Najlepszy hosting interfejsu WWW MySQL: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting interfejsu MySQL

Jeśli szukasz opcji hostingu umożliwiającej dostęp do baz danych MySQL za pośrednictwem interfejsu internetowego, zapoznaj się z tym artykułem, aby upewnić się, że wybrany dostawca spełnia wymagania techniczne.


Odkąd Oracle kupiło MySQL, wydało szereg komercyjnych produktów, które umożliwiają użytkownikom dostęp do ich baz danych MySQL bezpośrednio z Internetu. Ale może się okazać, że jego alternatywy, takie jak darmowy phpMyAdmin typu open source, mogą utrudniać znalezienie interfejsów MySQL.

Szczegółowy podział każdego hosta podamy w dalszej części tego artykułu; Jeśli jednak się spieszysz, 5 najlepszych hostów do hostingu interfejsu MySQL to:

 1. Hosting A2
  – W przypadku doświadczonych DBA ich niezarządzane plany VPS dają dużo swobody
 2. Hosting InMotion
 3. GreenGeeks
 4. LiquidWeb
 5. Świątynia medialna

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla MySQL Web Interface Hosting?

Przejrzeliśmy ponad 1500 planów hostingowych i wybraliśmy te, które używają interfejsów MySQL zamiast phpMyAdmin, lub przynajmniej pozwalają na zainstalowanie go samodzielnie. Następnie umieściliśmy na liście hostów, którzy oferują doskonałą wydajność i responsywną obsługę klienta.

Na koniec odnieśliśmy się do opinii z naszej ogromnej bazy prawdziwych opinii klientów, aby zidentyfikować 10 najlepszych hostów dla hostingu interfejsu sieciowego MySQL.

Czego się nauczysz

Prawdopodobnie znasz już MySQL, jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. Posiadanie interfejsu WWW MySQL z planem hostingowym jest z pewnością bonusem, jeśli znasz już tę technologię.

Na tej stronie nauczę Cię wybierania najlepszych planów hostingowych, mając na uwadze powyższe jako konieczność. Ponadto dowiemy się o kilku przydatnych alternatywach, a także o problemach, na które należy uważać.

Co to jest hosting interfejsu sieci MySQL?

Co to jest hosting interfejsu sieci MySQL?

Bazy danych są główną częścią nowoczesnego krajobrazu internetowego. Trudno wyobrazić sobie strony internetowe takie jak sieci społecznościowe bez nich.

one przechowuj ogromne ilości danych takie jak nazwy użytkowników, daty urodzenia, adresy e-mail i zdjęcia profilowe.

Ale jak zarządzane są te bazy danych? Zanim ludzie mogli zacząć publikować filmy z kotami na stronie, ktoś musiał skonfigurować bazę danych i wypełnić ją.

Co to jest baza danych?

Baza danych to sposób przechowywania i organizowania dużej ilości danych, aby w razie potrzeby można było uzyskać dostęp do odpowiednich plików.

Jeśli masz bloga, Twoje posty i pliki stron będą przechowywane w bazie danych. Możesz przenieść tę bazę danych na nowego hosta, a wraz z nią cały blog, zawartość i wszystko.

Jak działają zarządzane bazy danych

W przeszłości zarządzanie bazami danych odbywało się przy użyciu nieporęcznych interfejsów wiersza polecenia.

Obecnie istnieje wiele baz danych przeznaczonych do użytku w Internecie interfejsy internetowe do zarządzania je, a MySQL nie jest wyjątkiem.

Istnieje kilka dostępnych dla bazy danych, która stała się częścią stosu LAMP (Linux / Apache / MySQL / Scripting Language, który zaczyna się od litery „P”).

Relacyjne bazy danych

MySQL jest przykładem relacyjna baza danych. Pomyśl o tabeli w relacyjnej bazie danych, takiej jak arkusz kalkulacyjny.

Ma wiersze i kolumny, podobnie jak w Microsoft Excel lub LibreOffice Calc, ale zamiast wykonywać obliczenia, baza danych porządkuje dane.

