sa rozhodneme pre niektoré základné pokyny týkajúce sa tónov a štýlov pre váš blog, aby bol váš vzhľad a štýl súdržný.

V tomto kroku je poobzeranie sa okolo vašich obľúbených blogov skvelým spôsobom, ako získať inšpiráciu.

Ak chcete vytvoriť štýl značky, môžete sa rozhodnúť pre svoj blog:

 • farby: Vyberte si jednu alebo dve farby, ktoré chcete použiť vo svojom blogu.
 • hodnoty: Aké hodnoty má váš blog stelesňovať? Môže ísť o obchodné hodnoty a / alebo osobné hodnoty. Príkladmi môžu byť empatia, dôveryhodnosť, čestnosť, transparentnosť, rozmanitosť atď.
 • tón: Aký tón hlasu budete používať pri písaní blogových príspevkov? To by malo zodpovedať vybratým hodnotám (napríklad by ste pravdepodobne nechceli používať sarkastický tón, ak vaše hodnoty zahŕňajú čestnosť a dôveryhodnosť). Niektoré príklady tónov môžu zahŕňať „priateľský a príležitostný“, „informovaný a profesionálny“ alebo „náladový a hravý“. Vyberte dve až tri slová (viac by mohlo byť mätúce alebo dokonca protirečivých).
 • Vizuálny štýl a snímky: Aké obrázky použijete na svojom blogu? Malo by to tiež zodpovedať vašim hodnotám a tónu, ale malo by to byť trochu konkrétnejšie. Budete používať čisté a profesionálne fotografie alebo hravé karikatúry? Možno sa budete držať farebných geometrických vzorov a slov a vyhnúť sa fotografiám. Používanie obrázkov podobného štýlu pomôže vašim blogovým príspevkom, aby vyzerali ako súčasť jedného blogu.
 • fonty: Aké písma budete používať? Môžete sa rozhodnúť, že sa budete držať predvolených písiem témy (viac o výbere témy neskôr), môžete si však všimnúť, aké sú tieto písma, takže ich môžete použiť na akékoľvek iné materiály, ktoré vytvárate (napríklad elektronické knihy, obrázky sociálnych médií) , súpravy médií, vizitky atď.).

Nemusíte určovať všetky z nich, ale čím podrobnejšie dostanete, tým koherentnejšia a konzistentnejšia bude vaša značka..

Výber vecí, ako sú hodnoty a tón, vám tiež pomôže prísť s témami na blogovanie (o tom viac neskôr) a pomôže vám určiť, z akého uhla alebo uhlu pohľadu je potrebné riešiť zložité témy..

Informácie o svojej značke si uložte do dokumentu, aby ste si ich mohli jednoducho pozrieť.

Teraz ste pripravení začať štýlovo blogovať.

V ďalšej kapitole prejdeme k niektorým technickým podrobnostiam o skutočnom nastavení vášho blogu.

Krok 2: Nastavte si svoj blog

Vyberte si svoju platformu

Najprv sa musíte rozhodnúť, aký softvér použijete na správu svojho blogu.

Prečo potrebujete softvér?

V prvých dňoch webu boli všetky webové stránky kódované ručne od nuly a ak ste chceli niečo zmeniť, musíte to urobiť manuálne na každej stránke..

Dnes je blogovanie pomocou softvéru omnoho jednoduchšie.

Softvérové ​​aplikácie, ktoré sa používajú na vytváranie webových stránok, majú mnoho rôznych mien, ale budeme hovoriť o platformách pre blogovanie, ktoré sú špeciálne určené na vytváranie blogov..

Platformy na blogovanie uľahčujú:

 • Nastavte si svoj vlastný blog, a to aj s obmedzenými alebo žiadnymi technickými znalosťami alebo skúsenosťami s kódovaním.
 • Aktualizujte celý svoj web jediným kliknutím.
 • Usporiadajte a spravujte obrovský blog s množstvom príspevkov a stránok.
 • Pridajte a upravte obrázky a ďalšie multimédiá.
 • Zmeňte vzhľad svojho blogu pomocou šablón a motívov.
 • Optimalizujte pre vyhľadávače, aby vás potenciálny čitatelia mohli ľahko nájsť.
 • Na jednom blogu spolupracujte s viacerými používateľmi.
 • … a mnoho ďalších výhod.

Platformy pre blogovanie sa dajú rozdeliť do dvoch hlavných typov: hostované a hostené.

„Hostené“ znamená, že váš blog je hostený pre vás na vlastných serveroch platformy a svoj vlastný hosting nemusíte kupovať inde. K dispozícii je veľa bezplatných hostovaných blogovacích platforiem s obmedzenými funkciami, ktoré môžete zvyčajne upgradovať za poplatok.

„Samostatne hostené“ znamená, že si zakúpite svoj vlastný plán hostenia a nainštalujete softvér na blogovanie na svoj vlastný server. Aj keď je k dispozícii veľa softvérových aplikácií na blogovanie zadarmo, musíte zaplatiť za svoj hostingový plán.

Každá metóda má svoje klady a zápory.

Vo všeobecnosti je hosťovaná webová stránka nastaviteľná rýchlo a ľahko, ale nenabízí vám rovnaký stupeň kontroly alebo profesionality ako webová stránka s vlastným hosťovaním..

Hosťované webové stránky často zobrazujú na vašom webe reklamy, nad ktorými nemáte kontrolu a nevidíte žiadne príjmy. Môžu mať tiež prísne obmedzenia na úložný priestor a šírku pásma a obmedzovať prístup k pokročilejším funkciám (napríklad analytickým), ktoré by ste mohli chcieť mať prístup na cestu.

Na druhej strane, s webovou stránkou s vlastným hosťovaním je obloha limit. Máte úplnú kontrolu a vlastníctvo svojho blogu a všetkého jeho obsahu (vrátane možnosti zobrazovania vlastnej reklamy a získavania ziskov).

Samostatne hosťovaná webová stránka však môže vyžadovať trochu viac času a technickej odbornosti na zriadenie a údržbu.

Niektoré hostované platformy pre blogovanie zahŕňajú:

 • WordPress.com: Jedna z najpopulárnejších platforiem na blogovanie na svete. Základné programy sú k dispozícii zadarmo, za prístup k pokročilým funkciám však musíte platiť.
 • Blogger: Platforma blogov od spoločnosti Google s výrazným vzhľadom. Opäť existujú obmedzené bezplatné plány, ktoré môžete upgradovať za poplatok.
 • Tumblr: Unikátna sieť sociálnych médií a platforma blogov, ktorá je populárna u mladšieho davu.
 • Štvorcový priestor: Kombinovaný tvorca webových stránok, hostiteľská platforma a platforma blogov, ktorá je tiež navrhnutá pre weby elektronického obchodu.

Tu na stránkach WhoIsHostingToto je naše obľúbené riešenie hostené WordPress (známe tiež ako WordPress.org)..

WordPress.org je rovnaký softvér ako WordPress.com. Namiesto toho, aby ste pre vás hostili svoje webové stránky, si zakúpite svoj vlastný plán hostenia a nainštalujete softvér na svoj vlastný server..

