Najlepszy hosting Drupal: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj Drupal Hosting

Drupal to jeden z najbardziej wszechstronnych, zaawansowanych i popularnych systemów zarządzania treścią (CMS). Hosty z doświadczeniem Drupal nie są tak powszechne, jak te z doświadczeniem WordPress.


Wybierz hosta, który oferuje Drupal jako instalację za pomocą jednego kliknięcia i zapewnia pomoc w migracji. Poszukaj dostawców z wstępnie zainstalowanym szybkim, skalowalnym hostingiem, codziennymi kopiami zapasowymi i narzędziami Drupal.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat najlepszych planów hostingowych dla Drupal. Jeśli się spieszysz, oto 5 najlepszych:

 1. SiteGround
  – Darmowa migracja Drupala, preinstalowane Drush, szybkie serwery, wsparcie ekspertów
 2. Bluehost
  – Instalacja Drupal 1-kliknięciem i wsparcie specjalistów 24/7
 3. Hosting A2
  – Szybki hosting Drupal z bezpłatnymi dyskami półprzewodnikowymi
 4. Hosting InMotion
  – Hosting Drupal VPS od 4 GB pamięci RAM
 5. HostPapa
  – Nieograniczone strony Drupal i darmowa rejestracja domen

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla Drupala?

Sprawdziliśmy najlepszych hostów Linuksa, wybierając te z szybkimi prędkościami serwerów, niezawodnymi zabezpieczeniami, instalacjami Drupala jednym kliknięciem i codziennymi kopiami zapasowymi. Następnie oceniliśmy fachowość personelu pomocniczego Drupal.

Ostatecznych wyborów dokonaliśmy na podstawie tysięcy opinii użytkowników z naszej bazy danych hostingu.

Drupal Hosting

Co to jest Drupal?

Drupal to platforma zarządzania treścią typu open source które można pobrać i używać bezpłatnie. Składa się z podstawowej grupy plików, które są standardowe we wszystkich instalacjach, oraz wtyczek i motywów dodawanych w celu dostosowania.

Korzyści z Drupal oprócz podobnego oprogramowania CMS

Ponieważ WordPress i Joomla są dwoma innymi najpopularniejszymi dostępnymi systemami CMS, porównałem je z Drupalem, aby lepiej zrozumieć specjalizacje Drupala.

Nauka PHP PHP jest stosunkowo prostym językiem programowania, którego może nauczyć się każdy.

Ale zanim przejdziemy do ich porównań, oto lista wszystkiego, co mają ze sobą wspólnego:

 • Darmowe i otwarte oprogramowanie: Wszystkie wyżej wymienione aplikacje CMS są open source, a co ważniejsze bezpłatne. Mając za sobą solidne społeczności, systemy te są wspierane przez fachową wiedzę i wsparcie na wysokim poziomie.
 • Język programowania: Drupal, WordPress i Joomla są napisane w języku programowania PHP. Wszystkie 3 są w rzeczywistości wyposażone w przyjazny dla użytkownika interfejs, wymagający niewielkiej wiedzy na temat programowania.
 • Projekty kierowane przez społeczność: Ze względu na charakter open source wszystkie trzy projekty są prowadzone przez silną społeczność programistów. Ci programiści utrzymują i aktualizują platformę dla wspólnego zainteresowania.
 • Obsługa MySQL: Wszystkie te popularne CMS-y obsługują MySQL, najpopularniejszy ze wszystkich systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. MySQL jest zasadniczo językiem programowania stworzonym do wyszukiwania danych.
 • Wtyczki i rozszerzenia: Chociaż ich konwencje nazewnictwa są różne, wszystkie trzy CMS używają wtyczek lub rozszerzeń. Działają one jako dodatkowe dodatki uzupełniające oprogramowanie o dodatkowe funkcje.
 • Instalacje jednym kliknięciem: Popularny termin wśród e-marketerów (ponieważ jest niesamowity). Nazywa się je instalacjami za pomocą jednego kliknięcia, użytkownicy mogą instalować skomplikowane dodatki lub oprogramowanie za pomocą jednego kliknięcia. Służą do oszczędzania czasu i energii.
 • Wiele źródeł wsparcia: Wsparcie jest dobrze obsługiwane dla wszystkich Drupal, WordPress i Joomla. Istnieje wiele źródeł porad ekspertów, w tym fora, czaty na żywo i oficjalne wątki.

