Najlepszy hosting POP3: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting POP3

POP3 jest najpopularniejszym protokołem e-mail. Jest dostępny z prawie wszystkich hostów, którzy zapewniają wsparcie e-mail. Ale nie wszystkie hosty są równe, jeśli chodzi o hosting POP3.


Oprócz zapewniania POP3, dobry host powinien również posiadać silnych klientów poczty internetowej, dużą ilość pamięci e-mail i duże limity załączników. Ponadto poszukaj hosta, który oferuje dużą (lub nieograniczoną) liczbę skrzynek e-mail.

Poniżej omówimy szczegóły dotyczące najlepszego hostingu POP3, ale na razie oto 5 najlepszych hostów:

 1. SiteGround
  – Świetny hosting z nieograniczoną liczbą e-maili
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. HostPapa

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla POP3?

Przejrzeliśmy naszą bazę danych zawierającą ponad 1500 planów hostingowych i wzięliśmy wszystkie te, które oferowały POP3 wraz ze znacznymi skrzynkami e-mail, dużą ilością miejsca i innymi czynnikami wpływającymi na użycie poczty.

Następnie umieściliśmy je według naszych tysięcy ekspertów i recenzji użytkowników, aby znaleźć najlepszych hostów POP3.

Co to jest hosting POP3?

Adresy e-mail oparte na domenie nadają Twojemu biznesowi atmosferę profesjonalizmu i są łatwe do skonfigurowania i używania, jeśli Twoja usługa hostingowa obsługuje komunikację POP3.

Istnieje wiele usług e-mail, takich jak Gmail i Yahoo !, które zyskały popularność i są wykorzystywane zarówno do celów osobistych, jak i zawodowych. Jednak ze względu na liczbę użytkowników często trudno jest zarezerwować żądany adres, zwłaszcza w dobrze znanej, popularnej usłudze.

Właśnie tam pojawia się Post Office Protocol wersja 3 (POP3). Zamiast nieprofesjonalnego Gmaila lub Yahoo! adres, wraz z cyframi lub pseudonimami, możesz mieć [chroniony e-mailem]

Jak to działa

Kiedy początkowo zaproponowano POP3, był to bardzo prosty protokół, który wymagał zalogowania się na serwerze, pobrania listy wiadomości e-mail, pobrania, a następnie natychmiastowego ich usunięcia.

Ponieważ poczta e-mail stała się bardziej rozpowszechniona, konieczne było ulepszenie podstawowego protokołu POP3, w wyniku czego za pomocą rozszerzeń dodano kilka dodatkowych funkcji. Najważniejsza z nich to zdolność do szyfrowania procesu logowania.

Kolejnym znaczącym rozszerzeniem była możliwość pobierania wiadomości e-mail bez ich automatycznego usuwania, w efekcie korzystanie z serwera POP3 jako kopii zapasowej online wszystkich wiadomości e-mail. Zdobądź nowy komputer lub zmień klientów e-mail, a będziesz mógł natychmiast pobrać ponownie każdy poprzedni e-mail. Aby ułatwić tę funkcję, protokół POP3 został rozszerzony, aby umożliwić identyfikację każdego e-maila za pomocą unikalnego identyfikatora (UID). Te identyfikatory UID można następnie porównać z listą identyfikatorów UID obsługiwanych przez program pocztowy, co umożliwia identyfikację nowych wiadomości e-mail, w przeciwieństwie do starych wiadomości e-mail pozostawionych na serwerze.

Możliwość usuwania wiadomości e-mail starszych niż określony okres była kolejnym rozszerzeniem oryginalnego protokołu POP3, który miał praktyczne zalety dla użytkownika końcowego.

Z biegiem czasu te różne rozszerzenia znacznie poprawiły POP3 w stosunku do podstawowej metodologii łączenia-pobierania-usuwania pierwotnie przewidzianej przez jego twórców. Pomimo tych ulepszeń POP3 nadal zawiera pewne znaczące ograniczenia.

Ograniczenia POP3

Pomimo postępów w modernizacji i rozszerzaniu funkcjonalności POP3, jej naturalna prostota prowadzi do pewnych znaczących niedociągnięć.

