Najlepszy hosting poczty internetowej: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting poczty internetowej

Obecnie większość planów hostingowych oferuje wybór klientów poczty internetowej i możliwość tworzenia własnych kont. Ale istnieje duża zmienność w zakresie siły poczty internetowej, która jest dostarczana z różnymi planami hostingowymi.


Tylko niektóre hosty pozwalają ci utworzyć tyle adresów e-mail, ile potrzebujesz. Wiele hostów ogranicza rozmiar załączników, co może stanowić duży problem, jeśli trzeba wysyłać duże pliki multimedialne pocztą e-mail. Wreszcie potrzebujesz dużo miejsca na pocztę e-mail.

Później omówimy najlepszych hostów poczty internetowej, ale jeśli nie interesują Cię szczegóły, oto nasze typy 5 najlepszych hostów poczty internetowej:

 1. SiteGround
  – Nieograniczone konta, świetny hosting i wsparcie w dobrych cenach
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. HostPapa

Jak wybraliśmy najlepsze hosty do poczty internetowej?

Od ponad dekady zajmujemy się branżą hostingową. W tym czasie sprawdziliśmy ponad 1500 planów i opublikowaliśmy recenzje tysięcy rzeczywistych klientów.

Wykorzystaliśmy tę recenzję do oceny hostów, którzy oferowali najwięcej kont e-mail, rozmiary załączników i miejsce do przechowywania.

Hosting poczty internetowej

Hosting poczty internetowej

Co to jest poczta internetowa?

E-mail jest niezbędnym narzędziem komunikacji używanym na całym świecie. Większość dostawców hostingu obejmuje obsługę jednego lub kilku kont e-mail za pomocą swoich pakietów hostingowych.

Znaczenie poczty internetowej

Dostęp do poczty internetowej lub poczty e-mail można uzyskać za pomocą klienta dostępnego tylko w trybie online. Jest to ważne narzędzie dla zapracowanych profesjonalistów, gdy firma w Internecie staje się coraz bardziej mobilny.

Wielu dostawców hostingu obsługuje obsługę poczty e-mail w ramach swoich standardowych pakietów. Jako jedna z wiodących obecnie form komunikacja interpersonalna, e-mail jest niezbędnym elementem prowadzenia udanej strony internetowej i biznesu. Ważną częścią każdej nowoczesnej usługi e-mail jest poczta internetowa.

Czym różni się poczta internetowa od tradycyjnych klientów??

Logowanie do poczty internetowej Tak wygląda ekran logowania przy użyciu poczty internetowej

Tradycyjne klienty poczty e-mail są instalowane na komputerze lub uruchamiane z lokalnego serwera. Z drugiej strony poczta internetowa (jak sama nazwa wskazuje) jest dostępna bezpośrednio z Internetu za pośrednictwem przeglądarki urządzenia.

Poczta internetowa ułatwia przenoszenie poczty „w podróży” bez konieczności instalowania określonej aplikacji. Nie trzeba majstrować przy ustawieniach poczty na komputerze, tablecie lub smartfonie. Wystarczy wpisać adres internetowy podany przez hosta, podać nazwę użytkownika i hasło do konta e-mail i już jesteś!

Funkcjonalność poczty internetowej

Z reguły poczta internetowa ma wiele takich samych funkcji jak standardowa poczta e-mail, w tym komponowanie, odpowiadanie, przekazywanie i obsługa załączników. Oferujemy również bardziej zaawansowanych klientów poczty internetowej zsynchronizowana archiwizacja za pomocą klienta stacjonarnego. Umożliwia to dostęp do lokalnego archiwum z urządzenia mobilnego.

Poczta internetowa to e-mail dostępne za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki takim usługom jak Gmail i Hotmail większość użytkowników sieci zrozumie, jak to działa. Hosty oferują również usługi poczty internetowej, dzięki czemu ich klienci mogą logować się na swoje konta e-mail bez korzystania z oprogramowania pocztowego. Ale poczta internetowa nie jest równa każdemu planowi hostingowemu.