Drupal i zawody

Drupal, WordPress i Joomla – porównanie side-by-side

WordPressWordPress jest solidną alternatywą, chociaż Drupal jest uważany za lepszy w przypadku większych projektów.

Teraz znamy niektóre podobieństwa między nimi, przyjrzyjmy się, jak porównują się one obok siebie. Ponieważ ta strona jest poświęcona Drupalowi, omówimy ją bardziej szczegółowo, w przeciwieństwie do jej rywali.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika Drupala jest nieco skomplikowany, co czyni go mniej idealny dla kompletnych początkujących. Dodawanie treści do witryny jest łatwe, ale zmiana wyglądu witryny nie jest tak intuicyjna.

Z drugiej strony najłatwiejszy z trzech do użycia, szczególnie dla początkujących, jest WordPress. Pulpit nawigacyjny WordPress jest intuicyjny i prosta nawigacja.

Joomla jest nieco bardziej onieśmielający dla początkujących, ponieważ jest zajęty pulpitem pełnym potężnych funkcji.

Rozszerzenia

Zarówno Drupal, jak i WordPress mają dziesiątki tysięcy rozszerzeń. W Drupal nazywane są modułami, a w WordPress nazywane są wtyczkami. W Drupal należy je ręcznie zainstalować w witrynie, ponieważ nie zapewnia instalacje jednym kliknięciem robi to WordPress.

Joomla ma również rozszerzenia, ale nie tak wiele jak WordPress lub Drupal. Dodanie ich do witryny jest bardziej skomplikowane, ponieważ będą musieli zainstalować je ręcznie.

Co mogą poradzić?

Drupal jest najpotężniejszy CMS z trzech. Ale ta moc ma swoją cenę. Użytkownicy potrzebują znajomości CSS, HTMP i PHP, aby móc korzystać z funkcji oprogramowania.

Drupal wymaga przyzwoitego poziomu wiedzy technicznej, a programiści będą mieli pełną kontrolę nad dostosowywaniem dostęp do roota.

Z drugiej strony WordPress świetnie sprawdza się w przypadku blogów, małych i średnich witryn internetowych oraz małych sklepów e-commerce.

Joomla może obsługiwać większe strony internetowe, w tym bardziej skomplikowane sklepy e-commerce lub serwisy społecznościowe.

Co może zrobić Drupal?

Teraz, gdy masz lepsze pojęcie o Drupal w porównaniu z innym oprogramowaniem CMS, dowiedzmy się więcej o tym, co faktycznie robi.

Jest wiele rzeczy do nauczenia się o Drupalu, ponieważ jest to złożone, wielofunkcyjne oprogramowanie przeznaczone do profesjonalnego tworzenia.

drupal marketplaceRynek Drupal jest dobrym przykładem wyjątkowej funkcji oferowanej przez firmę.

Jak powiedzieliśmy, Drupal jest często wymieniany jednym tchem jak WordPress i Joomla. Wszystkie są systemami zarządzania treścią (CMS) – pozwalają organizować tekst, obrazy i filmy w Internecie.

Używanie Drupala do rozwijania stron internetowych

Jednak siłą Drupala jest złożoność i solidna architektura. Istnieje kilka powodów, dla których Drupal jest uważany za lepszą alternatywę dla większych projektów.

Drupal najlepiej sprawdza się w witrynach, w których oczekuje się wzrostu lub dużego natężenia ruchu. Ma silną pozycję wśród klientów mediów, dużych sklepów e-commerce, najlepszych uniwersytetów i marek domowych. Drupal zapewnia również ramy dla wielu witryn rządowych w USA i Wielkiej Brytanii.

Elastyczność dla wielu skryptów

Jest również znany z dużej elastyczności, dzięki czemu firmy mogą łatwo uruchamiać różnorodne skrypty z jednej instalacji Drupala. W przeciwieństwie do Joomla !, Drupal nie jest przeznaczony do obsługi aplikacji internetowych, chociaż niektórzy użytkownicy konfigurują go w tym celu.

I chociaż WordPress jest bardziej logiczny jako platforma blogowa, nie został zaprojektowany do skalowania w górę i w górę, jak Drupal.