Jednym z najważniejszych niedociągnięć POP3 jest brak standaryzacji tego, jakie dodatkowe funkcje i rozszerzenia są obsługiwane na różnych serwerach. Ponieważ podstawowy protokół jest tak prosty, a wiele dodatkowych funkcji jest zapewnianych przez opcjonalne rozszerzenia, każde oprogramowanie serwera POP3 może obsługiwać lub ignorować dowolną kombinację funkcji, o ile obsługiwane są najbardziej podstawowe, podstawowe funkcje.

Kolejnym oczywistym niedociągnięciem jest brak aktualizacji POP3 na różnych urządzeniach. Na przykład, jeśli pobierzesz wiadomość e-mail i odpowiesz na nią z telefonu lub tabletu, będzie ona wyświetlana jako nieprzeczytana po pobraniu tej samej wiadomości e-mail na komputer lub inne urządzenia. Jakiekolwiek działanie, które podjąłeś przy pomocy tego e-maila, będzie widoczne tylko na urządzeniu, którego użyłeś do wykonania tego działania. To sprawia, że ​​POP3 jest mniej niż idealny dla kogoś, kogo przepływ pracy zależy od wielu urządzeń.

To samo dotyczy zakupu nowego komputera lub zmiany klientów poczty e-mail. Jeśli zdecydujesz się ponownie pobrać wiadomość e-mail, zamiast tworzenia kopii zapasowej i przywracania, każda wiadomość e-mail zostanie pobrana i wyświetlona jako nowa, nieprzeczytana wiadomość – niezależnie od liczby przesłanych wiadomości lub odpowiedzi.

Początkowa metodologia POP3 „pobierz-usuń-usuń” jest również widoczna w braku zdolności organizacyjnych po stronie serwera. Jeśli chcesz filtrować i organizować pocztę e-mail, musisz to zrobić w kliencie poczty e-mail. Jeśli uzyskujesz dostęp do swojej poczty e-mail na wielu urządzeniach, jest to kolejny krok, który należy odtworzyć na wszystkich urządzeniach.

Alternatywy

Z powodu ograniczeń POP3 ostatecznie zaproponowano i opracowano konkurencyjny protokół. Tym protokołem był IMAP. Od samego początku IMAP miał na celu zaradzenie niedociągnięciom POP3, kładąc nacisk na dwukierunkową komunikację z serwerem, zamiast filozofii łączenia-pobierania-usuwania, która przenikała POP3.

IMAP zawierał funkcjonalność, która została zaszczepiona na POP3, ale jako część podstawowego protokołu. Doprowadziło to do znacznie bardziej jednolitej implementacji oprogramowania IMAP.

Protokół IMAP i oprogramowanie serwera traktuje również skrzynki pocztowe IMAP jako hierarchię, którą należy powielić na każdym urządzeniu logującym się na to konto. Skonfiguruj konto IMAP na telefonie lub tablecie, a zobaczysz dokładnie te same skrzynki pocztowe, co na komputerze.

IMAP rozwiązuje również problem aktualizacji statusu, włączając różne flagi komunikatów jako integralną część protokołu. Odpowiedz, prześlij dalej lub przenieś wiadomość e-mail, a ta zmiana jest propagowana na wszystkich urządzeniach.

Ta dwustronna komunikacja może jednak wymagać więcej zasobów niż POP3, zarówno dla serwera, jak i klienta.

Dostępność i ceny

POP3 jest prawdopodobnie najbardziej obsługiwanym protokołem e-mail na świecie. Oznacza to, że praktycznie każda firma hostingowa i usługa oferuje bezpłatne wsparcie POP3.

Zalety POP3:

 • Szeroko wspierane
 • Mały ślad zasobów
 • Zwykle za darmo

Cons:

 • Ograniczona funkcjonalność
 • Nie jest idealny do użytku z wieloma urządzeniami
 • Niespójna implementacja między serwerami

Punkty do zapamiętania

POP3 cieszy się powszechnym stosowaniem ze względu na swoją prostotę, niezawodność i łatwość użycia. Pomimo wzrostu IMAP, POP3 nadal jest doskonałym wyborem dla wielu osób.

Jeśli jednak przepływ pracy zależy od wielu urządzeń, IMAP może być lepszym wyborem.

Inne funkcje w e-mailu

 • Przekazywanie poczty e-mail
 • IMAP
 • SMTP
 • Poczta internetowa
 • Listy mailingowe
 • phpList
 • Niestandardowe rekordy MX
 • Listonosz
 • Wiewiórka
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map