Najlepszy hosting CodeIgniter: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj CodeIgniter Hosting

CodeIgniter to framework programistyczny PHP zaprojektowany specjalnie do szybkiego tworzenia dynamicznych stron internetowych. Znacznie ułatwia to rozwój i utrzymanie kodu. Ale to nie działa na wszystkich planach hostingowych.


Większość serwerów, które będą działać na potrzeby programowania PHP, powinna obsługiwać CodeIgniter. A ponieważ zajmuje niewiele miejsca, nie powinieneś mieć problemów z korzystaniem z hosta współdzielonego. Ale do tworzenia stron internetowych potrzebujesz szybkiego, bezpiecznego środowiska hostingowego.

Poniżej zajmiemy się bardziej szczegółowo, ale na razie oto pięć najlepszych hostów CodeIgniter:

 1. SiteGround
  – Świetny hosting Linux z PHP 7 i wyjątkowe wsparcie
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. GreenGeeks
 5. LiquidWeb

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla CodeIgniter?

Opracowaliśmy listę planów hostingowych, które są dostarczane z PHP 7 i solidnym środowiskiem programistycznym. Następnie wykorzystaliśmy nasze tysiące opinii ekspertów i użytkowników do uszeregowania listy. Na tej podstawie ustaliliśmy 10 najlepszych hostów CodeIgniter.

CodeIgniter Hosting

CodeIgniter Hosting

Czego się nauczysz

Jesteś zaznajomiony z frameworki aplikacji internetowych (WAF)? Jeśli nie, do końca tej strony będziesz z przynajmniej jednym z nich. Pliki WAF zasadniczo wspierają rozwój niektórych aplikacji internetowych.

Ramy te często zapewniają przydatne biblioteki, bazy danych i szablony do pracy. Czasami zachęca się programistów ponownie użyj dobrych fragmentów kodu, oszczędzać czas. Zanurzmy się i dowiedzmy, kim są najlepsi dostawcy dla tych kryteriów.

Co to jest CodeIgniter?

CodeIgniter to aplikacja internetowa framework dla PHP Kodery preprocesora Hypertext (PHP). Pozwala to twórcom stron internetowych na przyspieszanie projektów szybciej niż mogliby to zrobić, pisząc kod od zera. Jako oprogramowanie typu open source CodeIgniter jest niedrogie, dający się przystosować, i dostępny.

Tło CodeIgniter

CodeIgniter to framework do tworzenia aplikacji internetowych PHP oparty na paradygmacie Model-View-Controller (MVC). EllisLab wydała pierwszą publiczną wersję w 2006 roku. Od 2014 r. Jest to projekt prowadzony przez społeczność British Columbia Institute of Technology, dostępny na licencji MIT typu open source.

Ramy programowania aplikacji internetowych to narzędzie do tworzenia dynamicznych stron internetowych, aplikacji internetowych i usług internetowych. To zapewnia strukturę do ogólnej aplikacji, modułów lub bibliotek do wykonywania typowych zadań programistycznych.

Korzystanie z bibliotek i modułów w celu przyspieszenia rozwoju

Biblioteki i moduły wyeliminuj potrzebę rozwiązania problemu przez programistę że inni programiści już rozwiązali; Podstawowe funkcje i funkcje, takie jak logowanie użytkownika, zarządzanie sesjami, dostęp do bazy danych i sprawdzanie poprawności formularzy.

Nie trzeba wymyślać koła od nowa, a dobra struktura aplikacji zapewnia te funkcje, dzięki czemu programista może skupić się na ważnym zadaniu tworzenia nowych i cennych funkcji.

Zapewnienie struktury aplikacji internetowych

CodeIgniter zapewnia również strukturę aplikacji sieci web, sugerując ogólny szablon organizacji kodu i katalogów.

Podejmując kluczowe decyzje architektoniczne dotyczące interakcji różnych komponentów, wsparcie strukturalne zostało osiągnięte.

Posiadanie odpowiedniej struktury podczas tworzenia aplikacji może znacznie zmniejszyć przyszłe pułapki. Gdy coś jest dobrze zbudowane, pojedyncze warstwy można zmieniać bez zawalenia całego funkcjonującego systemu.

Model-View-Controller

CodeIgniter Demo CodeIgniter Demo z loginami.