Moduły Drupal

Co to są moduły Drupal?

Moduły DrupalInstalowanie modułów jest w pełni wyjaśnione na miejscu.

Jeśli wiesz coś o WordPress, będziesz wiedział, że jedną rzeczą, którą ludzie lubią w CMS, jest ich ogromna ilość i różnorodność wtyczek. Drupal ma swoje własna wersja wtyczek, zwana modułami. Pomogą ci one stworzyć określone funkcje, które chcesz na swojej stronie.

Pobieranie i instalowanie modułów Drupal

Drupal, podobnie jak WordPress, jest budowany przy użyciu PHP. Moduł Drupal jest w zasadzie plikiem PHP, który będzie sterował własnymi funkcjonalnościami na stronie. Instalowanie modułów Drupal nie jest tak łatwe jak instalowanie wtyczki WordPress. Oto krótki przegląd:

 1. Znajdź wybrany moduł Drupal.
 2. Upewnij się, że wybrałeś plik „.gz”.
 3. Pobierz moduł na komputer lokalny.
 4. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego Drupal.
 5. Zainstaluj moduł bezpośrednio z komputera.

Możesz także użyć konsoli administracyjnej Drupal, drush, aby pobrać i zainstalować wszystko w jednym interfejsie.

Nie dokładnie instalacja jednym kliknięciem

Jasne, brzmi dość łatwo. Aby to zrobić, nie musisz być czarodziejem komputerowym. To tylko kilka kroków więcej niż instalacje jednym kliknięciem, które lubimy dzięki wtyczkom WordPress. W każdym razie, jeśli chcesz szczegółowy podział instalacji modułu, oto jesteś!

Jak zainstalować Drupal w 5 prostych krokach

Jeśli Twój dostawca hostingu nie zapewnia instalacji Drupala za pomocą jednego kliknięcia, musisz ją zainstalować samodzielnie. Aby to zrobić, wystarczy wykonaj kilka kroków:

 1. Pobieranie plik instalacyjny Drupala.
 2. Stwórz katalog settings.php i pliki instalacji.
 3. Stwórz baza danych dla instalacji Drupal.
 4. Ustawiać serwer WWW, gotowy do instalacji.
 5. Biegać skrypt instalacyjny Drupal.

Pobierz i wypakuj

Najpierw musisz pobrać plik instalacyjny bezpośrednio z Drupal. Gdy to zrobisz, rozpakuj plik aby uzyskać jego zawartość. Istnieje wiele sposobów pobrania Drupala.

Settings.php

Aby Drupal działał, musisz podać informacje o gdzie jest twoja baza danych zamierza być. W tym celu musisz utworzyć plik settings.php, aby przechowywać ten niezbędny kawałek informacji.

kupon hostingowy

Szukasz odpowiedniego hosta Drupal?
SiteGround zapewnia bezpłatną migrację Drupal. Drush jest wstępnie zainstalowany na ich planach. I są oceniane przez naszych czytelników na pierwszym miejscu. W tej chwili możesz zaoszczędzić do 67% na planach SiteGround. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Tworzenie bazy danych

Tworzenie bazy danychDrupal całkowicie rozkłada proces tworzenia bazy danych.

Zgodnie z plikiem settings.php musisz utwórz pustą bazę danych. Baza danych może zostać utworzona za pomocą MySQL, phpMyAdmin lub nawet za pomocą wiersza poleceń. Najlepiej zapytaj o to gospodarza, w zależności od opcji.

Serwer internetowy

Aby pomyślnie uruchomić instalację i przygotować się, musisz skonfigurować serwer WWW. Po wykonaniu tej czynności możesz uruchomić skrypt instalacyjny.

Skrypt instalacyjny

Świetnie, zaszedłeś tak daleko. Uruchomienie skryptu instalacyjnego jest najprostszą częścią. Wyglądający jak zwykły instalator, jest dość prosty z kilkoma opcjami do wyboru podczas konfiguracji.

Wsparcie dla instalacji

Aby znaleźć bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące ręcznego instalowania Drupala, przeczytaj ich instrukcję instalacji. Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, istnieje duża społeczność Drupal, która może pomóc z oprogramowaniem. W tej społeczności ludzie spotykają się i współpracują przy nowych projektach.