Wszystkie z tych wpisy w tabeli muszą być określonego typu, takich jak ciąg liter lub cyfra.

To, co sprawia, że ​​baza danych jest relacyjna, polega na tym, że można łączyć różne tabele w bazie danych („odnoszące się”) do nich za pomocą klucza, który można znaleźć we wszystkich.

Jak MySQL pomaga zarządzać dużymi ilościami danych

MySQL to system zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDMS). Możesz uzyskać dostęp do baz danych MySQL i zarządzać nimi w dowolnym miejscu za pomocą internetowego panelu administracyjnego.

Kod źródłowy MySQL to oprogramowanie typu open source, na licencji GNU General Public License (GPL).

Jednak kilka wersje komercyjne są dostępne do zakupu w firmie Oracle, która jest właścicielem MySQL.

To bardzo uproszczona tabela, ale jest to przykład tego, co może być reprezentowane w bazie danych MySQL dla serwisu społecznościowego:

Imię

Data urodzenia

Adres e-mail

Numer identyfikacyjny użytkownika

John Smith

1/1/2000

[chroniony e-mailem]

11111

Mary Allan

3/4/1934

[chroniony e-mailem]

11112

Elsa Dubois

5/1/1995

[chroniony e-mailem]

11113

Jest to raczej techniczne, ale efekt końcowy jest taki relacyjne bazy danych mogą szybko przechowywać i pobierać wiele danych, który jest idealny do aplikacji internetowych.

Historia interfejsu sieciowego MySQL?

Trochę historii MySQL

Chociaż MySQL nie jest akronimem, część „SQL” odnosi się do Structured Query Language.

SQL to język programowania specjalnego przeznaczenia wynaleziony w IBM W latach siedemdziesiątych.

Chociaż to, co faktycznie robi, jest dość złożone; wystarczy powiedzieć, że SQL zarządza danymi w RDMS, coś w rodzaju polecenia dla zespołu ludzi.

Relacyjny aspekt MySQL pozwala ustanowić relacje między częściami danych w celu lepszej optymalizacji.

Wyobraź to sobie jako szafkę na dokumenty oznaczoną kolorami, a nie jako pojedyncze pudełko wypełnione pojedynczymi dokumentami.

Jak powstał MySQL?

MySQL pojawił się w momencie, gdy World Wide Web wchodziła do głównego nurtu.

Projektanci stron internetowych chciał budować bardziej skomplikowane strony a jedynym sposobem, aby to zrobić skutecznie, był system zarządzania bazą danych.

Pierwsza relacyjna baza danych dla przedsiębiorstw

Większość relacyjnych baz danych, takich jak Oracle, było dużymi, niezgrabnymi i wyjątkowo drogimi sprawami przeznaczonymi dla firm.

Jako projekt open source, każdy może korzystać z MySQL, i rozprzestrzeniał się jak pożar w sieci. Firma została kupiona przez Sun, a ona z kolei została przejęta przez Oracle.

Widenius rozwidlił kod do utworzenia który ma być jak najbardziej zgodny z MySQL. (Przeskakiwanie przez Oracle projektów Open Source firmy Sun, takich jak OpenSolaris i OpenOffice, denerwowało wielu ludzi).

Co to jest interfejs?

Zanim będziesz mógł użyć bazy danych MySQL do wyświetlania ogłoszeń ślubnych i zdjęć kotów na swoich wspaniałych portalach społecznościowych, musisz skonfigurować bazę danych.

Musi określać układ każdej tabeli w bazie danych, jakie wartości trafiają do tabeli i jaki może być typ.

Ponadto, jak wszystkie tabele odnoszą się do siebie musi zostać wyjaśnione.

MySQL wymaga interfejsu do zarządzania danymi i bazami danych. MySQL Workbench to oficjalny interfejs.

Ma niezliczone funkcje, które umożliwiają tworzenie, zarządzanie, administrowanie i migrację baz danych.

To jest pobieranie wymaga Microsoft.NET Framework lub Microsoft visual c++ funkcjonować.

Z wiersza poleceń do sieci

Na początku konfiguracja MySQL była możliwa tylko z wiersza poleceń.