Jedną ważną rzeczą, którą zapewnia CodeIgniter, jest zarys modelu-View-Controller (MVC) dla struktury aplikacji.

Co to jest Model-View-Controller?

Model-View-Controller jest uważany przez wielu za najlepszą praktykę w tworzeniu aplikacji i jest kluczową cechą frameworka CodeIgniter. MVC jest zasadniczo sposobem organizowania komponentów aplikacji.

Odbywa się to w sposób, który oddziela podstawowe dane (model), logika aplikacji lub biznesowa (administrator) i końcowa prezentacja do ekran lub publiczny interfejs API (widok).

Najłatwiejszym sposobem, aby zrozumieć, jak działa MVC, jest zastanowienie się, co może się stać w aplikacji internetowej opartej na CodeIgniter między kliknięciem łącza a tym samym użytkownikiem, który zobaczył treść na stronie chwilę później.

Proces MVC

Przeglądarka wysyła żądanie do serwera WWW, który kieruje go do zestawu skryptów o nazwie Kontroler. Kontroler wysyła zapytanie do skryptów modelu, w których szczegółowe informacje na temat struktury danych i dostęp do bazy danych jest zapisywany. Model zawiera kod, który pobiera zawartość z bazy danych, a następnie zwraca ją z powrotem do kontrolera.

Kontroler wtedy wysyła tę treść do Widoku, który zawiera informacje o szablonie HTML. Widok wypycha renderowaną stronę do użytkownika za pośrednictwem serwera WWW.

Dalsze zadania obsługiwane przez MVC

Jest to nieco uproszczone wyjaśnienie i pomija ważne szczegóły, takie jak buforowanie stron (które jest obsługiwane przez widok i które przyspiesza ogólną wydajność). Ponadto funkcje aplikacji, takie jak przetwarzanie kart kredytowych (obsługiwane pośrednio przez kontrolera) i aktualizowanie bazy danych (wykonywane przez model).

Po tym ogólnym rozdzieleniu problemów pomaga zapewnić wysoki poziom organizacji kodu. Cenne są również dobre decyzje dotyczące sposobu wdrażania nowatorskich funkcji podczas tworzenia nowej aplikacji internetowej.

CodeIgniter zapewnia skrypty Model, Widok i Kontroler, a także biblioteki i infrastrukturę aplikacji. To pozwala elementy do interakcji w znaczący sposób.

kupon hostingowy

Szukasz odpowiedniego hostingu CodeIgniter?
A2 Hosting zdobył pierwsze miejsce w naszych testach prędkości. Obecnie możesz zaoszczędzić do 50% na pakietach hostingowych przyjaznych dla programistów. Użyj tego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Wymagania systemowe dla CodeIgniter

Jakie są wymagania systemowe CodeIgniter?

Każdy system operacyjny obsługujący PHP powinien mieć możliwość hostowania CodeIgniter.

Może działać na wersjach PHP starszych niż 5.3.7, ale zalecana jest wersja 5.6 lub nowsza.

To obsługuje kilka serwerów baz danych:

DatabaseDrivers
MySQLmysqli, pdo
Wyroczniaoci8, pdo
PostgreSQLpostgre, pdo
MS SQLmssql, sqlsrv, pdo
SQLitesqlite, sqlite3, pdo
CUBRIDcubrid, pdo
Interbase / Firebirdibase, pdo

Innymi słowy, CodeIgniter nie ma żadnych wymagań nie z tego świata. Z odpowiedni sterownik odpowiadający do wybranej bazy danych nie będziesz mieć problemów z jej uruchomieniem.

Ważne funkcje CodeIgniter

CodeIgniter Forum Witryna i fora CodeIgniter.

Istnieją liczba cech specjalnej uwagi w CodeIgniter. Ułatwi ci to życie, a także zespoły i programistów. To są:

 • Lekka waga
 • Obsługa wielu platform
 • Elastyczność
 • Szybkość i wydajność
 • Walidacja formularza i danych
 • Zarządzanie sesjami

Lekki

CodeIgniter zapewnia tylko potrzebne skrypty i nic więcej. Większość funkcji ma postać seria wtyczek i bibliotek interoperacyjnych, więc nie masz kodu do wielu funkcji, których tak naprawdę nie używasz.

