Hetzner Online v roku 2020: Čo hovoria recenzie klientov Hetzner online?

Hetzner Úvod

Hetzner je nemecká hostingová spoločnosť so sídlom v Gunzenhausene v Bavorsku. Hostiteľ ponúka zdieľaný webhosting, dedikované servery, virtuálne súkromné ​​servery (VPS), kolokáciu, ako aj spravované servery a ďalšie služby..


Hetzner začal ako rodinný podnik. Teraz je to spoločnosť s približne 200 zamestnancami na plný úväzok, stále jej však predsedá jej zakladateľ Martin Hetzner. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 1997 av súčasnosti prevádzkuje dva parky dátových centier vo Falkensteine, Vogtlande a Norimbergu. Sídlo spoločnosti je Gunzenhausen, Bavorsko.

Od polovice roka 2015 je globálny trhový podiel spoločnosti Hetzner 1,28, čo ju stavia za Amazon Web Services, ale pred SoftLayer.

služby & špecializácie

zdieľané

Hetzner ponúka štyri rôzne plány zdieľaného hostenia, počnúc plánom s jednou doménou a 2 GB úložného priestoru. Nasledujúce tri plány ponúkajú po 5, 10 a 20 doménach, s 10 GB, 25 GB a 50 GB úložného priestoru. Tieto plány tiež prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma. Spoločnosť neponúka úplne ?? neobmedzene ?? plány ?? všetky jeho zdieľané plány prichádzajú s jasnými obmedzeniami ukladania.

Oddaný

Jednou zo špecialít spoločnosti Hetzner sú špecializované servery a ponúkajú viac ako tucet rôznych plánov, z ktorých si môžete vybrať. Plán vstupnej úrovne prichádza s jednou adresou iPV4 a podsiete IPv6 a 960 Gb / s teoretickej šírky pásma.

Zdá sa, že servery sú založené výlučne na procesoroch Intel, ale balíky základnej úrovne sa spoliehajú skôr na stolné procesory Intel Core ako na čipy Xeon. Na druhej strane spektra ponúka Hetzner množstvo serverov Dell PowerEdge založených na šesťjadrových a osemjadrových procesoroch Xeon s až 128 GB pamäte DDR4..

Spoločnosť Hetzner ponúka aj tri plány virtuálnych súkromných serverov, počnúc cenovo dostupnou jedno-jadrovou ponukou s 1 GB pamäte a 25 GB úložného priestoru na pevnom disku. Spoločnosť tiež ponúka šesť spravovaných serverov založených na procesoroch Intel Core a Intel Xeon. Ukladací priestor SSD je k dispozícii na spravovaných serveroch, čo nie je prípad virtuálnych serverov.

kolokácie

Hetzner okrem tradičného hostingu ponúka aj služby kolokácie. Môžete si vybrať z troch rôznych úrovní (1/3 stojana cez plný stojan s pokročilým chladením napájacieho zdroja). Hetzner tiež poskytuje služby registrácie domén a predáva SSL a certifikáty (Thawte a RapidSSL).

Hetznerova infraštruktúra

Okrem svojich európskych dátových centier, ktoré sa nachádzajú vo Falkensteine ​​a Norimbergu, Nemecko, prevádzkuje spoločnosť Hetzner aj dátové centrá v Midrand a Cape Town v Južnej Afrike. Tieto zariadenia prevádzkuje jej juhoafrická dcérska spoločnosť.

Väčšina dátových centier spoločnosti Hetzner je navrhnutá a prevádzkovaná interne. Ich zariadenia využívajú viacnásobné redundantné uplinky, vrátane optických spojení do Norimbergu a Frankfurtu. Európske datacentrá spoločnosti Hetzner sú tiež prepojené na internetovú burzu Deutscher Commercial Internet Exchange (DE-CIX) prostredníctvom prepojenia 200 Gbps..

Spoločnosť sa zaviazala využívať obnoviteľné zdroje energie a pri dodávaní svojich dátových centier sa spolieha na vodnú energiu.

Fakturácia, podpora a služby zákazníkom

Aj keď spoločnosť Hetzner sídli v Nemecku, ponúka podporu a technickú dokumentáciu v nemčine a angličtine.

Hetzner sa spolieha na rôzne formy podpory. E-mailová podpora je k dispozícii prostredníctvom automatizovaného podporného robota alebo prostredníctvom konsoleH. K dispozícii je aj tradičná e-mailová podpora. Pokiaľ ide o telefonickú podporu, spoločnosť uvádza viac ako desať rôznych čísel, všetko v Nemecku. Možno ich použiť na priamy kontakt s určitými oddeleniami, ako sú účtovníctvo, registrátor domény, spravovaná serverová kancelária alebo dedikované servery v rôznych dátových centrách..

Aj keď rozhodnutie uviesť zoznam rôznych čísel a umožniť používateľom nadviazať kontakt s rôznymi oddeleniami je určite dobrý nápad, mali by ste mať na pamäti, že čísla nie sú bezplatné a že väčšina z nich je k dispozícii iba počas úradných hodín. v Nemecku. Jedinou výnimkou sú dátové centrá, ku ktorým sa môžete dostať nepretržite, sedem dní v týždni.

K dispozícii je množstvo platobných možností a fakturačných cyklov. Nemusíte sa zaviazať k zdĺhavému plánu, aj keď chcete získať dedikovaný server.

zabezpečenia & Monitorovanie servera

Hetzner neposkytuje tradičnú záruku dostupnosti, ale podľa nezávislých zdrojov bola celková doba prevádzky spoločnosti za posledných päť rokov 99,99%.

zhrnutie

Zatiaľ čo spoločnosť Hetzner ponúka niekoľko rôznych služieb, väčšina z jej zamerania je ponúkanie dedikovaných serverov. Aj keď sa to považuje za poskytovateľa vyhradeného servera s rozpočtom, Hetzner ponúka množstvo atraktívnych plánov, najmä ak ste na trhu cenovo dostupného a malého servera..

Za zmienku tiež stojí, že Hetzner používa vo väčšine svojich plánov relatívne čerstvý hardvér. Úložisko SSD je voľba na všetkých dedikovaných serveroch. Toto je snáď Hetznerov najväčší predajný bod; nemusíte tráviť šťastie, aby ste získali najnovšie technológie, pretože ponúkajú najnovší hardvér vo všetkých plánoch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map