Tutaj Użytkownicy Drupala mogą znaleźć pomoc, rozmawiać z innymi i brać udział w forach. Opcją jest również znalezienie profesjonalnego wsparcia firm, które pomogą w usługach takich jak hosting i szkolenia.

Rozwój i historia Drupala

Kod źródłowy Drupal został pierwotnie napisany jako aplikacja forum internetowego. Jego założyciel, Dries Buytaert, jest doktorantem informatyki.

Buytaert prowadzi teraz firmę Acquia, która specjalizuje się w obsłudze Drupala i zatrudnia 300 osób. To Acquia pomogła w przejściu strony whitehouse.gov na platformę Drupal.

Drupal osiąga globalną popularność

Od skromnych początków, Drupal Core teraz (od grudnia 2019 r.) Ma 1,4 miliona użytkowników (oficjalne statystyki Drupal). Jest własnością Stowarzyszenia Drupal, organizacji non-profit zajmującej się promocją Drupala.

W nowoczesnej sieci, Drupal jest zbudowany do obsługi treści. Pozwala firmom indeksować i wyświetlać niestandardowe typy treści na nieograniczoną liczbę sposobów, dzięki czemu nie jesteś ograniczony do zwykłych formatów blogów lub e-commerce. Właśnie dlatego wiele firm przyjmuje Drupal zamiast alternatyw.

Wymagania Drupal

Wymagania dotyczące hostingu Drupal

Drupal jest przeznaczony do instalacji na Stos LAMP – Linux, Apache, MySQL i PHP.

Najnowsza wersja to Drupal 8, który został wydany w 2019 roku. Większość firm hostingowych oferuje hosting LAMP. Można go również zainstalować na Nginx lub Microsoft IIS (Windows).

drupal 8 Drupal 8 został niedawno wydany, przeczytaj o tym bardziej szczegółowo.

Podstawowe wymagania instalacyjne

Rdzeń instalacji zajmuje 15 MB miejsca. Pamiętaj: potrzebujesz więcej miejsca na dysku dla motywów, modułów i treści. Drupal zaleca 60 MB miejsca na bardziej złożone strony internetowe.

Musisz sprawdź, czy baza danych znajduje się na tym samym komputerze co pliki witryny. Nie jest to jako takie wymaganie, ale ma duży wpływ na wykorzystanie zasobów. Jeśli twoja baza danych znajduje się gdzie indziej, może się okazać, że twój host sprzeciwia się Drupalowi bez skomplikowanego buforowania.

Wymagania systemowe Drupal 8

Oto kilka bardziej szczegółowych wymagań systemowych dla Drupal 8, jednak przed podjęciem decyzji o planie hostingowym Drupal radzimy najpierw sprawdzić oficjalną stronę internetową Drupal.

 • Obsługiwane przeglądarki: Chrome, Safari, Firefox, Microsoft Edge, Opera
  • Urządzenia mobilne: Safari iOS, Firefox ESR, Explorer, Chrome (Android i iOS), UC Browser, Opera Mini, Samsung Internet
 • Zalecane serwery baz danych: MySQL, MariaDB, Percona, PostgreSQL, SQLite
 • Polecane serwery WWW: Apache, Nginx, Microsoft IIS
 • Wymagania PHP: Wersja 7.2 w górę.

Czego szukać w Drupal Hosting

Jeśli zamierzasz używać Drupala do stworzenia strony internetowej, będziesz potrzebujesz hostingu. Najpopularniejsze firmy hostingowe będą obsługiwać platformę.

W rzeczywistości zapewnią ci prostą instalację za pomocą jednego kliknięcia z panelu sterowania hostingu.

Począwszy od Cheap Web Hosting

Jeśli po prostu omijasz Drupala i uczysz się CMS, możesz wahać się czy zapłacić za hosting. Chociaż można tam znaleźć darmowy hosting, firmy oferujące te bezpłatne usługi zwykle nie są najbardziej niezawodne.

Polecamy wybranie naprawdę taniego planu hostingowego zamiast tego podczas nauki Drupala. Drupal może być używany z wieloma różnymi rodzajami baz danych. Łącznie z MySQL i MariaDB. Jeśli potrzebujesz wsparcia dla MS SQL, będziesz musiał zainstaluj dodatkowe moduły.