To má veľa výhod oproti hostovaným blogovacím platformám (vrátane WordPress.com). S WordPress.org môžete:

 • Pomocou doplnkov môžete rozšíriť základné funkcie programu WordPress.
 • Vyberte si z tisícov prémiových tém z ľubovoľného zdroja alebo si vytvorte vlastný motív.
 • Upravte zdrojový kód a prispôsobte vzhľad a funkcie svojho webu.
 • Zobrazujte svoje vlastné reklamy a zarábajte peniaze zo svojho webu.
 • Využívajte pokročilé služby tretích strán, ako je Google Analytics.
 • Kúpte si akýkoľvek typ hostingu, ktorý chcete, pre potreby ukladacieho priestoru a šírky pásma.
 • Otvorte webovú stránku elektronického obchodu pomocou ľubovoľného kompatibilného softvéru, ktorý vyberiete.

WordPress.org má ďalšiu výhodu oproti iným možnostiam: Má obrovskú komunitu skúsených používateľov, vývojárov a dizajnérov z celého sveta, takže je ľahké nájsť len toľko tém, doplnkov, alebo koľko potrebujete (alebo si niekoho najať na vytvorenie alebo poskytnúť).

Používanie WordPress.org vyžaduje trochu viac nastavenia a údržby ako hostované možnosti, ale veríme, že učenie sa WordPress stojí za obrovské výhody, keď máte vážne začatie blogu..

V tejto súvislosti sa zvyšok tejto príručky zameria na začatie blogu pomocou hostiteľa WordPress.org.

Kúpte si hostingový plán

Prvým krokom pri nastavovaní blogu WordPress s vlastným hosťovaním je nákup plánu hostenia.

Na výber sú tri hlavné typy hostingu:

 1. Zdieľaný hosting: Všetky zdroje svojho servera zdieľate s hostingovými účtami a webovými servermi iných zákazníkov.
 2. Hosting VPS: Stále zdieľate server, ale údaje každého zákazníka sú na samostatnom virtuálnom súkromnom serveri alebo na serveri VPS, čo vám poskytuje lepšiu bezpečnosť a prístup k ďalším zdrojom.
 3. Dedikovaný server hosting: Máte svoj vlastný server, spolu s prístupom a kontrolou nad všetkými jeho zdrojmi.

Ako ste pravdepodobne predpokladali, každý typ má viac zdrojov ako predchádzajúci typ a stojí viac peňazí.

Pre prevažnú väčšinu blogov pre začiatočníkov je bezpečné začať so zdieľaným hostingovým účtom. Týmto spôsobom ušetríte peniaze a svoj hostingový plán môžete kedykoľvek inovovať, ak to bude potrebné, s rastom vašich webových stránok.

Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka dve alebo tri úrovne zdieľaných plánov hostenia. Ak si nie ste istí, ktorý plán chcete kúpiť, môžete vždy začať s najnižším plánom a neskôr inovovať.

Keď sa rozhodnete pre typ hostenia, budete si musieť zvoliť webhostingovú spoločnosť. Chcete sa ubezpečiť, že spĺňajú vaše požiadavky, a potom skontrolovať online recenzie, aby ste sa uistili, že sú spoľahliví.

Je dôležité vziať si čas na výber webhostingu, pretože môže dôjsť k časovo náročnému a zložitému procesu, ktorým sa hostia prepnú neskôr po ceste..

Niektoré funkcie, ktoré budete musieť hľadať, zahŕňajú:

 • Počet povolených webových stránok: Niektoré hostingové spoločnosti obmedzujú počet webových stránok alebo domén, ktoré môžete hosťovať podľa svojho plánu, takže sa uistite, či chcete prevádzkovať viac webových stránok, ktoré môžete prevádzkovať.
 • Skladový priestor: Patria sem všetky súbory, ktoré vo svojom účte budete hosťovať. Ak plánujete spustiť blog s množstvom veľkých súborov alebo multimédií, ako je napríklad blog s fotografiami, mali by ste mať dostatok priestoru na všetko.
 • Šírka pásma: Šírka pásma sa vzťahuje na množstvo údajov, ktoré je možné preniesť v určitom čase. S obmedzenou šírkou pásma sa vaše webové stránky načítajú pomaly pre vašich návštevníkov a ak dôjde k nadmernej návštevnosti, môžu sa dokonca vypnúť.
 • E-mailové účty: Uistite sa, že ponúkajú dostatok e-mailových účtov pre vaše potreby. Mnohí hostitelia ponúkajú neobmedzené e-mailové účty, ale niektorí ich obmedzia pre vstupné plány.
 • Databáza MySQL: Pre každú inštaláciu WordPress budete potrebovať aspoň jednu databázu MySQL. Drvivá väčšina plánov hostenia zahŕňa aspoň jeden.
 • Inštalácia WordPress: Mnoho plánov hostenia zahŕňa jednoduché inštalácie jedným kliknutím, takže nemusíte WordPress inštalovať manuálne. Niektorí dokonca ponúkajú predinštalovanie programu WordPress pri zakúpení vášho plánu alebo sa dokonca špecializujú na hosting WordPress.

Bočný panel: Ak hľadáte neobmedzené úložisko a šírku pásma?

Aj keď hostovanie plánov reklamy s neobmedzeným ukladacím priestorom a šírkou pásma sa môže javiť ako ideálne na spustenie blogu, pozorne si prečítajte zmluvné podmienky hostiteľa.

Nesmú stanoviť presný limit na úložisko a šírku pásma, ale nie je to „neobmedzené“. V prípade zdieľaného hostenia zdieľate úložisko a šírku pásma na serveri a váš hostiteľ hostenia bude očakávať, že budete rešpektovať potreby spolubývajúcich na serveri a nebudete ošípať všetky zdroje pre svoj vlastný blog..

Zmluvné podmienky zvyčajne určia, že vaše využitie úložného priestoru a šírky pásma je v súlade s normálnym používaním priemerného malého osobného alebo firemného webu..

Prevažná väčšina webových stránok nebude mať problém s týmito pravidlami, ale webové stránky s vysokou návštevnosťou alebo s inými zdrojmi by mali upgradovať svoj hosting, aby sa predišlo problémom, ako je napríklad odstránenie vašich stránok..

Ďalšie funkcie, ktoré by ste mohli hľadať:

 • Zákaznícka podpora: Ako ponúkajú podporu? Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka podporu iba prostredníctvom online lístkov alebo prostredníctvom živých rozhovorov. Ak uprednostňujete telefonickú podporu, musíte sa ubezpečiť, že ju ponúka vybratý hostiteľ.
 • Zálohy stránok: Aj keď je dôležité vždy udržiavať svoje vlastné zálohy (viac o tom neskôr), je vhodné, ak vaša webhostingová spoločnosť vykonáva aj pravidelné automatické zálohy. Niektorí hostitelia však za pohodlie účtujú poplatok.
 • Bezpečnostné funkcie: Ako váš webový hostiteľ zabezpečí vaše údaje v bezpečí? Niektorí weboví hostitelia podrobne popisujú svoje bezpečnostné politiky a postupy, zatiaľ čo iní to nechávajú záhadou.
 • Zelený webhosting: Webhostingové spoločnosti prevádzkujú dátové centrá, ktoré využívajú veľa energie a môžu mať veľký vplyv na životné prostredie. Výberom ekologického hostiteľa webu môžete znížiť svoju uhlíkovú stopu a povzbudiť priemysel, aby bol šetrnejší k životnému prostrediu.

