Parkovanie domény Sedo v roku 2020: Čo hovoria recenzie klientov s parkovaním domény Sedo?

Sedo – Trh doménových mien

Sedo.com je jedným z najväčších trhov s názvami domén na internete a každý mesiac uľahčuje v priemere 3 500 predajov názvov domén.


Podľa čísel

Činnosti na trhu spoločnosti Sedo sú pôsobivé.

  • Viac ako 6 miliónov USD mesačný objem predaja
  • Viac ako 2 milióny používateľov
  • K dispozícii je viac ako 18 000 000 domén

Predaj domén so serverom Sedo

Sedo ponúka niekoľko možností predaja doménových mien.

Kúp teraz – pevná cena

Najjednoduchší spôsob, ako predať doménu na serveri Sedo, je stanoviť cenu „kúpiť teraz“. To umožní potenciálnym kupujúcim presne vedieť, čo hľadáte pre názov domény.

Niektorí ľudia sa obávajú, že budú týmto spôsobom cenu svojej domény príliš nízke, a preto radšej používajú funkciu „Vytvoriť ponuku“ (pozri nižšie). To je zvyčajne nesprávny spôsob.

Kupujúci majú tendenciu ponúknuť nižšie ceny – to je univerzálny fakt, pretože každý vždy hľadá dohodu. Nastavením vlastnej ceny „Kúp teraz“ môžete za svoju doménu pripísať prémiu.

Ak máte obavy, že menej ľudí bude chcieť kúpiť doménu z dôvodu zdanlivo „pevnej“ ceny, tak sa nemusíte – domény „Kúpiť teraz“ na serveri Sedo budú zakúpené trikrát častejšie ako domény „ponúknuť ponuku“. Väčšina kupujúcich považuje domény „Kúpiť teraz“ za ľahšie dostupné; vedia, čo sa pýtajú a či sú ochotní zaplatiť. Toto zjednodušenie výrazne urýchľuje proces predaja domény.

Vytvorte ponuku

Zložitejší prístup – ale taký, ktorý môže potenciálne priniesť vyššie výnosy, najmä v zriedkavých alebo prémiových doménach – je možnosť „Make Offer“.

Pri tomto spôsobe predaja sú doménové mená uvedené v databáze spoločnosti Sedo bez pevnej ceny, ale skôr tlačidla „Urobiť ponuku“, ktoré potenciálnym kupujúcim umožňuje kontaktovať vás s ich ponukou..

Toto je zdĺhavejší a komplikovanejší proces.

Priama aukcia

Ak sa chcete pokúsiť získať najvyššiu možnú cenu za doménové meno, môžete spustiť priamu aukciu.

Pri priamej aukcii uvedie spoločnosť Sedo názov vašej domény na svojej domovskej stránke a v relevantných výsledkoch vyhľadávania. Môžete nastaviť minimálnu (rezervnú) cenu. Aukcie prebiehajú týždeň.

Za uskutočnenie aukcií spoločnosť Sedo účtuje nevratný poplatok – ak svoju doménu nepredáte, zaplatíte ju predvečer. Z tohto dôvodu a obmedzeného časového rámca aukcií je táto možnosť pravdepodobne len dobrý nápad s prémiovými názvami domén, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou predajú..

Aukcie na trhu

V skutočnosti môžete tieto rôzne možnosti skombinovať do služby, ktorú spoločnosť Sedo nazýva „Aukcia trhu“. Funguje to takto: Akonáhle dostanete ponuku na doméne, môžete začať aukciu. Existujúca ponuka sa stáva minimálnou (rezervnou) cenou.

Ak neprišli žiadne ďalšie (vyššie) ponuky, predaj je stále zaručený, ale existuje šanca, že dostanete vyššiu ponuku a zarobíte ešte viac.

Sprostredkovateľské služby

Jednotlivé kvalifikované domény (tj vysoko kvalitné doménové mená) sú oprávnené na špecializované sprostredkovateľské služby. Týmto prístupom odborníci domény Sedo aktívne predávajú vaše doménové meno aktívnym investorom. Väčšina názvov domén sa na túto službu nekvalifikuje, ale môže byť najlepšou voľbou pre veľmi zriedkavé názvy domén.

Sedo MLS

Všetky doménové mená registrované na predaj na serveri Sedo.com sú k dispozícii aj veľkej sieti registrátorov prostredníctvom systému, ktorý nazývajú služba sedoMLS (Multiple Listing Service). Táto služba umiestni zoznam vašich domén na viac ako 650 registračných miest domén.

Zdá sa, že ešte nemáme žiadne recenzie pre Sedo Domain Parking.

Nákup domén so serverom Sedo

Ak chcete kúpiť doménu, Sedo to robí veľmi jednoduchým. Majú robustný vyhľadávací nástroj, ktorý vám umožní nájsť hľadané meno, ako aj stovky či tisíce alternatívnych názvov domén. Ak doména, ktorú hľadáte, nebola zaregistrovaná, môžete ju okamžite zaregistrovať z výsledkov vyhľadávania. Ak nie je na zozname Sedo, môžete požiadať makléra, aby vám pomohol dokončiť predaj. Ak ste aktívnym investorom, ktorý chce rozšíriť svoje portfólio o mnoho prémiových doménových mien, môže vám pomôcť aj špecialista spoločnosti Sedo.

zdroje

Sedo je tiež vysoko kvalitným poskytovateľom dôležitých informácií z odvetvia.

Pretože spracovávajú toľko transakcií s názvami domén, majú jedinečný pohľad na trendy v určovaní cien doménových mien. Kupujúci, predajcovia a investori doménových mien môžu prehľadávať svoje verejné štatistiky s podrobnými údajmi o priemerných a najvyšších predajoch jednotlivých TLD, ako aj o počtoch objemov predaja a ďalších údajoch..

Udržiavajú komplexnú knižnicu informácií o doméne vrátane článkov o zákone o doméne. Taktiež majú k dispozícii odborníkov z oblasti domén, aby odpovedali na otázky.

zhrnutie

Sedo je jedným z najväčších trhovísk s názvami domén. Každý, kto sa vážne zapája do odvetvia doménových mien, by bolo múdre stráviť nejaký čas skúmaním svojich služieb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me