Obsługa wielu platform

Klasy interakcji z bazą danych zapewniają warstwę abstrakcji, uwalniając cię od konieczności pisania pełnych zapytań SQL i umożliwiając zmienić oprogramowanie bazy danych bez przepisywania aplikacji. Obsługiwanych jest kilka popularnych baz danych, w tym MySQL, SQLite i PostgreSQL.

Elastyczność

Filozofią CodeIgniter jest ułatwienie, a nie utrudnienie rozwoju PHP.

W tym celu framework zapewnia dużą elastyczność i nie zmusza cię do rozwoju w określony sposób.

Na przykład, podczas gdy model MVC opisany powyżej jest w pełni obsługiwany, framework nadal działa w przypadku braku modeli, co jest idealne, jeśli nie budujesz aplikacji bazodanowej.

Szybkość i wydajność

CodeIgniter poważnie podchodzi do szybkości i podjął szereg kluczowych decyzji, aby zapewnić najszybsze możliwe renderowanie stron. Jednym z przykładów jest automatyczne buforowanie renderowanych stron, który umożliwia wyświetlanie często używanych stron bez pełnego procesu pobierania i renderowania.

Innym przykładem jest brak specjalistycznego języka szablonów do tworzenia widoków HTML / PHP.

Podczas gdy system znaczników szablonów wymaga nieco mniej pisania i wydaje się nieco bardziej przejrzysty w kodzie źródłowym, jest to ogromny hit w wydajności ponieważ plik musi zostać zrenderowany dwukrotnie (raz ze znaczników szablonów do PHP, a następnie drugi raz w HTML).

Walidacja formularza i danych

W każdej usłudze, formie i danych walidacja to oszczędność czasu. Nie tylko upewniasz się, że nieprawidłowe dane nie zostały przesłane, ale nie marnujesz czasu na próby ciągłego wyszukiwania błędów. Walidator danych CodeIgniter sprawdza, czy dane są poprawnego typu, spełnianie właściwych kryteriów.

Zarządzanie sesjami

Niezależnie od tego, czy tworzysz witrynę, czy aplikację, ważne jest, aby śledzić aktywność użytkownika tam, gdzie to możliwe. Jest to świetny sposób na otrzymanie z pierwszej ręki, uczciwej informacji zwrotnej na temat potencjalnych wad strukturalnych twojego produktu.

Zarządzanie sesjami CodeIgniter pozwala to zrobić, mając prosty sposób dodawania, wyodrębniania i zarządzania danymi sesji.

Instrukcja instalacji CodeIgniter

CodeIgniter Instalacja i użytkowanie

Wielu dostawców hostingu zainstaluje CodeIgniter lub zaoferuje instalację jednym kliknięciem. Jeśli musisz go zainstalować samodzielnie, proces nie jest trudny:

 1. Pobierz CodeIgniter i rozpakuj go.
 2. Przenieś pliki na serwer.
 3. Edytuj aplikację pliku / config / config.php, aby ustawić podstawowy adres URL.
 4. Edytuj ustawienia bazy danych w application / config / database.php.
 5. Zmień nazwę folderów „system” i „aplikacja”, jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo (tylko wskazówka)
 6. Jesteś gotowy do rzucenia!

Kto powinien korzystać z CodeIgniter?

Programiści PHP, którzy chcą korzystać z frameworka, mają wiele możliwości. Są atrakcyjne dla różnych stylów kodowania i potrzeb programistycznych.

CodeIgniter Framework PHP wyróżnia się jako lean framework co zapewnia szybkie działanie aplikacji przy niskim obciążeniu. Jednak tworzenie bardzo złożonych projektów CodeIgniter może wymagać więcej pracy niż w przypadku niektórych innych środowisk.

Pomoc modułowa z CodeIgniter

Styl aplikacji o nazwie REST, w którym ścieżki URL identyfikują usługi i parametry, a nie ścieżki plików, są popularne we współczesnych aplikacjach internetowych. CodeIgniter zawiera modułowe pomocniki, które ułatwiają tworzenie usługi RESTful.