Keď nájdete hostingové plány, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám, nezabudnite si pozrieť skutočné recenzie zákazníkov na webe WhoIsHostingThis.com, aby vám pomohli urobiť konečné rozhodnutie..

Kúpte si svoju doménu

Tento krok zvyčajne ide ruka v ruke s nákupom webhostingu, ale ak chcete, môžete si kúpiť doménu a hosting od samostatných spoločností. Váš webový hostiteľ môže hosťovať váš blog, aj keď ste si doménu kúpili u iného registrátora.

Najjednoduchší spôsob, ako nastaviť svoju doménu, je jej zakúpenie od vášho hostiteľa webu v rovnakom čase, keď si zakúpite svoj hostingový účet. Mnoho hostiteľov ponúka bezplatnú registráciu domén ako súčasť svojich hostingových plánov, niekedy iba počas prvého roka a niekedy aj na celý život.

Ďalšou ďalšou funkciou, ktorú je potrebné zohľadniť pri nákupe vašej domény a hostingu, je, či si tiež zakúpite súkromie domény WHOIS.

Kedykoľvek niekto zaregistruje novú doménu, jej meno a informácie sa pridajú do verejného záznamu s názvom WHOIS databáza. Patria sem vaše celé meno, adresa, telefónne číslo a e-mailová adresa.

Verejné zobrazovanie vašich informácií vás vystavuje riziku nielen kvôli spamu a predajným hovorom, ale aj krádeži identity, podvodom a obťažovaniu..

Z dôvodu ochrany vašich súkromných informácií vám odporúčame zakúpiť si súkromie domény. Väčšina webových hostiteľov ponúka ochranu domény za dodatočný ročný poplatok, zvyčajne približne za rovnakú cenu ako samotná registrácia domény, ale sú tu aj weboví hostitelia, ktorí ju ponúkajú zadarmo..

Teraz, keď ste sa rozhodli pre svoju webhostingovú spoločnosť, plán a doménu, môžete pokračovať a kúpiť si hosting. Teraz ste pripravení začať svoj web nastavovať na blogovanie.

Nastavte si svoje stránky

Už sme skoro pripravení začať blogovať, ale najskôr si musíme nastaviť váš web, aby ste mali niekde blog.

Ak ste si vybrali webového hostiteľa, ktorý ponúka predinštalovanie WordPress, mali by ste ho už nastaviť.

Ak ste si vybrali webového hostiteľa, ktorý ponúka inštaláciu programu WordPress jedným kliknutím, môžete to urobiť tak, že sa prihlásite do svojho hlavného panela webhostingu a nainštalujete odtiaľ WordPress. Presný postup sa bude líšiť v závislosti od vašej spoločnosti poskytujúcej webhosting, takže si pozrite dokumenty na podporu ich webových stránok alebo v prípade potreby ich kontaktujte.

Pri inštalácii programu WordPress si nastavíte svoje vlastné prihlasovacie meno a heslo alebo vám budú zaslané e-mailom. Svoj nový web WordPress môžete spravovať tak, že sa prihlásite na svoj informačný panel na adrese www.example.com/wp-admin.

Predtým, ako začnete blogovať, musíte si na svojom webe nastaviť niekoľko vecí.

Zadajte názov blogu a slogan

Na hlavnom paneli programu WordPress môžete získať prístup k hlavným nastaveniam kliknutím na hlavnú položku ponuky Nastavenia > Všeobecné nastavenia. Tu môžete zadať názov blogu a slogan, ktorý ste vytvorili predtým, ako aj zmeniť všeobecné nastavenia, ako je formát dátumu a jazyk.

Vyberte tému

WordPress je dodávaný s predinštalovanou peknou všeobecnou témou, ktorú môžete použiť, ale ak chcete, aby váš web vynikal, budete potrebovať jedinečnejšiu tému – tú, ktorá sa hodí k značke, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcej kapitole..

Existuje veľa bezplatných tém z adresára WordPress.org a prémiové témy si môžete kúpiť aj na webových stránkach tretích strán. Pred investovaním do prémiovej témy si prečítajte recenzie zákazníkov.

Svoj motív môžete nainštalovať tak, že prejdete na Vzhľad > Témy z hlavnej ponuky WordPress.

Nastavte widgety bočného panela

WordPress používa systém „miniaplikácií“, ktorý vám umožňuje prispôsobiť bloky obsahu, ktoré sa zobrazujú na bočnom paneli a niekedy v päte, hlavičke alebo na iných miestach v závislosti od vašej témy..

Na ovládacom paneli WordPress môžete kliknúť na Vzhľad > Widgety na prispôsobenie vášho bočného panela pomocou systému úprav drag-and-drop. Používajte miniaplikácie, ktoré budú užitočné pre návštevníkov vašich webových stránok, ale neprepĺňajte ich príliš veľkým množstvom neporiadkov..

Niektoré widgety, ktoré je potrebné zvážiť, môžu byť zoznam kategórií blogových príspevkov, textový widget vysvetľujúci účel vášho blogu alebo vyhľadávacie pole, ktoré vašim návštevníkom umožní ľahko nájsť konkrétne príspevky..

Nastavte doplnky

Doplnky sú dôležitou súčasťou WordPress, ktorá vám umožňuje pridať rôzne funkcie a funkcie na váš web.

Existujú tisíce doplnkov dostupných na webových stránkach WordPress.org a tretích strán, bezplatných aj prémiových.

Odporúčame vám začať s niekoľkými základnými doplnkami zdarma pre váš nový blog:

 1. jetpack: Tento doplnok je už nainštalovaný s programom WordPress, takže ho musíte iba aktivovať. Prepojí vaše webové stránky s vaším účtom WordPress.com (môžete si ich bezplatne vytvoriť) a do vášho blogu pridá veľa funkcií vrátane základnej analýzy a kontaktného formulára..
 2. Akismet: Akismet je najobľúbenejší doplnok proti spamu. Chráni váš blog pred spamovými komentármi, ktorých počet môže byť stovky alebo tisíce denne. Akismet je tiež predinštalovaný s programom WordPress, takže ho musíte iba aktivovať a potom sa zaregistrovať do licencie Akismet, čo môžete urobiť zadarmo..
 3. Váš SEO: Váš SEO je bezplatný doplnok, ktorý optimalizuje váš blog pre vyhľadávacie nástroje. Pomôže vašim čitateľom nájsť vás pri hľadaní tém blogu prostredníctvom služieb Google, Bing a ďalších vyhľadávacích nástrojov.
 4. BackWPup: Najlepšie je byť pripravený pre prípad, že by sa na vašom webe niečo stalo. Najlepším spôsobom, ako to urobiť s WordPress, je použitie automatického zálohovacieho doplnku. Existuje množstvo záložných doplnkov, ale dobrým zadarmo je BackWPup. Môžete ho prepojiť s účtom Disk Google alebo Dropbox, aby ste tam mohli automaticky ukladať záložné súbory alebo vám ich posielať e-mailom.
 5. Pridávač jednoduchých zdieľacích tlačidiel alebo DiggDigg: Chcete, aby vaši čitatelia uľahčili zdieľanie vašich blogových príspevkov so svojimi priateľmi a skvelý spôsob, ako to urobiť, je pomocou doplnku na zdieľanie v sociálnych sieťach. Pomocou týchto doplnkov si môžete okrem iného zvoliť a prispôsobiť svoje sociálne ikony a ich umiestnenie na blogu.

