Najlepszy hosting Silverlight: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting Silverlight

Microsoft Silverlight umożliwia tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych bogatych w multimedia. Jednak większość przeglądarek nie obsługuje już Silverlight i nie wszystkie hosty obsługują również środowisko programistyczne.


Jeśli masz już hostowaną aplikację Silverlight, potrzebujesz hostingu Windows z obsługą ASP. Większość planów hostingowych – w tym współdzielonych i VPS – działa na Linuksie, więc musisz sprawdzić hosting oparty na systemie Windows. 

Przyjrzymy się bliżej następującym hostom, ale jeśli się spieszysz, oto nasze pięć najlepszych typów hostingu Silverlight:

 1. Hosting A2
  – Szybkie serwery i gwarancja dostępności przez 99,9% czasu
 2. Liquid Web
 3. HostWinds
 4. WinHost
 5. MochaHost

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla Silverlight?

Przeanalizowaliśmy setki hostów internetowych i umieściliśmy na liście tych, którzy zapewniają hosting Windows. Wybraliśmy plany z dużym czasem sprawności, wsparciem i przyzwoitą alokacją zasobów.

Z tej listy wybraliśmy hosty o najwyższych ocenach klientów.

Co to jest Silverlight?

Struktura aplikacji Silverlight firmy Microsoft została zaprojektowana w celu ułatwienia dostarczania treści multimedialnych, a także pomocy w kodowaniu bogatych w funkcje interfejsów użytkownika (UI) i innych wciągających elementów projektowania stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Bogate aplikacje przeglądarki internetowej

Silverlight jest frameworkiem do tworzenia aplikacji internetowych firmy Microsoft.

Służy do tworzenia bogatych multimediów w przeglądarce internetowej. Można go również używać do tworzenia aplikacji dla systemu Windows Phone.

Przeglądarki internetowe (i ogólnie Internet) nie były pierwotnie przeznaczone do uruchamiania aplikacji.

Zostały one zaprojektowane na początku do przeglądania i (w ograniczonym zakresie) manipulowania dokumentami tekstowymi.

Oczywiście przeszliśmy długą drogę od pierwszych dni Internetu i oczekujemy, że będziemy w stanie zrobić prawie wszystko w przeglądarce internetowej, od sprawdzania poczty e-mail po oglądanie filmów i granie w gry.

Niestety, podstawowa technologia przeglądarek internetowych jest nadal nastawiona na podejście skoncentrowane na dokumentach, a nie na aplikacjach.

Istnieje wiele podejść do rozwiązania tego problemu, przy czym SilverLight jest rozwiązaniem oferowanym przez Microsoft.

Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight to próba wprowadzenia możliwości aplikacji komputerowej do przeglądarki internetowej.

Działa jako wtyczka przeglądarki, która następnie rozszerza możliwości przeglądarki do wyświetlania bogatych w multimedia, interaktywnych treści. Aplikacje Silverlight są dostarczane przez Internet jak statyczne pliki multimedialne, a następnie uruchamiane przez wtyczkę przeglądarki.

Aplikacje klienckie Silverlight zazwyczaj komunikują się z aplikacją po stronie serwera utworzoną w Silverlight lub .NET.

Rozwijanie za pomocą Silverlight

Aplikacje Silverlight są budowane zupełnie inaczej niż inne strony internetowe i większość aplikacji internetowych.

Graficzny interfejs użytkownika aplikacji (GUI) definiuje się za pomocą Extensible Application Markup Language (XAML), a logikę sterowania aplikacją można zapisać w jednym z kilku języków .NET (C #, VB.NET, J # itp.).

Dodatkowo dokument XML można załadować do DOM i manipulować w sposób podobny do AJAX.

Silverlight jest zasadniczo podzbiorem struktury aplikacji .NET, więc narzędzia programistyczne działające dla platformy .NET będą działać dla Silverlight, w tym Eclipse i Microsoft Visual Studio.