Nadal możesz to zrobić, jeśli naprawdę chcesz, ale proces może być skomplikowany. Składnia SQL jest trudna.

Jeśli gdzieś zapomnisz nawias, MySQL to zrobi odbij linię, nad którą pracowałeś i będziesz musiał wpisać go ponownie.

Może to być frustrujące w przypadku skomplikowanych poleceń MySQL.

MySQL sprawia, że ​​zarządzanie bazą danych jest bardziej przyjazne dla użytkownika

Kiedy MySQL i podobne bazy danych zaczęły pojawiać się w połowie lat 90., bardzo niewiele osób zarządzających tymi nowymi stronami opartymi na bazach danych było profesjonalnymi DBA.

Są szanse, że jeśli sam tworzysz witrynę internetową, ty też nie. Potrzebny był łatwiejszy sposób zarządzania bazami danych, w których nie trzeba było być dobrym palcem.

Już nie tylko dla przedsiębiorstw

Ponieważ MySQL i inne technologie open source stanowią integralną część obrazu przedsiębiorstwa.

Potrzeba solidnych i intuicyjnych narzędzi do zarządzać tymi krytycznymi środowiskami baz danych stworzył ostre, responsywne narzędzia do zarządzania dla przemysłu.

Interfejsy sieciowe dla MySQL umożliwiają wykonywanie zadań administracyjnych przy użyciu baz danych z przeglądarki internetowej zamiast programu zainstalowanego na komputerze lokalnym.

W razie potrzeby przekonasz się, że jest to korzystne dla Twojej firmy uzyskaj dostęp do panelu administratora bazy danych z różnych urządzeń.

Interfejsy internetowe sprawiają, że zarządzanie bazą danych jest łatwe i wydajne

Korzystanie z jednego z tych narzędzi jest często dużo łatwiejsze niż administrowanie bazą danych przy użyciu wiersza polecenia.

Nie musisz zapamiętywać składni SQL, aby zaprojektować tabelę.

Aby zdecydować, czy tabela pobiera ciąg, liczbę całkowitą, datę lub adres IP, wystarczy wybrać opcje z menu rozwijanego.

Aby uruchomić zapytania, możesz również użyj menu rozwijanych, aby wybrać opcje. Możesz także uruchomić surowe zapytania na serwerze bazy danych, jeśli chcesz.

Jak zarządzać swoimi danymi

MySQL WorkbenchŚrodowisko robocze MySQL zostało zoptymalizowane pod kątem wielu systemów szperających.

W wielu sytuacjach narzędzia używane do lokalnego zarządzania bazą danych są dokładnie tymi samymi narzędziami, których używasz do zarządzania bazą danych, która jest hostowana gdzie indziej.

Przy odpowiednich konfiguracjach i architekturze zauważenie różnicy może być trudne, jeśli nie wiesz, że tam była.

Dawno minęły czasy osobne interfejsy zarządzania z naruszonym interfejsem GUI.

HTML5, Java i inne zaawansowane technologie sprawiły, że te narzędzia do zarządzania są tak solidne i jeszcze bardziej niezawodne niż inne faktycznie zainstalowane narzędzia.

kupon hostingowy

Szukasz świetnego hosta MySQL Web Interface?
A2 Hosting zdobył pierwsze miejsce w naszych ostatnich testach szybkości i wydajności. Ich niezarządzane plany VPS oferują dużą elastyczność i doskonałe wsparcie dla MySQL Web Interface. Teraz możesz zaoszczędzić 50% w sprawie planów A2. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Wybór odpowiedniego interfejsu

Jak uzyskać dostęp do interfejsu? Chodzi o to, aby skierować przeglądarkę na właściwy adres, adres URL lub adres IP serwera.

Obecnie istnieje wiele interfejsów administracyjnych, każdy z własnymi funkcjami zarządzania i raportowania.

Który jest dla Ciebie odpowiedni? kwestia preferencji w wielu przypadkach, ale może również zależeć od tego, z jakiej platformy zarządzasz, z jakiej przeglądarki korzystasz i tak dalej.