Tieto doplnky môžete nainštalovať tak, že prejdete na Doplnky > Pridajte nové a vyhľadajte ich podľa názvu. Z ponuky doplnkov môžete tiež prehľadávať všetky ďalšie doplnky, ktoré sú k dispozícii v adresári WordPress.

Napíšte stránku About

Stránka About je jednou z najdôležitejších stránok na ktorejkoľvek webovej stránke. Poskytuje zvedavým návštevníkom odpovede, kto je za blogom, a umožňuje vám s nimi nadviazať spojenie. Uistite sa, že sa stránka About zameriava na vašich čitateľov a odpovedá na ich otázky.

Ak chcete nastaviť svoju stránku About, kliknite na Pages > Pridať nové v hlavnej ponuke. Pomenujte ho „About“ a napíšte pár odsekov o sebe a svojom novom blogu. Po dokončení kliknite na tlačidlo Publikovať.

Vytvorte stránku kontaktu

Ďalšou potrebnou stránkou každého blogu je vaša kontaktná stránka, aby sa s vami mohli fanúšikovia spojiť. Vytvorte ďalšiu stránku kliknutím na Stránky > Pridajte nový a pomenujte ho „Kontakt“. Povedzte svojim čitateľom, ako vás môžu kontaktovať, či už prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií. Kontaktný formulár môžete pridať aj pomocou tlačidla „Pridať kontaktný formulár“.

Váš blog je teraz nastavený a pripravený na použitie! Čítajte ďalej a zistite, ako začať písať svoj prvý príspevok.

Krok 3: Začíname s blogovaním!

Teraz, keď je váš blog nastavený a pripravený na použitie, je čas začať písať prvý príspevok.

Ruky, ktoré sa vznášajú nad klávesnicou, pozeráte na prázdnu obrazovku a …

… nevieš o čom písať.

“Písanie je ľahké: Jediné, čo robíte, je sedieť a pozerať sa na prázdny list papiera, kým sa na čelo nevytvoria kvapky krvi.” Gene Fowler

O ktorých témach by ste mali blogovať? Ako vás zaujímajú čitatelia? A čo keby už o každej téme, na ktorú si spomeniete, už blogoval niekto iný?

Blogovanie nie je ľahké, je to pravda. Existujú však spôsoby, ako to uľahčiť, vrátane metód a nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvárať zaujímavé blogové príspevky, ktoré si čitatelia zamilujú.

O čom blogovať?

Ak sa vám pri každom pokuse o napísanie blogu zaseknete na prázdnu obrazovku, tu je návod, ako poraziť blok blogera a začať písať..

Zvážte svoje publikum

Vďaka všetkej príprave, ktorú ste urobili v prvej kapitole, nemusíte nápady vytiahnuť z čistého vzduchu. Už ste dosiahli náskok vytvorením personalizovaných čitateľov.

Zamyslite sa nad ideálnym čitateľom, ktorý ste si predstavovali alebo skúmali, ao čom by chceli prečítať.

Opýtajte sa sami seba:

 • Akým výzvam alebo frustráciám čelia, s ktorými môžete pomôcť?
 • Aké bežné otázky majú?
 • Čo hľadajú online?

Brainstormingové témy

Okrem používania vašich osobností na vyvolanie nápadov sa pokúste zachytiť aj túlavé nápady pre témy blogov, ktoré sa vám objavia počas vašej práce. Priebežný zoznam môžete viesť pomocou dokumentu Google, karty Trello, nástroja, ako je Evernote, alebo si zapíšte svoje nápady do poznámkového bloku, ktorý so sebou nosíte..

Môžete si tiež vyhradiť čas na používanie techník brainstormingu, ako sú:

 • Mapovanie mysle: Začnite tým, že napíšete jeden nápad do stredu prázdneho listu papiera a potom sa pokúsite vymyslieť súvisiace nápady. Napíšte súvisiace témy, ktoré odbočujú od vášho ústredného nápadu, a odbočte od nich. Pokúša sa použiť nástroj ako sme my.
 • Zadarmo písanie: Nastavte časovač na 5 alebo 10 minút a jednoducho začnite písať akékoľvek nápady týkajúce sa blogov. Zatiaľ neskúsajte ani neupravujte svoje slová; len pokračuj v písaní.
 • výskum: Ak chcete zistiť, aké druhy blogových príspevkov už vo vašom výklenku existujú, skontrolujte online. Čo chýba? Mohli by ste písať o opaku alebo o súvisiacej téme?
 • Náhodné zadanie: Skúste prehľadávať časopis, listovať otvoreným slovníkom alebo sledovať televíznu reláciu a zapisovať si akékoľvek slová, ktoré vás zasiahnu. Poďte s nápadmi založenými na nich.
 • Skupinový brainstorming: Spojte sa s priateľom alebo dvoma, alebo so svojím tímom alebo zamestnancami, aby ste odrazili nápady.

Akonáhle budete mať veľký zoznam nápadov, môžete ich spresniť na témy blogových príspevkov.

Bočný panel: Váš prvý blogový príspevok

Čo by ste mali napísať pre svoj prvý blogový príspevok? Aj keď môžete na spustenie svojho blogu jednoducho použiť jednu z tém, ktorú ste práve vymysleli, inou možnosťou je napísať úvodný príspevok..

Úvodný príspevok by sa mal predstaviť, vysvetliť, prečo ste založili blog a aké sú vaše plány do budúcnosti tohto blogu. Môžete dokonca uviesť ďalšie dve alebo tri témy, ktoré plánujete uverejniť.

Vďaka úvodnému príspevku noví návštevníci, ktorí sa stretnú s vaším blogom, pochopia, že ide o váš prvý príspevok, namiesto toho, aby lovili na vašom webe a pýtali sa, prečo neexistuje ďalší obsah. Po prečítaní o vašich budúcich plánoch pre blog môžu byť tiež zaujatí a chcú sa držať ďalších príspevkov.

Premeňte svoje nápady na redakčný kalendár

Plánovanie vašich blogových príspevkov vopred pomocou editorského kalendára vám pomôže:

 • Udržujte príspevky podľa plánu. Ak neplánujete dopredu, je ľahké zabudnúť, ale kalendár vám pomôže zapamätať si blogovanie podľa plánu.
 • Zostaňte konzistentní. Namiesto toho, aby ste mali témy všade, môžete byť strategický v tom, čo uverejňujete, a zostať verní svojim cieľom.
 • Využite sezónne udalosti. Ak plánujete kalendár, je ľahké naplánovať pre svojich čitateľov relevantný obsah počas prázdnin a iných sezónnych udalostí.
 • Koordinujte s tímom. Ak blogujete s tímom alebo so zamestnancami alebo zamestnancami, je oveľa ľahšie koordinovať sa spolu, ak plánujete kalendár dopredu s kalendárom.
 • Ušetrite čas, pretože sa nesnažíte na poslednú chvíľu zverejniť príspevok.