Ograniczenia i dostęp do przeglądarki

Jednak niektórzy klienci poczty internetowej, wymagają stałego połączenia do Internetu, aby funkcjonować. W związku z tym pobieranie lub archiwizowanie wiadomości offline nie wchodzi w grę.

Oznacza to, że możesz nie można czytać poczty offline lub nawet napisać nową wiadomość, ponieważ przeglądarka nie może w tym celu załadować środowiska pocztowego.

Dlaczego warto korzystać z poczty internetowej??

Większość z nas nosi telefon lub tablet, który często łączy się z naszym serwerem e-mail. W określonych odstępach czasu urządzenie może łączyć się ze skrzynką pocztową, wyszukiwać nowe wiadomości i pobierać je na urządzenie.

Może wolisz e-mail Push. Tutaj jest nowa wiadomość pobrane, gdy tylko dotrze. Dzięki IMAP możesz synchronizować Twój widok na wielu urządzeniach.

Dostęp do przeglądarki internetowej i narzędzia

Poczta internetowa jest trochę inna. Umożliwia dostęp do konta e-mail za pomocą przeglądarki internetowej. Firmy hostingowe oferują narzędzia do obsługi poczty internetowej. Możesz dostęp do dowolnej skrzynki pocztowej bez pobierania lub instalowanie czegokolwiek.

Zazwyczaj opcje poczty internetowej znajdziesz w oprogramowaniu panelu sterowania hosta. Tak jest w przypadku wielu hostów cPanel, ale może też być Plesk, lub niestandardowy panel sterowania hosta. Sposób działania systemu poczty internetowej zależy od sposobu, w jaki go host zapewnił.

Plusy i minusy poczty internetowej

Plusy i minusy korzystania z klientów poczty internetowej

Poczta internetowa jest przydatna na koncie z wielu powodów. Po pierwsze, logujesz się przy użyciu prosty formularz: wystarczy wpisać nazwę użytkownika i hasło. Poczta internetowa umożliwia także sprawdzanie wiadomości od gdziekolwiek. Nie jest wymagane instalowanie oprogramowania.

Istnieje również kilka wad korzystania z poczty internetowej, w przeciwieństwie do współczesnych klientów poczty e-mail.

 • Funkcje standardowe;
 • Bezpieczeństwo;
 • Interfejs użytkownika;
 • Nowoczesne funkcje;
 • Adresy URL;
 • Słaby punkt.

Funkcje standardowe

A raczej ich brak. Jeśli masz konto Gmail, możesz być zaskoczony, jak niewiele opcji daje Ci oprogramowanie poczty internetowej Twojego hosta.

Bezpieczeństwo

Znowu lub jej brak. Twoje konto poczty internetowej prawdopodobnie nie jest udostępniane za pośrednictwem bezpiecznego serwera, chyba że skonfigurujesz to z hostem. Podczas pracy z zabezpieczeniami należy zwrócić szczególną uwagę na pocztę internetową.

Interfejs użytkownika

Interfejs poczty internetowej Interfejs użytkownika jest wyjątkowo nijaki, chociaż RoundCube jest lepszym przykładem

Ogólnie wiadomo, że istnieją interfejsy poczty internetowej przestarzały, łagodny i niekoniecznie atrakcyjny. Podczas gdy funkcjonalność jest oczywiście kluczowa, posiadanie atrakcyjnego interfejsu użytkownika jest nadal przyjemnym czynnikiem.

Nowoczesne funkcje

Większość klientów poczty internetowej nie ma nowoczesnych funkcji, takich jak formatowanie HTML. Brakuje również automatycznych odpowiedzi, ustawień zapobiegania i liczników czasu.

Jeśli chcesz przejść na pocztę internetową od nowoczesnych klientów, możesz może być zaskoczony!

Adresy URL

Adres URL dostępu do poczty internetowej Niezgrabne adresy URL utrudniają kopiowanie, przechowywanie lub dostęp

Długi, niechlujny i nieporęczne adresy URL podczas uzyskiwania dostępu do poczty internetowej. Nie jest to przydatne dla nikogo.

Słaby punkt

Prędkości mogą być wolne, w zależności od dostawcy usług hostingowych. Nie jest to oczywiście fakt ogólny, ale może stanowić problem.