Budowanie i sprawdzanie poprawności formularzy to kolejny obszar, w którym CodeIgniter ułatwia życie. Klasy przesyłania i sprawdzania poprawności klas umożliwiają tworzenie przyjaznych dla użytkownika formularzy przy minimalnym wysiłku.

CodeIgniter nie ma oficjalnego płatnego wsparcia. jednak, informacje i pomoc są łatwe do znalezienia.

 • Podręcznik użytkownika, który zawiera samouczek CodeIgniter;
 • Fora społecznościowe;
 • Znacznik „CodeIgniter” w przepełnieniu stosu.

CodeIgniter Hosting

Hosty obsługujące PHP powinny zasadniczo obsługiwać CodeIgniter. Sporadycznie występują problemy z konfiguracją środowiska dla niektórych modułów, na przykład klasy poczty e-mail mające dostęp do serwera poczty.

Przed uruchomieniem nowego projektu za pomocą CodeIgniter należy upewnić się, że jest on określony obsługiwane moduły i funkcje przez twojego hosta.

Ponadto sprawdź, czy Twój host obsługuje wersję PHP wymaganą do uruchomienia CodeIgniter i wymaganych bibliotek.

Plusy i minusy CodeIgniter

Podsumowanie CodeIgniter – wady i zalety

Podobnie jak w przypadku każdej usługi, funkcji lub sytuacji, zawsze są dwa końce spektrum. Rzućmy okiem na mocne i słabe strony CodeIgniter.

Plusy:

 • Chudy i lekki
 • Nie wymusza określonego stylu kodowania
 • Dobry do budowania interfejsów API RESTful
 • Silne wsparcie dla tworzenia i weryfikacji formularzy

Cons:

 • Brak oficjalnego płatnego wsparcia
 • Mniej odpowiedni do złożonych aplikacji

Najlepsze hosty z CodeIgniter

Wybór najlepszych hostów dla CodeIgniter

Poniżej znajdują się moje 3 ulubione hosty, dla których CodeIgniter ma pierwszeństwo jako oprogramowanie ramowe.

Wszystkie te selekcje są bardzo poszukiwanymi markami w przestrzeni hostingowej.

Hosting A2

Hosting A2 CodeIgniter z A2 Hosting.

A2 Hosting określa CodeIgniter jako „polecane oprogramowanie ramowe”. Instalacja wymaga Softaculous Premium z cPanel. Serwery obsługują PHP do wersji 7, a klienci mogą wybrać wersję PHP poprzez cPanel lub edytując .htaccess.

Wiele centrów danych i a Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu oznacza niezawodną dostępność. Wsparcie można uzyskać 24/7 przez telefon, bilet i czat na żywo.

Siteground

Hosting witryny CodeIgniter z Hostingiem Siteground.

Siteground to niezawodny wybór dla programistów PHP. Oferuje siedem wersji PHP, umożliwiając programistom testowanie aplikacji w różnych wersjach. CodeIgniter nie oferuje żadnej konkretnej obsługi, ale wszystko, co trzeba zainstalować, jest dostępne.

Dostęp SSH jest standardową funkcją, a pamięć masowa CDN i SSD Cloudflare pomaga w szybkim tworzeniu witryn. Wsparcie jest aktywne 24/7, a odpowiedzi są szybkie.

Cloudways

Hosting w Cloudways
CodeIgniter z Cloudways Hosting.

Cloudways to młoda firma hostingowa, która obsługuje programistów PHP. Obiecuje konfigurację jednym kliknięciem i szybkie wdrożenie. Obsługuje PHP w wersji 7.1, a konta obejmują SSH, SFTP, certyfikaty SSL oraz bezpłatne środowisko testowe.

Model wyceny jest skomplikowany, ale może być atrakcyjny dla deweloperów o napiętym budżecie, zwłaszcza że nie ma kontraktów długoterminowych. Wsparcie jest dostępne 24/7, z dodatkowym wsparciem telefonicznym.

oferty hostingu

Szukasz okazji na hosting CodeIgniter?
Obecnie możesz uzyskać świetną cenę na plany hostingowe GreenGeeks. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Inne funkcje w językach i ramach

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • Laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • Perl
 • Django
 • Pyton
 • Obejmuje serwer
 • Jawa
 • Zimna fuzja
 • ŻMIJA
 • CakePHP
 • node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7

CodeIgniter Często zadawane pytania

 • Co robi CodeIgniter?