Hosting na serwerach współdzielonych, w chmurze lub dedykowanych

Możesz hostować Drupala na serwery współdzielone, serwery w chmurze, a nawet serwery dedykowane. Tak długo, jak twój serwer obsługuje PHP, możesz iść. Upewnij się, że wybrany plan hostingowy zapewnia co najmniej 10 MB miejsca na dysku. Może to ograniczyć dostęp do najtańszych udostępnianych planów hostingowych w kilku firmach hostingowych.

Jeśli wybierzesz trasę hostingu w chmurze, będziesz zadowolony błyskawicznie szybkie prędkości hostingu.

Rozwiązania hostingowe w chmurze są szybsze niż hosting współdzielony, ponieważ pozwala na korzystanie z zasobów wielu serwerów. Porównuje się to do blokowania zasobów jednego serwera udostępnianego innym klientom hostingowym.

Zalecenie dla większych witryn

Większe witryny Drupal mogą potrzebować VPS lub hostingu dedykowanego serwera, aby uzyskać potrzebną moc. Wspólny hosting jest w rzeczywistości odpowiedni tylko dla osób fizycznych i małych firm.

Większość hostów ułatwia migrację witryny do bardziej wydajnego planu przerasta tę wspólną infrastrukturę.

Ryzyko Drupala, na które należy uważać

Całe oprogramowanie z dużą zainstalowaną bazą jest czasami zhakowane. W szczególności w październiku 2014 r. Na dużą skalę Hack iniekcji SQL spowodowało, że dziesiątki tysięcy stron internetowych Drupal stały się niepewne.

Włamanie wykorzystało lukę w kodzie Drupala 7 i oznaczało, że hakerzy mogą stworzyć backdoora, którego nie można wykryć ani załatać.

Od tego czasu miały miejsce inne hacki. Musisz się więc chronić. Jeśli padłeś ofiarą włamania do Drupala, musisz wykonać następujące kroki, aby się wyczyścić i zacząć od nowa:

 1. Wykonaj kopię zapasową witryny, w tym wszystkich plików i baz danych (najlepiej pobierz ją lokalnie)
 2. Zidentyfikuj włamanie (możesz potrzebować specjalistycznej pomocy lub po prostu skorzystaj z Google, aby dowiedzieć się, jak to zrobić)
 3. Pozbądź się złośliwego infiltratora (ponownie uzyskaj pomoc techniczną lub przeprowadź badania)
 4. Zabezpiecz swoje uprawnienia użytkownika
 5. Zmień wszystkie administracyjne nazwy użytkownika i hasła, w tym konta e-mail, z którymi są połączone
 6. Skonfiguruj zaporę ogniową, a także wszelkie dodatkowe zabezpieczenia, które mogą okazać się przydatne

Drupal Plusy i minusy

Drupal Plusy i minusy – Co kochać lub czego nienawidzić?

Ponieważ Drupal jest jednym z bardziej popularnych rozwiązań jako CMS typu open source, wciąż istnieje kilka pozytywnych i negatywnych aspektów do podkreślenia. Oto podsumowanie kluczowych punktów.

Plusy

 • Większość hostów internetowych udostępnia go jako darmowy instalator jednym kliknięciem.
 • Programiści starali się uczynić go bardziej użytecznym i aktywnie inwestują w uzyskiwanie informacji zwrotnych.
 • To jest bardzo elastyczne, szczególnie jeśli potrafisz kodować.
 • Zaprojektowano go tak, aby pasował do twoich własnych celów.
 • Dobrze się skaluje, nawet przy bardzo dużych ilościach treści; Drupal 7 był ponownie zakodowane z myślą o prędkości.
 • Został wykorzystany do opracowania niektórych bardzo znanych witryn (Sony Music, eBay, Harvard i Al Jazeera).
 • Użytkownik role i uprawnienia są wyrafinowane.
 • Wtyczki, zwane modułami, rozszerzają podstawową funkcjonalność i sprawiają, że Drupal jest bardziej wszechstronny.