Rozważ swoje potrzeby przed wyborem interfejsu

Niektóre zarządzanie faktycznie dzieje się na urządzeniach mobilnych i tabletach, co jest wyraźnym znakiem czasu, w którym żyjemy.

Niektóre z tych narzędzi zarządzania są nawet przenośne w niektórych nowszych strukturach baz danych opartych na sieci Web poza MySQL, takich jak produkty NoSQL, takie jak Cassandra.

Alternatywne narzędzia

Narzędzia te mogą uzyskiwać dostęp, analizować i zarządzać strukturami danych w Internecie.

Ponownie, to tylko kwestia twoich potrzeb i istnieje wiele opcji, które najlepiej pasują do twojej sytuacji.

Wszystkie z te narzędzia pozwalają robić te same rzeczy:

 • Twórz bazy danych i tabele
 • Dodaj lub usuń dane
 • Usuń („upuść”) tabele
 • Określ układ tabel
 • Zdefiniuj relacje między tabelami

Jeśli korzystasz z dostawcy hostingu współdzielonego, prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości wyboru używanego interfejsu internetowego.

Skończysz na tym, co dostawca hostingu lubił.

Popularne interfejsy internetowe

Popularne interfejsy sieciowe dla MySQL

Jeden z najpopularniejszymi przykładami interfejsów MySQL jest phpMyAdmin.

Zbudowany z PHP Hypertext Preprocessor (PHP), phpMyAdmin jest zawarty w wielu instalatorach stosu Linux, Apache, MySQL / MariaDB / MongoDB i PHP / Perl / Python (LAMP).

Atuty innych interfejsów sieciowych

Jest wstępnie zainstalowany przez wielu dostawców hostingu.

Zawiera interfejs graficzny, który pozwala zarządzać bazy danych, tabele, relacje i uprawnienia.

Możesz także wykonać surowe instrukcje SQL, jeśli naprawdę chcesz.

Inne internetowe interfejsy MySQL oferują wiele takich samych funkcji. Niektóre są ładniejsze w użyciu niż inne.

Często wystarczy znaleźć interfejs, który Ci się spodoba. Niektóre mogą być łatwiejsze w użyciu niż inne.

phpMyAdmin

Interfejs PHPMyAdminDemo PHPMyAdmin.

phpMyAdmin jest tak popularny, że jest de facto standardem. Jeśli MySQL jest zainstalowany, możesz być prawie pewien, że phpMyAdmin też.

Administrator

Adminer to kolejne narzędzie internetowe, takie jak phpMyAdmin, Adminer jest napisany w języku PHP. Administrator jest napisany w jednym pliku PHP.

Ma na celu zaoferowanie czystszego interfejsu w porównaniu do phpMyAdmin. Fakt, że znajduje się w jednym pliku, pokazuje, że jego celem jest lekka alternatywa.

To także darmowa aplikacja open source.

Istnieją inne narzędzia, które nie są bezpłatne i nie są oparte na sieci, ale spróbuj umieścić atrakcyjny interfejs na MySQL.

Navicat dla MySQL jest jednym z przykładów płatnego narzędzia. Jego używane przez wiele organizacji korporacyjnych aby umożliwić wielu użytkownikom zarządzanie bazą danych. Obsługuje także inne relacyjne bazy danych, takie jak PostgreSQL.

Uwagi dotyczące hostingu dla MySQL

W większości przypadków interfejsy SQL nie będą miały większego wyboru, chyba że prowadzisz prywatny serwer.

Przez większość czasu będziesz musiał weź to, co daje ci dostawca hostingu. Zwykle będzie to phpMyAdmin.

Wystarczy przejść w przeglądarce do panelu sterowania dostawcy hostingu lub innego adresu URL interfejsu, który umożliwia zarządzanie bazą danych.

Jak zmienić interfejsy

Jeśli masz szczęście, możesz zainstalować różne interfejsy, jeśli nie jesteś zadowolony z domyślnego (phpMyAdmin, najprawdopodobniej) za pośrednictwem panelu sterowania, takiego jak cPanel.