Funkcje Silverlight

Aplikacje Silverlight są wbudowane we w pełni funkcjonalne języki programowania, a prawie każdą bibliotekę DLL można skompilować w dostarczaną przez Internet aplikację Silverlight.

Tak więc możliwości funkcji aplikacji są naprawdę nieograniczone.

Silverlight zapewnia łatwą, wbudowaną obsługę wielu funkcji, które są szczególnie przydatne w bogatej, interaktywnej aplikacji opartej na przeglądarce.

 • Płynne przesyłanie strumieniowe IIS zapewnia obsługę multimediów przesyłanych strumieniowo w wysokiej rozdzielczości.

 • PivotViewer to potężny zestaw narzędzi do pracy z dużymi zestawami danych, zapewniający interaktywne funkcje wizualizacji i manipulacji.

 • SketchFlow, część Blend dla Visual Studio 2013, to iteracyjne narzędzie do tworzenia ramek i scenariuszy do szybkiego prototypowania aplikacji.

 • Silverlight Deep Zoom zapewnia niewiarygodnie płynne, szybkie i nieskończenie skalowalne głębokie zbliżenie i eksplorację wizualną.

 • Pixel Shader zapewnia szeroką gamę wbudowanych funkcji, konfigurowalne efekty wizualne, takie jak cienie i rozmycie. Pozwala także pisać własne efekty.

 • Obsługa szerokiej gamy formatów audio i wideo, w tym kodeków innych firm.

 • Grafika 3D

 • Skórkowanie i stylizacja

Obsługiwane platformy

Wtyczka przeglądarki Silverlight jest obsługiwana w kilku przeglądarkach dostępnych w systemie Mac OS X i Windows.

Chrome na Maca nie obsługuje już Silverlight (choć Chrome na Windowsie). Obsługa Opery jest nieoficjalna dla wersji 1 Silverlight i oficjalna dla wersji 2+.

Obecne wersje przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Safari na komputery stacjonarne obsługują Silverlight.

Wsparcie dla Silverlight w systemie Linux zostało zapewnione przez projekt Moonlight, ale ten projekt zatrzymał aktywne opracowywanie i nie jest już obsługiwany.

Kolejna adaptacja do systemu Linux, Pipelight, jest już dostępna. Mimo to wsparcie Silverlight w systemie Linux należy uznać za bardzo zawodne.

Silverlight może być wykorzystywany do tworzenia aplikacji mobilnych na telefony z systemem Windows i urządzenia z systemem Windows Mobile.

Jednak Internet Explorer dla Windows Phone nie obsługuje Silverlight.

Silverlight nie jest również dostępny dla przeglądarek na platformach Android lub iOS.

Alternatywy dla Microsoft Silverlight

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że Silverlight nie jest jedynym sposobem na wprowadzenie bogatych w media, interaktywnych aplikacji do przeglądarek internetowych.

Dostępnych jest wiele innych opcji programistycznych o różnym stopniu obsługi w różnych przeglądarkach.

 • Adobe Flash (dobrze obsługiwany w przeglądarkach komputerowych, ale nie w iOS)
 • Java (dobrze obsługiwana w większości środowisk, ale problemy z aktualizacjami i wersjami często denerwują użytkowników)
 • HTML5, CSS4 i JS (prawie powszechnie obsługiwane, chociaż standardy nie zostały oficjalnie zahartowane)

Microsoft Silverlight Hosting

Aplikacje Silverlight po stronie serwera muszą być uruchamiane na serwerze Windows z obsługą ASP (Active Sever Pages).

Większość planów hostingowych udostępnianych i dyskontowanych (a także większość zarządzanych hostingu i planów VPS również wyższej jakości) działa pod Linuksem, a nie Windows, więc trzeba będzie szukać hostingu opartego na Windows, aby uruchomić aplikację Silverlight.