Cons

 • Jest mniej popularny niż jego konkurenci, więc będzie Ci trudniej uzyskać pomoc online.
 • Krzywa uczenia się jest dość stroma, jeśli chcesz wyjść poza podstawy.
 • ty będzie potrzebował umiejętności PHP (lub wynajęli pomocników) dla każdego złożonego.
 • Moduły dodatkowe mogą być skomplikowane i trudne do wdrożenia.
 • Duże ulepszenia mogą sprawić, że wszystkie twoje moduły będą całkowicie bezużyteczne.
 • Jeden poważny hack wzbudził zaniepokojenie.

Najlepsi gospodarze Drupal

3 najlepszych gospodarzy Drupal – nasi zwycięzcy

Istnieje mnóstwo porządnych gospodarzy Drupala, ale tym razem trzy kolejne wyszły na wierzch.

Oto krótkie porównanie ich najtańszych planów Drupal w ofercie:

Gospodarz
Witryny
Pasmo
Pamięć SSD
Cena wywoławcza
SiteGround1Nie mierzone10 GB3,95 USD / mies
Bluehost1Nie mierzone50 GB2,75 USD / mc
Hosting A21bez limitubez limitu3,92 USD / mies

Siteground

Siteground

SiteGround jest naszym najlepszym wyborem dla niedrogiego hostingu Drupal. Obejmują one instalator uruchamiany jednym kliknięciem i zintegrowany Git do współpracy programistów.

Spodoba ci się również ich Drupal SuperCacher. Został zaprojektowany w celu zoptymalizowania buforowania Drupal w celu zwiększenia prędkości witryny i czasu ładowania. Jest również wyposażony w bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt SSL i bezpłatny CDN Cloudflare

SiteGround obiecuje co najmniej 99,9% czasu pracy, ale pozostał powyżej 99,99% czasu sprawności w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

BlueHost

Bluehost

BluehostNajtańszy wspólny plan hostingu zapewnia pięciokrotne miejsce do przechowywania Drupala niż najtańszy plan SiteGround przy 50 GB.

Firma nie udziela gwarancji dostępności, ale doświadczyliśmy dość konsekwentnej niezawodności ich hostingu i nie mieliśmy żadnych poważnych przestojów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy utrzymali swoją pozycję powyżej 99,97%.

Hosting A2

Hosting A2

Hosting A2 pasuje do naszych dwóch pozostałych zwycięzców hostingu Drupal, jeśli chodzi o cenę. Różnica polega na tym, że ich wspólne plany hostingowe zapewniają nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD.

Będziesz mieć również opcję, aby Twoja witryna była hostowana na serwerach Turbo, które są szybsze, ponieważ przechowują na nich mniej kont klientów A2.

Podobnie jak SiteGround, A2 uspokaja Cię Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu ze średnią 12 miesięcy 99,99%. Firma ma mocniejsze VPS i dedykowane opcje hostingu, gdy chcesz rozwinąć swoją witrynę.

Przydatne przewodniki Drupal

Jeśli jesteś już użytkownikiem Drupal lub poważnie zastanawiasz się nad zakupem hostingu Drupal od jednego z powyższych hostów, oto kilka przydatnych przewodników.

 • Integracja z Drupal CDN: ten moduł pozwala skonfigurować łatwą integrację sieci dostarczania treści. Został niedawno zaktualizowany w 2020 roku i jest w pełni funkcjonalny.
 • Jak włączyć HTTPS: jeśli zastanawiasz się, jak włączyć certyfikaty SSL w Drupal, nie szukaj dalej.
 • Integracja Drupal cPanel: ten moduł umożliwia tworzenie kont FTP i e-mail bez konieczności osobnego korzystania z pulpitu cPanel. Obejmuje automatyczne konta e-mail, konta FTP i synchronizacje uprawnień dla nowych użytkowników, a także funkcję aktualizacji zbiorczej.

oferty hostingu

Szukasz świetnej oferty na hosting Drupal?
A2 Hosting zwykle osiąga najwyższe lub najwyższe wyniki w naszych ostatnich testach prędkości. Drupal jest wstępnie zainstalowany na ich planach. W tej chwili nasi czytelnicy mogą zaoszczędzić nawet do 50% na swoich planach, które są zalecane przez Drupal. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Inne funkcje w CMS

 • ExpressionEngine
 • MemHT
 • Plone
 • MS DotNetNuke
 • Joomla
 • Wiki Tiki
 • Umbraco
 • Beton 5

Drupal – często zadawane pytania

 • Co to jest Drupal?