Je jednoduché používať editorský kalendár pre svoj vlastný blog, najmä s WordPress. Ak chcete naplánovať svoje budúce príspevky, skúste použiť doplnok WordPress, napríklad redakčný kalendár WordPress alebo Edit Flow.

Ako často by som mal písať?

Keď začnete vyplňovať svoj redakčný kalendár príspevkami, pravdepodobne vás zaujíma: ako často by som mal uverejňovať príspevky?

Bežná múdrosť bola taká, že ste museli uverejňovať každý deň. Skutočná odpoveď je však: záleží.

Je pravda, že častejšie uverejňovanie príspevkov zvyšuje hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja a získava viac čitateľov, ale nie vždy to tak je. Hodnotenie rebríčka vyhľadávačov je toľko faktorov a iné spôsoby, ako môžete svoje hodnotenie optimalizovať a vylepšiť.

Nie každý má taký luxus, že môže uverejňovať príspevky každý deň alebo dokonca každý týždeň. Ak nemáte čas ani zdroje na to, aby ste mohli uverejňovať príspevky často, je to v poriadku. Stále môžete mať úspešný blog.

Všeobecne platí, že najnižšia frekvencia, ktorú by ste mali uverejniť vo svojom blogu, je raz mesačne. Menej často ako mesačne a vaši čitatelia sa môžu pýtať, či ste svoj blog opustili, a nemusíte mať vôbec žiadne výhody pre vyhľadávače..

Okrem mesačného príspevku môžete zvážiť aj uverejnenie príspevkov:

 • Bi-týždenné
 • týždenné
 • Trikrát do týždňa
 • Dvakrát týždenne
 • denná.

Presná frekvencia, ktorá pre vás bude pracovať, bude závisieť od vášho blogu, ale dôležité je, aby bol váš rozvrh vysielania konzistentný.

Ak uverejňujete príspevky každý deň na niekoľko týždňov a potom na mesiac alebo dva zmiznete, vaši čitatelia si môžu myslieť, že ste svoj blog opustili a postupujte podľa toho. Na druhú stranu, ak uverejňujete príspevky nepretržite, vaši čitatelia to prídu predvídať.

Ako písať epické a pútavé príspevky

Ak chcete, aby vaši čitatelia boli zapojení, nemusíte byť zvlášť skúsení, odborní alebo výreční spisovatelia.

Pravidlá blogovania sa líšia od iných foriem písania. Najdôležitejšie pravidlo, ktoré si musíte zapamätať, je, aby sa vaše blogové príspevky nedali skenovať.

Čo znamená skenovanie a prečo je to dôležité?

Zamyslite sa nad tým, ako čítate online. Keď sa pozeráte cez svoj informačný kanál na Facebooku, aby ste videli, čo vaši priatelia robia, odčítavali si najnovšie tweety na Twitteri alebo čítali správy, čítate každé slovo na obrazovke?

Ak máte radi veľkú väčšinu online čitateľov, nečítate; skenujete.

Z dôvodu obrovského množstva informácií, ktoré súťažia o našu pozornosť online, nemôžeme čítať každé slovo. Namiesto toho pomocou skenovania rýchlo určíme, aký obsah stojí za náš čas a energiu.

Stena textu odradí online čitateľov, ale ten istý text rozdelený na skenovateľné časti pritiahne viac čitateľov.

Ako nastaviť blog na prehľadávanie

Ak chcete svoje blogové príspevky prehľadávať, použite:

 • Krátke odseky. Online čitatelia nenávidia, keď vidia stenu textu, takže vaše odstavce sa skracujú. Skúste začať svoj blogový príspevok krátkym odsekom, ktorý upúta pozornosť a pripojí ho k prečítaniu zvyšku.
 • Kratšie vety. Namiesto toho, aby ste písali spletité vety, zistite, či je možné tieto vety rozdeliť na niekoľko kratších častí, ktoré sa dajú rýchlejšie prečítať.
 • podnadpisy. Rozdelenie príspevku do menších sekcií pomocou nadpisov uľahčuje čitateľom skenovanie, aby zistili, o čom presne je váš príspevok, a preskočili na sekcie, ktoré si chcú prečítať..
 • zoznamy. sú veľmi prehľadné a predstavujú vynikajúci spôsob usporiadania informácií.
 • tučné rezy. Zdôraznite svoje dôležité body tučným písmom, aby ich čitatelia videli na prvý pohľad.

Napíšte titulky, ktoré pútajú pozornosť

Podľa spoločnosti Copyblogger bude iba asi 20% ľudí, ktorí čítajú nadpis blogového príspevku, čítať zvyšok.

Titulok je pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou vášho blogového príspevku, pretože bez dostatočne atraktívneho nadpisu nebude nikto čítať váš príspevok..

Tréneri copywritingu u American Writers & Umelci odporúčajú, aby názov nasledoval štyri písmená „U“:

 • užitočný
 • naliehavý
 • jedinečný
 • Ultra-špecifické.

Perfektný názov príspevku na blogu povie čitateľovi, že váš príspevok bude pre nich užitočný, vytvorí pocit naliehavosti, bude jedinečný z iných nadpisov a veľmi konkrétne a presne opíše, o čom tento príspevok je..

Písanie magnetických titulkov je umeleckou formou samo o sebe a zvládnutie si môže vyžadovať čas. Keď prídete s titulom svojho blogového príspevku, opýtajte sa sami seba, či sledujú štyri písmená „U“, a ak nie, ako ich môžete vylepšiť..

Na začiatok môžete tiež použiť nástroj na generovanie nadpisov online, napríklad nástroje HubSpot alebo InBoundNow.

Používanie obrázkov vo vašich blogových príspevkoch

Prečo používať obrázky?

Na webe sa články s obrázkami čítajú a zdieľajú viac ako len obyčajný text.

Z tohto dôvodu je dôležité zahrnúť do každého blogového príspevku aspoň jeden obrázok. Program WordPress má iba funkciu: pre každý blogový príspevok, ktorý vytvoríte, môžete nastaviť jeden odporúčaný obrázok.

Použitie odporúčaného obrázka pre každý blogový príspevok má mnoho výhod. Môžu:

 • Upútajte pozornosť návštevníka a snímateľným spôsobom sprostredkujte okamžitý význam („obrázok má hodnotu tisíc slov“ platí aj v blogoch)..
 • Uľahčite čitateľom zdieľanie vašich príspevkov na vizuálne orientovaných sieťach sociálnych médií, ako sú Pinterest alebo Instagram.
 • Získajte každý blogový príspevok viac kliknutí, obľúbených položiek a noviniek na Twitteri a ďalších kliknutí, zdieľaní a hodnotení páči sa na Facebooku.

Kde nájsť obrázky na použitie

Zákon o autorských právach pre obrázky a fotografie vytvorené ostatnými je vo väčšine krajín veľmi prísny, dokonca aj online.

To, že nájdete nepriradený obrázok online, neznamená, že ho môžete legálne použiť na svojom vlastnom blogu. Je lepšie mýliť sa na strane opatrnosti, ako riskovať, že vás niekto zasiahne súdnou cestou za použitie obrázka chráneného autorskými právami..