Powinieneś być w stanie znaleźć dobrą dokumentację na temat dowolnego interfejsu wybranego przez dostawcę hostingu.

Nawet jeśli starają się ułatwić korzystanie z niego, powinieneś wybrać taki, który oferuje dobre wsparcie na wypadek problemów.

VPS daje większy wybór w stosunku do wspólnego planu.

Pięć funkcji, których należy szukać na hoście MySQL

Wybierając najwygodniejszy plan hostingowy, z którym chcesz się wybrać, jest garść rzeczy, o których należy pamiętać, oprócz zwykłych czynników.

 1. Typ serwera internetowego, z którego korzysta Twój dostawca hostingu: Apache, NGINX, Lighttpd lub inne
 2. Z jakiej bazy danych korzystają: MySQL w większości przypadków
 3. Jakie wsparcie otrzymujesz: e-mail, telefon, czat tekstowy
 4. Baza wiedzy obejmująca tematy bazy danych to plus
 5. Narzędzia do migracji dla dowolnych istniejących baz danych z innym dostawcą

Podsumujmy teraz, jaki jest ogólny ostateczny werdykt w sprawie hostingu interfejsu sieciowego MySQL.

MySQL Web Interface Ostatnie przemyślenia

Ostatnie przemyślenia na temat MySQL

Idealnie można uzyskać odpowiedni interfejs MySQL, który umożliwia zarządzanie bazami danych MySQL przez Internet.

Sam interfejs może być aplikacją lub interfejsem sieciowym. Nowoczesne interfejsy internetowe działają dokładnie tak, jak lokalna aplikacja komputerowa.

Minimalna administracja i proste zarządzanie

Chodzi o to, że możesz zminimalizować lub wyeliminować liczbę przełączeń, które musisz wykonać, aby wykonać swoją pracę administracyjną.

Typowe interfejsy MySQL umożliwiają zalogowanie się do bazy danych.

W ten sposób prezentujesz wszystkie aspekty twojej konfiguracji, i zarządzanie bazami danych tak, jakby były w systemie lokalnym.

Obecnie najpoważniejsze strony internetowe są oparte na bazach danych. Dostawca hostingu powinien zaoferować jedno z narzędzi, które znacznie ułatwią zarządzanie bazą danych.

Zalety korzystania z MySQL

MySQL jest dla wielu osób silnikiem do zarządzania bazami danych w Internecie.

Jego darmowy i otwarty charakter sprawia, że ​​wielu dostawców hostingu często go oferuje.

Oferują również internetowy interfejs, aby to ułatwić.

Podczas istnieje kilka opcji, w większości przypadków będzie to phpMyAdmin i nie bez powodu.

 • Jego wolne i otwarte źródło.
 • Oferuje atrakcyjny sposób zarządzania bazą danych MySQL bez konieczności korzystania z tajemnej składni
 • Więcej przyjazny użytkownikowi niż przy użyciu klienta wiersza polecenia
 • Większość hostów jest kompatybilna
 • Łatwy do skalowania

MySQL Web Interface Best Hosts

3 najlepsze hosty dla MySQL

Pomyślmy o tym: wybór interfejsu najprawdopodobniej nie będzie zależał od ciebie, jeśli korzystasz ze wspólnego hostingu. PhpMyAdmin jest nadal najpopularniejszym interfejsem, więc warto się z nim zapoznać.

Wybór interfejsu będzie następujący niewielka uwaga w stosunku do wszystkich innych funkcji, jak koszty i wsparcie.

W ruchu

Hosting InMotion dla interfejsu WWW MySQL

Hosting interfejsu WWW MySQL z InMotion Hosting.

InMotion obsługuje bazy danych MySQL i PostgreSQL. PhpMyAdmin jest oferowany przez cPanel.

Firma hostuje wszystkie swoje witryny na dyskach SSD, więc Twoja baza danych będzie błyskawicznie płonąć.

Cena miesięcznego podstawowego wspólnego hostingu jest bardzo przystępna
, więc trudno nie polecać tego jako dobrego wyboru, jeśli jesteś zadowolony z phpMyAdmin.