  Drupal to platforma zarządzania treścią typu open source. Jest wbudowany w PHP i służy do tworzenia niestandardowych systemów zarządzania treścią (CMS). Wiele osób myli Drupala z byciem CMS, podczas gdy w rzeczywistości jest to struktura. Jednak po wdrożeniu Drupal działa jako system zarządzania treścią.

 • W jakim celu stosuje się Drupal?

  Drupal może być wykorzystywany do tworzenia niemal każdego rodzaju strony internetowej, w tym blogów, biznesu, portfolio, handlu elektronicznego i sieci społecznościowych. Co więcej, Drupal może być wykorzystywany do tworzenia niestandardowych aplikacji internetowych, takich jak narzędzia do zarządzania projektami i oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami.

 • Czy Drupal jest trudny do nauczenia się??

  Drupal ma wyższą krzywą uczenia się niż inne aplikacje CMS. Wymaga pewnej wiedzy technicznej, a doświadczenie w programowaniu ułatwia pracę. Jednak Drupal jest niezwykle elastyczny, a to dzięki modułowej strukturze. Nawet podstawowa dystrybucja Drupala jest zbudowana jako seria modułów, dzięki czemu jest otwarta na elastyczny rozwój.

 • Co to są moduły Drupal?

  Moduły Drupal to programy rozszerzeń zaprojektowane do dodania do strony internetowej Drupal w celu zasilania określonych funkcji. Moduły mogą dodawać różne funkcje, które rozszerzają jego podstawowe funkcje. Duży asortyment modułów Drupal jest dostępny bezpłatnie na stronie projektu Drupal.

 • Czy początkujący mogą korzystać z Drupala?

  Jeśli chodzi o budowę strony internetowej lub aplikacji internetowej, Drupal jest uważany za najmniej przyjazną dla początkujących opcję wśród wiodących systemów CMS. Nawet doświadczeni twórcy stron internetowych mogą spodziewać się trudnej krzywej uczenia się podczas pierwszej instalacji Drupala. Jednak po zbudowaniu witryny Drupal użytkownicy nietechniczni mogą nauczyć się dodawać i aktualizować zawartość bez większych problemów.

 • Do jakiego rodzaju treści można wykorzystać Drupal?

  Drupal może służyć do wyświetlania dowolnych treści. Ma wiele wbudowanych lub łatwo dostępnych typów treści dla szerokiego zakresu aplikacji. Należą do nich posty na blogach, strony z treściami, produkty, ludzie, projekty i media. Nowe typy zawartości można łatwo tworzyć za pomocą interfejsu administratora, dostarczanego przez moduły lub dodawać z kodem.

 • Czy motywy Drupal można dostosowywać??

  Drupal ma system tematyczny, który pozwala na dogłębne dostosowanie prezentacji strony internetowej. Obejmuje to zmianę wyglądu i układu witryny, ale także dostarczanie treści w inny sposób, na przykład za pośrednictwem interfejsu API RESTful lub kanałów RSS.

 • Jakie są wymagania systemowe dla Drupal 8?

  Drupal 8 wymaga PHP 7.2 lub nowszego. Działa z bazami danych MySQL 5.5.3 (lub nowszymi) i MariaDB 5.5.20 (lub nowszymi). Co więcej, wersje 7 i 8 Drupal zapewniają obsługę innych baz danych, takich jak PostgreSQL. Drupal 8 może działać na serwerach WWW Apache, Nginx lub IIS.

 • Czy Drupal jest dostępny w instalacji jednym kliknięciem?

  Wiele planów hostingowych zapewnia instalację rdzenia Drupal jednym kliknięciem za pomocą panelu sterowania. Jednak korzystanie z dowolnych gotowych dystrybucji Drupala – które mogą oszczędzić czas – zwykle wymaga ręcznej instalacji. Niektóre hosty zapewniają obsługę instalacji niewielkiego zestawu popularnych dystrybucji.

 • Co to są dystrybucje Drupal?

  Drupal Distribution zapewnia zorganizowane zestawy funkcji dla określonych aplikacji. Programiści Drupal stworzyli ten system pakietów, czerpiąc inspirację z kultury Linuksa. Jedną z najpotężniejszych funkcji Drupala jest jego projekt dystrybucyjny. Na przykład istnieją dystrybucje dla edukacji, administracji non-profit, kościołów, agencji rządowych, muzyków, podcastów i wydawców wiadomości.