Našťastie existuje veľa miest, kde môžete bezplatne nájsť obrázky online, ktoré je možné používať:

 • Flickr Creative Commons: Všetky obrázky odovzdané na Flickr na základe licencie Creative Commons. Nezabudnite znova skontrolovať licenciu a dodržiavať všetky požiadavky, ako je napríklad priradenie tvorcu.
 • Pixabay: Ručne vybraná databáza vysokokvalitných bezplatných fotografií a ilustrácií, ktoré nevyžadujú uvedenie zdroja.
 • MorgueFile: Napriek morbidnému názvu je to dobrý web na vyhľadanie úplne bezplatných fotografií, ktoré nevyžadujú žiadne pripisovanie..
 • Canva: bezplatný tvorca obrázkov a editor s množstvom šablón na vytvorenie vlastnej grafiky.

Blogovanie s inými multimédiami

Obrázky nie sú jediným spôsobom, ako upútať pozornosť čitateľa. Pokúste sa okoreniť svoj blog a rozšíriť svoje publikum experimentovaním s inými multimediálnymi možnosťami.

Niektoré ďalšie multimediálne možnosti, ktoré by ste mohli zvážiť:

 • Svoje vlastné si môžete ľahko vytvoriť pomocou nástroja ako Canva alebo Piktochart.
 • Môžete si vytvoriť svoj vlastný pomocou nástroja ako je Podbean a propagovať ho pomocou SoundCloud.
 • Rozšírte svoje publikum uverejnením videí na YouTube alebo zdieľajte relevantné videá so svojím publikom vložením do svojich blogových príspevkov.
 • Skúste dať prezentáciu Slideshare do blogu alebo do obrázkovej galérie WordPress.

Krok 4: Rozširujte svoje publikum

Bez publika svojho blogu môžete tiež písať v súkromnom časopise.

Blogy existujú na zdieľanie a čítanie – ale ako môžete osloviť svojich ideálnych čitateľov a pomôcť im nájsť váš blog?

Existuje nespočetné množstvo stratégií a taktík na oslovenie nových čitateľov a rozšírenie publika. V tejto sekcii je uvedených niekoľko populárnych taktík, ale nemáte pocit, že by ste ich mali robiť všetci.

Zatiaľ čo mnoho samozvaných guruov pre blogovanie vám povie, čo musíte urobiť, aby ste rozšírili čitateľnosť svojho blogu, pravdou je, že nie každá taktika bude fungovať pre každý blog. Vaše publikum je jedinečné a taktika, ktorá najlepšie funguje v iných odvetviach alebo výklenkoch, pre vás nemusí fungovať.

Ďalším faktorom, ktorý musíte zvážiť pri výbere marketingových stratégií pre svoj blog, je to, čo dokážete urobiť.

Mali by ste sa tešiť alebo aspoň nevadiť pri vykonávaní stratégií, ktoré si vyberiete. Napríklad, ak na svojom blogu spustíte stránku Facebook, ale nenávidíte používanie Facebooku, možno zistíte, že sa vyhnete aktualizácii svojej stránky alebo jej úplnému opusteniu..

Musíte tiež pamätať na svoje zdroje. Možno budete chcieť byť na každej platforme sociálnych médií a dokonca si ich všetky užiť, ale máte čas na ich neustále aktualizovanie.?

Pri zvažovaní stratégií uvedených nižšie nezabudnite, že chcete vyskúšať tie, ktoré…

 • … vám umožní osloviť ideálneho publika. Propagácia vášho blogu na Twitteri nemá žiadny význam, ak tam nie je žiadny z vašich potenciálnych čitateľov.
 • … sa vám to páči alebo vám to vôbec nevadí. Nenúťte sa robiť taktiku, ktorú budete nenávidieť, pretože vám to zaberie zábavu z blogov. Pravdepodobne bude jesť veľa času, najmä ak máte sklon odkladať úlohy, ktoré sa vám nepáčia.
 • … máte prostriedky na dôslednú údržbu, či už to znamená čas na to, aby ste to urobili sami, alebo peniaze na najatie niekoho, kto to urobí za vás.

Najprv vyskúšajte iba jednu alebo dve stratégie. Ak pomáhajú rozširovať publikum vášho blogu, držte sa ich. Ak nie, zanechajte to a skúste namiesto toho inú taktiku. Ak všetko vyskúšate naraz, budete sa nielen nosiť riedko, ale bude ťažké povedať, ktoré taktiky fungujú a ktoré nie..

V tejto súvislosti uvádzame niekoľko marketingových stratégií, ako rozšíriť čitateľnosť svojho blogu.

Sociálne médiá

Sociálne médiá a blogovanie idú ruka v ruke. Mnoho vašich návštevníkov bude od vás očakávať, že budete na sociálnych médiách, čo im uľahčí držať krok so všetkými vašimi najnovšími príspevkami a aktualizáciami a môžete ľahko osloviť aj nových čitateľov..

Facebook

Facebook je stále najobľúbenejšou platformou sociálnych médií. Podľa prieskumu Pew Research používa 71% dospelých, ktorí používajú internet, Facebook, takže mať stránku pre váš blog bude ľahké zostať v kontakte s publikom a spojiť sa s novými čitateľmi..

Tipy na propagáciu svojho blogu na Facebooku:

 • Vytvorte si pre svoj blog stránku na Facebooku – nepoužívajte iba svoj osobný profil. Stránky Facebooku prinášajú množstvo výhod vrátane užitočnej analýzy vášho publika.
 • Väčšina odborníkov v oblasti sociálnych médií súhlasí s tým, že uverejňovanie príspevkov 2-3 krát denne je ideálne.
 • Obrázky a videá sú v priemere viac interaktívne ako textové aktualizácie.

cvrlikání

Twitter je druhá najobľúbenejšia platforma sociálnych médií a predstavuje skvelý spôsob, ako zostať v kontakte so svojimi čitateľmi a osloviť nových.

Tipy na propagáciu vášho blogu na Twitteri:

 • Vyhľadajte a sledujte relevantných používateľov, ktorí zodpovedajú vášmu ideálnemu popisu publika.
 • Zaujímajte sa často o odpovede, opätovné zapojenie a interakciu.
 • Propagujte ďalší hodnotný súvisiaci obsah, nielen váš vlastný.
 • Nebojte sa niekoľkokrát tweetovať ten istý blogový príspevok a tweetovať svoje archívy, aby ste oslovili nových čitateľov.
 • Obrázky získavajú viac zapojenia ako iba textové tweety.
 • Zvážte pripojenie sa k svojmu výklenku alebo začatie chatu na Twitteri.
 • Vo svojich tweetoch použite vhodné značky hashtag.

LinkedIn

LinkedIn môže byť vynikajúcim nástrojom na propagáciu obchodných blogov alebo blogov zameraných na profesionálne publikum.

Tipy na propagáciu vášho blogu na LinkedIn:

 • Zdieľajte svoje príspevky na blogu ako aktualizácie od spoločnosti LinkedIn alebo experimentujte s publikovaním platformy LinkedIn na zdieľanie obsahu.
 • Propagujte svoje firemné príspevky na firemnej stránke.
 • Zvážte pridanie pozície „Správca blogov“ alebo „Editor blogov“ do svojho profilu a predvádzanie najlepších príspevkov ako príloh médií alebo pridanie príspevkov do sekcií publikácií vo vašom profile.

pinterest

Pinterest je vynikajúci vizuálny spôsob zdieľania vašich blogových príspevkov. Uistite sa, že máte pri každom príspevku zaujímavý a pútavý obrázok a ste pripravení ísť.