Żadna z tych wad nie jest zrywająca, ale sprawiają, że korzystanie z poczty internetowej jest nieco mniej przyjemne.

Rodzaje poczty internetowej

Rodzaje poczty internetowej

Twoje opcje będą się różnić w zależności od hosta. Oto cztery najczęstsze:

 1. Wiewiórka
 2. RoundCube
 3. Horda
 4. SmarterMail
 5. RainLoop
 6. MailPile

Wiele hostów ma również własnych klientów niestandardowych. Rzućmy okiem na 6 wyżej wymienionych klientów poczty internetowej.

Wiewiórka

Poczta internetowa - klient wiewiórki Wiewiórka jest jednym z najbardziej przestarzałych klientów poczty internetowej. Projekt pochodzi praktycznie z lat 90

Squirrelmail ma bardzo prosty interfejs użytkownika. Działa bardzo dobrze na wolnych połączeniach, ale nie jest bardzo łatwy dla oka. Na plus ma to nawigacja zgodna ze standardami branżowymi, dzięki czemu możesz go używać bez wcześniejszego doświadczenia.

RoundCube

Klient poczty internetowej typu open source. Pierwsze stabilne wydanie to opublikowane w kwietniu 2014 r po ośmiu latach rozwoju.

Horda

Poczta internetowa - klient Hordy Horde ma stosunkowo standardowy i funkcjonalny interfejs. Ścisły konkurent RoundCube

Dobrze zaokrąglony klient poczty internetowej, który ma różne dziwactwa, które nie pasują do wszystkich. Działa dobrze, ale wymaga trochę cierpliwości podczas nauki.

SmarterMail

Aplikacja przeznaczona tylko dla systemu Windows dostępne przez Plesk panel sterowania. Nie jest to najbardziej efektowny webmail, ale wystarczą podstawowe funkcje.

RainLoop

Klient poczty internetowej, który nie wymaga uruchomienia bazy danych – ma wbudowane 2FA wraz z uwierzytelnianiem w mediach społecznościowych. Bezpieczeństwo to mniejszy problem.

MailPile

Stosunkowo nowy klient poczty internetowej skoncentrowany na prywatności. Ci faceci priorytetem są szyfrowanie i wrażenia użytkownika z kod open source. Ponownie, jeśli obawiasz się bezpieczeństwa, MailPile jest dobrym wyborem.

Dostęp do twojej poczty internetowej

Dostęp do poczty internetowej za pośrednictwem cPanel Dostęp do poczty internetowej za pomocą cPanel jest niezwykle prosty – wystarczy jedno kliknięcie

Gdy przychodzi czas na zalogowanie się na konto e-mail w poczcie internetowej, masz kilka różnych opcji. Te opcje zależą od wybranego dostawcy hostingu poczty e-mail.

Większość ludzi nie używa swoich kont poczty internetowej jako głównego rozwiązania poczty e-mail. Zamiast tego poczta internetowa stanowi kopię zapasową lub narzędzie do przekazywania wiadomości e-mail.

Dostęp do poczty internetowej za pośrednictwem cPanel

Biorąc to pod uwagę, zazwyczaj można uzyskać dostęp do klienta poczty internetowej za pośrednictwem cPanel hosta lub dowolnego panelu sterowania, który zainstalowali.

Znajdziesz funkcję konta e-mail, a następnie wybierz wybrane narzędzie poczty internetowej (profilowane powyżej). Możesz również uzyskać dostęp do swojego klienta poczty internetowej poprzez nazwę domeny Twojej witryny. Na przykład http://mysite.com/webmail przeniesie Cię na stronę logowania, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail.

Poczta internetowa lub komputer

Klienci poczty internetowej a komputery stacjonarne – Proste porównanie

Większość użytkowników poczty e-mail ma konta e-mail z nowoczesnymi klientami poczty internetowej. Są to Gmail, Hotmail i Yahoo, żeby wymienić tylko kilka. Podczas gdy ci klienci są nadal klasyfikowani jako Webmail, różnią się od tradycyjnych klientów poczty internetowej, dostarczone przez gospodarzy.