 • Czy Dystrybucje Drupal mają dodatkowe wymagania systemowe?

  Oprócz standardowych wymagań systemowych Drupal, niektóre Dystrybucje Drupal mogą mieć dodatkowe i specyficzne wymagania dotyczące hostingu. Jeśli planujesz korzystać ze specjalistycznej dystrybucji Drupal ze swoim hostem, koniecznie sprawdź szczegółowe wymagania dotyczące hostingu i upewnij się, że Twój plan obejmuje Cię.

 • Czy Drupal będzie działał na współdzielonym hostingu?

  Jeśli chcesz się tylko nauczyć Drupala, hosting dzielony będzie działał dobrze. Jeśli jednak planujesz hostować dużą, zajętą, złożoną stronę internetową, lepszym wyborem byłby VPS lub serwer dedykowany. Współużytkowane środowiska hostingowe są zazwyczaj technicznie odpowiednie do podstawowej instalacji, ale typy dużych, złożonych witryn, dla których Drupal jest dobrym wyborem, zwykle nie radzą sobie dobrze w przypadku wspólnych planów hostingowych.

 • Co to jest system zarządzania treścią (CMS)?

  CMS oznacza system zarządzania treścią. CMS to aplikacja, która organizuje przechowywanie, organizację i prezentację treści, ułatwiając zarządzanie dużą ilością treści i kontrolowanie sposobu jej prezentacji. Można go używać do aktualizowania, usuwania i ogólnie zarządzania zawartością.

 • Czy Drupal to CMS lub framework?

  Drupal to wysoce modularna struktura zarządzania treścią z wystarczającą mocą i elastycznością, że niektórzy programiści traktują ją jako platformę programowania aplikacji WWW tak samo jak CMS. Poza społecznością programistów Drupal jest zwykle określany jako CMS.

 • Jak CMS zarządza zawartością strony internetowej?

  CMS zarządza treściami w Twojej witrynie: stronami internetowymi, postami na blogach, produktami, komentarzami gości, projektami i tak dalej. Następnie możesz utworzyć wiele pojedynczych wystąpień każdego rodzaju treści. Co więcej, CMS pozwala ci określić, gdzie każdy fragment treści powinien pojawić się w Twojej witrynie, jak powinien wyglądać, gdy ogląda ją użytkownik witryny oraz jak użytkownicy powinni wchodzić w interakcje z treścią.

 • W jaki sposób CMS zarządza projektowaniem strony internetowej?

  CMS wykorzystuje system oparty na szablonach, zwany kompozycją, do automatycznego duplikowania elementów projektu na każdej stronie. Jeśli myślisz o typowej witrynie lub blogu, wszystkie strony mają takie elementy, jak nagłówki, menu, paski boczne i stopki. Po dodaniu nowego fragmentu treści jest on prezentowany z takim samym nagłówkiem, menu, paskiem bocznym i stopką, jak każda inna strona witryny.

  Jeśli chcesz zmienić cały wygląd swojej witryny, możesz to zrobić, modyfikując motyw.

 • W jaki sposób CMS zarządza aktualizacjami witryny?

  CMS zapewniają „zaplecze” lub interfejs administracyjny do dodawania i edytowania treści. Oznacza to, że każdy może użyć CMS do aktualizacji zawartości strony internetowej. Jak tylko wprowadzona zostanie zmiana w backendie CMS, prezentacja tych treści jest natychmiast aktualizowana na frontonie strony publicznej.

 • Czym Drupal różni się od WordPressa??

  W przeciwieństwie do WordPress, Drupal nie preferuje żadnego rodzaju treści nad innym. Wszystkie typy treści są na równi. Dzięki temu jest szczególnie przydatny do tworzenia złożonych aplikacji do manipulacji danymi, takich jak narzędzia do zarządzania projektami, systemy CRM, sklepy internetowe i sieci społecznościowe. Tymczasem WordPress koncentruje się na specjalistycznych treściach, takich jak posty na blogach.

  To powiedziawszy, zarówno WordPress, jak i Drupal obsługują wiele różnych typów treści i są idealne dla złożonych architektur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me