Zasoby po stronie klienta są zasobami statycznymi i mogą być dostarczane z dowolnego serwera, w tym z sieci dostarczania treści.

kupon hostingowy

Szukasz odpowiedniego hosta Silverlight?
A2 Hosting zdobył pierwsze miejsce w naszych ostatnich testach szybkości i wydajności. Ich plany Windows obsługują Silverlight i są dostarczane z Plesk oraz nieograniczoną ilością miejsca i transferu. W tej chwili możesz zaoszczędzić nawet do 50% na tych planach, korzystając z tego łącza rabatowego
.

Silverlight Często zadawane pytania

 • Jakie są dobre powody, aby używać Silverlight?

  Jeśli używasz Silverlight jako aplikacji do dostarczania treści multimedialnych, jest ona dość skalowalna. Możesz tworzyć multimedia w wielu różnych językach skryptowych, korzystając z szerokiej gamy narzędzi programistycznych. Dostępne są również wtyczki do niemal każdej przeglądarki internetowej na komputery stacjonarne i laptopy, dzięki czemu są bardzo kompatybilne z większością potencjalnych użytkowników.

 • Czy są jakieś powody, aby nie używać Silverlight?

  Największym powodem nieużywania Silverlight do dostarczania aplikacji multimedialnych jest pojawienie się i powszechne użycie HTML5. Ze względu na niemal powszechną akceptację HTML5 jako aplikacji do dostarczania multimediów programy takie jak Silverlight i jego konkurenci (programy Adobe, takie jak Flash i Shockwave, Moonlight itp.) Są obecnie w dużej mierze uważane za przestarzałe jako metoda dostarczania multimediów.

 • Jakie są alternatywy dla Silverlight?

  Najczęściej porównywana alternatywa dla Silverlight to Adobe Shockwave, która nieco różni się od Silverlight tym, że jej celem jest zapewnienie animacji i interaktywności stron internetowych. Obie platformy zostały jednak przyćmione przez przyjęcie programowania HTML5, które sprawia, że ​​pliki multimedialne są w 100% kompatybilne z platformami na komputerach stacjonarnych, przenośnych urządzeniach mobilnych i tabletach. Inne alternatywy dla Silverlight to Unity Web Player – alternatywa dla Mac OS – oraz Moonlight – alternatywa open source dla Linuksa. Jednak korzystanie z HTML 5 jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem do dostarczania we wszystkich systemach operacyjnych i wraz ze zmianami nawyków korzystania z Internetu na platformy mobilne.

 • Czy muszę wiedzieć, jak zaprogramować używanie Silverlight?

  Tak. Jeśli piszesz aplikację, która jest zbudowana do obsługi w Silverlight, musisz być biegły w dowolnym języku programowania .NET. Wiedza o programowaniu w Javascripcie może nie zaszkodzić, jeśli chcesz, aby wtyczka Silverlight aktywowała się również na twoich stronach internetowych. Tworzenie aplikacji za pomocą Silverlight nie jest dla początkującego projektanta lub programisty.

 • Czy muszę się martwić o instalację?

  Twoje obawy dotyczące instalacji Microsoft Silverlight są całkowicie zależne od serwera, na którym próbujesz hostować oprogramowanie. Oczywiście, jeśli hostujesz swoją witrynę lub aplikację, do której chcesz dodać Silverlight na serwerze obsługującym system operacyjny Linux, wystąpią poważne problemy ze zgodnością. Największe wyzwanie, przed którym się tutaj staniesz, związane jest z koniecznością dodania dwóch nowych rozszerzeń plików jako znanych rozszerzeń na serwerze. Aby to zrobić, należy dodać typy MIME dla tych rozszerzeń plików do serwera WWW. Jeśli tego nie zrobisz – Twój serwer Apache nie rozpozna treści Silverlight we właściwy sposób. Zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez Microsoft, Silverlight jest kompatybilny z wersjami Microsoft Server 2012 i 2008, a także był kompatybilny z serwerem 2003, również przed oficjalnym zakończeniem w 2015 roku. Podsumowując: jeśli korzystasz z serwera opartego na Microsoft, masz o wiele mniej powodów do niepokoju niż w przypadku korzystania z innego serwera do hostingu.