Poczta internetowa i komputery stacjonarne – Side-by-Side

Być może drugim najpopularniejszym wyborem do korzystania z poczty e-mail jest klient stacjonarny. Popularne z nich to Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird lub Opera Mail. Rzućmy okiem jak klient stacjonarny wypada w porównaniu z klientem poczty internetowej.

BezpieczeństwoDomeny niestandardoweWiele kontSynchronizacjaDostępPrzechowywanie
Klient stacjonarnyKlienci komputerów stacjonarnych są ogólnie bezpieczni, chociaż polegają również na bezpieczeństwie komputera.W większości przypadków dodawanie domen niestandardowych jest obsługiwane bezpłatnie.Klienci stacjonarni obsługują zarządzanie wieloma kontami.Głównie dostępne, choć proces synchronizacji trwa znacznie dłużej.Tryb offline jest łatwo dostępny do komponowania lub archiwizacji.Obfite miejsce do przechowywania.
Hostuj pocztę internetowąDodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, mogą być ograniczone.Dodanie niestandardowych domen może kosztować dodatkowo, w zależności od dostawcy usług hostingowych i planu.Nie możesz uzyskać dostępu do dwóch kont jednocześnie, nawet jeśli są one objęte tą samą domeną niestandardową lub planem hostingowym.Większość klientów hostingu poczty internetowej ma wsparcie mobilne, dlatego dostęp do konta jest prosty.Musi być podłączony do Internetu, aby móc korzystać z jakichkolwiek funkcji.Ograniczone miejsce do przechowywania, w zależności od konfiguracji i planu u gospodarza.

Obie opcje mają przewagę w niektórych aspektach. Co więcej, użytkownicy chcący wykorzystać to, co najlepsze z obu światów, lewitują w stronę klientów internetowych, takich jak Gmail lub Hotmail.

Jak działają hosting i poczta internetowa?

Wybór klientów Niektóre hosty oferują wybór między klientami poczty internetowej, zarówno przed, jak i po zalogowaniu

Rejestrując się w dostawcy usług hostingowych, będziesz mieć również taką możliwość utwórz adres e-mail specyficzny dla domeny. Znany również jako firmowy adres e-mail.

Tworzenie adresów e-mail za pomocą poczty internetowej

Liczba kont e-mail i powiązanych adresów e-mail, które możesz utworzyć, zależy od Twojego planu hostingowego. Niektóre plany pozwalają na nieograniczoną liczbę kont e-mail, podczas gdy inne są ograniczone w zależności od Twojego planu.

Zazwyczaj większość początkujących dostawców hostingu zawiera takie rzeczy, jak bezpłatna nazwa domeny i powiązane konto e-mail.

Formularz dostępu do konta hostingowego

Twoje konto hostingowe zapewni ci dostęp do klienta poczty internetowej.

Będziesz mógł założyć konto e-mail powiązane z Twoją domeną: przyzwoitą ilość miejsca i możliwość tworzenia wysyłania i odbierania e-maile. Brzmi nieźle.

Czy potrzebuję wsparcia dla poczty internetowej??

Większość z nas ma konto poczty internetowej, do którego możemy uzyskać dostęp w mgnieniu oka – takie jak zapasowe konto Gmail – i możemy szybko wysłać e-maila w kilka sekund.

Ale czy możesz uzyskać dostęp do krytycznych biznesowych wiadomości e-mail w ciągu kilku minut przy użyciu tej samej metody? To jest wciąż przydatne, aby mieć dostęp do poczty internetowej na konta e-mail twojego hosta, nawet jeśli są one podstawowe i trochę nieatrakcyjne.

Nigdy nie wiadomo, kiedy zapomnisz swój telefon, ani nie musisz drukować czegoś w kawiarni internetowej w biegu.

Inne sposoby uzyskania dostępu do poczty internetowej

Istnieją inne sposoby uzyskania dostępu do poczty e-mail za pośrednictwem usługi strony trzeciej, a także możesz skonfigurować różne reguły przekazywania. Ale gdy idą rozwiązania, żadne z nich nie jest tak schludne. W nagłych wypadkach lub prędkości warto sprawdzić, czy poczta internetowa znajduje się w Twojej usłudze hostingowej.