A2Hosting

A2 Hosting Hosting dla interfejsu WWW MySQL

Hosting interfejsu MySQL z A2 Hosting.

Jeśli nie masz ochoty być własnym DBA, powinieneś sprawdzić niezarządzany plan VPS A2 Hosting. To jest bardzo tanie
ale musisz na to popracować, ponieważ samodzielnie będziesz wykonywać wszystkie zadania administracyjne.

Możesz korzystać z dowolnych narzędzi bazy danych na własnym serwerze.

Dyski SSD są opcjonalne na tym poziomie.

GreenGeeks

Hosting GreenGeeks dla interfejsu WWW MySQL

Hosting interfejsu MySQL z GreenGeeks.

GreenGeeks stara się być przyjazny dla środowiska, zasilając swoje bazy danych energią odnawialną, ale nie musisz oszczędzać.

Ich wspólne plany hostingowe
oferują nieograniczoną przepustowość i pamięć.

Możesz uzyskać dostęp (zgadłeś!) Do phpMyAdmin poprzez cPanel.

oferty hostingu

Szukasz świetnej okazji na hosting MySQL Web Interface?
GreenGeeks zapewnia szybki hosting MySQL Web Interface i wsparcie 24/7. Teraz możesz zaoszczędzić do 70% na ich planach. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
i uzyskaj dostęp do bazy danych online już dziś.

Często zadawane pytania dotyczące interfejsu sieciowego MySQL

 • Czy muszę zainstalować dodatkowe oprogramowanie na moim serwerze, aby móc korzystać z internetowego systemu zarządzania?

  Aby zarządzać bazą danych z Internetu, będziesz potrzebować dodatkowego oprogramowania zainstalowanego na serwerze.

  W wielu przypadkach, na przykład z phpMyAdmin, twój host mógł już to dla ciebie zainstalować. Lub może być dostępny poprzez instalację jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania.

 • Jakie funkcje mogę zarządzać za pośrednictwem interfejsu sieciowego MySQL?

  Funkcje będą się różnić w zależności od używanego interfejsu, ale ogólnie powinieneś być w stanie zrobić wszystko za pośrednictwem interfejsu internetowego, tak jak w przypadku lokalnie zainstalowanego programu.

  Na przykład tworzenie i edycja baz danych, konfigurowanie serwera i użytkowników, uruchamianie raportów, tworzenie kopii zapasowych, przywracanie i migracja bazy danych na nowy serwer powinny być dostępne..

 • Jakie inne aplikacje są dostępne do zarządzania bazą danych MySQL?

  Oprócz MySQL Workbench i phpMyAdmin, istnieje wiele innych narzędzi do administrowania bazami danych MySQL.

  Administrator zapewnia w pełni funkcjonalne zarządzanie bazą danych dla MySQL. DBTools Manager zapewnia minimalistyczne podejście, przeznaczone do użytku osobistego, a także bardziej zaawansowaną wersję komercyjną.

  Jeśli szukasz menedżera baz danych MySQL, powinieneś zacząć od sprawdzenia, jakie programy zapewnia Twój host. Będą one najłatwiejsze do skonfigurowania i utrzymania.

 • Jeśli środowisko robocze MySQL wymaga środowiska .NET, czy mogę go uruchomić tylko na serwerze Windows?

  Nie. MySQL jest dostępny do zarządzania bazami danych SQL na serwerach Windows, Linux i OS X.

 • Jaka jest różnica między MySQL typu open source a wersjami komercyjnymi?

  Wersje komercyjne zawierają wszystkie te same funkcje co baza danych open source, ale dodają kilka dodatkowych funkcji.

  Na przykład dostępne mogą być: sprawdzanie poprawności schematu, automatyczna dokumentacja baz danych, możliwość przesyłania dokumentacji do HTML, automatyczna kopia zapasowa, funkcja łatwego przywracania, narzędzia audytu oraz sortowalny widok siatki w celu usprawnienia wyszukiwania i nawigacji.

 • Co to jest RDMS?