Tipy na propagáciu vášho blogu na Pintereste:

 • Pomocou nástrojov ako Canva alebo PicMonkey môžete vytvárať obrázky alebo pridávať text k fotografiám vrátane názvu príspevku, názvu blogu a dokonca aj skrátenéhoURL.
 • Komunikujte s ostatnými a budujte svoju Pinterestovú sieť sledovaním tabuliek a obľubovaním a komentovaním kolíkov.
 • Zvážte spustenie zdieľanej tabule, aby ste mohli spolupracovať s ostatnými blogermi.

Google+

Google+ je populárna a užitočná platforma sociálnych médií, najmä pre technologické blogy. Ak vaše aktualizácie získajú veľa hodnotení +1, môže vám pomôcť pri hodnotení rebríčka vyhľadávacích nástrojov, čo vám pomôže nájsť ešte viac čitateľov..

Tipy na propagáciu svojho blogu na Google+:

 • Zakrúžkujte a zapájajte sa do ľudí so súvisiacimi záujmami.
 • Obrázky a multimédiá majú tendenciu získavať väčšiu angažovanosť ako príspevky iba pre text.
 • Využite možnosti formátovania. * Tučným písmom použite * hviezdičky a kurzívou _underlines_.
 • Nezabudnite do svojich aktualizácií pridať značky hasht.

Networking

Dobrá staromódna sieť je ďalším spôsobom, ako rozšíriť svoje publikum blogov.

Niektorí ľudia môžu považovať „vytváranie sietí“ za špinavé slovo, ale nemusí to znamenať falošnú potrebu alebo používanie ľudí vo svoj vlastný prospech. Vytváranie sietí v skutočnosti znamená iba spoznať nových ľudí a rozvíjať skutočné, vzájomne prospešné vzťahy.

Ak chcete systematicky rozvíjať sieť na rozšírenie svojho blogu, postupujte takto:

 1. Identifikujte vplyvných ľudí vo vašom výklenku. Môžete to urobiť vyhľadaním súvisiacich blogov alebo hľadaním ľudí na sociálnych médiách.
 2. Dozviete sa o nich. Prihláste sa na odber svojho blogu a sledujte ich na sociálnych médiách.
 3. Nasadnite ich radar. Zanechajte na svojom blogu premyslené a užitočné komentáre a začnite s nimi komunikovať na sociálnych sieťach. Buď iba svojim skutočným ja – nepotrebuješ falošnú lichotku alebo falošnosť.
 4. Rozvíjať vzťah. Zahoďte im e-mail alebo požiadajte o rozhovor s nimi pre svoj blog. Spoznajte ich a buďte nápomocní.

Hosťovanie blogov

Ďalším populárnym spôsobom, ako propagovať čokoľvek online, je hosťovanie blogov.

Hosťovské blogovanie bolo jednou z najpopulárnejších stratégií na zvýšenie návštevnosti vášho blogu alebo webových stránok.

Keďže však obchodníci spoločnosti Skeezy začali využívať taktiku a uverejňovanie nekvalitného obsahu, aby zvýšili svoje hodnotenie vo vyhľadávačoch, majitelia blogov sa pri prijímaní obsahu stali opatrnejšími..

Je oveľa jednoduchšie prijať príspevok na blogu, ak už máte vzťah s vlastníkom blogu, takže je to dobrá stratégia na použitie v kombinácii so sieťou.

Tipy na úspešné uverejnenie príspevku hosťa:

 • Urobte svoj výskum. Vedieť, aké témy a štýl písania oslovia publikum.
 • Prečítajte si pokyny pre uverejňovanie príspevkov hostí a nezabudnite ich dodržiavať.
 • Máte zaujímavého autora bio, ktorý láka čitateľov k návšteve vášho blogu.
 • Zvážte vytvorenie špeciálnej vstupnej stránky, ktorá pritiahne týchto návštevníkov na prihlásenie na odber vášho blogu.

SEO

SEO je skratka pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov. Znamená to použitie techník, ktoré pomôžu vášmu blogu umiestniť sa vyššie vo výsledkoch vyhľadávacích nástrojov, čo pomôže čitateľom, ktorí hľadajú váš obsah v službách Google, Bing atď., Ľahšie vás nájsť..

Pokročilé SEO sa môže skomplikovať, ale nemusí to tak byť. Solidné výsledky môžete dosiahnuť len tak, že sa naučíte základy a začleníte ich do každého blogového príspevku.

Vyskúšajte tieto základné tipy pre SEO:

 • Na optimalizáciu svojho blogu môžete použiť doplnok WordPress, napríklad Yoast SEO.
 • Vyberte kľúčové slovo pre každý blogový príspevok pomocou nástroja, ako je io. Použite kľúčové slovo vo svojom názve a vo svojom príspevku.
 • Premenujte svoje obrázky pomocou kľúčových slov namiesto všeobecných mien ako „IMG_3298“.
 • Použite kľúčové slová pre svoje kategórie a značky blogových príspevkov.
 • Uistite sa, že dizajn vášho blogu reaguje na mobily a funguje dobre na mobilných zariadeniach.
 • Pomalé časy načítania môžu poškodiť vaše hodnotenie, takže sa uistite, že sa váš blog načíta rýchlo.

Všeobecne platí, že ak poskytujete užitočný a kvalitný obsah, na ktorý ľudia odkazujú a na ktorom hovoria na sociálnych sieťach, pomôže to vylepšiť hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. Časté uverejňovanie nového obsahu a aktívna účasť na sociálnych sieťach vám tiež pomôže umiestniť sa vyššie.

Vitajte v blogosfére!

Blogy sa mohli začať ako online časopisy, ale budovanie úspešného blogu si dnes vyžaduje oveľa viac úsilia a tvrdej práce, ako písať do denníka..

Dúfame, že tento sprievodca uľahčí začiatok vašej cesty a nastaví vás na ceste k úspechu v blogovaní.