Ulubione hosty poczty internetowej

Moje 3 ulubione hosty z obsługą poczty internetowej

Hosting InMotion

Hosting InMotion Poczta internetowa z hostingiem InMotion

W ruchu to niesamowity wybór dla hosta poczty internetowej. Mają nie tylko najlepsze wsparcie w grze, ale możesz tworzyć nieograniczoną liczbę adresów e-mail i mieć nieograniczoną przestrzeń do przechowywania wiadomości e-mail.

Ponadto jest to bardzo wysokowydajny host, nawet w najtańszych planach.

SiteGround

Hosting witryny Poczta internetowa z Hostingiem Siteground

Jeśli wiesz na pewno, że potrzebujesz hostingu poczty internetowej tylko dla jednej domeny, to SiteGround to świetny wybór. Jego bardzo przyjazny dla początkujących, zapewnia najwyższą obsługę i jest bardzo wydajny we wszystkich obszarach.

Teraz podstawowy plan będzie wyposażony tylko w ograniczoną pamięć skrzynki odbiorczej, ale możesz tworzyć nieograniczoną liczbę kont e-mail.

iPage

Hosting iPage Poczta internetowa z hostingiem iPage

Jeśli szukasz jednego z najtańszych punktów wejścia do hostingu poczty internetowej, sprawdź iPage. Za pomocą iPage możesz tworzyć nieograniczoną liczbę adresów e-mail, a podczas rejestracji otrzymasz nawet darmową nazwę domeny.

Plus są wbudowane funkcje, takie jak tworzenie autoresponderów i przekazywanie wiadomości e-mail aby pomóc Ci w pełni wykorzystać nowe konto e-mail.

Czego szukać w hoście poczty internetowej

Większość początkujących hostów jest wyposażona w dostęp do poczty internetowej. W zależności od wybranego hosta uzyskasz dostęp do innego zestawu funkcji. Poniżej znajdziesz niektóre z głównych hostingu poczty internetowej funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

 • Poczta internetowa dostęp przez cPanel lub URL
 • Dostępnych jest wielu klientów poczty internetowej, takich jak Squirrelmail, Horde, Roundcube lub Smartermail
 • Możliwość dodania anty spam i ochrona antywirusowa na Twoim koncie e-mail
 • E-mail przekazywanie dalej przez IMAP lub POP3, aby wysyłać wiadomości e-mail z poczty internetowej do głównej skrzynki odbiorczej
 • Możliwość dodawania wielu firmowych adresów e-mail bez dodatkowej opłaty
 • Zdolność do utwórz nieograniczoną liczbę adresów e-mail dla konkretnych domen
 • Nieograniczona przestrzeń do przechowywania wiadomości e-mail

Inne funkcje w e-mailu

 • Przekazywanie poczty e-mail
 • POP3
 • IMAP
 • SMTP
 • Listy mailingowe
 • phpList
 • Niestandardowe rekordy MX
 • Listonosz
 • Wiewiórka

Często zadawane pytania dotyczące poczty internetowej

 • Co to jest poczta internetowa?

  Poczta internetowa to sposób uzyskiwania dostępu do wiadomości e-mail za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a nie aplikacji e-mail na komputerze. Strony takie jak Gmail i Hotmail korzystają z interfejsu poczty internetowej, ale można również użyć interfejsu poczty internetowej dostarczonego przez dostawcę usług hostingowych.

 • Dlaczego ludzie używają poczty internetowej??

  Poczta internetowa umożliwia dostęp do poczty e-mail z dowolnego miejsca.

 • Czy poczta internetowa jest zawsze udostępniana??

  Nie. Niektóre firmy hostingowe w ogóle nie zapewniają żadnej usługi e-mailowej. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku zarządzanego WordPressa i hostingu konstruktora witryny, gdy można po prostu uzyskać login do sieci i miejsce do przechowywania plików.

 • Jakich funkcji mogę oczekiwać od poczty internetowej?

  Poczta internetowa jest z natury bardziej podstawowa niż pełna aplikacja poczty e-mail. Powinieneś spodziewać się, że będziesz mógł czytać, odpowiadać, przekazywać wiadomości e-mail i dołączać pliki do wiadomości. Powinieneś być w stanie utworzyć podpis i plik e-mail do folderów.