  RDMS lub system zarządzania relacyjnymi bazami danych to baza danych przechowująca dane w szeregu powiązanych tabel.

  Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych struktur baz danych, ponieważ jest bardzo łatwa do analizy i zrozumienia.

  Ponadto RDMS można przeglądać na wiele różnych sposobów, można go rozłożyć na wiele tabel i jest obsługiwany przez prawie wszystkie platformy hostingowe.

 • Jakiego rodzaju wsparcia mogę oczekiwać od narzędzi MySQL Web Interface?

  Wsparcie różni się znacznie w zależności od dostawcy. W przypadku większości aplikacji typu open source można oczekiwać wsparcia za pośrednictwem dokumentacji i forów wsparcia społeczności lub list mailingowych.

  Wersje komercyjne, takie jak te dostarczane przez Oracle, często zawierają profesjonalne wsparcie przez określony czas. Dodatkowe wsparcie jest zazwyczaj dostępne za dodatkową opłatą.

 • Czy mogę dostosować moje narzędzie interfejsu sieciowego??

  Wiele rozwiązań interfejsu sieciowego MySQL umożliwia co najmniej pewien stopień dostosowania użytkownika. Jeśli jest to ważne, należy zbadać każdą opcję, aby określić, który rodzaj elastyczności jest pożądany.

  Jeśli jesteś programistą, każde z rozwiązań typu open source powinno umożliwiać edycję kodu źródłowego, aby dopasować go do specyficznych wymagań Twojej organizacji.

 • Czy te narzędzia pomogą mi zarządzać dużymi bazami danych??

  tak.

  Jedną z zalet MySQL jest to, że można go podzielić na partycje i podzielić na wiele mniejszych zestawów danych. Te zestawy danych można nawet umieszczać w różnych katalogach lub dyskach, co pozwala administratorom na znaczną elastyczność w zakresie przechowywania i zarządzania.

  Jeśli baza danych staje się zbyt złożona, aby obsługiwać ją jako całość, możesz ją rozdzielić i zarządzać nią pojedynczo.

 • Jaki rodzaj obsługi języków jest dostępny dla interfejsów internetowych?

  Każdy przyzwoity interfejs sieciowy oferuje obsługę wielu języków. Na przykład phpMyAdmin oferuje obsługę 72 różnych języków.

  Jeśli nie możesz znaleźć wsparcia dla swojego języka, możesz rozważyć utworzenie własnego pliku tłumaczenia.

  Wiele programów typu open source oferuje narzędzia do budowy własnego pliku tłumaczeń, jako sposób na zachęcenie do rozwoju i rozszerzenia ich biblioteki językowej.

 • Czy można wypróbować różne interfejsy sieciowe MySQL, aby znaleźć ten, który mi się podoba?

  Wiele interfejsów internetowych zapewnia pewien rodzaj demonstracji, niezależnie od tego, czy jest to demo do pobrania, które można zainstalować i przetestować, czy serwer demonstracyjny, na który można się zalogować i uruchomić testy na rzeczywistej bazie danych. phpMyAdmin ma w pełni funkcjonalną wersję demonstracyjną dostępną na ich stronie internetowej.

 • Czy muszę znać języki programowania, aby korzystać z interfejsu sieciowego MySQL?

  Większość interfejsów sieciowych MySQL zapewnia środowisko GUI, dzięki czemu można zarządzać większością funkcji, a intuicyjny interfejs wizualny. Nie wymaga kodowania.

  Aby zarządzać zaawansowanymi operacjami, niektóre umiejętności kodowania mogą być pomocne, ale nie powinny być potrzebne do typowego, codziennego zarządzania.

 • Czy mogę korzystać z wiersza poleceń z interfejsem internetowym?

  tak.

  Większość interfejsów sieciowych obsługuje również pewien stopień interakcji z wierszem poleceń, w zależności od tego, co próbujesz zrobić.

  Wiersz poleceń może pozwolić na bardziej zaawansowane funkcje, uprościć automatyzację i zapewnić inne korzyści bardziej wprawnemu użytkownikowi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me