Blogovanie môže byť náročná práca, ale tiež veľmi prospešná. Či už máte v úmysle podeliť sa o svoje vášne s rovnako zmýšľajúcim publikom alebo rozšíriť svoju zákaznícku základňu pre svoje podnikanie, prajeme vám to najlepšie!

glosár

 • zálohy: Záloha je samostatná kópia vášho webu uložená na inom mieste. Zálohy sa zvyčajne vytvárajú v pravidelných intervaloch, napríklad denne alebo týždenne. V prípade, že sa na vašom webe niečo stane, môžete ho obnoviť pomocou záložných súborov.
 • Šírka pásma: V web hosting, šírka pásma je meranie kapacity vášho webu na prenos údajov, zvyčajne dané ako rýchlosť za sekundu. Čím vyššia je vaša šírka pásma, tým rýchlejšie bude váš web.
 • blog: Web, ktorý sa pravidelne aktualizuje o nový obsah, ktorý sa nazýva blog príspevky. Zníženie „denníka“ blogov sa pôvodne začalo ako druh denníka online.
 • Kategórie: WordPress umožňuje usporiadať všetky svoje blogpríspevky do jednej alebo viacerých kategórií, typ štítka témy, ktorý môžete vytvoriť.
 • CMS: Systém pre správu obsahu. Softvérová aplikácia určená na spustenie webovej stránky alebo blog.
 • CSS: Kaskádové štýly. Jazyk, ktorý sa používa na úpravu vzhľadu a formátovania HTML obsah.
 • databázy: Softvérové ​​aplikácie na blogovanie, ako napr WordPress použitie MySQL databázy na uloženie všetkých údajov vášho blogu vrátane všetkých vašich blogpríspevky, nastavenia, autorské životopisy, atď.
 • vyhradený server hosting: Typ web hosting kde je váš web jediný hostený na jednom serveri server, a zdroje servera nemusíte zdieľať s webmi iných zákazníkov.
 • doména: Doména je hlavná adresa webových stránok, napríklad www.example.com alebo www.example.org.
 • registrátor domény: Spoločnosť alebo organizácia, ktorá predáva doména registrácie (napr. www.example.com), zvyčajne za ročný poplatok.
 • zápätie: Spodná časť webovej stránky po hlavnom obsahu. v WordPress, Obsah päty sa dá často prispôsobiť pomocou miniaplikácie, v závislosti na tom, čo téma tvoj blog použitie.
 • hosťovaný blog: blogy možno rozdeliť na dva typy: hostované alebo self-hostované. Poskytované hosťované blogové služby web hosting pre teba. Hosťované platformy blogov môžu byť pre začiatočníkov ľahšie, pretože sú potrebné menšie technické znalosti, ale môžu obmedzovať vašu flexibilitu a možnosti.
 • hosting: pozri web hosting
 • HTML: Hyper Text Markup Language. Štandardný jazyk, ktorý sa používa na vytváranie webových stránok.
 • MySQL: Typ databázy manažérsky systém. WordPress a mnoho ďalších CMSes používať databázy MySQL na uloženie všetkých vašich súborov blog dáta.
 • PHP: PHP: Hypertext Preprocessor (rekurzívny backronym; predtým sa používal skratka „Personal Home Page“). Programovací jazyk, ktorý sa používa na vytváranie dynamických webových stránok, ktoré sú generované za behu pri každej návšteve. WordPress a mnoho ďalších CMSes sú napísané v PHP.
 • zapojiť: Správanie a funkcie WordPress softvér na a self-hostovanéblog Inštalácia doplnkov sa dá zmeniť alebo pridať rôznymi spôsobmi.
 • post meta: Informácie o a blogpošta, vrátane autora, dátumu jeho uverejnenia a všetkých použiteľných Kategórie a tagy.
 • pošta: jednotlivý článok alebo časť obsahu a blog pošta.
 • registrátor: pozri registrátor domény
 • blog s vlastným hosťovaním: blogy možno rozdeliť na dva typy: hostil alebo hosťované. S blogom, ktorý hosťujete, si kúpite svoj vlastný web hosting a nainštalujte si CMS zvolený softvér. Hoci spustenie blogu s vlastným hosťovaním vyžaduje viac technických znalostí, poskytuje vám kontrolu nad všetkými aspektmi vašich webových stránok.
 • SEO: Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja. Postupy, ktoré pomáhajú webovým stránkam umiestniť sa vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja vyššie.
 • server: Webový server je typ počítača, ktorý ukladá a dodáva webové stránky na iné zariadenia (napríklad na telefón alebo domáci počítač)..
 • zdieľaný hosting: Typ web hosting kde sa nachádza váš web server ako webové stránky iných zákazníkov. Zdielaš Šírka pásma a skladovanie s ostatnými webovými stránkami na rovnakom serveri.
 • sidebar: Väčšina návrhov webových stránok obsahuje stĺpec na ľavej alebo pravej strane hlavného obsahu. Bočné panely často obsahujú obsah, ako sú ponuky, vyhľadávacie polia, autor alebo blog informácie, Kategórie a tagy, atď. môžete použiť miniaplikácie v WordPress a prispôsobte obsah svojho bočného panela.
 • skladovanie: Pri webhostingu potrebujete úložný priestor pre všetky súbory webových stránok. Rovnako ako v domácom počítači, väčšie súbory, ako sú obrázky alebo videá, zaberajú viac miesta ako textové súbory.
 • tagy: WordPress vám umožňuje označiť váš blogpríspevky s ľubovoľným počtom značiek. Značky pomáhajú čitateľom ľahkú navigáciu vo vašom blogu a nájdenie súvisiacich blogových príspevkov kliknutím na odkaz značky, čím zobrazíte všetky ďalšie príspevky s rovnakou značkou..
 • téma: V mnohých CMSes, počítajúc do toho WordPress, vzhľad svojho webu si môžete prispôsobiť nainštalovaním rôznych tém alebo dokonca vytvorením vlastného.
 • TLD: Doména najvyššej úrovne. Rozšírenie alebo koniec a doména. Najbežnejšou TLD je .com, ale existuje mnoho ďalších vrátane .org, .gov, .info, .biz, atď. Existuje tiež veľa TLD špecifických pre jednotlivé krajiny vrátane .us pre Spojené štáty, .uk pre Spojené kráľovstvo. .jp pre Japonsko alebo .lyby pre Líbyu.
 • URL: Uniform Resource Locator. Adresa webovej stránky, napríklad www.example.com/kategória/stranka123.
 • Hosting VPS: Hosting virtuálneho súkromného servera. Typ web hosting kde jeden server je rozdelená na viacero virtuálnych serverov, čo vám poskytuje prístup k ďalším Šírka pásma a skladovanie. O krok vyššie zdieľaný hosting.
 • web hosting: Všetky webové stránky vrátane blogov musia byť hostené na serveri server aby boli prístupné na webe. Webhostingové spoločnosti poskytujú na svojich serveroch priestor, zvyčajne za mesačný poplatok. Existuje mnoho rôznych typov webhostingu, vrátane zdieľaný hosting, Hosting VPS, a vyhradený server hosting.
 • Ochrana osobných údajov domény Whois: Každý registrovaný doména a informácie o tom, kto ich zaregistroval, sú zahrnuté do verejne prístupnej databázy online. Ochrana osobných údajov je väčšinou poskytovaná služba registrátori domén ktorý skryje vaše osobné údaje (vrátane vášho mena, poštovej adresy, telefónneho čísla a e-mailovej adresy) z verejnej databázy a nahradí ich web hosting informácie o spoločnosti.
 • widget: WordPress používa systém drag-and-drop widgety, ktoré vám umožňujú ľahko prispôsobiť vzhľad a obsah vášho blog bez vyžadovania akýchkoľvek znalostí kódovania.
 • WordPress: A CMS to je jedna z najpopulárnejších platforiem pre spustenie blog.
 • WYSIWYG: To, čo vidíte, je to, čo dostanete (skratka sa označuje ako „wizzy-parochňa“). Typ nástroja na úpravu textu na písanie a úpravu textu, obrázkov a iného obsahu na webe pomocou jednoduchého rozhrania bez toho, aby ste sa museli učiť kódovať..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me