  Poczta internetowa zwykle nie ma złożonego filtrowania, etykiet, automatycznych odpowiedzi lub kopii zapasowych.

 • Czy mogę korzystać z poczty internetowej na wspólnym planie hostingowym?

  Zazwyczaj poczta internetowa jest udostępniana, jeśli Twój host oferuje cPanel. Poszukaj drobnego druku dla interesującej Cię paczki.

 • Czy poczta internetowa jest bezpieczna??

  Poczta internetowa jest zawsze tak bezpieczna jak twój serwer hostingowy. O ile nie kupisz certyfikatu SSL, zabezpieczenia będą prawdopodobnie dość proste.

 • Czy mogę korzystać z poczty internetowej w trybie offline?

  Nie. Musisz być podłączony do Internetu, aby zalogować się na konto e-mail za pośrednictwem przeglądarki.

 • Jakie aplikacje poczty internetowej będą dostarczane przez mojego hosta?

  Jeśli masz plan hostingu dla Linuksa z cPanel, zapewne otrzymasz Squirrelmail, RoundCube i / lub Horde. Nie ma między nimi żadnej różnicy, więc możesz użyć tej, którą wolisz.

  Jeśli nie masz Linuksa lub cPanel, sprawdź u swojego hosta, co oferuje.

 • Jakie są wady korzystania z poczty internetowej dostarczanej przez firmę hostingową?

  Prawdopodobnie przekonasz się, że interfejsy poczty internetowej są bardziej podstawowe niż aplikacje pocztowe. Jeśli używasz swojego adresu e-mail w celach biznesowych, może to być ograniczenie.

  Hostowanie wiadomości e-mail na tym samym serwerze, na którym znajduje się witryna, może również stanowić problem, jeśli wystąpi awaria na Twoim hoście. W tym scenariuszu usługa poczty internetowej innej firmy zapewni lepszą ciągłość.

  Konieczne może być uzyskanie dostępu do poczty e-mail za pośrednictwem panelu sterowania hostingu, co może być irytujące.

 • Czy muszę wiedzieć, jak zaprogramować używanie poczty internetowej??

  Nie. Twój host zwykle konfiguruje pocztę internetową po zainstalowaniu panelu kontrolnego hostingu.

 • Jakie są wymagania dotyczące hostingu poczty internetowej??

  Musisz mieć wystarczającą ilość miejsca na serwerze, aby przechowywać swoje pliki hostingowe i e-maile. Jeśli Twoja skrzynka pocztowa staje się zbyt duża, może to mieć wpływ na miejsce na dysku w Twojej witrynie.

 • Czy potrzebuję zarządzanego hostingu, aby móc korzystać z poczty internetowej??

  Nie. Poczta internetowa jest zwykle dostarczana w standardzie, chociaż dobrze jest to sprawdzić u swojego hosta, aby się upewnić.

 • Jakie są alternatywy dla poczty internetowej?

  Możesz użyć programu do przesyłania wiadomości e-mail, który przekazuje wiadomości na inny adres e-mail. Możesz również odzyskać wiadomości e-mail za pośrednictwem protokołu POP3 lub IMAP zamiast interfejsu poczty internetowej. Inną alternatywą są hostowane wiadomości e-mail, takie jak Gmail lub Hotmail.

 • Czy poczta internetowa jest tak dobra jak Gmail czy Hotmail?

  Gmail oferuje dużą ilość bezpłatnego miejsca do przechowywania i można go zaktualizować, aby używać domeny biznesowej. Gmail jest także znacznie bogatszy w funkcje, a interfejs może być łatwiejszy w użyciu, w zależności od osobistych doświadczeń.

 • Jak poczta internetowa różni się od Microsoft Exchange jako platformy e-mail?

  Microsoft Exchange to platforma poczty e-mail klasy korporacyjnej, która zazwyczaj ma interfejs dostępny w Internecie. Exchange ma znacznie więcej funkcji niż tylko poczta e-mail i jest najlepszy dla firm, które w pełni zainwestowały w ekosystem Microsoft.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map