 • Czy istnieje powód, aby nie używać kreatora instalacji jednym kliknięciem?

  Nie. Zakładając, że korzystasz z serwera Microsoft i przeglądarki internetowej na serwerze, aby uzyskać dostęp do Silverlight, jest on nadal dostępny do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej Microsoft. Dzięki powszechnej dostępności i akceptacji HTML5 jako standardu obsługującego multimedia, prawdopodobnie musisz mieć bardzo celowy powód, aby zainstalować Silverlight jako aplikację do dostarczania multimediów. Jeśli jednak zdecydujesz się go użyć, pobierz go w taki sam sposób, jak jako odtwarzacz przeglądarki. Może zamieniać się w dwa lub trzy kliknięcia zamiast instalacji jednym kliknięciem, ale nie powinno być żadnych problemów ani powodów, aby z niego nie korzystać.

 • Czy są jakieś dodatkowe zalecenia dotyczące hostingu??

  Jeśli zamierzasz używać Silverlight, zaleca się użycie serwera Windows do hostingu. Często może to prowadzić do wyższych kosztów niż stos Apache lub „LAMP”. Jednak korzystanie ze środowiska hostingowego Windows z pewnością uprości problemy, które napotkasz, próbując go zainstalować i wdrożyć Silverlight do dostarczania multimediów niż korzystanie ze stosu LAMP.

 • Co oznacza hostowanie na własnym serwerze? Nie muszę sam prowadzić serwera, prawda??

  Witryny z własnym hostingiem nie wymagają osobiście posiadania serwera i zarządzania nim w celu hostowania witryny. Zamiast tego samo hostowanie oznacza po prostu, że hosting nie jest zapewniany bezpośrednio przez zespół programistów, który utworzył Silverlight. Aby korzystać z hostowanego systemu dostarczania multimediów, takiego jak Silverlight, musisz zbudować dostawcę usług hostingowych przed zbudowaniem witryny.

 • Czy mogę hostować skrypt multimedialny Silverlight na wspólnym planie hostingowym?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, tak, możesz. Jednak wielu dostawców usług hostingowych ostrożnie zapewnia rootowi dostęp do serwera dla współdzielonych klientów hostingowych. Aby Silverlight działał poprawnie we współdzielonym środowisku hostingowym, musisz upewnić się, że wyżej wymienione rozszerzenia plików są kompatybilne z twoim serwerem. Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych, aby ustalić, czy możesz uzyskać typ dostępu do serwera, którego potrzebujesz, aby poprawnie skonfigurować Silverlight, zanim zaangażujesz się w ograniczenie funkcjonalności witryny. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do plików głównych swojego serwera, możesz skorzystać z Silverlight Streaming, bezpłatnej usługi hostingowej obsługiwanej przez Microsoft, która pozwala na dostarczenie do 10 GB treści.

 • Czy muszę zarządzać hostingiem, aby używać Silverlight jako mojego skryptu multimedialnego?

  Odpowiedź na to pytanie zależy od odpowiedzi na pytanie „ile jesteś gotów wziąć na siebie za utrzymanie swojej witryny?” Im bardziej złożona staje się Twoja witryna z widżetami, wtyczkami, wieloma blogami i zmianami motywów, tym większe będzie zapotrzebowanie na profesjonalnie zarządzany hosting witryn. Hosting współdzielony często zawiera niektóre usługi zarządzane. Jeśli masz dedykowane rozwiązanie hostingowe, usługi zarządzane są prawdopodobnie wymagane w ramach umowy. Aby być uczciwym wobec Silverlight, dzieje się tak w przypadku każdego hostowanego skryptu multimedialnego – nie tylko Silverlight.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map