  CodeIgniter to platforma programistyczna oparta na wzorcu programistycznym MVC. Pomaga programistom w tworzeniu stron internetowych w PHP szybko i skutecznie.

 • Dlaczego CodeIgniter jest popularny??

  CodeIgniter zapewnia dobrą wydajność i kompatybilność oraz jest łatwy w konfiguracji. Pomaga początkującym użytkownikom efektywniej kodować PHP.

  Deweloperzy twierdzą również, że CodeIgniter jest znacznie lżejszy niż zwykłe środowisko.

 • Czy CodeIgniter jest bezpłatny?

  Tak. CodeIgniter jest wydany na licencji MIT.

 • Które hosty obsługują CodeIgniter?

  CodeIgniter jest szeroko obsługiwany na współdzielonych kontach hostingowych. Jeśli wolisz korzystać z VPS lub serwera dedykowanego, powinieneś zainstalować go samodzielnie, jeśli nie jest wstępnie skonfigurowany.

 • Jak zainstalować CodeIgniter?

  Wiele firm hostingowych oferuje CodeIgniter wstępnie zainstalowany. Powinieneś być w stanie zainstalować go samodzielnie, jeśli masz VPS lub serwer dedykowany.

  Instalacja obejmuje przesłanie plików na serwer, a następnie ustawienie ścieżki systemowej, nazwy bazy danych i innych zmiennych.

 • Co to jest MVC?

  Model-View-Controller (MVC) to wzorzec, który pomaga programistom tworzyć lepszy kod.

  Mówiąc najprościej, traktuje dane w aplikacji (model) i interakcję użytkownika z nią (widok i kontroler) jako osobne jednostki.

  Idealnie model nie powinien zawierać kodu sterującego interfejsem użytkownika, a widok / kontroler nie powinien zawierać kodu sterującego danymi.

 • Czy będę musiał użyć wiersza polecenia, aby użyć CodeIgniter?

  Nie, chociaż narzędzia wiersza polecenia są dostępne.

 • Jaka jest różnica między CodeIgniter 3.x a CodeIgniter 2.x?

  CodeIgniter 3.0 wprowadził szereg ulepszeń do bibliotek sesji, szyfrowania i baz danych. Wersja 3 jest zalecana w celu zwiększenia wydajności i niezawodności w porównaniu do wersji 2.

 • Co to są biblioteki?

  Biblioteki to małe pakiety kodu, które pozwalają osiągnąć wspólne zadanie. Na przykład CodeIgniter jest dostarczany z bibliotekami, które pomagają szybko wyodrębnić dane z bazy danych. Możesz także stworzyć swój własny.

 • Co to są sterowniki?

  Sterowniki w CodeIgniter to rodzaj biblioteki składającej się z co najmniej dwóch klas. Pomagają w rozbiciu kodu w logiczny sposób przy użyciu modelu relacji rodzic-dziecko.

 • Czy CodeIgniter używa silnika szablonów?

  CodeIgniter zawiera prosty parser szablonów, ale jest opcjonalny.

 • Jak tworzone są adresy URL w CodeIgniter?

  CodeIgniter tworzy adresy URL, które są czytelne dla wyszukiwarek i ludzi. CodeIgniter dzieli adres URL na klasę kontrolera, funkcję klasy lub metodę oraz identyfikator z dowolnymi zmiennymi.

 • Jakie środki bezpieczeństwa zapewnia CodeIgniter?

  CodeIgniter ogranicza znaki dozwolone w adresach URL, aby zminimalizować ryzyko wstrzyknięcia.

  Raportowanie błędów PHP można wyłączyć w środowisku produkcyjnym, zapobiegając pojawianiu się poufnych informacji w błędach. Zawiera filtr, który wykrywa złośliwy kod, przechwytuje pliki cookie lub inną złośliwą aktywność.

  Zapewnia ochronę przed fałszowaniem żądań między witrynami i zawiera szereg najlepszych praktyk dla programistów w celu poprawy bezpieczeństwa ich kodu.

 • Jakie alternatywy powinienem rozważyć?

  Jeśli szukasz alternatywy dla CodeIgniter, wypróbuj Laravel lub Symfony.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map